Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26751) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Mivel lehetne azt megoldani, hogy ha kevés a sata csatlakozóm az alaplapon? Konkrétan Asrock 970 Extreme 3-on 5db Sata 3 hely van. Van 1xHdd 1xSSD 2xDVD-Rw 1x digitalizáló PCI kártya ami sata-s. Valamint most cserélem le a házat amin 1x HDD dokkoló is van és még szeretnék tenni a gépbe egy kártyaolvasót ami szintén Sata csatlakozós. Tehát így már mondhatni 7 sata port kellene de csak 5 van. A digitalizáló kártya annyira nem is lenen fontos tehát 6 is elég lenne, de hogyan lehet növelni ezek számát?.

(#26752) Heffi válasza SPeti1984 (#26751) üzenetére


Heffi
őstag

Mondjuk így?

(#26753) vranyek


vranyek
aktív tag

Sziasztok, lenne egy kis gondom, win 8.1 van fent, és miután BIOS-ban bekapcsoltam a fast boot-ot, azóta nem tudok belépni a biosba, mert az alaplap töltőképernyőjén sincsenek már kiírva a lehetőségek, és nem is reagál egyik billentyűre sem...mit lehet vele kezdeni???

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#26754) hugi0 válasza vranyek (#26753) üzenetére


hugi0
őstag

Bios Reset ?

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#26755) Soraszemp válasza vranyek (#26753) üzenetére


Soraszemp
tag

Elemet kapd ki és tedd vissza! Elvileg reseteli a beállításokat és,ha visszatetted akkor újra a default értékre vissza áll! :)

(#26756) lolmetal


lolmetal
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem hátha tudtok segíteni. A Dohány utcai Aqua- ból ma hozta haza feleségem a
megrendelt MSI B75MA-P33 lapot, G2030 procival 4gb Kingston 1600Mhz rammal. Az összerakott gép meg sem nyikkan. Tegnap rendelés előtt tüzetesen átnéztem az MSI oldalán a laphoz tartozó support listát, biztosra akartam menni. A táp 500W enermax másik gépből szedtem ki tehát jó, és összeraktam már egy pár gépet valamit értek hozzá, egy dolgot viszont nem értek. Az alaplap és a dobozos címkével leragasztott ram fel volt bontva, egyedül a proci volt originál csomagolás. Ha valaki tudna segíteni mi lehet a probléma, előre is köszönöm.

Üdv! :R

(#26757) Heffi válasza lolmetal (#26756) üzenetére


Heffi
őstag

Elő szokott fordulni a nagy örömben, hogy a proci tápcsatija lemarad, ilyenkor a csipogásig sem szokott eljutni. A másik hiba lehet még a bekapcsoló gomb vezetékeinek rossz helyre történő csatlakoztatása. A procit nehéz lenne rosszul belerakni, azt kizárnám.

(#26758) lolmetal válasza Heffi (#26757) üzenetére


lolmetal
csendes tag

Szia! Újra összeraktam az egészet már új tápzsinórt vettem elő, semmi.

Üdv!

(#26759) TaylorXIII válasza Heffi (#26757) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Akkor miért írta, hogy összerakott már pár gépet és ért hozzá? Csak nem ilyen tápcsatlakozó nem bedugás a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#26760) lolmetal válasza TaylorXIII (#26759) üzenetére


lolmetal
csendes tag

Szia!
Megpróbáltam egy másik táppal is semmi, van egy érzésem ezek odaadtak egy kuka lapot amit ha én vagyok ott felbontva át sem veszek. A ram sem OEM, az átmatricázott dobozosnak az egyik fele felszakítva felbontva. Hétfőn utazgathatok hozzájuk persze szerintük nekem az ingyen van

Üdv!

(#26761) TaylorXIII válasza lolmetal (#26760) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Kezdem nem érteni miért szeretik az Aqua-t. Nem te vagy az első akit látok panaszkodni.

(#26762) Wiz Khalifa válasza TaylorXIII (#26761) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az Interevo-t is felejtse el mindenki. Mostani nevén HardverDealer. Az is egy retardált "leszarom a vevőt" bolt. A Hardverker az a jó. Nem olyan drága, bár vannak olcsóbb helyek náluk de az biztos hogy gariztatásba nem fogja azt mondani hogy megszívtad. Meg rossz terméket nem is adnak el. Az Ipon-t nem ismerem mert elég drágának vélem. :D

Smoke some weed nigga!

