Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21901) V/ válasza luciferk (#21900) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, de csak akkor látod náluk ha már ténylegesn megkapták.

(#21902) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ha azt látom egy terméknél hogy ,
Innen szállítva: CN
Akkor az 150EUR felett vámköteles?

Hová tüntek a korábbi szállítási módok?
"Banggood Express" és "EU Priority Line"

A banggoodon található összes termék tartalmazza már a áfát?
Mindegy honnan jön , és milyne szállítási móddal vagy vannak kivételek ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21903) V/ válasza DonThomasino (#21902) üzenetére


V/
Topikgazda

Lényegében nem változott semmi, még mindig ugyanúgy vásárolsz, az Összefoglalóban is írtam. Milyen szállítást látsz kiírva annál amit szeretnél megvenni? Mert a nevük változott némiképp, de lényegük nem.
Ha van Tariff insurance lehetőség akár igyenes vagy fizetős az még mindig azt jelenti hogy a termék árának 60%-áig kifizetik ha lenne valami vám, áfa költség, így 27% áfa belefér bőven. De mostanában nem hallottam ilyen esetről.

A Banggood tájékoztatója az áfa változásokkal kapcsolatosan. Ez lenne az alap, de a szállítási módok ezt még befolyásolhatják, kérem megnézni 9. pontban leírtakat is.

[ Szerkesztve ]

(#21904) DonThomasino válasza V/ (#21903) üzenetére


DonThomasino
veterán

Akkor ezek csak eltűntek, mert más terméknél se látok ilyet.
"Banggood Express" és "EU Priority Line"

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21905) V/ válasza DonThomasino (#21904) üzenetére


V/
Topikgazda

Kapcsold ki a magyar nyelvet. Ezután az első kettő szerintem az lesz hogy "Banggood Express" és "EU Priority Line", mert azoknak felelnek meg.

(#21906) DonThomasino válasza V/ (#21905) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem igazán.
Ugye régen ezekről úgy tudtam hogy 100% EU ból jön
és se vám se áfa nem terheli.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21907) V/ válasza DonThomasino (#21906) üzenetére


V/
Topikgazda

Mint írtam semmi nem változott, a BG még mindig úgy szállít mindent ahogy írtad, EU-n belülről kerül ide, ami nem és véletlenül vámolás alá esik a + költséget visszaadják.

Ez ugyan az az oldal? Mert ennyire azért nem fordít semmi félre. 3 ingyenes szállítás az első képen emezen meg csak 1, így nem stimmel a szöveg.
De én a második képen a 1,75 €-ost választanám szállításnak ha arról van szó amit meg akarsz venni és USD-ben fizetném, mert már az attól eltérő devizákat a BG rossz árfolyamon váltja át.

[ Szerkesztve ]

(#21908) DonThomasino válasza V/ (#21907) üzenetére


DonThomasino
veterán

OK de a warehause CN nem azt jelenti hogy Kínából jön?

Az oldal ua, csak a második kép már egy másik termékről készült.
Bocs ha félrevezető voltam.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21909) V/ válasza DonThomasino (#21908) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez a Banggood, speciális a szállításuk még mindig, egy dolog hogy hol van a termék és egy másik az hogy Magyarországra közvetlenül honnan küldik. Náluk amikor fizetsz akkor mindent kifizetsz értéktől függetlenül.
Ha Magyar Posta lenne a kézbesítő és ha közvetlenül Kínából kapnák meg (de nem ilyen szállítást választasz), akkor merülne fel a vámolás téma, mivel nem így küldik nincs miről gondolkodni.

(#21910) DonThomasino válasza V/ (#21909) üzenetére


DonThomasino
veterán

Akkor igazából csak a megnevezések változtak.
Így már tiszta sor, köszi. :R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21911) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Ennyire lehet faragni:
Xiaomi Redmi Note 10 5G 4GB/128GB

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#21912) demars válasza V/ (#21897) üzenetére


demars
addikt

Szia!

