Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37051) Picturemaker válasza CarrGomm (#37050) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Nyugodtan tedd be az X4-be, nem fognak összeveszni.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#37052) Teaway válasza CarrGomm (#37050) üzenetére


Teaway
veterán

Azon a lapon Realtek ALC1150 115dB SNR HD Audio with built-in rear audio amplifier van, minek mellé hangkártya??

Nincs itthon csokid??

(#37053) CarrGomm válasza Teaway (#37052) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

Egyelőre az alaplapi lesz, de mivel annyit lehet olvasni róla, hogy egész más ha van hangkártya, tervbe van véve, hogy veszek egy ilyet.
Majdnem annyiba kerül, mint a giga alaplap mindennel együtt, csak jobbat tud, mint az alaplapi hangkari. Ki lenne amúgy kötve erösítőre filmezéshez, meg zenéhez.

(#37054) CarrGomm válasza Picturemaker (#37051) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

...és a vga nem lassul emiatt?

(#37055) Picturemaker válasza CarrGomm (#37054) üzenetére


Picturemaker
őstag

Nem.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#37056) Teaway válasza CarrGomm (#37053) üzenetére


Teaway
veterán

OK, de előbb hallgasd meg, hogy szól az alaplapi, csak utána dönts!

Nincs itthon csokid??

(#37057) #65675776 válasza Teaway (#37052) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez mind szépen hangzik, de analog kimeneten így sem fogja elérni soha sem egy közepes hangkártya szintjét sem.

(#37058) SSJPeter válasza Teaway (#37052) üzenetére


SSJPeter
őstag

Hmm, ez hangkártya a kérdés engem is érdekelne, mivel itt éppen az enyém feletti HSZ-ben tettek egy kicsit dehonesztáló (ámbár valószínűleg helytálló) megjegyzést arra a hangkártyára, és az én lapomon is hasonló van, csak szerintem még annál is jobb (de lehet, hogy nem).
A boltban azt mondták ahol vettem a lapot, hogy ami a Asus Z97-Deluxe lapomon van az kb. egy 10.000Ft-os Asus Xonar DGX dedikált hangkártya szintjét hozza...ez igaz lehet?

Szerintem elég jól szól mellesleg, én nem fogom "lecserélni"...de érdekelne a szakértők véleménye.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#37059) #65675776 válasza SSJPeter (#37058) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hogy lenne igaz? Ugyan úgy ALC1150-re épül.

(#37060) SSJPeter válasza #65675776 (#37059) üzenetére


SSJPeter
őstag

Tehát akkor Te azt mondod, hogy egy 5.000Ft-os SB Audigy is lenyomja akár?

Csalódást keltő...mind1, egy alaplapi hangkártyához képest azért jól szól.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#37061) #65675776 válasza SSJPeter (#37060) üzenetére


#65675776
törölt tag

Audigy-ért alapból nem adnék 5k-t, de apróság. Dinamikában viszont még az is lenyomja bármelyik integrált megoldást. Persze ha digitálisan viszed ki a jelet a gépből, akkor hótra mindegy. Eleve felesleges olyankor ez az elkülönített alaplapi hangvezérlő hókuszpókusz is. Bár volt már aki azt mondta, hogy még digitálison is rosszabb volt a dinamikája az alaplapinak. De az szerintem csak valami SB-s Dolby vagy hasonló effekt miatt volt.

(#37062) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok !

Új gép, új problémák.

ASUS H97 Pro alaplapba átraktam az elöző gépemből egy PCI-os kártyát, melyen 5 db USB 2. csatlakozás van. Az elöző gépnél simán müködik, semmi install nem kellett hozzá, itt meg nem lát egy USB portot sem.

A másik; Az alaplap hátoldalán a billyentyű/egér csatlakozás mellett lévő 2 db 2.0 USB- be, ha bedugok 2 USB-s csatlakozót, akkor a gép a logó-nál csak vár, nem lép tovább, ha nincs bent semmi tovább megy. (Lehet, hogy csak az egyik "bünös", mivel egyszerre húztam ki a kettőt, így nem tudom.)

