Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:31:37

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Tegnap este meg hasznaltam, ma nem tudok belepni es ez fogad.
Bongeszoben az m.banggood.com siman megy es beenged.
Mi tortent?

[ Szerkesztve ]

(#20052) V/ válasza zolikaDB (#20051) üzenetére


V/
Topikgazda

Blokkolva fiókod vagy megjavul vagy nem, egy darabig még mehet a mobil app (azt is nézd meg) és a mobilos felület, de le szokott halni. Ha nem áll helyre akkor ők is az új fiók regisztrációt javasolják.

(#20053) zolikaDB válasza V/ (#20052) üzenetére


zolikaDB
veterán

Oke, de van aktiv rendelesem...

(#20054) V/ válasza zolikaDB (#20053) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha kifizetted és el van küldve az jön tovább, ha van valami gondod akkor PayPal dispute, gondolom azzal fizettél.

(#20055) zumics válasza Andralin (#20048) üzenetére


zumics
tag

Hogy releváns legyek, én szintén CZ raktárból rendeltem, 3-6 napos kézbesítéssel, priority line-al, csomagbiztosítással május 1-én.
Itt tartunk 15 nap után :)

(#20056) vandor01 válasza zumics (#20055) üzenetére


vandor01
őstag

FEUTCH???
tobb mint 10nap a DHL + nemet posta 3szogeben???

Annak vege bucsuzz el tole! kicsit olvasgass
FEUTCH
es
Feutch

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#20057) V/ válasza zumics (#20055) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan melyik szállítás volt, mert én a EU Priority Mail javaslom, mert az futáros szokott lenni, az EU Priority Line meg nem.
De amit írtam még mindig igaz, ha nem könyveli le a Magyar Posta annak ellenére hogy itt van, az még Feucht-ra fog mutatni.

[ Szerkesztve ]

(#20058) zumics válasza V/ (#20057) üzenetére


zumics
tag

Priority Line, de ezt az infót nem tudtam sajnos :(
2 napja már beadtam a refund igényemet, arra küldtek egy lerázó emailt, hogy várjak még 12 napot. Kérdésem az lenne, hogy utána azért visszaadják a pénzt? Vagy nyomjak paypalon a dispute-ra?

(#20059) V/ válasza zumics (#20058) üzenetére


V/
Topikgazda

Várjál még. Ilyenkor az az eljárás hogy a DHL-től kérnek egy igazolást az elvesztésről, ennek kiadása szokott csúszni, mert a DHL természetesen rákérdez a Magyar Postára is.
De tényleg így van a szerződési feltételekben, ha nem kapod meg és az elvesztést visszaigazolja a szállító akkor a pénzt rögtön visszakapod. Ehhez nem kell a PayPal csak azt említett igazolás.
Persze ha nem volt a szállítási biztosítás fizetve, akkor a PayPal marad megoldásnak ha elutasítanák a kérésed.

[ Szerkesztve ]

(#20060) zumics válasza V/ (#20059) üzenetére


zumics
tag

Ok, köszi.
Természetesen kivárom azt a 12 napot, mást nem nagyon tehetek.

(#20061) anadroid válasza vandor01 (#20056) üzenetére


anadroid
senior tag

Főleg, hogy Feucht a falu neve (a linkben amúgy jó). Ott van a nürnbergi reptér sarkánál.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#20062) zolikaDB válasza V/ (#20054) üzenetére


zolikaDB
veterán

De miert vagyok blokkolva?

(#20063) V/ válasza zolikaDB (#20062) üzenetére


V/
Topikgazda

Rendszer hiba, nem tudják pontosan megállapítani, más is járt már így.

[ Szerkesztve ]

(#20064) Andralin válasza V/ (#20049) üzenetére


Andralin
aktív tag

Nagyon köszönön a tanácsot mindenkinek!
Megrendeltem cseh raktárból, EU Priority Mail opcióval.

(#20065) halmalc


halmalc
friss újonc

Sziasztok! Ha a máj. 13-i állapot szerint az Eu Priority Line helyzet: "The flight will take off soon"...GLS tracking száma van....Még el sem indult a konténer HK-ból? Köszi

(#20066) V/ válasza halmalc (#20065) üzenetére


V/
Topikgazda

A konténer mozgását nem jegyzik, majd ha konkrétan a GLS-hez kerül a csomag akkor lesz valami a küldeménynél, szerintem úton van.

(#20067) vandor01 válasza halmalc (#20065) üzenetére


vandor01
őstag

nekem is van egy majus 12-kei indulas.....
altalban 8-9-10-11 nap utan fog tortenni valami
szoval majus 22 kornyekere varok mozdulast
elozo 2db kuldes: [link] [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#20068) Imi1981 válasza V/ (#20066) üzenetére


Imi1981
veterán

Szia! Az aliexpesses fórumban irtakra kérdeznék itt mert nem akarok ott offolni. Szóval ha jól értem a BG express az 10 - 15 nap szállítás de vám és áfát számolnak rá, az EU priority line 15-20 nap szállítás és vám és áfa mentes?
BG express - el szállítással együtt is 22 000 Ft alatt lenne az ár, akkor ez még mindenképpen áfa és vám mentes?

