Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) lacentos válasza sambenez (#20650) üzenetére


lacentos
aktív tag

Úgy, hogy 07.09.-én rendeltem és a "nyomkövtő szerint" 07. 21.-én megérkezett Belgiumba azóta semmi mozgás és eltelt 1 hónap. :Y

(#20652) sambenez válasza lacentos (#20651) üzenetére


sambenez
addikt

Melyik nyomkövető szerint? Mert a gls szerint 07.10-én bekerült az IT rendszerbe, és ennyi.

(#20653) lacentos válasza sambenez (#20652) üzenetére


lacentos
aktív tag

(#20654) V/ válasza lacentos (#20653) üzenetére


V/
Topikgazda

Halálom ez magyaroskodás, nem sterilizálnak és nem helyi posta, mert semmilyen posta sincs a képben.
Ha igaz lenne a 07.21 akkor a GLS tudna róla.

[ Szerkesztve ]

(#20655) sambenez válasza lacentos (#20653) üzenetére


sambenez
addikt

Ja, ne a BG oldalát nézd nyomkövetéskor. Ez még úton van kína és az eu között.

[ Szerkesztve ]

(#20656) lacentos válasza sambenez (#20655) üzenetére


lacentos
aktív tag

A Banggood ezt küldte itt is írnak az "elégedett" vásárlók akik várják a cuccot. [link]

[ Szerkesztve ]

(#20657) turho


turho
őstag

Sziasztok!
HK származással, de EU Priority Line küldéssel, 200 k telefon esetén most akkor van VÁM vagy nincs? ÁFA elvileg benne van az árban.
Segítsetek, meg merjem rendelni?

(#20658) Beni2360 válasza turho (#20657) üzenetére


Beni2360
félisten

EU Priority Line küldéssel szvsz nem kerül a Posta látókörébe és EU-s szállításként jön. Meg ha jól tudom a telefonok VÁM mentesen jöhetnek.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20659) sambenez válasza turho (#20657) üzenetére


sambenez
addikt

EU priority-t GLS hozza és nincs vám.

(#20660) lacko6


lacko6
senior tag

Hi.

Hol tudok refundot kerni?

Irtam chaten ezt irja:
Please click "My order"-"Apply for Refund" to cancel the item/order
Nem találom ezt az opciot.

(#20661) V/ válasza lacko6 (#20660) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez csak akkor él ha már lejárt a várható érkezési idő, a vásárlás részleteinél találod meg.
Vagy kérhetsz az kapcsolat felvételi űrlapon is az Összefoglaló 3. pont segíthet.
De mi az oka, mert nem mindegy hogy miért van indítva. Két helyen is van indok.

[ Szerkesztve ]

(#20662) lacko6 válasza V/ (#20661) üzenetére


lacko6
senior tag

Rossz rendeles az indok.Nem vagyok biztos hogy megfelel a tetel.A feladas varhatoan a honap vege vagy meg hosszabb ido.
Irtam nekik mailt.

(#20663) V/ válasza lacko6 (#20662) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, kapcsolatfelvételi űrlap
Order&Tax
Cancel order
No longer needed
Email us gomb
Majd kell az Order number

[ Szerkesztve ]

(#20664) lacko6 válasza V/ (#20663) üzenetére


lacko6
senior tag

:R

(#20665) p.t.r


p.t.r
aktív tag

4pcs Smart Plug Mini WiFi Outlet EU 16A Remote Control Wifi Socket app_link - $6.99/db + posta. Van ilyenem, fogyasztást is mér. Ennyiért nem rossz.

(#20666) leskopeter3


leskopeter3
csendes tag

A banggood express mivel követhető?

(#20667) V/ válasza leskopeter3 (#20666) üzenetére


V/
Topikgazda

Bármelyik követővel, de mondjuk ezzel.

