Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86701) BogyóBP válasza Thibol (#86699) üzenetére


BogyóBP
addikt

Gondolom kicsúsztál a 14 napból. Ilyenkor ez a hivatalos protokoll.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#86702) TechN7ne válasza Thibol (#86679) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Magánszemély vásárlása esetén 30 napon belül azonnal jóváírják ,hány napja vásároltad?

(#86703) xtremist válasza TechN7ne (#86702) üzenetére


xtremist
senior tag

Ha hibásként küldte vissza nem pedig sima elállásként, akkor nem írják jóvá vizsgálat nélkül, csak ha kifizette külön az azonnali termékcserét.

(#86704) TechN7ne válasza xtremist (#86703) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igen ,ha arra nyomott a reklamációs pultnál ,hogy hibás ,akkor vizsgálat. :K

(#86705) phain


phain
tag

Sziasztok !
Segítséget szeretnék kérni abban a hibában, hogy 2 hónapja szereztem be egy teljesen új RTX 3060ti - t.
1 hónapra rá néha windowsba kockásodik a kép, de csak simán windosba (ritkán játszom, de ott még sosem fordult elő). Elsőnek azt hittem, hogy valamelyik kábel a rossz, de aztán feltünt, hogy akármilyen videót (film, sorozat stb..) nyitok meg gépről (tehát nem netes mint pl youtube) elmondhatatlanul akad a kép. Még sose láttam ilyen bugot és ezért is jöttem ide.
Ez az akadás az új videókari óta van.
2 monmitor fut a gepen DVI kábelen és egy TV hdmi 1.4 kábelen. Ha kihuzom a monitor valamelyikét vagy a TV t a fent említett jelenségek mindig előjönnek.

Ez videókari hiba lesz ?
Windows 10 reinstall is volt de az sem segített (többször is).
Próbáltam visszaállítani többfajta nvidira drivert, de ez sem segített.
Előre köszönöm annak aki érdemben tudna rá reagálni.

(#86706) Pikari válasza phain (#86705) üzenetére


Pikari
őstag

Nincs fent véletlenül valami kókány teljesítménymonitorozó program a gépen, ami ezt okozhatja?

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#86707) gyimger válasza phain (#86705) üzenetére


gyimger
őstag

Akkor jön elő, amikor kihúzod valamelyik monitort vagy a TV-t?
A hardveres gyorsítás be van kapcsolva?

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#86708) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

2db DVI csati RTX 3060 ti kártyával? Az tuti valamilyen átalakítós kábel vagy adapter, vagyis tartalmaznak elektronikát.
Próbáld ki úgy, hogy csak a TV van rákötve HDMI-HDMI kábellel.

Jevons paradox

(#86709) phain válasza Pikari (#86706) üzenetére


phain
tag

nincs

(#86710) phain


phain
tag

Nem, mindig jelen van ha kihúzm az egyik monitort vagy tv akkor is, de ha nem akkor is.
Nincs bekapcsola

[ Szerkesztve ]

(#86711) bobalazs válasza phain (#86710) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Probálgass másik drivert ami nem okoz problémákat, addigis kikapcsolhatod a hardveres gyorsitást, böngészőkben alkalmazásokban. (chrome, discord stb.)

(#86712) phain válasza bobalazs (#86711) üzenetére


phain
tag

Ez mind megtörtént azért jöttem ide segítségért

(#86713) ricsi99 válasza phain (#86712) üzenetére


ricsi99
addikt

Szerintem az energiaszabályzással lessz a probléma.
Driverben maximális teljesítményt állíts be és ha lehet tedd ugyan olyan felbontás/frissitést az összes kijelzőnél

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#86714) merAce


merAce
csendes tag

Üdv!

Bocsánat, hogy ide is bekérdezek, de a komplett gépes topicba nem jött semmi ötlet.

Adott egy Asrock H97 Pro 4 alaplap, i5 4590, GTX 660TI, 400W Chieftech táp.
A gyerkőc szólt, hogy hiba üzenetet dobott a gép majd leáltt. Amikor megfogtam a házat viszonylag meleg volt az egész. Hagytam lehülni, gondoltam a VGA vagy a Proci venti megadta magát.
Később megpróbáltam beindítani, de nem sikerült, minden venti felpörgött, de a biosig sem jutott el.
Rápróbáltam az alaplapi VGA-ra azzal ment a gép.
660 VGA ki, másik gépbe be, abban működött.
Kipróbáltam egy 1060-nal az Asrock alaplapot, hogy a VGA foglalt rossz-e, de azzal megy a gép.

