Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) zeusz55 válasza invasio (#27200) üzenetére


zeusz55
senior tag

bocsi az OFFért csak nyálazom a manulat...

CPU Warning Temperature
Sets the warning threshold for CPU temperature. When CPU temperature exceeds the threshold, BIOS
will emit warni

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#27202) Apollo_21 válasza zeusz55 (#27201) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ha a kérdés itt is fent forog..akkor itt pedig a cpu-d max hőfokát tudod meghatározni..biosba, ahol jelezést ad neked h ho-ho..elértem a kijelölt 70fokot mondjuk. Tehát figyelmeztet.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#27203) zeusz55 válasza Apollo_21 (#27202) üzenetére


zeusz55
senior tag

... basszus nem enged HSZt irni! :D nah lövök egy képet a kérdésről! Köszi, és bocs az offért nem tudom mi lelte a gépet! biztos az NSA :(((

kérdés

miért lett szürke a hszem???? :F

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#27204) Apollo_21 válasza zeusz55 (#27203) üzenetére


Apollo_21
addikt

Az elsőre igen..elöbb írtam is mit csinál..ez a beállított hőfokra való figyelmeztetés...
Második pedig a venti fordulatát hivatott szabályozni...nyilván ha ilyenbe van h "silent" ott a zajszintet veszi figyelembe és nem arra megy rá hogy teljesítményből hűtsön mint állat... manual-on te lövöd be a sebességet..offon értelem szerüen max fordulaton fog menni állandóan a proci venti...
Hsz kiszürkülése..valszeg amikor a hozzásólásnál ok-t akartál nyomni véletlen az off topic-ra kattintottál elötte:P

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#27205) zeusz55 válasza Apollo_21 (#27204) üzenetére


zeusz55
senior tag

:R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#27206) hugi0


hugi0
őstag

Sziasztok !

Van egy intel DQ35JOE lapom, elindul sipolas nelkul, majd kikapcsol cirka 5-6 masodperc mulva.
- kirja a procit memot.
- ha nyomok "DEL"-t meg bioszba lepes elott leal, de a kepernyo aljan jelzi, hogy megnyomtam.

1db D945-os proci masik lapban uzemel.
2db 1 gigas memo masik lapban utemel.
1db HD4550-es vga masik lapban uzemel.
1db monitor masik gephez kotve uzemel.

Mi a teendo ?

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#27207) cashback válasza hugi0 (#27206) üzenetére


cashback
őstag

1db memóriával, külön-külön a slotokban végignézve?

HDD és egyéb felesleges alkatrészek nélkül?

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#27208) hugi0 válasza cashback (#27207) üzenetére


hugi0
őstag

Ugy sem.

Letezik hogy nem is tamogatja az alaplap a D945-ost ?
- felismeri es nem tamogatja ? Fakkkkkkkkkkk !

Akkor ez Pech.

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#27209) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Ebben esetleg tud valaki segíteni? :B

Sic Parvis Magna

(#27210) cashback válasza hugi0 (#27208) üzenetére


cashback
őstag

Másik procival való tesztelés kivitelezhető?

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#27211) hugi0 válasza cashback (#27210) üzenetére


hugi0
őstag

Sajnos jelenleg nem.

De ha valaki tud ezek kozul 10 percre kolcsonozni (Bp.-en) egy procit, akkor viszem a lapot, memot, tapot.
- es igenyelnek egy monitort hozza. - hogy azt ne keljen cipelni.

A jelentkezest priviben lehet megteni. ;)

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#27212) bzoly


bzoly
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy Asus P5l-MX és Windows 7.
A probléma az, hogy nem érzékeli az USB eszközöket, semmit, még az egeret sem.
Áramot ad, ha rádugom az egeret világít, de semmi.
Valami ötlet?

Köszi, Zoli

(#27213) bzoly válasza bzoly (#27212) üzenetére


bzoly
aktív tag

Eszközkezelőben minden jónak tűnik.

(#27214) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello! Adott egy inteles (lga 1155) alaplap. Nem adott képet ezért garanciába visszaküldtem az iPonnak. Azt mondják a proci foglalat lábai el vannak hajolva (itthon semmi elhajlást nem tapasztaltam...). Letesztelték úgy nekik se ad képet. Az elhajolt lábak csinálhatnak ilyet? Mert konkrétan nem csak képet nem ad, hanem egy másodperc után leáll a gép, a videokártya ventillátora már fel sem pörög (a vidkari tesztelve másik gépben jó, csak a proci venti fordul párat a rossz alaplapban). Mert a tippem szerint érintkezési hibája van az alaplapnak (repedt, vagy mittomén).