(#20668) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Banggoodon még mindig ajánlott dollárban fizetni? Vagy, most hogy volt a variálás ajánlottabb lett az euró? Azt tudom, hogy a forint kerülendő, mert "jelentősen" drágább lesz tőle a termék.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#20669) V/ válasza Predator2 (#20668) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem különösebben változott, mert nekik még mindig az lenne az alap devizája, ha csak forintod van banktól függően szerintem jobban váltanak bankok.
De nézek egy példát.
Ez 199,99 $ 60,959.864483 Hungary Forint
Ugyanez 171,85 € 61,323.994060 Hungary Forint
Erste Visa kártya

[ Szerkesztve ]

(#20670) Predator2 válasza V/ (#20669) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a választ.

Akár a többiekhez is:
Van valamilyen trükk arra, hogy gyorsan pontokhoz jusson az ember? Nem kunyerálnék többet.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#20671) anadroid


anadroid
senior tag

Úgy néz ki, hogy ez a kereskedő is kezd elqrwulni. Szombaton megrendeltem 2 terméket egy megrendelésben, a drágábbat a CZ raktárból (6 db volt készleten), az olcsóbbat kínából (mert csak onnan lehetett). Nem jött állapotvisszajelzés pár percen belül (ahogy szokott), és hétfőn mindkettőt törölték. Addigra elfogyott a CZ raktárban. Mivel a drágábból volt még 4 db a spanyol raktárban, megrendeltem onnan, az olcsóbbat ismét Kínából. Most már 10 percen belül törölték mindkettőt. az ügyfélszolgálat azt mondja, hogy a fizetési móddal van baj (az első PP, a második Zen volt), rendeljem meg más fizetési móddal. Közben a spanyol raktárból is elfogyott, a kínai meg azt közölte, hogy Magyarországra nem szállítható (a drágább). Mára újra megjelent a spanyol raktárban 1 db, így megrendeltem, most Vividdel fizetve. 7 perc múlva törölték, egyelőre mindenhol 0 a készlet. Bent lóg kb. 140 ezer forintom, papírforma szerint megvolt a refund a szombati és a hétfői vásárlásra, csak éppen valahol a bitmennyországban lebeg. A szombati a PP-hez beérkezett, de nem jutott tovább, a tegnapinak még nyoma sincs. Az eddigi tapasztalat szerint a PP-s refund másnap hajnalban kerül jóváírásra, a bankkártyás fizetésé meg néhány óra alatt (a Zennél).

Járt-e így mostanában valaki Zennel illetve Vividdel a BG-nál?

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#20672) V/ válasza anadroid (#20671) üzenetére


V/
Topikgazda

Jó neked, mert a magyar viszonyok közt nem ilyen gyorsan érnek vissza a bankszámlákra a kártyás fizetés pénzei.
Amikor fizetési mód probléma van az valójában nem a Banggood-tól ered. Minden fizetési kérést vissza kell igazolnia az adott fizetési kiszolgálást biztosító cégnek, ha problémák vannak az elérhetőséggel, nem jönnek meg időben a kapcsolat egyeztetési dolgok, akkor sikertelen is lehet, az hogy a kártyatársaság vagy kibocsájtó miként zárolja a fedezetet az megint nem BG specifikum.

(#20673) anadroid válasza V/ (#20672) üzenetére


anadroid
senior tag

Csak az a baj, hogy előtte néhány nappal 3 rendelésnél is teljesen simán működött (Zen és PP fizetésnél is). Én inkább azt gyanítom, hogy a készletnyilvántartásuk nem áll a helyzet magaslatán (a megrendeléseimet követően zuhanórepülésben csökkent a még meglevő készlet, 6-ról 4-re, azután meg 0-ra). Próbára megrendelném az olcsóbbat is, de arra nincs szükség a drágább nélkül, így ezt nem tudom bizonyítani.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#20674) V/ válasza anadroid (#20673) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze lehetséges az is, de ha épp nagyon kevés van és kelendő, akkor esetleg pont 0-ra fut az nem lehet kivédeni, de persze lehetne jobb a rendszer, hogy addig nem fogad fizetést amíg a mennyiség nincs lefoglalva, akkor eleve a felesleges kártyazárolások ki lennének kerülve, de ez még eddig nem jött össze nekik.

