Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-24 06:10:09

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) Pityu99


Pityu99
tag

Sziasztok az alábbi kérdésemre nem nagyon találtam választ az összefoglalóban sem. Mi a helyzet az USA raktárral? Onnan is áfa és minden mentesen jön a csomag, mint kínából? Elvileg ugyanúgy inclusive of VAT.

Egy külső hdd tokot szeretnék rendelni és usa raktárból egy ezressel olcsóbb, mint CN raktárból, ha pedig semmi más hátrány nem ér, akkor miért ne?

Konkrétan ERRŐL lenne szó.

(#20902) V/ válasza lacko6 (#20900) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs szállítás alatt? A nyomkövetők mit mutatnak? De ha elvesztés miatt kéred vissza a pénzt akkor mindig megkérik a szállítótól az elvesztés leigazolását és nem azonnal szoktak nekik válaszolni, akár 2 hét is lehet a válasz.

(#20903) Voice24 válasza lacko6 (#20898) üzenetére


Voice24
őstag

Nem tudom, minden eset más, de én a saját példáimból úgy látom, hogy mostanában a BG nem nagyon tartja az általa ígért szállítási időket, sem BG Express, sem EU Priority Line módban. Biztos van, aki ezt cáfolni tudja, nekem ez a tapasztalatom. A legutóbbi EU Prio-s rendelésemet 6-án adtam le, 7-én lett shipped (Package has been sterilized and shipped out.), aznap az infó bekerült a GLS rendszerébe, és azóta az égvilágon semmi változás. Ja de, annyi, hogy a várható szállítást közben kitolták egy héttel.
Azt is olvashattad tőlem, hogy a BG Express-es csomagom 12-15 nap helyett 27 nap alatt ért el hozzám.

(#20904) lacko6 válasza V/ (#20902) üzenetére


lacko6
senior tag

Gls nem kapta meg.Az oldalon meg tranzit van.Parcelshap es Bangood oldalan.
Napok szallitas kozben 49 nap.

[ Szerkesztve ]

(#20905) Beni2360 válasza Pityu99 (#20901) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezt itthon is megkapod ennyiért. Kár vacakolni vele. Van topik ja.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20906) Pityu99 válasza Voice24 (#20903) üzenetére


Pityu99
tag

Nálam ugyanez. Ez se fog megérkezni 5 napon belül, hogy az ígért október 21-re itt legyen :D

(#20907) V/ válasza Pityu99 (#20906) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem ígért, várható (expected = remélt,várt). De 5 nap alatt sok minden történhet.

(#20908) Pityu99 válasza Beni2360 (#20905) üzenetére


Pityu99
tag

Hát nem tudom, 5 ezer alatt nem találtam itthon, de azt is valami gagyi webshopban csak, amiben nem bízom.

Topikja hol? Link esetleg? Köszi

V/: ja hát végülis lovagolhatunk a szavakon, lényegtelen. Nem fog ideérni és szerintem ezt ők is pontosan jól tudják, mégis leírják. Mindegy, nekem nem sürgős, alapból úgy rendeltem, hogy ráér, nem is akadok fent ezen.

[ Szerkesztve ]

(#20909) Beni2360 válasza Pityu99 (#20908) üzenetére


Beni2360
félisten

It van.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20910) vandor01 válasza Pityu99 (#20901) üzenetére


vandor01
őstag

esetleg EU-s shoopbol? ezek hollandok mar rendeltem toluk: [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#20911) Pityu99 válasza Beni2360 (#20909) üzenetére


Pityu99
tag

Ja hogy így topikja. Azt hittem konkrétan ennek a darabnak, mert engem a linkelt Lenovo érdekel, nem általánosságban az ilyen házak. Lenovo laptop mellé jól nézne ki, de itthoni shopokban nincs. Na mindegy, amúgyis eltértünk a témától már nagyon.

Engem az érdekelt volna, hogy BG USA raktár esetén mi a helyzet az áfával és az esetleges plusz költségekkel, mire lehet számítani, de akkor 1000 Ft miatt nem kockáztatok, jön CN raktárból.

[ Szerkesztve ]

(#20912) V/ válasza Pityu99 (#20911) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg hogy milyen szállítással küldik. De ahogy írja a BG az áfa benne van az árban.