Ma megkaptam én is a csomagomat, gyorsan ideért CZ raktárból. Nekem is jött sms Packeta-tól, hogy jött csomagom :) Mivel rendeltem több dolgot máshonnan is, gondoltam az egyiket valaki oda küldte, de a BG volt. Igaz át kellett kocsikázni a szomszéd városba (8km) de ennyi belefér.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#21913) gabelli67


gabelli67
csendes tag

Sziasztok, rendeltem Banggoodról egy 3d nyomtatót, november 11-én cseh raktárból, Eu priority szállításal, de sajnos mindig feldolgozás alatt van úgy hogy raktárban van. Többször beszéltem a supporttal, de csak a sablon szöveget mondják. Mi a tapasztalat várjak még, vagy el sem fog indulni. A másik amit nem értek, hogy a "termékek raktározásra várnak" mit jelent? Most akkor van készleten vagy nincs!?Köszönöm

(#21914) V/ válasza gabelli67 (#21913) üzenetére


V/
Topikgazda

Sem a Banggood-on, sem az AliEXpress-en és még céges kínai eladóknál az eBay-en nem igazán vezetik a raktár készletet pontosan.
Itt a BG annyi a vezetés ha nincs, de valamikor a jövőben várható a beszállítótól akkor előrendelhető lesz, de a vásárlások számával nem csökken automatikusan a kiírt raktári készlet. Nem érdemes arra hagyatkozni.
11.11-es az tényleg kifogyhatott (ezen az akciós napon előszokott fordulni), de elméletben azért küldeni fogják, ha teljesen kifogy és nem várható akkor írni fognak hogy törlik a vásárlást vagy vársz X ideig.
Gondolom nem fix időpontra akartál 11.11-én megrendelni valamit, mert akkor és azután pár napid bedugul a logisztika, a szállítók hiszen más helyre is szállítanak nem csak ide.

(#21915) gabelli67 válasza V/ (#21914) üzenetére


gabelli67
csendes tag

Nem sürgős, már két hete megrendeltem, még mindig kapható, nem előrendeléssel van fent.
Ha jól értem akkor van még remény, ne rendeljem meg újra!
Az ügyfélszolgálat hozzáállását nem értem, tőled most többet megtudtam.
Köszi

(#21916) V/ válasza gabelli67 (#21915) üzenetére


V/
Topikgazda

Pillanatnyi készlet hiány, többet adtak el mint ami volt náluk abban a raktárban Én várakozó állásponton lennék, mert olcsóbb nem lesz ilyen forint árfolyammal..

(#21917) gabelli67 válasza V/ (#21916) üzenetére


gabelli67
csendes tag

:R Köszönöm!

(#21918) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Ennek a szállítására kell itthon ráfizetni valamit?

HK
to Hungary via Standard Shipping

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#21919) V/ válasza Ciccuka (#21918) üzenetére


V/
Topikgazda

Már lehet hogy lemaradtál róla mert csak az első 50 darab volt ezen az áron, még 11 darab van 17:42-kor.
Mivel nem a Magyar Posta fogja kézbesíteni ezért még a 399 Ft-ot sem kell fizetned.
De írtuk már ha véletlenül kell fizetni mert csak a Postához kerül és nem EU-n belülről akkor azt az összeget kifizeti neked a BG, mert náluk ez így működik, ezért lényegtelen.
Get a reimbursement of up to 100% of the tariff and processing costs (NOT exceeding 60% of the value of the item) if you are charged customs duties.
A 27% az bőven benne van a max 60%-ban.

[ Szerkesztve ]

(#21920) Ciccuka válasza V/ (#21919) üzenetére


Ciccuka
veterán

:R köszi az infót

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#21921) kerlac


kerlac
senior tag

Sziasztok!
Van esetleg olyan személy aki tud akciós kódot intézni Banggood termékekre? Korábban működött, de a tagot nem lelem.
köszi

(#21922) Silent77 válasza kerlac (#21921) üzenetére


Silent77
veterán

Dobj privátot.
Dobtam én ,talán gyorsabb :)

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#21923) gabelli67


gabelli67
csendes tag

Sziasztok, hogy lehet törölni a megrendelést?
Visszadob mindig az My orders oldalra, a chat nem reagál. azt 1rja 4 várnak!
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#21924) V/ válasza gabelli67 (#21923) üzenetére


V/
Topikgazda

Van nekik is munkaidejük, ha nem csak a robottal akarsz csevegni és kérni kell a törlést.
A böngészős oldalon a Kapcsolatfelvételi űrlapon keresztül kell kérni a törlést, About order és Cancel order megadva a vásárlás számát és az okot az ajánlott módon. Amit már elküldtek az nem töröltethető.