[ Szerkesztve ]

(#27215) Thrawn válasza Mikeee89 (#27214) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha elhajlik a láb és nem ér hozzá a procihoz akkor meg is van a probléma.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#27216) Nibiru


Nibiru
tag

Srácok, miért van az, hogy ha bővíteni akarom az Asus P5KC-met végre plusz 2 Gb RAM-mal, akkor nem indul? A sárgákba bármit teszek, elindul, de ha a feketékbe teszem be a másik kettőt (azonos frekin járó (800 Mhz), akár az első slotban lévővel teljesen típus azonos modulokat, akkor a gép nem indul. Bekapcsolni bekapcsol, de a monitoron már semmi. Van még benne két DDR3-as slot is, de elbizonytalanodtam. Help please!

[ Szerkesztve ]

(#27217) Nibiru válasza bzoly (#27212) üzenetére


Nibiru
tag

A legtöbb esetben ez USB hub driver registry kulcs hiba, vagy stack error. (És valóban, az eszközkezelőben mindig úgy tűnik, hogy minden rendben.) Törölj az eszközkezelőből minden USB vezérőt és gyökérhubot (ne uninstalláld, csak simán töröld, majd azon mód csinálj egy felismertetést. Ha ez megvan indítsd újra a gépet és voila. :)

[ Szerkesztve ]

(#27218) Obladee


Obladee
csendes tag

Hello!
A segítségeteket kérném a következő témában:
Adott egy cirka 10 éves PC, ASUS a7n266-vm alaplappal. Évek óta nem volt újratelepítve rajta a windows (xp). Gondoltam tiszta telepítés csinálok, ám a boot sorrendben a CD meghajtó a merevlemez után van, a BIOS-ba viszont nem tudok belépni, mert le van védve jelszóval és a jelszó nem ismert. Award BIOS-ról van szó, joker jelszókat vagy 50et kipróbáltam, nem működött egy sem. Asus supporton nézegettem CMOS resetet ám valami nem stimmel, ugyanis az alaplapon nincsenek jumperek, a support viszont azt írja rakjam át egyik helyzetből másikba. A leírásban található clrtc feliratnál az alaplapon csak két kis izé van nem 3 tüske (a linkelt fénykép jobb oldalán, közvetlenül a nagy kék csatlakozó fölött látható).
Hallottam olyat is hogy az elem kivétele segíthet, de olyat is, hogy azzal semmire sem megyek.
Az xp-t mindenképpen tisztán szeretném telepíteni, így is tele van a gép minden szirszarral.

[ Szerkesztve ]

(#27219) bzoly válasza Nibiru (#27217) üzenetére


bzoly
aktív tag

Én úgy csináltam, hogy kitöröltem minden USB cuccot az eszközkezelőből. Majd reboot. Felinstallált mindent, de ugyanaz... Egér világít, de semmi...

(#27220) Nibiru válasza bzoly (#27219) üzenetére


Nibiru
tag

Értem. Az gáz. Próbáld meg egyenként. Pl., hogy csak az egér lógjon az USB-n és reboot. Ha az megy, akkor a többivel is játszd ezt el. Lehetséges ugyanis, hogy valamelyik eszköz hibás és amiatt fagy ki az egész hub. Ha pedig valamilyen olyan eszközt tettél fel az USB-re, aminek saját drivere van, azt uninstalláld előtte!

(#27221) liszi70


liszi70
nagyúr

Tudtok segíteni ebben az óriási problémában? :D

(#27222) FanTomasz21


FanTomasz21
tag

Sziasztok! Találkozott már valaki hasonló problémával: adott egy asus m4a88td-m evo/usb3 alaplap, benne egy amd hd7790 1gb-os vga és az alaplap nem látja, csak az alaplapi vga-n van kép . próbálkoztam variálni biosban a gfx0-gpp-igfx-pci sorrendet de semmi eredmény. A kártyára rákeresve találtam egy listát amiben a kompatibilis asus lapok vannak, 50db legalább van de ez pont nem szerepel közte. Biosból feltettem a legújabbat... de semmi

(#27223) bzoly válasza FanTomasz21 (#27222) üzenetére


bzoly
aktív tag

Esetleg ha letiltod az alaplapi videókártyát a BIOS-ból?

