Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) V/ válasza Pityu99 (#21400) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom mikor kaptál utoljára, de tényleg vagy 2-3 hónapja inkább ez van, persze függ a súlyától is.

(#21402) Viperator


Viperator
őstag

Sziasztok! Miért nem látszik a Refund a banggood felületén a megrendelt termék alatt?

Van valakinek jó tippje, hogy kivel és hogyan lehet visszaküldeni Kínába a terméket? (zárlatos. Az illető azt mondta, hogy javíttassam meg itthon, viszont a garancia ugrik és ezt nem akarom)

Előre is köszönöm a választ! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#21403) bl4ze válasza V/ (#21401) üzenetére


bl4ze
veterán

Súlytól és értéktől függ.
Kisebb, olcsóbb dolgok : Packeta
Nagyobb, drágább dolgok : DHL Paket

.:. bl4ze .:.

(#21404) RVR400 válasza Viperator (#21402) üzenetére


RVR400
veterán

A garancia, mint olyan, érdekes kérdéskör a BG-n. Az okosórám 1 hónap után kimúlt, majd közölték, hogy az árának a 20%-át visszaadják... Csak annak köszönhetem, hogy végül kifizették az árát, hogy VIP4 szinten vagyok, és jó pár százast elköltöttem náluk az esetet megelőző fél évben.Szóval én az állítólagos garancia elvesztése miatt nem igazán izgulnék.

(#21405) V/ válasza RVR400 (#21404) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyértelműen le van írva ezen az oldalon hogy mire mennyi. Az okosórára a 20% 90 napon belül ellentétes a leírtakkal, néha nem tudja akivel levelezel, ezért kell emlékeztetni az oldalukon leírtakra.

(#21406) bl4ze válasza RVR400 (#21404) üzenetére


bl4ze
veterán

Én is pont ezt mondtam, hogy simán javíttatnám, és annak költségét kifizeti a BG.
Nem ++%%kodnék vissza postázn, főleg nem egy ilyen nagy, nehéz dolgot.
Vélhetően egyszerűen, és még olcsón is javítható a zárlat.... (stand mixer)

.:. bl4ze .:.

(#21407) bghistvan


bghistvan
senior tag

Üdv, sziasztok!

Tavaly december 21-én leadott rendelésemre azt írta a rendszer, hogy a mai napon 14-én lesz várható kézbesítés, viszont a fiókomban ezt látom már 1 hete :

Ez mit jelent szerintetek?
(első rendelésem banggoodról)

Köszönöm!

(#21408) V/ válasza bghistvan (#21407) üzenetére


V/
Topikgazda

Add már meg a nyomkövetési számot.

(#21409) bghistvan válasza V/ (#21408) üzenetére


bghistvan
senior tag

LD270324627BE

(#21410) V/ válasza bghistvan (#21409) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt még nem vételezték be a Magyar Postánál de elindították Mo-ra 6-án, pár napon belül rendeződik. Várható kézbesítés csúszik.

[ Szerkesztve ]

(#21411) bghistvan válasza V/ (#21410) üzenetére


bghistvan
senior tag

Köszönöm szépen!

(#21412) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok!
Banggood-ról rendeltem január 8-án egy Redmi 10 telefont (ezt), akkor akciós volt 179 USD cakk pakk posta, biztosítás (csomag elvesztés, kivéve kijelző biztosítás). Azt írták HK raktárból EU-Priority Line kézbesítéssel jön.
Ahogy eddig olvastam elméletileg megúszható a vám, bár még ekkora értéket nem rendeltem Kínából, eddig mindig volt cseh raktáron.
A lényeg, hogy pár nap múlva küldtek egy értesítést, hogy nem tudják küldeni a telefont csak várhatóan január 26-ig (Estimated to ship before January 26, 2022) küldik, majd megérkezik február 10 körül.
Most a termék mellett van egy olyan lehetőség, hogy visszatérítés kérése (Request Refund) gomb.
Ezzel ha jól értelmezem visszakérhetném a kifizetett összeget és elállhatok a vásárlástól?
Van ennek értelme vagy érdemes várni? Most kicsit elbizonytalanodtam, hogy mit/hogy kell fizetni ha vámolják (ráadásul 150 EUR felett van) vagy ezt nem vámolják az EU-Priority Line kézbesítés miatt, még akkor sem ha Kínából jön?
Lehet érdemes lenne visszakérni és megvenni MO-on, +14 eFt-ért uazt. (link)
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Levi

(#21413) RVR400 válasza V/ (#21405) üzenetére


RVR400
veterán

Alapvetően arányosítanak amúgy sajnos, ez másik lapon valahol le is van írva, hogy nem full refund van a garanciaidőnek nevezett idősávon belül, hanem az általuk vélt viseltségi foknak megfelelően állapítanak meg valamilyen összeget.