[ Szerkesztve ]

(#21925) gabelli67 válasza V/ (#21924) üzenetére


gabelli67
csendes tag

Köszönöm, tehát csak chattel lehet.

(#21926) Mityu_76


Mityu_76
tag

Sziasztok.
Banggood-ról rendeltem Cseh raktárból szállítottak volna. A nyomon követésből láttam, hogy megérkezik a csomag a postára, de az elmúlt napokban meg visszafelé megy és már újra Pesten van. A postást megkérdezve, azt mondta, hogy a gép adathiányt mutatott, így nem szállíthatták ki a csomagot, hanem egy nap után visszaküldik a feladónak. Mit tudok tenni? A Banggood-os online csetes figura azt írta, hogy ő csak annyit lát, hogy még kézbesítés alatt van..... a Banggood oldalán meg az van, hogy kiszállított termék.

"HONDACRX4EVER"

(#21927) V/ válasza Mityu_76 (#21926) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a nyomkövetési száma? De amit mondtak neked az egy nagy baromság. Van amikor nem hiszik el a helyiek hogy nem kellett vámolni, ezért visszaküldik az NPKK-ba ahol beírják hogy mivel EU-s feladású nem kell vámolni, azután visszaküldik a kézbesítő postára és megkapod. Ha hibás a számítógépes rendszerük az nem jogosítja fel őket a visszaküldésre, csak hülyék.

[ Szerkesztve ]

(#21928) Mityu_76 válasza V/ (#21927) üzenetére


Mityu_76
tag

CG332327237DE
És ezt a linket adták meg közben:
https://www.posta.hu/nyomkovetes/nyitooldal?searchvalue=CG332327237DE

"HONDACRX4EVER"

(#21929) V/ válasza Mityu_76 (#21928) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyilvánvalóan bolondok Csanádapácán, ez Europa+ csomag szóval ők szúrtak el valamit, az NPKK ma megcsinálta amit írtam.
30 Nov 2022 09:47 Európa+ csomag érkeztetése Nemzetközi Posta Kicserélő Központ, Vecsés
Úgy gondolom hogy ma, holnap megy vissza Békéscsabára és azután Csanádapácára.
Ha gondolod holnap reggel 08:00-tól ezen a számon 06-1-421-7235 rákérdezhetsz (annak ellenére hogy nem vámolós) hogy most akkor onnan tőlük útba lett indítva Békéscsabai logisztikai központba, bár szerintem látnod kell majd a bejegyzések közt már reggel.

[ Szerkesztve ]

(#21930) Mityu_76 válasza V/ (#21929) üzenetére


Mityu_76
tag

Köszönöm.

"HONDACRX4EVER"

(#21931) V/ válasza Mityu_76 (#21930) üzenetére


V/
Topikgazda

Ahogy írtam:

Ezek szerint olyan dolgozik a az ottani postán akinek semmifogalma sincs a postai dolgokról,ha ez volt a szövege: azt mondta, hogy a gép adathiányt mutatott, így nem szállíthatták ki a csomagot, hanem egy nap után visszaküldik a feladónak.
Azt tényleg nem értem ha adathiány van a számítógépes nyilvántartásban akkor ugyan miért kell utaztatni a csomagot, kitéve a megsérülésnek, elvesztésnek? Ez a Magyar Posta 2022-ben.

(#21932) RVR400 válasza V/ (#21931) üzenetére


RVR400
veterán

Tavaly (2021. év) december 8-án kaptam a postától egy ilyen üzenetet az érdeklődésemre:

"Köszönjük visszajelzését.
Tájékoztatjuk, hogy az LT874884977NL azonosítószámú küldeményét technikai okok miatt egyelőre nincs lehetőségünk kézbesítésre átadni, amiért elnézését kérjük.
Azon dolgozunk minden esetben, hogy a felmerült problémát megoldjuk és a küldeményeket minél hamarabb eljuttassuk a címzettek részére.…"

