Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:31:37

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21451) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
A vásárolt termékkel problémám van.
Erről készítettem egy videót és nyitottam egy hibajegyet.
Ezt a választ kaptam: "in this case, we need to contact with supplier, could you mind wait for reply?"
Azt válaszoltam, hogy rendben van akkor megvárom a kapcsolatfelvételt.
Ehhez képest kaptam egy email-t, hogy 7 napom van reagálni vagy zárják a hibajegyet.
Jelenlegi állapot: "Waiting for response. Waiting for the CSR to deal with this ticket."
Nekem nem tiszta mit is kellene most csinálnom és nem tudom mi az a CSR?
üdv
szabi

(#21452) RVR400 válasza -szabi- (#21451) üzenetére


RVR400
veterán

A 6. napon érdeklődj, ha addig nem jelentkeznek.

(#21453) csibe1 válasza RVR400 (#21452) üzenetére


csibe1
addikt

:D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#21454) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Gyereknek keresek mesenezos tabletet, 8" körüli méretben. Tudnátok ajánlani? Évek óta van egy Lenovo Tab P8 (Tab 3 8Plus), szintén csak utazós mesenezos a nagyobbik gyereknek. Anno talán 39k volt. Árban, tudásban hasonló lenne jó, csak persze kicsit modernebb, (újabb Android), min.3GB RAM.

(#21455) pandor


pandor
tag

Sziasztok,
van valakinek tapasztalata azzal, hogy céges rendelésnél - mióta külön feltüntetik/felszámolják az ÁFA-t és elvileg befizetik az IOSS rendszeren keresztül, ami elvileg eljut a NAV-ig :) - visszaigényelhető lenne az ÁFA?

(#21456) V/ válasza pandor (#21455) üzenetére


V/
Topikgazda

Eddig is akinél volt rá lehetőség annak az import termékek áfáját a meghatározott feltételek szerint vissza lehetett igényelni. Az nem változott. A könyvelőd biztos tudja hogy mi kell hozzá.
De a Banggood nincs benne az IOSS rendszerben, nincs információ arra hogy amit feltüntetnek áfát-t a számlájukon az hova is kerülne, az IOSS azonosítóról sincs információ, szóval úgy gondolom nincs is. Amelyik cég az IOSS rendszerben beszedi az olyan igazolást ad amelyen van azonosító amivel "nyomon követhető" az adott áfa mozgása. Pl az AliExpress Tax Invoice-jának a száma Invoice No. : HU20211208008889 ahol részletezve még €-ban is az áfa és a holland adóhatóság ezt az információt is továbbítja a NAV-nak, nem csak a pénzt.
A BG-on nem látok ilyesmiket.

[ Szerkesztve ]

(#21457) pandor válasza V/ (#21456) üzenetére


pandor
tag

Köszönöm az IOSS infót...

(#21458) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Cseh raktárból rendeltem kuponnal, egy solar wireless kamerát. Kb 3 hete jött meg, de a hozzávaló akkuk csak tegnapelőtt. Így tegnap lett felszerelve. Kép van, forgatni lehet, de semmi más nem működik! Próbáltam a Contact Us-nél írni nekik az összefoglaló alapján, és a refundot választottam. Kér fotót vagy videót, egyenlőre csak egy fotót küldtem a kameráról, amin persze a fenti hibák nem láthatóak. Tegnap óta lemerült 6db 2600mAh-s 100%-ra töltött 18650-es akku! Így a kamera ki is kapcsolt. Nem akarom töltögetni a video miatt! Vagy úgysem úszom ezt meg? Ha vissza kell küldenem, a csehekhez kell? A PayPal elvileg ezt téríti, ugye? Köszönöm!

(#21459) V/ válasza herrká (#21458) üzenetére


V/
Topikgazda

Kínába kell visszaküldeni Ha 500 grammnál több a súlya akkor nem lesz elegendő a PayPal 9300 Ft-os támogatása, 10430 Ft a megfelelő módon történő postai visszaküldés.
Pedig a nem működést azt videón tudod bizonyítani, szóval csak kellene.

(#21460) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

Topikgazda!

Hogyha Banggood-ról nézek egy adott terméket, ami CN raktáras, ott ugyanúgy számít az ár a 150EUR limithez?
Tehát ha BG express, vagy priority line-on keresztül rendelek a limitnél nagyobb értékű dolgot, ugyanúgy lesz plusz áfa vagy postai díj?

Csakmert a terméklapon azt írja már ezeket tartalmazza.Köszi :C

(#21461) V/ válasza EXIEZ (#21460) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt írják hogy a kiírt árban az áfa és ha postai a szállítás akkor EU-n belüli feladású, tehát nincs vámolás téma. Szóval nincs jelentősége 150 €-os értékhatárnak BG esetén. Egyébként is kifizetik ha valamilyen csoda folytán kérné valaki az áfát.

