Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38501) varmi2 válasza spywear (#38500) üzenetére


varmi2
nagyúr

Bios reset volt? A vga-ra a táp kábel rá van téve, persze, ha igényli. Tehetnél fel pár képet, hátha meglátjuk, mi a gond.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38502) Balathruin válasza spywear (#38500) üzenetére


Balathruin
veterán

BIOS reset volt?

(#38503) quailstorm válasza IstvánLászló (#38493) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egy régi flash playert rakj fel. Mondjuk, hogy ne fuss kompatibilitási gondokba, meg nem nyíló oldalakba, legyen másik flash is a gépen.
3 féle flash van:
Internet Explorerhez activeX
Firefoxhoz (meg még amihez, de kikopik lassan) a Netscape API-s
meg a Chrome-hoz a pepper, beépítve, azzal neked nincs dolgod

tehát ha felrakod a flash 11.1-et (hivatalosan az volt az utolsó AthlonXP-t támogató, annak kéne még gyorsnak lenni, de a mainál a 11.2 és a 11.5 is jobb)
szal ha fenn a 11.1, nem árt ha másik böngészőben meg van 15-ös vagy újabb flash, hogy egy bank vagy akármi oldala is menjen

de én már 5 éve a P4-es gépemen (tied még P3-nak felel meg) is azt csináltam, hogy letöltöttem a videót és úgy néztem meg, mert akkor ment 720p-ben is akár. A videokártya, már a 9600-os Radeon támogatja a hardveres videogyorsítást, persze nem minden formátumra. De a 720p még fogható.

Vagy még egy javaslat, Youtube kliens. Minitube a neve, és a keresője gagyi, tehát böngészőből keresel és beilleszted. Az streameli a videót, nyersen, és natívan játssza nem virtuális gépben. Azzal is jól menne. Csak Windowsra fizetős a cucc, csak linuxra ingyenes...

(#38504) spywear


spywear
tag

elem ki-be aztán újra próba remélem ez így már jó lesz KÖSZI megpróbálom,előtte volt teszt erejéig telepítve lehet hogy ez is okozza a probl. :R :R

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#38505) spywear válasza varmi2 (#38501) üzenetére


spywear
tag

Egyenlőre csak érdeklődtem,most már kicsit késő van ,majd holnap neki lódulok mindenkinek köszönöm a segítséget!!!!! :R

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#38506) IstvánLászló válasza sinya85 (#38497) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Nem bántottál meg, hiszen a véleményedet kértem.

A lényeg ez a gép egy kalap hulladék, alaplapot tudnál esetleg javasolni.

Mijen configot rakjak össze tesómnak, csak youtubra kellene neki.

Természetesen csakis saját felelősségemre.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#38507) quailstorm válasza IstvánLászló (#38506) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Legalább egy Core2Duo legyen 2GB RAM társaságában. Lehetőleg dedikált videokártyával, mely PCI-E x16 foglalatos. De jó az integrált is ha elég erős. Pl GMA4500
Vagy AMD Athlon 64 X2.

Esetleg veszel neki egy kész gépet, pl egy HP DC5850-et, olyan van nekünk, bevált. Alaplapi Radeon 3100 megy benne, Youtube 1080p is megy.

(#38508) Sotho


Sotho
őstag

Elqúródott egy alaplapom , van olyan topik ahol szakik ezek javítgatásával foglalkoznak? :))

(#38509) IstvánLászló válasza quailstorm (#38503) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm részletes érthető segítségedet.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#38510) haverr


haverr
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Asus m2n68-am se2 nevezetű alaplapom és nem tudom miért nem indul el.

Mivel újra nincs pénzem és az a tippem, hogy ezzel van gond, szeretném megoldani a problémát!

Egy másik gépből raktam bele egy 2gb-os ddr2es memóriát, vettem hozzá egy új tápot, vettem használtan de tesztelt cpu-t (5000+) és egy gyári cpu hűtőt, és raktam bele egy ati hd 4870es videó karit.

- A gép bekapcsol, alaplapi zöld led világít, merevlemez, táp, ventillátorok felpörögnek.

