Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21101) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!
A "Saver Deposit Sale" hogy működik? Van már itt róla leírás?

(#21102) Jarod1


Jarod1
addikt

Erről a porszivóról mi a véleményetek?

BlitzWolf® BW-HC1 Cordless Stick Flexible Handheld Vacuum Cleaner

(#21103) bl4ze válasza Jarod1 (#21102) üzenetére


bl4ze
veterán

Két ismerősöm is vett pár hónapja akcióban, Ők azt mondják nagyon szeretik, jó.

.:. bl4ze .:.

(#21104) GBRDVD válasza Pityu99 (#21099) üzenetére


GBRDVD
tag

Szia! Még nem néztem meg a kálváriádat, de kíváncsi vagyok rá és visszakeresem. Ezt a felültetet te hol látod, aminek a screenshotját küldted?

Csak jelezném, hogy egy akciósan 3500 Ft-os BlitzWolf micro SD kártya, amely vásárlásakor a BG szerint minden költséget átvállaltak (a letölthető számlán szerepel a 27% áfa!), szintén USA raktárból és svéd postán keresztül tegnap érkezett meg, és 1000 Ft összegű UTÁNVÉTELI ÖSSZEG terhelte a csomagot. Természetesen kifizettem, hiszen:

- A kártya egy ezressel drágábban is jó, bár már nem annyira (még egy ezres, és megvehetem a sarki boltban magyar garanciával).
- 3 hétig vártam rá, ebből 1 hetet dekkolt a NPKK-ban.
- Ha nem fizetem ki, akkor a Posta azonnal visszaküldi. Nincs postán maradás, meg várakozás, türelmi idő, stb. Vissza a feladónak. Erre az egész műveletre, mármint az eldöntésére, hogy fiztetek-e vagy nem (a már kifizetett termékért!), kb. 3 másodpercem van az ajtóban, a postás jelenlétében.

Az utánvét ilyesfajta alkalmazását még életemben nem tapasztaltam azóta korábban. Ez most akkor innentől bevett gyakorlat, hogy az "NPKK Vam" így teszi rá a sápját egy olyan termékre, amely után a 27% áfát már megfizettem?

A postás szerint egyébként hatalmas a felháborodás, sokan vannak, akik nem hajlandóak – jogosan! – kifizetni az utólag ráterhelt utánvételi összeget, így inkább nem veszik át a csomagot. Ti tapasztaltatok már hasonlót?

(#21105) V/ válasza GBRDVD (#21104) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát az a 1000 Ft utánvételi összeg nem stimmel. Miként oszlott meg? Gondolom van valami áfa és a 799 Ft.
Ami EU-n kívülről jön és az látszik az elektronikus küldemény adatokban, nem az hogy pl. Svédországból indítva ez hiába kap svéd postás azonosítót az akkor is vámolós téma lesz.
Nem jogos amit írsz. Június 16-tól nyilvános a díjszabás, július 1-től vagy vámolás vagy IOSS vámolás, itt az USA viszonylat nincs benne az IOSS-ban van aki szerint nincs is IOSS azonosítója a BG-nek. De ha most is fizettél áfát azt a Banggood visszaadja, egyedül a posta díja nem kérhető vissza, de az áfa az igen.
Utánvétes kézbesítés pedig akkor van ha az elektronikus adatok közt nem szerepel valamelyik elérhetőséged pontos adatokkal, mert akkor online fizethetnéd.

(#21106) luciferk válasza bl4ze (#21103) üzenetére


luciferk
senior tag

A 2 ismerősödtől kérnél egy kicsit több infót (negatív-pozitív) a kérdéses kéziporszívóval kapcsolatban? mert én is szemezek egy ilyen kézi porszívóval.

(#21107) Pityu99 válasza GBRDVD (#21104) üzenetére


Pityu99
tag

Kellett volna, hogy kapj egy sms-t a postától, amiben van egy link, meg egy jelszó ahol bejelentkezés után tudsz fizetni. Ebben az esetben 399 a posta díja és a többi az áfa.
Erre két napod van, ha nem fizetted be, akkor automatikuson kiküldik, de akkor a 399 helyett már 799 a posta díja, plusz az áfa. Szóval esetedben az 1000 Ft az nem áfa, hanem 800 Ft a posta díja és az a 200 Ft az áfa.

Banggood visszaadja a pénzt, ha megreklamálod, de csak azt a 200 Ft-ot a 799-es postai díjat nem fizetik vissza. Én ezért be sem küldtem nekik, 150 Ft-ért nem fogok levelezgetni velük, így is megérte nekem.