A 3.0 USB-k müködnek rendben.

Esetleg valami BIOS beállítással van a gond ? Itt első sorban a a PCI-os kártyára gondolok.

Ha valaki tud segíteni, megköszönöm.

(#37063) Teaway válasza SSJPeter (#37058) üzenetére


Teaway
veterán

"Asus Xonar DGX"

Ja, a C-media (?) chipes kártyák nem hozzám tartoznak...

Nincs itthon csokid??

(#37064) Teaway válasza #65675776 (#37057) üzenetére


Teaway
veterán

OK, de én se szakértő, se tesztelő nem vagyok, ezért mondom, hogy előbb hallgassa meg a Realtek-et, utána döntsön.

Nincs itthon csokid??

(#37065) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Sziasztok! Adott egy Asus P5KPL-AM alaplap [link]. Szeretnék bele venni 1 hangkártyát és az Asus Xonar DGX-re gondoltam [link]. Kompatibilis a 2 egymással?

Köszi szépen előre is!

(#37066) Repsol600 válasza Sev!er (#37065) üzenetére


Repsol600
addikt

Igen.

(#37067) Sev!er válasza Repsol600 (#37066) üzenetére


Sev!er
aktív tag

Köszi szépen! Akkor meg is rendelem! :))

(#37068) Teaway válasza poirot (#37062) üzenetére


Teaway
veterán

Mindegyik PCI slot-ban nézted?

Nincs itthon csokid??

(#37069) Sasos válasza poirot (#37062) üzenetére


Sasos
senior tag

Az eszközkezelő mit mutat? Nem akadt össze az alaplapi és a PCI-os USB 2.0 vezérlő? Driverek telepítése esetleg megoldhatja a dolgot.

(#37070) poirot válasza Teaway (#37068) üzenetére


poirot
senior tag

Csak az egyikben.

A PCI3-as jelölésüben.

(#37071) poirot válasza Sasos (#37069) üzenetére


poirot
senior tag

Minden drivert telepítettem az Install CD-ről.

Az eszközkezelőben az USB vezérlőknél nem találok hibát.

[ Szerkesztve ]

(#37072) Teaway válasza poirot (#37070) üzenetére


Teaway
veterán

Nézd meg a többiben is.

Nincs itthon csokid??

(#37073) Teaway válasza poirot (#37070) üzenetére


Teaway
veterán

Amúgy találsz a lapon még 6 db USB 2.0 csatlakozót, azt is használhatnád, viszont ahhoz hátlapi kivezetés kell.

Nincs itthon csokid??

(#37074) Anathema67


Anathema67
tag

Sziasztok,

Asrock Z77 Extreme6 laphoz hogy tudnék SAS csatlakozós HDD-t kapcsolni? Lehetséges egyáltalán?

köszi

(#37075) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Sziasztok!

Asrock B75 Pro3-M mATX lap működtethető régebbi 4 tűs pci csatis táppal, vagy mindenképp 8 tűs csatival rendelkező táp kell?
Előre is köszi a választ!

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#37076) trancemusic válasza Anathema67 (#37074) üzenetére


trancemusic
senior tag

Sas-sata átalakítóval!
Néhány k az ára.
Nekem ata-sata átalakítóm van,s műkszik.

(#37077) Picturemaker válasza vj0c1 (#37075) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Megy a négyessel is.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#37078) poirot válasza Teaway (#37073) üzenetére


poirot
senior tag

Na, vettem 2 db USB hátlapi kivezetést 2x2 USB kivezetéssel. Átraktam a fenmaradó PCI slot-ba (a 3.-at "takarja" a VGA kártya) az 2.0 USB-s kártyát, beraktam a "régi" gépemből egy PCI-e-s USB3-as DeLock kártyát (5 db USB port). Szóval müködik mindegyik, kivéve az elözőn az USB-s kártyám, az üresen maradt.

Valami ütközés lehetett valamivel, a lényeg, hogy van USB portom, több, mint elegendő.