(#26763) TaylorXIII válasza Wiz Khalifa (#26762) üzenetére


TaylorXIII
őstag

MSI GTX 650 Ti boost 2gb 35kért?:D Biztos drága az ipon?:D Am alapvetően picit drágább mint a pcx vagy még pár hely de szerintem középmezőnyben van. Ahogy néztem a compker igen olcsó hely. Azt már nem tudom milyen ott gariztatni. Én ezt igazából személyesen egyiknél sem tudom:D Életemben nem gariztattam még:D

(#26764) csoty válasza TaylorXIII (#26763) üzenetére


csoty
aktív tag

iPon drágább kicsit mint a pcx, viszont rendszeresen egy-két alkatrész olyan akcióval van rövid ideig, hogy néha sír a szám :DDD

#csotykocsithajt

(#26765) lolmetal válasza TaylorXIII (#26761) üzenetére


lolmetal
csendes tag

Ma kellett volna a gépet összeraknom ők voltak nyitva szombaton, ez tanulópénz volt számomra.
Jó árban adták legközelebb itt a közelben rendelem meg még ha drágább is. Egy szót nem szólnék ha nem felbontott szarokat adtak volna oda a feleségemnek. így jártam

Üdv!

Órák óta próbálkozom meg sem nyikkan.

[ Szerkesztve ]

(#26766) Wiz Khalifa válasza TaylorXIII (#26763) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

PCX: Gigabyte GTX650 Ti 2GB GV-N65TOC-2GI - 36.366.- 3év gari
Ipon: GIGABYTE GV-N65TOC-2GI GTX650Ti 2GB GDDR5 - 36.730.- 3év gari
Hardverker: GIGABYTE GTX 650 Ti 2GB GDDR5 OC (GV-N65TOC-2GI) - 37.465.- 3év gari

Alig van egy kis különbség. :) Én inkább a bevált HardverKer-hez fordulok. :) Bár oké van egy két dolog ami az Ipon jobb. Hitel stb. Aki rászorul... De mind1. :DD Nézőpont kérdés.

Smoke some weed nigga!

(#26767) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

itt sz...kolódom már egy jó ideje egy abit nf7-es lappal, egyszer win telepítő előtti sata driver nélkül felismerte a vinyót feltettem az xp-t rá de utána az xp betöltés első végigfutó csíkjánál újraindul...

nagyon nagyon szívesen feltenném én a sata drivert, hogy lássa a win xp telepítő a benne lévő sata hdd-t de sajnos amikor megnyomom az F6-ot (ismeretlen gyártótól származó illesztőprogramok telepítése) hát csak floppyról akarná elfogadni a drivert....

mi a teendő segítsetek légyszíves :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#26768) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Aqua-ban már rég jártam, régen nem volt gond velük...
Iponban még nem volt gondom a gariztatással...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#26769) #65675776 válasza zsolt19900 (#26767) üzenetére


#65675776
törölt tag

Két lehetőséged van:
1. Szerzel egy floppy meghajtót és floppy léemezt, arra femásolod a drivert, és amikor a lehetőség adott rá, telepíted a telepítő alá.
2. Kézzel beleintegrálod a Win telepítőkészletbe a SATA drivert, és ezt a telepítőkészletet írod ki CD/DVD-re.

[link]

(#26770) zsolt19900 válasza #65675776 (#26769) üzenetére


zsolt19900
őstag

rég csináltam már, de nem gondoltam volna hogy ennyit kell vele szop...ni :D köszönöm szépen

amúgy mennyire jó, hogy win7 nél kérte a cd-t itt meg nem képes rá :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#26771) csoty válasza Wiz Khalifa (#26766) üzenetére


csoty
aktív tag

MSI N650Ti-2GD5/OC BE Webshop Ár: 35.343Ft (27.829Ft) Nekem őrá most nagyon fáj a fogam és iPonon kívül sehol nem találtam ilyen árban

#csotykocsithajt

(#26772) Heffi válasza lolmetal (#26758) üzenetére


Heffi
őstag

Nem kell mindjárt a rosszat feltételezni a felbontás miatt. Vannak boltok, akik saját matricát tesznek a termékre a garihoz, vagy a gyári számot ellenőrzik. Semmi értelmét sem látnám, hogy eladjanak egy már kipróbált és döglött alaplapot, hisz saját maguknak is csak nyűgöt csinálnak vele.