Viszont nincs sípolás sem.

Megnéztem jó pinre dugtam amit kellett...próbáltam integrált kártyával, kipróbáltam a tápot másik gépben.

Bios reset kellene(hogyan)? A cmos elemet kéne kicserélni? Ha igen gagyira is jó?

Vagy teljesen fuccs az alaplapnak?

A segítséget előre is köszönöm! ;)

[ Szerkesztve ]

(#38511) quailstorm válasza haverr (#38510) üzenetére


quailstorm
nagyúr

szedjél ki mindent ami nem kell induláshoz

ha nincs sípolás, akkor kb semmi nincs
hiszen a sikeres POST-nak is van hangja
CPU és alaplaphiba, vagy valami fatális az, ha csipogó error sincs

CMOS resetnek jó az elem kivétele pár percre. De általában van hozzá jumper is. Igen jó gagyira, de ne folyjon ki.

[ Szerkesztve ]

(#38512) trancemusic válasza haverr (#38510) üzenetére


trancemusic
senior tag

Proci lábait nézzd meg nem görbült-e vmelyik,esetleg több is lehet.
Athlon x2-est több görbe láb ellenére simán be lehet a foglalatba rakni,lezárni,és semmi rendelleneset nem tapasztalsz,csak nem működik a gép. :W
Ha ok. bekapcs,a procihűtő alsó részét érintsd meg,melegszik-e.
Ha igen,valszeg proci működik.
Ramot vedd ki,ha sípol veszettül,akkor a memoria vagy rossz,vagy nem érintkezik a slotban.
Cserélgesd.
Ha még mindig semmi,a vinyót húzzd le a lapról úgy indítsd.
Ha nem jó úgy se,vga-t próbáld ki másik gépben.

Az elemet vedd ki az áramtalanított lapból 1-2 percre ahogy fórumtárs javasolta,mielőtt hozzákezdessz a hibakereséshez. :)

[ Szerkesztve ]

(#38513) Bensee válasza sinya85 (#38497) üzenetére


Bensee
tag

Nem is rossz ötlet!
Kösz szépen! :R

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#38514) blaca83 válasza blaca83 (#38426) üzenetére


blaca83
őstag

Erre senkinek sincs ötlete? :F :U
[link]

[ Szerkesztve ]

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#38515) spywear


spywear
tag

Mindenki rakjon Biosz rezet a gépébe oszt megoldódik a gongya ! valszeg az enyémnek is ez lösz a baja.. :F na jó ez azért durva volt.. :DDD

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#38516) cinkoxid válasza blaca83 (#38514) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Próbáltad pendrive-ról frissíteni, dosos oprendszeren keresztül, nem pedig biosból?
A mostanival hibátlanul üzemel minden?

(#38517) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Elég N00B kérdés következik de még nem igazán találkoztam ilyen megoldással. Adott egy gigabyte 970A-DS3P alaplap aminek a PCIE foglalatján hasonlo billenős rögzítő van mint a memória slotoknál. Ez alapjáratban zárva van, csak úgy mint a ramoknál. Amikor beteszem a VGA-t ezt ki kell nyitni és úgy betenni majd kattanásik nyomni, vagy mehet bele úgy is hogy levan zárva és majd a nyák nyomja lefele, nyitja ki és pattan majd vissza?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#38518) nonsen5e válasza BogyóBP (#38517) üzenetére


nonsen5e
addikt

Mielőtt beteszed a kártyát nyisd ki, ahogy teszed bele a kártyád az rácsukja magára.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#38519) IstvánLászló válasza BogyóBP (#38517) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Amikor hozászolásomat írtam még nem láthattam hogy már írtak neked választ.

Amikor én betettem a vga-t eszt a reteszt ki kell nyitni óvatosan, feszegetés nélkül és úgy akadás nélkül kell betenni majd a reteszt vissza engedni, figyeljél hogy a kártyát rögzítse a nyák lemeznél erőltetés nélkül helyére kell hogy ugorjon.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#38520) #65675776 válasza Balathruin (#38498) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az nem igazán számít, hogy AGP-s a VGA. Egy AGP-s 3650-nel már menne rendesen a YT.

