Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38651) suto válasza varmi2 (#38650) üzenetére


suto
csendes tag

Köszi a gyors reagálást!

Kitt, 2 * 2 GB, ha jól emlékszem, Kingmax 1333-asok. Még nem szedtem szét a gépet, addig is egy kép:

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3817#ov

A két kék slotban van a memória.

A hwinfo és a cpu-z esetében is szürke a "DC mode", sem single-t sem dual-t nem ír.

Most még eszembe jutott, hogy lehet-e ez BIOS miatt? Az F4e béta BIOS van fenn, régebben, amikor procit cseréltem, belefutottam egy belassulós problémába, akkor raktam fel a béta BIOS-t. Azóta az megoldódott (ki kellett resetelni a BIOS-t), de a BIOS-t nem állítottam vissza.

(#38652) V60


V60
aktív tag

Sziasztok! Tudnátok segíteni?

Az alaplap: Asus M5A78L-M LX
A tegnapi napig ment rendesen de bekapcsolás után semmi. Mármint pörög a cpu hűtő az alaplapon világít a zöld led de a hdd nem pörög de érezhető, hogy kap áramot mert mert "dorombol ". Billentyűzet nem világít és az egér sem. És a biosig sem jut el.

Van valakinek valami ötlete? Volt, hogy mostanában, hogy tök lassan jött be a Win7 és recsegett a hang de újraindítás után megint ment rendesen.

Előre is köszönöm.

Üdv Zola :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#38653) cinkoxid válasza V60 (#38652) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Milyen tápegységed van?
Bios resetet csináltál?
Milyen proci van benne?

(#38654) varmi2 válasza suto (#38651) üzenetére


varmi2
nagyúr

Elvileg abban kell lenni-e a memóknak. Ne cseréld le, jó a legújabb bios, nem baj ha beta. Lehet a biosban kellene körülnézni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38655) V60 válasza cinkoxid (#38653) üzenetére


V60
aktív tag

Szia. Köszi a gyors választ. :R

Egy LC power 550W 80+ az megy rendesen közbe, és egy pici Athlon II x2 245e.cpu.. Bios resetet nem csináltam még azt, hogy kell?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#38656) cinkoxid válasza V60 (#38655) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Gondolom a tápot nem tudod kipróbálni másik gépben.

Van egy gombelem az alaplapon. Áramtalanítsd a gépet, majd vedd ki az elemet kb 5-10 percre. Utána tedd vissza, majd indíthatod a gépet. De szerintem vagy a lap, vagy a tép meghalt.

(#38657) V60 válasza cinkoxid (#38656) üzenetére


V60
aktív tag

Rendben. De ha a táp halt volna meg akkor miért megy minden? táp, alaplapon a led, hűtő stb... :F

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#38658) Fenyő válasza suto (#38649) üzenetére


Fenyő
őstag

A színkód gyakran megtévesztő, nem feltétlen az azonos színűek jelentik a dual chanelt, hanem csak az 1-es vagy 2-es memória chanel-t és pont 2 két különböző színűvel lesz dual chaneled (azaz 2 csatornád), magyarán próbáld ki az 1-2-es slotban is a ramokat (biosban unganged dual chanel alapértelmezett ami jó is több magos procikhoz).

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38659) cinkoxid válasza V60 (#38657) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Nem csak úgy tud tönkremenni egy táp, hogy nem kapcsol be többet.

(#38660) V60 válasza cinkoxid (#38659) üzenetére


V60
aktív tag

OK.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#38661) Teaway válasza Fenyő (#38658) üzenetére


Teaway
veterán

Abban alapban a procitól indulva az 1-2 slot (kék-fehér) az egyik csatorna, a 3-4 slot (szintén kék-fehér) a másik. Kétcsatornás módhoz tehát a két kék vagy a két fehér slot kell, kettő modul esetén.

Nincs itthon csokid??

(#38662) spywear válasza V60 (#38655) üzenetére


spywear
tag

Nekem egy ugyanilyen Táp ment tönkre a napokban,először csak néha nem kapcsolt be a masina aztán már nem is reagált semmire viszont a kártyaolvasó led világított csak. Csere lett belőle viszont a tápot javítani megpróbáljuk lehet, csak a kondik száradtak ki.

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#38663) spywear válasza cinkoxid (#38659) üzenetére


spywear
tag

De sajnos tud, nekem is ez lett vele.