(#21414) V/ válasza Levi123 (#21412) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem fogják vámolni, ez EU-s elsőbbségi küldeményként fog érkezni, ha megnézed az Összefoglaló 9. pontot ott magyarázva.
De ha véletlenül vámolnák (de ezt a fajta szállítást nem) a Banggood kifizeti a + költséget, a kifizetési hatás a termál árának 60 %-a, így még a magyar áfa is bőven fedezve van.
A garancia miatt lenne jobb ha itt veszed meg.

(#21415) V/ válasza RVR400 (#21413) üzenetére


V/
Topikgazda

Én azt még nem láttam, de erre amit linkeltem már hivatkoztam és az lett elfogadva.

(#21416) Levi123 válasza V/ (#21414) üzenetére


Levi123
senior tag

Köszönöm a válasz és a szuper összefoglalót is!
Igen tudom a garancia miatt jobb ha MO-i vásárlás van, de eddig 2x szerettünk volna magyar webáruházból vásárolt telefont garanciális javításra küldeni és kértek fényképet az ügyintézés előtt, majd a külsérelmi nyomokra (telefon sarkain volt zsebkopás, nem törés) hivatkozva azt mondták, sérült telefont nem tudnak javítani csak saját költségre. A második esetnél az akku ment tönkre annál meg azt írták természetes elhasználódás vagy túltöltés miatt volt :)

Levi

(#21417) csibe1 válasza Levi123 (#21416) üzenetére


csibe1
addikt

Nesze semmi fogd meg jól? :D
Azért elég csúfondáros ez a magyar kereskedői hozzáállás, finoman szólva.
Az a szomorú, hogy nálunk a fogyasztóvédelem kb. mintha nem is lenne. :(

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#21418) bl4ze válasza Levi123 (#21416) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem lesz vám, áfa. Belgiumból fogja hozni a GLS, EU küldeményként hozzád.

.:. bl4ze .:.

(#21419) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

BG-n volt egy nagyobb vásárlásom 2 napja és az ügyfélszolgálattól jött egy levél emiatt hogy felvesznek a nagykeres listára és 15% kedvezményt kapok.
De semmi más infót nem írtak. A kérdésem az lenne hogy ez jár-e valami kötelezettséggel? Pl havi minimum költés, meg ilyesmikre gondolok.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#21420) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Van egy csomagom ami január 6. óta
insert item into bag,
Ez még nem érkezett be Magyarországra?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21421) V/ válasza jozsi252 (#21419) üzenetére


V/
Topikgazda

Azonkívül hogy az esetleges magánszemélyes kuponok és más eseti kedvezmények nem használhatóak nincs ezzel gond. Én szándékosan kerülöm, mert nehéz ettől a státusztól megszabadulni és promo áruknál 15 %-nál nagyobb kedvezmények is összejöhetnek.

(#21422) V/ válasza DonThomasino (#21420) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a nyomkövetési azonosító, de nem a BG oldlán kell nézni a bejegyzéseket. De ez csak az hogy zsákolták.

(#21423) DonThomasino válasza V/ (#21422) üzenetére


DonThomasino
veterán

A magyar posta oldalán is néztem
Küldemény előkészítése nemzetközi szállításra
szintén január 6. óta.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21424) V/ válasza DonThomasino (#21423) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor szállítva, de inkább itt ellenőrizd.

(#21425) dudzsi


dudzsi
tag

Sziasztok! Vettem egy telefont aminek sajnos rossz volt a mikrofonja. Lesakkoztam az ügyfélszolgálattal a dolgot és most visszakell küldenem és visszakapom az árát. Kaptam egy levelet amibe van egy pdf "Refun informacion" címmel meg különböző adatokkal. Elvileg ezt be kell rakni a csomagba. Viszont írja a levél hogy vámárú nyilatkozatnál mindent rendesen írjak be. Ez most a CN23 nyomtatvány? Pdf-es verzionál betudnám íni gépen az adatokat, de olyan hosszú a cím hogy nem tudom beírni. van erre valami megoldás vagy kézzel töltsem ki? Vagy a posta? Jól gondolom ezeket a dolgokat? Köszi

(#21426) V/ válasza dudzsi (#21425) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet rövidíteni a címet, pl a tartomány név nem kell mert az irányítószám és város neve adja a lényeget.
A CN23 lenne a jobb mert a azt két példányban csinálod akkor a másolatot leigazoltatod postával és ezzel ha jönne vissza a csere igazolhatod hogy nem új vásárlás jött.
Kinyomtatod üresen és beírod.