(#20913) Beni2360 válasza Pityu99 (#20911) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért ajánlottam az oldalt mert nem kinézetre vásárolunk HDD házat. Mit tud a ház elektronikaja, milyen hűtés el rendelkezik, stb? Masolasnal miért lassul le a másolás és hasonló finomságok ami később nem kapcsol ki, nem megy alvóba, stb. Ott erre választ kapsz. Én is bele futottam egy szép haza aztán a TV.
mögé került ott elég a sebesség. De te döntésed te fogod használnia.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20914) maestro87 válasza Pityu99 (#20911) üzenetére


maestro87
őstag

USA raktárból nem áfamentes a szállítás. Általában a posta hozza, így fizetni kell a vámkezelés díját is. De az áfát BG visszafizeti.
De egyébként se vásárolunk kupon nélkül Banggood-ról, mert ez a HDD tok is 6$ körül szokott lenni. :N

(#20915) bl4ze válasza maestro87 (#20914) üzenetére


bl4ze
veterán

USA raktár 99%-ban nem is enged postázni ide, Hungary jelöléssel.

.:. bl4ze .:.

(#20916) V/ válasza maestro87 (#20914) üzenetére


V/
Topikgazda

Sehonnan nem áfamentes már ha üzleti eladótól vásárolunk. A Banggood szerint az árak tartalmazzák az áfát. Akkor nem világos hogy mit fizetnének. Egyébként nekik is van IOSS azonosítójuk.

[ Szerkesztve ]

(#20917) maestro87 válasza V/ (#20916) üzenetére


maestro87
őstag

Neked megadták? Mert nekem csak kamuztak, hogy privát információ és nem adhatják meg. Belső ember se tudta megszerezni. Pedig felülvizsgálatnál a Posta kérheti. Ha lenne IOSS azonosítójuk akkor nem fogná meg a Posta a csomagot. De nekem háromból háromszor áfát kellett fizetni itthon az USA raktárról rendelt termékekre.
Szerintem nem fizetnek semmit, 27%-ot biztos nem.
Az inclusiv VAT szöveg csak a vásárlók megnyugtatására van, hogy bátrabban rendeljenek. Az árak sem emelkedtek 27%-kal.

bl4ze: Három cucc jött már USA raktárból július 1 óta. És most is tudnék rendelni elég sok mindent.

(#20918) V/ válasza maestro87 (#20917) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem feltétlen 27%-ban kell gondolkoznod, más a megoldás. A Posta mindenképp megfogja, mert IOSS esetén is kell a vám-árúnyilatkozat beadása a vámosok felé.
Mivel a posta programja ponttalanul dolgozik, nem tudhatod hogy tényleg nem lett az elektronikus adatok közt megadva vagy csak a program nem azonosította be. Az eBay-es adatoknál kétszer is említve, megadva és mégis indul rá áfás vámolás.Több helyen olvasható hogy van azonosító, én nem foglalkoztam vele mert nem postai szállítással rendelek a BG-ről.
Ha az USA szállításoknál van tariff insurance akkor azt ki kell fizetni és akkor valóban visszaadják azt amit a Posta elkért.

[ Szerkesztve ]

(#20919) maestro87 válasza V/ (#20918) üzenetére


maestro87
őstag

Ha szerinted se 27%-ot fizetnek(fizetünk) akkor nincs miről vitázni, mert nyilvánvaló, hogy nincs IOSS azonosítójuk. Vagy hol olvastad, hogy van? Itt pont azt írja valaki, hogy nincs.
FAQ-ban sem említenek sehol IOSS-t, mert nincs nekik. Ugyanúgy áfamentesen szállítanak mint július 1 előtt az EU Priority Line esetén. Nem véletlenül tűnt el a sima registered posta sem, meg a Meest sem szállít már tőlük július 1 óta. Ehelyett mindent EU-s csomagként adnak fel. Egyedül az USA raktár ami valamiért nem tréfamentes.
Naiv dolog azt hinni, hogy rendesen befizetik a magyar államnak az áfát miközben az árak nem emelkedtek 27%-kal úgy mint Aliexpressen. :N Valamit biztos fizetnek valakinek, de ebből a magyar állam nem lát semmit.

