Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) csabyka666 válasza lajosx (#27450) üzenetére


csabyka666
addikt

Én továbbra is ezt a sorrendet tartanám: táp - proci - lap. Ez egy ilyen „játék” lesz, de végig kell próbálni...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27452) dragonfx válasza dragonfx (#27447) üzenetére


dragonfx
veterán

??

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#27453) Apollo_21 válasza Supr@ (#27444) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nemhiszem h nagyon bezárná a meleget...elvileg nincs olyan nagy hő ott sztem...esetleg a chipset bordájának a keletkező hőmennyisége ami emiatt a "zárt" rész miatt nemtud mondjuk onnan szabadon elhúzni:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#27454) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok. Nem biztos h jó helyre írok, de mivel én az alaplapra gyanakszom ide tenném fel a kérdésem. Szóval van egy régebbi konfigom otthon és gondoltam h beüzemelem, jó lesz faternak otthonra netezni. összeraktam a gépet és valamiért nem akar elindulni... Ha bekapcsolom nem ad semmilyen képet csak pörgeti a ventiket és ennyi. Semmi csipogás semmi hibaüzenet. Legutóbb még működött aztán át lett rakva egy másik házba a konfig és azóta nem nyúltam hozzá. Valakinek valami ötlet h miért csinálhatja ezt? ASRock 775 Dual VSTA lap meg valami régebbi Intel D proci van benne meg ddr 2 es ramok. VGA t már kilőttem mert kipróbáltam többet is benne de semmi reakció rá.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#27455) PAUBEN válasza PAUBEN (#27424) üzenetére


PAUBEN
tag

CMOS reset megoldotta a problémámat :)

(#27456) lajosx válasza csabyka666 (#27451) üzenetére


lajosx
őstag

kb 3 órája tesztelem a gépet semmi hiba,,előtte sem csinálta csak tegnap,és azóta sem,lehet nem is hibás semmi?A fene se tudja de elvileg rendben van mást már nem tudok vele csinálni minden hiba nélkül fut minden teszt program,meg alapba a gép is megy normálisan.

(#27457) szasanyi


szasanyi
félisten

Még mindig várok választ ERRE. :U

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#27458) Rolee87 válasza PAUBEN (#27455) üzenetére


Rolee87
tag

Leírtuk neked hatszor hogy vedd ki az elemet és tedd vissza,az ugyanaz mint a cmos reset.

(#27459) Spet válasza Anaren91 (#27454) üzenetére


Spet
addikt

CPU venti csatlakozója jó helyre van bekötve, nem egy ház hűtésére szolgáló tápra van rákötve. Lehet hogy hülyeségnek hat, de pl én nem kötöttem be véletlenül a CPU hűtést egy régebbi lapba és akkor ugyanezt csinálta, azaz semmit.

CMOS resetet próbáltad, illetve más táppal? Ha igen akkor próbáltad elemenként összerakva elindítani?

Ha viszont több kártyát is megpróbáltál, de azok működnek, és így sem adott képet, akkor még az is lehet, hogy a slot ment tönkre.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#27460) PAUBEN válasza Rolee87 (#27458) üzenetére


PAUBEN
tag

"Leírtuk neked hatszor hogy vedd ki az elemet és tedd vissza."
Elemet próbáltam, az volt első dolgom... :C

[ Szerkesztve ]

(#27461) uniplet


uniplet
csendes tag

Üdv!

Összeraktam egy új gépet, és ahogy lenni szokott, becsúszott egy hibás ssd vinyó a csomagba.
Namost eleinte ment, de aztán..... mindegy, gariban van, majd kicserélik.
Viszont kénytelen voltam egy régi vinyóra feltenni az oppot, és az Everest nem ismeri fel az alaplap pontos tipusát.
Lehet, hogy az ssd csinált valami gebaszt a lapon?
Minden működik, kezeli a ramot, videokari ok, 64 bites rendszer van rajta, a procit is látja, de a chipsetet, meg az alap tipusát nem.
Lehet ez gond?
Külön telepítő nincs a lapomhoz, csak a kapott driverek.

Asrock FM2A85X Extreme4
AMD A10 6700 APU
4 Gb ram

Köszi!
L.

L.

(#27462) uniplet válasza uniplet (#27461) üzenetére


uniplet
csendes tag

Tévedtem, a CPU-t sem látja rendesen.

L.

