Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) V/ válasza rushty (#21000) üzenetére


V/
Topikgazda

A bruttó árat írják ki, a Banggood számla a vásárlásnál tartalmazza az áfát.
Egy Banggood-os szállítást a Posta újra áfáztatott?

Ha a Magyar Posta kézbesítette és kértek áfát tőled, akkor a postától kapott (letöltött) számla kell mellékelve, az áfa összeget a bankod deviza eladás árfolyamán váltsd át $-ra és azt kérd. A Posta kezelési díját nem lehet, az egyébként is lenne.

A kapcsolat felvételi űrlapot használd.
3. Kapcsolatfelvétel kérdések és problémák esetén a Contact us menüt használni.
Itt is elérhető: Help, Contact Us,
Ott az Order&Tax majd a About customs duties és a Import Tax Request on My Package választása és az Email Us. Ezután az adatokat értelemszerűen tölsd ki, írd le hogy az áfát kéred vissza amit a Magyar Posta felszámolt és mellékeld a Posta számláját.

[ Szerkesztve ]

(#21002) rushty válasza V/ (#21001) üzenetére


rushty
senior tag

:R

úgy látszik ebben fejlődtek.
Megállapítanak egy árat amiből számolnak áfát.
Kit érdekel mennyiért vette valaki.

Revolut meghívó pü-ben

(#21003) V/ válasza rushty (#21002) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen, a küldeménynek van egy értéke és a szállítási költsége amit a postai elektronikus küldemény adat tartalmaz amit a feladó ad meg, ha EU-n kívülről jön akkor van szintén elektronikus adatként egy vám-árúnyilatkozat ami tartalmazza az értéket és a szállítási költséget ezt az eladó adja meg, az automatikus vámolási programjuk ezek alapján dolgozik. Ha az eladó többet adott meg itt akkor azzal számol. De ez nem jellemző az elmúlt időszakban.
Annyi volt hiba nemrég hogy a HKD-ban megadott szállítási költséget USD árfolyammal számolta, de azt is meg lehet reklamálni.
De ez AliExpress vásárlásnál volt, a BG esetén meg nem igazán van kínai postás szállítás ó, hanme EU-s annál meg nem kéne vámolni.

(#21004) vandor01 válasza V/ (#21003) üzenetére


vandor01
őstag

most itt bukott ki hogy a BG araiban megjelenitett AFA?
Csak kamu! felszamolnak AFA-t aztan vmi okositott kuldessel kuldik be az EUba!
pl belga/holland TN-el valszeg ide fizetnek vmifele vamugyintezest es afa jellegu koltseget
de ez csak amitas! igaz meg mukodik ha valoban Belga/Holland a TN!
megmarad a kaposzta es kecske is jol lakik :DDD

en belgaba rendelek! a dragasagnak ket TN-je van!
1.323211383300001261572030
ezt adja meg a BG ez egy belga belsos TN ami 24h szolgaltatas azaz feladas utan 24oran belul szallitva van es igen amint megerkezik EWORLDHOME LIMITED-nek azaz belandol belgaba mar hozzak is sarc mentesen 1 napon belul

2. LTN169788993
vmi nemzetkozi szam (brucargo) amit csak a global parcel trackingnel lathato... ezzel jon belgaba es itt "atalakul" belga belsos csomira!
jol lathato a mozgasbol sep 27 - oktober 13 bo ket het
de talan 3 het is lehet mire besurran az EU ba....

EU-n belul mar elkuldheto mashova is akar Mo-ra is valamifele belga TN-el!
erre rajon meg belga - Mo ut! megkuzedve a HUNos feldolgozassal is!
szoval egy ilyen BG rendeles HUN-ra 4-6het is meglehet?

es valszeg a holland TN is hasonlo azt leginkabb aksikra hasznaljak

ilyen hasonlo megoldassal operalnak mas shopok is pl xt-xinte is mar regota
de EZ persze folyamatosan valtozhat es okosodhat az idovel? :)

Special Line for European
We pay custom tax in advance,delivery in 7-15 working days,can ship packages with battery

De ez is csak amitas! nem fizetnek ezek semmifele tax-ot vagy legalabb is nem annyit es olyant mint amit a vevonek kene..... es IOSS is csak az ablakban mint a BGnel! a szerencsen mulik hogy mi lesz a csomival.... meg az elozo rendszerben nalam fogtak meg ilyent amit brucargo hozott be es managelt!!

engem nem erdekel csak kapjam meg a "drgasagot" :) :)

es mielott V reklamal hogy nem igy meg nem ugy... ne faraszd magad...
mert lehet rosszul latom es nem objektivan csak a benyomasaim es szubjektiv vagyok
lehet igazam sincs :W :W

szoval please vita lezarva! OK V?