(#20920) Beni2360 válasza maestro87 (#20919) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha nem számolnak áfát akkor a 20 dodos cuccom amit Júniusban re deltem, most mitol 9300 Ft ?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20921) maestro87 válasza Beni2360 (#20920) üzenetére


maestro87
őstag

Akcióban, kuponnal 9300? Mert Banggood-on az árak folyton változnak, sokszor még a flash sale is sokkal drágább mint a kuponos ár. És ha minden akciós lenne, már bezárhattak volna. :)
Nekem is van a kosárban olyan cucc ami egyszer 20$ máskor meg csak 12$. De nem írtam, hogy semmi sem drágult, mert hülyék lennének nem az Aliexpress bruttó áraihoz igazítani az árakat, mikor sok minden még így is olcsóbb náluk.
De ha van áfa, akkor a 200$-os telefon miért nem lett 260$ úgy mint Aliexpressen? Elég nagy árkülönbség, ennyit nem nyelnek le. :)

(#20922) V/ válasza maestro87 (#20919) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt meg azt írják hogy igen, van IOSS.

Az IOSS azonosító és hogy mennyi a termék áfa tartalma nincs összefüggésben, van kivétel amuikor nem a vevő országa szerinti áfát, hanem az eladó telephely országának megfelelő áfa számolható fel, ha ez mondjuk Németország akkor te megkaphatod a kivétel miatt 19 %-os áfával.
Még egyszer leírom a Banggood azt a tájékoztatást adta hogy az áfa a termékek árában benne van, tehát nincs már áfamentes vásárlási lehetőséged.

Azt el tudom képzelni hogy az USA raktár nem lett az IOSS rendszerbe belevéve, mert azért nem jellemző hogy EU-s vásárló onnan szerezne be dolgokat és ezért megy a hagyományos rendszer.

A Meest-el a sok csomag eltűnés miatt bontottak szerződést, Európai szintű gond volt az is.

És téves a következtetésed nem ők fizetik be az áfát a NAV-nak. Az eBay a német adóhatóságnak, az AliExpress a holland adóhatóságnak, a BG szerintem szintén a holland adóhatóságnak és azok továbbítják az összegeket a magyar NAV-hoz.
De ha EU-s raktárból származik (azok adják fel ide Mo-ra) a termék, akkor is ha eredetileg Kínából indult nem kell IOSS, könyvelésileg EU-n belül lesz vásárolva.
De azért sem kell az IOSS azonosító mert ez van vállalva:
In case you have paid for a product with VAT already included on Banggood, the VAT will not be charged again by the customs / logistics provider. If this happens, you will need to keep the invoice and send it to the customer service team for a refund. NB In this case, the administration fees paid by the logistics service provider cannot be reimbursed.

Kifizetik az amit áfaként elkért a magyar posta, a posta adminisztrációs díja az mindenképp fizentedő, így nem is érdemes a Magyar Postával vacakolni.

[ Szerkesztve ]

(#20923) V/ válasza V/ (#20922) üzenetére


V/
Topikgazda

De valóban nem található olyan ahol konkrétan látnánk az azonosítót, így sem megerősíteni, sem megcáfolni nem lehet hogy tényleg van nekik,szóval lehet hogy az van amit te írsz, viszont ők utalgatnak rá, csak nem osztják meg.
Egyébként az Amazon is titkolja az Íreknél regisztrált azonosítóját (IM4420001201) az AliExpress-é sem közismert valójában és a Wish sem igen közli, egyedül az eBay teszi rá az igazolására az IOSS azonosítóját, amit még ennek ellenére sem mindig találja meg a Posta programja.

[ Szerkesztve ]

(#20924) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Amióta bejött ez az új, július elsejei baromság én nem rendeltem külföldről, így nagyon lemaradtam a változásokról...