(#27463) varmi2 válasza uniplet (#27461) üzenetére


varmi2
nagyúr

Próbáld meg aida64-el, az evereszt már elég régi, nem csoda, hogy nem ismeri.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27464) uniplet válasza varmi2 (#27463) üzenetére


uniplet
csendes tag

No, kipróbáljuk.
Azt hittem az az újabb... :C
Folyton keverem üket. :F

L.

(#27465) Thrawn válasza uniplet (#27464) üzenetére


Thrawn
félisten

3 éve íródott ez a hír:
Visszatér az AIDA, ám ezúttal 64 biten
A nagysikerű rendszerdiagnosztikai program levetette az Everest nevet.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#27466) uniplet válasza varmi2 (#27463) üzenetére


uniplet
csendes tag

Na az már észrevette.
Köcce! :DD :DD :DD :DD

L.

(#27467) Rolee87 válasza PAUBEN (#27460) üzenetére


Rolee87
tag

De azzal hogy kiveszed az elemet,az ugyanúgy cmos reset mintha a jumpert pakolgatnád :U

(#27468) uniplet válasza Thrawn (#27465) üzenetére


uniplet
csendes tag

Még csak 3 éve? :DD
Amig nem 10 éves legalább, nem is érdekel. ;]

Köszi mindenkinek, most már csak megjegyzem.

L.

(#27469) Visormail


Visormail
addikt

Sziasztok, egy használtan vett Asrock N68-S alaplapba betettem egy Athlon II X2 260 procit. Sajnos régi 1.40es bios van rajta, a procihoz a honlapja szerint a legújabb 2.10es kellene. Szerencsére így is elindul és felismeri a nevét órajelét mindent, de azért gondoltam fel kéne frissíteni mielőtt elkezdem a rendszer telepítését. Viszont hiába rakom pendrivera az Instant Flash-hez való kicsomagolt biost, a smart menü ugyanígy néz ki ahogy írják [link] csak hiányzik belőle a teljes update utility rész.

Mi oka lehet ennek? A 4GB-os pendrive jó, formáztam már fat32 és fat fájlrendszerre is, a boot sorrend listában is benne van tehát felismeri. Kipróbáltam egy másik 2GB-os fat32 pendriveal is de azzal se jelenik meg a menü.

Lehet hogy ebben a bios verzióban még nincs benne? A listában nem írnak ilyen változást.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#27470) Thrawn válasza Visormail (#27469) üzenetére


Thrawn
félisten

Van DOS-os verziója a BIOS frissítésnek, próbáld azzal.

szerk: Az Instant Flash-t szerintem csak az 1.50-es BIOS-tól kezdve kapta meg a lap, a legelső ilyen BIOS-fájl az 1.60-as.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#27471) Visormail válasza Thrawn (#27470) üzenetére


Visormail
addikt

Igaz, ezt nem vettem észre a listában, kösz akkor marad a dos.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#27472) ToxLee


ToxLee
őstag

Sziasztok!

20.000Ft alatt kellene egy megbízható lap 3. vagy 4. generációs I3 alá. Nem kell integrált VGA. Ha jól sejtem Asrock háza táján kellene szétnéznem. (?)

(#27473) Thrawn válasza ToxLee (#27472) üzenetére


Thrawn
félisten

Milyen alaplapot vegyek?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#27474) ToxLee


ToxLee
őstag

Köszi!

(#27475) petike222


petike222
csendes tag

Sziasztok! Alaplap cserét hajtottam végre kb egy hete és azóta többször előfordult, hogy a pciex porton nem érzékeli a raid kártyámat. Van hogy egy újraindítás megoldja a dolgot, de sajnos ez nem mindig segít. Ha indításnál 'látja' akkor tökéletesen működik. A kártyának valószínűleg nincs baja, mert a másik alaplapnál nem volt ilyen problémám. A két videókártyát rendesen felismeri az első két porton. Ezt a 3. és a 4.-en próbáltam, mindkettőnél ua. volt a probléma. A kártya totál be van csavarozva, jobban már nem lehet meghúzni. Firmware, bios a legújabb.
Lehet esetleg hogy nem kap elég áramot a lapról? Légyszi ha van tippetek mivel lehet a probléma, segítsetek.
Köszi

(#27476) csabyka666 válasza lajosx (#27456) üzenetére


csabyka666
addikt

Ebben a szakmában nincsenek csodák. Ha most jó, akkor ennek örülni kell, de én nem hinném, hogy tartós lesz ez az állapot.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27477) Imi Csabi


Imi Csabi
tag

Sziasztok!

Adott egy Gigabyte GA-P35-DS3 (rev. 2.1) alaplap. Két HDD van a gépben.

