Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38801) #65675776 válasza trancemusic (#38798) üzenetére


#65675776
törölt tag

Inkább 3 terás lesz az.

(#38802) Balathruin válasza Anubis_9 (#38800) üzenetére


Balathruin
veterán

Win7 tud GPT-t, nem lesz gond.

(#38803) trancemusic válasza #65675776 (#38801) üzenetére


trancemusic
senior tag

Bocsánat nyelvész úr!
Telefonon nem nehéz elgépelni a szöveget,kérem!
:D

(#38804) #65675776 válasza trancemusic (#38803) üzenetére


#65675776
törölt tag

Oda kell figyelni, elküldés előtt pedig átolvasni...

(#38805) trancemusic válasza #65675776 (#38804) üzenetére


trancemusic
senior tag

Értem!

(#38806) gti16v


gti16v
őstag

huhh elöbb rossz helyre írtam,ide gondoltam,tehát:

sziasztok az volna a kérdésem,hogy az ASROCK /H97 Fatal1ty Performance alaplapi vga-ja mit bír? megy valamilyen játék vele egyáltalán?platform csere volt,és még gyűjtök VGA-ra,(sosem volt még olyan lapom,amin van VGA....és azt hallottam,fél füllel,hogy a mostani integrált VGA-k komolyabbak)

köszi

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#38807) sgergi válasza gti16v (#38806) üzenetére


sgergi
veterán

Válaszoltam a másik topikban:

Ezen az alaplapon már nincs integrált grafika, az a processzorodban van. Így a procid alapján lehet megmondani, hogy milyen a teljesítmény. Ha az i3-ad van, ami az adatlapodon van, akkor abban Intel HD4400 grafika van és kb. ilyesmi eredményeket várhatsz tőle.

[ Szerkesztve ]

(#38808) gti16v válasza sgergi (#38807) üzenetére


gti16v
őstag

itt is THX :C :R

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#38809) rattan


rattan
csendes tag

Sziasztok,

Segítséget/véleményt kérek tőletek.
Adott egy 775-ös Asrock lap (G41C-VS), benne egy dual core Celeronnal (E3300), elsősorban netezésre, videózásra.
A netezés sebessége még csak-csak, de a full HD videókat nem bírja folyamatosan lejátszani.

Kérdés: érdemes-e egy videókártyát beletenni, amivel javítható a videólejátszás, és az oldal betöltés, vagy érdemesebb a lap+procicsere (nyilván ez többe kerül)?

Köszi a válaszokat előre is.

(#38810) Fenyő válasza rattan (#38809) üzenetére


Fenyő
őstag

HD videógyorsítás AMD-nél a HD 4 ezres szériától van Nivdiánál pedig GF 8-astól, ezeket pár ezer ft-ért megkapod használtan, ami azért jóval hatékonyabb a cpu-os dekódolásnál.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38811) quailstorm válasza Fenyő (#38810) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jójó, csak egy baj van, nekem is G41-em van, és volt Celeron E3200-am, és annak flashben meg html5-ben kéne izomból tolni a fullhd-t. Igaz, 1280x1024-es a monitorom.
DXVA2 meg már a GMA4500-ban is van, a semminél több.
Apámnak is kb ilyen szintű Athlon 64 X2 van (HP DC5850 tower), alaplapi Radeon 3100-zal, és a HD sima ügy. 4k már nem megy de értelme se sok van. (neki is kis monitor)

[ Szerkesztve ]

(#38812) honyike


honyike
aktív tag

Sziasztok!

Egy Asus P5Q delux alaplap esetén szükség van mind a 8 PIN-re az alaplapi 12V-os csatlakozónál, vagy elég a 4PIN is? Sok képen látok sapkát a szélső 4 PIN-en, viszont miért van ott, ha nélküle is működik a rendszer?

(#38813) Balathruin válasza honyike (#38812) üzenetére


Balathruin
veterán

Tuningnál kell, mert a 4 pin nem bír 130W-nál többet átvinni.