Olyannyira nem csinál semmit sem, hogy a tápegység sem kapcsol be? Annak sem pörög a ventije?

Esetleg, hogy a bekapcsoló gomb és vezeték hibáját kizárd, apróbálhatnád indítani a gépet a 6-8 tüskék csavarhúzóval történő összezárásával.

TaylorXIII: Senki sem tévedhetetlen. A multkor is valakinél a proci csatlakozó maradt el.

(#26773) Wiz Khalifa válasza csoty (#26771) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én MSI-t semmibe se veszek. :DDD Szerencsére a HardverKer-be is csak egy kezdő-pancser VGA van MSI-be. Ott meg úgyse számít milyen.. :D

Smoke some weed nigga!

(#26774) lolmetal válasza Heffi (#26772) üzenetére


lolmetal
csendes tag

Szia! Először ellenőriztem hogy nem fordítva raktam rá, és utána összezártam de semmi. A gyerek működő gépét is szétkaptam (másik táp+kapcsolók) semmi. Újra raktam a procit is, semmi.

Üdv! :R

(#26775) Heffi válasza lolmetal (#26774) üzenetére


Heffi
őstag

Több ötletem nekem sincs, marad a gariztatás, sajnos.

(#26776) Wiz Khalifa válasza Heffi (#26772) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Így van. Senki sem tökéletes. :) Én is volt hogy feltupíroztam a VGA-m és mikor összerakom a gépet, nincs kép. Mondom akkor nézzük. Hát a tápcsatija lemaradt. :) Nem figyeltem eléggé. De volt hogy a 4pines alaplapi csatit felejtettem le. Tesóm 10éve foglakozik folyamatosan gépekkel. Ma egy szűkös HP-ban ki kellet húznia a ramok miatt a 24-es csatit. Kapcsolná be akkor jött rá hogy elfelejtette. :DD Szóval mindenki téved. :)

Smoke some weed nigga!

(#26777) lolmetal válasza Wiz Khalifa (#26773) üzenetére


lolmetal
csendes tag

Van egy 4-5 éves MSI 260gtx-em elnyűhetetlen. Az a szürke laposvasas itt vettem az egyik fórumtárstól annak idején télen avval fűtünk :DDD Ha bedöglik jó lesz steklinek ajtókat egyengetni :DD

(#26778) Wiz Khalifa válasza lolmetal (#26777) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Jó revhűtős MSI oké. :) De én itt a driver dolgokra gondoltam. Mert én mindig azzal szívok MSI-nél. :W

Nekem egy XFX 280-as van. Ez is fűt keményen. :DDD Ezért télen csak max 3-4órát lehet játszani egyszerre. Mert akkor már süt a gépház körül lévő meleg. :DD

Smoke some weed nigga!

(#26779) csoty válasza Wiz Khalifa (#26778) üzenetére


csoty
aktív tag

VGA-knál egységes driver van, szóval nemértem mi a probléma :D

#csotykocsithajt

(#26780) Wiz Khalifa válasza csoty (#26779) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem van egy ősrégi (2005-ös talán) MSI vga. Ahoz csak MSI-s van. :D

Smoke some weed nigga!

(#26781) Sracz66 válasza Csaszykj (#18398) üzenetére


Sracz66
csendes tag

Belefutottam ugyanebbe a problémába, egy hajszálra ugyanilyen konfiggal: P4I45PE, 768 RAM és 2,8-as P4... A procit én tettem bele egy 2,4-es celeron helyett és 2-3 órán keresztül ámulva kísérleteztem vele, hiszen a cerka gond nélkül vitte a 2,4-et, de a P4-es nekem is csak 1400-on ment. Mintegy 1500 újraindítás, BIOS turkálás, XP-s ellenőrzés (Everest, AIDA, CPU-Z) után rájöttem a megoldásra: Ez a dög szépen fut 2,8-on, ám alap esetben csak 1,4-nek látszik, ha a HT be van kapcsolva... Ha a HT ki van kapcsolva, 2,8-as egymagvas, ha be van kapcsolva, mindenfelé 2 db 1,4-esnek látszik. Ettől függetlenül szépen fut, érződik is a 400 MHz különbség a Cerkához képest, tehát gondolom, ez csupán valami Bios hibácska csupán, ami a működést nem, csak az információk visszaadását befolyásolja.

