Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-24 06:10:09

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) sambenez válasza Dozer1 (#22000) üzenetére


sambenez
addikt

Honnan tudná a BG hogy neked van reged a paketánál?
A szállítási mód miatt lett packeta.

(#22002) V/ válasza Dozer1 (#22000) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért nem úgy működik a dolog hogy a BG raktárban látják hogy ki regisztrált a Packetán. Annyi hogy a cseh raktárnak van szerződése velük magyarországi szállításra, nem vevővel. Van amikor nem Z-box-ba küldik hanem címre, ha van lakcímed közelében Z-box akkor inkább oda küldik hogy bármikor átvehesd.
Az előző rendelésed is onnan volt és ugyanilyen szállítási móddal? Mert a postai vonal nem változott, azok a fajták nem kerülnek más szállítóhoz, eleve postai azonosítójuk van.
Viszont akkor az ami negatív véleményes az külföldi vagy magyar beszerzés volt?

[ Szerkesztve ]

(#22003) Dozer1 válasza sambenez (#22001) üzenetére


Dozer1
csendes tag

A szállítási mód pont az volt, mint előtte akkor a posta hozta ki mint mindig. Mivel cseh cég a packeta ill. cseh raktárból rendeltem, lehet valamiféle kapcsolatban lehetnek. A BG-nél ugyan azzal a telefonszámmal vagyok regisztrálva, mint a packetanál (bár más néven).

(#22004) Silent77 válasza Dozer1 (#22003) üzenetére


Silent77
veterán

Semmi köze hozzá a regisztrációdnak.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#22005) Dozer1 válasza Dozer1 (#22003) üzenetére


Dozer1
csendes tag

Cseh raktárból rendeltem anno is, eu priority mail volt akkor ill. most is a szállítási forma. Packetás boxot meg fél éve telepítették, kb. 100m-re a házamtól. Valószínű a box miatt hozza a packeta, remélhetőleg hozza is.

(#22006) V/ válasza Dozer1 (#22005) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha eu priority mail ez a mostani akkor lehet hogy változtattak a szállítón és így nem német postával küldik, ami jobb is mert még mindig szoktak eltűnni csomagok Feucht-ban és inkább a Packeta a megbízhatóbb, de ha tényleg 100 m-re van a Z-box akkor ez kisebb kellemetlenség mint egy eltűnt csomag.
A címed volt a meghatározó szempont.
És esetleg léptek az évek óta eltűnő csomagok ügyében.
Egyébként folyamatosan használjuk csomagküldésre őket, soha nem tűnt el csomag és ezért a Postához viszonyítva ahol meg tűntek el küldemények, így megbízhatóbbnak van minősítve.

(#22007) Dozer1 válasza V/ (#22006) üzenetére


Dozer1
csendes tag

Már fentebb leírtam a packetas sztorimat, a pálmát ők viszik 0- a ill. lekezelő ügyfélszolgálatukkal, ennyi problémám még a postával sem volt. Érdemes felmenni a packeta facéjére, nem csak az én esetem volt az egyedi, mindenkivel hasonlóképpen bánnak. Már csak azért is kezdtem aggódni, mivel a két csomagom közül az egyik (persze a jóval drágább, ill. amit több nappal előbb rendeltem) a nyomkövetés szerint még a packeta át sem vett a BG-től. A fent említett csomagnak meg elméletileg 26-ig meg kéne jönnie, most vagy a BG. nem adta fel még a csomagom, vagy egy újabb rendszerhiba a packeta részéről, ami az előéletünk tükrében nem éppen biztató dolog. :O

(#22008) V/ válasza Dozer1 (#22007) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen leírtad, de külföldi vagy belföldi volt az a szállítás mert itt egy külföldről hjövő csomag kézbesítéséről van szó. Mert nagyon nem mindegy. Én nem általánosítanám. És egy előfordulás nem rendszer. A Facebook-t meg nem nézem ilyenekért mert a rinyálósok írnak, a többség elégedett meg nem, szóval nem releváns információ, ahogy az egész Facebook nem az. És legtöbb esetben a történetnek van egy másik szála is ami elhallgatásra kerül.

Most komolyan ha a BG raktár nem adja át szállításra a csomagot akkor azért miért a szállító a felelős? Nincs rendszer hiba a Packetánál hiszen a Banggood csomagkiadást szállításra nem a szállító cég írja be.
Neked vannak előítéleteid, de annál szerintem nem Banggood-os Packeta szállításról van szó.

A továbbiakban is várható hogy így fogsz innen csomagot kapni, szóval ha neked ez megbízhatatlan akkor válasz másik szállítási módot, ne az eu priority mail-t.
Menjél be a postára reklamálni elveszett küldeményt aztán megtudod hogy van még rosszabb is.

