Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38751) creatorium válasza Balathruin (#38750) üzenetére


creatorium
tag

A cpu támogatási listán szerepel "ALL" bios opcióval.

(#38752) creatorium válasza creatorium (#38751) üzenetére


creatorium
tag

Nem tudom mit tegyek, most nincs lapom hozzá mert visszavittem az üzletbe. Ott tesztelték a cpu-t és mondták ez cpu hiba már találkoztak ilyennel.

(#38753) Balathruin válasza creatorium (#38751) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem az szerepel :N Keresd meg a BIOS matricát, P1.x0 (x=változó) Ha P1.60 előtti, akkor régi a BIOS.

(#38754) DUBOS94 válasza trancemusic (#38743) üzenetére


DUBOS94
csendes tag

az új ram 1,5ös 1333mhz-es most a ddr2 van benne így működik

(#38755) trancemusic válasza DUBOS94 (#38754) üzenetére


trancemusic
senior tag

Állíts mindent autora a biosban,a memóriának akkor 1,5 voltot adj. (Kicsit magasabb fesztől nem lesz baja. )
Utána tedd be a ddr3-at.
Ha nincs ilyen érték a biosban csak mittomén 1.7- től felfele,akkor az a baja... Sok fesztől túlmelegszik.

Ha esetleg a feszállítás miatt nem indul a ddr2-vel, (mivel 1,5 volt az kevés neki) cmos reset után visszaáll minden alapra.

[ Szerkesztve ]

(#38756) fbeni91


fbeni91
tag

Üdv Mindenkinek.
A segítségeteket szeretném kérni!!!ú

Adott egy AM2 MSI K9N Neo V2 alaplap! Ver:1.1

Tegnap még tökéletesen müködött! Ma már meg sem nyikkan. táp.proci.memória rendben van! Valakinek valami kézzel fogható őtlete? Ha tudtok segíteni akkor meg tudnám javítani!! Üdv.

Kép esetleg be karikázott alkatrésszel? Létszi segítsetek! Köszönöm :R :R :R

(#38757) Lapajbacsi válasza fbeni91 (#38756) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Ugye csak viccelsz:? Ha egy deszka meg sem nyekken, sok tucat alkatrész lehet az oka.... legelőbb azt csinálnám, hogy egy másik pont ugyanolyan lappal beindítanám a konfigot... (nem is muszáj persze pont ugyanilyen, hanem hasonló AM2-es nyilván) ha minden más oké, akkor lehet szórakozni azzal, hogy alaplapot próbálsz javítani, csak sok értelme nincs. Több ok mellett leginkább azért, mert egy régi deszka, ami ér vagy 5 ezer forintot sacc per kábé... tehát javallom ha BIZTOS, hogy a deszka rossz, akkor vegyél egyet használtan, lehet megcsípsz ilyet 3 -4 ezerért is, és a több óra kínlódást amit hibakeresésre meg javításra pazarolnál inkább töltsd el kellemesebben.. ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#38758) cinkoxid válasza creatorium (#38752) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Nincs boot eszköz, azért lép be a biosba mindig. Kolléga írta is feljebb, hogy köss rá valamit, aztán tovább lép.

(#38759) fbeni91 válasza Lapajbacsi (#38757) üzenetére


fbeni91
tag

Mint írtam. minden alkatrésze tökéletesen megy! de látom nem olvastad vég-ig. ..
Kondik jók. minden egyébb is. most haladok vissza az indítás vezérlő chiptől.. hátha meg lesz a gond. :( :(

(#38760) #65675776 válasza fbeni91 (#38759) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ami azt illeti nForce esetén nem meglepő az sem ha leolvad maga a chipset.

(#38761) fbeni91 válasza #65675776 (#38760) üzenetére


fbeni91
tag

Hiba oka meg lett. :/

Hibás ezköz. legalább is valamiért nem jut el oda vagy onnan vissza a z áram. :

MS-7369 MS-6G Ötlet valakinek? :F :F :F :F

[ Szerkesztve ]

(#38762) JoceeHunt válasza trancemusic (#38730) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Pancser vagyok...

Tegnap maszatoltam a géppel.
Egyik PCI-ban sem volt rendesen jó, csak csökkentett módban indult.
2 órát szórakoztam utána a winyók cserélgetésével, vezetékekkel, mert nem láttam az SSD-t mint opcionális Boot lehetőséget (egyébként még most sem, de indul a Win, nem is értem, egy teljesen másik winyó van első prioritásban boot-ra állítva meg a DVD lejátszó, más eszközöket nem is tudok kiválasztani, pedig van 3winyó+1SSD)... Mindegy
addig maszatoltam, mondom megnézem a monitort, épphogy hozzáértem lecsúszott róla a DVI csati...
Laza volt gondolom, nem csavaroztam fel...
Szép cumit okozott.

