Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85701) Pikari válasza mSchumi87 (#85691) üzenetére


Pikari
őstag

Ha úgy döntesz, hogy azt a kártyát veszed meg, akkor mindenképpen a 16GB-os változatot válaszd.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#85702) mSchumi87 válasza Pikari (#85701) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Igen csak kerdes mennyiert lesz 😊 De gondolom majd esik az ára

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#85703) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Érdeklődnék, hogy OC esetén az automatikus fordulatszabályzás az megmarad vagy kikapcsol?
Meg idle módban a venti ugyanúgy nem kapcsol be?

(#85704) danee91


danee91
senior tag

Üdv,

Adott egy Intel i7-6700 (HD Graphics 530) PC + Win 10 Enterprise LTSB 2016

Van 2db DVI kimenet + VGA kimenet a PC-n.
Van 2db monitor (1280x1024-es és 1920x1080-as)

Ha úgy vannak bekötve, hogy DVI+VGA, akkor működik a rendszer, tudom külön állítani a felbontásokat, minden stimmt.
Ha viszont mind2 monitort DVI-re kötöm, akkor is van kép, de fekete háttérrel van mind2 monitor, és csak az egér látszik, a bejelentkezési képernyőig már nem jut el, hanem így marad.

Mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#85705) Aprósólyom válasza danee91 (#85704) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Leírás alapján, olyan mintha mindkettőt másodlagos kijelzőként, az asztal kiterjesztésére használná. Azt a kimenetet/kijelzőt tedd át elsődlegesnek, ami mindkét változatban ugyan abba a DVI kimenetbe van kötve. A második monitoron csak ezután változtass.
Nem tudom számít-e, de az Intel saját kezelőfelületével próbálkoznék.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#85706) mcs válasza nubreed (#85692) üzenetére


mcs
veterán

Nekem ugyanez a kártya már jó ideje megvan, de az 550 wattos Bitfenix Formula Gold tápom eddig egyszer sem hasalt el tőle (kopp-kopp). Ugyanúgy is van rákötve a kábel, mint nálad.

[ Szerkesztve ]

(#85707) Grave_444 válasza mcs (#85706) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az említett barátomnál 450W-os tápról vígan megy. :)

(#85708) mcs válasza Grave_444 (#85707) üzenetére


mcs
veterán

Én már a sajátom miatt is izgultam kicsit, hogy talán nem lesz elég. 450esre nem is lett volna merszem rákötni. :DDD

(#85709) danee91 válasza Aprósólyom (#85705) üzenetére


danee91
senior tag

Igen, közben megoldódott, valamiért DVI-n 2db monitort rákötve (egyiket csak utólag, bejelentkezés után) az látszott, hogy 3 kijelző van a listában, és nem jól voltak beállítva a sorrendek.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#85710) razor1010


razor1010
tag

Sziasztok!

Kitisztítottam és újraolajoztam a kártya ventiket. Videó alapján csináltam.

Az lenne a kérdésem, hogy a ventilátor belsejében lévő fekete kört (sajtolt műanyag? műanyag? nem tudom pontosan mi lehet) is kicsit meg kell olajozni? Az egyik videóban raknak rá olajat, illetve egy kis mennyiséget a 4 db félkör alakú fémre is de az összes többiben csak letisztítják.

Na most én beolajoztam mindent, ahogyan mutatták. Szedjem szét, takarítsam ki és olajozzam csak a súrlódó részeknél vagy jó így?

[ Szerkesztve ]

(#85711) xtremist válasza razor1010 (#85710) üzenetére


xtremist
senior tag

A fekete kör állandó mágnes, nem igényel olajat.