(#20069) V/ válasza Imi1981 (#20068) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindkettő EU-n belülről jövő szállítás. Szóval nincs +költség. Ha megnézed van még két másik szállítás is, azoknál meg ha kifizeted tariff insurance biztosítást akkor a termék árának 60 %-ig kifizetik a + költséget, ebbe bőven belefér a 27% áfa és posta 3500 Ft-os vámlejárási költsége.

(#20070) Imi1981 válasza V/ (#20069) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor BG express nekem megfelelő azthiszem. Mivel máshol ebben az árban csak aliexpessen van, ahol most nem tudnám eu raktárból rendelni így a banggod jobb választás.
Nem siettem el mert várok róla tapasztalatot másik fórumon de most már tisztábban látom, hogy is megy ez banggood-on. Ha ezt tudom bátrabban rendeltem volna innen. Eddig csak eu priority line - t néztem. Kösz a segítséget!

(#20071) bl4ze válasza Imi1981 (#20068) üzenetére


bl4ze
veterán

BG Express nekem sosem került vámra, nem volt áfa rajta.

.:. bl4ze .:.

(#20072) V/ válasza bl4ze (#20071) üzenetére


V/
Topikgazda

Másnak sem.

(#20073) Imi1981 válasza bl4ze (#20071) üzenetére


Imi1981
veterán

Most már én is tudom V/ fórumozónak köszönhetően. Én eddig azt hittem csak az EU priority line vám és áfa mentes. Akárhogy nézem a BG express jobban megéri mert elvileg gyorsabb és olcsóbb a szállítás.

(#20074) vandor01 válasza Imi1981 (#20073) üzenetére


vandor01
őstag

jo az jo az.... BG express Luxemborgon keresztul jon okositva!
Luxi-ig jon a kertek alatt es luxiban lesz feladva mintha EU-n belul lenne!

van mikor EU priotyt line-t fizettem es Luxival jott mint a BG express!

csak ne keruljon FEUCHT-ra!!
ha Mo-ra rendelsz akkor arrafele fog jonni!
kicsit olvasgass!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#20075) Beni2360


Beni2360
félisten

Ez a .....EE végű Észt szallitasnal mit kell kiválasztani a nyom követőben ?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20076) V/ válasza Beni2360 (#20075) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmit. Melyik nyomkövetőben nézed, mert ez nem mindig postai szállítású.De ez BG és ők ilyennel küldték?

[ Szerkesztve ]

(#20077) V/ válasza vandor01 (#20074) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a DHL szállítja így nem kerülhet Feuchtba.

(#20078) Beni2360 válasza V/ (#20076) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen a Banggood Express szállítást választva és a 17 track-hoz beírva kérdezi, hogy Észtország 1: Omniva vagy 2: Omniva (Post11) A parcelben a Post11 hozta ki. Akkor megvan
Egyébként nem titok: RL392814364EE

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20079) Beni2360 válasza Beni2360 (#20078) üzenetére


Beni2360
félisten

Post11

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20080) V/ válasza Beni2360 (#20078) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez Pick Pack Pontos lesz vagy a Sprinter viszi ki. Az Aliexpress topik Összefoglaló 11. pont amire rá kellene nézned szerintem.

(#20081) Beni2360 válasza V/ (#20080) üzenetére


Beni2360
félisten

Az szuper, úgy is szívből utálom a postát. Pik Pak pont meg van itt 2 - 3 db
10 pontig van leírás.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20082) V/ válasza Beni2360 (#20081) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem ebben a topikban van, hanem az AliExpress topikban.

(#20083) sunavlys válasza vandor01 (#20074) üzenetére


sunavlys
senior tag

Luxi-ig jon a kertek alatt es luxiban lesz feladva mintha EU-n belul lenne!

Vagyis - ha jól értem - becsapják az EU-t?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#20084) V/ válasza sunavlys (#20083) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen, történik vámolás. De ha neked nem felel meg hogy tételesen nem fizetsz áfá-t.... ;]

(#20085) Beni2360 válasza V/ (#20082) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs már félig hunyva volt a szemem. ;]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20086) sunavlys válasza V/ (#20084) üzenetére


sunavlys
senior tag

Dehogy nem felel meg ...

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#20087) V/


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóba beírtam a júniusi, az utolsó kedvezményes áfamentes határok összegeit.
Július 1-től azt gondoltam, hogy tudjuk számolni az áfa összegét előre, előzetesen magát az alap árfolyamokat, mivel az ugye az adott hónapra vonatkozik, azt közzé fogom tenni továbbra is.

