Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) MeroM válasza Klemens (#11100) üzenetére


MeroM
senior tag

Arctic L2 hűtés kb 3-4 e ft és jó a kártyádra + halk :R

(#11102) Klemens válasza MeroM (#11101) üzenetére


Klemens
őstag

Ehhez még akkor keretet is kell gyártani, így ez nem jó.
Valami másik kártya gyári hűtése kellene, néztem, 8800GTS-é még hőcsöves is, viszont annak a műanyag háza nem bejövős, azt meg nem hiszem, hogy 8800GTS borda+xfx 4850 burkolat, mert nem hiszem, hogy a furatok passzolnak.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#11103) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!
Mit tudnátok javasolni nekem? A HD4670-hez feltettem az ATI-s programokat, de azt írja a Win indulásakor, hogy az UAC miatt nem tudott kapcsolódni a driverekhez:S Nem akarom kikapcsolni az UAC-t, hiába vettem alacsonyabb szintre, semmi :S Illetve ugyanaz a hiba.
Köszönöm előre is!

(#11104) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Hali!

Következő a kérdés egy Phenom II x4 965 kihajtana bármiféle beavatkozás nélkül egy 2Gigás HD6950/70est?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#11105) Gyufaaa válasza Apollo_21 (#11104) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Szeretnék egymást! Főleg, hogy abban a prociban még van tartalék is, amit egyszerűen ki tudsz belőle csikarni. :)

(#11106) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok!

A GForce 8600GTS GDDR3 256MB-os kártya mennyire jó?
Mik a tapasztalaitok a kártyával?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#11107) Gyufaaa válasza Brucehun (#11106) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Mai játékokhoz a 256Mb Vram miatt semennyire.

(#11108) Brucehun válasza Gyufaaa (#11107) üzenetére


Brucehun
aktív tag

Ilyenekre, hogy Crysis 1, TF2, Quake4, UT3?
Vagy inkább egy 8800GTS vagy GT érné meg jobban?

[ Szerkesztve ]

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#11109) Gyufaaa válasza Brucehun (#11108) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Mennyi lenne rá a kess?

(#11110) Brucehun válasza Gyufaaa (#11109) üzenetére


Brucehun
aktív tag

max 7e Ft lenne, mert anyagiak miatt nem tudok többet erre forítani!
Ezeket a játékokat mennyire tudná futtatni?

[ Szerkesztve ]

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#11111) Gyufaaa válasza Brucehun (#11110) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ha találsz annyiért 8800-as sorozatot, akkor igen. Azt érdemesebb.
Amiket leírtál, azok közül egy van ami izmosabb (optimalizálatlanabb), az pedig a Crysis1. Ezt ne várd, hogy maxon fusson. A többi annyira nem vészes.

[ Szerkesztve ]

(#11112) Brucehun válasza Gyufaaa (#11111) üzenetére


Brucehun
aktív tag

Néztem youtube-on videót a Crysis-on kívűl mindegyik játék jól fut rajta!
Néztem az árakat, de sajnos ennyiért csak hibásakat láttam!

[ Szerkesztve ]

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#11113) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Meg tartalék kártyának venném, ha a HD4670-el történne valami!

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#11114) Hunork válasza Brucehun (#11112) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Csak megosztom a személyes tapasztalatokat: nekem 8800GS volt, és a Crysis 1 1024x768, High beállítás mellett, árnyékok kikapcsolva! futott. Bár az utolsó pályán azért belassult. Az a gond, hogy - olvasva a különböző topikokat -, a Geforce 8x széria mostanság hullik elfelé, sok a tönkrement kártya. Aqua-ban szokott lenni használt, de természetesen garis 9x kártya.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#11115) cashback válasza Hunork (#11114) üzenetére


cashback
őstag

Nálam tegnap halt meg... :C
Bár saját hiba... tv VS vga

Viszont előtte driver gondok voltak nekem. (TF2 lefagyott, tálcára rakta, MW3-nál beszaggatott 10-20percenként)
Ami érdekesség hogy 8600Gt-vel nincs ilyen gikszer (persze nem is megy olyan grafikai tulajdonságokkal). :U

