Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:31:37

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21301) Vertigo18


Vertigo18
addikt

EZZEL lehet valami gond vám, meg kezelési költség szempontjából? Mintha olvastam volna itt, vagy valahol, hogy a spanyol raktáras termékek nem feltétlenül onnan jönnek, én meg nem szeretnék vesződni semmiféle pluszköltséggel...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21302) V/ válasza Vertigo18 (#21301) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérdezz rá hogy biztos onnan küldik-e, de ezzel legfeljebb a két ünnep közt foglalkoznak, Spanyolországban is 24-e van, szerintem ma már nem dolgoznak az ottaniak. Egyébként meg ha véletlenül a posta szállítaná, de ez nem valószínű, akkor a BG kifizeti a + költséget.
Ez viszont nem igaz: Becsült szállítás: Jan 1st,2022 ;]

[ Szerkesztve ]

(#21303) Vertigo18 válasza V/ (#21302) üzenetére


Vertigo18
addikt

A szállítás nem is nagyon érdekelne, csak most kerül ennyibe, szerintem mire válaszolnának, már addigra visszaáll majd az ára. Akkor inkább nem foglalkozok vele. Köszi a választ!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21304) V/ válasza Vertigo18 (#21303) üzenetére


V/
Topikgazda

Inkább rendeld meg, mert ennyiért sehol nem kapsz, az ES Standard Shipping az GLS, DPD vagy Packeta lehet, nem posta. A EU Priority Mail sem problémás.csak drágább.

[ Szerkesztve ]

(#21305) Vertigo18 válasza V/ (#21304) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tehát úgy gondolod, hogy nem lesz semmiféle plusz költség? Egyik szállítással sem?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21306) Beni2360 válasza Vertigo18 (#21301) üzenetére


Beni2360
félisten

Mi a konbseg az USB és a jack változat közt?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#21307) V/ válasza Vertigo18 (#21305) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem nem, de ha lenne kifizetik. Ezt ne spórold le: Shipping Insurance US$ 0.36

(#21308) Vertigo18 válasza Beni2360 (#21306) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az egyik USB-s, a másik a hangkártyára csatlakozik 3.5 mm-es jack csatlakozóval...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21309) Vertigo18 válasza V/ (#21307) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszönöm a tanácsokat, meg is vásároltam... :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21310) bl4ze válasza Vertigo18 (#21301) üzenetére


bl4ze
veterán

NEM, nem lesz.
Spanyoloktól jön.

.:. bl4ze .:.

(#21311) bghistvan


bghistvan
senior tag

Üdv, sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy rendelésemmel kapcsolatban...
Dec.21-én rendeltem egy készleten lévő terméket, Paypalon keresztül jött létre a sikeres tranzakció ahonnan a banggood al együtt megkaptam a visszaigazolást ,banggood rendszer üzenete pedig január 8-ig való kézbesítésről tájékoztatott.

Mai nap,24-én. Banggood megküldte a számlát a termékről,és kaptam egy emailt , melyben a rendelés megerősítését kérik (?)
:

Majd erre a "követi a szállítmányt:


gombra ráklikkelve......

ez az ablak ugrik fel , és az alsó , " a kézbesítés megerősítése" gombra ráklikkelve
:

Ez a két opció ugrik fel:

Ez utóbbi kép bal alsó oldalán a track info-t megnyitva viszont ezt látom
:

Ha a nem gombot választom, egyszerűen visszaugrik.
Én logikusan választom ezt????
Hiszen a kézbesítés részemre még nem történt meg......

Vagy én gondolom rosszul, és esetleg az első képen a levél címében szereplő " erősítse meg rendelését" címszó alatt a nem éppen túl jól fordító algoritmusoknak köszönhetően ez az utolsó képen lévő "a kézbesítés megtörtént" opció csak egy visszaigazolásra való felkérés a részükről?