Azóta sem kaptam meg. :D

(#21933) V/ válasza RVR400 (#21932) üzenetére


V/
Topikgazda

Dereng valami, azt gondoltam hogy előkerült, de akkor a Miskolciak sem oldották meg mert az egy dolog hogy visszaküldik a technikai okok miatt, de aztán csak illene nyaggatni az NPKK-át hogy akkor mikor is küldik vissza a hibás adatú holland csomagot és nem arra várni hogy 11 nap után visszaküldjék Hollandiába. Milyen technikai ok lehet ami miatt itt nem lehet kézbesíteni, viszon a címzettnek visszalehet küldeni? Egyik külföldi postától sem jön úgy el - a tied annak ellenére hogy az MP azt mondja hogy nem, de ez könyvelt küldemény- hogy ne lenne rajta a címzett és ne lenne beírva az elektronikus küldeményadatok közé ugyanez. Szóval az egész eljárásuk egy felháborító hazugság volt.

[ Szerkesztve ]

(#21934) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Új felhasználó vásárlásnál, vagy free terméket kérek, vagy a 4 dolláros kupont?
Valamiért mindig átvált magyarra az oldal, és nem tudom értelmezni.
Valahogy bekerült a kupon a rendeléshez, nem nagyon engedi törölni, és szerintem azmiatt nem tudom hozzáadni a free terméket.

(#21935) Niczo


Niczo
senior tag

Sziasztok! Szeretnék rendelni 128 usd-ért bg-ről, de csak US raktárban elérhető. Az oldal ezt írja szállításra: shipping method: Ship from USA via US International Shipping
Egy ekkora értéknél mekkora extra költségekkel számolhatok?

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#21936) V/ válasza Niczo (#21935) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem végeredményben semennyivel, nézd már meg a fizetési oldalon hogy a Tariff insurance ott van-e és kell-e fizetned valamennyit érte vagy alapból jelölt, azt használva a 128 USD 60%-ig kifizetik neked ha esetleg áfa, vám lenne rá, az pedig max 27% lenne.
Ide Magyarországra EU-n belülről szokták küldeni, általában svéd postai azonosítóval, annak ellenére a posta áfáztatja, kifizeted (megelőlegezed a BG-nek) de azt a BG-től visszakéred. Itt is volt róla szó. Arra kell figyelni hogy miután beküldöd az igényt a költség igazolásokkal azt írd hogy a PayPal egyenlegre kéred az összeget, mert egyébként a BGpay-re teszik.

[ Szerkesztve ]

(#21937) Niczo válasza V/ (#21936) üzenetére


Niczo
senior tag

Köszönöm a választ. Tariff insurance sort egyáltalán nem látok, csak Shipping insurance van (ami ugye csak sérült vagy elveszett cuccra való). Kb. 2 éve sikerült egyszer US raktárból rendelnem, akkor vámolódott csak azért kérdeztem. Ha nincs Tariff insurance, akkor be kell nyeljem a vámot?

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#21939) V/ válasza Niczo (#21937) üzenetére


V/
Topikgazda

Ránézek néhány USA raktárasra elméletben ha ott látod az opciót csak akkor van.
A szállítási biztosítás az nem árt, messziről jön. Áfa van erre nincs vám, 150 € alatti

No megnéztem párat, nem találtam Tariff insurance-t akkor a 27% áfát nem finanszírozza meg a BG. Azt kalkulálnod kell.

(#21940) sambenez


sambenez
addikt

Ezek a Packeta-s csávók nem tökölnek. Tegnap du indult el a csomagom a csehektől, ma reggel meg már az ezred utcában volt. :C

(#21941) Paxker315


Paxker315
addikt

sziasztok

ettől jobb ajánlat ilyesmire van most? Milyen kuponnal lehetne még pár %-ot elcsalni vajon? :) kosárban-tokkal-vonóval 64k-ba áll meg lengyel raktárról, de, hátha valami felett elsiklottam. :R Ezer éve nem rendeltem BG-ről, azokhoz a rendelésekhez meg nem is emlékszem, használtam-e kedvezményeket :O

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#21942) Silent77 válasza Paxker315 (#21941) üzenetére


Silent77
veterán

Szia!

