Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38851) mcload21


mcload21
tag

Vagy pedig ez az alaplap: https://www.pcx.hu/termek/gigabyte-ga-g41m-combo-alaplap-48313

(#38852) Fenyő válasza mcload21 (#38850) üzenetére


Fenyő
őstag

Ennyire új lappal tuti nem fog rendesen menni (nem lesznek hozzá driverek), max ami még menne vele az vmilyen 865PE/865G chipsetes 775-ös lap (pl Asrock ConRoe865PE, 775i65PE, 775i65G, de Gigának, Ausnak is van ilyen lapja), ha pedig nem lenne elég a 865G Integráltja vga-ja akkor dedikált vgaból is max Nvidiából Geforce 6, Atiból pedig 9 ezres szériához van driver és memóriából is max 512mb-ot eszik meg csont nélkül, mémi berheléssel 1 Gb is működésre fogható, ráadásul az Me csak egy procit/szálat képes kezelni, 2 mag esetén az egyik csak pihen, de miért akarsz ilyen új gépre Win Me-t tenni? Használtan fillérekért kapsz vmi P3/P4/Athlon XP vasat azon gond nélkül menne.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38853) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Üdv Urak!
Egy problémám lenne. Az MSI Z68 GD65 (B3) típusú alaplapomban kicseréltem a core i5 2500K processzort egy i7 2600K-ra. Az újraindítás után felismerte a procit, minden rendben volt, de a szokásos egy hosszú pittyenés után egy rövid, majd két nagyon rövid pittyenés hallatszik. Minden bekapcsoláskor. Valami ilyesmi:

PITTY----pitty--pi-pitty (elnézést ennél jobban nem tudom leírni :B ) A kötőjelek a pittyntések közötti szünetek hosszával arányosak.
Ezek után a gép normálisan elindul, sem a BIOS-ban (UEFI) sem a CPU-Z-vel, sem az MSI Control Center programmal, sem a Windows erőforrásfigyelővel, sem a Catalist Control Centerben nem látok semmi rendellenességre utaló jelet, értéket. A hőmérsékletek is normálisak, mind a CPU mind a GPU esetében.Ezen az oldalon azt találtam, hogy AWARD BIOS esetében: "1 long, 2 short: Video adapter error- Either video adapter is bad or is not seated properly. Also, check to ensure the monitor cable is connected properly" A VGA-m elvileg rendesen fekszik a PCI-aljzatban, kábel rendben.
Van valakinek ötlete, mi okozhatja ezt? A gép látszólag hiba nélkül működik.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#38854) mcload21 válasza Fenyő (#38852) üzenetére


mcload21
tag

Van már több p1-es, 486-os, P2-es. Kellett volna egy olyan gép, amin az XP és a ME is tud futni. Be is szereztem egy P3-ast - 1200mhz tualatin celeron, 512 mb ram ( Fujitsu Siemens T-bird gyárilag összeálított gép, midi ház, MSI ms-6318 ver 5. alaplap.) Sajnos a gép hiába újszerű a kondik már nem, és ez a használt lapoknál általában így van. Szóval a javítás többe kerül mint a gép. Van egy asus P5B lapom is, azon is kondikat kellene cserélni - párat ki is cseréltem, de van olyan amit házilag nem lehet, vagy profi felszerelés kell.
Régebbi játékokhoz kellett volna a ME, mert van olyan ami már xp-n sehogy nem akar futni. -így a régebbi xp-s és a még régebbi ME-os játékok is futtathatóak lettek volna egy gépen.
Így elegem lett és arra gondoltam, hogy veszek egy még újonnan kapható C2Duo lapot ...

De ha valaki tud hibátlan, újszerű MSI ms-6318 ver 5. lapot, az nagyon érdekelne.