[ Szerkesztve ]

(#20088) vandor01 válasza sunavlys (#20083) üzenetére


vandor01
őstag

nem tudom pontosan mi tortenik ki mit hol mennyit fizet
innet a fotelvamolasbol en keves vagyok ehhez :)
de a kezembe kapott kuldemenyek feladojabol tudok elkepzeleseket gyartani! :)
eddig 3 TN nel volt lathato hogy vmi elkerulo menover resze volt....

Elkerulo manover:
olyan orszag TN-jet hasznaljak aki halgatolagosan benne van a csinyben! pl Holland vagy Luxemburgi de mar lattam Belga-bucargo-s megoldasban is! Azt hogy kinabol eljon kontenerben a sok dragasag az EU ba es miutan bekerult okosban...
akkor EU-n belul adjak fel postazzak ezzel viszlat AFA fizetes!
ezek jellemzoi hogy a felado valamilyen egyseges EU.n belsoi cimen vannak!
orszagonkent szinte azonossak.... valamilyen cegtelephely.....
pl amsterdam/luxemburg/bruxell kulson
mintha azt irnak ra hogy Bp Csepelmuvek 34 utca 287-es box...
vagy negysarkany piac 666os box :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#20089) Hegeman


Hegeman
csendes tag

Sziasztok. Egy kérdésem lenne. Nem találtam sajnos választ a kérdésemre, így gondoltam kiírom. Elnézést, ha mégis volt már. Nem találtam.
Volt egy meghibásodott készülékem. Jeleztem nekik, hogy elromlott. Azt írták, hogy írjam meg mennyibe kerülne visszaküldeni. Megírtam. Azt mondták inkább ne küldjem vissza. Vissza adják az árát és a hibás készülék maradhat. A kérdésem pedig az, hogy arra a számlára küldik vissza (OTP) amiről rendeltem a terméket. (Nem paypal -os rendelés volt.) Ilyenkor már csak várni kell?

Ezt küldték még, hogy olvassam el. Egy külön link volt. Bár ebből sokmindent nem értek. :)

Mennyi ideig tart a visszatérítés megkapása?
Visszatérítési folyamatunk a sebességre optimalizált, a visszatérítési kérelmeket alapértelmezés szerint az eredeti fizetési módra küldjük.

Ha a megrendeléshez fizetett fizetési módot nem lehet elküldeni az eredeti fizetési módra, javasoljuk, hogy térítsen visszatérítést a BGpay-nek, és
jóváhagyása után a visszatérítés azonnal elérhető a BGpay számláján. A BGpay visszatérítés gyors, és nincs további díja. Ha a küldés mellett dönt
pénzt a PayPal-on keresztül, a visszatérítés teljes összege kevesebb lesz, mivel meg kell fizetnie az összes PayPal-jutalékot. A PayPal jutalékot számít fel
a PayPal számla árfolyamához.

Ha a visszatérítést elküldtük a BGpay-nek, de vissza szeretnénk térni a számlájára, akkor a BGpay oldalon a „Visszavonás” gombra kattintva az egyenleg el lesz küldve
vissza az eredeti fizetési módhoz. A visszatérítés becsült ideje a számlájára a kiválasztott fizetési mód alapján történik
megrendelés leadásakor.

Fizetési módok, amelyek közvetlenül nem téríthetők vissza
√ ATM Indonézia
√ Alfamart
√ Pénztárca
√ Konbini
√ Multibanco
√ Dragonpay
√ COD
√ Egyes fizetési módok, amelyek meghaladják a fizetési intézmény rendelkezésre álló visszatérítési idejét

(#20090) V/ válasza Hegeman (#20089) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha aktiválva van BGpay akkor arra teszik rá és levásárolhatod. Ha nem akkor ahogy írják az eredeti fizetési mód, tehát PayPal-on keresztül a bankkártyád mögötti bankszámlára kerül.

(#20091) spiderpig820 válasza V/ (#20090) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Nem PayPal-os vásárlás volt.

4B

(#20092) V/ válasza spiderpig820 (#20091) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor, tehát a bankkártyád mögötti bankszámlára kerül.

(#20093) sunavlys válasza vandor01 (#20088) üzenetére


sunavlys
senior tag

Igen én is gondoltam, hogy ezt így csinálják.

