Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) raubisoda válasza zack (#26447) üzenetére


raubisoda
senior tag

Szia.Én is ezzel szoptam pár napig de egy fórumttárs segített így most én jövök.TESSÉK ;)

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#26452) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Van bármi előnye egy ATX méretű lapnak a több kártya slot és a több csatlakozón kívül egy Micro-ATX-el szemben?

(#26453) pdev1811 válasza Kal-El (#26452) üzenetére


pdev1811
tag

Nincs.

(#26454) anonymus89 válasza anonymus89 (#26427) üzenetére


anonymus89
addikt

Valaki tud ötletet adni?

Segítsetek kérlek nem találok megoldást... :U

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#26455) pdev1811 válasza anonymus89 (#26454) üzenetére


pdev1811
tag

Nem értem, h hogyan jön ez ki. Írd le milyen memóriák vannak. De ha vmi olyasmire gondolsz h egy 256-os modulból csak 128-at lássom mert a teljes 256-al átlépné a 768-at akkor sztem ez így nem lesz jó.

(#26456) anonymus89 válasza pdev1811 (#26455) üzenetére


anonymus89
addikt

A foglalatok csak mellékinfók, hogy ne kérdezzenek rá milyen lapról van szó.
Belerakok 1 db 256mb-osat és csak 128-at lát, ha 2 db 256-osat akkor csak 256-ot lát.
128-asokkal nincsilyen proléma, remélem érthetően írtam, tehát akárhogy is akarom 2 db 256-ossal és 1 db 128-assal csak is 384-et tudok elérni.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#26457) zack válasza raubisoda (#26451) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi, de nem lett jó. Nem talál eszközt, azt mondja. Hiába lett feltelepítve, a kérdőjel továbbra is ott van.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26458) raubisoda válasza zack (#26457) üzenetére


raubisoda
senior tag

dobj be egy képet akáár priviben mind1

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#26459) raubisoda


raubisoda
senior tag

vagy EZT lessed meg :) :U

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#26460) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Hali!

Hogyan működik a BIOS reset?
Valaki elmondaná a folyamatot lépésről lépésre hogyan kell véghez vinni, és mik a kockázatai?
Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#26461) cashback válasza Fr@nkieWilde (#26460) üzenetére


cashback
őstag

Nehéz elrontani.

Két mód van:
OldSchool módszer: áramtalanítás - elem kivesz - 2-3szor rányomsz a bekapcsoló gombra hogy áramtalanítsd az alaplapot teljesen /// elem vissza - táp bedug

Mostanában használt módszer: CMOS jumper 2-3állásba átteni - majd vissza (1-2 alapállapotba) /// áramtalanítás ennél is javasolt

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#26462) raubisoda válasza cashback (#26461) üzenetére


raubisoda
senior tag

+10mp várakozás az is elkel miután resetvan

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#26463) cashback válasza raubisoda (#26462) üzenetére


cashback
őstag

Igen, nem árt egy kis időt adni neki... ezt kifelejtettem... :B

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#26464) raubisoda válasza cashback (#26463) üzenetére


raubisoda
senior tag

:R

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#26465) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Köszönöm, a reset sikeresen meg lett oldva.
Utólag belenéztem a kis könyvbe, az alaplap könyvébe és ott is ezek voltak leírva, csak előbb nem jutott eszembe.

Viszont, amit szerettem volna orvosolni azt sajnos nem sikerült elérnem, így felteszem nektek a kérdést hátha tudtok rá választ adni.

A konfig amit használok úgy néz ki, hogy van egy Asus M4A88T-M alaplapom, benne egy Phenom 955-öm 3,2Ghz-en járatva viszont alulfeszelve, és egy TX3 hűti a processzort.

Pár napja az öcsém mikor bekapcsolta a gépet akkor azt írta ki neki, hogy overvoltage (pontosan nem tudta megmondani, de erre emlékezett) és megkérdezte a gép mit szeretne csinálni. Ő ráment arra az opcióra, hogy a BIOS-ban mindent állítson vissza alapra.
Ez meg is történ, gép elindult, erre a gép nem látta a vinyón azt a partíciót, amin az op. rendszer volt, erre telepített egy op-ot egy másikra, később én mikor már hazajöttem megtaláltam az"elveszett" partíciót.