(#38855) mcload21 válasza GypsFulvus2 (#38853) üzenetére


mcload21
tag

Sok lapnál, ha pl ramot raksz be, vagy procit cserélsz, vagy a lapon átállítasz valamit akkor indításnál jön a csipogás - ilyenkor biosba belép, átnéz, ha valamit kell akkor beállít és ment, de lehet hogy csak belép és utána mentés ...

(#38856) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Van egy 1,5-2 hónapos gépem az alaplap asrock q1900-itx alaplapom, a ház AKYGA AKY309BK. A probléma az hogy az előlapi usb nem működik. A gépet szétkaptam a csatlakozás nem csúszott szét, a ház részén forrasztva van. A rádugott eszköz nem csinál semmit, áramot ad le, mert telefont rádugtam és tölteni tölt, de adathordozót nem hoz be. (1 hónapja használtam azt a csatit utoljára, akkor gond nélkül üzemelt)
Ötlet?

(#38857) GypsFulvus2 válasza mcload21 (#38855) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Az megtörtént, beléptem, és elmentettem a BIOS-ban a változásokat. Ennek ellenére minden indításnál adja ezt a plusz három csippantást.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#38858) Fenyő válasza mcload21 (#38854) üzenetére


Fenyő
őstag

Hát az ilyen gyári egybegépekkel az a gond, ha vmi tönkre megy bennük nem egyszerű cserélni a nem szabvány felépítés miatt, de ha kondi gondja van akkor gondolom a spéci tápjában is halódnak, szóval akkor nem csak a lapot, a tápot is újra kéne kondizni, ami már tényleg 2-3 ezer ft is lehet, abból simán veszel vmi jobb állapotú p3 lapot, tápot az már necessebb (főleg ha nem szabvány méretű), de ilyen 300 körüli FSP-ék elég jó áron szoktak menni.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38859) trancemusic válasza mcload21 (#38854) üzenetére


trancemusic
senior tag

Tualatin cerka +1 nálam. :)
Egyetlen celeron,ami nem agyonbutított, "selejt" pentium!

1,7 ghz-ig volt tuningolva,abit vh6-II lapban. :D

Esküszöm lenyomta teljesítményben az első p4-eket.2ghz-essel volt pariban.
Imádtam. :DD

(#38860) mcload21 válasza Fenyő (#38858) üzenetére


mcload21
tag

A tápot ellenőriztem először, és hibátlan - műszerész vagyok. A lap szabványos micro-ATX, pár öregedő kondit kicseréltem, de nem tökéletes, mert vannak olyanok, amik olyan helyen vannak, hogy spéci hely és felszerelés kellene a javításához.
Egyébként csak az alaplap érdekel belőle, a többi akár mehet a szemétbe, vagy alkatrésznek.
Sajnos erről a P3 celeron T-bird midi házas gépről még fényképet sem találok a neten, csak a P4-es nagytestvéréről.
Az ilyen egybegépekből elvileg többnek is akadnia kellene, de semmi. Pedig nagyon jó kis lap van benne, ami pont kellene, ha már C2duo- win Me vacakolással nem érdemes foglalkozni ...

(#38861) mcload21 válasza trancemusic (#38859) üzenetére


mcload21
tag

Nekem mindíg is a tualatinos P3 gépek voltak a gyengéim. Nagyon ütősek voltak, és az elején a P4-eseket is alázták... :C
Ha nem tudok a korábban említett MSI lapot beszerezni, akkor mit ajánlanátok?
ASUS TUSL2-C, vagy Abit ST6 ... ezek elég komoly és népszerű lapok voltak, viszont elég öregek - a tualatinos korszak elején jelentek meg ...

