Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37551) hektorka69 válasza gban (#37549) üzenetére


hektorka69
tag

okés Uram megteszem! Tesztelgetek próbálgatom! Ha esetleg valami új fejlemény lenne akkor kiabálok! Nagyon köszi mindenkinek a segítséget!

(#37552) tisn válasza Balathruin (#37533) üzenetére


tisn
addikt

benne volt vagy ket honapig, es csak utana romlott el
azert kiprobalom

(#37553) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Az alaplapom ga-ma69vm-s2 f10e bios van rajta.

A problémám következő lenne, Kaspersky Rescue disk 10-el átakartam nézetni hdd-met és nem sikerült.

A pendrive-ról és cd-röl is rendesen elindul, amikor 1-es gombot kell nyomni ezután tölti és fekete képernyőn meg is áll.

A segítségeteket kérném másik gépen működik,már minden lehetőséget ki próbáltam és ott tudtam meg nézetni hdd-met.

A kérdésem ez alaplap hiba vagy beállítási gond, mert már mindent ki próbáltam.

A programok rendesen működnek stabilan,hiba jelenséget idáig nem tapasztaltam.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#37554) tisn válasza tisn (#37552) üzenetére


tisn
addikt

smi

(#37555) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok!

Asrock 880GMH/U3S3 alaplapot használok Windows 7-64bit alatt. Eredetileg fel volt telepítve az Asmedia 104x USB 3.0 driver és rendben működött mindkét USB 3-as foglalatom. Most amikor akartam használni őket nem működtek, látom hogy a windows eszközkezelőben nem látszik az Asmedia USB eszköz vezérlő, Aida sem látja az USB3 vezérlőket, nem is ismer fel a gép semmit se az USB3-ba dugva. BIOS-ben be van kapcsolva. Valaki járt már így, mi lehet a megoldás? :F A drivert megpróbáltam újratelepíteni, nem sikerült. Olvastam valahol, hogy eléggé instabil az Asmedia driver, időnként eltűnik reboot után, nálam más a második reboot után el is tűnt. :(

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#37556) R̲e̲m̲ válasza lehella (#37555) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

ha a winfos nem látja az eszközt, akkor a hardverrel lehet valami gebasz...
Biosreset után sem látja az eszközt?
Üdv!

(#37557) lehella válasza R̲e̲m̲ (#37556) üzenetére


lehella
senior tag

Bios resetet nem próbáltam. Ha újratelepítem a drivert, majd újraindítom, akkor viszont látszik.. a következő restartig. Windowsom 5 hónapos, csak nem fosta össze magát.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#37558) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!!
Mitől lehet az, hogy a gép bekapcsolásakor vagy újraindításakor egyből a biosba lép be és nem a rendszert tölti be?
Hétvégén új gépházba költöztettem a harvereket és azóta csinálja ezt, elötte nem volt ilyen gond.
Mi lehet vele? (alaplap ASUS M5A97 EVO R2. és windows 8. 64 bit van fent)
Köszi!!

(#37559) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Halihó!

A kérdésem az lenen, hogy nem rég vettem egy Gigabyte Z97P-D3 alaplapot és amikor kikapcsolom a gépet az usb(n) található eszközök nem kapcsolódnak ki. Ez a biosba melyik beállítás felelhet ? :R :R

Köszi.

Dr. Student

(#37560) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Sziasztok!

A problémámat már leírtam itt, fenti(#37553) hsz-ben.

A hibajelenség megoldásában teljesen elakadtam, ötletem sincs több mit csináljak.

A guta kerülget másik gépbe mos délután átraktam mindent:cpu;vga;ram-ot is hibátlanul működnek.

Már írtam tegnap este és kérném szépen segítsetek, mi a bánata lehet alaplapomnak.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#37561) R̲e̲m̲ válasza IstvánLászló (#37560) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

integrált vagy pci-express vga?
ha pci-e, akkor vedd ki, próbáld az integrált vga-val.
"If you cannot boot your computer from Kaspersky Rescue Disk 10 in graphic or text mode, then most probably your hardware do not support Kaspersky Rescue Disk 10."

ha integráltról használod, akkor meg keríts egy occsó-gagyi-kölcsön vga-t és azzal próbálkozz.

valszleg a graphic mode-hoz nincs drivere a kaspersky-nek a vgadhoz. (na ez jól megaszontam)
remélem megoldja.