(#21462) bl4ze válasza EXIEZ (#21460) üzenetére


bl4ze
veterán

CN raktárból BG Express esetén Prágából vagy Belgiumból kapod, általánban (90%) az előző.
Packeta.hu hozza, EU küldeményként.

.:. bl4ze .:.

(#21463) Quidam


Quidam
csendes tag

Sziasztok! Szerintetek mit tegyek, hogy megértsék BG-ék, hogy egy csomagomat nem kaptam meg. A megadott tn 15502134173193 szerint a csomagot Angliában vették át. Arról nem is szólva, hogy 3 nappal korábban mint ahogy az én rendelésemet elküldték volna. Hiába csatolok képernyőképet, csak a szokásosat hajtogatják, hogy kérdezzem meg a szomszédokat, vegyem fel a kapcsolatot a fuvarozóval stb. :F

[ Szerkesztve ]

(#21464) Quidam


Quidam
csendes tag

(#21465) Beni2360 válasza Quidam (#21464) üzenetére


Beni2360
félisten

Én ezt találtam.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#21466) herrká válasza V/ (#21459) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm! Hát, az a kína nagy kár!
Egyébként jött is a válasz, hogy küldjek képeket, valamint videót. A video még OK, összerakom és levideózom, hogy nem működik.
De fotók? Nem világítanak a ledek. Nem jön mozgásérzékelésről jelzés, kb 10 óra alatt lenulláz 6 db 18650-es akkut. Erről milyen hiteles képet lehet csinálni? :)

(#21467) Kolondrum

Üdv. Mi van a bangival? Kb semmi sincs raktáron. Pl telefonok. Alap (nekem) dolgokat nem árulnak vagy üres a raktár. Pl Blitzwolf cuccok. Egyes termékek sehol sem kaphatóak már. Ez is a gearbest sorsára jut vagy a vámosdi miatt nem szeretik MO-t?
A légtisztítóm pl megszűnt, a szűrő hozzá us kb. Pedig nem ezer éves széria volt. Valami fajta hanyatlás figyelhető meg...

[ Szerkesztve ]

(#21468) Viperator válasza Kolondrum (#21467) üzenetére


Viperator
őstag

Szerintem garanciaprobléma. Velem is történt. Drága nekik Kínába küldetni a csomagot és emiatt visszautaltak pénzt nekem. Mert EU-ban (akár nálunk is) nincs hivatalos szervize a Blitzwolfnak.

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#21469) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nektek működik a kereső? Bármit írok be: "Hmm ...... nem találtuk"

(#21470) V/ válasza Intruder2k5 (#21469) üzenetére


V/
Topikgazda

Firefox alatt ez az oldal működik. Semmi problémát nem látok. De ma Magyarországról Internet elérési problémák vannak néhány szolgáltatónál.

[ Szerkesztve ]

(#21471) V/ válasza Kolondrum (#21467) üzenetére


V/
Topikgazda

Tele van a bolt, az hogy az általad keresett dolog nincs az még nem jelenti a cég halálát. Az egész EU-ra vonatkozik a vámolásos téma, de a BG-n ebből az okból lényegében nem történt változás, kiírták hogy az árban az áfa. Szóval ez semmit nem befolyásol.

(#21472) Intruder2k5 válasza V/ (#21470) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszi, ez valóban működik! A https://hu.banggood.com/ viszont valamiért nem.

(#21473) Kolondrum válasza V/ (#21471) üzenetére

Xiaomi telephone kifejezésre amit dob az összes nem rendelhető, üresek a raktárak. Korábban minden is volt, ma már nem opció mert előre tudom, hogy nincs raktáron vagy eleve nem árulják. Akkor is érdemes... Megszűntek a jó vételek....

(#21474) V/ válasza Kolondrum (#21473) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem telephone néven van Mobile Phones, Smartphones
655-öt talált mobil phone kereső szóra és rendelhetőek. HK-ból EU verzió az miért nem jó?
De persze létezik itt is a chip hiány és kevesebbet gyárt a Xiaomi, így értelemszerűen kisebb a kínálat a BG-n is, de nem a vámolás téma miatt vagy azért mert menne tönkre.
Ja meg még mindig befolyásolaj a dolgokat a Covid.

[ Szerkesztve ]

(#21475) Beni2360 válasza Intruder2k5 (#21472) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha be van kapcsolva a hirdetés blokkoló akkor nálam se talál semmit. Kikapcs és rögtön ott vannak a mobilok.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#21476) Intruder2k5 válasza Beni2360 (#21475) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kikapcsoltam, az volt az első, uBlock Origin-t, és a DuckDuckGo-t is, de semmi.

(#21477) Beni2360 válasza Intruder2k5 (#21476) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor cokik, előzmények törlése. Mas 5letem nincs.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#21478) Intruder2k5 válasza Beni2360 (#21477) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A másik link jó, amit V/ adott. Ez meg nem érdekel.