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#38664) cinkoxid válasza spywear (#38663) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Azt írtam, hogy nem csak úgy. Tehát másfél képen is :)

(#38665) suto válasza Fenyő (#38658) üzenetére


suto
csendes tag

Köszi, közben rájöttem, hogy lehet, hogy hülyeséget írtam, mert a CPU-Z-ben a DC mode az más, az lehet az unganged. Bár nálam nem jelzi ki, pedig úgy van beállítva. A channel# -nél viszont ott van, hogy "dual", de én azt gondoltam, hogy az pusztán a memóriavezérlő képességeire vonatkozik.

A CPU-Z az első két slotban jelez memóriát, fizikailag pedig az elsőben és a harmadikban van...ezek szerint nem úgy számozza (?).

Elvileg a BIOS-nak ki kellene írnia, hogy dualban megy. Nem? Nem írja ki sem a POST alatt, sem a setupban.

(#38666) Fenyő válasza suto (#38665) üzenetére


Fenyő
őstag

CPU-Z-nek nem feltétlen kell hinni, nézd meg esetleg más progikkal is (pl aida64), biosban sem feltétlen szokott megjelenni, boot képernyőn viszont szinte mindig, szóval nyomd el a bootlogót vagy ideiglenes lődd ki a biosban és utána látni fogod, ha meg nagyon nem találod semmivel akkor vmilyen memóriasebességmérő progival ki tud mérni a különbséget, hogy duálban megy-e (pl memtest86+, vagy aida erre is jó).

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38667) suto válasza Fenyő (#38666) üzenetére


suto
csendes tag

Tisztázódott, dualban megy, mert amikor az első két slotba rakom (kék, fehér), akkor single-t ír.

Érdekes, hogy a BIOS bootoláskor nem írja ki. Zavaró volt, hogy amikor dualban megy, akkor a cpu-z az első két slotban jelezte, amikor single-ben ment, akkor pedig az elsőben és a harmadikban. Tehát máshogy számozza.

Köszönöm a segítséget!

(#38668) Blue Thunder válasza H0bi (#38617) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Mondjuk esetleg új kábelcsere? lehet hogy az zavar be...nálam is volt már hasonló, kicseréltem új kábelre és láss csodát :))

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#38669) doki026


doki026
tag

sziasztok

segítséget szeretnék kérni tőletek van egy Asus P8H67-M alaplapom bármit beállítok a bios ban ha leáramtalanítom az egész gépet akkor el vesznek a beállításaim
azthitem hogy az elem miat van de vetem bele egy ujat és akkor is ezt csinálja
mitől lehet ez ?

(#38670) cinkoxid válasza doki026 (#38669) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Mióta csinálja ezt? Biost rendesen frissítettél rajta?

(#38671) doki026 válasza cinkoxid (#38670) üzenetére


doki026
tag

nem tudom hogy mióta mert kb 1hete van nálam a lap és én nem csináltam rajta bios frissítést

(#38672) cinkoxid válasza doki026 (#38671) üzenetére


cinkoxid
senior tag

De az előéletéről tudsz bármit is?

(#38673) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Lenne egy GA-B85N Phoenix alaplappal szerelt gépem. Úgy hozta a sors, hogy pár napig ház nélkül kell használnom a gépemet és a kérdésem az volna, hogy ház nélkül, hogy tudom ki-bekapcsolni? Olvastam más topicban, hogy a PWR RST tüskéket kell összeérinteni egy pillanatra, de ugye ebből van + és - is...

Segítséget előre is köszönöm! :R

You can walk straight through hell with a smile

(#38674) varmi2 válasza csiben1 (#38673) üzenetére


varmi2
nagyúr

A power + és - lábakat kell össze érinteni, valaki fémmel, mondjuk egy csavarhúzóval, és bekapcsol. Kikapcsolni, meg a windowsból, ahogy eddig is.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38675) Blue Thunder válasza csiben1 (#38673) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Hát az úgy csúnya lenne :DDD PWR +/- érintsd össze, úgy jobban megy majd...vagy lekapcsolod a tápot :DDD

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#38676) csiben1 válasza Blue Thunder (#38675) üzenetére


csiben1
tag

Köszönöm a gyors választ, így fogok tenni! :R

Amúgy gyors megkerestem a hozzászólást, de újra értelmezve az volt hogy pwr VAGY rst....

Még 1x köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#38677) Blue Thunder válasza csiben1 (#38676) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Igen...mert reset +/- -szal pedig újraindítod

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#38678) xLt`


xLt`
tag

asus h81m-a lapnál usb probléma merült fel. 1-1 másodpercre lekapcsol, eddig csak egérnél. ezt mi okozhatja?

