Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86031) Aprósólyom válasza Razor18 (#86030) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nálam minden ACPI driver microsoft-os, pedig mindig felteszem a chipset drivereket, úgyhogy nem tudom kell-e keres kifejezetten Asus-t...

Ami érdekes lehet próbára:

- Chipset driver update INTEL/AMD.
Ha Intel akkor az Intel Management Engine drivert is (rövidítve Intel ME vagy IME)
- MOBO BIOS: Az ACPI szerintem nem kapcsolható ki-be. Nálam biztos nem. A CPU C-state kell kikapcsolni próba erejéig. Minimálisan magasabb lesz majd az idle fogyasztás.
- MOBO BIOS: ha találsz rendszer szintű S-state (S1-S5 között)beállításokat, azokat is érdemes limitálni vagy letiltani (bár nem hiszem, hogy ez)
-MOBO BIOS: ErP ready kikapcsolása
- Energiagazdálkodási sémából válaszd ki a teljesítménycentrikust
- VGA-nál nem tudom, hogy eröltethető-e a maximáilis power state. A fentebbi beállítások után elméletben már csak a VGA teljesítményszintje fog változni/ugrálgatni.

Ha ezután is lesznek fagyások szerintem akkor közelebb nem fogsz kerülni a megoldáshoz, mert még mindig lehetne táp és VGA is. :DDD
Ahhoz a két komponenst külön-külön kellene tesztelni.
Ha nem lesznek fagyások, akkor könnyen a PSU lesz az utolsó ludas, bár ez is 99%, mert ha egy nagyon szerencsétlen eset, akkor RAM, esetleg CPU memória vezérlő??.... De ebbe nem megyek bele a jövő zenéje.... :(((

Jevons paradox

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.