Üdv,
T.

(#37562) IstvánLászló válasza R̲e̲m̲ (#37561) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A válaszom alaplapomon integrált vga van.én pci-express vga-t használók.

A kölcsönben vga-t nem-tudok szerezni,milyet kellene vegyek.

A bios fríssítéssel változhat valami esteleg,mert nem én frissítettem f10e-verziora.

A 6000+ os proci miatt kelhetet frissíteni hogy működjön,lehet hogy igazam van és nem írok butaságot.

Üdv,
I.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#37563) Balathruin válasza IstvánLászló (#37562) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha Budapesten vagy akkor miért ne tudnál szerezni? :D Van adok-veszek, beszélgetek topik, ott kérhetsz segítséget. Még én is tudok adni, csak én nem ott lakom, hanem bejárok.

[ Szerkesztve ]

(#37564) IstvánLászló válasza Balathruin (#37563) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Az integrált vga-val sincsen kép a monitoromon.

Az alaplapom szerinted hibátlan mert már kiver a víz is, nem szeretném sűrűn szétszedni gépemet.

A lényeg alaplapom hoz másik vga-t kell vegyek mindenképpen,te melyiket tudnád konkrétan ajánlani.

Kösz az útbaigazítást de megvárnám véleményedet.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#37565) aftercooler válasza Dr. Student (#37559) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Az USB mögött találsz 4 jumpert. Ezek állásától függ, hogy kikapcsolt állapotban is kap-e áramot. Alapértelmezésben igen. Ezeket a másik állásra átrakva nem fog kapni. (elvileg)

(#37566) Balathruin válasza IstvánLászló (#37564) üzenetére


Balathruin
veterán

A lényeg alaplapom hoz másik vga-t kell vegyek mindenképpen,te melyiket tudnád konkrétan ajánlani.
Pont azt írtam, hogy kérj egyet kölcsönbe.

(#37567) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

na kellene nekemis egy kis help
Asus p5w-dh
hiába állítom át a cpu VID-et, az a valóságban nem változik...
mit kéne kikapcsolni, hogy felübírálható legyen a gyári érték??

Előre is köszi!

(#37568) trancemusic válasza hektorka69 (#37541) üzenetére


trancemusic
senior tag

Intel burn test,very high beállítást ajánlom,ha nem stimmel vmi a memóriával 1-2 percet se fog menni,lefagy...
Procinál van gond,dettó.
Ha lefut normálisan mondjuk 10x-re állítva akkor jön a képbe a vga.
Küldjed ráfelé a furmarkot kegyetlenül,10-20 percig legalább.
Hőfokokat figyeld mindkét esetben.
Elsőre én a tápot mondanám,bár a specifikációi túlmutatnak a rendszer igényein.
Csak nekem gyanús hogy terhelve leáll.
Táp szokott lekapcsolni így,ha nem bírja...

(#37569) gabro0


gabro0
őstag

Sziasztok!

Az alaplap ugye nem befolyásolja az oprendszer felé látszó partíció méretét? Tehát ha van egy 5TB-os winchester, akkor Windows 7 alatt látni fogja mind az ötöt (jelenleg XP-vel fut az a bizonyos gép).

(#37570) R̲e̲m̲ válasza gabro0 (#37569) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

ha új a deszka akkor igen, de ha valami régebbi darab, akkor 2 terránál vagy még alatta limites.

(#37571) gabro0 válasza R̲e̲m̲ (#37570) üzenetére


gabro0
őstag

Régi Asrock lap, sajnos pontos típust nem tudok típus szerint 775i65G. Azt hiszem Celeron D331 van benne. Ilyenkor mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

(#37572) Balathruin válasza gabro0 (#37569) üzenetére


Balathruin
veterán

Jelen helyzetben a Windows XP limitál. Csak MBR van és nincs GPT. GPT kell ha 2TB fölé mész.
Ha mégis limitálna a lap, akkor nézz hozzá BIOS-t, hátha adtak ki nagyobb merevlemez támogatást.

