Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38251) Blue Thunder válasza Blue Thunder (#38250) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Meg gondolom az ssd-re megy a rendszered biosban be kell állitanod egy két dolgot...ssd-t mindenképp inteles vezérlőre tedd.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#38252) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Gigabyte B85N Phoenix lapom van. Megoldható az hogy valamilyen úton módon a Sata csatikat kibővíteni? 4db van rajta. Nekem a duplája vagy a triplája kellene. PCI-e kártya van benne mert az IGP-t nem használom. Van esetleg olyan reiser ami 1db x1-re és egy 1db x16-ra alakítja át a csatit? Mert akkor tennék bele egy Sata vezérlőkártyát.

Smoke some weed nigga!

(#38253) Emu válasza Blue Thunder (#38250) üzenetére


Emu
őstag

Az a baj, hogy nem jutok el odaáig, hogy belépjek biosba. Egyébként W7 alól elvileg ASUS Utility a legfrissebb biost szedte le, és tette fel.

Addig jut el a gép, hogy self teszt után csippan egyet(ezt eddig is csinálta), és normál esetben ezután kapcsol a monitor, lesz boot képernyő. Most csak a csippanásig jut csak el...és fekete képernyő, nem történik semmi. Arra gondoltam, hogy lehúzok mindent, csak az alaplapot hagyom, hátha valami ütközés van. De bármi ötletet szívesen fogadok.

(#38254) codec válasza Emu (#38253) üzenetére


codec
senior tag

Sérült biost szeretné javítani az Asus Crashfree. Egy pendrivera tegyed fel a biosfile-t, minden usb-t huzzál le róla csak a pendrive maradjon. Beolvassa a bios file-t és flasheli.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#38255) lalakov


lalakov
senior tag

Sziasztok!

Egy ASUS P4P800 Deluxe-re szeretnék Debiant felrakni. Ez egy kizárólag munkára fogott gép, ami nincs hálózatra kötve.

Az ASUS oldalán a drivereknél nem látok külön Linux drivert. Mit javasoltok hozzá?

Köszönöm.

(#38256) Fenyő válasza lalakov (#38255) üzenetére


Fenyő
őstag

Mert nem is kell, nem windóz az, a kernelben alapvetően benne van minden ami kellhet, minden valószínűség szerint csont nélkül fog menni azon a gépen a Debian (mondjuk egy lájtosabb ablakezelővel azért ajánlott), esetleg ha GF6/7 van benne ahhoz nem árthat egy zárt nvidia driver, esetleg usb-és wifis stickekhez kellhet még külsős driver.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38257) lalakov válasza Fenyő (#38256) üzenetére


lalakov
senior tag

Ez nagyon jó hír. :R
Ti 4800 van benne, de ahhoz már találtam Linux drivert.

(#38258) Emu válasza codec (#38254) üzenetére


Emu
őstag

Köszönöm, próbálkozom :R

(#38259) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok
egy kis segítséget szeretnék kérni :)

Adott egy Z77-a alaplap.
Sikeresen kitöröltem 2 fájlt.
Azóta indításkor ez fogad:

Mit tudok tenni, hogy ezt megoldjam? :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#38260) codec válasza Elar (#38259) üzenetére


codec
senior tag

Automatikusan induló programok közül vegyed ki(msconfig-ban), Esetleg a szolgáltatások között is érdemes körül nézni, mi az ami ezt indíthatja.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#38261) Predator2 válasza codec (#38240) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Nos még mindig megvan az az ismeretlen hardver:

Mi ez és melyik driver kell hozzá?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#38262) Sasos válasza Predator2 (#38261) üzenetére


Sasos
senior tag

Ezt fusd végig, a második válaszban a megoldás.

(#38263) 3shae


3shae
aktív tag

Sziasztok,

már említettem valamelyik nap, hogy kipurcant egy lapom, most kérdezném tőletek hogy szerintetek javítható?

Win 7 telepítés után három napig csodásan ment, egyszer csak nem ébredt fel alvásból, majd újraindítás után 2-3 kékhalálozás, és már be sem kapcsol a gép (led ég a lapon, táp elindul) a proci jéghideg a lapban! :Y

:R

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#38264) Balathruin válasza 3shae (#38263) üzenetére


Balathruin
veterán

Ház nem ér hozzá a laphoz? Távtartók bent vannak? Ha LGA, akkor megnézném a foglalatot is, bár ha az lenne a gond más hibának kéne előjönnie.