Amúgy esetemben a postai nyomkövetésen nem látszik, hogy honnan jött a csomag, de nyilván ha Parcelsapp-on vagy Postal.ninja-n lekérem, ott egyből megvan a kiindulási hely, szóval nyilván látják a vámosok is, hogy mi helyzet. Egyébként holnap lenne egy hete, hogy kifizettem online és még csak ma érkezett meg a csomag. jó sokáig tököltek.

[ Szerkesztve ]

(#21108) RVR400 válasza Pityu99 (#21107) üzenetére


RVR400
veterán

A postánál lehet reklamálni, viszont alapvetően 400 Ft díjuk van, ha online befizeted, ha nem, akkor 800 Ft a kézbesítéskor, tehát ez a költség nem reklamálható. Más kérdés, hogy nem kapott értesítést, hogy online megfizetheti a 400 Ft-os postai díjat, így lett 800. A 200 Ft ÁFA visszaszerzésére van esély, más kérdés, hogy mennyi értelme van.

(#21109) V/ válasza Pityu99 (#21107) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a vámosok rendezik, a Posta fel van jogosítva hogy ők intézzék a vámolást, áfa beszedést 150 € értékig.

(#21110) Pityu99 válasza V/ (#21109) üzenetére


Pityu99
tag

Azt hiszem, hogy ez most irreleváns a témához kapcsolódóan. A nyomkövetésben is csak annyi van, hogy NPKK Vám, tehát akik ott dolgoznak vámosok, oszt jóvan. Lovagolhatunk azon, hogy ők most jogilag postások vagy vámosok, csak éppen sok értelme nincs, vámot intéznek, tehát jelen esetben vámosok :D :D Akiknek még most sem tudja azt sem, hogy miért kell 400/800 Forintot fizetnie, annak fölösleges magyarázni, hogy postás, vámos. Olyan ez, mint falun a Stihl fűrész, a Husqvarna is stilfürész oszt jóvan. Meg a Lada Niva is dzsipp. Jelen esetben a postás is vámos :D

(#21111) V/ válasza Pityu99 (#21110) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen, létre hozott a Posta egy új részleget, Nemzetközi Postai Kicserélő Központ Vám néven. Az automatikus postai vámolás pedig az Áfatörvény és a Vámtörvény alapján teljeskörűen postai tevékenység.
Viszont a megbízásos verzió vámosok által végzett tevékenység akkor a Posta csak begyűjti az adatokat elküldi és majd a vám hoz határozatot a fizetni valóról.
Annyiban nem mindegy, mert a problémákat máshogy kell intézni mindkét esetben.

(#21112) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

A BG-n nem változott az EU priority line szállítás menete az áfa szábalyázás óta, ugye? :R

(#21113) V/ válasza motoflug (#21112) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, de egy kicsit lassú lett. Ott van még a Bg Express az is oké és ha valamiért áfáztatnák akkor az áfát amit kért a szállító a BG visszaadja

(#21114) DrenX


DrenX
csendes tag

Sziasztok!
Oktober 30. rendeltem egy kisebb alkatrészt(kinai szállítással). PNLUC99999999 formátum csomagszámot kaptam hozzá amit furcsáltam és írtam is ide. Mai napon megkaptam a csomagot, viszont magyarországon adták fel a csomagot és a posta hozta ki. Nem kellett semmit fizetnem( Bg Express).

(#21115) bl4ze válasza luciferk (#21106) üzenetére


bl4ze
veterán

Na, beszéltem velük: negatív infót senki nem mondott rá.
Szeretik, használják. Jó sokat bír az akku, töltési idő is jó - kb. ezt mondták mindketten.
Megérte megvenni, ezt is.

.:. bl4ze .:.

(#21116) luciferk válasza bl4ze (#21115) üzenetére


luciferk
senior tag

Köszi az infót:R akkor beszerzek egyett én is a robot porszívó mellé, mert ugye a robotporszívók nem takarítanak ki 100% csak kb 80%.

(#21117) bl4ze válasza luciferk (#21116) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem is úgy van: robot+rúdporszívó. Mindkettőt imádjuk :)
Érdemes, most épp 11.11. akcióban van.

.:. bl4ze .:.

(#21118) luciferk válasza bl4ze (#21117) üzenetére


luciferk
senior tag

Milyen típusú rúdporszívód van?