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#11116) Melack


Melack
veterán

Helló! Az alábbi linusos videókártya problémám lenne (openSUSE 12.1 KDE 64 bit)

"Hiba történt a Catalyst Control Center Linux változatának elindításakor. Ezt a következő okozhatta.
Nincs AMD grafikus illesztőprogram telepítve, vagy az AMD illesztőprogram nem működik megfelelően.
Kérjük, telepítse a megfelelo AMD illesztot az AMD hardverhez, vagy konfigurálja azt az aticonfig haszálatával"

A gyári zárt drájveren felül egy külső repoból fel lett téve egy Catalyst is. Hibát max így jelez - mondjuk ez is elegendő.

Valakinek vmi ötlet?

Köszönöm válaszaitokat!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11117) Gyufaaa válasza Apollo_21 (#11104) üzenetére


Gyufaaa
veterán

A géped adatait fejtsd ki egy kicsit bővebben az adatlapodon a cuccaid pontnál. Nézd meg más adatlapját és koppints. Persze a saját hardvereidet írd oda ;] Ha kérdés van, azt pedig itt pls. :R Nagyon szívesen segítek/ünk, de itt sé nem priviben. Az másra van. :R

[ Szerkesztve ]

(#11118) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

ma elindítottam egy játékot (heroes 6) és amint betöltötte a pályát, kifagyott a kép. Újraindításkor már nem adott képet a monitor, csak amikor már felállt a rendszer, de ez a látvány fogadott: [link] [link] (a képek nem a legjobb minőségűek, szürke háttér látható, zöld pontokkal), kikapcsoláskor megjelent egy pillanatra a háttér is, de szanaszét volt esve.

Meghalt a vga-m vagy előfordulhat, hogy driver hiba? Ha jól emlékszem a HD5xxx szériánál volt valami hír szürke halálról, vagy ez másra utal?

A konfig az adatlapomon, a vga nem volt húzva.

[ Szerkesztve ]

(#11119) Gyufaaa válasza audi100td (#11118) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Csökkentett módban próbáltad indítani? Ha megy, szedd le a drivert róla és röffentsd. Ha úgy sem műkszik akkor vram megsült.

(#11120) rulla


rulla
tag

Sziasztok!

HD 6850-esem van.
Érdemes-e ezt használni, vagy maradjak a sima driver + Ati Tray Tools-nál? A CCC mennyire fogyasztja az erőforrásokat, illetve milyenek a vetilátor-szabályzásai? Nagyon régen használtam CCC-t, még akkor, amikor finoman szólva kiforratlan volt, ezért használok a mai napig driver + ATT-t - ezért kérdezem.

(#11121) audi100td válasza Gyufaaa (#11119) üzenetére


audi100td
nagyúr

csökkentett módba nem tudtam bejutni, mivel indításkor nem ad képet

Integrált vga-val bebootoltam, legyalultam a drivert normál módban, majd visszatettem a 4850-est. indításkor most sem ad képet, win-be bejutottam, de itt is jönnek elő a képhibák: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11122) Gyufaaa válasza audi100td (#11121) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Más gépben gondolom nem tudod kipróbálni? Bekapcsolásnál nyomkodd az f8-at majd ha sokáig kussol, akkor adj neki egy entert. :) Egy próbát megér, ha nincs másik vas, amiben tesztelni lehetne. :U

Ahh. Az megsült. :(((

(#11120) rulla: Sima ügy. Használd nyugodtan. Mindenki azzal "él" már szvsz. Profilozáshoz viszont a legjobb alternatíva az AB.

[ Szerkesztve ]

(#11123) audi100td válasza Gyufaaa (#11122) üzenetére


audi100td
nagyúr

Sajnos nincs más gépem, otthon mindenki lapost használ, de szerencsére még garis a kártya, csak nem szívesen vinném be potyára Ipon-hoz.

alaplapi PCIe hiba mennyire zárható ki?