(#38814) honyike válasza Balathruin (#38813) üzenetére


honyike
aktív tag

Köszönöm a gyors választ! A tápon van, tehát be fogom kötni, csak nem tudtam, hogy mire való.

(#38815) lazatt


lazatt
csendes tag

Hali

Megörököltem tesóm régi gépét és ami régóta nem volt kitakarítva ezért szétszedtem, kitakarítottam majd összeszereltem és most mikor bekapcsolom hosszan/egyfolytában sípol.
A windows rendesen bebootol de közben egyfolytában sípol. A kézikönyv szerint a videó kártya nincs rendesen a helyén, azt ellenőriztem megmozgattam de még mindig sípol.
Valami ötlet?
Alaplap: gigabyte ga-790xta-ud4,
Ház: coolermaster elit 335
VGA: gigabyte hd5850oc

(#38816) Balathruin válasza lazatt (#38815) üzenetére


Balathruin
veterán

Hangszóró nélkül is sípol? Mert akkor nem hibajelzés.
Jól kötötted be? De kép van, nem?

[ Szerkesztve ]

(#38817) lazatt válasza Balathruin (#38816) üzenetére


lazatt
csendes tag

nem ha kihúzom az előlapi csatlakozók közül a hangszórót akkor nem
de ezzel a hiba gondolom még fennáll

[ Szerkesztve ]

(#38818) salmiakki


salmiakki
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy ASUS M5A97 EVO R2.0 alaplapot. Még az első indítás óta csinál furcsaságokat, megkérdeztem a boltban is mi a teendő, viszont mielőtt beadnám garanciával, előbb gondoltam megkérdem tőletek is, biztos hibás-e a lap?!

1. Amikor éjszakára leáramtalanítom a gépet, majd másnap bekapcsolom, úgy indul, hogy nem ad képet. Van amikor a CPU_LED gyullad ki, van amikor Boot hibát ír, de a lényeg, hogy nincs kép. Amennyiben ilyenkor egyszerűen újraindítom, akkor a probléma továbbra is fennáll, ezért le kell áramtalanítani megint pár másodpercre, és ilyenkor már kép van, viszont az összes BIOS beállítás törlődik, nem tud bootolni, manuálisan kell kiválasztani melyik merevlemezen van a rendszer.

2. Nem vagyok benne biztos, hogy ez a probléma is az első pillanattól fogva fennáll-e, de pár hete biztosan. Kb. 10 percenként a minijack kimenet egyszerűen megszakad pár másodpercre. A Driver írja is, hogy Egy Jack csatlakozót kihúztak, de ezt 5-10 percenként mindig megismételi.

Ha visszaviszem a lapot a boltba, akkor pár napig nem tudom használni a gépet, ezért szeretnék biztosra menni, csak végső esetben élek azzal a lehetőséggel.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#38819) Fecogame


Fecogame
veterán

Némileg ide is kapcsolódik, így belinkelem, hátha így hamarabb lesz megoldás/válasz :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#38820) Anubis_9 válasza Fecogame (#38819) üzenetére


Anubis_9
őstag

Első körben azt mondanám, hogy szerintem nem működhet. :DDD Arra alapozom, hogy a bent lévő HDD-k közül tudsz csak boot sorrendet változtatni, nem pedig az egyes HDD-k partíciói közül. Remélem, érthetően fogalmaztam. :DDD

De ha nem így van, javítsatok ki!

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#38821) #65675776 válasza Anubis_9 (#38820) üzenetére


#65675776
törölt tag

Viszont ha van egy bootmanager az aktív MBR-ben vagy GPT-ben, akkor bizony lehet választani.

(#38822) rocketdog


rocketdog
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha az alaplapi hangkártya nem működik attól még az optikai hangkimenet jó- e?