Ha most ezt megrendelem, akkor lesz valami plusz költség? Vagy ez így, CZ, vagy PL raktárból, "inclusive VAT" megjelöléssel már minden tartalmaz?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#20925) Beni2360 válasza Vertigo18 (#20924) üzenetére


Beni2360
félisten

Olyan sok vastag 6mm-s vezetékkel dolgozol? Állítólag a Lidliben 4.5 E Ft
Ui: Egyébként nem jön semmi sarc rá.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20926) V/ válasza Vertigo18 (#20924) üzenetére


V/
Topikgazda

Az EU-n belül annyi változott hogy az áfa beszedésre kerül, itt benne az árban.
Mmivel EU-s mindkét raktár ezért nincs mit vámolni és így vámolási költség sincs ha a Magyar Posta szállítaná és inkább ne EU Priority Line szállítással kérd.

[ Szerkesztve ]

(#20927) Vertigo18


Vertigo18
addikt

V/, kösz a választ, eszerint ebben nem változott semmi. Ha jól látom itt alapból Eu Direct a szállítási mód, nem nagyon kell ide a 262 Ft-os Eu Priority Line.

Beni2360: Az a baj, hogy a linkeltek egyike sincs éppen. Sem a Lidl-ben, sem a másik nem elérhető. Az érvéghüvely fogó részét meg a Lidl-ösnek elég nehéz használni, nagyon rá kell nyomni a fogóra.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#20928) Voice24


Voice24
őstag

EU Prio-s csomagomnál 10 nap után végre változás (de kizárólag a BG oldalán, a rendelés követésénél): The flight will take off soon, azaz hamarosan felszáll a repülő. Hurrá, ennek is örülni kell, bár egyik nyomkövetős oldal sem mutatja még ezt (és azt sem írták, hogy a csomagom rajta lesz a gépen ;] ).

(#20929) maestro87 válasza V/ (#20922) üzenetére


maestro87
őstag

Pont hogy nem azt írják:
"Ez tehát egy IOSS-hez hasonló rendszer, de mivel 150 euró feletti termékekre is működik, és kevés plusz költséggel juthatunk így a kínai raktáras termékekhez, sokkal inkább tekinthető a klasszikus áfamentes szállítások utódjának."

Szerintem ha kerülni kell bizonyos szállítási módokat, akkor ott valami sumákolás van...

Már miért ne lenne összefüggésbe? Az nem tartozik a IOSS-hez hogy a NAV megkapja a 27%-ot? 19% áfából hogy fog kapni 27%-ot? Sehogy.

"ha eredetileg Kínából indult nem kell IOSS, könyvelésileg EU-n belül lesz vásárolva."
Itt a lényeg, hogy behozzák valahogy az EU-ba, hogy ne kelljen fizetni. És jóformán el is tűntek az áfás szállítási módok (mindent futár hoz, kivéve EU raktár), így nincs is értelme már az IOSS-nek. Bár EU raktárra is be kellene szedniük a magyar áfát ahogy azt az Aliexpress is teszi...

És nem érdekel hova fizetik be közvetlenül és hogy kerül a NAV-hoz, ez már csak szőrszálhasogatás a részedről. :U

(#20930) maestro87 válasza Vertigo18 (#20927) üzenetére


maestro87
őstag

Ennyiért meg ne vedd. Holnap talán lesz rá kupon. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20931) V/ válasza maestro87 (#20929) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor kezdem azzal hogy nem tudom a Banggood IOSS azonosítóját, csak feltételeztem a Netes írások alapján hogy van nekik, aztán végiggondolva rájöttem hogy nem is kell hogy legyen nekik.
Semmi szőrszálhasogatás nem volt, csak tény. Olvassák mások is és téves következtetést vonhatnak le a pénz útjáról. Csak egy példa a Magyar Posta mindenhol az áfa levonást a NAV-nak emlegeti fel, holott az Áfa törvény őket jogosítja fel rá hogy beszedjék és nem a NAV teszi, ezt is elszoktam mondani ha felmerül, részemről csak pontosítás, nem kell szőrszálhasogatásnak venni.
Engem meg az nem érdekel hogy valójában van vagy nincs IOSS azonosító amikor nem csak úgy lehet árusítani az EU területén egy nem EU-s alapítású cégnek hogy használja az IOSS rendszert, ahol neki kellene áfázási mókát csinálni.
Azt is írtam hogy van egy kivétel amikor nem a vevő országa szerinti áfát kell beszedni, így nem mindig 27% az amit megkapna a NAV, hanem kevesebb. Sőt nem mindenre 27% az áfa. Mind EU-s HÉA szabály.
A BG vámjogilag akkor máshogy oldja meg, de mint írtam az hogy nem közlik az IOSS azonosítót veled nem egyedi eset. Minek ha nincs rá szükség?
De te kérdezted hogy hol van róla szó és azért linkeltem, nem azért mert jelentősége lenne, az hogy nem pontosan fogalmaznak azon az oldalon az sem érdekel engem. Te a Reddit-el jöttél, én meg egy hasonló oldalt idéztem, egyik sem mérvadó.

