Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26501) schulc99 válasza schulc99 (#26466) üzenetére


schulc99
tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni egy Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H alaplappal kapcsolatosan.

Ha kikapcsolom vagy csak alvó üzemmódba teszem a gépet akkor a billentyűzeten a Num Lock led-je nem alszik el. :W

A gépen win7 x64 van 4 GB ram ha ez számít valamit.

Hogyan tudnám a led -et kikapcsolni?

Ha tud akkor segítsen valaki! :O

Köszi.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#26502) pdev1811 válasza kenny596 (#26498) üzenetére


pdev1811
tag

Közel 100%-os vga terhelésnél elérheti ezt a fokot, de hosszútávon már nem egészséges. 100 fok fölött már nagyon danger zone van.

[ Szerkesztve ]

(#26503) csoty válasza schulc99 (#26501) üzenetére


csoty
aktív tag

Tegyél a ledre egy Pzs-t, áramtalanítsd a gépet, nyomd ki a numlockot vagy húzd ki a billt. Giga lapoknál On/Off charge miatt az USB-k áram alatt vannak ha a gép is áram alatt van.

#csotykocsithajt

(#26504) Howkeddlee


Howkeddlee
senior tag

Sziasztok!

Tudna nekem is valaki segíteni ebben? (#26468)

Nagyon megköszönném!!

(#26505) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok! Egy Gigabyte MA770T-UD3P lapom van, amin BIOS-t frissítenék. Lementettem hozzá a fille-t és a Gigabyte BIOS frissítő programot. Minden a leírás szerint ment, elvileg sikerült is, de bootoláskor a következő üzenetet kapom: "hiányzó BOOTMGR"
Innen csak újraindítani tudom a gépet.
Mi ilyenkor a teendő?

(#26506) Apollo_21 válasza tPedro_ (#26505) üzenetére


Apollo_21
addikt

Valszeg "elfelejtette" h melyik merevlemezed a rendszer...állítsd át a megfelelőre és sztem megjavul..nálam így történt bios frissítés során...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#26507) tPedro_ válasza Apollo_21 (#26506) üzenetére


tPedro_
őstag

Uhh. Hát ez eszembe se jutott, pedig most így visszagondolva futottam már bele ebbe az üzenetbe.
Köszi.

(#26508) wolandino


wolandino
tag

Sziasztok!

Az SLIC táblával kapcsolatban tudna valaki útmutatást adni?

Gond van a windows-om aktiválásával...

Köszönöm,
W.

(#26509) Apollo_21 válasza wolandino (#26508) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ha van 1kis angoltudás a hátadmögött...
[link]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#26510) wolandino válasza Apollo_21 (#26509) üzenetére


wolandino
tag

Azt hiszem ez vistas, azt eddig nem írtam, hogy win 7-em van:)

(#26511) schulc99 válasza csoty (#26503) üzenetére


schulc99
tag

Köszi a választ.

Ezek szerint a PS/2 csatlakozó is áram alatt van nem csak az USB.
A billentyűm ps2 csatlakozós.

Ezt akkor meg kell szoknom majd.
Köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#26512) Bóti


Bóti
senior tag

Sziasztok!

Egy nagyon régi lappal kapcsolatban kérném a segítségetek, nevezetesen Abit NF7.
Ma bekapcsolás után kiírta a varázslatos szöveget:
CPU is unworkable or has been changed. Please recheck CPU softmenu.
2 lehetőségem van:
F1 - Boot 1250 Mhz-en (2800+-os Barton van benne 2000 Mhz körül, 333-as FSB)
DEL - BIOS
Ha belépek a Biosba, majd ki, akkor meghal a gép, kikapcsolom, és amikor újra be, akkor a billentyűzeten villog mindhárom led (num, caps, scroll).
Ha áramtalanítom, megint visszaveszi a procit 1250 Mhz-re.
Ramot cseréltem, procit kiszedtem, visszaraktam, VGA-t cseréltem, tépot cseréltem, CMOS-t reseteltem.
Valahol azt olvastam, hogy a 3 led egyszerre történő villogása alaplap hibát jelez.
Csak az a vicc, hogy ha 1250 Mhz-en van hajtva a proci, akkor semmi baja, stabil a gép, most is erről írok.. :F
Köszi előre is!

(#26513) #65675776 válasza Bóti (#26512) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem lehet, hogy lemerült az elem a lapban?

(#26514) tPedro_ válasza tPedro_ (#26507) üzenetére


tPedro_
őstag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám:
(Ha nem jó topikban kérdezném, szóljatok. Nem igazán tudom eldönteni, hogy alaplap(proci) vagy memória probléma-e.)