De közben a merevlemezemen keletkezett egy bad sector + 3 gyenge, így 97%os lett a vinyóm, de két nap múlva a 3 gyenge sector eltűnt és csak a bad maradt meg.
Lefuttattam a HDD regeneratort, ami nem talált egyetlen bad-et sem.
Ez érdekes.

És a következő problémám, hogy mivel a BIOS alaphelyzetbe került, ismét alul kellett feszelni a 955-ömet.
Most 1,26V a fesz, viszont a TX3 a régi állapothoz képest mégis jobban forog kb. 3-400-al, mint a problémák előtt. Hiába viszem le a feszt, alig bírom 2000-es fordulat alatt tartani, miközben anno, ha csak neteztem 1600 körül ment.
2000 körül már azért sajnos van hangja is és ez azért zavaró. A hőmérséklet jó, csak nem tudom miért nem forog kevesebbet ha egyszer alul van feszelve a procim.

Nah, Uraim, ezekre van valami magyarázat? Esetleg ötlet mit tehetnék? :U :DDD

Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#26466) schulc99


schulc99
tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni egy Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H alaplappal kapcsolatosan.

Ha kikapcsolom vagy csak alvó üzemmódba teszem a gépet akkor a billentyűzeten a Num Lock led-je nem alszik el. :W

A gépen win7 x64 van 4 GB ram ha ez számít valamit.

Hogyan tudnám a led -et kikapcsolni?

Ha tud akkor segítsen valaki! :O

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#26467) ludsimon


ludsimon
veterán

Egy nagyon buta kérdés:
Dual channelben működni fog 3 db ddr3 modul?

undefined

(#26468) Howkeddlee


Howkeddlee
senior tag

Sziasztok!

A napokban vettem egy MSI Mpower Z87 (1150) alaplapot,és hozzá egy i7 4770K procit!
A lappal már az elején voltak gondok,mert a ramjaimat hol kezelte,hol nem,így biost is frissítettem rajta,természetesen a legfrissebb került fel rá! Driverekből is fentvan az összes,és mind a legfrissebb!
Ezek után,sajnos még mindig vannak vele gondok,s ezek megoldásában kérék tőletek segítséget!

Első gondom,hogy újraindításkor/bekapcsoláskor nem mindig látja a lap a billentyűzetet és az egeret! Biosban az összes USB beállítás aktív,vagyis mind be van kapcsolva! S így ugye nem is tudok belépni a biosba sem! Windows alatt már működik mindkettő hibátlanul,csak míg a bios töltődik,addig van úgy,hogy egyszer működnek,egyszer meg nem! Érdekes,mert a portban áram van,mert van egy ventim is rákötve az egyik USB portra és az forog,csak a bill.t és az egeret nem akarja bekapcsolni! Az is érdekes,hogy teljesen mindegy hogy melyik USB-re kötöm őket,mert mindegyiknél fennáll ugyanez a hiba,hogy egyszer látja őket,egyszer meg nem!

Alvó mód! Nem tudom mással felébreszteni a gépet alvó módból,csak hogy a gép bekapcsoló gombját nyomom meg! Eddig a korábbi alaplapomon már úgy megszoktam,hogy elég volt vagy az egeret megmozdítanom,vagy elég volt egy bill.t lenyomnom,máris felébredt a gép,és rögtön láttam az ikonokat!
Most meg miután felébresztem,a felhasználói mód is bejön,csak ezzel az az érdekes,hogy nincs a gépen több felhasználói fiók,mint a sajátom!