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#21005) V/ válasza vandor01 (#21004) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerinted milyen jogon vonjam kétségbe a Banggood tájékoztatást?
Nem mindegy hogy miként van megoldva? Különösebben nem érdekel a technológiája, van egy áfás számlám és annyi és azon 27% áfa szerepel.
Írtam már nem kötelező az IOSS rendszer használata, minek vegyen egy kereskedő a nyakában újabb adminisztrációs terhet, főleg ha EU-n belüli raktárai vannak?
Azt is írtam hogy továbbra is érvényes hogy csak egy volumen összeg felett kell a vevő országa szerinti áfát kérni, ezért lehet kevesebb is az áfa összege egy magyar vevőnek is 27% helyett.
Úgy általánosságban kijelenteni hogy a BG elcsalja az áfát az nem korrekt, mindenhol az van írva hogy az árak tartalmazzák és van is róla számla az hogy valaki azt feltételezi hogy ez nem igaz az neki egyéni problémája.
Szerintem ha valakit zavar az hogy ő úgy gondolja hogy itt többet kellene neki fizetni, akkor agyaljon, jelentse fel őket, de azért nem mindegy hogy ha lesz változás akkor te 21% én meg 27% áfát fizetnék. (De amit most is egyébként igazoltan kifizettem)
Valamint ha szerinted is csalnak akkor ne vásárolj tőlük. De az nem korrekt hogy így csalnak, úgy csalnak, de azért ott hagyod náluk a pénzedet.
Nekem ezzel a hozzáállással van bajom.
Itthon sem tudjuk vevőként hogy az általunk fizetett áfát a kereskedő, a szolgáltató befizeti-e a NAV-nak, nem a mi dolgunk ezzel foglalkozni.
Ugyanez van Belgiumban is, amíg nem az adóhivatalnak dolgozol addig ugyan minek foglalkozni vele?
Hirtelen megnövekedett a szabálykövető és azt elváró vásárlók száma, az eddigi beszerzéseiknél nem volt lelkiismereti problémájuk?
Nekem például a magyar 27% áfa az ami tisztességtelen és indokolatlan. Nem a BG könyvelése.

[ Szerkesztve ]

(#21006) vandor01 válasza V/ (#21005) üzenetére


vandor01
őstag

nekem nincs lekiismeretfurdalasom tenyleg nem erdekel hogy ki mit hogyan kavar
de kulso jelekbol itelve vmi hasonlo mehet.... ugyanaz mint a regi rendszerben :)

csak leirtam mit "erzek" "gondolok" ami lehet koszonoben sincs az igazsaggal? :W

nekem mint vevo azonos minoseg mellett ket fontos dolog van!
- AR
- szallitasi ido

mikor melyik a fontosabb?

Belgaba szallitva az AR a pontokat eltapsolva... BG occobb mint Ali
viszont azonos ar mellett direktben belga TN-el szaliitva
az Ali gyorsabb 10napos szallitassal
a BG meg ki tudja mit es hogyan kavarva 3 het!
valamint a 150ejros hatart figyelembe veve?
Alirol nettoban jon es lehet vele koroket futni es fizetni
BG-nel nincs 150-es limit minden esetben "tartalmazza" az AFA-t

aztan ha megi megfogjak? majd kiderul mit fogad el a VAMolas?
izgibizgi :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#21007) V/ válasza vandor01 (#21006) üzenetére