(#38521) daneel92


daneel92
tag

sziasztok!
alaplapi fejhallgató erősítőnek van valami értelme, vagy csak szimpla parasztvakítás? vásárlás előtt állok, és eddig néztem, mint szempontot, guyanis van egy elég jó fejesem, amit ki szeretnék használni teljesen.

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#38522) blaca83 válasza cinkoxid (#38516) üzenetére


blaca83
őstag

DOS-ból még nem próbáltam, de ma teszek azzal is egy próbát. ;)
Néztem videókat youtube-on és nálam csak az első fázisa fut le a telepítésnek, tehát a Bios Me fut le 100%-ig és utána megáll.

A videókban viszont ez után történne meg a valódi új Bios frissülése. Itt még egyszer el kellene érnie a 100%-ot.

Azért szerettem volna feltenni az újat mert a memóriák is rendetlenkedtek, pedig a megfelelő slotban vannak. És az egyik új BIOS közben tartalmazott erre vonatkozóan javításokat.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#38523) cinkoxid válasza blaca83 (#38522) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Lehet gari lesz ebből ha nem sikerül.

(#38524) duduati


duduati
aktív tag

Üdv

Olyan problémába akadtam, hogy az alaplapom nem látja a hálókártyámat.
Elkezdett szakadozni a netem, kapott egy USB-s sticket. Így használtam, gondoltam majd újratelepítem ha esz idő, hátha megoldja a problémát.
Erre újraraktam win7-tel mint eddig, de nem látja a hálókártyát. Ismeretlen eszközökbe sincs, feltelepítve sincs, BIOS defaultra téve, leújjab BIOS fent van, de egyszerűen a win-be nincs hálókártya :D

Eddig volt, de nem ment, most meg már nincs is meg :D
Elképzelhető olyan, hogy megadta magát, és a gép már úgy gondolja hogy nincs is?

(#38525) #65675776 válasza duduati (#38524) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, előfordulhat.

(#38526) duduati válasza #65675776 (#38525) üzenetére


duduati
aktív tag

Hmm. Akkor megvan.

ÉS mégegy kérdés. Kikapcsolom a gpet, ő meg úgy gondolja egy 10 perc múlva, hogy bekapcsol. Gomb baj nem lehet, mert akkor néha azt is érezné menet közben, és kikapcsolna,de nem. Kikapcsolom, és bekapcsol.
Kikapcsolom, áramtalanítom, majd áram vissza, mondom hátha így elfelejti, de nem :D

Ezt is nemrég kezdte csinálni :D

(#38527) Fenyő válasza duduati (#38526) üzenetére


Fenyő
őstag

Ez meg tipikus táp hiba, valószínűleg kezdenek a kondik elfáradni benne.
Szerk; ja hogy bekapcsol, lekapcsolnak olvastam vmiért :DDD , ezestben inkább alaplap gyanús, a deglett hálókari is inkább erre utal, bár tápegység is lehet, ezt csak csak másik táppal, lappal tudnád kideríteni.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38528) Dinter


Dinter
addikt

Üdv!

Asus M5A97 EVO R2.0 alaplapom van. A bootscreen hirtelen 3secről 40-re nőtt. Megnéztem, a bios-ban ugyanúgy 3sec és fast bootra van állítva. Mi történhetett? :F

(#38529) trancemusic válasza Dinter (#38528) üzenetére


trancemusic
senior tag

Hdd hiba lehet.
Húzdd le a lapról,úgy indítsd a gépet.

A memória tesztet nem engedélyezted esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#38530) Dinter válasza trancemusic (#38529) üzenetére


Dinter
addikt

Hmm, P0-n van SSD, P1 HDD, és SSD van csak boot-hoz beállítva, de ha nincs bedugva a HDD, nem indul a gép, mert nem talál operációs rendszert, miközben az SSD-n van.. :F Memóriatesztet hol tudom megnézni?

Meg msconfigban is visszarakta a D:\Windows-os boot opciót.