[ Szerkesztve ]

(#22009) Dozer1 válasza V/ (#22008) üzenetére


Dozer1
csendes tag

Te véletlenül nem a packetánál dolgozol, hogy ennyire véded őket? Na jó, a viccet félretéve én elég sokat küszködtem velük tudom miről beszéle. A sztori úgy kezdődött, a boxból nem tudtam kivenni a csomagomat, app-juk hibaüzenetet dobot amivel még a rendszergazdájuk sem tudott mit kezdeni (mivel még vele is beszélem, aki szerint ez rendszerhiba lehet).Ígérte, hogy visszahív megkérdezi a kollegáját, a mai napig várom a hívást. A packetás rendszer hibákról csak annyit, ami szerepel a nyomkövetésükbe nem mindig a valós dolgot tükrözi (ez is tapasztalat), ugye kaptam egy sms-t ill. az app-ban is átvehetőnek volt titulálva a csomagom amit átkértem csomagpontra, ami persze nem volt ott a boltban (30km autózás +). A boltos felhívta a packetát, és ismét elhangzott az az ominózus mondat az ügyfeles hölgy szájából ,,elnézést, rendszer hiba történt". :C Ezek után kb. 15 perccel már Bp.-i depóban volt a csomagom a nyomkövetés szerint, hát ez sem volt valós, mivel innentől a csomag teljesen elveszett.
Értem én, hogy a külföldi packetás cég, nem azonos a hazaival mentalításban, de sokra megyek vele ha az itteni boxból nem tudom átvenni a csomagom rendszer hiba miatt, vagy a csomagpontra nem érkezik meg a küldemény.

(#22010) V/ válasza Dozer1 (#22009) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, átbeszéltük. Egy a lényeg hogy ennél a szállítási módnál még elő fog fordulni hogy Z-boxba kézbesítenek neked.
Én úgy értettem hogy a külföldről érkező csomagok kezelése más, míg a belföldi csomagoké is más.
Mindenhol előfordult már olyan amit írtál, Foxpost, MPL automata, EasyBox és GLS box esetén is, szóval ez nem egy szállító céghez köthető probléma. Persze mindenki a saját közvetlen tapasztalatát ismeri, az ismeretségi körömben a fent soroltak esetén jártak úgy mint te.

(#22011) Dozer1 válasza V/ (#22010) üzenetére


Dozer1
csendes tag

Mindenhol fordulhatnak elő anomáliák, remélhetőleg most sem lesz probléma. 🙏
Amúgy kösz a segítséget. :R

(#22012) laskr99


laskr99
addikt

International shipment release - Import->ez gondolom azt jelenti,hogy itthon csinálták?
UG870267529YP

(#22013) V/ válasza laskr99 (#22012) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem nyomkövetési azonosító hanem a Yanwen küldemény azonosítója, nem létezik YP kódú ország, 605946317049000013601211 az igazi azonosító. Express One fogja kézbesíteni. Az import itt van, de ez még az hogy kiadták importálásra, szóval ez még nem itthon van.

(#22014) laskr99 válasza V/ (#22013) üzenetére


laskr99
addikt

Áh értem köszönöm. Gondolom akkor a héten ne várjam már :))

BG ezt adta meg, parcelsen meg csak erre kerestem.

(#22015) V/ válasza laskr99 (#22014) üzenetére


V/
Topikgazda

Még csak kedd van és 15 napon belül kézhez szoktuk kapni.

(#22016) ACE- válasza Dozer1 (#21997) üzenetére


ACE-
addikt

Egy eset alapján nem biztos hogy messzemenő következtetéseket kellene levonni... Nekem már nem egy csomagom jött/ment Packeta-val, és sosem volt gond. De pl. Foxpost-al én is megjártam, csak ott én adtam fel a csomagot. De más Foxpost küldeménnyel meg nem volt gond... Én eddig egyébként mindig úgy kaptam a csomagokat, hogy ExpressOne szállítja, és választhatok hogy hova kérem, Packeta vagy Alzabox... olyan még nem volt hogy direktben azt írták, hogy ebbe a boxba és slussz...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#22017) headhunter


headhunter
addikt

Banggoodon a bankjegyekek beváltásának mi a menete?

Bankjegynyomtatás

(#22018) sambenez


sambenez
addikt

Na ezek nem tököltek:
30 Jan 2023 15:46 THE SHIPMENT HAS BEEN COLLECTED Praha Csehország
31 Jan 2023 13:48 THE SHIPMENT HAS ARRIVED IN DESTINATION COUNTRY OLK Magyarország

Már csak arra leszek kíváncsi a posta medig tököl majd vele.