(#21119) rushty válasza DrenX (#21114) üzenetére


rushty
senior tag

Mikor milyen formában kaptál értesítést róla előtte?

Revolut meghívó pü-ben

(#21120) bl4ze válasza luciferk (#21118) üzenetére


bl4ze
veterán

Egy régebbi XIAOMI Jimmy JV85. (első generációs)

.:. bl4ze .:.

(#21121) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, hogy mire kell odafigyelni a rendelésnél az oldalon. Nagy Alis vagyok régóta, erre az oldalra nemrég találtam rá. Elsősorban a drágább elektronikai cikkek érdekelnének, hogy érdemes-e innen beszerezni, jelenleg a telefonok vannak célkeresztben. 150 euró feletti rendelésnél EU Priority line-nal a Magyar Posta a szállító belföldön?
Valamint azon termékek esetében (pl. GU10/E27 ledek) amelyeken nincs túl sok értékelés, milyen minőségűek lehetnek, nagy rajtuk a kockázat?

(#21122) V/ válasza skyrush7 (#21121) üzenetére


V/
Topikgazda

EU Priority line nem feltétlen jó választás és nem biztos hogy Posta, de nincs jelentősége, mert a BG vállalja azt hogy ha a szerintük áfás áron megvett dolgot újból vámolják, áfázzák akkor az áfát amit elkért tőled mondjuk a Posta akkor visszaadják.
Itt elméletileg jobb minőségű gyártótól szerzik be, de hogy ez mennyire kockázatos nem tudom megítélni.

(#21123) skyrush7 válasza V/ (#21122) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Nekem már ez is elég információ, ha valamivel magasabb lehet a minőség. Köszönöm!

(#21124) GBRDVD válasza Pityu99 (#21107) üzenetére


GBRDVD
tag

Valóban, ez lesz, hibás helyre ment az sms. Tanulságnak jó lesz mindenesetre. Köszönöm nektek a hasznos infókat a rendszer működésével kapcsolatban.

(#21125) maestro87 válasza RVR400 (#21108) üzenetére


maestro87
őstag

De reklamálható ha nem küldtek se SMS-t, se email-t. :K
És Banggood-os rendelésnél SMS-t meg soha nem fogsz kapni, mert nem javítják a telefonszám formátumot a jelzésem ellenére se. :( Ha megpanaszolod, hogy az ő rendszerük a hibás, mert +36 nélküli telefonszámot nem ismeri fel a Posta rendszere, akkor visszaadják a 400Ft-ot.

[ Szerkesztve ]

(#21126) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy kijelzős áramkört, aminek a kijelzője eltörve érkezett. Az eladó visszautalja az árát, ezt elfogadtam, jött paypal üzenet is hogy jön a pénz.

Mi a teendőm a banggood-on? Megerősítés alatt álló megoldás , ezt írja, kell nekem csinálni valamit?

Köszönöm!

(#21127) V/ válasza Tomika86 (#21126) üzenetére


V/
Topikgazda

A Banggood az eladó és ők küldték vissza. Nem kell csinálnod semmit.

(#21128) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Ilyet itthon milyen néven találok?
link

(#21129) Predator2 válasza V/ (#21082) üzenetére


Predator2
addikt

Felhívtam őket. A postánál volt egy kis gond a csomagoknál ezért nem tudják a vám/áfát meghatározni.

Megérkezett a falumba, majd onnan a legközelebbi városba vitték, onnan meg továbbküldték az OLK-ba. Senki nem tudja, hogy hol van.

Elindítottam a panaszkezelést.

Ilyenkor banggoodnál mit csináljak? A terméket nem kaptam meg, még ha nem is az ö hibájukból.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#21130) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem egy 7000 Ft-os ledszalagot, és figyelmetlen voltam, nem eu priority line, hanem sima banggood express szállítást választottam.

A postától kaptam ma egy ilyen levelet:

Valaki el tudná mondani, hogy pontosan mit kell csinálnom?

Köszönöm!