(#11124) Gyufaaa válasza audi100td (#11123) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hát, ezt sajna csak ismételten egy másik vga-val tudnád tesztelni. De szerintem 95%-hogy a vga halott.

Esetleg más ágáról a tápodnak még megpróbálhatod. Ha nincs plusz tápcsati, akkor átalakított molexel kínáld meg.

[ Szerkesztve ]

(#11125) audi100td válasza Gyufaaa (#11124) üzenetére


audi100td
nagyúr

Közben miután megint újraindítottam, már adott képet POST-nál is és el tűntek a képhibák, viszont sehogy sem megy fel külső driver, mindig a saját windows-os verziót teszi fel: [link] [link]

Catalyst telepítőnél meg sem jelenik a listában a vga driver: [link]

Próbáltam 12.1-et és a korábbi 11.12-őt is.

szerk: csökkentett módban is eltávolítottam eszközkezelőben a vga driver-t, ugyanaz a szitu

szerk2: úgy néz ki sikerült reáfrissítenem eszközkezelőn belül a 12.1-est, kiváncsi vagyok hogy viselkedik 3D-ben a kártya

[ Szerkesztve ]

(#11126) Gyufaaa válasza audi100td (#11125) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hogy néz ki pontosan a kártya? Melyik típus?

Kihülhettek a vramok. Hagyd had tegye fel a win drivert. Ha kész, röffentsd újra és utánna frissítsd az újabbra.

(#11127) audi100td válasza Gyufaaa (#11126) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Hagyd had tegye fel a win drivert. Ha kész, röffentsd újra és utánna frissítsd az újabbra."

Így próbáltam eleve, többször újra lett indítva a gép

4850 Vapor-X 1GB GDDR3, a ház rendesen szellőztetve van, elől 12cm, hátul 9cm venti, Aida64 szerint terhelve minden alkatrész 90 fok alatt volt.

Na, de most úgy néz ki oké, tesztelgetem.

[ Szerkesztve ]

(#11128) Gyufaaa válasza audi100td (#11127) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Driver Sweeperrel próbáld eltávolítani. Valami sallang fennmarad.

Ha megy, szerintem terheld le Furmarkal. Ha melegedés a probléma, akkor vissza garba, mielőtt megfekszik.

[ Szerkesztve ]

(#11129) SirKero


SirKero
őstag

Hali.
400W-os Chieftec elvinne egy 560 TI OC kártyát.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11130) Joseppe210 válasza SirKero (#11129) üzenetére


Joseppe210
tag

Mekkora duma ami a megjegyzésben van!!
Amúgy a VGA TDP je 170W Kérdés a többi alkatrész mennyi eszik. De gondolom a cpu is 100W körül, gondolom merevlemez is van a gépben meg alaplap is. meg néha a dvd is megy. azok is esznek azért Elvinni elvinné szerintem, de nem érdemes maxon járatni semmit. Így a tápot sem.
Chieftec- ben az a jó hogy azt is tudja ami-ra van írva,
Nem nem egy codegen vagy M_TECH :)

[ Szerkesztve ]

JP210

(#11131) audi100td válasza Gyufaaa (#11128) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ráküldtem Furmark-ot, egyelőre nem szemetel, igaz csak pár perce fut, majd az idő eldönti. A hőmérsékletek így alakulnak: [link] ez mennyire normális 4850 vapor-x esetén? ref. 4850-ek könnyen felmentek 100 fok fölé is úgy rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#11132) SirKero válasza Joseppe210 (#11130) üzenetére


SirKero
őstag

Akkor nem reszkírozok. Pár nap max. egy hétre lett volna betéve egy gépbe ( Athlon X2 250 proci mellé ) amíg lesz bele véve másik.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11133) spista222 válasza SirKero (#11132) üzenetére


spista222
addikt

Az a proci mellet vígan vinnie kell a chifinek 65W(CPU)+170W(VGA)=235W plusz még 60W a többi alkatrész és még így is csak 300W körül vagyunk bár nem árt a túlméretezés.