Szerintem az kavar be, hogy amikor elromlott az SSD-m, addig HDD-ra raktam fel ideiglenes Win7-t, és annak lehet maradványa? És mivel azt nem találja, ezért tölti be a Win8-at utána? Ezt hogy tudnám letisztítani a HDD formázása nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#38531) trancemusic válasza Dinter (#38530) üzenetére


trancemusic
senior tag

Nem ismerem a lapod biosát.
Boot vagy memoria esetleg chipset beállításainál lehet.

Ha nem tudod,nem is engedélyezted valszeg... :)

(#38532) Blue Thunder válasza Dinter (#38530) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Akkor ott van gond....biosban a prioritásnál is meg kell adni hogy az ssd legyen az elsődleges nem csak a boot menünél ( én alapból letiltottam hogy más legyen).

Ha meg a vinyón maradtak maradványok azt total commanderben beállítod hogy látszódjanak a rejtett fájlok és mindjárt meg fogja mutatni milyen szemét maradt ott, azt törlöd és ha szerencséd van helyre áll a rend, ha meg nem jobban jársz egy teljes újratelepítéssel

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#38533) Dinter válasza Blue Thunder (#38532) üzenetére


Dinter
addikt

BIOS faszán be van állítva, megpróbálkozok totalcommanderrel.

Úgy látom maradtak, már csak az a kérdés, mit törölhetek.

[ Szerkesztve ]

(#38534) Blue Thunder válasza Dinter (#38533) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Ha vinyón nincsenek csak letöltések, játékok meg hasonlók vagyis gondolom rendszert illetve progikat az ssd-re telepítetted akkor elvileg a felkiáltójelesek az mind a win szemete
sőt amint látom ott a program files x86, document & settings az is a winé

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#38535) Bensee válasza Dinter (#38533) üzenetére


Bensee
tag

Ott a bootmgr fájl, ha jól látom!
Az kavar közbe.
Próbáld valahogy letörölni az ilyesféle fájlokat, aztán meglátjuk, hogy mi lesz.
Remélem, hogy utána nem az lesz, hogy nem fog bootolni a rendszer, mert nem találja a fájlt.
Persze a D meghajtóról töröld le a bootmgr fájlt, ne pedig az SSD-ről, ahonnan bootol a rendszer!

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#38536) trancemusic válasza Dinter (#38530) üzenetére


trancemusic
senior tag

Sorry...
Duplázott a szerver.
:W

[ Szerkesztve ]

(#38537) cinkoxid válasza Dinter (#38530) üzenetére


cinkoxid
senior tag

easybcd nevű programot töltsd le, majd azzal állítsd be, hogy hol van a windowsod :)

(#38538) blaca83 válasza cinkoxid (#38523) üzenetére


blaca83
őstag

BIOS reset után felment a legfrissebb 2.5-ös bios és a memória problémákat meg tudtam oldani.!

Minden rendben a géppel, de a legfrissebb Killer vezérlő egy nagy kalap K@K@. Ha nem javítják akkor eladom a lapomat.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#38539) spywear válasza Balathruin (#38502) üzenetére


spywear
tag

Természetesen bejött a bios frissítés azonnal mejött a kép,tök jó volt bementem a másik masinámhoz és be akartam kapcsolni "se kép se hang" rá kellett ébrednem besz@rt a tápom, ma már került bele egy új ,azóta szépen zakatol tovább,így kénytelen voltam megnyugodni. köszi a tippet mindenkinek

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#38540) cinkoxid válasza blaca83 (#38538) üzenetére


cinkoxid
senior tag

a lényeg, hogy sikerült :)

(#38541) #25712384


#25712384
törölt tag

Sziasztok!

Adott S775-ös asztali gép, pár napja elfelejtette a beállított időt és dátumot a biosban, gondoltam az elem lemerült, de húztam az elem cserét, mert nem volt tartalék itthon. Tegnap du. kikapcsoltam, este már nem kapcsolt be... Gondoltam az elem a gondja, ma vettem elemet, kicseréltem, de továbbra sem működik.
Semmit nem produkál a bekapcsológomb nyomogatására, az alaplapi led világít, amikor a táp be van kapcsolva, de nem reagál semmire... :\
Próbálkoztam már a memóriák kivételével és visszarakásával, megcserélésével (esetleg hosszabb időre ki kell venni őket? :F).
Előfordulhat, hogy a táp csendben elszállt ( Enermax EG365AX-VE) ? Ha igen, miért világít továbbra is az alaplapi led, ha áram alatt van a táp?