(#21131) V/ válasza Chesterfield (#21130) üzenetére


V/
Topikgazda

Ennek milyen küldemény azonosítót adtak? Nem EU-s országos életlenül, mert ha igen akkor a posta téved. És magánszemély címre, nem pedig cégesre van kérve?
Azt kell csinálni amit leírtak, de segítségül az Összefoglaló 8. pontnál írtakat nézd meg.Ha kérik az áfát akkor kifizeted és majd visszakéred a Banggoodtól azt az összeget, az eljárási díjat azt nem adják vissza.
Majd ezt kell választanod a Posta vámoldalán a feltöltéshez

(#21132) Chesterfield válasza V/ (#21131) üzenetére


Chesterfield
senior tag

LGxxxxxxxxxxxxxxGB
magánszemély

[ Szerkesztve ]

(#21133) V/ válasza Chesterfield (#21132) üzenetére


V/
Topikgazda

Te melyik raktárból vetted mert angol azonosítóst nagyon ritkán adnak, legfeljebb ha UK-ból, de január 1-től már EU-n kívüli, olyan mintha Kínából vetted volna, csak épp ezekre nem érvényesek a BG Express dolgok mert Angol honból jönnek és ezért sem javasolt onnan rendelni.

(#21134) Chesterfield válasza V/ (#21133) üzenetére


Chesterfield
senior tag

CN

Már bánom :D

(#21135) V/ válasza Chesterfield (#21134) üzenetére


V/
Topikgazda

Érdekes hogy miért Angliából vagy rajtuk keresztül küldték. Lesz vele papír munka de az áfát azt visszaadják

(#21136) Predator2 válasza Predator2 (#21129) üzenetére


Predator2
addikt

Erre valaki?

:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#21137) V/ válasza Predator2 (#21136) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha lejárt a várható érkezés dátuma akkor meg nem érkezett reklamáció, mellékeld a posta angol nyelvű nyomköbvetést hogy október 22-én kézbesítés nélkül eltűnt.

(#21138) Chesterfield válasza V/ (#21135) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Köszi!

Már töltöm a nyomtatványt, csak azt nem találom sehol, hogy ki a feladója a csomagnak.
A fene egye meg ezt az egészet. :(

Az áfa miért jár vissza amúgy?

Az összefoglaló szerint:

Magánszemély által nem EU-ból érkező új vagy használt, cégtől vagy magánszemélytől megrendelt, vásárolt dologra
0,1-150 euró között vámmentes, de 27% áfa terheli a küldeményt

(#21139) Chesterfield válasza Chesterfield (#21138) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Közben leesett, hogy ez nem is a kínai rendelésem, hanem ebay-ről rendeltem valamit egy hónapja. :D

(#21140) V/ válasza Chesterfield (#21138) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért mert a Posta felfogja számolni az Áfát, a Banggood meg azt mondja hogy ők beszedték.
Banggood a feladója, hiszen ők a webáruház ahol vásároltál.

(#21141) V/ válasza Chesterfield (#21139) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát akkor más a helyzet, nézd meg az eBay Összefoglaló vámolásos részét 17. pont és a 17.A pont,, ott is van olyan hogy mit és hogyan küldj be ha a Posta kérné az áfát, ez is ugyanazon adatokkal megy

(#21142) Chesterfield válasza V/ (#21141) üzenetére


Chesterfield
senior tag

:R

(#21143) bl4ze válasza Chesterfield (#21139) üzenetére


bl4ze
veterán

Nagyon meglepett volna ha BG Express UK-ből jön xxxxxxxxxxGB azonosítóval..... :Y

.:. bl4ze .:.

(#21144) luciferk


luciferk
senior tag

Szerintetek a CE411890167DE csomagom mikor kapom meg?

(#21145) V/ válasza luciferk (#21144) üzenetére


V/
Topikgazda

16-án indult el Feuchtból onnan kell pár nap hogy ideérjen és hogy a Magyar Posta lekönyvelje. 1 héten belül várható.

(#21146) rushty válasza luciferk (#21144) üzenetére


rushty
senior tag

Ha Budapest, akkor ma.

Revolut meghívó pü-ben

(#21147) sambenez válasza rushty (#21146) üzenetére


sambenez
addikt

Ma? Mégis hogyan? Fénypostával? ;]

(#21148) rushty válasza sambenez (#21147) üzenetére


rushty
senior tag

16-an két hajnali bejegyzés van nálam egy Feucht-os CQ...DE 18-an kezbe.

Revolut meghívó pü-ben

(#21149) sambenez válasza rushty (#21148) üzenetére


sambenez
addikt

Szerencséd volt, de nem ez a jellemző.

(#21150) luciferk válasza rushty (#21146) üzenetére


luciferk
senior tag

Budapest, rákospalota, sajna úgy néz ki, hogy ma már nemigen hozzák, amúgy neked ki hozta a csomagot, posta vagy futár?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.