Egy a lényeg, amit kifizetünk az a cég állítása szerint tartalmazza az áfát, innentől ennyi.
Az hogy Posta tényleges IOSS vásárlás esetén is számol áfát az pedig az ő hibás feldolgozásuk a gagyi programjuk miatt.

[ Szerkesztve ]

(#20932) Pityu99


Pityu99
tag

Na ha már ennyit vitáztatok az USA raktáron, megrendeltem, lesz ami lesz :D :D Svéd postás követési számot adtak, kíváncsi leszek.

(#20933) maestro87 válasza V/ (#20931) üzenetére


maestro87
őstag

Ahogy egy olyan kínai webáruház állítása sem mérvadó akik július 1 előtt is már trükköztek a szállítással. :)
Ha te sem vagy biztos benne, akkor meg pláne nem kellene terjeszteni, hogy ők becsületesen fizetik az áfát, mert minket lehet nem érint de aki pl. cégként vásárolna annak lehet nem mindegy, hogy milyen árakat lát Banggood-on.
Egyébként az is amellett szól hogy nem fizetünk áfát, hogy Banggood-on nem tudsz úgy nettóban vásárolni mint Aliexpress-en.
Szóval elég sok érv szól amellett, hogy valójában nem áfás árakat látunk... :)

(#20934) maestro87 válasza Pityu99 (#20932) üzenetére


maestro87
őstag

Az érdekes, én mindig US végű TN-t kaptam eddig. :)

(#20935) V/ válasza maestro87 (#20933) üzenetére


V/
Topikgazda

Te ezek szerint még Magyarországon nem vásároltál alanyi adómentes kereskedőtől? Csak bruttó árai vannnak és olyan számlát kapsz amelyen nincs áfa feltüntetve, én is így számlázok. Jogszabályok alapján lehetséges ez.
Szóval nem kell a tanácsod hogy ne terjesszem azt hogy ez nem hazugság az árak kiírásánál Inclusive of VAT.
Az sem tudom hogy te egyáltalán vásárolsz-e a BG-ről, de itt egy számla részlet tőlük, nem kommentálom, VAT = áfa, ami úgy 27%:

A biztosítás nem áfa alap.

Nem kéne rágalmazni őket azért, mert te nem ismered azt hogy hogyan fizetik be valamelyik EU-s adóhivatalhoz az áfát , de az előbb azt írtad hogy nem érdekel.
Az AliExpress- is bruttó árat ír ki, Price includes VAT van az áraknál, nem nettóznak már hónapok óta szóval nem igazán az van amit írsz.
Részemről befejeztem a veled történő vitát, azt hiszel amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#20936) V/ válasza Pityu99 (#20932) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit Svédországi feladással fognak ide küldeni és még ők EU-s országnak minősülnek.

(#20937) axlfsi válasza Beni2360 (#20925) üzenetére


axlfsi
veterán

Nekem van ilyen Lidl-s. Jo, de megsem; nem tudja am az erveghuvelyt ugy (ezzel a modszerrel) elnyomni, ahogy az a szerszam, amit a kollega linkelt a BG oldalarol...
Erveghuvelyre szerintem pont nem valo... egyebkent faszan blankol, az rendben van.