Típus: Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H

(#38823) Wikoo


Wikoo
aktív tag

üdv, kaptam egy ASRock 890fx deluxe 5 lapot a bátyámtol. Sajnos van vele egy problémám.
Win 8.1 64bit van fent rajta, a asrock holnapján csak win 7 es driverek vannak fent. Az ottani usb 3.0 driverel csak 30-32 mb/secel megy a az usb 3.0 ás csatim.. Ez egy nec upd720200 vezérlő. Valaki tud egy jó drivert hozzá?

Békesség, boldogság! x)

(#38824) sgergi válasza Wikoo (#38823) üzenetére


sgergi
veterán

Én a 2.1.39.0-t találtam, mint legfrissebb verzió.
milyen eszközzel próbáltad amúgy? Nem lehet, hogy csak az bír annyit?

[ Szerkesztve ]

(#38825) Wikoo válasza sgergi (#38824) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Usb 3 mas külsövinyo, régi lapomba 80mb/sec körül megy, pendriver, régi lapomba 50/100 mb/sec. Minden csak 30-32mb/secel megy, tuti csak usb 2.0 ásan használja, nem ?

Békesség, boldogság! x)

(#38826) Wikoo válasza sgergi (#38824) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Már is megjavult, köszi a drivert ! :R

Békesség, boldogság! x)

(#38827) vakond5


vakond5
őstag

Sziasztok!

Asus Sabertooth 990FX R2.0-val olyan problémám van, hogy a benne levő TeamGroup 2x4GB 2400MHz-es ramokból csak akkor hajlandó tényleg 8 gigával postolni a bios, ha előbb leteszem 2133-ra vagy kevesebbre, újraindítom, visszarakom 2400-ra, és ha ő is úgy szeretné, 8176MB-ot fog írni a bios, nem 4080-at, mint előtte. Ramoknak semmi baja, előző, M5A97 Pro-ban minden gond nélkül mentek. Sabertooth-ban próbáltam 1/3, illetve a 2/4 slot-ba tenni őket, semmi változás. Egyesével bármelyik slot-ban megy a 2400. Az a furcsa, hogy mind a bios, mind a Windows, látja mindkét modult, és mégiscsak 4 gigányi használható. Ilyenkor Win8.1 feladatkezelőben a memóriánál a rendszernek fenntartott nem 102MB, hanem 3.9GB, valamint az AIDA single channel-t ír. Másik vicces dolog, hogy ha 1/4-be, vagy 2/3-ba rakom a ramokat, akkor is lehet vele dual channel-t csinálni.
Legfrissebb bios van fent.

Ha valami nem lenne tiszta, kérdezzetek nyugodtan, végére akarok járni ennek a hibának, mert nem létezik hogy egy középkategóriás lapban hibátlanul mentek a ramok, egy felsősben meg csak ha úgy tartja kedve..

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#38828) tankraid


tankraid
aktív tag

Sziasztok,

Szerintetek ezek a kondi félpúposodások mennyire gázak?

Alaplap típusa: Asus P5KPL-AM SE
Gyártási év: 2010 (+/- 1-2 év)

[kép_01]
[kép_02]

Alaplapot el szeretném adni de nem akarok zsákbamacskát árulni. Mire lehet számítani?

A segítséget előre is nagyon köszönöm!

(#38829) GZoli7 válasza tankraid (#38828) üzenetére


GZoli7
senior tag

Addig cseréltesd ki, amíg működik.

(#38830) Lapajbacsi válasza Anubis_9 (#38800) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Köztünk szólva, aki 32 bites oprendszert használ, az elég vicces, ha 3 terrás vinyót akar... ;)

[ Szerkesztve ]

(#38831) Lapajbacsi válasza tankraid (#38828) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Szerintem ha a deszka műxik jól és ezek ilyenek is voltak amikor megvetted, akkor annyi hogy ezek ilyenek.
Ha viszont idővel lassan így kipúposodtak, az baj, pláne ha működés közben esetleg forrók is...
Jó minőségű alaplapnál szerintem kizárt hogy felpúposodjanak kondik (hacsak nem kókányolt rajta valaki), de ha mégis, akkor az már nem is működik... utóbbi esetben, így ezt eladni árában, átverés szerintem....