Tehát mit javasoltok,mit tegyek,várjak ,vagy nyomjak rá a kézbesítés megtörtént opcióra?
(Számomra tényleg nem egyértelmű)
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#21312) V/ válasza bghistvan (#21311) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt javaslom hogy semmit se csinálj amíg nem kapod meg. Egy automatikus üzenetet kaptál.
És felejtsd el az oldal fordítást, a kiszállítás (shipped) és a kézbesítés (delivered) két különböző szó.
A sok kép helyett elegendő lett volna csak a nyomkövetési azonosító és az alapján meg tudtam volna mondani hogy csak a szállítás kezdetéről kaptál értesítést és nem a kézbesítésről.

[ Szerkesztve ]

(#21313) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Halihó!
A véleményetekre lennék kíváncsi.

2021-12-01-én rendeltem Cseh raktárból egy lábmasszírozót, EU Priority Mail szállítással.
Sajnos a mai napig nem érkezett meg... :(
Nyomon követési szám: 2116627729
Szállítási Mód: Szállítás Csehországból EU Priority Mail-en keresztül
Várható kézbesítési dátum: 2021-12-08
A csomaghoz egy külső szolgáltató nyomkövetési számot rendelt: 243969122537000013608182.
Nyomkövetési szám alapján Packeta, majd Fáma Futár lett volna a szállítási lánc.

-Fáma futárt megkérdeztem, ők még nem kapták meg.
-Packeta ügyintézője végül a követketőket írta:
"Kedves Gergő!
Sajnos a csomagot raktárunkban nem találtuk, partnereinktől pedig még válaszra várok.
Ha ajándéknak szánták a csomagot, javaslom vegyék fel a kapcsolatot a webáruházzal.
Sajnálatos módon nem tudom garantálni, hogy a csomag az ünnepekre ki tudjuk szállítani.
A csomag kerestetése természetesen továbbra is zajlik és amint visszajelzés érkezik a hollétéről, felveszem Önnel a kapcsolatot a megadott elérhetőségek egyikén!
Köszönöm szépen megértését!"

Szerintetek mit tegyek most én ? :F :B
Jópár sikeres rendelésen vagyok túl, szerintem nem a BG sara, viszont 30k körüli tétel... :W

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#21314) V/ válasza meridaharcos (#21313) üzenetére


V/
Topikgazda

Várd meg a Fámafutár értesítőjét, hiszen az övék ez a szám, az hogy nem kapták meg nem azt azt jelenti hogy nem ők szállítják. Lehet hogy már náluk van csak elkavarták és nem vételezték be. Szoktak ilyet csinálni, pl. a Posta is később könyveli le ha neki az a jobb, pedig már bizonyíthatóan 5 napja átvették. A Fámafutár is sok csomagot kapott, nem győzik a szállítást és ez egy menekülő út hogy később írják be az átvételt.
De ha még mindig Várható kézbesítési dátum: 2021-12-08 akkor ugyan miért nem a múlt héten kezdted el őket nyaggatni? Most karácsonykor nem igazán foglakozik vele senki.

[ Szerkesztve ]

(#21315) Jarod1 válasza bghistvan (#21311) üzenetére


Jarod1
addikt

ne használd a magyar fordítású appot,,lószar, ugyanebbe futottam én is, ne nyomjál semmit a csomagod úton van...

(#21316) Jarod1 válasza meridaharcos (#21313) üzenetére


Jarod1
addikt

még jó hogy minden szaron van Barcode amivel bekerül a rendszerükbe, és így is eltűnik..ez futárszolgálat balfaszságának tűnik...mint ha az építőipart látnám 1 fővállakozó és alatta 235 alvállalkozó....

(#21317) meridaharcos válasza V/ (#21314) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Köszönöm a segítséget, két hete kezdtem nyaggatni őket, nem most :K :B :R ;)

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#21318) V/ válasza meridaharcos (#21317) üzenetére


V/
Topikgazda

Elnézést, akkor azért probléma hogy a Fámafutár nem jelzett még vissza, mert lehetetlen hogy nem kapták meg.