(#22019) V/ válasza sambenez (#22018) üzenetére


V/
Topikgazda

MPL futáros, nem szoktak sokáig ülni rajta.

(#22020) draco31


draco31
veterán

Hali!
Jó ideje nézegetem már ezt a fülest, Banggood-ról rég nem rendeltem Kínából. Lesz itt plusz költségem?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#22021) V/ válasza draco31 (#22020) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem szokott lenni. Amit kifizetsz annyiba kerül.

(#22022) ACE- válasza V/ (#22021) üzenetére


ACE-
addikt

És a vámeljárási díj? Azért az még lesz, nem?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#22023) V/ válasza ACE- (#22022) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen vámeljárási díj? A Banggood mindent lerendez.
Ha valamilyen csoda folyamán az EU-s azonosítós küldeményeket, mert mindig azzal küldik az esztelen Posta újból vámolná akkor azt is kifizetik utána, szóval nem igazán van + költséged.
Ha belelesel az Összefoglalóba a vámolási témához akkor ott elmagyarázva, de akkor itt a lényeg a képen. Olyasmi mint amikor az AliExpress-en a Cainiao az Express One-al kézbesíti nálunk.

A Banggood tájékoztatója az áfa változásokkal kapcsolatosan.

(#22024) draco31 válasza V/ (#22021) üzenetére


draco31
veterán

Köszi!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#22025) phrenetiX


phrenetiX
junior tag

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék. Tracking alapján ez a csomag milyen fázisban van?
[link]

[ Szerkesztve ]

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#22026) V/ válasza phrenetiX (#22025) üzenetére


V/
Topikgazda

Szállítva mostanában tartják a megadott kézbesítési időt, ami nálad 02.13-02.17 közt várható

(#22027) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

jól értem, hogy eu raktárról vásárolva érdemes Euróban fizetni? Álligatva a devizanemet 1GBP "=" 1.09EUR-ra jött ki náluk, míg a revoluton, amivel amúgy is fizetek 1 fontért 1.12€-t kapok.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22028) V/ válasza t72killer (#22027) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyobb összegnél érdemes árfolyamot ellenőrizni, mert lehet ilyen amit most is látsz. De van amikor a BG árfolyama a rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#22029) phrenetiX válasza V/ (#22026) üzenetére


phrenetiX
junior tag

Reggel jött az e-mail, hogy ma hozza a futár. :C

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#22030) t72killer válasza V/ (#22028) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R . pontosan, itt a BG árfolyama rosszabb, EUR-ban fogok fizetni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22031) hfrici


hfrici
aktív tag

Email címet szeretnék változtatni. Van rá vhol lehetőség?

(#22032) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A cseh raktárból mindíg ilyen sokat szüttyögnek a postára adással? 8.án rendeltem egy 3d nyomtatót ami volt raktáron, erreföl azt írja febr. 13-án fogják csak feladni :F

"shipping method: Ship from CZ via EU Priority Shipping
Expected Shipping Time: 2023-02-13"

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22033) V/ válasza t72killer (#22032) üzenetére


V/
Topikgazda

A raktáron bejegyzések nem igazán fedik a valóságot

(#22034) t72killer válasza V/ (#22033) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R , mondjuk pont most ez a jobbik eset, mert keddig nem leszünk otthon napközben és a felénk járó futárok mostanában rászoktak arra h a fészer helyett csak leb.sszák a kartondobozt a nyitott kertkapu elé az esőben :W

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22035) csibe1 válasza t72killer (#22034) üzenetére


csibe1
addikt

A fészer túl mesze van,
Addig elunom magam! :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#22036) PROTRON válasza t72killer (#22034) üzenetére


PROTRON
addikt

Írd bele a megjegyzésbe a telefonszám mellé hogy minden mikulásnak ingyen kakaó és süti a fészerbe lerakott csomagért, ami a fészerben elhelyezett "dobozméret és súly" - érzékelővel nyílik, a fészer másik ajtaja mögött(általában zárt ajtó) egy rottveiler van.. ;)

Hátha sokan ismerik az Indiana Jones filmeket. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#22037) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tudtok nanosim+b20 LTE kompatibilis órát ajánlani nagyjából gyerekcsukló méretben, 100€ alatt? Gondolkodom mire költsem a 13£ másodikvásárlós ajándékutalványt...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22038) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Cseh raktárból rendeltem cuccot, EU Priority line a szállítási mód, és ma a Packetától kaptam értesítést, hogy átvették a csomagot, viszont kiszállítási helynek a szomszéd község kisboltját írják. A Packeta soha nem szállít házhoz?