[ Szerkesztve ]

(#37573) gabro0 válasza Balathruin (#37572) üzenetére


gabro0
őstag

Köszönöm a megerősítést! :R

Letöltöttem a legújabb BIOS-t, de nem mertem frissíteni. Az előző lapom megszakadt flashelés miatt szállt el. Mindenesetre ha nincs más, megpróbálom ;)

(#37574) ló úr


ló úr
őstag

Sziasztok. Adott egy MSI 760GM-P23 FX lap. Fx4130-al. Csendes Kama3 hűtéssel, FSP Raider 550 táppal. Házventik Coolink Swiff2-k. Hangtalanok szintén. Az a kérdésem h hallásra 99.9%-ig biztos vagyok h az alaplapi chipkészelt felől a borda alól hallatszik folyamatos ciripelős/sistergős hang. Vhogy így tudnám leírni amit hallok. Ez normális? A hűtőborda nagyon forró kicsit a kezet is égeti annyira. Se fagyás semmi nem tapasztalható a hangjelenség sem idegesítően hangos de hallatszik folyamatosan. Köszi a válaszokat előre is :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#37575) R̲e̲m̲ válasza ló úr (#37574) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

a proci mellett a vrm tekercsei sercegnek. ez ilyen. kis fogyasztású procival nem csinálja, azért van mert a dc-dc konverter magas frekin dolgozik, és berezonálnak a tekercsek. Ha a tápot terheled 80% fölé. akkr az fog "zenélni"
nekem 65W-os procival nem volt hangja, a 105W-ossal viszont cicereg. Hozzá kell szokni :)

(#37576) lehella válasza R̲e̲m̲ (#37556) üzenetére


lehella
senior tag

Szia!

Nem tudom hogy biztos-e, de talán megtaláltam a hiba okát. BIOS reset sem segített, ezért lehúztam az egyetlen új eszközt a gépről, amit az elmúlt időszakban szereztem be, mégpedig a DisplayPort -> DVI aktív átalakítót USB-jét az alaplapról. Utána előkerült az USB3 vezérlőm :F

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#37577) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok!

Kezembe került egy AM2NF3-VSTA alaplap.

Szeretnék beletenni egy erősebb procit,de nekem gyanúsan sok processzortípust támogat a leírás szerint.
A totyikjába találtam egy régebbi hozzászólást,miszerint létezhet,hogy valóban ennyi minden belemegy.

Fizikailag a foglalatra AM2 van nekem írva,ezért értetlenkedek. A support lista szerinti bios simán felment rá,ami pedig megint a lap mellett szól.

Meg tudná valaki erősíteni vagy cáfolni,hogy egy AM3-as X3-s proci belemegy-e?

Hálásan köszönöm! :R

üdv.: Gábor

(#37578) ló úr válasza R̲e̲m̲ (#37575) üzenetére


ló úr
őstag

Nem zavaróan hangos csak rákérdeztem h ez vmi gond előjele vagy sem, de akkor ez normális oksa :) A nagyon forró hűtőborda is normális gondolom akkor :) Köszönöm válaszod.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#37579) R̲e̲m̲ válasza lehella (#37576) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Hali!

ha a tápkörét lezabálja, akkor okozhat ilyet.
(van passzív DP-DVI átalakítóm ha érdekel, pesten oda tudom adni, nekem több van, csak foglalja a helyet. - 3as metró vonala)

(#37580) R̲e̲m̲ válasza djyuri (#37577) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Több helyen olvastam, hogy az am3 proci belemegy de nagyon nem szabad vele elszállni, mert nem tudja etetni a lap a nagyobbakat. (x4 teteje, illetve x6)

illetve azt is írják, hogy az AGP miatt nem szabad sokra számítani, mert az agp sávszél elég nyüzüge azokhoz a procikhoz, szóval nagyonerősen vga-limited lesz.
illetve előfordulhatnak vga-hibák, mint pl nem biztos, hogy fel fog menni a driver. ki kellene próbálni kölcsönprocival... (intelem van nekem sajna nincs csereprocim)
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#37581) Dr. Student válasza aftercooler (#37565) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Azt hittem könnyebb lesz... Erre majd csak hétvégén kerítek sort, köszi a tippet.