Régi procimat (Athlon II X2 250) lecseréltem egy újabbra (Phenom II X4 965 BBE). Az alaplap egy Gigabyte MA770T-UD3P lap, amin régebbi BIOS volt, amit a procicsere miatt frissíteni kellett, így feltettem a legfrissebbet.
Bekapcsolás után a gép újraindul/lefagy. A memóriára gyanakodtam, ezért elkezdtem játszadozni vele. Két modulom van, mindkettő DDR3-1333 2GB, egyik ADATA másik KINGMAX. Gondoltam kipróbálok minden slotot minden modullal, még nem értem a végére, de addig is lenne pár kérdésem:

Elképzelhető, hogy az új BIOS miatt nem lett kompatibilis az eddig tökéletesen működő memória?
Esetleg lehet köze a proci cseréhez? (BIOS-ban írja, hogy a Phenom processzor tud kezelni ganged/nganged módot.)
Merre érdemes elindulnom a hibakereséssel?

(Általában a Win7 felállása után 5 perccel már lefagy/újra is indul, de volt hogy már a Win betöltése közben produkálta a hibát. De olyan is volt mikor egész sokára, 15-20 perccel az indítás után fagyott csak le.)

[ Szerkesztve ]

(#26515) Apollo_21 válasza wolandino (#26510) üzenetére


Apollo_21
addikt

Az sztem tök mind1...az alatta lévő procedúra sztem ami kell neked..everestből kiolvasás..stb..

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#26516) nadben


nadben
csendes tag

Sziasztok,
Gyors kérdésem lenne. Van egy Asrock N68C-S UCC alaplapom és most tudnék kedvezményesen egy FX 4100as AM3-as procit venni. Kérdésem, hoyg van-e valakinek ezzel tapasztalata? Működik-e a proci az alalplapban?
Köszi,
Bence

(#26517) raubisoda válasza nadben (#26516) üzenetére


raubisoda
senior tag

Nem tuti mert nem AM3+-os.

[ Szerkesztve ]

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#26518) Trust God válasza Apollo_21 (#26481) üzenetére


Trust God
csendes tag

Köszi! :)

"Az ember semmit sem vehet, hanem ha a mennyből adatott néki." János ev. 3./27.

(#26519) Wiz Khalifa válasza nadben (#26516) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem kezeli mivel a lap az csak AM3-as a proci meg AM3+-os. De ha fordítva lenne akkor simán kezelné. Vagy ha olyan lapod lenne mint a Gigabyte-nál az egyik lap hogy AM3-as de kezeli egy BIOS frissítés után az AM3+-os procikat is. Mivel az AM3 és AM3+ között csatlakozásban nincs semmi különbség. Ugyanígy Az AM2 és AM2+-nál.

Smoke some weed nigga!

(#26520) Trust God válasza kenny596 (#26488) üzenetére


Trust God
csendes tag

A lap élettartama alatt mért legmagasabb hőmérsékleti értéket mutatja...

"Az ember semmit sem vehet, hanem ha a mennyből adatott néki." János ev. 3./27.

(#26521) vaz2101


vaz2101
csendes tag

sziasztok lenneegy kérdésen a gápemben egy abit kn9 alaplap van! az alaplapi audiót hiába telepitem fel nics hang!! raktam ma belle egy hangkártyát új ma vettem! felteleitem és azzal pedig csak zúg hang egyáltalán semi csak a zúgás :W mi lehet a probléma? haldoklik az alaplap?? ha valaki spiler ebben váaszolyon előre is köszönöm!!

(#26522) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Üdv!

Volna egy kérdésem.
Volna egy Asus M5A78l-M LX3 nevezetű lapocska,Integrált Ati Radeon HD 3000-el.
Létezik az hogy az Asus HD7750-et nem kezeli?
Állítólag nem akart együtt dolgozni az integrált kis tesóval.
Most készülök ezt a lapot megvenni,csak néznem kell hozzá vga-t,így az ati vonalon nem merek,marad a Nvidia.
Vagy lehetséges valami biosbeli beállítás ami ezt helyre hozza?

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#26523) Bóti válasza #65675776 (#26513) üzenetére


Bóti
senior tag

Szia!
Köszi a választ!
Nem valószínű, mivel megtartja az összes beállítást.. meg párszor áramtalanítottam is, mert csak akkor áll vissza 1250-re..
Meg ma egész nap stabilan ment 1250 Mhz-n.. Nem lehet, hogy a proci nyekkent meg?
Azért ide írtam amúgy, mert sztem lap.. fórumokon is ezt olvastam
De végülis a proci nem hajlandó 2000 Mhzen menni.. de egy proci meg vagy rossz, vagy nem.. bár volt egy régi 2.4-es Northwood Intelem, ami csak 1.8-on volt hajlandó menni.. Azon a mai napig stabil, de a gyári órajelén el sem indul.. Mondjuk ez a proci (mármint az AMD) lockolva van, se szorzót, se fsb-t nem lehet állítani (vagyis lehet, csak nincs hatása)..
Valami ötlet?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#26524) pdev1811 válasza Gubu0101 (#26522) üzenetére


pdev1811
tag

Elvileg működnie kell.