Most itt tartok.
Mivel lehet még probléma?
A táp két csatijára rámértem, ami a plusz tápot adja a 660-nak, de az is megvan.

Köszi előre is!

A vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van egy belőle.

(#86715) Aprósólyom válasza merAce (#86714) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Mikor betetted a 1060-t, mind a 2db 6PIN csatival kipróbáltad külön-külön?

Ha terheletlenül rámész multiméterrel az még nem 100%, hogy hibátlan táp.

Jevons paradox

(#86716) merAce válasza Aprósólyom (#86715) üzenetére


merAce
csendes tag

Igen és megnéztem egy másik táppal is, de változatnaul fenn áll a probléma.

[ Szerkesztve ]

A vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van egy belőle.

(#86717) Aprósólyom válasza merAce (#86716) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha máshol tényleg jól működik a GTX 660 Ti, de gép amiben hibázott hibátlanul üzemel a GTX 1060-nal, akkor abban a Chieftec tápban megadhatta valami magát. Erre tudok gondolni.
Marad a tápegység próba/csere a chieftec helyére abból a gépből, amiben működik minden is.

Jevons paradox

(#86718) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok. Lenne egy kérdésem.
Havernak van egy i5 8600k és RTX 3070 ti.
Itt már látszik h elég nagy a bottleneck, eddig FHD 165HZ monitort használt.

Most vett egy 2K 165HZ monitort és valami olyanról hablatyolt h 20 %-ot átvett a GPU a terhelésből a processzortól és minden sokkal jobban megy 2K mint FHD. Több fps-e lett
"de ez a megoldás csak az ilyen esetekben működik mint nekem, régi proci, új VGA, DSR ről írt vmit, 2k-t szimuláltam full hdra" " és már ott volt a 20% teherlevétel a CPU-ról"

Ilyen van? :DD
Mi ez? Valami új technologia? Akkor minek vennénk új processzort?

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#86719) gejala válasza nesh_019 (#86718) üzenetére


gejala
őstag

Nem egészen értem az idézőjeles részt, de úgy veszem ki, hogy amikor 1080p-ben játszott, akkor DSR-el 1440p-ben renderelt. Ha 20%-ot nyert a natív 1440p-re váltással, az csak úgy lehetett, ha eddig valamivel nagyobb felbontásban renderelt, mint ami most van.

Egyébként masszív procilimitje van, 9900K-ra kellene váltania, de minimum 9700K azon a platformon.

[ Szerkesztve ]

(#86720) nesh_019 válasza gejala (#86719) üzenetére


nesh_019
senior tag

Nem pont az h forditva. FHDben nem használta a DSR-t és most használja és 2k-t renderelt FHDbe.
De én se értem még azt a "."- részt.
Igen de szerintem 9700k is kevés hozzá, szerintem minimum egy 12700k kellene az hajtja ki a 3070 ti-t.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#86721) bobalazs válasza nesh_019 (#86718) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Egyszerű a tétel, cpu limit helyett gpu limit van, persze hogy jobban fut minden. Eleve ez van egy nem megfelelő cpu párosítással, nem véletlenül mondják az erős konfigot ilyen gpu alá.

(#86722) elder troll


elder troll
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy egy R5 240 vga elbírhat-e youtube 1080p-1440p videókat vagy sem? ("6" magos dózer mellett)
Unokatesóm panaszkodott, hogy a tőlem kapott HD5770-en szaggatnak a youtube videók.
Alapvetően azért adtam neki, mert meghalt a korábbi HD7850 kártyája, és kellett neki egy DisplayPort kimenettel rendelkező kártya.
Úgyhogy az a kérdés, hogy van-e értelme odaadni a tartalék kártyámat vagy sem?
Nekem anno csak a 4K 60Hz volt fontos DisplayPort-on keresztül, de igazából már az összes integrált vga megbirkózik vele, szóval elvesztette tartalék kártya jellegét.
Előre is köszönöm a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

(#86723) xtremist válasza elder troll (#86722) üzenetére


xtremist
senior tag

Simán. Tartalék/telepítős kártyám ugyanez, 4k 30hz is megy vele.