Visszaraktam, csavaroztam, minden szép és jó :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#38763) tagagaba53


tagagaba53
tag

Sziasztok !

Meg kérdezném itt is.
Evvel az alaplappal : [link]egy Kingston 120 GB-s SSD-t szeretnék használni.
Van valami technikai akadálya ?

Köszi

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#38764) Tibroo válasza tagagaba53 (#38763) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Semmi akadálya nincs, csak annyi lesz a hátrányod hogy a SATA3 SSD-d ,csak SATA2 sebességgel fog menni! :))
De menni fog :)

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#38765) tagagaba53 válasza Tibroo (#38764) üzenetére


tagagaba53
tag

Köszönöm :R

Még akkor is sokkal gyorsabb, mint a satás vinyóm :)

[ Szerkesztve ]

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#38766) Tibroo válasza fbeni91 (#38761) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Hali itt egy video!
[link]
Szerintem a Chipet kellene cserélni és akkor talán menne,de jobban jársz ha keresel az Aprón egy másik hasonló alaplapot,működő képesen pár ezerért! :))

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#38767) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

PC-n nincs net, diagnosztika ezt írja: A helyi kapcsolat nem rendelkezik érvényes IP-konfigurációval.
Alaplap: Gigabyte ga-m61pme-s2p
Router: TP-LINK TL-WR740N

Eddig minden oké volt, de a gépből kiszedtem, majd újra beraktam a hangkártyát, hogy megnézzem a pontos típusát, után pedig nem volt net. Wifi van és másik porton egy másik pc-n is van net. A probémás gépen router nélkül sincs net. Hangkártya és a net csatlakozó között van vagy 10 cm, közelében sem voltam, mikor kivettem a kártyát, úgyhogy ötletem sincs, mi történt.

Windowst újraraktam, ugyanaz.

Ötlet?

(#38768) fbeni91 válasza Tibroo (#38766) üzenetére


fbeni91
tag

Még gondolkodom h mi legyen. lehet csak alkatrésznek veszek egy másik rossz lapot. vagy ezt hajítom ki.... :R

(#38769) fonseca


fonseca
tag

Sziasztok. Egy kis segítséget kérnék a következő problémában. P5dv2-mx alaplap [link] amiben eddig egy 4850 ment tökéletesen,vga csere után (660ti) nem működik. Hogy egészen pontos legyek,nem ad képet. A 4850-et visszarakva ismét üzemképes,és a 660ti is rendben megy más konfigban. Próbáltam keresgélni a neten,de nem találtam kompatibilitási problémára utaló cikket. :R

(#38770) viperabácsi válasza fonseca (#38769) üzenetére


viperabácsi
addikt

A 4850 driverjét eltávolítottad ugye mielőtt kivetted?

Az egyik kártya n-vidia a másik ATI biztos összeveszik a driver.Az sem kizárt , hogy újra kell húzni a wint.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#38771) fonseca válasza viperabácsi (#38770) üzenetére


fonseca
tag

Szia. Nem lett eltávolítva,amennyire én tudom kis felbontásban akkor is el kellene indulnia. Legalábbis a bios-ig... Oda semmilyen driver nem kell,de mégsem.

(#38772) cinkoxid válasza fonseca (#38769) üzenetére


cinkoxid
senior tag

ha másik lapban tényleg jó, akkor inkompatibilis a mostani lapoddal.

(#38773) fonseca válasza cinkoxid (#38772) üzenetére


fonseca
tag

Már jártam így nem is olyan régen. 945-ös chipset-es alaplapba az 5xxx-es széria. Egyszerűen nem ment,és kész. Azt hiszem itt,vagy a vga-s topikban világosítottak fel hogy van ilyen,de meg nem lett magyarázva. Végül is arról találtam a neten cikkeket,de erről még nem.