Ment privát. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#21943) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Legutolsó Banggood rendelésem egy egy forrasztóállomás volt. Megérkezés után kipróbáltam, minden rendben volt, ment is be a fiókba. Ám pár héttel később valóban használni akartam, és már nem tudtam. Csináltam képet és videót a hibáról, elküldtem nekik, amire ők valami képet akarnak a csomagra ragasztott szállítási címkéről és a cikkszám vonalkódjáról, valami SKU számról. :((( Hát én azt a 5x10cm-es dobozt kibontás után kidobtam, a franc se gondolná hogy ezen szarakodnának. Ilyenkor mi lesz, mi a gyakorlat?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#21944) V/ válasza dethroner (#21943) üzenetére


V/
Topikgazda

A garanciához mindig kérik a csomagcímkét meg a SKU azonosítót szóval azt le kell fényképezni. A garanciáknál említik ezt.
Próbálkozhatsz hogy sajnos kidobtad és csak ezek vannak meg (SKU number / order number / product ID), vagy elfogadják vagy nem.
Így szól a teljes mondat: Provide the product information (SKU number / order number / product ID) and the related proof (eg: clear photos of the package, photos or video of received item and package weight).

[ Szerkesztve ]

(#21945) dethroner válasza V/ (#21944) üzenetére


dethroner
veterán

Oké, de ez akkor sem tiszta.
Tőlük rendeltem a terméket, ott van, fent az oldalon. Most attól hogy nincs meg a csomagolás, miért lennék esetleg csaló reklamáló? Mit bizonyít hogy van egy csomagolás, amin rajta van a vonalkód?
Pl ha a szomszédomnak van egy máshonnan származó, hibás, de ugyanilyen terméke, és én rendelek egyet a Banggoodról, aztán jelzem hogy a kapott termék hibás, tessék ott a csomagogás, SKU, meg amit csak akarnak, szóval akkor hogy bizonyítja be hogy amit én kaptam az nem hibás? Ez csak amolyan szarkavarás, amíg a terméken nincs egyedi azonosító (márpedig nincs semmi rajta), addig semmi sem bizonyítja hogy melyik termék honnan származik. Csak annyit lehet kijelenteni, hogy én tőlük vásároltam egy ilyen terméket, és van a birtokomban egy ilyen termék, ami hibás.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#21946) V/ válasza dethroner (#21945) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyedi, a termékhez és a vásárlóhoz köthető adat.Tudtommal.
Nekem hiába írod nem én találtam ki.

(#21947) dethroner válasza V/ (#21946) üzenetére


dethroner
veterán

Nem veled vitázok, ne értsd félre :)
Csak nem ment át akkor amit írtam. Szóval Ezek a csomagoláson lévő adatok, amiket kérnek, nem köthető semmiféle módon egyedileg a termékhez. Ha a termékre lenne ragasztva, mint minden normál forgalomban lévő teremékre ragasztva ott a gyári szám, akkor tiszta sor, lefényképezem a terméket, látja rajta a kódot. De ha a csomagoláson van, azon a nyamvadt apró kartonon amiben a termék érkezett, az sehogy sem köthető egyedileg semmihez. Max annyit lehet kiokoskodni belőle, hogy mikor kinek mit küldtek benne. De ezt bőven ki lehet játszani, ha valakinek ez a célja.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#21948) V/ válasza dethroner (#21947) üzenetére


V/
Topikgazda

Van amikor a termékre teszik rá, máskor pl. mobiltelefonnál a dobozára. de nem kell rajta lenni, ha megadsz egy másik sku azonosítót és elfogadják akkor az van amit írsz, ha nem fogadják el akkor meg csak valami egyedi dolog.
Mondjuk egymás után nem rendeletem két azonos terméket hogy egyforma-e az azonosítójuk, de gondolom nem azonos.

[ Szerkesztve ]

(#21949) RVR400 válasza V/ (#21948) üzenetére


RVR400
veterán

Az SKU szám egyforma termékeknél azonos. Egyedi azonosításra az SN alkalmas, ha a gyártó tett rá, de a dobozokra a kereskedő minden esetben ugyanazt az SKU-számot teszi (ha ugyanabból a raktárból ugyanazt a terméket rendeled).

(#21950) V/ válasza RVR400 (#21949) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi az információt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.