(#38679) Mcsabi55


Mcsabi55
csendes tag

Sziasztok.Az a baj a gépemmel,hogy nem szól a jobboldali hangszóró.Teszteltem több fajtával,de mindegyiknek csak a bal oldali hangszórója szól.Amikor a hátsó hangszórók helyére csatlakoztatom akkor szól mindkét oldal.Az alaplap új tegnap építettem be,és tegnap még szólt mindkét oldal.Szerintetek mi lehet a probléma.A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#38680) Blue Thunder válasza Mcsabi55 (#38679) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Kicsit ha pontosabb lennél...szóval az előlapi kimenetet használod vagy a hátlapi kimenetet? 2.0 van vagy 2.1 vagy 5.1-ed?

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#38681) Lapajbacsi


Lapajbacsi
aktív tag

Asus P9X79 LE lapnál a következő jelenséget tapasztalom. Bios az utolsó előtti (de legutolsóban csak valami nagyobb ram támogatás upgrade van, tehát nem látom értelmét).
Vannak ugyebár elmenthető és visszatölthető bios beállítás profilok, amiket tetszőlegesen kreálhatunk. Nos bizonyos profil betöltésénél azt csinálja, hogy elsőre egyszerűen teljesen más értékekre állítja be a bios-t mint a mi a mentett profilban van.
Akár reboot-olok akár csak körbenézek a bios beállítások közt, ezek a nem kívánt értékek vannak. (mindig ugyanaz, tehát nem random állítja másra)
Csak második nekifutásra állítja be a biost a profilnak megfelelő értékekre. És ezt mindig! Nincs kivétel, következetesen 100-ból 100 -szor megteszi, hogy elsőre téves értékeket állít be, másodikra jó.
Ergo úgy tudom csak használni ezt a fícsört, hogy mindig kétszer kell rákattintanom és betöltenem a kívánt profilt, hogy be tudjam állítani a biost a kívánt értékekre, az adott profillal...

Amúgy teljesen jó az alaplap stabil stb... ez az egy anomália van csak...

Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel? Hiba vagy sajátos bug lehet vagy én nézek el valamit?

(#38682) Mcsabi55 válasza Blue Thunder (#38680) üzenetére


Mcsabi55
csendes tag

Szia. A hátlapival is próbáltam meg az előlapival is.A hátlapinál csak a bal szólt az előlapinál semmi ,viszont amikor bekapcsoltam a hátsó hangfal kimenetet azon szólt mindkét oldal amikor teszteltem.2.1 Logitech hangfalszettem van de próbáltam fülessel is azzal se szólt csak a bal.Az az érdekes ,hogy ugyanez megtörtént úgy 4 hónapja egy másik alaplappal is.

(#38683) Blue Thunder válasza Mcsabi55 (#38682) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Akkor ott lehet hogy az audio driver beállításával van gond, nézd meg hogy minden jó van e állítva ( anno nálam is volt olyan hogy nem szóltak a hangszórók alap beállításon csak amikor átállítottam 7.1-re, vagyis úgy mint gondolom ahogy te csináltad hogy plusz hangszórót állítottál mint ha nem 2.1 lenne hanem mondjuk 5.1 vagy 7.1)....előlapinál mondjuk esetleg a lapnál nem érintkezhet rendesen vagy alapból nem jól van bekötve. Vagy ott is beállítási probléma van, esetleg le van tiltva..

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#38684) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ebbe az alaplapba bele megy az 1866-os memória? Ahol nézem a memóriát, ott olcsóbb az 1866-os, mint az 1600-as, viszont az alaplap 1600-at ír maximumra.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#38685) Fenyő válasza Speeedfire (#38684) üzenetére


Fenyő
őstag

Miért ne menne, gyorsabb memória tud lassabban menni, max nem tudod teljesen kihasználni a benne rejlő potenciált, mondjuk 1600-on valószínűleg jobb időzítéseket tud, mint egy gyári 1600-as, szóval minimális teljesítmény előnye így is lehet.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38686) Zotykoresz


Zotykoresz
csendes tag

Sziasztok.

Az alábbi alaplapnál (Gigabyte GA-EP43-DS3L) szeretném SSD-vel használni, de a biosban nem látom az SSD-t.
A bios verzió F8. Van valakinek ilyen lapja és SSD-vel használja?
Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Nokia 7710 => Samsung Galaxy Mega 6.3 => Lenovo Phab Plus => ???