(#38862) Fenyő válasza mcload21 (#38860) üzenetére


Fenyő
őstag

Hát ha nem fér bele normál atx méretű lap, akkor mondjuk agp-és micro-atx-es tua ready p3 lap nem sok van, leggyakrabban Asus Tusl2, Tuv4x vagy Abit St6, Vh6T szokott felbukkanni amit érdemes is lehet megvenni.
+1 Tua Cerka simán lenyomja Willamette /Northwood Cerkákat (azok vmi iszonyat gyengék), sőt a gyengébb Willamette P4-eket is a Tua P3 pedig össszes Willamette P4-et és még a gyengébb Northwood P4-eket is, az 1.4-es Tua P3 kb az 1.8-2.0-as Nw P4-el van pariban.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38863) Fenyő válasza mcload21 (#38861) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha elég az 512 mb ram akkor jó az ST6/Tusl2, a Tuv4X/VH6T 3 gb-ot is kezel ha kell, ill vannak ddr-es Tua lapok is (Viás ill Sises alapokon), de viszonylag ritkák és sebességben nem igazán hoznak többletet mivel az fsb továbbra is sdr maradt (kb annyit számít mint nforce2-nél a dual ddr a singel-el szemben), esetleg ha tuningolsz akkor egy gyorsabb ddr ram nem fog korlátot szabni.
Amúgy Asus/Abit mellet még Epox/Soltek Tua ready lapok szoktak még itthon felbukkanni, amik érdemesek lehetnek a vételre.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38864) quailstorm válasza Fenyő (#38863) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Esetleg Tua P3 helyett Barton magos Athlon XP? Azok is Win98SE--XP támogatottak, DDR RAMot szeretik, meg AMD 3DNow is van.

(#38865) szallasi007 válasza mcload21 (#38854) üzenetére


szallasi007
őstag

Szia, az nem megoldás hogy felraksz egy xp/win 7 oprendszernek majd virtualbox vmware be pedig az me-t?

(#38866) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

Sajnos nem tudom, hogy a kérésemet egyáltalán jó helyre írom e, ezért elnézést. Ha valaki csak abban tud segíteni, hogy melyik topik lenne a legmegfelelőbb, azt is megköszönöm!

Keresnék olyan budapesti fórumtársat, aki vállalna egy forrasztásos munkát jelképes áron, (sör, Milka stb) és rendelkezik Weller pákával, (vagy hasonlóval). Egy kb. 1cm.-es foglalat 4db. pici lábát kellene ráforrasztani egy régi alaplapra. Sajnos a kezembe maradt a pici foglalat, amikor kihúztam a csatlakozóját. Elengedte a forrasztása. A 4 láb kb. 1mm.-re van egymástól. Csináltam képeket róla, hátha segít!

Felülről:

Alulról:

Ez menne bele, ha vissza van forrasztva:

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#38867) Balathruin válasza Faterkam (#38866) üzenetére


Balathruin
veterán

(#38868) Faterkam válasza Balathruin (#38867) üzenetére


Faterkam
addikt

Köszi ráírok, hátha! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#38869) adyh


adyh
tag

Sziasztok!

Kaptam egy gépet amit mondván megpróbálok megjavítani.
Probléma a következő:
A gép indulása után van, hogy eljut a windows betöltéséig, van, hogy nem. Újraindul, de van amikor indulás után semmi nem jön be..
BIOS- indítása után ez jön be.
Gondolom a BIOS nincs a helyén, ilyennel még nem volt dolgom, ebben kérek segítséget.
Köszi

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#38870) Apollo_21 válasza adyh (#38869) üzenetére


Apollo_21
addikt

Úgy tűnik mint egy félre sikerült Bios frissítés.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#38871) quailstorm válasza adyh (#38869) üzenetére


quailstorm
nagyúr

ASUS elég szépen őrzi a BIOSokat, szóval alaplap oldaára fel, BIOS-t leszeded, kirakod floppyra ahogy kéri, és felrakod.
Vagy ha floppy nincs, live DOS CD/USB kell a laphoz megfelelő flasherrel és BIOS-szal.

(#38872) adyh válasza quailstorm (#38871) üzenetére


adyh
tag

Leszedtem, a legújabb Bios-t , egyébként ez amit ír a gép ugyan az 1007.002-es
Van egy ilyen bios utilities is az is kell?
Illetve a floppyt nem tudom megoldani, tudsz segíteni a USB-s esetleg CD-s megoldásban?