(#21479) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok,

Tavaly július óta nem rendeltem. Posta szállít még házhoz?

.

(#21480) Intruder2k5 válasza Troy. (#21479) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nekem a minap Packeta + Sprinter hozta a cuccot.

(#21481) V/ válasza Troy. (#21479) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen szállít, nincs változás, mert az már régebbi hogy a 24 mm-nél vastagabb levélküldeményért a postára kell menni, bár a BG rendeléseket nem mindig az hozza

(#21482) piocasember


piocasember
tag

Sziasztok! Van arra lehetőség, hogy emailt írjak, ha nem érkezett meg a csomag, de azt írja kiszállították. A vevőszolgálatra kattintva az email küldés halvány marad akármit csinálok. Az élő chatnél meg nem kapok csak automata válasszokat, amivel semmire sem megyek. :W

(#21483) V/ válasza piocasember (#21482) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a nyomkövetési száma?
A chat-nél van lehetőség emberhez kapcsolódni, gondolom ezt a témád: Not received but tracking says delivered

[ Szerkesztve ]

(#21484) piocasember válasza V/ (#21483) üzenetére


piocasember
tag

Köszönöm szépen! Remélem ez a nyomkövetési szám: LD270525218BE

(#21485) V/ válasza piocasember (#21484) üzenetére


V/
Topikgazda

Január 27-én lett Magyarországra küldve és van amikor a Magyar Postánál késlekedik, szóval itt lehet már csak épp a megérkezést nem írták be. Lehet hogy csak pár nap és látható lesz. Már letelt a várható szállítási idő napja?

[ Szerkesztve ]

(#21486) piocasember válasza V/ (#21485) üzenetére


piocasember
tag

Köszönöm szépen! Igen, február 5-én kellett volna érkeznie.

(#21487) V/ válasza piocasember (#21486) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát ez elég necces volt időnek megadni. Csúszások vannak már vagy 2 hónapja.

(#21488) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Mielőtt bele esnék én is egy csapdába amit nem szeretnék, végre megtaláltam erre a mefelelő Topicot. Van egy termék, ilyet én itthon nem találtam még:
[link] Ebből szeretnék 2 darabot rendelni, a következő komoly kérdésem lenne felétek:
Erre is van e már vám áfa vagy valami amit külön kell fizetni valaki felé? HA nem akkor meg rendelem, nekem nem baj ha későn ér ide, Ez egy érdekes erősítő.Kellene egy Projecthez amit elkezdtem összerakni elméletben.De mivel az kevés felszültséget ad le erősíteni kell rajt. Ezzel meg lehetne. A válaszokat előre is köszönöm!

(#21489) sambenez válasza Marcsello31 (#21488) üzenetére


sambenez
addikt

Nincs rá semmi csak a posta csomagkezelési díja.

Könyörgöm ne használjátok már magyarul az oldalt. Olyan hülyeségek vannak fordítva a falnak lehet tőle menni.

[ Szerkesztve ]

(#21490) V/ válasza sambenez (#21489) üzenetére


V/
Topikgazda

Az sincs, mert nem kínai postával küldik.
És jogos a felvetésed a https://hu.banggood.com bizony hibásan működik és baromságok olvashatóak.

[ Szerkesztve ]

(#21491) V/ válasza Marcsello31 (#21488) üzenetére


V/
Topikgazda

A Banggood az áfás árat írja és kéri, 150 €-ig nincs vám, mivel a szállítás az esetek többségében nem érinti a Magyar Posta vámolásos szállítását ezért nincs semmi plusz díjad, de ha lenne azt a Banggood utólag kifizeti neked. Én mindig kifizetem a szállítási biztosítást.

(#21492) Marcsello31 válasza sambenez (#21489) üzenetére


Marcsello31
őstag

Rendben, én is ebbe zavarodtam bele, egyrészt,
nem volt teljesen érthető, ne haragudjatok ha zavarlak ezzel titeket, még sohasem rendeltem innen. ÉS bennem van egy nagy félsz, hogy gáz lehet belőle,A pósta csomagkezelési díja mennyi lehet? gondolom kb ugyan ennyi. Lényeg hogy akkor ezt nem fogják meg, Akkor meg veszem. Köszönöm a segítséget!
Üdv Neked is V! köszönöm a válaszod. Am akkor megrendelem Ez nem egy nagy összegű valami. Gondolom ugyan úgy megy mint az itthoni rendelés meg kell adni a címet stb....
mindent köszönök, megértettem. :R Ment a pacsi.

[ Szerkesztve ]

(#21493) Marcsello31 válasza V/ (#21491) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Ment egy üzi. :)

(#21494) V/ válasza Marcsello31 (#21492) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól is függ hogy mivel akarsz fizetni, mert ha PayPal fiókodon keresztül akkor a BG-n a szállítási címnek meg kell egyezni a PayPal szállítási címmel.