(#38774) Fenyő válasza viperabácsi (#38770) üzenetére


Fenyő
őstag

Attól még képet kéne adnia, a probléma inkább az lehet, hogy a lap elég régi, valszeg pci-e 1.0 tud csak, aminek lehetnek kompatibilitási nyűgjei egy 3.0-ás karival (főleg régi alaplapi bios esetén), esetleg megpróbálhatja az új kari csatiját megtisztogatni, márha nem vadi új, ill. talán még egy bios frissítés segíthet, de őszintén szólva én nem sok esélyt látok, hogy abban a lapban az a vga menni fog.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38775) viperabácsi válasza fonseca (#38771) üzenetére


viperabácsi
addikt

Én azért megpróbálkoznék vele.Ha most kiveszed a kártyát alaplapi csatin ad képet a lap?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#38776) Lapajbacsi válasza fonseca (#38773) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Én azért még egy nagyobb tápot is próbálnék... ;)

(#38777) fonseca válasza viperabácsi (#38775) üzenetére


fonseca
tag

Alaplapi vga simán megy,nem hinném hogy driver probléma lesz bár egy próbát az is megérhet.
A pci 1.0 már elgondolkodtató,de miért nincs róla sehol olvasni való?

(#38778) fonseca válasza fonseca (#38777) üzenetére


fonseca
tag

400-as fsp.. Nem ott lesz a gond szerintem,de ha nem lesz más esetleg kipróbálhatom nagyobbal/másikkal. :)

(#38779) Fenyő válasza fonseca (#38777) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha a lapon pci-e 1.1 csati van, akkor jó eséllyel menni fog, viszont ha csak 1.0-ás akkor csak 2.0 a biztos, a bios frissítés azonban mindkét esetben elkélhet;

If it were a pcie 1.1 or better then you could have eaten the 3.0 performance loss BUT the gpu would have most likely worked with no other issues.

As you have a 1.0 slot there could be serious compatability issues with newer cards, so you would need to buy the card and test it out yourself.

Look into the bios versions of that mobo, there may be a fix for > 2.0 version cards.

The safest bet would be to find a 2.0 card as those seem to have no issues running on a 1.0 slot.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38780) trancemusic válasza fonseca (#38771) üzenetére


trancemusic
senior tag

Vga nélküli alaplapon csinálj egy cmos resetet.
Utána tedd be az nvidia-t.
Ennél többet nem tehetsz...

Ha felpörög a venti a 660-on de nincs kép,akkor vmi tápellátási mizéria van a pcie vezérlőben és nem tudja kiolvasni a vga-ból a biost a procid.
Nekem is volt ilyen gondom.
Tervezési lustaság,jovanazugy, szabványtól picit eltér... :(

Nekem radeon nem ment nvidia után behelyezve. :(

Ha van rá módod,próbáld ki modern táppal is,nem erősebb,hanem újjabb.
Nálam működött így,bár a miértjét nem tudom.

Ennél többet otthoni körülményel közt nem tudsz tenni.
Cseréld el a vga-t ha van rá módod. :)

[ Szerkesztve ]

(#38781) fonseca válasza Fenyő (#38779) üzenetére


fonseca
tag

Köszi,kezd derengeni. :) Tehát alaplap csere. Egyébként nem az enyém hanem egy kollégámnak próbálok segíteni,biztosan örülni fog a hírnek... :D

(#38782) fonseca válasza trancemusic (#38780) üzenetére


fonseca
tag

Szia. A cmos reset már meg volt,a táp cserének nem látom az értelmét. Valószínűleg itt mondtad a megoldást: "Tervezési lustaság,jovanazugy, szabványtól picit eltér... :( "
Ja és a vga már ki van fizetve.. :) Szerintem a deszka cseréjével jár a legjobban,de majd a haver eldönti mi legyen.

(#38783) viperabácsi válasza fonseca (#38782) üzenetére


viperabácsi
addikt

A 775-ös lap cserének meg nincs értelme , szerintem.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#38784) fonseca válasza viperabácsi (#38783) üzenetére


fonseca
tag

Egyet értek,lehet hogy nincs értelme. Viszont ha azt mondom neki hogy alaplap-proci-memória-hűtő csere szükséges,tuti eret vág magán. Hátha egy viszonylag újabb deszkán elindul,de ezt alaposan körbe kell járni.

(#38785) trancemusic válasza fonseca (#38782) üzenetére


trancemusic
senior tag

Nálam hd6850 nem indult,csak ha a tápcsatit lehúztam,másikat rádugtam.
Restart-kikapcsolás után újra nem volt kép.
Táp főkapcsoló le,csati le másik fel,indítás-van kép... :W
Minden indításkor,restartkor ezt kellett eljátszani.

Modern táppal módosult a hiba annyiban:2-3 reset után volt kép,néha elsőre.
Szal csati huzgálás nem kellett utána.
A miértjéről fogalmam sincs.