(#27224) Mikeee89 válasza Obladee (#27218) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Az elem kivétele ugyanazt csinálja mint a jumper rakosgatása. Szal ha egyik nem segít a másik se. Egyébként egyes alaplapoknál az F11-el lehet behozni a boot sorrend képernyőt, ami egyszeri alkalommal megváltoztatja a sorrendet. Nyomkodd újraindítás után és válaszd a cd meghajtót (xp cd legyen benne). Néha F8 szokta ugyanezt előhozni.

[ Szerkesztve ]

(#27225) bzoly válasza Nibiru (#27220) üzenetére


bzoly
aktív tag

Még valami amire nem emlékszem, hogy eddig indulásnál kiírta volna: "00 usb mass storage devices found and configured"

(#27226) FanTomasz21 válasza bzoly (#27223) üzenetére


FanTomasz21
tag

hosszú majd 3 rövid gyorsan egymás utáni csipogás, majd vár azt egy rövid mikor minden oké szokott lenni és kép nincs. csak bios resettel jön vissza

(#27227) bzoly válasza FanTomasz21 (#27226) üzenetére


bzoly
aktív tag

Nem ez a gond, működik a gép, csak az USB nem...

(#27228) bzoly válasza Nibiru (#27220) üzenetére


bzoly
aktív tag

Kipróbálom újra, hátha...

(#27229) Wiz Khalifa válasza 30z.Samu (#27209) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mivel MSI-t használtál ezelőtt ezért azt tudom mondani hogy IGEN! :DD

Smoke some weed nigga!

(#27230) Hgovi válasza liszi70 (#27194) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Szia!
Nem tudok ilyen opcióról,de leállítás után kapcsold ki a tápot és biztos nem fog világítani.

Üdv Hgovi

(#27231) liszi70 válasza Hgovi (#27230) üzenetére


liszi70
nagyúr

Meg voltam győződve, hogy van a BIOS-ban erre állítási lehetőség, csak én nem találom. Akkor nincs is? Bosszantó.
Nehezen elérhető helyen van a gép egyébként, nem tudok hátra nyúlkálni, hogy a tápot kikapcsoljam. Akkor marad a kapcsolós elosztó, köszönöm!

(#27232) doktor úr


doktor úr
tag

A következőre kérnék tippeket: ASUS P5PQL-AM lap, bekapcsol, egyet pittyen, felismer mindent (RAM, HDD, USB meghajtó), majd nem lép tovább, billentyűre nem reagál, setup-ba nem lép be. Volt minden, RAM csere többfélére, minden lehúzva, tápcsere, CMOS reset, elemcsere, de ugyanaz történik.
Ja igen, nem tudom, hogy ez normális-e: az alaplapi LAN csatlakozó ledje egyfolytában világít, pedig nem dugtam bele semmit.

[ Szerkesztve ]

(#27233) BSR válasza doktor úr (#27232) üzenetére


BSR
csendes tag

Ha egyet pittyen, akkor nem dob semmi hibaüzenetet. Az, hogy a LAN egyfolytában világít nem oké(wake-on-lan se csinál ilyet szerintem). Nem kaphatott a gép túláramot?
Maga a betöltés hol áll meg? Leszámolja a RAM-ot, jelzi a háttértárakat, ODD-t és mikor tovább kéne váltania, itt megakad?
Esetleg olyat próbálhatsz, hogy gépet úgy bekapcsolni, hogy minden IDE/SATA kábelt lehúzol róla, VGA-n kívül más kártya ne legyen benne.
(jut eszembe billentyűzet nem USB-s?)

Végső megoldás: CTRL + ALT + Kisbalta

(#27234) mima1017


mima1017
tag

Sziasztok,

Lehet elhamarkodottam vásároltam, de vettem egy AMD Phenom II x4 965 BE procit, és most elkezdtem nézni hogy a Gigabyte MA770T-UD3 lapom lehet nem is támogatja mert nem tud annyi wattot...
Rev 1.0 vagy 1.1 amim van.