(#86724) Csupingo válasza elder troll (#86722) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha jól tudom, ezek a régi kártyák csak a h.264-gyel birkóznak meg. Ha a youtube nincs "kényszerítve", hogy h.264-et használjon (régen még lehetett, most nem tudom), akkor av1-et vagy vp9-et használ, amit a cpu számol, mert ezek a vga-k ebben nem tudnak segíteni. Ha akad, akkor a proci kevés.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#86725) bobalazs válasza Csupingo (#86724) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet most is 264re kényszeríteni, chrome kieget láttam, működött is.

(#86726) merAce válasza Aprósólyom (#86717) üzenetére


merAce
csendes tag

Megtettem táp cserét, ahogy írtam is. Kivettem a 1060-as gépből és arról hajtottam meg a szóban forgó konfigot, de ugyan az a probléma volt vele, még a biosig sem jut el.

Azt gondolom, hogy vagy az alaplap vagy a VGA lehet a ludas.
A két VGA leegyszerűsítve ugyan olyan módón használja a VGA foglalatot? Ugyan úgy használja az alaplam elemeit?

Teszteltem a működő konfigban a 660-at és simán ment vele a Fornite, szóval terhelés alatt semmi hibát nem dobott.

A vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van egy belőle.

(#86727) Aprósólyom válasza elder troll (#86722) üzenetére


Aprósólyom
addikt

HD 5770 támogatja a h.264 hw dekódolást és van még rá Win 10 driver.
Kipróbáltátok már, hogy a böngészőre felteszitek a "h264ify" bővítményt?
Igaz csak 1080p-ig támogatott, illetve a minősége nem olyan jó a h264-nek mint a VP9-nek de egy próbát megér.

Jevons paradox

(#86728) elder troll válasza Aprósólyom (#86727) üzenetére


elder troll
senior tag

Már nem vette fel a telefont, de sms-ben elküldtem neki ezt az infót.

Köszönöm mindenkinek a segítséget :R

(#86729) Pikari válasza Aprósólyom (#86727) üzenetére


Pikari
őstag

2 éve próbáltam különféle youtube h264 kényszerítős bővítményeket, de egyik se működött. ettől függetlenül működik még a h264 a youtubeon, de a bővítmények nálam semmit se csináltak.

emellett fontosnak tartom megjegyezni, hogy néhány éve a youtube lefelezte a 720p és az alatti videók bitrátáját, szóval nagyon fosul fog kinézni függetlenül a kodektől.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#86730) Aprósólyom válasza Pikari (#86729) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Fél éve próbáltam utoljára és működött a h264ify minden böngészőmön (edge, opera, firefox, vivaldi). Hogy a hw dekódolás is működik az megint egy további kérdés. Ki kell próbálnia és érdemes pár böngészőt tesztelnie, mert attól, hogy chrome alapú mindegyik, az implementálás lehet jobb/rosszabb.

Jevons paradox

(#86731) BogyóBP válasza Aprósólyom (#86730) üzenetére


BogyóBP
addikt

Valaki használ AMD kártyát és pot playert? Az alapértelmezett videóleképző nem viszi a teljes színtartományt, miért? Világosabb a fekete, azaz nem fekete hanem inkább sötét szürke.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#86732) bobalazs válasza BogyóBP (#86731) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam az mpc hc volt így h265 tartalommal, míg nem a rendert madvr beállítottam.

(#86733) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Vettem egy olcsóbb régebbi használt VGa-t és ahogy az eladó is mondta az egyik venti kuka.
Újrapasztáztam a hibás ventit kiszereltem, és alin lehet is kapni, de azért a kártya értékének legalább 20%-ába kerül.
Nyomtam egy TimeSpy-t és így egy ventivel is teljesen elfogadható hangerőt és hőfokokat tudott, 70 GPU, 90 hot spot, a maradék egy venti 70% fölé nem ment, és soha nem volt temp limitben, a power limit hamarabb megállította.
Ez egy igen brutál lőcsövekkel rendelkező Strix kártya.
Használhatom így, vagy mindenképp kell pótolni azt a ventit?
Havi pár alkalommal, alkalmanként 1-2 órát megy rajta 3D csak.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#86734) core i7


core i7
addikt

Üdv skacok ismét. Lenne egy gyors kérdésem. Videókártya áramkör kondi stb zárlatnak mik a jelei? Megy a vga minden ,de olvastam ,olyat ,hogy ka kiveszem és beteszem vga-t lerántja tápot akkor zárlatos!?