(#11134) Ribi válasza SirKero (#11132) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha nincs semmi gondja a tápnak akkor bőven kell bírnia.
Játék alatt 200W főlé nem nagyon fog menni, stressz teszt is mehet neki simán.
Nem izgulnék kicsit se.

(#11135) SirKero


SirKero
őstag

Ok.
Beleraktam - furmark lement - megy rendesen :R
Egész rendesen muzsikál ez a vékony kis proci mellett :Y

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11136) Joseppe210 válasza SirKero (#11135) üzenetére


Joseppe210
tag

Igen az a proc elég keveset zabbant. Viszont elég vékonyka.
Nem ismertem a procit azért írtam amit írtam. Nekem egy phenom 2 x4 955be van és azért az 125W

JP210

(#11137) spista222 válasza SirKero (#11135) üzenetére


spista222
addikt

Játékokban biztos visszafogja rendesen de ahol nem ott biztos jól teljesít.

(#11138) SirKero válasza Joseppe210 (#11136) üzenetére


SirKero
őstag

Ha megnézed az adataimnál nekem is 955Be mellett van állandóra a helye :DDD
De úgy alakult,hogy a lányom gépéből el lett adva a VGA és amíg nem kap másikat addig ez lett berakva helyette.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#11139) Gyufaaa válasza audi100td (#11131) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Az a 80 fok nem vészes. Főleg, hogy furmark tolja. Valamiért a vram kapott ott egy nyakast. Anomália. :U

(#11140) audi100td válasza Gyufaaa (#11139) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem a driver eshetett szét, de a fene tudja, minden esetre köszi a segítséget.

(#11141) Gyufaaa válasza audi100td (#11140) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hát. Nincs mit.

(#11142) ferofacee


ferofacee
tag

3 napja tettem újra a windows-t. Fel volt telepitve a vga drivere (legújabb) nvidia oldaláról szedtem le, be is állítottam rajta sok mindent. Most meg akartam nyitni, és sehol nem találom, se asztal jobb gomb, se jobb also sarokban, bementem vezérlőpult onnan megpróbáltam elindítani hibát ír ki. Fogtam uninstal, gép rr, driver fel, gép rr, és most felismerte mint eddig, de ugyan ugy nem tudom megnyitni a driver kezelőfelületét, pedig nagyon fontos lenne mert sok mindent be akarok állítani, valaki ötlet?

(#11143) KockUU


KockUU
csendes tag

Hali,
Egy kis problémám lenne driver-ügyben. :(( :(((
Gép:
Windows 7 Home Premium 32-bit (friss telepítés) SP1
Pentium 4 650 (3,4Ghz, 800Mhz, 2M) HT + CoolerMaster Vortex Plus
Kingston 2x1GB KVR400X64C3A/1G
Asus AH3450 AGP 512MB
MSI PM8M2-V
WD 160Gb HDD
Ahogy feltettem a Win7-et, kezdtem az ATI drivereket feltenni, sok félét megróbáltam már, leírtam pár darabot (zárójelben az eredmény, agp-hotfix nélkül nem ismeri fel a telepítő):
- 12-1_agp-hotfix_vista_win7_32_dd_ccc (felmegy rendesen, Aero működik, fagy a rendszer)
- 9-12_vista32_win7_32_dd_ccc_wdm_enu (nem ismeri fel, feltettem mindent amit kínált, majd Device Managerben kiválasztottam a csomagban lévő drivert, Aero működik, fagy a rendszer)
- 8-12agp-hotfix_xp32_dd_ccc_72281 (felmegy rendesen, Aero működik, fagy a rendszer)
- (Nagyon sok féle catalystot megpróbáltam)
- ati862_winxp32 (ez volt a CD-n és az ASUS oldalán is, ami volt a dobozban, WinXPSP3 compatiblity móddal felment rendesen, videó-teljesítmény magához illő, Aero nincs, nem fagy)
- ati863_Win7Vista32 (valahonnan töltöttem le, mert már sehol sem találtam, nem ismeri fel a kártyát, végül feltettem mindent amit kínált, és a Windowsban Device Managerben kiválasztottam a drivert is, de viszont csak EAH3450 volt, Aero ment, fagyott)
- Alap Windowsos Ati Radeon HD 3450 (Aero ment, fagyott)
Mit próbáljak még?? Az ati862-elmenne, de Aero (nekem) mindenképp kell, és Win7-en is maradok, az biztos. Ez a kártya WinXPSP3-al, ati862-vel tökéletesen ment, azóta nem változott semmi a rendszerben. A legújabbal (12-1) tökéletesen ment, de miért kell fagynia (Windows Explorer crash, aztán folyamatosan crashek, néha ahogy beírom a jelszavam logonnál, fekete marad az átmenet, kékhalál - van amikor atikmdag.sys, van amikor win32k.sys, volt olyan is amikor csak kék, semmi információval és megfagyás)??? Így használhatatlan a gép. Teszteltem a memóriát is többféle programmal, tiszta. Ha visszaváltok Standard VGA Graphic Adaterre (Alap) akkor működik a rendszer, de persze nincs Aero. Már nem tudok mit megpróbálni, kérlek segítsetek. Már 3-4 napot kidobtam az ablakon, mivel csak ezzel foglalkoztam, és már nagyon idegesít :W :W :O