V/
Topikgazda

Ami gond az a jelenlegi szállítási idő probléma, a BG Express ne legyen már 2-3 hét, a megvett dolgokat ne késve küldjék el, ha már 24 órás feladást és 7 napos kézbesítés van a terméknél.
Arról nem is beszélve, hogy ne lehessen már azt megvásárolni ami akár 2 hétig sincs raktáron vagy akkor legyen az pre-order a státusza és akkor nem érezzük magunkat átverve.
Szóval nem az áfa van-nincs vagy hogyan van elszámolva a gond.
Ők azt vállalták hogy ha fizetjük a tariff insurance vagy ez ingyenesen áll a rendelkezésünkre akkor a termék 60% értékéig kifizetik a +költséget, szóval ha a szállító áfáztat akkor ezt igénybe vesszük és annyi.
Ebbe még a 4000 Ft-os teljes vámolási díj is belefér a 27% áfa mellé, ez is az egyik ok amiért szerintem nem kell nekünk az áfás dolgaikkal foglalkozni.
Kifizetjük a szállítónak, a BG meg visszaadja.

Pont most kaptam meg az e-mait a hétvégi akciókról és írják a 1-week delivery-t amit egyáltalán nem tudnak tartani.

[ Szerkesztve ]

(#21008) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
EU Prio-s csomagom 5 napos kemény rákészülés után végre talán felszállt a repülővel (5 napig volt a státusz "The flight will take off soon", tegnap reggel 7-kor pedig "The flight has taken off"). Vagyis felszállt végre a gép, de még a levegőben lehet, mert ha ennyire a gép pozíciójával foglalkozik a BG tracking infója, a leszállást is hírül adhatták volna. ;]
Azt kérdezném, hogy ha végre megérkezik Belgiumba (ha valósak az infók) a csomag, ott mennyi időt szokott igénybe venni, amíg fizikailag is átkerül a GLS rendszerébe?

(#21009) V/ válasza Voice24 (#21008) üzenetére


V/
Topikgazda

1-3 munkanap. De legalább már elindult.

(#21010) ecaddsell válasza V/ (#21007) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Ennél még jobb az amikor elrontják vagy az árat vagy a raktár helyét vagy mindkettőt és nem törlik maguktól, hanem arra várnak, hogy a vevő majd reklamál (addig is náluk van a pénz...).

Pont egy hete vettem kicsivel 12 dolcsi alatt egy lámpát akkuval lengyel raktárból és bár van, annyira jó áron volt (+ free shipping), hogy nem hagyhattam ki. Persze azóta is processing-ben van, azóta már spanyol raktáras lett és majdnem 16 dolcsi lett az ára (és nem free shipping). Persze még ennyiért sem rossz ár és látom viszik is mert már csak 1 van a saját adatuk alapján, reggel még kettő volt, de mondhatták volna, hogy bocs mégsincs.

Azt meg vsz. elég erős kijelenteni innen a fórumból, hogy nem fizetnek áfát, úgy, hogy kb. senkinek sincs rálátása pontosan, hogy működik ez náluk (ugye az Ali az más tészta mert ott a sok kis kereskedőnél nem működhet az ami a Bg-nál igen, hogy nagy tételben hoznak be dolgokat az EU-ban ott ahol kevés adót kell fizetni...).

(#21011) V/ válasza ecaddsell (#21010) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem mindig bajom volt ezzel a "rugalmas" raktárkészlet nyilvántartással, ezért is kérdezek rá hogy van-e tényleg raktáron. Persze lehet hogy a válasz sem lesz pontos, de legalább megpróbáltam kideríteni.

(#21012) depmod


depmod
senior tag

Sziasztok,

szeptember 3.-án rendeltem tőlük, HongKongból, EU. Bereptették az EUba fertőtlenítés után :-D, azóta BE helyszínnel várakozik már 40 napja a packet, a Banggood a vámra mutogat, folyamatosan haladékot kér. Az eredeti november legeleji szállításból kezd lassan egy végeláthatatlan levelezés és droidbeszélgetés kialakulni.
GLS hozná, az ő rendszerükbe még nem került be, de ha kérem a Banggood-ot, hogy adjanak bővebb infót a csomagról, csak a sablonszöveggel hajtanak el.

2021-09-14 09:00:00
In transit

The package has been forwarded to the local post

2021-09-08 22:00:00
The flight has arrived,Item will be cleared soon.

2021-09-08 05:00:00
The flight has taken off.

2021-09-07 15:04:40
The flight will take off soon.