(#21495) Marcsello31 válasza V/ (#21494) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hali! Nincs Paypal számlám csak otpés számlám van, netes fizetési lehetőséggel. köszönöm a válaszokat, akkor megjön a csomag és nem lesz meglepetés helyette később..
Igazából erre voltam kíváncsi, nagy dolgot amúgy sem merek rendelni "érthető okokból ami sokba kerül". Köszi mindenkinktől! Akkor leadom a rendelést, és megírom majd hogy megjött e vagy sem.

(#21496) Marcsello31 válasza Marcsello31 (#21495) üzenetére


Marcsello31
őstag

Megrendeltem. Majd meglátjuk hogy mi lesz. megírom mindenképp. Köszi a segítséget srácok. :))

(#21497) Geller72


Geller72
veterán

Üdv.
Khm. Nem is tudom, hogy kezdjem. :D. Amióta van ez a mindentmegvámolunkamikínábóljön - dolog, kisé fura lett a csomagküldés kínából.
Egyrészt:
-A lici kínai odaírja, hogy inclusíve VAT, azaz az ár tartalmazza a vámolási és egyéb költségeket. Ezt hogyan magyarázzam meg a postának, ami mondjuk el akarja így is vámolni a cuccot?
Másrészt:
Ahogy észrevettem, a trükk most az, hogy nem házhoz kézbesíti a kici kínai, hanem egy csomagküldő cégnél "letétbe helyezi" a csomagot, amit a csomagponton, kóddal ávehetek.
Utóbbi történt most velem. A poén, hogy én házhoz kértem - mint eddig - a csomagom, és mindhárom csomagom csomagpontos volt, ráadásul egy budapesti átvételi címmel, ami azért elég durva, mert kb 200 km-t kellene megtennem, hogy átvegyem. A BG-től évek óta (5+) címre rendelek és eddig mindig házhoz szállítással jöttek a cuccok, most mind a három csomag a fent említett módon érkezett. Nagy mák a dologban, hogy van magyar ügyfélszolgálata a szállítócégnek, akikkel telefonon tudtam beszélni és egy hozzám közelebb eső átvételi pontra átszállították két napon belül a csomagokat, így megkaptam végül is.

A kérdésem az, hogy mi ez az újabb "mizéria"? Vagy csak egy újabb okos trükk a kínaiak részéről, hogy a 3 betűs dolgokat megússzuk?
:D.

(#21498) V/ válasza Geller72 (#21497) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy kicsit félreértelmezed a dolgokat. A Banggood viszonylatában nincs semmi változás tavaly július 1-től. Csak annyi hogy kiírták hogy az ár tartalmazza az áfát. Ha letöltöd számlát akkor ott szépen tételesen szerepel is.
Ha a Banggood vásárlásodat véletlenül a Magyar Posta kézbesítené akkor mivel EU-n belüli feladással kapják meg nincs semmiféle vámolás és magyarázkodás a Posta felé.
De az hogy az áfa ki van fizetve azzal még a küldeményhez előírt vámolás megmaradt, mert két dolog történik amikor importálsz, vámolás és áfa fizetés, még ha egy néven fut a munkafolyamat, ehhez a vámolási munkához kér pénzt a Magyar Posta. Az egyik megtörténik "külföldön" (áfa fizetés) a másik meg az országba érkezéskor.
De a BG-n ez egy kicsit speciális.
Abban az extrém esetben ha valamiért a Magyar Posta kérné az áfát -de nem lehet ilyen- akkor sem kell magyarázkodnod a Posta felé, kifizeted de kérsz mindenről számlát, nyugtát ami kifizettél, azt elküldöd a Banggood-nak és ők kifizetik neked az az összeget amit a Posta beszedett áfaként.

A szállítási problémádhoz, ott sincs változás mert a Sprinteres csomagpontos szállítás évek óta van és így működik. Pontosan 3 éve.
A 200 km-es esetén a logisztika rosszul azonosította be a lakcímedet, főleg úgy hogy ők nem magyarok, nem itt vannak, ha figyeled a nyomkövetést és a nem a közeledbe van az átvételi hely jelezni kell nekik és a hozzád közelebbi pontra átszállítják, többünknek volt már így.

(#21499) janakbacsi


janakbacsi
őstag

barátommal egyidőben rendeltünk okos wc ülőkét, ő már több mint 2 hete megkapta (pilisvörösvár), az enyém pedig még sehol sincs (pécel). lehet, hogy elveszett a cucc? ki szállítja ki? magyar posta? mit lehet tenni ez esetben?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#21500) janakbacsi válasza janakbacsi (#21499) üzenetére


janakbacsi
őstag

ezt írták a chat-en:

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.