(#20675) anadroid válasza V/ (#20674) üzenetére


anadroid
senior tag

A Vividen 15 órakor visszajött a pénz. A Zen és a PP még sehol.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#20676) anadroid válasza V/ (#20674) üzenetére


anadroid
senior tag

Ma meg értesítettek, hogy fizethetek 3 USD letétet, és akkor augusztus végén olcsóbban (értsd: a korábbi árhoz képest 15%-kal többért) megvehetem. A letét kiválasztásakor viszont a korábbi készlethiányos lapra dob. Ezeknél nemhogy elmentek, de el is költöztek hazulról.

A PP és a Zen visszatérítés reggelre megjött.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#20677) lacentos


lacentos
aktív tag

Az én ügyem megoldódott visszautalták ma a vételárat. A HK-i vásárlás részemről felejtős ezek után.

(#20678) csuhi17


csuhi17
tag

Hali.
Van egy Deposit-os megrendelésem. Ez az első ilyenem.
Szerettem volna visszamondani, mert sajnos nem azt rendeltem meg amivel hónapok óta szemezgetek, hirtelen jött emailt hirtelen leütöttem...
Az előleg ki lett fizetve kb 300Huf.
megrendeltem Aug. 26.-án
A kifizetést vagy mit Aug. 31.-re írja.

Írtam nekik hogy szeretném töröltetni a megrendelést, válaszképp azt kaptam, hogy nem tudják törölni.
A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben Aug 31. után van-e lehetőségem visszamondani, vagy mindenképp ki kell fizetnem? az előleggel nem számolok.

(#20679) V/ válasza csuhi17 (#20678) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értem, amíg nincs szállítva addig lehet kérni a törlését. Itt a képen az az ok hogy nincs szükséged rá No longer needed, vagy nem megfelelőt rendeltél Placed the wrong order és az Email Us választása

Valamint közben ahogy anadroid is írta, ha tényleg nem fogadnák el törlési kérést.

[ Szerkesztve ]

(#20680) anadroid válasza csuhi17 (#20678) üzenetére


anadroid
senior tag

Ha nem fizeted ki a hátralevő részt, akkor elvész a letéti pénzed, más - elvben - nem történik.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#20681) csuhi17 válasza V/ (#20679) üzenetére


csuhi17
tag

Már végignéztem és nincs ott, se a telefonos appban sem. "régebben már töröltem megrendeléseket."
A rendelés törléses emailemre ezt írták vissza:
We're sorry that your order 102825930 is deposit order, the deposit payment has been confirmed, we're unable to cancel it for you.

Lehetséges hogy csak egy adott dátum után tudom törölni a megrendelést?

A promóciós email alapján a deposit-ra aug 25.- 31.-ig van a lehetőségem.
A maradék összeg kiegyenlítése meg aug 31- szept. 1. között.

Ha nincs ötlet, akkor megvárom mi lesz a vége és majd megírom a tapasztalatom, már csak pár nap.
Ha mást nem itthon továbbadom...

szerk.:
Köszönöm, akkor nem pörgök miatta.