(#21427) zacci


zacci
aktív tag

Hi,

Az mennyire normalis mostansag, hogy a 15-en Nemetorszag Neuenstein-be (15/01/2022 01:20) erkezett GLS csomag meg nem indult el mo-ba ? Altalaban meg aznap tovabb is indul mo fele. Vagy ezt is ellopta a GLS ?
Meg a hetvegen kaptam rola emailt, hogy elvben ma kezbesitik hozzam a csomit, de mivel nemetbol el sem indult (papiron), igy ez nyilvan mar bukott. Hivtam a GLS-t, de minek...
Kezdjuk ott, hogy az ugyintezo kapasbol igy nyitott, hogy mo-bol nemetbe kuldom ?
Nem, te idiot! Ott van a szemed elott, hogy honnan hova megy, te szerencsetlen!

Ez az uccso bejegyzes a GLS oldalan:

15/01/2022 01:20
Csomag megérkezett a depóba.
Németország Neuenstein

udv,
zacci

[ Szerkesztve ]

(#21428) V/ válasza zacci (#21427) üzenetére


V/
Topikgazda

15-e az munkanap volt? Mert a hétvégén nem szoktak szállítani Majd a hét közepén, legkésőbb péntek megkapod. Türelem.

(#21429) Jarod1 válasza dudzsi (#21425) üzenetére


Jarod1
addikt

csinálj a hosszú szövegből QR kódot..

(#21430) sambenez válasza zacci (#21427) üzenetére


sambenez
addikt

Tetszik hogy simán leidiótázod a gls ügyintézőt. De az nem tűnik fel ami a te szemed előtt is ott van, szombat volt 15-e. Kitalálod miért nem indult tovább a csomagod?
Most én is használhatom az általad használt jelzőt csak most rád? ;]

(#21431) dudzsi válasza Jarod1 (#21429) üzenetére


dudzsi
tag

De gondolom az nem egyenlö a CN23-al? Azt hova rakom?

(#21432) dudzsi válasza V/ (#21426) üzenetére


dudzsi
tag

Oké. A kkor marad a nyomtatás és kézi írás. Köszi

(#21433) dudzsi válasza V/ (#21426) üzenetére


dudzsi
tag

Szia! Ezt a címet kaptam. Ezen hogy tudok rövidíteni? Csak az addres résszel van gondom még kézzel is. Köszi
EWORLDHOME LIMITED
Mobile:18029062289
Dongguan Chuanjing electic machinery factory, No.20 Qinglong Road, huangjiang Town, Dongguan
Guangdong Province,
523750
CHINA

Ez a név vagy cégnévhez kell?:EWORLDHOME LIMITED
Vagy ezt a részt írjam a cégnévhez? : Dongguan Chuanjing electic machinery factory
Ez akar az addres lenni: Dongguan Chuanjing electic machinery factory, No.20 Qinglong Road, huangjiang Town, Dongguan

Város amit simán betudok írni: Guangdong Province,
523750
CHINA

[ Szerkesztve ]

(#21434) V/ válasza dudzsi (#21433) üzenetére


V/
Topikgazda

A város Dongguan.
Cím.
Dongguan Chuanjing electic machinery factory
No.20 Qinglong Road, Huangjiang Town
Dongguan
523750
China

(#21435) zacci válasza sambenez (#21430) üzenetére


zacci
aktív tag

Latom hasonlo szinten vagy, mint a gls-es holgyike 8)
Ertelmezd is a mondatot, ne csak olvasd. Akkor rajossz miert idiotaztam le 8)
Mivel 15-en meg jott bejegyzes, ergo dolgoztak es a gls uzenete is arrol szolt, hogy 17-en tervezik kiszallitani, gondoltam ezexerint hetvegen is toljak az ipart. De amikor megszolalt szerencsetlen ugyintezo kezdett osszeallni, miert is irnak 17-i kiszallitast... :DDD

(#21436) zacci válasza V/ (#21428) üzenetére


zacci
aktív tag

Az kavart meg, hogy 15-en meg siman jott uj info. Azert remelem mar leszoktak a nemetek a lopasrol...Bar nyilvan az ott melozo brazilok hordjak szet a raktarat, nem a nemet kispolgar.

(#21437) dudzsi válasza V/ (#21434) üzenetére


dudzsi
tag

Köszi. Csak azt nem tudom hogy a címet hogy az istenbe fogam arra a mikro helyre beirni a CN23-on?!

(#21438) sambenez válasza zacci (#21435) üzenetére


sambenez
addikt

Rossz hírem van. Nem dolgoznak hétvégén.