Szerk.: na, kozben beleolvastam a topikba es pont ugyanezt irta eppen mas is, kettovel Ciccuka utan :K

[ Szerkesztve ]

eladó bontatlan SOVOL SV06 PLUS ||| ˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#20938) Beni2360 válasza axlfsi (#20937) üzenetére


Beni2360
félisten

Jogos abban nem az általad keresett fogó van.
Az sarukhoz meg blankoláshoz való nekem is ilyen van a szerszámos fiokban.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20939) yogibear válasza Voice24 (#20928) üzenetére


yogibear
addikt

Október 3-án rendeltem BG-tól egy tanítható távirányítót, követőn október 6. óta annyi van (egy másik rendeléssel együtt), hogy "shipment ready for transport"... vagyis 12 napja semmi...
Ugyanaznap okt 3-án Aliról rendeltem egy másik típusú távirányítót, ugyanattól a gyártótól, most nézem a nyomkövetőt, 13-án indították el és ma délben már az NPKK-ban volt...
Másik cuccot némi keresés után megtaláltam idehaza is kicsit drágábban, 1,5 nap alatt itt volt vele a futár, azóta is használom... Az is lett volna Alin, olcsóbban, ha tudom, hogy a BG Express az inkább BG vicinális, onnan rendelem meg az is...
Mindegy nem szólok nekik, aztán vagy ideér egyszer vagy a jövő hónapban rájuk írok, hogy kösz de nem várok még egy hónapot, vagy évet, most már tartsák meg...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#20940) maestro87 válasza Vertigo18 (#20924) üzenetére


maestro87
őstag

BGHU1090 - 21,99$ (CZ raktárra érvényes) [link]
Jobbat most nem adtak, pedig volt már olcsóbb is. :(

(#20941) Voice24 válasza yogibear (#20939) üzenetére


Voice24
őstag

Igen, ez zavar engem is, hogy mostanában hihetetlenül megbízhatatlan lett a BG szállítása, ígérnek mindenféle rövid szállításokat, aztán nagy ívben tesznek rá, hogy nem tartják be.
A múltkori BG Expresszes csomagom 27 nap alatt ért ide a 12-15 helyett, az ugyanakkor rendelt alis cucc (amire 22-30 napot ígértek) pedig két hét alatt a kezemben volt.
Ma jött meg egy alis csomagom, amit szeptember 23-án rendeltem, és két hónapot írtak várható érkezésre. És úgy lett ez 25 nap a 60 helyett, hogy benne volt a postás vámügyintézés is. Előbb LP-s, majd CN-es lett a száma.
Ehhez képest az október 6-án rendelt BG-s EU Prio-s csomagomnál, amire előbb október 22-29. közötti kézbesítést ígértek, már kitolták október 29-november 7. közöttre, és két napja az a státusz a BG honlapján, hogy hamarosan felszáll a repülő...
Szóval a BG szállítása mostanában kritikán aluli, és nem hivatkozhatnak a járványra és egyéb hülyeségekre sem, mert a példák alapján más eladótól tud időben jönni a cucc.

(#20942) V/ válasza Voice24 (#20941) üzenetére


V/
Topikgazda

Jogos és bosszantó a szállítás késlekedés, a későbbi feladás, de tényleg igaz az hogy az EU Priority Line az mindig Kínából indul és így eleve hosszabb lesz akármit is írnak, a másik dolog az amit évek óta nem oldottak meg, hogy megvásárolhatunk olyan terméket is ami nincs is raktárkészleten és annak beszerzési ideje is dob az egészen
Viszont az AliExpress-hez nem célszerű hasonlítani, mert ott a szállítást a Cainiao logisztika szervezi és mivel április óta Budapesten van nekik a logisztikai részlegük, a Kelet-Közép-Európa légi áru elosztóközpont ahova közvetlenül jönnek a küldemények, a szállítás felgyorsult. Persze ha kínai postás szállítással rendelünk, akkor még mindig lassú ott is az a szállítás.

(#20943) maestro87 válasza V/ (#20935) üzenetére


maestro87
őstag

Téged észérvekkel se lehet meggyőzni...
Most komolyan, egy kamu számla mit bizonyít?
Az Inclusive of VAT csak ügyes marketing, hogy a félősökkel elhitesse, hogy kifizeted az áfát és nem kell tartani attól, hogy itthon is kérik. Jár is a csillagos ötös a marketing osztálynak, mert sok emberrel sikerült ezt elhitetni, így hajlandók drágábban is vásárolni. :)
Más, kisebb webáruházak is követték a példájukat, biztos ők is befizetik a 27%-ot, kivéve ha nem áfamentes szállítást választasz. :))