(#26525) Gubu0101 válasza pdev1811 (#26524) üzenetére


Gubu0101
veterán

Gyanítom.
Ha jól olvastam akkor a biosban van olyan,hogy slave meg mester beálítás vga-hoz is,ugyan úgy mint hdd-nek?
Mert akkor lehet ez a gond,még nem értem el a srácot akitől venném lapot,hogy ezt nézte e anno.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#26526) #65675776 válasza Gubu0101 (#26522) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mit értünk az alatt, hogy "nem akart együtt dolgozni az integrált kis tesóval"? Mert Hybrid CF nem is lesz azzal a VGA-val. Simán meg működnie kell benne.

AMi még probléma lehet, hogy a HD3000-hez legacy driver kell, míg a 7750-hez mainline. A kettőt együtt nem lehet telepíteni, mert bizonyos fileok ugyan azok bennük, és a legacy nem működik a mainline-éval. Ergo a Surround View sem fog működni, tehát ha a 7750-et akarod használni, akkor le kell tiltanod az IGP-t.

Master/Slave beállítás meg nincs VGA-khoz.

[ Szerkesztve ]

(#26527) Gubu0101 válasza #65675776 (#26526) üzenetére


Gubu0101
veterán

Így már érthető.Köszi!
Akkor valamit félre olvastam,nézegettem lap leírását,ott van részletezve bios is.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#26528) pdev1811 válasza Gubu0101 (#26525) üzenetére


pdev1811
tag

Master-slave nincs. Nekem intel van, ott a biosban be lehet állítani h melyikre kötötted a monitort, alaplapra v vga-ra. De gondolom az amd-nél is hasonló lehet.

(#26529) Gubu0101 válasza pdev1811 (#26528) üzenetére


Gubu0101
veterán

Kösz kösz!
Nem volt még ilyen lapom,nem vagyok ezeknél képbe. :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#26530) Vanekvanek


Vanekvanek
csendes tag

Sziasztok!

Csak okulásnak szeretném veletek megosztani: a múltkor fordultam hozzátok azzal, hogy az egér akadozik, megáll, bármelyik USB-be teszem. Sok tanácsot kaptam, az újratelepítéstől a cserékig. Meg is tettem mindent szépen sorban. Fogtam a gépet és egy merész húzással alaplapot cseréltem, mivel a végső diagnózis az alaplap USB központja (bocs a primitív leírásért, nem értek hozzá) valószínűleg tönkrement. Szépen összeraktam a gépet, lefektetve, ahogy kell, rózsaágyon, halk zenével. Működött is minden, tökéletes volt a végeredmény, hurrá!
Összeraktam, lezártam és visszahelyeztem a helyére.
És kezdődött elölről az egész: az egér megállt, akadozott. Leemeltem ismét a gépet a helyéről, hogy szétszedjem, hátha elrontottam valamit, erre megint minden jól ment, egér, minden. Ez így ment még egy ideig, kb az őrület határáig. Lecseréltem a HDD kábeleket, átpakoltam a memóriákat. Működött, visszatettem a helyére, nem működött.
A lényeg a lényeg: a videokártya csatlakozója ment tönkre, de csak olyan mértékben, hogy az egér jelét megakadályozza, amikor abban a pozitúrában van, ahol tartom a gépet.
Félreértés ne essék: köszönöm a segítséget, meg is érte az alaplap-csere! Csak azért írom meg ezt a történetet, hogy ha valakinek ilyen gondja lenne, legyen még egy hibaforrás-lehetőség, amit figyelembe kell venni.
Most videokártya-csere elé nézek, amire amúgyis szükségem van már régóta.

[ Szerkesztve ]

(#26531) Lenry válasza Vanekvanek (#26530) üzenetére


Lenry
félisten

vao
ki gondolná, hogy mi minden képes hibákat okozni... o_O

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26532) #65675776 válasza Gubu0101 (#26529) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Surround View alapértelmezésben le van tiltva, ergo ha raksz egy dVGA-t a gépbe, akkor az IGP automatikusan letiltásra kerül.

Bóti: Ki kell próbálni a procit másik alaplapban. De ha mondjuk le van sarkazva, akkor az is okozhatja a problémát.