MSI 970A SLI Krait Edition, AMD FX-4300, Kingston HyperX Black 1600Mhz 16 GB, Asus R7 265 DC2 2048 MB GDDR5, WD Green SSD 120 GB Sata3

(#26782) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

tegnap kérdezősködtem, nf7-es abit és satás vinyó és win xp ügyben.... találtam floppy meghajtót és lemezt és így feltudtam tenni a drivert :) most az a problémám, hogy szépen végigfut a win telepítő -az a kék hátteres- de nem akarja beadni utána a folyamatban következő grafikus, mi a neved, mennyi az idő, hun' vagy stb. sorozatot, hanem ismét elkezdi a kék hátterű telepítést :(

mi lehet a probléma?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#26783) pdev1811 válasza zsolt19900 (#26782) üzenetére


pdev1811
tag

Lehet h hülyeség de boot sorrend visszállítás, lemezkivétel?

(#26784) zsolt19900 válasza pdev1811 (#26783) üzenetére


zsolt19900
őstag

és amennyiben kiveszem a lemezt, ne szakad meg a win telepítés? nekem úgy rémlik, hogy kellene azért a cd a továbbiakban is nem?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#26785) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok!
Mindenhogy szaggat a videó, legalábbis a DVD, és a HD, és ugye az online videók is ha a sebesség meg lenne, jobb minőségben jönne, ami szintén akad. Mikor szaggat, akkor a processzorhasználat 100%.
Nem tudom, milyen beállításokkal lehetne ezen javítani.
- Alaplap: Asus P4P800-X
- CPU: Intel Celeron D330 2.67GHz
- RAM: 1x Samsung 512MB/400MHz, 1x Samsung 1GB/400MHz
- VGA: (Abit) Ati Radeon 9250 Pro 128MB

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#26786) Taifa Díaz válasza zsolt19900 (#26784) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ott már nem kell a lemez.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#26787) Wiz Khalifa válasza gyulank (#26785) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem tudom milyen rendszert használ de az most lényegtelen. Mivel ezzel a konfiggal cseszheted a HD videókat meg a többit. Főleg mivel a VGA nem bírja. De a proci se a legjobb rá.

Smoke some weed nigga!

(#26788) zsolt19900 válasza Taifa Díaz (#26786) üzenetére


zsolt19900
őstag

fejlődés van, szépen elkezd futni a win xp nek a kis csíkos betöltője, és azután kidobja a kék háttérrel a "problémát talált és leállította, nehogy károsodás legyen" ect. ect.

nem értem, pedig floppyról be lett neki adagolva a slilcinos driver őőőő szépen végigfut a win telepítő, komolyan nem értem :(

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#26789) Taifa Díaz válasza zsolt19900 (#26788) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Valahogy mégse vette be egészen azt a drivert.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#26790) zsolt19900 válasza Taifa Díaz (#26789) üzenetére


zsolt19900
őstag

elegem lett, kicsesztem vele, és kicseréltem egy ide-s vinyóra a satásat :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#26791) gyulank válasza Wiz Khalifa (#26787) üzenetére


gyulank
addikt

De milyen beállításokkal lehetne a legjobbat kihozni?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#26792) Wiz Khalifa válasza gyulank (#26791) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

AGP-s vga-ból semmivel. Mivel túl "régi" ahoz. Röhejes de a Youtube egy 512Mb-os AGP-s VGA-n is kicsit furcsán fut.

Smoke some weed nigga!