2021-09-03 22:50:15
Shipped

A csomagot sterilizálták és kiszállították.

2021-09-03 02:00:34
Raktárunk megkezdte az árucikkek csomagolását.

2021-09-03 01:52:07
Megrendelés benyújtása.

Van esély arra, hogy ebből lesz valami, vagy igényeljem vissza a pénzt és könyveljem el a távolkeleti rendelést immáron kerülendő minden VAT és Priority ellenére?

Köszönöm :-D

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#21013) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ha ezt olvasom egy hirdetésnél,
Price: 9$ Shipping: US$0.47
Inclusive of VAT akkor az új
vám szabályok esetében se lesz semmilyen más költségem ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21014) V/ válasza DonThomasino (#21013) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ hogy milyen szállítással jön, ha Magyar Posta kezébe kerül és nem EU-s akkor kezelési költség van a 399/799 Ft. Az áfa szabályozás változott

[ Szerkesztve ]

(#21016) Voice24 válasza V/ (#21009) üzenetére


Voice24
őstag

Szerintem földkörüli pályára állt a csomagommal a repülő, mert az október 21-i (reggel 7 óra) felszállás óta nincs újabb infó. depmod fórumtárs bejegyzése alapján nála a felszállás után 17 óra múlva már ott volt a leszállásról, megérkezésről is az infó. :F

[ Szerkesztve ]

(#21017) V/ válasza Voice24 (#21016) üzenetére


V/
Topikgazda

A repülőgép az nyilván leszáll, legfeljebb a csomagod megérkezését nem könyvelik le az adott helyen.

(#21018) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok! Most a couponsfromchina oldalon nem találok ilyen általános 10%-os kuponokat, amik kb. fél éve még mentek. Ezekkel mi lett? Van helyettük valami? :R

(#21019) yogibear válasza Voice24 (#21016) üzenetére


yogibear
addikt

Az én 2 db október 4-i rendelésemhez szvsz most szerelhetik még valamelyik kiszuperált Air America gépet, vagy már ezek is ott utaznak Elon Musk Teslája mellett. :DD

06 Okt 2021 07:45 Item is ready for transport
20 Okt 2021 14:27 Felvétel - Felvétel a feladótól
20 Okt 2021 15:27 Szállítás - Küldemény előkészítése nemzetközi szállításra
20 Okt 2021 15:27 Departure from office of exchange
20 Okt 2021 15:27 Departure to country of destination Belgium

Az ugyanazon a napon Aliról rendelt másik cucc meg reggel óta itt figyel a postánkon, az sms-t várom, ami valszeg holnap jön meg ( múltkor lecseszett a nő, hogy miért nem vártam meg az értesítőt, pénteken ott volt náluk, szombaton lementem érte, az sms-sek csak hétfőn jöttek róluk)... Igaz, az is egy hetet csücsült az NPKK-.ban...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#21020) Voice24 válasza yogibear (#21019) üzenetére


Voice24
őstag

Akkor én jobban állok, ez a repülős rendelésem október 6-i és EU Prio-s, és elvileg(!) eljött már Kínából...

V/: Persze, csak ki tudja, mikor fogják. Ha azt feltételezzük, hogy valóban 21-én reggel elindult a repülő, annak még aznap késő este Belgiumba kellett érkeznie. Ma még csak a 2. munkanap azóta, kíváncsian várom, mikor fogja megkapni a GLS.

[ Szerkesztve ]

(#21021) yogibear válasza Voice24 (#21020) üzenetére


yogibear
addikt

Ha tudom, hogy ennyit bohóckodnak, megrendeltem volna Aliról olcsóbban és már itt lenne... de a sumákság az hogy azonnal "shipped"-re vált és cseszhetem csak várhatok évekig rá...
Azt meg előre nem tudni, hogy Paketával jön ami mindig ideért 15 nap alatt vagy elküldik föld körüli pályára és majd jövő karácsonyra talán ideér...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#21022) lacko6 válasza depmod (#21012) üzenetére


lacko6
senior tag

Itt az enyem.Csak varatnak.