[ Szerkesztve ]

(#20682) V/ válasza csuhi17 (#20681) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi nincs ott? Itt a link Contact us elnavigálsz oda és kitöltöd ezt és elküldöd:


Vagy már egy ilyenre válaszoltak? Mert akkor tekintsd tárgytalannak.
A vásárlási száma az amit ők adtak meg neked, de mobil app-on intézted az akkor ott érhető el, de szerintem nem kell

(#20683) csuhi17


csuhi17
tag

Régebben mikor töröltem megrendelést, akkor a rendelésnél volt a "Cancel order" gomb.
Miután nem találtam sehol írtam nekik oda ahova most mutattad.Erre jött vissza a fenti válasz.
Köszönöm a válaszotokat, akkor várok :)

[ Szerkesztve ]

(#20684) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Van itt vki aki tud segíteni egy Banggood-os ügyben?
Rendeltem egy BW gimbalt, de az hibás volt. Nem működik a kijelzője és ahogy észrevettem nem is tölt.
Most odáig jutottam, hogy ezt irták:
We are really sorry for the inconvenience caused to you. Is it possible for you to find a local service shop where you can have your item's problem repaired? Please be kind to consult about the repair expense and then inform us beforehand.
Sajnos a környéken az ilyes fajta szerviz már régen megszűnt, mindenki csak tovább küldi ahová kiadják neki. Tudtok esetleg vmi céget aki javíthat ilyesmit?
Vagy ötlet, hogy hogyan vigyem tovább az ügyet?

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#20685) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok, olvasgatok itt, kerestem is kulcsszóra, de ere nem találok megoldást. Adott egy cég, melynek van egy cékhelye, és van egy külső telephely, ahova rendelem az árut. Vásárolnék egy temréket a banggoodról, de se számlázási címet, se egyebet nem látok a saját accountomnál, azaz ha a jelenlegi egyetlen shipping address van, akkor jó címre fogják szállítani, ha a számlázási címet adom meg, akkor lehet oda készül számla, de ha oda szállítják, az nyűgös.
Van erre valakinek bejáratott megoldása?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20686) V/ válasza Rick4 (#20685) üzenetére


V/
Topikgazda

A BG-n számlája nálunk nem elfogadott,de amit beírsz szállítási címnek arra készül.

(#20687) Rick4 válasza V/ (#20686) üzenetére


Rick4
félisten

Tehát a jelen állapotok szerint nem tudnak a számlán áfát feltülteni, (pedig a termék oldalán ott van, hogy inclusive VAT), vagy pedig EU-s adószámos cégnek nem tudnak nettós eu-s számlát adni, de ha tudnának is, a nav nem fogadja el? Akor innentől kútba esik, legalábbis ezen a vonalon keresztül...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20688) V/ válasza Rick4 (#20687) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel szerintük az árban benne van (bár nem részletezik hogy miként mert a vevő országa szerinti áfának kéne lenni és ugyanaz az ár ha egy magyar (27%) vagy francia (20%) veszi meg) és a számla tartalmi elemei is elnagyoltak, nincs pl az áfa részletezve.
Persze lehetne nettó áras és majd az import áfa a vámnak ki lenne fizetve, de nem úgy küldik hogy a vámosokhoz kerüljön.
Mellékelek egy számlaképet, mutasd meg a könyvelőnek lehet hogy azt mondja hogy elfogadható.

(#20689) Rick4 válasza V/ (#20688) üzenetére


Rick4
félisten

ösdzönöm, már feltettem a kérdéseket nekik, hogy EU-s cégként tudnak- akarnak-e, illetve hogy lesz-e a számlán olyan sor, hogy a végösszegből mennyi az áfa? Várom a választ, beszámolok róla, mi volt a végkifejlet, a látható számláról pedig kérdezem a könyvelőt.
Köszönöm az infókat.

Ki lakik amúgy Szegeden? :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20690) V/ válasza Rick4 (#20689) üzenetére


V/
Topikgazda

Mondjuk én.

(#20691) Rick4 válasza V/ (#20690) üzenetére


Rick4
félisten

Az jó, ott laktam én is a 6727-es irányítószám alatt.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20692) Rick4 válasza V/ (#20688) üzenetére


Rick4
félisten

Azt írja a banggood, hogy:

Thank you for your e-mail.
We regret to tell you that all product (which stated inclusive of VAT)ship to your country are included VAT. And we can provide invoice with VAT inforamtion. So you will knwo how much you have paid for VAT.
We apologize for any inconvenience caused and appreciate your understanding.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20693) V/ válasza Rick4 (#20692) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké ők ezt írják, más kérdés hogy mi fog lenni a számlán, a számlasorszám, az eladó adószáma, a vevő adószáma rajta lesz-e?