(#85712) razor1010 válasza xtremist (#85711) üzenetére


razor1010
tag

Köszi! Szedem szét! :D

(#85713) ricsi99 válasza razor1010 (#85712) üzenetére


ricsi99
addikt

Bátorság úgy nekiállni valaminek ,hogy a működési elv-el sem vagy tisztában...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#85714) razor1010 válasza ricsi99 (#85713) üzenetére


razor1010
tag

Ricsim, nem tudom feltűnt-e de itt javarészt olyanok kérnek tanácsot akik nincsenek tisztában a dolgokkal. Örülök, hogy te okosabb vagy mindenkinél, bár a kutyát nem érdekel. Ha legközelebb nem tudsz érdemben hozzászólni egy témához, javaslom gondolod meg, kommentelsz-e hülyeségeket. Puszillak.

Szerk: Nem küldök PM-ben nudeot hiába kérlelsz.

*Elvvel/ vessző előtt nincs, utána viszont ki kell tenni a szóközt. Szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#85715) ricsi99 válasza razor1010 (#85714) üzenetére


ricsi99
addikt

Semmi gond nyelvtanáci... gondolom a pont .pont vesszőcske az megy.
Gondolom úgy születtél ,hogy ezek a dolgok alaból mennek... nekem sajna sokat kellet a magam és más kárán tanulnom... de hát a youtube elég ehhez a szakmához...
Sajnos sok olyan esethoz volt már szerencsém hogy a felhasználó 720p-be tekintette az adott videót ,így nem sikerült elsőre élből minden.
Remélem a te inteligenciád azért ezeket az apró kis nüanszokat pótólja.
Abban is igazad van ,hogy azok járnak ide akik tanácsokat kérnek... akik adhatnának azok meg lassan máshol is eltölthetik a szabadidejüket....
Igazán kiváncsi vagyok sikerrel jártál e művelettel... főképp a karid tipusára lennék kiváncsi... vajon mennyi csajnából az új ventik ára.
UI: nem akartam a lelkivilágodban kárt tenni csak furcsáltam ,hogy aki egy villanymotor alapvető működési elvével sincs tisztában ,az hogyan gondolja az ilyen szintű karbantartást :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#85716) v2 válasza ricsi99 (#85715) üzenetére


v2
senior tag

Nem kell Kínáig menni [link]

[ Szerkesztve ]

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#85717) ricsi99 válasza v2 (#85716) üzenetére


ricsi99
addikt

Ismerem /rendeltem is már töbször náluk... csak én szét is tudom szedni meg összerakni is, és sokszor olcsóbb csak csapágyat cserélni ha olyan tipus :D

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#85718) v2 válasza ricsi99 (#85717) üzenetére


v2
senior tag

Nem ventilátor a link?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#85719) TomPack


TomPack
őstag

Sziasztok! Laptop és desktop videókártya között mi a különbség? Van olyan összehasonlító oldal ahol ezeket össze lehet hasonlítani?

(van egy RTX3050-es kártyával szerelt laptopom, és szeretnék helyette egy hasonló tudású asztali gépet, de nem tudom milyen videókártyát válasszak)

(#85720) Aprósólyom válasza TomPack (#85719) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Sokféle mobil változat szokott létezni. GPU-Z progit töltsd le és vesd össze (magok száma, órajelek, stb..) a többi RTX 3050-nel itt: https://www.techpowerup.com/gpu-specs/
Nagy különbségek vannak: a leggyengébb mobil RTX 3050 elméleti tempója GTX 1650 körülre teszi a lista, a legerősebb példányok pedig kb. GTX 1660/GTX 1660 Ti szint.

Egy asztali RTX 3050 elméleti teljesítménye pedig kb. +50%-kal erősebb a legerősebb mobil változathoz képest.

Elméletben GTX 1660 / GTX 1070 / RTX 2060 legalább hozzák a szintet, amit max tudhat a mobil RTX 3050.

Jevons paradox

(#85721) hfrankee


hfrankee
senior tag

Sziasztok!