2021-09-14 09:00:00
In transit
The package has been forwarded to the local post
2021-09-08 22:00:00

The flight has arrived,Item will be cleared soon.
2021-09-08 05:00:00

The flight has taken off.
2021-09-07 15:05:13

Item has been arrive in airport.
2021-08-28 03:40:43
Shipped
Package has been sterilized and shipped out.
2021-08-27 12:40:03

Our warehouse has started packing your items.
2021-08-27 12:29:11

Order submit.

:((( :W :W

[ Szerkesztve ]

(#21023) yogibear válasza Voice24 (#21020) üzenetére


yogibear
addikt

Már én állok jobban, ma 19 óra óta a posta nyomkövetője szerint az OLK-ban van mindkét cucc. :))
Más kérdés, hogy ott meddig fog feküdni és/vagy lába kélni. ;]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#21024) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Elindítottam egy vásárlást, de nem fejeztem be, azaz nem fizettem ki, minden esetre a kosaramból eltűnt a tétel.

Mi fog történni ha várok a fizetéssel?
Ha meggondolom magam, hogyan tudom törölni a vásárlást?
* Igazából nem is akartam vásárolni, csak kipróbáltam, hogy a kupon milyen kedvezményt ad...

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#21025) erzol válasza erzol (#20966) üzenetére


erzol
őstag

Beszállnék a körbe.
10.04.-i "Item is ready for transport" BG Express csomagom landolt a központi elosztóba.
Remélhetem, hogy a posta tartja a markát majd a semmire? :F

[ Szerkesztve ]

(#21026) V/ válasza erzol (#21025) üzenetére


V/
Topikgazda

Esetleg nem ha EU-s nyomkövetési számod. De ez a szöveg az elindulás, nem az érkezés.

(#21027) V/ válasza VGYke (#21024) üzenetére


V/
Topikgazda

Mennyit akarsz várni?
Ha nem akarod kifizetni, akkor kérned kell a vásárlás törlését várakozás nélkül.
Összefoglaló 3. pontnál lévő link
Order&Tax és Cancel order és ott ebben az esetben a Placed the wrong order vagy a No longer needed
De nem kell végigvinni a fizetési folyamatot ha a fizetendő összeget akarod megnézni, nem a PayPal gyors fizetést kell a kosárnál választani hanem a másik gombot és ha megnézted akkor ESC majd törölni a Kosárból.

[ Szerkesztve ]

(#21028) erzol válasza V/ (#21026) üzenetére


erzol
őstag

Igen, tudom.
LD270061700BE
Ez lett ma:

Országos Logisztikai Központ, Receive item at office of exchange

A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben
2021.10.25. | 19:09

(#21029) luciferk


luciferk
senior tag

To Hungary via Bangood express szállításra szoktak rendes tracking számot adni? mert jelenleg ezt adták 3494459766:(

(#21030) Beni2360 válasza luciferk (#21029) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez nagyon rendes és jó TR numer. OneExpress szállítással. Kézbe kapod és köszönöd.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#21031) depmod válasza lacko6 (#21022) üzenetére


depmod
senior tag

Pontosan, elátkozott szeptember 14.-e :-D
Nem nyugtat meg, hogy csak én járok így, csak a sok hantázás az ügyfélszolgálattól extra szolgáltatás

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#21032) V/ válasza luciferk (#21029) üzenetére


V/
Topikgazda

Nemcsak a postai azonosító a rendes tracking szám, szerencsére nem mindig a Magyar Postához kerül kézbesítésre, de ettől még nem lesz rendetlen szám.

(#21033) st6969


st6969
őstag

A Banggood app egy ideje átáll magyar nyelvre és HUF-ra. Vissza tudom állítani angolra és USD-re, de legközelebb ismét magyar nyelvű - béna - fordítások, és gondolom nekik előnyös, Banggood által konvertált HUF látható :(((
Át lehet ezt állítani végérvényesen angolra + USD-re, vagy ez most már ilyen? Minden engedély megvonva az apptól (nem látja a helyadatokat se, ami alapján logikusan magyarra álltja...).