(#20694) Rick4 válasza V/ (#20693) üzenetére


Rick4
félisten

Amerikai autók alkatrészeivel foglalkozom vek óta, egyetlenegy számlán sincs rajta egyik amerikai eladó adószáma sem. Van ebben az évben kb 40M Ft-nyi vásárlásom, ahol 38M-nyin nincs rajta semmiféle adószám, csak eladó, név, cím, én cégen neve, címe, összeg, termék, darab, és viszlát.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20695) V/ válasza Rick4 (#20694) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké ha a könyvelő befogadja, mert ez megfelel a NAV könyvelési elvárásainak (szerintem felel meg a 2021-től történő változások miatt), akkor jó, az ő felelőssége.
Én szeretem ha mindaz rajta van a számlán amit minimálisan előírnak, ha ezt nem tudja az eladó biztosítani, akkor inkább nem vásárolok tőle. Egy rossz számla miatt is fizethetek komoly összegű büntetést, szóval én kerülöm a felesleges pénzkidobási lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

(#20696) Rick4 válasza V/ (#20695) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, de egy amerikai, meg az összes angolszász jogrendszeren nyugvó állam cégei, a távol- keleti cégek, tehát a bolygó 75%-a nem tud olyan számlát adni, amit itt kérnek, itt viszont elfogadnak olyan számlát, amit az amerikaiak és a többiek adnak.
DDP paritással jönnek a csomagjaim, azaz előre fizetek mindent, a szállító nem kér pénzt a vámügyintézésért, vámhatározatot kapok a megvásárolt dolgok után befizetett adóról, szóval szerintem jól van ez így.

Ebből itt szerintem kimaradt valami, amitől nem lett értelmezhető, mégis milyen változásokra gondolsz?
(szerintem felel meg a 2021-től történő változások miatt)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20697) V/ válasza Rick4 (#20696) üzenetére


V/
Topikgazda

Minden cégnek van adószáma, az már szükséges a számlákon azoknál amelyiknél van, de cég nem is létezik egyik országban sem enélkül.
A számláknak mindenhol hivatalosan nyilvántartottnak kell lenni és így van sorszáma is, semmi + dolgot nem kérnek, csak annyit amivel a fiktív számlázás elkerülhető. A cég is létezésileg visszakövethető legyen, ami még követelmény.

(#20698) Rick4 válasza V/ (#20697) üzenetére


Rick4
félisten

Nem mondtam, hogy nincs adószáma, biztosan van, azt mondtam, nincs a számlán. És nincs a vámhatázozaton sem, pont most kaptam egyet, elég friss, ezen sincs, és soha 17 év alatt egyetlenegy számljukon se láttam. Az ő oldalukról név, cím, pá!

Ebay-en is kértem, hogy az ebay adjon számlát, mert hogy ugye a global shiping program, és a rajta keresztül DDP-vel vmegfizetett áfa, valahol megy a közösbe, de tuti nem itt, mivel a hollandoknál vámolnak, ezügyben chateltem már több emberrel, beszéltem mindenféle Prakesh, meg Pryanka nevűvel, térjünk vissza ré később. Halvány gőzük sincs, mit akarok, és főleg miért...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20699) csuhi17 válasza V/ (#20688) üzenetére


csuhi17
tag

Hali.
Nekem így adta meg.
Kínából küldve.

[ Szerkesztve ]

(#20700) V/ válasza csuhi17 (#20699) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez már akkor használható, hiszen majdnem rajta van minden, az Order no-ra rá lehet fogni hogy az a számla sorszáma is lehet.
Viszont mivel forintban fizettél úgy 5800 Ft-al többet költöttél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.