Nézzétek már meg a PCI csatlakozó hátsó részén van egy kis ,mintha hiányosság lenne, rész.
Ez gondolom nem hat pozitívan a működésre, de ez kék halált tud okozni?
Köszi

(#85722) ricsi99 válasza hfrankee (#85721) üzenetére


ricsi99
addikt

Szerintem az gyárilag ilyen... de ha közelröl megnézed ,tökéletesen látszik ,hogy a pci express csatlakozóban az érintezők hol érnek hozzá... a réz ott fényesebb mert kikopik az oxid réteg ahogy be /kiveszed kártyát :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#85723) hfrankee válasza ricsi99 (#85722) üzenetére


hfrankee
senior tag

Kösz a válaszod, de most néztem netes fotókat és egyiken sincs ilyen rész..

Eladásából hoztak vissza , hogy minden 3D alkalmazasbol kidobálja a usert...
Nem értem, nálam működött. És amikor eladtam akkor is ilyen volt..
Azt hittem én tettem tönkre

(#85724) bobalazs válasza hfrankee (#85721) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

(#85725) ricsi99 válasza hfrankee (#85723) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha adsz egy tipuszámot hogy mit is láthatunk akkor rákeresek
Emlékeim szerint az vagy föld láb vagy a pci x16 sáv valamelyike... dobd be gépbe ,ha gpu-z szerint megy 16-ban akkor minden rendben van
de nézd meg ott ahil "bibis" ...ha látod az érintkezön ,hogy feljebb is meg van kopva (99%) akkor rendben van az érintkezés.... nem a csati alján kapcsolodik a kártya a foglalathoz hanem ugymond a csati közepe felé :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#85726) hfrankee válasza ricsi99 (#85725) üzenetére


hfrankee
senior tag

Asus strix gtx 960 2gb

(#85727) ricsi99 válasza hfrankee (#85726) üzenetére


ricsi99
addikt

Szerintem ez elég hivatalos :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#85728) Viktor77 válasza hfrankee (#85726) üzenetére


Viktor77
titán

Normális.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#85729) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok ,

Érdekelne ,hogy igaz e a legenda miszerint freesync-et lehet használni nvidia kártyával ha displayport kábelt használok.
Valóban?

(#85730) hfrankee


hfrankee
senior tag

[link] [link] [link]
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Akkor vagy másképp szar a kártya vagy nem szar..
Vmikor kiderítem..
:R

(#85731) Tequila86 válasza TechN7ne (#85729) üzenetére


Tequila86
tag

Szia!

Igaz a legenda, én így használom. RTX 2060 korábban, most RTX 3060 Ti, Samsung VA paneles, ívelt, 144 Hz-es 24” freesync-es monitorral tökéletesen működik DP kábelen keresztül.

i5 13400f/Asus TUF B760M-Plus wifi/Asus TUF 3060Ti/2x16Gb Kingston DDR4 3600Mhz/500Gb Samsung 980 Pro m.2 SSD/500Gb Samsung 970 Evo sata3 SSD/1Tb WD Green HDD/Alpenföhn Ben Nevis Black RGB/Seasonic 750W gold modular/Deepcool D-shield v2/Arctic F12 value pack/Samsung C24FG73FQU Monitor

(#85732) Viktor77 válasza TechN7ne (#85729) üzenetére


Viktor77
titán

Nem legenda. :)
[link]
Szintén így használom.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#85733) TechN7ne válasza Viktor77 (#85732) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Köszönöm srácok ,
:R

(#85734) yagami01


yagami01
aktív tag

Sziasztok,

Ide is dobok be egy kérdést. Akitől vásároltam a kártyát neki is megírtam, de azért hátha innét is jönne hasznos infó.