Esetleg valami más ötlet, ami indulásra bírhatná a gépet?
:R

(#38542) fcsaba6


fcsaba6
újonc

Sziasztok egy ismerősömnek szeretnék abban a kérdésben segíteni hogy milyen videókarival tudnánk kicsit feltunningolni elavult masináját.Az első kérdésem az lenne, hogy honnét tudom meg hogy a pci-e portom amin van a kari hány.0-ás mivel annyit tudok csak hogy x16-os.Egy gigabyt ga-g31m-s2l lapról lenne szó és mien karit ajánlanátok max 20ezerig?

(#38543) #25712384 válasza fcsaba6 (#38542) üzenetére


#25712384
törölt tag

Saját tapasztalat alapján egy SSD többet lendít a rendszeren, mint egy 20k-s VGA.

(#38545) varmi2
Ok, értem. Én alaplapi VGA-val vagyok a pályák már nem töltenek...

[ Szerkesztve ]

(#38544) spywear válasza #25712384 (#38541) üzenetére


spywear
tag

Nekem is most tegnap előtt szállt el a tápom neke is világítottak a dolgok de nem kapcsolt be a gép gondolom ott is az lehet a baj reméljük nem más szállt el B.U.É.K.

Szerintem fektess be egy új tápegysébe ,de előtte szerintem vidd el egy szerízbe a tápot és méresd be én is így csináltam és ott tudsz is venni másikat érdemes jó márkát venni mert abból elég a kisebb is.

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#38545) varmi2 válasza #25712384 (#38543) üzenetére


varmi2
nagyúr

Egy vga, akár mennyibe is kerül, nem lendít semmit a rendszeren. A vga csak a játékokban hoz plusz fps-t. Az ssd meg ép ott nem csinál semmi pluszt, csak hamarabb betölt a pálya, ha arra van telepítve.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38546) #25712384 válasza spywear (#38544) üzenetére


#25712384
törölt tag

Tartottam ettől a választól :), jó táp ez az Enermax, de valami kihunyhatott benne, szerzek cseretápot és meglátom ez okozza-e a problémát. :R

(#38547) Fenyő válasza #25712384 (#38546) üzenetére


Fenyő
őstag

Jó táp, de már kb 10 éves lehet, kondik elfáradtak benne valszeg, jó eséllyel egy újrakondizás megoldja a gondot, nekem is volt ilyen régi FSP táppal, szerencsére nem vitt el semmit, miivel korrektül van megépítve (az Enermaxra ez meg inkább igaz) de az sem kapcsolt be, egy rendes új táp drága, a kondizás meg "fillérekből" megvan, ráadásul jobbakat is tehetsz bele a mostaniaknál és akkor még 10+ évig elmegy. :D

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38548) Dinter válasza cinkoxid (#38537) üzenetére


Dinter
addikt

Be van jól állítva, BIOS-ban is, mostmár indul HDD nélkül. De, először csipog, és világít a boot device led az alaplapon, majd csak utána bootol. Hiába van jól beállítva a bios. Mit csináljak még vele? :F

(#38549) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Sziasztok!
Öcsém gépében van egy Gigabyte GA-MA78LMT-S2 alaplap. Gondolkodom, hogy veszek neki Win 8.1-et, de az oldalon nincsen, csak win7-es driver. Azokkal használható, vagy a 8.1 tud leszedni magának drivereket, hogy minden működjön? Vagy ebben az esetben felejtős az új win? :(

(#38550) Balathruin válasza CanibelZ (#38549) üzenetére


Balathruin
veterán

Meg kell próbálni, hogy működik-e. Általában mennek a Win7 driverek, de lehetnek kisebb/nagyobb hibák, ha valami nem stimmel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.