[ Szerkesztve ]

(#38832) Lapajbacsi válasza vakond5 (#38827) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Az a deszka szerintem nem támogatja a 2400-at. Már 2133-ra is csak némi bios-ban kotorászással lehet rábírni...

[ Szerkesztve ]

(#38833) #65675776 válasza Lapajbacsi (#38831) üzenetére


#65675776
törölt tag

Születésekor biztosan nem ilyen volt az a kondi.

(#38834) Lapajbacsi válasza salmiakki (#38818) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Én a helyedben rámérnék ott a testelésre... (egyrészt hogy megvalósul-e egyáltalán megfelelően, másrészt nem mérhető-e valamennyi kis fesz rajta - persze tudom jó kérdés hogy mihez képest, de valahogy azért általában megoldható) ilyen anomáliák pl attól lehetnek, hogy valami lakásban testzárlatos (vagy egyéb ok miatt ott a gép környékén a testre rázár valami és beleszaladgálnak a hívatlan elektronok) és kóborolgat néminemű kósza kóboráram visszafelé a földeléseken... az ilyen igencsak meg tud egy cmos-t hülyíteni, sőt idővel tönkre is vágni, ha már nem történt meg... ez a tippem....

(#38835) vakond5 válasza Lapajbacsi (#38832) üzenetére


vakond5
őstag

Akkor mivel magyarázod azon eseteket, amikor megy? Másik, hogy akkor a régebbi, gyengébb lapnak miért nem volt vele baja? Ennél is ha Manual-ra van állítva az OC, ugyanúgy 2400 a max, mint a másiknál volt.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#38836) Fenyő válasza tankraid (#38828) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha jól nézem a chipsetborda körüli kondik púposodtak fel, valószínűleg nagyobb hőhatás éri ott őket azért kezdődött ott vagy csak szimplán gyenge minőségűek vagy alul méretezettek azok a kondik, cseréjük mindenképpen javallot, de ha jót akarsz akkor nem csak azt amelyik púpos, hanem az összes ugyanolyan típusút érdemes lecserélni, igazából nem egy nagy munka és a kondik sem komoly tételek.
Lapajbacsi: Gyárilag biztos nem volt púpos a kondi és egy idő után a jó minőségű elektrolit kondik is tönkre mennek (egyszerűen kiszáradnak), max hosszabb az élettartamuk (akár jelentősen is) a silányabb minőségűeknél.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38837) xschx


xschx
csendes tag

Sziasztok!
Egy ASRock-os topikban már feltettem ezt a a kérdést, de csak most leltem rá erre sajnos!

Egy régebbi alivenf7g full hd lappal rendelkező PC került a kezembe, mert a laptopom jelenleg offon van... és kénytelen vagyok ezen dolgozni!

Windows SDK 8.0 feltelepítve, mikor a 8.1 emulátort szeretném telepíteni azt írja ki hogy a Hyper-V nincs engedélyezve, ezáltal nem használhatok emulátort. A BIOS-ban a Virtualization Technology engedélyezve van. Nem tudom hogy ez a két dolog ugyan az e....
Rá kerestem nem egy helyen, de nem találtam sehol arra választ hogy ez az alap alkalmas rá hogy emulátort futtassak rajta.

Tudnátok nekem ebben segíteni?

Előre is köszi,
R.