(#26793) gyulank válasza Wiz Khalifa (#26792) üzenetére


gyulank
addikt

De amiből lehet. Processzor, memória... A processzor alapon 533MHz FSB-n kéne menjen, a memória 400MHz, de BIOS-ban csak 100-300-ig lehet állítani. Szorzó állítást se találtam. Standardon van ott egy 20-as, gondolom olyankor 20x133MHz, van még olyan, hogy +5;10;20% overclocking, de bár magasabb lett a frekvencia, az Ubuntu 12.04.3 be se akart tölteni, vagyis belassult, Win7-en meg se néztem. Ez a 2 oprendszer van rajta amúgy. A kártyát először csak 16MB-osnak kezelte a Win7, de már 128-asként. Ha más nem, korlátozni kell a netet, hogy csak szar minőségbe lehessen videót nézni, és akkor nem szaggat. :D
Amúgy telepíteni is úgy kellett, hogy az AGP portot PCI-ként kezeli a Win7, vagy valami ilyesmi, úgyhogy lehet annak a frekvenciáján se ártana állítani.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#26794) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

ASUS F2A85-V PRO alaplap vásárlásán töröm a fejem.
Írják, hogy támogatja a LucidLogix® Virtu™ MVP technológiát.
Ez azt jelenti, hogy adják hozzá az MVP szoftver egyik változatát, ami működne más lappal is? Vagy van valami hardveres dolog is benne ezzel kapcsolatban?
Sosem értettem ezt a Lucid Virtu dolgot.

Fel tudnátok homályosítani?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#26795) Wiz Khalifa válasza gyulank (#26793) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Azzal a procival Win7? :Y :Y :Y

Szerintem akkor Win XP-t próbálj. Mivel nekem jobb Celeron cerkám van mint neked de még az alap Win7 is szaggatott rajta. Pedig 775-ös is volt. Na mind1.

Smoke some weed nigga!

(#26796) zolle2 válasza gyulank (#26793) üzenetére


zolle2
csendes tag

P-4 HT-s CPU a celeron helyére WInXP-vel. [link] Persze HD-s videót így sem viszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#26797) gyulank válasza Wiz Khalifa (#26795) üzenetére


gyulank
addikt

A Win7 szaggatott, vagy a videó Win7 alatt? Azért sokat számíthat az a 1,5GB is. De amúgy Win7 kell, mert XP fél év múlva hivatalosan megszűnik, és a másik gép, amin vannak a filmek Win8-as, és nekem még sose sikerült a megosztás Win7-8 és XP közt. Egyébként semmi probléma vele. Nyilván nem tölt be rögtön, de ez a HDD miatt is lehet. Az elődjéhez képest bőven gyors (2x128MB/133MHzSD+TNT2M64 32MB, 1GHz PGA370).
Ez már akkor lejátszotta a silányabb avi-t, mikor 16MB-nak ismerte fel a kártyát. Az elődjén még az olyan se ment mind folyamatosan.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#26798) gyulank válasza zolle2 (#26796) üzenetére


gyulank
addikt

Mit jelent a HT? Ha nem viszi, akkor minek? De tényleg beállításokkal semmilyen javulást nem lehet elérni?
Azt sem értem, hogy lehet, hogy lassabb lett a gép, mikor +10-20% overclockra állítottam, és felment 3GHz köré.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#26799) hattrickuser


hattrickuser
tag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte GA-M720-US3 (rev1.0) alaplapom, és ma 2 apró hibára figyeltem fel, aminek a megoldásában a segítségeteket kérem.

1 hiba: A házam (Asus Vento TA-D52) előlapján található fülhallgató és mikrofon bemenet rá van csatlakoztatva az alaplapon található foglalatra, azonban nem érzékeli a bemenetbe bedugott perifériát. Próbáltam fülhallgatóval, és mikrofonnal is, de a vezérlőpultban nem jelzi, hogy csatlakozás történt, illetve értelemszerűen nem is működik.

2 hiba: Win7 USB telepítésénél feltehetően csak USB1.1-es módban működik a PenDrive, mert piszkosul lassú. Azonban a Win7 alatt már USB2 módban, itt már megfelelő sebességgel lehet másolni. Kipróbálva másik PC-n, ott ezzel a PenDriveval semmi gond nincs Win7 telepítése során.

Minden segítséget előre köszönök! :R

(#26800) Wiz Khalifa válasza gyulank (#26798) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

HT = Hyper Treaning. 1mag 2folyamat szál egy prociban. Nem olyan erös mint egy 2magos de jóval erösebb mint egy nem HT-s proci.

Smoke some weed nigga!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.