(#21319) bghistvan válasza V/ (#21312) üzenetére


bghistvan
senior tag

Köszönöm szépen!

Boldog Karácsonyt!

(#21320) bghistvan válasza Jarod1 (#21315) üzenetére


bghistvan
senior tag

Ok, rendben, köszönöm 😉

Boldog Karácsonyt!

(#21321) Zkele válasza V/ (#21208) üzenetére


Zkele
lelkes újonc

Sziasztok,
Korábban írtam a vetítő helyett küldött repülőgépmodellel kapcsolatban, amit a BG instrukcióinak megfelelően visszaküldtem (kikötötték, hogy ne EMS-el pl.) ezért elsőbbségi csomagként küldtem a Magyar Postával december hetedikén. A nyomonkövetés alapján már Kínában van feldolgozás alatt. Dec. 23 -án a BG a jegyet lezárta hogy "Did not ship the package out for over 15 days" ami tény, de most már hozzászólni sem tudok a "jegyhez" mert ez az opció eltűnt. Volt valakinek ilyen esete? Most már több mint 80 kHUF-t fizettem egy rakás bosszúságért.

(#21322) V/ válasza Zkele (#21321) üzenetére


V/
Topikgazda

De megírtad (beírtad) nekik a feladás után a nyomkövetési számot? A vásárlásra hivatkozva tudsz írni nekik és gondolom meg van a ticket száma is és azt is megtudod nekik írni hogy arra küldted vissza és csatolsz egy angol nyelvű nyomkövetési oldal képet az állapotról.

(#21323) Zkele válasza V/ (#21322) üzenetére


Zkele
lelkes újonc

Persze, kérték a tracking numbert , be is írtam, plusz csomag fénykép és számla is ment.

(#21324) V/ válasza Zkele (#21323) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor mindenképp reklamáld meg. Még most friisiben,mert vlami automat zárta le, ha be van küldve akkor nem kellene.
Bár szerintem itt nálunk vacakolt a posta az elküldéssel mert 10 napon belül az elsőbbségieket kézbesítik Kínában. Vietnámba amit a "dzsungelbe" (tanya világ ott) küldtem 12 nap alatt kézbesítve volt.

(#21325) Zkele válasza V/ (#21324) üzenetére


Zkele
lelkes újonc

[kép] Köszönöm a választ. Reklamáltam azóta. Azt a választ kaptam, hogy nem töltöttem föl a tr numbert ezért zárták le a jegyet. Ez érdekes mert a jegyet lezáró üzenetben ott van éppen a lezáró üzenet felett. Az alapján a belföldi kínai postánál van. Most már talán odaér.
CC 802354201 HU

[ Szerkesztve ]

(#21327) V/ válasza Zkele (#21325) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért kell reklamálni újból, mert te gondolom az egyezségtől számolt 15 napon belül adtad fel, így valótlan a lezárás indoka. A ship to az feladás és az megtörtént az előírt időn belül, az hogy még nem lett nekik kézbesítve az nem indok semmire.
Megnéztem a nyomkövetést és a vámárúnyilatkozaton amit mellékeltél azon jelölve volt hogy visszaküldés (Returned goods, ha CN22 volt)?

[ Szerkesztve ]

(#21328) Zkele válasza V/ (#21327) üzenetére


Zkele
lelkes újonc

Most amikor a nyilatkozatra kérdeztél rá rájöttem azért lehet ilyen lassú a kézbesítés mert nem volt nyilatkozat mellékelve. A feladáskor elmondtam hogy mit kér a címzett (azt is, hogy visszáru és vamaru nyilatkozat kell) a postás meg nyomtatott, ragasztott stb. és mondta hogy minden rendben. Én először küldtem így csomagot, ezek szerint aki felvette is először látott ilyet, vagy csak próbálta megúszni.