Dr. Student

(#37582) lehella válasza R̲e̲m̲ (#37579) üzenetére


lehella
senior tag

Szia!

Érdekes, de működik az átalakítóm USB nélkül is, nem tudom hogy ez okozhat-e gondot a későbbiekben. Biztos ami biztos, rákötöm valahogy a routerre majd csak egy kell hosszabbító hozzá. Köszi az átalakítót, szerintem nem lesz rá szükségem :R
Meglepő módon amúgy nem használok sok USB portot, (két wireless billentyűzet+egér adapter, egy usb hangkártya), ezért nem gondoltam áramellátásos anomáliára.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#37583) R̲e̲m̲ válasza lehella (#37582) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

elég, ha egy eszköz kér többet a kelleténél, és leveri az egész hub-ot.

(#37584) djyuri válasza R̲e̲m̲ (#37580) üzenetére


djyuri
őstag

Szia.

Csak és kizárólag netezésre kell. De ugye a sok reklám és java miatt kevés 1 mag.
X3-asat akarok beletenni...abból is max egy 450-eset (a kisebb teljesítmény felvételűt)

(#37585) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Találkozott már valaki olyannak, hogy gép indításkor egyből UEFI-be lép be a gép? Csak akkor hajlandó boot-olni, hogy "discard changes and exit"-re megyek.
Semmi nem változott a hardverben vagy szoftverben, egyszerűen ilyenje van.. :D

Asrock Z68 Extreme4 (i5 2500K)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#37586) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Amatőr kérdés következik, elnézést az esetlegesen okozott károkért (vérnyomás, stb). Magam is 99.9%-ban biztos vagyok a válaszban, de gondoltam rákérdezek, ha másért nem, legalább hogy tisztán lássam mi mit jelent.

Alaplapoknál létezik Sata I, II, III csatlakozó, vagy ez csak a rá csatlakozó eszközöknél számít ?

Konkrétan : [Asus h97m-Plus]. Mindenhol csak 'Sata'-nak nevezik a leírásában.

Rá fogok tudni dugni egy Sata III-as SSD-t, és egy Sata I-es optikai meghajtót, ugye ?

[ Szerkesztve ]

(#37587) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok!

Szabad a "koszos" alaplapot kontak srpay-el tisztitani?

Pl a wd40-nek van egy kontakt spray amit kifejezetten jónak vélek, de kellene egy kis megerősítés.
A múltkor beszámítottam egy lapot ami szerintem túl sokat látott :DDD

(#37588) R̲e̲m̲ válasza Zsiráfnyál (#37586) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Szia!
a csatlakozó formálya fizikailag memegyezik, össze is köthető, de a host vagy az eszköz sebességétől függ a végeredmény - tehát a leglassabb eszköz lesz a közös nevező.
pl sata1-en a sata3 vinyó csak az 1-es sebességén fog kommunikálni, és fordítva.

perecKING

elektronikai eszközt csak alkohollal.
A kontakt-spray nemtudom mennyire vezetőképes, illetve azt sem tudni, hogy a maradványanyag ami párolgás vagy letörlés után marad, az mennyire vezet/szigetel. okozhat meglepetéseket.
én nem tenném...

[ Szerkesztve ]

(#37589) Zsiráfnyál válasza R̲e̲m̲ (#37588) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Na most akkor elbizonytalanodtam. :U
Szóval ezek szerint létezik Sata I-es, és Sata III-as alaplap is, én pedig kinéztem egy Sata I-eset a Sata III-as SSD-mhez ?

[Erre] pl a Pcx Sata3-at ír, de az Asus weboldalán ezt is csak Sata-nak nevezik. Most akkor hogy van ez ?

[ Szerkesztve ]

(#37590) Zsiráfnyál válasza Zsiráfnyál (#37589) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Ahogy nézem, a H97-re sima Sata-t írnak, a H87-re pedig Sata III-at. és a H97 minden változatát tekintve általánosságban olcsóbb, mint a H87. Szóval akkor nekem a 87-es kell. :) Visszafelé számol az Asus, vagy hogy kell ezt érteni ?