Command Center: Ez az a progi,amivel win alatt is lehet állítani procit illetve a ramokat. (fesz,sebesség,órajelek stb.) Ez a progi is néha működik,néha nem! Automatikus indításnál bentvan,hogy minden bekapcsoláskor ez aktív legyen,de ez is néha működik,néha meg nem!
ha elindítom,a cpu és a ram beállításokat megjegyzi,de a ventivezérlés pl. hol működik,hol nem!
Hiába állítom be,hogy a ház ventik 75%-on pörögjenek,el is mentem,de a köv. bekapcsoláskor vagy újraindításkor már 50 vagy 25%-on pörögnek,holott annyit soha nem állítottam még be neki!

Kezdem feladni,mert az az érzésem,hogy a lappal valami nagyon nem oké! A command center progit már többször felraktam/leszedtem,hátha az a baja,de mindannyiszor ugyan azt csinálja. Biost is már újból felraktam,ismét ugye a legfrissebbet,hátha az a baja,de mindannyiszor ugyanezek a hibák jönnek elő!

Bocs ha hosszú lettem,de megköszönnék egy kis segítséget vagy ötletet tőletek,hogy akkor most mit is csináljak,illetve szerintetek mivel lehet a gond? :R

(#26469) Wiz Khalifa válasza ludsimon (#26467) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ha a lapon 6db ram foglalat van és úgy van megcsinálva mint ennél a lapnál:

Gigabyte GA-X58A-UD5

Smoke some weed nigga!

(#26470) ludsimon válasza Wiz Khalifa (#26469) üzenetére


ludsimon
veterán

Alaplap neve: Asus M5A97 Evo R2.0

undefined

(#26471) Wiz Khalifa válasza ludsimon (#26470) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor ebben tuti nem fog menni Dual-ba. Max Nem szinkronba de mégis gyorsabb mint ha Singli Channel-be menne.

De a kérdésedre a válasz: Nem. Nem fog menni Dual Channel-be.

Smoke some weed nigga!

(#26472) ludsimon válasza Wiz Khalifa (#26471) üzenetére


ludsimon
veterán

sejtettem. köszi!

undefined

(#26473) crazyzozy


crazyzozy
tag

Sziasztok!
Olyan problémám van hogy van egy Asus A7V8X-X alaplapon,és nincs hang. Hiába telepítettem fel a driverét,semmi. Ha Belépek a vezérlőpulton belül a Hangok menübe,ott pl.a rendszerhangokat meg tudom változtatni.rá is tudok menni a lejátszásra,de hang nem jelenik meg a hanszórón.a hangszórónak semmi baja.xp van fent.vettem egy másik hangkártyát (König cmp-soundcar10)azt pedig fel se ismeri.

(#26474) Trust God


Trust God
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni az alábbiakban:

Gigabyte alaplapom van Z68 chipsettel. A kézikönyv szerint támogatja a CrossFire módot, az nVidia SLI-ről nem ír egy szót sem. A gondom az, hogy jelenleg egy GTX660 kártyám van és szeretnék mellé még egyet SLI-be.

A kérdésem az, hogy ha beteszek még egy GT660 kártyát a gépbe, fog-e működni az SLI rendszer, az alaplap kézikönyve szerint csak CrossFire-t támogat????

Előre is köszi!

"Az ember semmit sem vehet, hanem ha a mennyből adatott néki." János ev. 3./27.

(#26475) csoty válasza Trust God (#26474) üzenetére


csoty
aktív tag

Ha a laphoz kaptál SLi hidat akkor igen, ha nem akkor nem.

Bár ha szerzel külön hidat, akkor lehet, hogy szoftveresen lehet mókázni vele, valahol olvastam ilyet.

#csotykocsithajt

(#26476) Taifa Díaz válasza ludsimon (#26472) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

nForce2 lapok tudták ezt, ha jól emlékszem, 754-es és 939-es foglalatokkal ment az Athlon64-es korszakban. Intel oldalon azonnal a single channel mód aktiválódik, amint egy harmadik modult helyez be az ember fia.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#26477) Trust God válasza csoty (#26475) üzenetére


Trust God
csendes tag

Hali!

Köszi a választ. Nem kaptam SLI hidat. Ha jól sejtem, akkor ne rizikózzak vele, hogy megveszem a másik GT660 kártyát, aztán nem fog működni...???