Azért írtam ha van rá mód,egy modern táppal próbáljátok ki.
Nekem 650-es fsp raider megoldotta a gondom. :)

(#38786) fonseca válasza trancemusic (#38785) üzenetére


fonseca
tag

Érdekes,jó lenne tudni a magyarázatát. Egy próbát lehet hogy megér,de ha egy másik táppal meg képet ad akkor mi van? Ha csak a száraz tényeket vesszük alapul egy 400-as fsp-nek simán kellene vinnie a kártyát legalább a bios-ig.

(#38787) Fenyő válasza fonseca (#38784) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha a bios frissítés sem segít akkor nagyon más opció nincs, mondjuk egy Intel G31 chipsetes (ez már pci-e 1.1-es) 775-ös lap használtan 5K körül fogható, az talán még kibírható.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38788) fonseca válasza Fenyő (#38787) üzenetére


fonseca
tag

Csak előtte jó lenne tudni hogy azokban biztosan elindul-e a kártya. Legközelebb biztosan körültekintőbb lesz vásárláskor. :)

(#38789) Fenyő válasza fonseca (#38788) üzenetére


Fenyő
őstag

1.1-ben már mennie kell a 3.0-ás kariknak is (persze bios frissítés itt is elkélhet), 775-ben csak a P45 tud 2.0-át, de az nem biztos, hogy megéri a legalább dupla árat a G31-hez képest.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38790) fonseca válasza Fenyő (#38789) üzenetére


fonseca
tag

Meglátjuk,köszi a válaszokat! :R

(#38791) viperabácsi válasza Fenyő (#38789) üzenetére


viperabácsi
addikt

Így van nekem giga Ep45 -ds4 ben ment 7850 kari

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#38792) trancemusic válasza fonseca (#38786) üzenetére


trancemusic
senior tag

A szabványokkal van valami biszbasz,mert a szekrény tetejéről előbányászott ezeréves,még s754-hez vett chieftech-vel meg zokszó nélkül adott képet!!!
De sajnos az terhelésnél lekapcsolt,olyan típusú kellett volna csak erősebb.
8-9 éves típust nem tudtam szerezni,szal utána jött a raider...

Őöö... Lehet hülyén hangzik,de most fogom fel hogy mit is írtam at imént: az nem lehet,hogy a lappal egyidőben gyártott régi de erős (vga miatt) táppal meg működne? :D
Á ez hülyeség!

(#38793) fonseca válasza trancemusic (#38792) üzenetére


fonseca
tag

:) Nem tudom,de az biztos hogy akkoriban amikor ezt a lapot gyártották azoknak a videó kártyáknak sem volt éppen kis áramfelvétele. Pl: 3870 (x2),és társai. :)

(#38794) Fla$hly


Fla$hly
aktív tag

Sziasztok

Lévén haveromnak egy "MSI A55M-E33"-as alaplapja, amin "hozzáértő" emberek össze vissza állítgattak mindent a BIOS-ban. Na most kellene rajta egy BIOS resetet nyomatni. Régen tudtam hogyan zajlik, de mára már elfelejtettem, illetve lehet azóta valami újabb módszer van rá, nem tudom.

Kérdésem tehát a következő, milyen műveletekkel lehetne ezt végrehajtani?

Előre is köszönöm.

Aláírás

(#38795) Balathruin válasza Fla$hly (#38794) üzenetére


Balathruin
veterán

Áramtalanítod a gépet és átrakod a CMOS jumpert vagy kiveszed az elemet.

(#38796) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Szerintetek egy Gigabyte GA-945GM-S2 lap a legújabb BIOS-szal (2007/05/28) látna egy 3TB-s HDD-t? Fel lenne bontva 2 részre, nem egyben kellene látnia.

Köszi! :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#38797) Anubis_9 válasza Fla$hly (#38794) üzenetére


Anubis_9
őstag

Vagy a BIOS-ban nyomsz egy LOAD BIOS (OPTIMIZED) DEFAULT-ot. :DDD

trancemusic: egy barátomé a gép, neki akarok segíteni. Rövid időn belül úgy is lecserélni az egészet. Nekem 1 éves a gépem és gond nélkül használok egy 3TB-s Toshibát, bár ettől a márkától sokan óva intettek. :D

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#38799) Lapajbacsi válasza trancemusic (#38798) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Túl van kicsit pánikolva ez. Egy drivert felrak, ami csinál a 2 terra felettiből egy virtuális diszket és máris szépen megy az MBR módban is.... (nyilván nem xp 32-őn persze)

(#38800) Anubis_9 válasza Lapajbacsi (#38799) üzenetére


Anubis_9
őstag

Win7 32 bites OP-rendszere van. Szerintem inkább nem fogja látni, mint igen. :B

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.