A jelenség: Eletromos zaj/cicergés/ilyesmi, mintha a kártya felől jönne. Egy darab játék van eddig a gépen, semmi másnál nem lett próbálva. MW 2019.
Bővebben: Előszrör furcsáltam a zajt, nem tudtam a játékból jön-e. Később rájöttem persze, hogy sajnos nem a játék. Aztán észrevettem, hogyha korlátozom az FPS-t, akkor a zaj megszűnik (v-sync stb.). Ha visszakapcsolom a V-sync-et, újra zizeg. Mindig akkortól kezdi, amint belépek a multi menübe. De tudtam játszani meccseket.
Új fejlemény: Felszerettem volna venni a hangot mikivel. Meglepő volt, hogy engedélyezve maradt a V-sync, de a zaj mégis megjelent. Sajnos nem csak ennyi történt. Pár mp után le is dobta az egész gépet és újraindult. Ezt másodjára is megcsinálta, úgyhogy harmadjára gyorsan Alt+F4-eztem, de mindenképp rögzíteni szerettem volna.
Hardver: ASUS Strix RTX3090 OC + Cooler Master Vertical Holder Kit V3, valamit táp, ha szükséges lenne: Seasonic Prime PX-1300 Platinum, a lap egy ASUS ROG Strix B550-F Gaming
Videó a hangról: YT


Előre is köszi, hogyha - Ti is - tudtok segíteni! :) Nagyon remélem, hogy nem nagy a probléma. Így is ment közben egy formázás és szintén reménykedem, hogy nem volt probléma neki az újraindulás és ha újrakezdem, akkor használható lesz...

(#85735) yagami01


yagami01
aktív tag

/ Már nem tudom szerkeszteni hozzászólás. /

Oks, mint megtudtam elvileg ez természetes cicergés. Nekem még nem volt ilyen, de örülök neki, hogy ez akkor nem probléma. Már csak az a kérdés miért indul újra, amikor pár órával korábban esze ágában nem volt... De az lehet már nem a topik témája.

(#85736) ricsi99 válasza yagami01 (#85735) üzenetére


ricsi99
addikt

Tippek:
Próbálj ki valami 3d tesztelő programot
Valami egyébb programmal nézd meg a videokari hőmérségletét
Ha 80 fölé megy az probléma
Ellenőrizd le a csatlakozókat minden a helyén van e
Gondolom moduláris a táp... próbáld meg minnél jobban különválasztani a vga bemenői tápcsaijait

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#85737) Aprósólyom válasza yagami01 (#85735) üzenetére


Aprósólyom
addikt

1.
Nyisd meg az eseménynaplót a kritikus hibák megtekintéséhez.

2.
Terheld a kártyát legalább kb. fél órát, még ha ennyi idő alatt nem is indul újra és közben futtasd a GPU-Z-t: pipáld be a log to file-t. Ha nem fagy/nem indul újra a gép, kiveszed a pipát a logolásból.
A log file-t megnyitod a GenericLogViewer progival és csinálsz egy hasonló screenshotot, mint amit beillesztek. Ha van Memory temerature / VRM temperature, azt is illeszd be a grafikonba a hőmérsékletek mellé.

Majd írd meg, illeszd be a képeket az eredményről.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#85738) yagami01


yagami01
aktív tag

Csatlakozókat nézegettem, hőmérséklet oké. IDLE-ben ~35 fok, játéknál (amikor még tudtam játszani, nem tudom jelenleg hogy érzi magát) 50-70 között.
Többit megnézem, ha nem találok rá megoldást, mert lehet nem VGA amúgy. Jött még pár tipp. Köszi a Tieiteket is!
Eseménynaplót gyors csekkoltam, itt ezt látom:


(#85739) yagami01 válasza yagami01 (#85738) üzenetére


yagami01
aktív tag

Közben az SSD-t megnéztem amin van a játék HD Sentinel-el (zsír új, bolti). Ír egy ilyet:



Lehet "csak" ez a gondja. Ezen van a játék konkrétan. Ezzel futok majd pár kört, tesztelgetek (igazítás, új sata kábel, vinyóra másolás onnét indítás stb.).