Annak aki rendelt már előtte is Banggood-ról és tisztában van az árakkal, tök nyilvánvaló hogy nem fizetnek áfát, mert július 1 után az árak nem emelkedtek 27%-kal (20%-kal sem), úgy mint Aliexpress-en.
Vagy te mivel magyarázod, hogy pl. a Xiaomi telefonok ára - amin alapból kevés haszon van és fix áras terméknek tekinthető - jóformán semmit se változott, holott az Aliexpress-en lévőkre meg rákerült a 27% áfa?
Hirtelen átment Banggood szeretetszolgálatba és elkezdett haszon nélkül telefonokat árulni csakhogy befizethesse az áfát? Kétlem.

A módja nem érdekel hogy fizetik, az érdekel, hogy befizetik-e! De minden jel arra mutat, hogy nem. Visszatérve az IOSS-re, ők állították hogy van nekik, de az árakon ez nagyon nem látszik, pedig EU raktáras csomagra is fizetnünk kellene áfát.

És tényleg nem rendeltem még Banggood-ról, csak közel 300 rendelésen vagyok túl és napi szinten követem az árakat. ;)

Ja, és elméletileg tudsz rendelni nettóban Aliexpress-ről meg eBay-ről is. :K
Banggood-on nincs még hasonló sem...

"You can update your VAT information to verify your account as business buyer. After account verified, you can order without tax in AliExpress.

According to the new EU e-Commerce VAT rules, AliExpress as a marketplace shall not collect VAT on purchases made by business buyers with a valid EU VAT ID. Upon importation of the purchased goods into the EU, you will be charged with import VAT (and / or duties and agent fees, etc. as applicable).

If the importation is made using your own IOSS number, you may communicate and provide it to the seller to make sure that the logistics provider could use it for import declaration in the EU. You shall then report the corresponding VAT in your periodic IOSS return.

If the importation is under your name and your valid EORI and EU VAT ID is provided to the customs/broker/or logistics provider, you will typically be entitled to deduct the import VAT paid with your competent tax authority in your tax returns if the VAT deduction criteria are met. For more details, please consult your tax advisor or the competent tax authority based on your specific circumstances.
Please be informed that AliExpress is not involved in the customs clearance operations for business purchases and you may contact the seller to confirm logistics and customs related aspects depending on your situation.
Note: Currently, this process only applicable for UK and countries of European Union."

Szóval ha a számládról mégis kiderül, hogy kamu, lehet egy kereskedő megütheti a bokáját a jó tanácsaid miatt egy áfa visszaigénylés esetén. Ezért nem kellene terjeszteni a mesét. De jól írtad, ehhez már annyira nem értek, nincs vállalkozásom. :)

(#20944) V/ válasza maestro87 (#20943) üzenetére


V/
Topikgazda

A Banggood számlája megfelel a NAV könyvelési előírásainak, míg az AliExpressé nem.
Az hogy te kétségbe vonod, azzal semmit nem tudok kezdeni.
De ha te hangoztathatod hogy te nem hiszel nekik, akkor miért akarod nekem megtiltani, hogy azt írjam hogy a termék ára tartalmazza az áfát ás áfás számlát kapunk a vásárlásról.
Ez így van, akkor is ha te nem hiszel valamiben. és ugye nem szólítottalak fel hogy ne hangoztasd a véleményed. Itt mindenkinek az ÁSZF keretei közt joga van hozzászólni a témához, véleményt is kinyilváníthat és tényeket is írhat. Elvárom az egyenlőséget.
Már írtam egyszerű tényközlés, nem tanács.
De valódi cáfolat nélkül ne tessen már nekem a tények közlést felróni, az esetleges tanácsaimat kétségbe vonni. Nem a megérzésed számít cáfolatnak.

Szavaidból nem az jött át hogy te nem hiszel az leírtaknak, hanem az hogy nem láttad még az áfás számlájukat és ezért volt kétséges a vásárlás az utóbbi időben.
De így más a helyzet, te is láttad ezek szerint az áfás számlát, csak szerinted nem igaz.