"Az ember semmit sem vehet, hanem ha a mennyből adatott néki." János ev. 3./27.

(#26478) csoty válasza Trust God (#26477) üzenetére


csoty
aktív tag

Ha írsz egy lap típust, megpróbálok utánnanézni hátha lehet valamit varázsolni vele :)

#csotykocsithajt

(#26479) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Olvastam erről a Intel® Smart Response technológiáról, hogy állítólag SSD-meghajtót használ gyorsítótárként a sűrűn használt adatokhoz. Meg, hogy a technológia az SSD teljesítményét egyesíti a merevlemezek kapacitásával, és akár hatszor gyorsabb működést biztosít, mint egy csak merevlemezes rendszer. De nem igazán értem, hogy ennek mi értelme van? Miért jobb ez, mintha SSD-re raknánk a rendszert + a programokat?

(#26480) csoty válasza Kal-El (#26479) üzenetére


csoty
aktív tag

Az leginkább akkor jobb ha az ember 30~ gigás SSDt használ.

#csotykocsithajt

(#26481) Apollo_21 válasza Trust God (#26477) üzenetére


Apollo_21
addikt

[link]

Itt felvan sorolva a z68 széria....pontos típus alapján kideríthető..szépen levezeti külön-külön h melyik mit tud...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#26482) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Okozhatja egy (hibás?) alaplap a CPU túlzott melegedését? Válasz után kifejtem a részleteket.

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#26483) csoty válasza Hegyirabló (#26482) üzenetére


csoty
aktív tag

Nemhinném, hogy alaplap ilyet okoz, maximum ha túlzott feszültséget ad a cpunak... de abba meg inkább már megsült volna

#csotykocsithajt

(#26484) Hegyirabló válasza csoty (#26483) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#26485) Apollo_21 válasza Hegyirabló (#26482) üzenetére


Apollo_21
addikt

Anno volt egy ilyesféle esetem..de még ősrégi msi lapba athlon xp-s időkbe:D
A lap túlfeszelte a procit..ugyh ment cserére...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#26486) csoty válasza Apollo_21 (#26485) üzenetére


csoty
aktív tag

:Y csoda hogy nem sütötte meg a procit :)

#csotykocsithajt

(#26487) Hegyirabló válasza Apollo_21 (#26485) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szerintem nálam jók a feszek, viszont nagyon melegszik valamiért. Hogy miért gondoltam a lapra? Íme a történet:

Csütörtökön vettem a lapot, a procit és a memóriákat. Már a boltban volt érdekes dolog, mert az egyik RAM ki volt bontva. Nagy nehezen volt csak hajlandó kicserélni egy bontatlanra. Aztán mondom a velem lévő menyasszonyomnak, hogy kicsit viseletes a lap doboza. De nem törődtem nagyon vele.

Erre itthon mit látok, az alaplap hátsó csatlakozópanelje karcos, mint ha már egyszer beszerelték volna valahová, az egyik RAM foglalalt pöcke törött, a dobozból hiányzik egy (nem létszükséglet) tartozék.

Ezt, és azt, hogy bontott RAM-ot akartak adni, egybevéve, élek a gyanúval, hogy ott a boltban azt hitték, hogy engem Palinak hívnak, és nem Hegyirablónak, és rám akartak sózni valaki által visszavitt cuccokat, amiből a lapot sikerült is.

Ha meg valaki már visszavitte egyszer, akkor valami oka biztosan volt rá...

Aquila non captat muscas.

(#26488) kenny596


kenny596
tag

Szevasztok! Hírtelen nem tudtam hol tegyem fel ezt a kérdést így itt teszem fel . Valaki nem tudja hogy ez a hőmérsékleti érték mi ezen a lapon? 163 c fok xd.. Asrock 970 extreme 3

(#26489) Apollo_21 válasza Hegyirabló (#26487) üzenetére


Apollo_21
addikt

Lehet gariba visszacipelt...ám de "jónak" titulált termékek..amelyek..jobb esetbe áresésen mentek át.
Hozzáteszem EZ sem mentesíti őket h törött/hibás terméket adjanak 3. kézre...:(

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#26490) Hegyirabló válasza Apollo_21 (#26489) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nekem viszont van 8 napos elállásom, bár ez a cég is abban a tévhitben él (Vajon csak hülyék, vagy tettetik a hülyét?), hogy személyes átvétel esetén nem érvényes a 8 napos elállás. Vagyis lesz még itt harc.