(#27235) Apollo_21 válasza mima1017 (#27234) üzenetére


Apollo_21
addikt

A 140W os C2es verizód van akkor gondolom...
Annyit lehet tenni az ügy érdekében h cseréled egy 125ös C3asra...sztem ez a legpénztárca kímélőbb megoldás. Jobb mint miatta új lapot vásárolni..bár használtan az is játszhat.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#27236) mima1017 válasza Apollo_21 (#27235) üzenetére


mima1017
tag

Nem tudom hogy milyen verziós a proci, mert csak itt van előttem még a tartóban, még nem volt a lapban.

Ami rajta van:
HDZ965FBK4GDM

CACDC AC 1210PGT

9A17324C21126

Ja és F10es BIOS van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#27237) invasio válasza liszi70 (#27194) üzenetére


invasio
tag

Keress az alaplapon USBPWR jampereket, és tedd át OFF-ra.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#27238) Apollo_21 válasza mima1017 (#27236) üzenetére


Apollo_21
addikt

Valszeg az lesz 140w-os c2es...a proci...
Ha esetleg boltból vásároltad..kérhetnéd őket h cseréljék 125ös c3as verzióra mert azt támogatja a lap.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#27239) mima1017 válasza Apollo_21 (#27238) üzenetére


mima1017
tag

(#27240) BSR válasza mima1017 (#27236) üzenetére


BSR
csendes tag

HDZ965FBK4GDM - 125W-os C3-as

Végső megoldás: CTRL + ALT + Kisbalta

(#27241) mima1017 válasza BSR (#27240) üzenetére


mima1017
tag

De sajnos több olyan is van és van amelyik C2-es 140W TDP-s

(#27242) Apollo_21 válasza mima1017 (#27239) üzenetére


Apollo_21
addikt

Igen..néztem énis h ezen azonosító alapján a 125w os nak kellene lennie. de azt meg viszi...tehát akkor hol a gond? Félreértettem akkor az egészet....vagy vmi...összeraktad megy már? honnan gondoltad h nemveszi be?
ÉN abból indultam "h nemtud annyi wattot" ebből azt szürtem le h neked a 140es verizó van:D
Most akkor mi?:D Mert így most elég félrevezetés h itt károgtam h melyik ez...és nem akarnám.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#27243) mima1017 válasza Apollo_21 (#27242) üzenetére


mima1017
tag

Emiatt

Itt ha megnézitek az azonosító alapján lehet C2 és C3 is... Viszont nekem a másik azonosítóban lévő 9A17324C21126 ... C2 nem stimm :)

Nem raktam még össze, csak most gondolkozom hogy lehet mellé mentem vele. :(

(#27244) mima1017 válasza Apollo_21 (#27242) üzenetére


mima1017
tag

vissza az egész... elnéztem... én vagyok a f*sz :)

HDZ965FBK4DGI és nem DGM ... bocsánat.. :)

(#27245) Apollo_21 válasza mima1017 (#27243) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ha a típus azonosító kódból indulunk ki akkor a 140esnek HDZ965FBK4DGI a száma...
Próbáld ki együtt őket..ha nemmennek várunk szeretettel. BSR kollegának pedig köszönöm a kíjavítást..!
Félrevezető volt az itt beírt 2-3bejegyzésem mely arra utalt h ez 140es..:D Bocsánat! :R

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#27246) BSR válasza mima1017 (#27241) üzenetére


BSR
csendes tag

A 140W-os szerintem 4DGI.
És ha itt megkeresed a két 965-t, akkor a 125W-re stimmel a 1210PGT is.

Végső megoldás: CTRL + ALT + Kisbalta

(#27247) BSR válasza Apollo_21 (#27245) üzenetére


BSR
csendes tag

Na, ha már ketten is úgy gondoljuk, akkor csak jó lesz az :))
És igyekszem jó információkkal megtölteni az étert :DDD

Végső megoldás: CTRL + ALT + Kisbalta

(#27248) mima1017 válasza BSR (#27247) üzenetére


mima1017
tag

Köszönöm mindkettőtök segítségét.

Én voltam a félrevezető nem te Apollo, Te is teljesen jogosan irtad h 140W mert én arra utaltam.

Még 1x.

Köszi :R

(#27249) Apollo_21 válasza BSR (#27247) üzenetére


Apollo_21
addikt

Senkinek nemkenyere az félrevezetés:D hátmég annak aki nemfigyel oda:D Nemakarok magamra újjal mutogatni:P No prob:)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#27250) Hgovi válasza liszi70 (#27231) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Így van ,úgy kényelemesebb.

Üdv Hgovi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.