(#38265) Predator2 válasza Sasos (#38262) üzenetére


Predator2
addikt

Igen ez az, köszönöm.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#38266) Norreck


Norreck
csendes tag

Sziasztok!
Új vagyok itt és egy nagyon fontos kérdéssel fordulok hozzátok!
Ma vettünk, egy új számítógépet ajándékba, és az a gond vele, hogy felraktam a Windows 7-et úgy ahogyan eddig már nagyon sokszor csináltam különböző gépeken, viszont most egy olyan gondom van, hogy nem akar be bootolni. Hiába állítom át, hogy vinyóról bootoljon megjelenik az asus logó, fekete kép majd a monitor kiírja h "going sleep" és kezdődik az egész elölről (asus logo, fekete képernyő, going sleep stb.. ) mind addig amíg ki nem kapcsolom vagy be nem lépek a biosba. Mi lehet a baj?
Gép adatai: Alaplap: Asus H81M-A, 4GB RAM, Intel proci.
A win 7 nem eredeti. Olvastam, hogy ez az UEFI Biosnál okozhat gondot de elméletileg már deaktiváltam a secure boot funkciót, de továbbra is fent áll a baj!
A segítséget előre is köszönöm!
Üdv.

(#38267) botyko


botyko
újonc

Sziasztok!
S.O.S. segítséget szeretnék kérni!Ma vettem egy i5 3570k procit (használt).Beraktam az alaplapba ami egy Asus p8h67-m evo ez eddig egy i5 2500 as procival tökéletesen működött 4x4GB 1333Mhz ramokkal.Tehát beraktam a procit és be sem kapcsol a monitor csak az alaplap sípol négyet és világít a DRAM led mintha a memóriákkal volna gond de azok eddig tökéletesen működtek a régi procival.Megnéztem az alaplap a proci és a ramok kompatibilisek egymással.Esetleg a biost kellet volna frissíteni de most már be sem kapcsol a monitor.Esetleg tud valaki segíteni?Please! :(

(#38268) Apollo_21 válasza botyko (#38267) üzenetére


Apollo_21
addikt

Azt kellene megnézni milyen verzió a BIOS.-..persze ha megvan még a 2500-as procid...
ahhoz elég volt egy 0805-ös BIOS de a 3570K hoz már 3207-es kell.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#38269) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#38252) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Valaki?

Smoke some weed nigga!

(#38270) Balathruin válasza Norreck (#38266) üzenetére


Balathruin
veterán

Milyen proci? Pl. G3220, i5 4440, stb.

botyko: Mindenképpen cserélgess/vegyél ki RAMot, hátha beindul. Ha van MemOK! gomb, akkor nyomd meg, úgy tudom beállítja a memóriát ha nem jó.

Syd2012: Ez így nem nagyon fog menni. Tudtommal nincs PCI-e elosztó. :(

[ Szerkesztve ]

(#38271) Norreck válasza Balathruin (#38270) üzenetére


Norreck
csendes tag

Proci: Intel Dual Core G1840

(#38272) botyko válasza Balathruin (#38270) üzenetére


botyko
újonc

Próbálta a memóriákat pakolni de semmi.A mem ok gombot megnyomom leáll aztán ugyan úgy sípol és semmi.

(#38273) botyko válasza Apollo_21 (#38268) üzenetére


botyko
újonc

A bios verzió szerintem régi de már sajnos nem tudom megnézni.Az alaplapon 1.04 verzió felirat van.

[ Szerkesztve ]

(#38274) Balathruin válasza Norreck (#38271) üzenetére


Balathruin
veterán

BIOS verzió?
0909 a minimum, mert az a Cerka már Haswell Refresh!

botyko: Ha felrakod egy pendrivera a legutolsó BIOS-t, akkor nem lehet felrakni? Van az I/O portoknál egy gomb, az nem arra van?

[ Szerkesztve ]

(#38275) pcgamer01 válasza 3shae (#38263) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Szia!