(#21034) yogibear válasza erzol (#21028) üzenetére


yogibear
addikt

Mindkét BG vicinálisos LD...BE csomagom ami tegnap landolt az OLK-ban, ma reggeli kiírás szerint "a küldemény a kézbesítőnél van"... Lehet még meg is kapom ma. :))
Más kérdés, hogy az egy napja szintén a helyi postán fekvő Alis csomaggal mi van, mert értesítő sms nem jött eddig, az előző kettőnél már másnap reggel jöttek... talán azt is kihozza a postás bácsi, jó lenne...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#21035) féldekás


féldekás
aktív tag

Sziasztok!
Az EU Priority Mail szállítási mód jó választás?(Cseh raktár)
EU priority Line-t láttam csak az összefoglalóban.

(#21036) Voice24 válasza yogibear (#21023) üzenetére


Voice24
őstag

Az én repülőm papíron még mindig repked szerencsétlen, 5 napja nem bírják lekönyvelni, hogy leszállt (ha leszállt ;] ). Nem is tudom, miért, de kezd az az érzésem lenni, hogy ez a csomagom sem fog megérkezni a BG által megígért időben.

A Forintban vagy USD-ben történő fizetéshez pedig annyit, bankja válogatja, melyiknél éri meg a dollár. Nálam pl. a K&H rendszeresen szívat, ha netán dollárban fizetek (Paypalon, de banki átváltással), az első, tájékoztató sms még kedvezőbb összegről szól, mintha eleve Forintban fizettem volna, de a lekönyvelés nálam eddig mindig magasabb árfolyamon történt meg, mint maga az első sms-ben, és 99%-ban végül ugyanannyit fizetek, mintha eleve a BG oldalán forintban fizettem volna. Biztos van bank, ami kedvezőbben számol, a K&H nem az.

[ Szerkesztve ]

(#21037) V/ válasza st6969 (#21033) üzenetére


V/
Topikgazda

Átveszi az Android beállításait, de egyébként állítható minden és akkor azt látod amit szeretnél. Nálam angol nyelv, USD és Mo-i szállítás és nem változik.
Lehet hogy az átállítás után törölnöd kellene a gyorsítótárat, alul a Clear Cache

[ Szerkesztve ]

(#21038) V/ válasza féldekás (#21035) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen. A Priority line az általában Kínából indul. Persze ez sem cseh posta lesz, hanem német.
Az EU-n belüli szállítási módok azért nincsenek említve az Összefoglalóban mert a Kínából indulóknál volt lényeges hogy vámolják vagy nem, EU-n belül nincs vám.

(#21039) féldekás válasza V/ (#21038) üzenetére


féldekás
aktív tag

:R

(#21040) Voice24 válasza Voice24 (#21036) üzenetére


Voice24
őstag

Az előbb chat-eltem egy élő emberkével BG-n a rendelésemmel kapcsolatban. Ő azt állítja, október 15-én lett valójában shipped (BG-n október 7-ét írnak), és október 15-től számítva 15-25 munkanapot ír várható kiszállításnak. Írtam neki, hogy ez köszönőviszonyban sincs a szintén a BG-on feltüntetett október 29. és november 7. közötti várható kiszállítással, erre meg azt írta, hogy akkor az hibásan lett feltüntetve. Hát kösz szépen, én ezt nem hibának, hanem félrevezetésnek hívom, mert minden terméküknél ez van. Odaírnak egy kamu dátumot, aminek semmi köze a tényleges szállítási időkhöz. Ja, meg az ships in 24 hrs is egy oltári kamu, mert hiába írják meg 24 órán belül, hogy shipped lett (magyarul hazudnak), ha valójában csak mondjuk 9 nap múlva indítják útnak. Nekem egyre gázabb ez a cég...

[ Szerkesztve ]

(#21041) erzol válasza yogibear (#21034) üzenetére


erzol
őstag

09:25-kor be is hajította a kertbe a csomagot a posta futár.
Úgyhogy sikeresen megérkezett. :DDD

(#21042) V/ válasza Voice24 (#21040) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyenkor gondolkodik el az ember azon hogy továbbra is náluk akar még vásárolni.
Hozzáteszem nekem épp nincs velük problémám.