(#21329) V/ válasza Zkele (#21328) üzenetére


V/
Topikgazda

Az ottani vámosoknak kell ez a CN22 vagy CN23 vám-árúnyiltakozat, amire be kell írni hogy mi az megnevezése annak ami a csomagban van, hány darab, mennyi az értéke, az hogy mi a jellege, vásárolt vagy visszaküldött termék, doksi stb. és ha ismert a vámtarifa azonosító, ezt persze nekünk kell megadni.
Ahhoz hogy ott ne vámolják fizetősként az ottani szabályok szerint, szükséges a visszaküldött jelölés. Ha ilyeneket nem kért a felvevő akkor anélkül ment el. Néhány vámos esetleg betartja a szabályokat és akkor gond van, van az ismerőseim közt olyan akinek ennek hiányában visszaküldték vagy megsemmisítették a csomagját, mivel a vámszabályok nem voltak betartva, ha nincs vám-árúnyilatkozat nem kötelesek vámolni, beléptetni az országba a küldeményt.

(#21330) Zkele válasza V/ (#21329) üzenetére


Zkele
lelkes újonc

Talán ezen túl van a csomag mert az tracking szerint már a belső postánál van.

(#21331) V/ válasza Zkele (#21330) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nem egészen pontosan fogalmaztam. A BG részéről senki nem fogja átvenni ha áfát és vámot kell fizetni, az hogy kikerült a vámról nem jelenti a fizetés mentességet, hiszen te azt nem látod a nyomkövetésben.
Ha visszaküldött termékként van jelölve a vám-árúnyilatkozaton akkor nincs fizetnivalójuk.

[ Szerkesztve ]

(#21332) nightzone


nightzone
aktív tag

Sziasztok! Banggoodon kosárban lévő rendelésnél rányomtam a fizetésre, de végül nem fizettem ki a tételt paypallal. Eltelt pár perc és most tényleg (mégis) szeretném megvenni a tételt, viszont így azt írja a terméknél már nincs több belöle, olyan mintha lefoglaltam volna. Fél lehet ezt oldani vhogy?

(#21333) Jarod1 válasza nightzone (#21332) üzenetére


Jarod1
addikt

a fizetést indítsd el.

(#21334) nightzone válasza Jarod1 (#21333) üzenetére


nightzone
aktív tag

Probáltam, az orders-ben "closed" volt a státusz, egyedüli opció a "repurchase" volt, de azt nem engedte, így töröltem, de utána sem tudtam újra kosárba rakni mert szürke maradt.

(#21335) Tibusz00


Tibusz00
tag

Sziasztok!

Lehet valahogyan szűrni raktár szerint a Banggood oldalán?

(#21336) V/ válasza Tibusz00 (#21335) üzenetére


V/
Topikgazda

Természetesen.

Ship from listájának lenyitása

Illetve itt van az EU-s oldaluk

[ Szerkesztve ]

(#21337) Tibusz00 válasza V/ (#21336) üzenetére


Tibusz00
tag

Köszi! :R

(#21338) Predator2 válasza V/ (#21275) üzenetére


Predator2
addikt

Méret: 40,6 mm x 20,5 mm x 56 mm (hosszú szélesség)

"Nem kaptad meg a várható szállítási idő végéig a csomagot, ezt jelzed nekik a kapcsolatfelvételi űrlapon, csatolod a posta igazolását, a nyomkövetést és ezzel éred el őket."

Hol találom ezt az űrlapot?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#21339) V/ válasza Predator2 (#21338) üzenetére


V/
Topikgazda

3. Kapcsolatfelvétel kérdések és problémák esetén a Contact us menüt használni.
Itt is elérhető: Help, Contact Us.
Order&tax,
Track my package,
Not received after the estimated shipping Time
A Live Chat az ajánlott, de ott emberhez is eljutsz.

[ Szerkesztve ]

(#21340) nightzone válasza Jarod1 (#21333) üzenetére


nightzone
aktív tag

Leírnád pontosan hogy?