(#85740) yagami01 válasza yagami01 (#85739) üzenetére


yagami01
aktív tag

Cseréltem SATA kábelt, SATA elosztót kukáztam alóla és a tápkábelbe dugtam. Egyelőre így nem volt újraindulás. Remélhetőleg csak ennyi volt a gond ezzel. :) (De lehet itt is közrejátszott a rossz RAM órajel is, nem tudom, mert egyéb anomáliákat annak orvoslása oldotta meg)

(#85741) pidzse4 válasza yagami01 (#85739) üzenetére


pidzse4
aktív tag

Ha elfogadsz egy jótanácsot nem használsz olyan meghajtót amihez sata kábel kell. Ma már az alaplapok több portosan lehet használni m.2 meghajtót. 2,3 vagy 4 portos lapok is vannak , nem elég ? De lehet még venni külön pci expresz m.2 kártyákat amin akár raidbe is köthetsz 4 db m.2 meghajtót. Nem is kerül sokba. Csak becsavarozod és kész is és bitang gyors és nincs szopódás a kábelekkel sem. Én már évek óta csak m.2 meghajtókat használok.

[ Szerkesztve ]

(#85742) Aprósólyom válasza yagami01 (#85740) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A táp védelme jutott volna következőnek eszembe. Ha a SATA tápelosztó gyér minőség, akkor el tudom képzelni hibaforrásként.
Reméljük megtaláltad. Noname kábeleket kerülném, nem tudom az volt-e.

Jevons paradox

(#85743) yagami01 válasza pidzse4 (#85741) üzenetére


yagami01
aktív tag

Mindkettő teli van. Nem lenne elég sajnos. :) A nagyobb kapacitás meg még vagy nincs vagy nagyon drága. De egyszer mindenképp az lesz, nekem is tetszenek azok a kártyák egyébként. (most egy olyannak hely sem lenne ebben a házban így, hogy el van fordítva a kártya)
Aprósólyom: Már nem emlékszem, nagy gyártó nevét nem látom rajta. Én is remélem, hogy csak ez volt. Bár a HDSentinel még mindig írja rá ugyan azt, amit azelőtt. Hogy cseréljek kábelt, mert ez meg az előfordulhat. Nem tudom ez normál esetben frissült volna vagy sem, illetve a teljesítmény 99%-ra leesett. Ez se tudom, hogy lehet-e az előző kábelek utóhatása pl.

(#85744) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok ,

RX 5700xt -n az msi afterburner 2db gpu-t érzékel.
Full terhelés alatt az első gpu (gondolom ez az elsődleges) 65 max. 70 fok ,míg a második gpu 80/85 fok.

Mi lehet ez a “második” gpu?

(#85745) ricsi99 válasza TechN7ne (#85744) üzenetére


ricsi99
addikt

Igp? Eszközkezelőben nézted?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#85746) TechN7ne válasza ricsi99 (#85745) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igen ,természetesen egy db 5700xt szerepel ,igp le van kapcsolva.

Msi. a. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#85747) Aprósólyom válasza yagami01 (#85743) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A hiba már rögzítve van. Jegyezd fel, hogy mennyi hiba van most, és néha nézz rá, hogy növekszik-e a száma. Ha növekszik, akkor vagy kábel még mindig vagy gari...

Jevons paradox

(#85748) yagami01 válasza Aprósólyom (#85747) üzenetére


yagami01
aktív tag

A fenti kép óta három darabbal több. De az lehetett még kábelcsere előtt is talán. Pláne ahhoz a nagy számhoz képest. Oks, ha tovább nő cserélek még egy kábelt (bár ez is sose használt, laphoz adták, de akkor bontok fel másikat amiket most vettem), ha még mindig nő írok a boltnak. Jó ötlet. Köszi! :)

(#85749) Aprósólyom válasza yagami01 (#85748) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az Asus deszkához csak jót adnak. :) MSI-hez is jót adnak. Bár az ördög sosem alszik.
A mostani számot jegyezd fel, az a tuti. GL

Jevons paradox

(#85750) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Van egy Gigabyte GV-N1050OC-2GL videókártya, amiben megállt a ventillátor:

Elég spécinek tűnik a kialakítása és a csatlakozója. Hol tudnék venni ilyen ventillátort?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.