[ Szerkesztve ]

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#38873) quailstorm válasza adyh (#38872) üzenetére


quailstorm
nagyúr

a utilities szerintem egy windowsos program
USB-->Rufus, FreeDOS pendrive. De Hiren's bootCD se rossz. Aztán valamiről, CD-ről például egy plop boot managert kell bootolni ha a lap USB bootot nem támogat. Azzal megoldható.
A flashert meg a BIOS-t meg berakod a pendrive gyökérbe.

Ha nem tudod mit csinálsz, ne csináld.

(#38874) Fenyő válasza adyh (#38869) üzenetére


Fenyő
őstag

Ilyet hibás memória csinál tipikusan (rossznak tűnő bios, + az újraindulgatás is ramhibára utalhat), eressz rá egy memtestet (addig semmiképp ne frissíts biost), ill. ha több ram modul van benne, próbálgasd őket egyesével, valamint ilyen korú lapnál a már az esetlegesen elfáradó kondik okozhatnak instabilitást, azokat is nézegesd meg.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38875) adyh válasza quailstorm (#38873) üzenetére


adyh
tag

Megcsináltam az usb-t rátettem a bios-t de a flashert azt hol találom az mi? :)
Az utilities-re írja, hogy flash itt

És ha ezt beteszem újraindítom akkor erről indul? mert a floppyt várja.

Nem igazán tudom ezeket a dolgokat, de ha szájbarágosan elmondod, menni fog.
Különben meg ha én nem csinálom meg a gépet akkor kidobják... egy régi gépről van szó. veszteni nem vesztek..
köszi

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#38876) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Sziasztok.

Egy uATX-es szabvány és mATX-es szabvány ugyanaz? Már méretileg, hogy ha egy mATX-es lap befér a házba, akkor egy uATX-es lap is.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#38877) quailstorm válasza adyh (#38875) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Rendszerválasztó, XP, BIOS, Aflash 2.2.1, az kell neked. ez meg link

Csak akkor tudsz nem floppyról dolgozni, ha elindul rendesen a gép, és bejön a boot media választó.

[ Szerkesztve ]

(#38878) zsigripapa


zsigripapa
csendes tag

Sziasztok!!

Szerintetek az miért lehet hogy a Gigabyte B75-D3H alaplapomon be van kapcsolva a billentyűről való indítás/ébresztés de ha a billentyű power gombal kapcsolom ki akkor leveszi az 5v ot a billről azaz nincs áram alatt így nem tudom a bill. powerel elindítani, de ha pl a biosnál kikapcsolom a gépet a házon lévő gombal akkor rajtahagyja az 5v a billentyűn így be is tudom kapcsolni billentyűzettel. win8 am van lehet az kavar be valamit mert igaz másik alaplappal de ezzel a billentyűzettel win7 alatt ment a ki be kapcsolás a billentyűzettel. a táp ugyan az. legújabb bios van fent

van ötletetek??

köszi

[ Szerkesztve ]

(#38879) dobobazsy


dobobazsy
őstag

sziasztok!
tesóm nevében érdeklődnék, van egy Dell Optiplex 740 gép amiben Dell 0TT708 alaplap van.
procit szeretne bővíteni, jelenleg egy 4200+ amd van benne (vagy 4400+ a lényegen nem nagyon változtat)
próbáltam keresni milyen CPU-kat támogat, de egyik oldal szerint csak 2 magos athlonokat, míg másik forrás szerint még quad core phenom-ot is támogat.

BIOS date: 07/03/2008

valaki tudna okosabbat mondani? hálásak lennénk :R

előre is köszönöm!

(#38880) trancemusic válasza dobobazsy (#38879) üzenetére


trancemusic
senior tag

2008 végén jelentek meg a phenom 2-esek.
Újjabb biost nézzetek a laphoz,mert a mostanival lehet nem fog működni.

