Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26901) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Asus P8Z68-V LX Erről valaki?

(#26902) Triumph


Triumph
tag

Sziasztok!

Asrock FM2A85X Extreme4 lapom van. A win7-ben időnként leáll az explorer.exe meg néha kék halál van. Azt vettem észre hogy ha megigazítom a ramokat akkor ez valamennyire megjavul.
Bár volt már olyan is hogy nem találta a boot disket. Akkor sata kábel ki be és működött.
Alaposabb vizsgálat után azt tapasztaltam hogy az egyik ram jobban mozog a slottban mint a másik.
Szóval a kérdésem, hogy mi okozhatja ezeket a leállásokat a ram az ssd vagy az alaplap?
Előre is köszönöm.

Üdv: T.

(#26903) Soraszemp válasza Triumph (#26902) üzenetére


Soraszemp
tag

Szia!
Nekem pl olyan volt,hogy az egyik memória foglalat alapból "rossz" volt és időnként egy random "kék halál" párosult mellé,aztán vettem egy SSD-t és annál meg az volt,hogy feltelepítettem a rendszert ment egy darabig,majd kikapcsoltam,hogy alszok egyet majd vissza és nem találta a windowst!
Megoldás volt a firmware frissítés az SSD-nél!
Ha még garis a lapod akkor vidd vissza!

(#26904) Taifa Díaz válasza newclass (#26889) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Memóriákat sem zárnám ki, azokat is mozgasd át.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#26905) Nevil2


Nevil2
tag

Segítséget szeretnék kérni egy 1156-os gép (alaplap/proci) problémája kapcsán...

Hibajelenség: A számítógép működése közben a képernyő széle középre tolódott (mintha egy fél képernyővel minden eltolódott volna ... minden működött, de a képernyő szélei középen voltak). Aztán a képernyőn vízszintes vonalak jelentek meg. Kikapcsolás nem, csak a vga driver eltávolítása segített. Majd újra fölraktam egy friss vga drivert. Pár óra üzem után ismét megjelent a probléma. Fagyás... azóta a win betöltő képernyője után megáll a rendszer.
FONTOS! A biosba belépve a karakteres menüben a szövegekben bizonyos karakterek tévesen jelennek meg!!!!

Egy gyors próba során (a munkahelyen egy másik gépben) a vga és a ramok jónak tűntek - nem volt idő tesztelni, csak beraktuk és indult a rendszer. Az alaplapot és a procit sajnos nem tudtuk kipróbálni másik környezetben.

Próbálkoztunk az OS legyilkolásával, de már nem tudtunk fölrakni másikat ... a win8 a telepítés során az első újraindításkor hibára fut. Az XP telepítője kék képernyővel megáll.

Véleményem szerint az alaplap a ludas, de majd mindenképpen le szeretném tesztelni, mert nem akarok potyára vásárolgatni bele cuccokat.

Konfig:
Gigabyte GA-P55-UD3L(legfrissebb bios besütve)
Core i3 540
4GB DDR3 (2x1+1x2)
WDC WD15EARS
Sapphire HD6850 Toxic

A számítógépen win8 futott 2013 januárjától hibátlanul ... frissült 8.1-re, folyamatosan karbantartottam. Nem volt az utóbbi időben semmilyen hardver változás, nem tapasztaltam hibát. Nem volt a cucc húzva sem. Eddig hibátlanul működött!!!

(#26906) Apollo_21 válasza Nevil2 (#26905) üzenetére


Apollo_21
addikt

Vga memória hibának tűnik, elsőre...gondolom eltellik egy kis idő amíg előjön vagy huzamosabb terhelés során/uán

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#26907) Nevil2 válasza Apollo_21 (#26906) üzenetére


Nevil2
tag

Először én is erre gondoltam. Ám a vga egy másik gépben nem produkálja a hibát. A BIOS-ban jelentkező karakter tévesztések nem hinném, hogy VGA hibára utalnak ... ott még nincs grafikus üzemmód és a win xp telepítőjében nem téveszt karaktereket. A win8 telepítője grafikus és az is elindul és nincs képernyő hiba, sőt az első újraindításig minden rendben (az pedig fél óra)...