(#21439) V/ válasza dudzsi (#21437) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom hogy melyik verziót próbálod de ezen simám beírható. Customs Declaration (CN 23) ez angol nyelvű a posta oldaláról, mert oda angolos verzió küldendő.


Ha gondolod küldd el privátba az adatokat és az e-mail címed és a kitöltött pdf-t elküldöm neked.

[ Szerkesztve ]

(#21440) janakbacsi


janakbacsi
őstag

ezt csak e-mailben lehet ennyiért megrendelni? ha igen akkor milyen címre kell küldeni a megrendelést? mennyi lesz a szállítási díj?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#21441) V/ válasza janakbacsi (#21440) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, ez e-mail-es ajánlat, a gombra kell kattintanod a továbblépéshez és majd a fiókodból fizeted, a szállítási díj az általad választott módtól függ.

(#21442) zacci válasza sambenez (#21438) üzenetére


zacci
aktív tag

Ez nem rossz hir. Ez jo hir!

(#21443) zacci


zacci
aktív tag

17/01/2022 19:55
Csomag megérkezett a depóba.
Magyarország Alsónémedi

GLS-nel is eleg troger modon kezelik a nyomkovetest...Na de ezt talan mar holnap meg is kapom :))

(#21444) V/ válasza zacci (#21443) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor írják be amikor ott van náluk. Ez normál könyvelés, ezután kerül majd a kiszállító depóba és valószínűleg tényleg holnap.
Neuenstein és Alsónémedi némi távolságra van egymástól, de közben nincs új könyvelési státusz, főleg ha nem is szállítanak bizonyos napokon. Köztudott hogy amikor hétvége van akkor nem dolgoznak, most viszont este 8-kor is.
Ha neked nem felel meg akkor szállíttasd a dolgokat a Magyar Postával és rájössz a valóságra.
Egyébként meg a GLS nem Feucht-on keresztül szállít és minden országban és minden szállítónál előfordul hogy dézsmálnak csomagokat, de GLS esetén nem igazán olvasni.
Nem kell itt a hangulatot gerjeszteni értelmetlenül, nem szokás.

[ Szerkesztve ]

(#21445) sambenez válasza zacci (#21443) üzenetére


sambenez
addikt

Na ezzel most mi a problémád? Tényleg nem értelek.
Még éjjel átviszik a kiszállító kirendeltségre, reggel megkapja a futár, napközben megkapod.

(#21446) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok,
Régen nem rendeltem kínából már semmit, de most készülök egy nagyobb öszeggű eszközt venni Banggoodról. Mi a helyzet az oldallal manapság, nyugodtan lehet vásárolni? Utóbbi időben sokat panaszkodtak Gb-re, csak azért kérdsezem hogy itt amradt a szinvonal vagy romlott a megbízhatóság.

Illetve az innen rendelt eszközök( tablet) garanciája, hogy m űködik (ha van egyáltalán, vagy érdemes ilyennel foglalkozni)?

Fontos lenne az info,
köszi!

(#21447) V/ válasza Talala (#21446) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom hogy hol panaszkodnak, de aki elégedett az nem szokta jelezni, így inkább a panaszokat látod itt is.
Nem igazán van változás, a karácsony körüli dömping az gond lehetett, most majd kínai újév miatt lesz egy hét kiesés az onnan jövők tekintetében.
Egyértelműen le van írva ezen az oldalon hogy mire mennyi a garancia, persze elsőként javítást ajánlanak és arra fel kell készülni hogy az EU-s beszerzést is Kínába kell visszaküldeni. Bár nem az a jellemző hogy minden elromlik.

(#21448) Talala válasza V/ (#21447) üzenetére


Talala
senior tag

Köszönöm a gyors választ! :R
Én sem számítok hibára, de ha mégis, akkor jó tudni merre lehet elindulni

(#21449) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok, az érdekelne hogy a kínai újév az pl a Bangoodnál jelent valami újabb akciózgatást, vagy nem érdemes számítani komolyabb leárazásokra? A tavalyi 11.11 akcióban nagyon toltak egy blitzwolf ssd-t, amit akkor nem vettem meg, azóta bánom, viszont most meg nem találom sehol.(mondjuk ez lehet azt jelenti hogy egy fake termék, amit jobb elkerülni) Nem tudom szabad-e itt ilyesmit kérdezni, de tudtok olyan weboldalakat amelyek összegyűjtik az akciókat meg kuponokat és naponta közzéteszik? Mint pl a rendeljkínait.hu.

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#21450) V/ válasza trialboj (#21449) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt esetleg hamarabb lesz információ: Távol-keleti webshopok OFF topikja (játékok, kuponok, stb.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.