(#22039) V/ válasza Voice24 (#22038) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem mindig, de ha nem tudsz érte elmenni akkor kérheted közelebb, ha van ott valami csomagpontjuk. Fel kell hívni őket. Persze nem adták ki másnak, majd neked fogják, a kézbesítőpontnak lett átadva, "kézbesítve". Tisztáztuk már hogy te hiába várod hogy mindig címre szállítson a BG, ez nem mindig teljesül. Ha már úgymond átvállalják az "27%-os áfa fizetést" akkor ez a kényelmetlenség talán még belefér.

[ Szerkesztve ]

(#22040) Voice24 válasza V/ (#22039) üzenetére


Voice24
őstag

Nincs messze a szomszéd falu, csak azzal kapcsolatos volt a kérdésem, hogy a Packeta mint cég kizárólag csomagpontokra szállít-e, vagy ha nem, mitől függ a szelektálás.

(#22041) V/ válasza Voice24 (#22040) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ hogy a küldő logisztika mit választ, ha nincs csomagpont a közelben akkor természetesen a címre szállítás az elsődleges. A gond az hogy a 10-15 km-es távolság az adott esetben az általuk elképzelt kézbesítési sugár. Viszont ha ez neked nem fele meg akkor már itt a Packetá-val lehet egyezkedni az esetéóleges közelebbi átvételi helyhez szállításról, de az legalább 2 nap csúszás, mert másnap visszaviszik a depóba és a következő nap tudják az új helyre vinni

(#22042) Torony 1. válasza headhunter (#22017) üzenetére


Torony 1.
tag

szia.ez engem is érdekelne,egyszer már én is kérdeztem,de nem kaptam választ akkor sem:21957 :F
szerintem halott a pénzes játék.

[ Szerkesztve ]

(#22043) seolwon


seolwon
tag

Sziasztok, ez mennyire gyakori? CZ raktárból rendeltem, UPS hozza (hozná), péntek óta Vecsésen van tracking szerint. Első dátum hétfő volt, majd valaki!? átütemezést igényelt. Azóta hívtam őket háromszor, mindig azt mondták, hogy most jött be, holnap hozzák, tegnap is ezt mondták, ma már:
Becsült kézbesítési idő
péntek, március 03 a nap végéig

Ezek direkt hazudnak? Nem jár erre futár, mert kevés a csomag?

(#22044) V/ válasza seolwon (#22043) üzenetére


V/
Topikgazda

Inkább az hogy nem indítanak futárjáratot feléd, mert mondjuk beteg lett aki arra jár, vagy más ok.

(#22045) seolwon válasza V/ (#22044) üzenetére


seolwon
tag

Igen, hasonló volt. Nem volt erre más csomag, ezért az egyért meg nem jött erre, bevallotta a futár.

(#22046) DonThomasino


DonThomasino
veterán

"Innen szállítva: CZ"
Jól sejtem, hogy ez Csehországból jön, és áfa és vámmentes ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#22047) V/ válasza DonThomasino (#22046) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs már áfamentes az EU-ból sem, csak vámmentes. A kiírt ár a termék hirdetésnél mindent tartalmaz és Csehországból küldenék ha van ott raktáron.

(#22048) DonThomasino válasza V/ (#22047) üzenetére


DonThomasino
veterán

Előfordulhat, hogy engedi megrendelni aztán kiderül, hogy
Csehországban nincs raktáron ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#22049) Silent77 válasza DonThomasino (#22048) üzenetére


Silent77
veterán

Nagyon ritka, és a terméklapon általában jelezve van ha kevés van raktáron.
Küldj egy privátot, nézek neked kupont.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#22050) piocasember


piocasember
tag

Sziasztok! Cseh raktárról rendeltem egy Geemax C2 futópadot. Több helyen is sérült volt a csomagolás, de a futár adott róla elismervényt hogy sérült a doboz. Igazából müködik, de tablettartó része törött, így használhatatlan és találtam egy letört műanyag alkatrészt is, ami fogalmam sincs, hogy honnan törhetettt le, így nem tudom, hogy később milyen problémálat okozhat. Sokadik levélváltás után felajánlottak 1000 pontot, amivel sokra nem megyek. Újabb levélváltások után ma azt írták, hogy vigyem be egy szervízbe és ha nekik megfelel a szerelési költség összege, akkor kifizetik. Be sem fér a kocsiba 😀 Ráadásul honnan tudjam, hogy meg tudják csinálni, hisz Geemax szervíz nincs Magyarországon. Ilyenkor nem kötelezi őket a cseregarancia? Engedjem el a dolgot vagy van még esély kicsikarni belőlük a cserét! Elnézést, ha hosszú voltam! Köszönöm szépen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.