(#38881) zsigripapa válasza dobobazsy (#38879) üzenetére


zsigripapa
csendes tag

ftp://ftp.dell.com/Manuals/all-products/esuprt_desktop/esuprt_optiplex_desktop/optiplex-740_user%27s%20guide_en-us.pdf

itt írja hogy támogatja a 4magost is

(#38882) dobobazsy válasza trancemusic (#38880) üzenetére


dobobazsy
őstag

köszi szépen mindkettőtöknek!
igazából sima Phenom-ra gondoltunk, az is megteszi. remélem bios frissítés nélkül megússzuk, mert ilyen gépen még nem frissítettem, csak ASUS lapon és ASRock-on :) amik normál asztali gépekben voltak.

mégegyszer köszönöm a gyors választ!

(#38883) Mcsabi55


Mcsabi55
csendes tag

Sziasztok.Nemrég cseréltem a gépben alaplapot és azóta ,ha bármilyen komolyabb gépigényű játékot elindítok olyan 5 perc után kikapcsol a gép.Néha ezt a írja ki WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR .Az előző alaplappal (MSI Z87-G45 Gaming) win 7-el minden rendben volt. Egy Asus Maximus Ranger 7-re cseréltem a lapot Win 8.1 van a gépen.További adatok : Corsair RM 850 Táp, Corsair Vengeance 16GB Ram ,MSI 780ti Gaming VGA,OZC Agility 128gb SSD,PNY Optima 480 gb SSD, 1tb HDD.Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#38884) cinkoxid válasza Mcsabi55 (#38883) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Próbálj meg egy bios resetet, illetve frissítést ha nem a legfrissebb.
Kikapcsoláskor simán kikapcsol, vagy esetleg újraindul? Kék halál van?
Ha így sem oldódik meg a gond, akkor növeld meg a proci feszültségét valamennyivel.

(#38885) Mcsabi55 válasza cinkoxid (#38884) üzenetére


Mcsabi55
csendes tag

Szia .Először is köszönöm a gyors választ.Valamikor simán kikapcsol máskor meg kiírja Kék háttérrel amit már fentebb írtam most pörgettem egy stressz tesztet az Aida-val,most nem kapcsolt ki.A processzor órajele 4,4 re van állítva viszont a feszültségen nem állítottam mert azt gondoltam azt automatikusan hozzáállítja ,nem vagyok egy nagy tuner, mennyivel állítsak rá a feszültségre,és hogyan kell BIOS resetelést csinálni?

(#38886) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok! Van egy gép, Asus M2N alaplap, X2 5000+ proci, 2 darab 1 gigás Samsung memória (M378T2953EZ3-CE6). Régebben tökéletesen működött, egyszercsak nem indult el. Kipróbálgattam néhány féle képpen, Ha 1 darab memória van a procihoz legközelebbi slotban akkor megy mind a kettővel külön külön, de együtt nem indul a gép, zúg, de nincs kép, nincs csipogás. Minden kombinációt nem próbáltam még ki, csak a procihoz legközelebbi 2 slotban és a távolabbit egyel kijjebb téve, de egyik sem volt jó. Mi mehet ki egy gépben, amitől elkezd nem kezelni 2 memóriát? Mit javasoltok?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#38887) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!

ASUS P5Q Premium alaplapomon a CPU venti 4200-at pörög percenként. Mivel tudnám beállítani az ezres fordulatszámot. A Driver Booster szerint minden driver rendben van.
Köszönettel, :R

(#38888) #65675776 válasza dlaj (#38887) üzenetére


#65675776
törölt tag

BIOS-ban engedélyezd a fordulatszámszabályzást. (CPU Q-Fan Control Enabled-re.)