(#86735) Vigneau válasza rasotamas (#86733) üzenetére


Vigneau
félisten

Szia!

A gyártó nem véletlenül adta két ventivel. De ha megfelelőek a hőmérsékletek, nagy gond nem lehet. Ráadásul jön amúgyis a hidegebb idő.

Vagy leveszed a ventikeretet és két hagyományos ventivel lecseréled. Esetleg egy UV még jobban segít a hőmérsékletek alakításában.

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#86736) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Sziasztok, vettem nemrég egy gépet és ebbe egy asus RTX4060 vga-t. ezen a kártyán van 1db hdmi és 4 DP1.4a port. hogyan tudnám a displayportokat használni 1.1 es átalakítóval? nincs nagy elvárásom csak jó lenne 2 monitort használni. :))

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#86737) bobalazs válasza MasterHUn (#86736) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

DP to hdmi átalakítóval.

(#86738) MasterHUn válasza bobalazs (#86737) üzenetére


MasterHUn
senior tag

próbáltam 1.1 essel, de nem akar képet adni.

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#86739) olle válasza rasotamas (#86733) üzenetére


olle
senior tag

Esetleg nala probalkozz hatha van ventije.

[link]

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#86740) core i7 válasza BogyóBP (#86663) üzenetére


core i7
addikt

Gondolom rövid zárlat nem lett ,benne ha müködik. Földelés elvezette gondolom
Mondjuk Aida stress tesztnél 50-70 % terhelés hol kisebb

[ Szerkesztve ]

(#86741) bobalazs válasza MasterHUn (#86738) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek többnyire eldobható minőségűek, kell egy másik.

(#86742) MasterHUn válasza bobalazs (#86741) üzenetére


MasterHUn
senior tag

akkor várok hétfőig. köszönöm :))

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#86743) CsabaSteel


CsabaSteel
aktív tag

Sziasztok!

MSI GamingX 1660-as 6 Gigás kártyám van és erre szeretnék egy árat mert lassan szeretnék egy updatet csinálni.

Csé

(#86744) Viktor77 válasza CsabaSteel (#86743) üzenetére


Viktor77
titán

Inkább itt.
De észszerűbb, ha aprón rákeresel az 1660-as kártyákra és azokhoz igazítod az árat, attól függően, hogy meddig szeretnéd árulni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#86745) rasotamas válasza Vigneau (#86735) üzenetére


rasotamas
veterán

Szia,

Én is azt hittem nem lesz jó, nyilván nem 70%-on menne 2 venti, inkább 50 alatt, de amennyire alkalmi a használat, lehet elég így, nem is hangos.
Ez jónak tűnik, még ez megérheti.
GTX970 Strixről van szó.
Egyetlen eltérés, hogy az enyémen 12V 0.5A Everflow hűtők vannak, ez meg 0.55A FirstD

https://tinyurl.com/rasoapro

(#86746) rasotamas válasza MasterHUn (#86736) üzenetére


rasotamas
veterán

Nekem nem igazán egyértelmű mi a kérdés. Mit akarsz hova rákötni?
HDMI monitort a DP-s videokártyára?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#86747) rasotamas válasza olle (#86739) üzenetére


rasotamas
veterán

Néztem, ilyen nem nagyon, illetve TALÁN van egy ami ilyen de csak egy van neki, lehet érdemesebb lenne párban cserélni

https://tinyurl.com/rasoapro

(#86748) rasotamas válasza Viktor77 (#86744) üzenetére


rasotamas
veterán

Én azzal a beárazós topikkal még nem jártam sikerrel.
Nyilván egy termék ára egy skálán mozog.
Mondjuk 25-ért ahogy felrakod 10-en írnak rád, annyira aluláraztad.
30-ért még aznap elmegy, 35-ért pár napon belül.
40-ért egy héten belül 1 valaki ír rád hogy lealkudja 35-re és 37-ben megállapodtok.
Na ők mindig azt a 25-ös árat mondták.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#86749) CsabaSteel válasza Viktor77 (#86744) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Köszi Viko

Csé

(#86750) Aprósólyom válasza rasotamas (#86748) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Beárazós topikkal én sem vagyok kibékülve. Több idő, de jobban jár az ember, ha piackutatás szerűen végignyálazza a kínálatot és aztán beárazza a sajátját.

Jevons paradox

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.