Az XP kék képernyője: *** STOP: 0x0000007B (0xF78D2524, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)

[ Szerkesztve ]

(#26908) Apollo_21 válasza Nevil2 (#26907) üzenetére


Apollo_21
addikt

Jó..meddig ment a másik gépben? épp írtad h nemvolt idő csak betenni, jó ad képet nemhibás...legalábbis én így értelmeztem..nem 1perc után fog szemetelni ha kezd meghalni..hanem miután "bemelegedett".
A blue screen hibakód egyébként vinyó..."gond" Biosba átkell állítani ahci módra..véleményem szerint...
""The problem is usually cause by AHCI/RAID mode of SATA controller. Enter BIOS art startup, go to "Integrated Periferals" or something similar where you can find the "SATA Mode" option and change it from AHCI to ATA or IDE or what looks like that.""

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#26909) Nevil2 válasza Apollo_21 (#26908) üzenetére


Nevil2
tag

Jogos ... nem volt idő a vga-t ténylegesen tesztelni ... a win fölállt ... 5-10 perc, ennyi. A BIOS-t mindjárt átállítom és megnézem, h mit dob az xp.

A win8 viszont nem állt föl, és nem is települ :(

Természetesen a VGA-t is letesztelem, amint tudom...

(#26910) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziaszok,

Adott egy öreg -sony Viao gépezet, amire semmilyen oprendszer nem akar felmenni. Először azt hitem vinyó, de lefutattam egy memtest-t és több ezer hibát talált több memóriában, több foglalaton is. Egy ram modullal sem volt jó , szóval maga a modul meghibásodását ki is zárhatom. Ez alaplap vagy proci hiba? Esetleg mit tudok tenni, hogy működésre bírjam?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#26911) newclass válasza Taifa Díaz (#26904) üzenetére


newclass
tag

Megnéztem a memóriát, nem az lehet a gond. Az egyiket nem jól tettem vissza, sipolt, de megigazítotam azóta nem jelez.

(#26912) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Üdv!
Asus B75M-A alaplap támogatja a tuningot?

(#26913) BSR válasza adamcsik (#26912) üzenetére


BSR
csendes tag

A B75 business, nem éppen tuningra lett kitalálva. Akkor már inkább a korábban általad említett Asus P8Z68-V LX. Bár ha jobban tuningba akarsz bonyolódni akkor inkább olyat vegyél, amin a VRM-en is van hűtés.

Végső megoldás: CTRL + ALT + Kisbalta

(#26914) adamcsik válasza BSR (#26913) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Mit ajánlasz 12k körül?

(#26915) BSR válasza newclass (#26911) üzenetére


BSR
csendes tag

Én egy CMOS resetet megejtenék. Valamintegy komplett gép szétszerel, proci, memória, kártyák, lábelek alaplapról lehúz. És csak a legfontosabbak visszatesz (proci+VGA+RAM, szóval semmi egyéb bővítőkártya, se HDD, se ODD).

Végső megoldás: CTRL + ALT + Kisbalta

(#26916) BSR válasza adamcsik (#26914) üzenetére


BSR
csendes tag

Mire akarod használni a gépet? Milyen procival?

Végső megoldás: CTRL + ALT + Kisbalta

(#26917) adamcsik válasza BSR (#26916) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Intel Core i5 2500K 3,3 Ghz 6MB LGA1155 processzor , és játékra használnám.

(#26918) BSR válasza adamcsik (#26917) üzenetére


BSR
csendes tag

12k-ból inkább B75-öt vennék, mégis van már rajta USB 3.0 meg SATAIII. Akár egy Asrock B75M-DGS vagy egy MSI B75MA-E31, de szívem szerint hozzáadnék 1-2 ezrest és 14k körül vehetnél egy Asus B75M-A lapot.
Bármelyikkel el lennél. Minimális tuningot is eszközölhetsz ezekkel akár, de inkább VGA-ra meg RAMra ráerősítesz és boldog leszel pár évig.