(#38838) varmi2 válasza xschx (#38837) üzenetére


varmi2
nagyúr

A virtualizáció nem az alaplap, hanem a benne lévő cpu függvénye. Milyen procid van?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38839) Lapajbacsi válasza vakond5 (#38835) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Megy nem megy.. az nem működés.. ha stabilan megy, akkor beszélünk működésről. Ha néha megy néha nem, azt nem nevezzük működésnek... OC-nál senki nem garantálja, hogy stabilan fog menni, csak a névleges értékekre vállal a gyártó felelősséget... és a támogatás lényegében ezt jelenti, ettől még nyilván manuálisan OC módban sokkal magasabbra lehet állítgatni dolgokat, saját felelősségre... amúgy abban igazad van hogy próbálgatod, mert van esély hogy valahogy elinduljon, biztos én is kisérleteznék vele ájulásig... de sajnos benne van a pakliban hogy nem jön össze.... abban az Asus bios-ban annyiféle ram finom beállítás van, hogy őrület, abban igencsak el lehet veszni, de ha viszont minden auto-n van, nyilván kisebb a sansz hogy menjen stabilan 2400-on, valakit kellene szerezni, aki nagyon képben van a ramok paraméterezései körül azzal leülni és babrálni pár órát a biost, talán összejön. De lehet jobb megoldás eladni/beszámíttatni a Sabertooth-ot és venni egy másik lapot, ami natíve 2400-at tud és le van a gond... szerintem nem sokkal drágább... a Sabertooth se két fillér... mindez csak hobbista szakbarbár magánvéleményem... nem kell szentírásnak venni....

(#38840) tankraid


tankraid
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Valószínűleg az lesz hogy egyéb cucc mellett egy tényleg nagyon jelképes összegért oda adom.
Köv. tulaj meg majd eldönti hogy cserél e vagy sem de ha bedöglik neki akkor sem éri nagy veszteség.

(#38841) vakond5 válasza Lapajbacsi (#38839) üzenetére


vakond5
őstag

Tiszteletben is tartom amit mondasz, előzőleg sem kérdőre akartalak vonni, egyszerűen annyi az egész, hogy nem teljesen logikus dolog, hogy ugyanazon beállításokkal egyik indulásnál megvan mind a 8 giga ram, következővel meg már csak a fele, holott látja hibátlanul a 2 modult.

Adódott viszont egy kis érdekesség: megnéztem kíváncsiságból a laphoz kiadott QVL-t, és ott minden listázott 2400-asnak az időzítése CL10. Az enyémek alapból CL11-esek. Tudtam hogy az alap 1.65V-tal nem stabil a CL10, ígyhát adtam nekik 1.75-öt próbaképp, és 4 indításból 4-szer 8 gigával postolt.

Játszok még vele egy sort, mert úgy fest, ez lesz a megoldás, csak kicsit optimalizálni kell a dolgokat, mert nem szívesen hajtanám a ramokat 1.75V-on. Bár nem tudom mennyire árt nekik..

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#38842) xschx válasza varmi2 (#38838) üzenetére


xschx
csendes tag

Ő sem mai:
AMD Athlon 64 3800+

(#38843) Lapajbacsi válasza vakond5 (#38841) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Nah akkor vágod te ezt....
Nem hiszek a ram tuningban, nem sok értelmét látom. Kényes jószág. Elhanyagolható a gyorsulás tőle és elég ritka a jól húzható ram. Szerintem csak a cpu/gpu húzás ami szignifikáns gyorsulást okoz ugyebár nyilván.
Úgy vélem, többnyire nem bírják egyáltalán, igen ritka darab amit érdemben lehet túlhajtani és ami a fő gond, hogy nem szeretik. Extrémen húzott rammal használsz egy konfigot, bármikor számíthatsz rá hogy elromlik. Nem éri meg a felhajtást és a kockázatot szerintem.
Ha azoknak a moduloknak a névleges frekije 2400, akkor szerintem nem kéne a feszen emelni neki, mert egy olyan faramuszi helyezetet csinálsz ugyebár, hogy saját normál órajelén üzemleteted, de mégis OC stressznek teszed ki az emelt fesszel... ez sem biztos hogy használ neki hosszú távon. Melegebb lesz stb