Köszönöm a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#37079) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
AMD fanok help! :)
Vettem anyukám gépébe ( FuSi D2724-A1 ) egy X2 5200+ procit és alig-alig akar elindulni!
Ha nagy sokadjára sikerül neki, akkor betölt a Win7, fél perc és szürke lesz a képernyő és nem csinál semmit.
A következő indításnál betölt, de ugyan ez.
CMOS reset megvolt, semmi változás.
Win7 újra telepítés megoldaná?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#37080) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Az miért lehet, hogy kikapcsolás vagy újraindítás után a gép sosem áll le? :F Fekete a kép, de a ventik mennek. Tuti valami BIOS mizéria :U :F

(#37081) izee


izee
senior tag

Sziasztok

Hogy kell az ház előlapi hangot aktiválni? A képek szerint van befűzve, bár földelést a 2-esen hagytam, 4-esen is kipróbáltam.
Be van dugva elől a hangszóró, de win7 nem jelzi, hogy észlelne bármit.
7-es számú aljzat (FAUDIO - ha nem AC97, hanem HD) mindig generál egy kis hallható zajt, ha birizgálom a kábellel, de ennyi. Az nem nekem kell, gondolom.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#37082) ALLAT001 válasza ALLAT001 (#37080) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Ráhibáztam: a CPU FAN target temperature-t kellett kikapcsolni :)

(#37083) amdni


amdni
aktív tag

Üdvözlet!

Vásároltam egy gigabyte h97m-dh3-as alaplapot, és egyszerüen nem tudom úgy rákötni a gépház audio front paneljét hogy működjön.
Bevittem pc szervízbe hátha velem van a gond és rosszul kötöttem rá mivel minden szál külön van, erre a szervíz azt mondta hogy régi a gépház, és NEM LEHET működtetni új alaplappal egy régi gépházat.
Igaz 2006-ban vásároltam a gépházat, viszont nem volt olcsó plexi átlátszó oldalú igen nehéz és nagy nem szívesen cserélném le.
Aero cool márkájú.
Szóval létezik ez hogy nem lehet összekötni a régi gépházat az új alaplaphoz?
http://www.techsupportforum.com/forums/attachment.php?attachmentid=43279&d=1234383900
Így néz ki az audio kábel vég, a leírás szerint bekötöttem és nem működik.

(#37084) izee válasza amdni (#37083) üzenetére


izee
senior tag

Ugyanez a problémám, régi gépház új alaplap. ^^
Tényleg nem kompatibilis? :Y

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#37085) Picturemaker válasza amdni (#37083) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

BIOS-ban nem lehet az audio kimenetet állítani, hogy HD audio vagy AC97 (nem is biztos, hogy az újak még tudnak ilyet) legyen?
Megnéztem a lap manuálját, nem állítható.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#37086) Sasos válasza izee (#37084) üzenetére


Sasos
senior tag

ITT a megoldás.

(#37087) Neologizma


Neologizma
csendes tag

Sziasztok!

Hozzáértők segítségét szeretném kérni!
Keresem a jelenleg kereskedelmi forgalomban kapható legkisebb méretű alaplapot!
További kriterium, hogy integrált vga-legyen rajta ( a legjobb teljesítményű).
Intel procis.
Egyszóval a legkisebb, "leg izmosabb" integrált vga-s alaplapot...!
Szükségem lenne egy projekthez pár darab!
Ki mit ajánl?
Hol tudom megvenni?

Köszönöm előre is!

Dob és basszus, no meg miegymás.

(#37088) Balathruin válasza Neologizma (#37087) üzenetére


Balathruin
veterán

Integrált VGA nem az alaplapon van már, hanem a prociban. Az egész északi híd átköltözött oda. Mini ITX méretben találhatsz még olyat amiben lehet processzort cserélni, annál kisebbek tudtommal már forrasztottak.
Amúgy a kérdés ide tartozik:
Milyen alaplapot vegyek?

zerone: Milyen gépről van szó? LGA foglalatos a proci?