Ha a proci hideg akkor vagy foglalat vagy pedig a tápköre ment tönkre...

Samsung Galaxy S10+

(#38276) Norreck válasza Balathruin (#38274) üzenetére


Norreck
csendes tag

1001

(#38277) botyko válasza pcgamer01 (#38275) üzenetére


botyko
újonc

Ezt esetleg meglehetne próbálni.

(#38278) pcgamer01 válasza botyko (#38277) üzenetére


pcgamer01
senior tag

?

Samsung Galaxy S10+

(#38279) botyko válasza pcgamer01 (#38275) üzenetére


botyko
újonc

Nem tudom hogy hideg e a proci de eddig a lapnak semmi baja nem volt,mint írtam i5 2500-al hibátlanul mnt minden.

(#38280) pcgamer01 válasza botyko (#38279) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Nemtudom,viszont nem sértésből de nem neked válaszoltam. :B

Samsung Galaxy S10+

(#38281) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Adott a probléma egy Giga H77 alaplappal hogy nem ad képet. A VGA (GTX 750Ti) egyik pillanatról a másikra megszünt létezni a router kábelt cseréltem gondolom kicsit megfeszengette vagy nem tudom. De a IGP (i5 3470) működött. BIOS-ban átállítottam hogy csak PCI menjen képként azóta semmi sincs. CLR MOS-ra nem reagál ( két kis tű összeillesztése pár másodpercig bekapcsolt állapotban) illetve az elem kivételére sem reagál a BIOS. Már kezdem azt hinni hogy az alaplappal van a gond pedig szépen elindul hang, újraindítás nincs.

(#38282) trancemusic válasza 4264adam (#38281) üzenetére


trancemusic
senior tag

Nem nem! :(
Cmos reset áramtalanított lapon!

Lehet elszállt a bios chiped...

Vga ne legyen a lapban,akkor reseteld a biost.
Igp-n lesz kép újra.

[ Szerkesztve ]

(#38283) Balathruin válasza 4264adam (#38281) üzenetére


Balathruin
veterán

PCI és a PCI-express teljesen más! Ha tényleg PCI-re állítottad, akkor te szúrtad el, de nagyon.

(#38284) 4264adam válasza trancemusic (#38282) üzenetére


4264adam
veterán

Én már nem tudom, mert router problémám is volt ma most ez tuti kapkodtam. Nem reagál áramtalanított lapra sem vagyis nincs jumperem kézzel egy drótot raktam hozzá. A Procin MUGEN 4 miatt nem sokat hallok de felpörög majd lelassúl és újra fel. Ha a ramot kiveszem állandó újra indulás van .

(#38285) 4264adam válasza 4264adam (#38284) üzenetére


4264adam
veterán

A VGA ventillátora azért szépen forog :D

(#38286) 4264adam


4264adam
veterán

Init Display First-öt PCI-re állítottam. Videón néztem meg még mindig nem jó a gép

[ Szerkesztve ]

(#38287) gti16v


gti16v
őstag

szisztok,elnézést tudatlanságomért,de kb 7-8 éve nem váltottam platformot,és most 775 -ről 1150 re váltottam,1000 éve nem építettem gépet,és el is akadtam....
A régi 775 ős gépen a cpu közelébe csak egy 4 pines csati volt ,amire a tápról jött kábelt kellett rádugni,na most meg már 8 pines az a csati,és az új tápon lévő csatok közül(számomra) nem egyértelmű melyiket kell rádugni, a 2 x 4 pines vagy az 1 x 6 pinest+ 1x2 pinest.

Köszönöm

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#38288) trancemusic válasza gti16v (#38287) üzenetére


trancemusic
senior tag

2x4.
A 6+2 vga csati.

(#38289) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Sziasztok!

Alaplap hibára utalhat-e az alábbi jelenség? Bekapcsolom a gépet, felpörög minden, de képet nem ad a gép. Az egér és a billentyűzet LED-jei sem világítanak. Eltelik így 1-2 perc, majd kikapcsolás nélkül újra megnyomom a bekapcsoló gombot, és felvillan a billetnyűzet és az egér, továbbá képet is ad a monitor. Innentől tökéletesen működik a masina.