Amit nem értek: eljön Kínából az 1$-os cuccom ingyen postával, feladják Luxemburgban megint ingyen(?) vagy hogy? Hogy éri meg nekik?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#20094) vandor01 válasza sunavlys (#20093) üzenetére


vandor01
őstag

nemtudom..... de ez mar lassacskan a nepmesei kategoria!
kb 5 eve volt olyan hogy 20centes cuccot rendeltek az emberek egyenkent ingyen postaval mert az elfogadassal es ertekelessel tobb pontott lehetett szerezni es levasarlaskor tobb kedvezmenyt kapott a jatekos mint amit fizetett erte.... de miutan ezerszamra csinaltak a "jovasarlo" emberkek lassacskan ez megszunt....

a viccet felreteve en mar ritkan latok ilyent hogy a valoban 1dollarba kerulo a "dragasag"-ot ingyen postaval EU-n belul feladjak es 2 hetre megkapja a vevo..... nem vitatom valszeg letezik meg de mint a feherhollo!
es meg az is lehet juliustol megint 1000.essevel ez lesz a divat?
olyan van hogy 1 dollart kell fizetni a 20centes cuccert es akkor van lassu ingyen posta!
vagy 5 dbot kell venni es akkor van kedvezmeny meg TN.es gyorsabb posta etc....

esetleg
kulon privat geppel jon majd a sok dragasag [link]
a leszallopalya vegen kulon posahivatal es a pilotak belapatoljak a sok dragasagot az ott elhelyezett 10kobmeteres piros postaladaba ..... kinaiak es a korrupt EU-s vezetok ja nem csak szivessen fogadjak a sok lobbistat es egy kis baksisert barmire hajlandok.....

szoval ma mar az egy dollaras dragasagra van meg 1 dollar posta..... vagy 2 dollaros a dragasag ingyen lassu postaval.... ha gyors postat TN-st kovethetot akar a vasarlo akkor 1+2dollar lesz a szamla..... vagy vasarolni kell 5 dollarert es akkor 1 dollarert van TN-es gyorsposta.....

az is lehet Julius 1 tol megszunik a TN mentes azonosithatatlan ingyen postas szolgaltatas.... az adott orszag valamilyen "egyezmeny" kereteben ragazkodik majd a sajat TN-es feladashoz....
vagyis ezt tapasztalom az ALin Belgaba a a kuldesek 90% csak belga TN-es....

nos ezek a variaciok...... :) majd kiderul juliustol izgibizgi....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#20095) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Olvastam, hogy többen érdeklődtek a BG Express szállítási módról. Én is kíváncsian várom, mi lesz? Múlt pénteken rendeltem egy projektort, 152$. Csak az lebegett a szemem előtt, hogy leggyorsabban! Kiment a fejemből az EU priority... Ráadásul elfogyott a cseh áruházból. Csak Kína! Leggyorsabb a BG Express. 5-7 nap. Legolcsóbb is! Megrendeltem. Hétfőig semmi. Közben beugrott, hogy nem EU priority-vel rendeltem! Pf, áfa + vám! Annyiért itthon is garanciával!
Szóval hétfőn megjelent, hogy belgiumban, valami B és sok u betűs városban a DHL megbízást kapott szállításra. Kő legördült, lehet meguszom a plusz költségeket. Tegnapig semmi változás. Erre este, China/HK airport, szállításra előkészítve... Most megint benn a zabszem! Meguszom a vámot és áfát? Megjön július 1-ig? :-)
Projektor vászon ugyanakkor rendelve Angliából. Kedden bejegyzés, valami sok e betus német raktárban van. Azóta semmi. Bár ez csak 30$.
Kíváncsian várom, hogy megérkezzenek... :-)

(#20096) V/ válasza herrká (#20095) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a száma az angolnak? Mert ha az angol DPD-s és a francia DPD-nél a Chronopostnál van akkor gondod lesz, az enyémet visszaküldték, mert nem fizettem ki a vámeljárási költségüket és az általuk felszámolt áfát. Az oka az volt, hogy sem telefonon nem értesítettek, sem e-mailben nem küldték el a számlát, így hiába akartam volna kifizetni az lehetetlen volt.
A BGExpress esetén meg nem lesz gond, nincs áfa, vám sem lenne mert 150 € az úgy 180 $.

(#20097) herrká válasza V/ (#20096) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm!
Otthon megnézem a számot. Később beirom. Köszi

(#20098) herrká válasza V/ (#20096) üzenetére


herrká
senior tag

Szia! No, frissült az angol. :-) № 01015048577510
May 17 DPD Order information has been transmitted to DPD
DPD data centre
May 18 DPD In transit Kesselsdorf (DE), Hungary
May 19 DPD In transit Hörsching (AT), Hungary

A projektor 14-e óta még a "ninja" szerint :
Puurs, Belgium: The parcel data was entered into the GLS IT system; the parcel was not yet handed over to GLS.
A Banggood tracking infó szerint pedig:
May 19 CHINA,HONGKONG Item has been arrive in airport.

(#20099) V/ válasza herrká (#20098) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké ezekkel nem lesz gondod, a projektor innen jön: Puurs, Belgium, a GLS EU-n belül szállít.

(#20100) herrká válasza V/ (#20099) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm szépen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.