[ Szerkesztve ]

(#37089) zerone


zerone
tag

Sziasztok, tegnap haverral szétszedtük a gépet, kipróbáltunk benne egy új lap/proci/RAM kombót (sikertelenül). Ma visszaraktam szakszerűen pontosan ugyanazokat az alkatrészeket, amik előtte szépen mentek benne, most nem indul. Power gomb megnyomásakor a ház és a PSU ventik megmozdulnak egy fél mp-re (CPU fan nem), de ennyi. A lapon ég a LED, és itt véget is ér az aktivitás. Nincs pitty, a házon a power LED sem ég. Minden csatit megnéztem, kihúztam-bedugtam, csináltam CMOS resetet, leszedtem a lapról CPU-t kivéve mindent, mindig ugyanaz. PSU cserén kívül ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#37090) trancemusic válasza zerone (#37089) üzenetére


trancemusic
senior tag

Rövidzár lehet... Benéznék az alaplap alá,a nagy izgalom közepette nem-e ottmaradt egy csavar...
Proci lábak/foglalat lábak (nemtom milyen foglalatról van szó )
nem görbül egy kettő a sok közül???

(#37091) izee válasza Sasos (#36844) üzenetére


izee
senior tag

köszi

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#37092) Neologizma válasza Balathruin (#37088) üzenetére


Neologizma
csendes tag

Köszönöm!

Dob és basszus, no meg miegymás.

(#37093) Blabcsi válasza Blabcsi (#37079) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Eszerint még komolyabb procikat is vinnie kell.
Mi lehet a gond?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#37094) Sasos válasza Blabcsi (#37093) üzenetére


Sasos
senior tag

Biztos nem 2721-A1 a deszka? ITT a Fujitsu CPU kompatibilitási listája, de 2724-a1 nincs benne. Viszont egyes lapoknál, bizonyos procikhoz itt is bios frissítés kell. Továbbá egyes procik esetén nem mindegy a proci revízió száma sem. Lesd meg a lapon a pontos típust, keresd ki a listából és kiderül mi az igazság.

(#37095) Blabcsi válasza Sasos (#37094) üzenetére


Blabcsi
senior tag

2724-A1 lap. Legalább is az everest ezt mondta róla.
Bios frissítés megvolt.
Azért köszi.

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#37096) amdni válasza izee (#37084) üzenetére


amdni
aktív tag

Nekem nem működütt a realtek hd audio manager front panel érzékelés letiltása dolog.
Amúgy nekem így néz ki a kábel:
http://4.bp.blogspot.com/-UOd6TSxiEMI/TiCCu7ArcYI/AAAAAAAAAJM/a4fcgqogSpY/s1600/front+panel+cables.png

Ez ac97 és nem audio ezek szerint?
Neked működik már a dolog?

(#37097) Garsza


Garsza
veterán

Helló. Van nekem egy Asus Crosshair V Formula alaplapom. Az alaplapra lehet hőérzékelőket kötni. Meg tudja azt nekem valaki mondani milyen hőérzékelők mennek rá? PT100 vagy hőelem, esetleg linkelni egyet.

(#37098) kucseranor


kucseranor
tag

Sziasztok! Gyors segítségre lenne szükségem!

Tegnap beszereztem egy MSI Z97 Mpower lapot, felment a rendszer (8.1 pro 64), de bekapcsolásnál nincs jel se tv-n se monitoron. 2-3 kikapcs/újraindításnál van hogy random betölt. minden alapon biosban, tuning nincs. 7870 / I5 4690K. Már az is segítség lenne ha tudnám, merre keressem a hibát! Előre is köszönöm!

(#37099) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy adott egy GA-M56S-S3 alaplap és azt szeretném megtudni hogy mondjuk 4 cpu-t megemlítve mik a legerősebbek amik belemennek ebbe? Köszönöm szépen a segítséget előre is! :R

(#37100) Balathruin válasza polgi803 (#37099) üzenetére


Balathruin
veterán

CPU Support
Ha jól látom 4 magos is megy benne, de csökkentett HT sebességgel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.