(#38844) trancemusic válasza xschx (#38842) üzenetére


trancemusic
senior tag

(#38845) vakond5 válasza Lapajbacsi (#38843) üzenetére


vakond5
őstag

Igen, jogos amit írsz. Egy dolog hogy gyári órajelén hagytam, viszont az időzítése alacsonyabb, tehát OC mégis van. Már visszavettem 1.7V-ra, szerintem megy még lentebb is. Melegedéssel semmi gond nincs, mert az alaplapon is van szenzor, meg nyomtam is egyet a ventivezérlőmről az egyik modul bordája alá, és azt tapasztalom, hogy 1 fok különbség sincs.
Tudom hogy a ram órajele vajmi keveset számít, viszont ha már 2400-asokat vettem, akkor szeretném is annyin hajtani őket.

Egyelőre annak örülök, hogy CL10-en hajlandó a bios 8 gigával postolni, és hogy a ramok is stabilnak tűnnek eddig..

Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#38846) Raidon


Raidon
őstag

Sziasztok olyan gondom lenne hogy CMOS reset utan vmiert ha siman lekapcsolom a gepet nincs aram a cuccba... szoval nem tudom igy tolteni a telefonom.
Van valakinek otlete hogy tudnam ezt beallitani? A gepben amit lattam hogy a VGA-n vilagitott a led. Meg USB rol volt kraft.

Most azonban sehogy sem tudom beallitani hogy esetleg mit mire kell allitanom hogy ez mukodjon ujra?

Koszonom a valaszokat.

:R

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#38847) peto.istvan


peto.istvan
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy nagy kérdésem. Adott egy GA-J1800N-d2h alaplap. A fő gondom, hogy a bios helyett egyből egy uefi shell-be dob és nem tdok belépni a biosba. Hiába rakok az ssd-re rendszert. Nem indul automatikusan csak a shell jönbe. Ezután persze, ha beírom az "exit" parancsot szépen indul de ez így nem jó.

Egy hasonló illető ezt a választ írta:

"Vagy én vagyok béna, vagy nem működik a BIOS UEFI kompatibilitási üzemmódja. A jelenség annyi, hogy bármiről bebootol a gép az USB-s pendrive-tól a DVD-ig kivéve a merevlemezt függetlenül attól, hogy SATA 2/3-as vagy SSD/hagyományos merevlemezről van szó. A BIOS bedob egy UEFI shell-be ami a még GRUB-hoz szokott lelki világomnak is sok volt. Néhány óra szenvedés után az egyetlen megoldás az lett, hogy új GUID-os partíciós táblát kellett csinálni." by ipon

Kérdésem, hogy miként kellene ezt a guid-os partíciós táblát létrehoznom?

Köszönöm,

István

(#38848) quailstorm válasza peto.istvan (#38847) üzenetére


quailstorm
nagyúr

[link] [link]
De lehet linux alapon is, pl minitool partition editor, gptfdisk, gdisk, gparted. Viszont adatot menteni kell előtte.

(#38849) peto.istvan válasza quailstorm (#38848) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

:R :R

(#38850) mcload21


mcload21
tag

Sziasztok! Az a problémám, hogy Core2Duo konfigra kellene Windows Milleniumot telepítenem.
Megoldható ez úgy, hogy megfelelően működjön a rendszer? A Me gondolom jópár dolgot nem ismerne fel. A chipsettel, különböző vezérlőkkel nem tudom mit kezdene. Erre az alaplapra gondoltam, mert van rajta IDE és Floppy csatlakozó:
http://www.asrock.com/mb/Intel/G31M-GS%20R2.0/index.hu.asp

VGA-nak egy régi PCI Express kártyára gondoltam, amihez még talán van driver, ha egyáltalán a Me tud valamit kezdeni a PCI-E -vel.

Vannak olyan videók, ahol C2Duo rendszeren futtatják a Me-t, ezért érdekel a véleményetek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.