Aquila non captat muscas.

(#26491) Apollo_21 válasza Hegyirabló (#26490) üzenetére


Apollo_21
addikt

Reménykedem a többi leendő vásárlóval együtt h nem épp egy jónevű nagyon ismert cég lesz megint akiről ilyen a vélemény:) Nemörülnék neki ha a gépem 90%ba pont egy ilyen helyről lenne:) Vagyis remélem h a jelenlegi nemonnan van:P Ezért nemnyerek a lottón..mert sosem bízom az ősztöneimbe:D Vmiért az első megérzés pont ez volt:D Nab..meg:)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#26492) Hegyirabló válasza Apollo_21 (#26491) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Pedig de. A vizes cég.

Aquila non captat muscas.

(#26493) Lenry válasza Hegyirabló (#26490) üzenetére


Lenry
félisten

vidd el nekik a hatályos jogszabályt, az ellen nehéz érvelni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26494) kenny596


kenny596
tag

Bocsi hogy belevágok a szavatokba de tudnátok választ adni a kérdésemre fontos és sietős lenne.

(#26495) Lenry válasza kenny596 (#26494) üzenetére


Lenry
félisten

valószínűleg egy sehová be nem kötött érzékelő, ami hülyeségeket mutat.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26496) Hegyirabló válasza Lenry (#26493) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Óóó, én találkoztam már olyannal, akit ez sem nagyon érdelt. Ha nem untatom a kollégákat, elmesélek egy történetet. Egy GSM-es bolt próbálta ugyanígy eljátszani ezt a 8 napos dolgot. Az ügyvezető ebben a rövidke levélkében magyarázta, hogy de nekik van igazuk. Gondoltam nem vitatkozom vele, ezért írtam a szerveknek. Rövidesen úgy el tűnt a honlapjukról a saját maguk által hozott, nem létező, és a létezőt tipró jogszabály, mint a kámfor. Sajnos mindig vannak olyanok, akik azt gondolják, hogy jogszabályokat értelmezhetik úgy, ahogyan ők akarják.

Akivel nekem problémám van ezt írja a honlapján:

Szép, nem? :)

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#26497) pdev1811 válasza kenny596 (#26494) üzenetére


pdev1811
tag

Ez sztem vmi bug v vmi elméleti érték v csak egy nagyon rövid időre ugrott fel annyira, bár a hőmérséklet változása nem lehet olyan gyors. Ha ekkora hőmérsékletet ért volna el bármi is már halott lenne a lap.

[ Szerkesztve ]

(#26498) kenny596 válasza pdev1811 (#26497) üzenetére


kenny596
tag

Ezt úgy mértem hogy játék után belenéztem a lent futó hw monitorba és megláttam ezt mondom úristen hogy hogy még megy.. Amúgy az normális hogy a videokártya GPU TS2 (shader ) 90 fokos játék alatt ? hd6970

[ Szerkesztve ]

(#26499) Apollo_21 válasza Hegyirabló (#26496) üzenetére


Apollo_21
addikt

:) Én személyesen mentem be..gsm bolt..nemkicsi...nemmondunk nevet:D Mivel nemhozzáértő volt a személyzet..igy mikor kértem h elöttem dugja gépre a telót mert már az sem megy..megtette..eztán jött nagydarab barátunk..ott vakarózott..és mivel feltünt h én elnem tűnök egy hibátlan készülékkel cserélte:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#26500) Hegyirabló válasza Apollo_21 (#26499) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Gondolom, az én esetemben is eredményre vezethet a határozottság. Csak hát azt sosem értem, hogy az egyértelmű igazamért miért kell még külön harcolnom!?

Aquila non captat muscas.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.