Egyébként emelkedtek az árak itt is, de nem tudhatod hogy milyen volumen kedvezményt kap a BG egy-egy gyártótól és ugye nem csak Magyarország a vevőkör, kívülállóként ezt nem igazán van értelme megvitatni.

Áfát import esetén csak akkor igényelhetnél vissza ha a termék elhagyja Magyarországot de nem életszerű hogy a BG-n megvásárolt terméket adná tovább egy kereskedő, amikor olcsóbban is hozzá tud jutni.
Az eladókra vonatkozó szabályozást és kereskedelmi beszerzéseket az üzleti vásárlóknál sem kell ide keverned. Mert amit idéztél az lenne.
Neked nem lesz IOSS azonosítód, nem lesz EORI és EU-s adószámod magánszemélyként.
A vámoláskor fogja a cég fizetni az áfát, mert arra más szabályok vonatkoznak mint a magánszemély vásárlása esetén.
A céges import nem a topik témája, nem igazán szándékozom belemélyedni és nem is igazán vág a jelenlegi mondanivalóhoz hogy most igaz az áfa és az áfás számla a Banggood-on vagy nem. Az összes többi cégnél valódi csak itt nem? Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#20945) maestro87 válasza yogibear (#20939) üzenetére


maestro87
őstag

Október 6-ig nemzeti ünnep volt Kínában, tehát még csak 8 napja van úton mert munkanapban adják meg a szállítási időt.
De BG Express két hétig nem szokott mozdulni, utána befut 2-3 nap alatt. Nekem mostanában 22 nap volt eddig a max ami 16 munkanap.

Voice24:
Hol látod, hogy kitolták október 29 - november 7 közöttre? Ilyet a terméklapon szoktak csak írni, az a dátum meg mindig a mai nap függvénye. :)

(#20946) yogibear válasza V/ (#20942) üzenetére


yogibear
addikt

Jogos és bosszantó a szállítás késlekedés, a későbbi feladás, de tényleg igaz az hogy az EU Priority Line az mindig Kínából indul és így eleve hosszabb lesz akármit is írnak
Viszont az AliExpress-hez nem célszerű hasonlítani,

Nem értek egyet, mert amiket utóbbi időben rendeltem és kínai raktárasok voltak (szintén BG Express) kb 10 nap alatt ideértek a Flyt Express/Paketa útvonalon... vagyis a BG-nek is van gyors szállítási útvonala... Az utolsó kettő kapott belga "rendszámot", azóta sincs hír róluk, az előzőeknek meg csak számokból álló "rendszámuk" volt, azok az említett útvonalon mind meg is jöttek 10 nap alatt...
Ami különbséget látok, az az, hogy a Paketa útvonal esetén a Parcelsapp szerint a feladó "MR. D", míg a belga rendszámosoknál "EW", vagyis Eworld Ltd...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#20947) V/ válasza yogibear (#20946) üzenetére


V/
Topikgazda

Én a EU Priority line szállítási módról írtam, nem a másikról.

(#20948) yogibear válasza maestro87 (#20945) üzenetére


yogibear
addikt

Én is tudom, hogy ünnepeltek okt. 1-7 között, ennek ellenére például az Alis távirányítóm, ami ma került az NPKK-ba, azt 3-án rendeltem és 4-én már volt "rendszáma", szépen fel lett dolgozva és elküldve, ünnep ide, vagy oda...

De BG Express két hétig nem szokott mozdulni

Ha a már említett Flyt Express/Paketa útvonalon jön, akkor, mint mondtam 10 nap (szintén BG Express)... Hogy Belgium felé, hányszor kerültetik meg vele a földet, azt nem tudom. :))

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#20949) Voice24 válasza maestro87 (#20945) üzenetére


Voice24
őstag

Itt mutatja. Ez a friss állapot, pár nappal ezelőtt a várható kiszállítás október 22. és 29. közötti volt, aztán egyik napról a másikra megváltoztatták. Pedig elvben ez nem szokott változni.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#20950) yogibear válasza V/ (#20947) üzenetére


yogibear
addikt

De a topiktársnak anno BG Expresses cucca utazgatott 27 napot... Amire azt írtad anno hogy az, hogy valami néha történt vele, az nem az ő emailjeinek függvénye volt... vagy talán mégis? ;)

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.