(#21341) Beni2360 válasza nightzone (#21340) üzenetére


Beni2360
félisten

Néz be a paypal oldaladra hátha ott vár fizetésre.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#21342) nightzone válasza Beni2360 (#21341) üzenetére


nightzone
aktív tag

Megnéztem, de nincs fizetésre váró tétel.

(#21343) V/ válasza Zkele (#21330) üzenetére


V/
Topikgazda

Átvették mert ma 29 Dec 2021 23:12 Final delivery 523762
Mindenképp reklamálj a lezárás miatt.

(#21344) Zkele válasza V/ (#21343) üzenetére


Zkele
lelkes újonc

Kösz, egy másik "jegyet" indítottam ahol a lezárás miatt reklamáltam. Most feltöltöttem a kézbesítésről szóló képernyő képet.

(#21345) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!
Banggoodról rendeltem egy Chuwi Ubookot, cseh raktárból A probléma, hogy elnéztem, és nincs hozzá billentyűzet, toll. Billentyűzet gyakorlatilag csak Alin van most hozzá, 20e.forintot meg nem ér meg. A teszt oldalakon mindenhol azt írták, járt hozzá,.képeken rajta volt. A gyik-ből derült csak ki, hogy megszívtam, nem jár hozzá semmi. A termékleírás nem îrja, hogy nem jár hozzá. Annyit ír, hogy a csomagban a tablet meg a töltő van. De a teszt videókban egy dobozban volt minden hozzá..
Már nem tudtam törölni a rendelést, mert azt írták chaten, hogy átadták a futárnak. (6 öra telt el fizetéstől) Annyit írtak még, hogy 7 napig el lehet állni a vásárlástól miután megérkezik a cucc. Ez a része hogy működik? A postát én fizetem vissza a cseh raktárba? A Paypal ad valami védelmet? 85e forintot nekem megèrt volna kompletten, de így már nem. (+H3 toll 15e, +bill. 15e)

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#21346) V/ válasza Victoryus (#21345) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a cseh raktárba kell visszaküldeni, hiába jött onnan. Ha te állsz el akkor neked kell fizetni, de 9300 Ft-ig a PayPal visszaadja a posta költséget. Ha viszont hibás amit megkapsz és a garancia keretében állsz el akkor a BG állja.

(#21347) zsamiatt válasza Victoryus (#21345) üzenetére


zsamiatt
őstag

Én inkább megpróbálnék alkudozni velük. Hogy megtévesztő a videó meg a leírás.
Várhatóan Kínába kellene vissza küldeni az meg min. 15-20e Ft-s tétel. Plusz mire a pénzed is vissza kapod nem egy két nap lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21348) Beni2360 válasza Victoryus (#21345) üzenetére


Beni2360
félisten

Melyiket rendelte? Mivel van sima és billentyűzettel is. Egyink jól jönne.
Az olcsóbbiknal írjak és a kérdezés el, hogy sem toll sem Bill nincs ehhez

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#21349) Victoryus válasza Beni2360 (#21348) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Azt rendeltem ami 85e forint. Azért se volt furcsa mert a tesztarenan is 85e forintot írt, fullos csomagra. Utána néztem, hogy az másik link, és ott külön fel volt tüntetve a billentyűzet.
Tudják ők, hogy félrevezető,.5x írta a chaten hogy elnézést a félreértés miatt... Lehet nem küldöm vissza, majd kerîtek hozzá valami bluetoothos kütyüt, meg nézem hátha lesz valahol eu raktárból.
Mindenesetre a tanulság az, hogy legközelebb a GYIK-kel kezdem. Jövő héten ér ide, meglátjuk mit tud.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#21350) Zkele válasza V/ (#21343) üzenetére


Zkele
lelkes újonc

Végül visszautalták a Paypalhoz a pénzt, csak a postaköltségből buktam kb. 1000 HUF-t, amit a Paypal vont le. Így ugyan a rendelt termékhez nem jutottam hozzá, viszont nyertem némi tapasztalatot a BG-vel kapcsolatban (1000 HUF-ért). Kösz a tanácsokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.