Ez inkább alaplap vagy táp hiba lehet?

Alaplap: ASRock Z77 Pro3
Processzor: Intel Core i7-3770S
Táp: Corsair HX520
Vga: Sapphire HD7870

Gondolkodtam, hogy megnézem videokártya nélkül a gépet, hogy produkálja-e. A reprodukálást nehezíti, hogy hetente 2-3 alkalommal történik csak meg, jellemzően hosszú (8-10 órás) kikapcsolt állapot után (munkából hazaérés után).

Az AIDA64 érzékelő fülén ezek a feszültségadatok szerepelnek:

gottagofast

(#38290) minite


minite
tag

Sziasztok!
Egy Gigabyte B85M-D3V lapom van és AHCI
módban szeretném feltelepíteni az XP-t, viszont
nem találok sata driver-t hozzá. Próbáltam XP
ISO-ba integrált sata driveres telepítést is, de
akkor sem látja a winchestert...
Win7 ssd-re már felkerült, wd vinyóra menne az XP (könyvelö progi miatt van szükség XP-re mielött valaki kérdezné minek is az nekem :) )

Ötlet?

(#38291) 3shae válasza Balathruin (#38264) üzenetére


3shae
aktív tag

Azok rendben voltak mind. Nem lehet hogy a fesszabályzók mentek tönkre? Azok cserélhetők?

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#38292) #65675776 válasza msgt.fubar (#38289) üzenetére


#65675776
törölt tag

Olyan, mintha a táp kondijai betegeskednének. Meg kellene nézni másik táppal.

minite: Telepítsd fel IDE módban, utána Win-ben engedélyezd az msahci drivert, majd BIOS-ban állítsd vissza AHCI-re.

(#38293) minite válasza #65675776 (#38292) üzenetére


minite
tag

Köszönöm szèpen a választ!
Ezek után biztos hogy zökkenőmentesen megy ahci módban? Mármint kihasználja-e a sata3 adta lehetősègeket és egyébb?
Egyelőre felraktam egy virtual xp-t :)

Boldog Karácsonyt mindenkinek ;)

(#38294) #65675776 válasza minite (#38293) üzenetére


#65675776
törölt tag

Illene neki.

(#38295) gti16v


gti16v
őstag

Köszi,műxik

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#38296) misfine

Video

Ha a 4 RAM slotbban kitbe rakom a 2 ramot akkor folyamatosan újraindul a gép, viszont ha csak egyet rakok bele, teljesen mind1 melyiket a 2 RAM közül, akkor működik(ezzel kizártam a RAM hibát, mivel egyesével működnek). A 4 RAM slotból is csak az első 2 slot (1 fehér , 1 kék) működik, a másik kettő nem.

Tipp? Valszínűleg az alaplapon halt meg valami, mert ramok jók, cpuval nincs elvileg gond(tűk jók, proci teljesít).

never say never

(#38297) Norreck válasza Norreck (#38266) üzenetére


Norreck
csendes tag

Valakinek ötlet? :)

(#38298) Teaway válasza misfine (#38296) üzenetére


Teaway
veterán

Meg kell próbálni olyan RAM-okkal, ami a támogatási listában szerepel. Csak akkor kuka a lap, ha azzal se megy.

Nincs itthon csokid??

(#38299) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Lapomon a ház venti tüskéi össze vissza működnek, van hogy megy a ház venti, van hogy áll és csak azt látom hogy a házba megy fel a hőmérséklet.

(#38300) Lenry válasza Norreck (#38297) üzenetére


Lenry
félisten

első körben nyomkodd az F8-at őrült módjára, hátha előjönnek az indítási opciók és onnan ki tudod választani a normál indítást, esetleg a csökkentett módot.
második körben érdemes egy Windows telepítőről indítva "indítási javítást" kérni.

a Secure Bootot gondolom még telepítés előtt kapcsoltad ki, ha nem, akkor érdemes lenne úgy újratelepíteni a Windowst, hogy ki van kapcsolva.

egyébként BIOS-ban a sleep illetve az energiagazdálkodási részen kellene kikapcsolgatni azokat a funkciókat, amik bezavarhatnak a Win7-nek

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.