Végső megoldás: CTRL + ALT + Kisbalta

(#26919) adamcsik válasza BSR (#26918) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Ezt az alaplapot írtam az előbb (Asus B75M-A), és azt írtad hogy nem jó tuningra.
http://www.pcx.hu/termek/asus-b75m-a-alaplap-22535

[ Szerkesztve ]

(#26920) BSR válasza adamcsik (#26919) üzenetére


BSR
csendes tag

Komolyabb tuningra nem is, minimálisra igen, pár száz MHz-et tornászhatsz rajta, de ne várd el ettől a laptól, hogy 4-4,5 GHz fölött vidáman fog dolgozni. Azért írtam rá, hogy akkor már az általad korábban említett Z68-as. 12k nem az az árkategória, ahol igazi tuning lapot találsz. Szerény véleményem szerint azok a legjobb kompromisszumok ennyiből amiket írtam.

Végső megoldás: CTRL + ALT + Kisbalta

(#26921) nbg


nbg
senior tag

Sziasztok,
legyszives mondjatok egy H77-es vagy Z77-es m-atx deszkat, amin van "integralt" bekapcsolo gomb... :)
Elore is koszike!

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#26922) Gasszi


Gasszi
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tud némi nemű információt arról, hogy AMD processzoros alaplapokhoz mikor lesz nagyobb támogatottság PCi Express 3.0 terén? Főképp az érdekelne, hogy az MSI 990FX chipset-tel megáldott lapokhoz lesz majd valamikor?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#26923) BomiBoogie válasza Gasszi (#26922) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A jelenlegi VGA-khoz tökéletes a PCI-E 2.0 is, szóval ha csak emiatt vársz, ne tedd.

(#26924) Gasszi válasza BomiBoogie (#26923) üzenetére


Gasszi
csendes tag

De az újabb videokártyák már mind 3.0 támogatottságúak, és azáltal meg lekorlátozódik ha egy 2.0-ás lapba tesszük bele.

(#26925) BSR válasza nbg (#26921) üzenetére


BSR
csendes tag

mATX-be sajnos nem tudok ilyenről. ATX-be van több is. Viszont nem kell nagy barkács tudomány egy alaplapi csatlakozóra rádugható kis indítógomb gyártásához :DD

Végső megoldás: CTRL + ALT + Kisbalta

(#26926) Heffi válasza nbg (#26921) üzenetére


Heffi
őstag

Ezen van gomb, de nem épp a leholcsóbb lap.

(#26927) BomiBoogie válasza Gasszi (#26924) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ezt tudom, de a lekorlátozódás 1-2%-ot jelent, tehát nem mérvadó.

(#26928) Gasszi válasza BomiBoogie (#26927) üzenetére


Gasszi
csendes tag

Értem, köszönöm az infót! ;)

(#26929) Chieftec


Chieftec
őstag

Emberek! Megtudja mondani valaki, hogy ez a koktélos pohár miért van GYÁRILAG rárajzolva egy Compaq szerver alaplapjára?? :DDD
[link]

(#26930) zeusz55 válasza Chieftec (#26929) üzenetére


zeusz55
senior tag

XD ez nagyon komoly! :DDD Lehet szórakozott nyáktervezők tesztelték hogy melyik sori ellenőrnél akad meg a hiba.... ezek szerint egyiknél sem! :C

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#26931) nbg válasza Heffi (#26926) üzenetére


nbg
senior tag

Koszonom, megoldodott - vettem hazat is :)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#26932) adamcsik


adamcsik
aktív tag

1150-es alaplapba ez a proci jó: Intel Core i5 2500K 3,3 Ghz 6MB LGA1155

(#26933) LógaGéza válasza adamcsik (#26932) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv

Rossz megállapítás, ehhez 1155-ös alaplap kell, de a végén lévő LGA1155 elmond mindent :)