[ Szerkesztve ]

(#38889) dlaj válasza #65675776 (#38888) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi, valóban nem volt engedélyezve. :R

Csak sajnos ugyanúgy 4219 az rpm a SpeedFan szerint és a bios szerint is. Többször újraindítottam, és megpróbáltam hűtési profilt (Standard/Silent/Power) is váltani, de semmi változás. :O

A SpeedFan-nal nem lehet véletlenül beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#38890) #65675776 válasza dlaj (#38889) üzenetére


#65675776
törölt tag

Milyen hőmérsékletű a proci? MErt vaszínűleg azért pörgeti, mert szükségszerűnek látja.

(#38891) dlaj válasza #65675776 (#38890) üzenetére


dlaj
őstag

Szerintem azzal nincs gond (lásd a képen), hidegindítás után is így pörög. :((

(#38892) cinkoxid válasza Mcsabi55 (#38885) üzenetére


cinkoxid
senior tag

akkor a tuning miatt van, automata módban vagy túl sokat, vagy túl keveset ad neki. Nem ismerem a procidat tuning szempontjából. Próbáld meg abban a topicban feltenni a kérdést, ahol ezzel foglalkoznak.

(#38893) Mackóka


Mackóka
csendes tag

Tiszteletem!
Problémám: Asus P5WD2 Prémium alaplap.(Bios:0803)
Nem tudom USB Bootra rávenni!
A support oldalon a "tudástár"-ban leírtak alapján sem... :((
A bios látja az USB-t, helyesen be is azonosítja - de csak "forced FDD" módban veszi észre, hogy van ott valami MBR - de persze: nem jó.
Az eszköz természetesen műxik (másik gépeken)

Hátha....

(#38894) norbert1998


norbert1998
veterán

Hali.

Haver egyhetes gépében meghalt a deszka. Asrock 970 extrém 4. Felpörög majd leáll áram alá helyezés után. Gombokat nem reagál. Alaplap alján kijelző marhasagokat ír. Hátulján a clr CMOS pirosan világít és elektromosan ráz. Biztos hogy vagy az alaplap vagy a proci halt meg mert minden mást csereltunk és ugyanez.
Tesója wowozott, majd mintha a gépből lekapcsolták volna az áramot olyan volt.
Megy vissza gariba.
Szerintetek mi találhatta?

[ Szerkesztve ]

(#38895) Balathruin válasza norbert1998 (#38894) üzenetére


Balathruin
veterán

Ráz? Konnektorral/elosztóval minden okés?

(#38896) norbert1998 válasza Balathruin (#38895) üzenetére


norbert1998
veterán

Jaja.
De csak a gomb ráz. Ház okés. És kb csak mint egy gyenge sokkoló játék. Szóval tízezred amper sok ezer volt érzését kelti.

[ Szerkesztve ]

(#38897) Balathruin válasza norbert1998 (#38896) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha már minden cserés volt (táp is), akkor tényleg lap hiba. Házból kiszedve is próbáltátok?

(#38898) norbert1998 válasza Balathruin (#38897) üzenetére


norbert1998
veterán

Proci meg a lap nem lett cserélve. Nem úgy nem.

(#38899) cinkoxid válasza norbert1998 (#38898) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Alaplap hiba lesz. Ezzel a típus lappal már volt gondom neked, bár az más volt.

(#38900) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag

Üdvözletem a kedves tagoknak!
Van egy olyan problémám a következő lapommal, Asus p7h55m-pro,
hogy, mikor kikapcsolom a tápegységet, vagy áramtalanítom, ugye ilyenkor kialszik a zöld led a lapon, és mikor vissza teszem áram alá, nagyon lassan halványan elkezd világítani majd lassan felerősödik teljesen mire bekapcsolható állapotba kerül a gép! De van hogy közben eltelik 20 perc is mire teljesen kivilágít a led!
a másik amit észre vettem, az mikor elkezdem ki-be huzgálni meg mozgatni a széles áramcsatit a lapon, van hogy hamarabb kivilágít a zöld led, de nem mindig jön be a trükk!
köszi előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.