(#38687) Speeedfire válasza Fenyő (#38685) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Köszi!

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#38688) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv érdeklődnék , hogy az megoldható e agy alaplappal ,hogy bele teszek egy wifi kártyát aton veszi a netet.Eddig nincs gond , most jön a kérdés: Ha ennek a lapnak a lan csatiába dugok egy kábelt , arra tudok -e egy másik eszközt kötni ami a (wifin vett netet ) megkapná?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#38689) MasterMark válasza viperabácsi (#38688) üzenetére


MasterMark
titán

Ja.

Switch Tax

(#38690) viperabácsi válasza MasterMark (#38689) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ezt most hogy értsem ,tudsz segíteni?

ez lenne a lap ebbe menne egy wifi kártya

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#38691) MasterMark válasza viperabácsi (#38690) üzenetére


MasterMark
titán

Megoldható igen.

Switch Tax

(#38692) viperabácsi válasza MasterMark (#38691) üzenetére


viperabácsi
addikt

Leírnád nekem hogy tudom megoldani , ha megkérlek?
Vagy egy magyar nyelvű leírási link is megfelel .

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#38693) szika87


szika87
aktív tag

Sziasztok
Lenne egy ilyen alaplapom Gigabyte GA-P67A-UD3-B3
ehhez van egy hyper tx3 hűtő, a problémám az hogy ha a cpu fan(4 tűs) foglalattal kötöm össze, akkor néhány másodpercig forog aztán leáll.Ezért kényszerből a sys fan (3 tűsbe) kötöttem ami forgatja, a gond az h maximális sebességgel folyamatosan, és nem lehet állítani rajta, igy baromi hangos a cucc és felesleges is hogy ennyin menjen egyfolytában.A kérdésem az, lehet e állítani a sebességen igy?Vagy pedig mi lehet a gond amiért a cpu fan foglalattal nem működik?

Előre is köszönöm

We are here for a good time, not a long time.

(#38694) cinkoxid válasza szika87 (#38693) üzenetére


cinkoxid
senior tag

biosban megnézted a beállításokat?

(#38695) sgergi válasza szika87 (#38693) üzenetére


sgergi
veterán

Elképzelhető az, hogy csak addig nem pörgeti a ventit, amíg nem melegszik fel a proci egy adott hőmérséklet fölé. Nekem is bekapcsoláskor megindul egy pillanatra, majd egy kis ideig leáll a venti. Mikor meleg a proci újra indul. Próbáld ki, hogy 1 perc után bekapcsol-e, illetve hogy biosban nincs-e alsó limit a sebességre.

(#38696) szika87 válasza sgergi (#38695) üzenetére


szika87
aktív tag

Igen a biosban ellenőriztem mindent de egyszerűen nem engedi változtatni, mind1 mire viszem manuális, silent,vagy normál, csak pörög pörög 3000es fordulaton ha sys re van kapcsolva, ha a fanra akkor ugyanúgy nem reagál semmire 0rpm, vártam több percet is, de a hűtő megse nyikkant pedig szépen lassan szöktek felfelé a celsiusok.Néztem azt is h van e állítva alsó felső limit stb de nincs,próbáltam ugye softwaresen speedfannal de sajnos azzal sem tudtam változtatni.ha sysen van akkor állandó 3000rpm ha cpufanon 0rpm.

We are here for a good time, not a long time.

(#38697) Teaway válasza szika87 (#38693) üzenetére


Teaway
veterán

És mi történik, ha a SYS_FAN2 (4pins)-re kötöd?

Nincs itthon csokid??

(#38698) sgergi válasza szika87 (#38696) üzenetére


sgergi
veterán

Fan control manuális állításánál tudsz neki értéket adni, akkor sem megy? A fan mode mire van állítva? próbáld ki voltage és PWM módban is.

(#38699) szika87 válasza sgergi (#38698) üzenetére


szika87
aktív tag

Igen gondoltam én is rá, hogy rá kötöm a sys fan2-re , a probléma az hogy odáig már nem ér el sajnos,pedig az már lehet kezelné.

A biosban ha manuálisra viszem ilyen értékeket állíthatok 075pwm value /°c - 2.50pwm value/ °c de nincs jelentősége mert hiába állítom bármelyik értékre is, nem reagál.Feszültség alapján nem latom hol lehetne.

We are here for a good time, not a long time.

(#38700) Teaway válasza szika87 (#38699) üzenetére


Teaway
veterán

Vedd le a teszt idejére a ventit a hűtőről.

Nincs itthon csokid??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.