SAMSUNG HD103SJ - 1TB
SAMSUNG HD250HJ - 250GB

AHCI modot szeretném aktiválni, windowsban átállítottam azt a bizonyos registry értéket, biost is be állítottam, de bootoláskor fenn akad az 1 terrás vinyónál és nem érzékeli. Ha lehúzom gond nélkül indul a gép.

Mi lehet a gondja? Előre is Köszönöm a segítséget.

* * * * * * ibJ#team| IMi™ - NE idegesíts, MERT ideges leszek!! ® * * * * * *

(#27478) dragonfx


dragonfx
veterán

Akinek van felesleges 1155/1156ps lefogatoja irjon rám.;-) alaplaphoz leci

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#27479) Hgovi válasza Imi Csabi (#27477) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Szia!
Húzd le a vinyókat és úgy állítsd AHCI-ra,majd dugd vissza.
Megjegyzés:Ha nem ebben a módban telepítetted a win-t akkor nem fog boot-olni a gép.

Üdv Hgovi

(#27480) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

hátha valakinek volt hasonló
A config: Gigabyte Z68X-UD4 B3, i7 2600k@4,4Ghz, Kingston HyperX 3x2Gb 1600Mhz, Gigabyte HD5870OC, SSD Crucial C300, Wd 2x640Gb + Bee Quiet táp, 5-550w

Rendszeresen lefagy, főleg akkor a bekapcsolás utáni 2-10 percben jellemző simán a win, vagy ha megnyitok egy játékot egyből megáll.
Ami még fura újkorában a 2600k-t lehet hajtani kb 4,2-.4,4 Ghz egy noctua hűtővel 3.5-3.6V-n most már egyáltalán nem tudok húzni rajta semmit (mielőtt valami nyomi beírná mert széthajtottad b@zdmeg, fasza 2 db 12 ventiss drága hűtő van rajta és a voltot sem állítottam 5re)

lefagyás véletlenszerű valamikor egymás után 2x valamikor egy hétig nem áll meg, nem tudom mi lehet egyenlőre cpu, lap, táp, a ramokat teszteltem memtestben everest stabilitás teszten sem áll meg, tehát nincs ötletem, de hátha valakinek van

előre is köszi

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#27481) tormy77


tormy77
újonc

Olyan problémám van, hogy a frissen összerakott gépem nem ad ki képet magából, egyik kimeneten sem, és külső vga-val sem. A gép bekapcsol, prociventillátor forog, de kép az nincs. Az alaplap asrock B85M-ITX, a proci i3 4330, 1150 foglalat. A memória mindegy mert próbáltam 3 másikkal is.
Elméletileg bevizsgálták külön külön a procit és a lapot, és azt mondták hogy jó.
Próbáltam még 3 másik tápegységet, bios reset, elemkivétel. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a baj, esetleg létezik hogy nem szereti egymást a lap+proci?

(#27482) varmi2 válasza tormy77 (#27481) üzenetére


varmi2
nagyúr

Minen csatlakozót csatlakoztattál? A 4 pines csatit is?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27483) tormy77 válasza varmi2 (#27482) üzenetére


tormy77
újonc

Igen, 3 táppal is próbáltam.

(#27484) Rolee87 válasza tormy77 (#27481) üzenetére


Rolee87
tag

Semmi csippanás?A procival nem lehet baja mert a support listában támogatja

(#27485) lajosx válasza csabyka666 (#27476) üzenetére


lajosx
őstag

hát igen csodák nincsenek,tápegység volt a ludas:R

(#27486) Mano66


Mano66
senior tag

Itt is felteszem a kérdésem.Nem tudom hol kapok gyorsabb választ.
Van egy P5KC-s alaplapom.Olyan gond jött nála elő,hogy minden bekapcsolásnál a bios elfelejti a a beállitásokat.Mindig flopy-rol akar indulni,mikor nincs is olyan meghajtó.Mi lehet a gond?Alaplapi elem lemerült?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#27487) Rolee87 válasza Mano66 (#27486) üzenetére


Rolee87
tag

első körben azt cserélném,saját tapasztalatból.

(#27488) golyani


golyani
addikt

adott a konfigom:

gigabyte ga-h77m-d3h
i5 2400 + gyári hűtő
hd6850
8gb ram

a lapot most kaptam cserébe az előző halála miatt. ami feltűnt, hogy ha a proci hűtő ventilátor fordulatszáma 1450 alatt van, és görgetek netezés ( lehúztam az egeret és próbáltam nyilakkal is) közben, illetve ha ablakot pakolászok az asztalon ide-oda akkor érdekes kerregős hangot hallat. Máshonnan nem jöhet a hang mert ha lehúzom a ventit akkor nem jelentkezik a dolog
Van-e erre valami gyógyír?