(#26533) luckynick


luckynick
csendes tag

jóestét

olyan problémánk lenne, hogy újraindítás után a monitoron nincs kép csak villog a led, "reset" gomb megnyomása után pedig müködik minden

ez minden egyes alkalommal így van.

asrock fm2a75m-dgs az alaplap

illetve másik kérdésem:

ez mire jó?
CIR receiver driver ver:2.5.1003
ftp://europe.asrock.com/drivers/All/cir/Nuvoton_Win8-64_Win8(v2.5.1003).zip

előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#26534) Hegyirabló válasza Vanekvanek (#26530) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Én biztosan idegbajt kaptam volna.

Egy kis OFF, írtam pár napja, hogy véleményem szerint használt, de leaglább is visszavitt alaplapot kaptam, mert törött, karcos volt, doboza nyomi és hiányos. Felhívtak ma a cégtől, hogy helyt adtak a panaszomnak, sőt ki is hozzák az új lapot. Úgy látszik van még ilyen is.

Aquila non captat muscas.

(#26535) vaz2101


vaz2101
csendes tag

sziasztok a problémám a következö! abit kn9-ről van szó! feltelepitem az audiót drivert meg is ismeri de hang nics!! raktam ma bele egy új hangkártyát feltelepitetem, de nics hang! iletve csak zúg mindennel!! mit csinályak? vagy haldoklik az alaplapom??

(#26536) F.Bence


F.Bence
tag

Sziasztok!

Ha van egy H87-es alaplapom és egy K-s procim akkor a K-s procival nem megyek sokra ugye? :)

Köszi előre is a válaszokat !

(#26537) pdev1811 válasza F.Bence (#26536) üzenetére


pdev1811
tag

Alapból nem támogatja a cpu tuningot, de ez inkább gyártó és bios függő.

[ Szerkesztve ]

(#26538) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Asus p4p800-ba szeretném bekötni a front panel usb-t tudnátok segíteni, melyik csatit hova kell dugnom.
(nem egyben van mint az újabb házakon)

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#26539) Hegyirabló válasza vaz2101 (#26535) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Kábeleket nézted már? Hangszórót, erősítőt más berendezéssel próbáltad már?

Aquila non captat muscas.

(#26540) pdev1811 válasza anonymus89 (#26538) üzenetére


pdev1811
tag

User's Manual:
http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=P4P800%20SE&os=17

(#26541) anonymus89 válasza pdev1811 (#26540) üzenetére


anonymus89
addikt

Persze ezzel kezdtem akkor úgy kérdezem, hogy volnál szíves megnézni a 2-22 fejezetet?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#26542) vaz2101 válasza Hegyirabló (#26539) üzenetére


vaz2101
csendes tag

igen már mindennel kipróbáltam!! asz nem tudom,hogy az alaplapon az audiót kell e jumperolni??

(#26543) pdev1811 válasza anonymus89 (#26541) üzenetére


pdev1811
tag

2-30
de mi az h nincs egyben?

(#26544) anonymus89 válasza pdev1811 (#26543) üzenetére


anonymus89
addikt

Ennek az ellenkezője fusb
Usb V+/D-/D+/Ground bármelyikre ráköthetem? usb56 vagy usb78

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#26545) Isoo


Isoo
csendes tag

Sziasztok!

Van egy M4A79XTD EVO alaplapom. Valamiért mindìg elàllìtódik az óra. Próbàltam màr elemcserét, bios frissítést, bios resetet, de sehogy sem sikerül helyreállìtani. Ezen kìvül màs gond nincs a lappal.

Ha valakinek van ötlete hogy mi lehet a gond, azt megköszönném.

(#26546) attiati


attiati
veterán

van valami módja, hogy kiderítsem, hogy az alaplapom megdöglött? (vagy a táp?)
ASROCK FM2A85X Extreme4

(a táp rövidre zárva külön elindul egy vinyóval, de a gépet nem tudom bekapcsolni, ha rákötök mindent a tápra)

(#26547) josik válasza Isoo (#26545) üzenetére


josik
aktív tag

Üdv. Os- ben óra beállítások időzóna rendben van? Esetleg az óra, idő auto frissítését kikapcsolni. Remélem tudtam segiteni.

Te is fiam Bluetooth...

(#26548) Isoo válasza josik (#26547) üzenetére


Isoo
csendes tag

Ezeket már próbáltam de nem oldotta meg a gondot.

(#26549) Isoo válasza attiati (#26546) üzenetére


Isoo
csendes tag

Ki lehet mérni a feszültségeket a táp alaplapi csatlakozóján. Gugliban keress hozzá leírást, hogy hány voltnak kell lennie. Arra is keress rá hogy hány volt között jó még a mért eredmény, mert hogy pont 12 vagy 5 voltot nem fogsz kapni.

(#26550) vaz2101


vaz2101
csendes tag

sziasztok valaki tudja,hogy az abit kn9-ea alaplapot le kell e juperolni az audiónak? hogy legyen hang :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.