(#37591) R̲e̲m̲ válasza Zsiráfnyál (#37590) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

ezeken a lapokon mind sata III van, megnyugodhatsz. a sata1 a s478as lapokon és a 775 elején volt :)

(#37592) Zsiráfnyál válasza R̲e̲m̲ (#37591) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Akkor ez csak az Asus sajátos nyelvhasználata ? A leírásban ha '6 Gb/s'-látok, az Sata III, csak spórolnak a karakterekkel, és Sata-nak nevezik a specifikációban ?

Na de miért olcsóbb a H97, a H87-nél ? Van esetleg valami gyengéje, ami ezt indokolja ?

(#37593) R̲e̲m̲ válasza Zsiráfnyál (#37592) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

na erről már lövésem nincs, én leragadtam az LGA775 közepén :)

(#37594) perecKING válasza R̲e̲m̲ (#37588) üzenetére


perecKING
senior tag

Értem. Akkor konkretan ajánlanál valamit?
Köszi!

(#37595) R̲e̲m̲ válasza perecKING (#37594) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Én denaturáltszeszt vagy etil-alkoholt használok a nemkívánatos dzsuva és takony eltávolításához.
a denaturáltszesz tulajdonképpen az etil-alkohol (etanol) egy emberi fogyasztásra alkalmatlanná tett változata, de nem is meginni akarod, és tizedannyiba kerül.
ja és emellett gyorsan párolog - nagyon ne szipuzd, mert lehet fejbever :)
az izopropyl is egy alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#37596) oldsaman


oldsaman
tag

Hali .

Rendes forrasztóm van , de annak ellenére nem tudok a deszkáról kondit lecserélni :( Sokáig forrasztom de nem olvad meg . Van valami speci forrasztó ami egyből megolvasztaná ?
Ilyen van .

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#37597) R̲e̲m̲ válasza oldsaman (#37596) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

nem spéci forrasztó kell ahoz, hanem legalább 100w-os :)
nekem 130W-os JBC van, azzal simán kijön.
gyengébb páka nem termel annyi hőt, hogy megolvadjon, ugyanis az alaplapon a test hatalmas hűtőfelület.

[ Szerkesztve ]

(#37598) oldsaman válasza R̲e̲m̲ (#37597) üzenetére


oldsaman
tag

Köszi szépen :R

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#37599) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Üdv!
Remélem jó helyre írok, ha mégsem, bocsi! :)

A probléma:
asus R9 280 DC2T kártyámra működés közben ráesett egy kábel fém csatija, pont a betáp forrasztásra. Vetett egy szikrát, és leállt a gép. Aztán áram ki-be, újra megy.
Viszont azóta fura kis "cicergéseket", "csipogásokat" hallok innen-onnan. Érdekes, hogy nem terhelésnél jön elő, szinte bármikor. Nem hangos, de gyanút keltő. Érdekes, hogy valamiért futtattam egy Windóz élményindex értékelőt, és akkor különösen ciripelt, minden irányból, többféle hangon (a táp szerintem nem).

Ami még van a gépben:

ASUS M5A97 PRO
FX 8350 (jól hűtve)
FSP600 80bpn 85+ táp
mindez egy jól szellőző házban, elvileg nincs melegedés sehol.

A zaj a proci és a videókártya környékéről jön, de nem tudom a pontos forrást. :(

Lehet, hogy a videókártyámmal esett így baj? Vagy az alaplap? Esetleg gyenge egy komponens? (minden alap beállításon/órajelen megy).

A segítséget köszönöm! :))

Nem szotkam hibázni.

(#37600) R̲e̲m̲ válasza fererencz89 (#37599) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

előfordulhat, hogy kicsaptál a VGA vrm-jei közül egyet, és ha redundens a VGA tápköre, akkor most egyel kevesebb fázis eteti a kártyát, és így nagyobb terhelés jut az egyes modulokra. Aztán majd túlmelegszik és elcsattan a többi is. Bár egy hiányzó fázissal a kártyák többsége el sem indul.
Égésnyom nincs a kártyán? elpukkant alkatrész? a kártya másik oldalát is érdemes megnézni
A tápban van zárlatvédelem, azt nem vághattad galyra.

A cicergés egy természeres jelenség amúgy egy vrm-modulon, terhelés alatt jön elő. (a tekercse cincog)
Üdv,
T.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.