(#21043) Voice24 válasza V/ (#21042) üzenetére


Voice24
őstag

Így vagyok vele én is. Csak épp a mostanában rendelt cuccaim náluk voltak a legolcsóbbak, pedig hónapok óta inkább az Alit preferáltam. Visszajöttem 2-3 megrendelésért, erre megszívom majdnem mindegyikkel. Jó, volt egy cseh raktáras masszírozó pisztoly rendelésem, az nagyon jó áron volt, ráadásul ott tartották is a bő egy hetet (bár az is elment előbb a németekhez), de a másik kettő (amik Kínából jönnek/jöttek), azok siralmasak.
Ja, először azt írja a csávó a repülővel kapcsolatos kérdésemre, hogy lassan frissülnek az infók, meg különben is, csak a lényeges infókat tüntetik fel. Na, ezek szerint a "the flight will take off soon" (hamarosan felszáll a repülő) lényeges infó, főleg, hogy 5-6 napig tartott az a hamarosan. Szóval botrányosan lassúak, és mellette össze-vissza kamuznak a szállítási időkről. Ha eleve azt írják oda, hogy várható szállítási idő 40-60 nap, nem szól az ember semmit, mert nem vár mást. De amikor odaírnak 12-15-20 napos időket a termékhez (meg ship in 24 hrs), aztán nem győznek kamuzni a csúszások miatt, az már nagyon idegesítő.

(#21044) ecaddsell válasza Voice24 (#21043) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

A cseh raktáras cuccok tényleg nagyon jól mennek most, csütörtökön rendeltem és ma reggel a kezemben volt és még nagyon jó áron is ment, de sajnos a raktárkészlet nyilvántartás az gyatra. (tudom rá lehet kérdezni, de mégis).
A direkt kínai meg kezd nagyon bedugulni...

(#21045) maestro87 válasza Voice24 (#21043) üzenetére


maestro87
őstag

Banggood Express nem volt elérhető a terméknél? Nekem azok max 3 hét alatt mindig megérkeznek. Az egy hete rendelt cucc is már Budapesten van. Aliexpresses csomag nekem meg minimum 1 hónap volt a legtöbb esetben...

(#21046) Voice24 válasza maestro87 (#21045) üzenetére


Voice24
őstag

Az egyik inkriminált csomagom BG Expresses volt, 27 nap alatt kaptam meg. Írtam korábban, hogy ugyanazon a napon rendeltem Alitól is, amire 22-30 napot írtak, két hét alatt a kezemben volt.

(#21047) st6969 válasza Voice24 (#21043) üzenetére


st6969
őstag

Valószínűleg több vevőt vonz a kamu gyors szállítás hirdetése, mint amennyi vevő ugyanez miatt elpártol tőlük. Tehát nekik még így is bőven megéri hazudozni.

(#21048) V/ válasza st6969 (#21047) üzenetére


V/
Topikgazda

Túlzó a hazudozás minősítés. Amit eddig vásároltam tőlük mind azon időn belül lett feladva és megérkezve mint amit megadtak. Ne vásároljatok tőlük ha így gondoljátok. És írjátok meg nekik is a véleményeteket, nem olvassák a topikot.

(#21049) V/ válasza Voice24 (#21046) üzenetére


V/
Topikgazda

Te is tudod hogy nem azonos a logisztika és a szállító cég, így az AliExpress és a Banggood összehasonlítása értelmetlen szállítás szempontjából. Az hogy a Cainiao-nak Budapesten van a regionális központja az felgyorsította a szállítást, de április előtt nem az volt a jellemző hogy gyors lett volna.

(#21050) Voice24 válasza V/ (#21048) üzenetére


Voice24
őstag

Túlzó? Hogyan neveznéd másképp, amikor téged arról értesítenek, hogy hetedikén shipped lett a csomagod, miközben a chat-en a csávó elárulja, hogy valójában csak 15-én lett az? Persze az ígéretük szerint 24 órán belül shipped van, papíron be is tartják, a valóságban meg csak kamuznak.
A véleményemet meg szívesen megírom nekik, ahogy eddig is reklamáltam minden csúszásuknál, de valamiért a Contact us menüpontban akármilyen problémát választva az email lehetőség szürke marad, azaz nem választható. Csak a messenger (hetek óta nincs válasz), vagy a chat.

Olyan szempontból igenis van létjogosultsága a két bolt összehasonlításának, hogy hogyan tartják be azt, amit ígérnek a vásárlónak. A BG szállítási idejével sem lenne önmagában gond, ha az összhangban állna a terméknél ígért dátumokkal. De nincs, és ez itt a gond.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.