(#11144) KockUU


KockUU
csendes tag

*Már nem volt ott a "szerkesztés" (ati862-es driverrel ebben a pillanatban fagyott le a kép, flash videó nézés közben)

(#11145) spista222 válasza KockUU (#11144) üzenetére


spista222
addikt

Szerintem ha minden driverrel fagy akkor hardverhiba. Ki kellene próbálni egy másik gépben is hogy ott is fagy-e ha igen akkor a vga a hibás. Ha nem raktál fel új wint akkor a driver sweeperrel még megpróbálhatod letörölni a drivert teljesen és egy újat visszarakni.

[ Szerkesztve ]

(#11146) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok!
Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy a tápom bírni fogje a Asus 8600GTS 256MB-os kártyát?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#11147) Klemens válasza Brucehun (#11146) üzenetére


Klemens
őstag

Szvsz röhögve.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#11148) agressiv válasza audi100td (#11131) üzenetére


agressiv
addikt

Nem a Vram hibás, hanem a GPU-nál van kontakt hiba, ami a hőtágulás miatt ideiglenesen megoldódott, de kikapcsolás után, ha rendesen kihűl, nem valószínű, hogy megint jó lesz. Ha pedig sehogy se megy fel a rendes driver, akkor még máshol is van kontakt hiba és nem fog meggyógyulni magától.

Hát még a borz.....

(#11149) Gyufaaa válasza Brucehun (#11146) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Vígan! :)

(#11150) zedecske


zedecske
tag

Udv

Ezt a totyikot szetkerestem, de nem talaltam megoldast (vagy elkerulte a figyelmem), egy tag mar megkerdezte ezt, de nem kapott valaszt, ezert most megkerdeznem:

Van egy friss Asus EAH3450/HTP/512/M/A tipusu AMD HD3450 karim.

A problema vele az, hogy CRT-n vagyok, es az istennek nem tudom 60-rol felvenni a kepfrssitesi frekit, se windozban, se control centerben, pedig a monitorom az alaplapi VGA-val birja a 100hz-et rohogve. :O

Kerdes:

Hogyan allithatom at a frekvenciat?

Legyszi segitsetek nagyurak, mert kiesik a szemem a 60hz-tol :W

Koszonom :R :R

UPDATE:

Megtalaltam :DDD

Control Center/Graphics Settings/Monitor properties/Attributes-> Use Extended Display Data (EDID) or driver defaults - Na innen kell kivenni a pipat!

Elnezest a zavarasert :B

[ Szerkesztve ]

A Fallout 3 igenis netes játék, mert mire összeguglizod az összes bugfixet, addigra több időt töltesz online, mint gameplay-el .-.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.