[ Szerkesztve ]

(#27489) tormy77 válasza Rolee87 (#27484) üzenetére


tormy77
újonc

Sajnos még csak nem is csipog, mert erről a lapról még a szpíker helyét is lespórolták...

(#27490) Howkeddlee


Howkeddlee
senior tag

Sziasztok!

Gondoltam megkérdezem itt is,hátha itt fog majd nekem segíteni valaki benne: [link]

Azt tudja valaki hogy miért indul el mindig csak másodjára áramtalanítás után a Maximus VI Formula lappal szerelt gépem? Bekapcsolom,elindulnak a ventik 1-2mp-re,majd leáll és jön kb 1mp szünet és indul újra,de akkor már normálisan.
Köszönöm ha valaki segítene ebben...

(#27491) Rolee87 válasza Howkeddlee (#27490) üzenetére


Rolee87
tag

Ez az elemes fórum lesz :D
Én a te helyedbe is az elemre gyanakodnék...

(#27492) poli27


poli27
veterán

Hali

Kinéztem 3 lapot melyiket ajánlanátok, nekem a gigabyte jön be :)

ASUS MAXIMUS_VI_HERO
GIGABYTE GA-Z87X-UD5H
ASUS SABERTOOTH Z87

[ Szerkesztve ]

(#27493) Howkeddlee válasza Rolee87 (#27491) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Nos,mivel új lapról van szó,ezért ezt kizárnám! Amúgy az aida 3,36v-nak írja az elem feszt,így nem gondolnám hogy ez lenne a gond!

(#27494) szasanyi válasza poli27 (#27492) üzenetére


szasanyi
félisten

Véleményem szerint az ASUS MAXIMUS VI HERO, amennyiben ebből a 3ból kell mindenképp választani. Ha nem, akkor EZ jobb választás lehet mindnél - hacsak nem az a cél minél többe kerüljön. ;) Itt egy 96%-ra értékelt teszt róla, ha gondolod néz meg.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#27495) NYPD


NYPD
aktív tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne. Rendeltem egy ASUS M5A97 R2.0 alaplapot, és lenne egy jó lehetőségem venni egy Kingston 8GB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT-et, viszont a memória sorozatszáma nem szerepel az alaplap által támogatott modulok között (KHX1600C9D3B1K2/8GX). Szeretném megkérdezni, hogy jó-e az alaplaphoz és csak "kifelejtették" a listából, vagy valóban nem támogatja, és nem használná ki 100%-osan?

Köszönöm!

(#27496) martin66


martin66
senior tag

Sziasztok,

Usb felismerési problémái vannak egyik ismerősömnek. Van hogy többszöri újra indítás szükséges, hogy érzékelje az egeret és a billt a gép. Van, hogy random csak úgy el megy és nem érzékeli tovább. Ez a "Not recognize..." hiba üzenet.

Win7 / 64bit.
asrock m3n78d

Mit javasoltok?

(#27497) poli27 válasza szasanyi (#27494) üzenetére


poli27
veterán

a keret 60k rá,a felszereltsége jobb a gigának sztem amit kinéztem.amit linkeltél az az én kiszemeltem kistesója :D amúgy a dual lanra szükségem van, a mostanin is van és sokszor jól jött :)

(#27498) ST05 válasza poli27 (#27492) üzenetére


ST05
őstag

itt 33 lapot össze tudsz vetni.

(#27499) szasanyi válasza poli27 (#27497) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem, ezt nem mondtad, de annyira csak nem fontos mert a másik 2 lapon sincs DualLAN. :U Persze 45k az nem 60k tehát nyilván nem lesz olyan. Viszont bizonyos szempontból akár jobb is lehet, de ha mindenáron el kell verni a 60k-t, hát el kell. ;]
Ezt nézd meg, 37 Haswell lap tesztje. Alsó és felső kategória, és elég jó teszt amiből sok dolog kiderül - nem csak az ár, ami nem is mindig tükrözi igazábó mennyire lehet jó (vagy nem jó) választás egy alaplap. ;)

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#27500) poli27 válasza szasanyi (#27499) üzenetére


poli27
veterán

Jha ezért is néztem ki a gigát mint említettem, de köszi ez egy jó oldal szemezgetek kicsit:)

(#27498) ST05 :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.