Más:
Van itt valaki, akinek véletlen B85/H87-es Gigabyte alaplapja van? Lenne egy kérdésem a RAID vezérlővel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#26934) nbg válasza Chieftec (#26929) üzenetére


nbg
senior tag

Nem, de azt sem, hogy mikor lattam ISA Slotot utoljara... :Y

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#26935) Chieftec válasza nbg (#26934) üzenetére


Chieftec
őstag

Én is 6 éve adtam el, csak most került elő róla a kép! :DDD ;]

(#26936) Triumph válasza Triumph (#26902) üzenetére


Triumph
tag

Az előző kérdésem kiegészítése:
Ha a HD sentinel nem jelez hibát az SSD-re, a prime95-el megy napokig a proci és a ram, akkor sztetek alaplap?
Ma olyat csinált hogy alig akart bebootolni a win amikor meg megnyitottam a facet meg a gmailt a firefoxon akkor az is lassan ment sőt egy időre bezárta és újra megnyitotta a két ablakot.

[ Szerkesztve ]

(#26937) newclass válasza BSR (#26915) üzenetére


newclass
tag

Megvolt a reset (elemet kivettem 10-15 percre, mert jumpert nem láttam hozzá az alaplapon). Sajnos nem segített.
Kipróbáltam ahogy mondtad (csak proc, memória), de nem ment így sem.

Másik gépbe beletettem a videókártyát, majd a tápot is azzal minden működött. Azthiszem csak az alaplap lesz.
Memória nélkül is kipróbáltam, akkor sípolt, tehát nem halt meg teljesen...csak annyira, hogy ne tudjam használni... :DDD

(#26938) sapierik


sapierik
újonc

Hello!
Az lenne a kérdésem, hogy az Albatron K8X250GB Pro alaplap, Radeon 9250 128 MB videokártyával müködne e?

(#26939) pdev1811 válasza sapierik (#26938) üzenetére


pdev1811
tag

Ha AGP-s a Radeon akkor igen.

(#26940) Smells


Smells
tag

Hali!

Az Asus B85M-G alaplap (de mondhatnék sok másik hasonló példát is) a hivatalos oldala szerinti CPU Support list alapján csak a 0501 vagy frissebb BIOS-szal támogatja a Core i3-4130 procit.
Ez a BIOS verzió nagyon új, alig másfél hónapos, szerintem kicsi az esélye, hogy kishazánk kiskereiben már ilyen friss BIOS-ú verziókat árulnának.

Ha én újonnan szeretnék vásárolni egy ilyen lapot és i3-4130 procival szeretném használni, létezik az az abszurditás, hogy egy másik procit kell előtte beleraknom, hogy be tudjak bootolni és update-elni a BIOS-t, hogy utána az i3-4130-al is tudjam használni?

Vagy be fog tudni bootolni régebbi BIOS-szal is, csak amíg nincs update-elv az említett verzióra, addig vmi feature nem fog működni, vagy hasonló?

Köszönöm!

(#26941) Wiz Khalifa válasza Smells (#26940) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ha nincs "áppdételve" akkor nem indul el.

Smoke some weed nigga!

(#26942) Smells válasza Wiz Khalifa (#26941) üzenetére


Smells
tag

Gyakorló szoftverfejlesztő ismerős szerint mindenképp el kell indulnia régebbi BIOS-szal is.

Van valaki, akinek van ezzel kapcsolatban gyakorlati tapasztalata?

(#26943) Wiz Khalifa válasza Smells (#26942) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Igen. McSico-nak. Mikor vette a lapját és a prociját akkor a laphoz már vagy 2-3hete megvolt az új BIOS ami támogatta a procit. Ám ahonnan vette ott a régebbi Bios volt és meg se nyikkant a lap vele. Így vissza kellet küldeni a cégnek a lapot hogy frissítse.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#26944) Zagaran


Zagaran
tag

Üdv mindenkinek! :)

Lenne egy sos kérdésem. Igazándiból elég vicces kérdés.
Adott egy Asus Maximus V Gene (socket 1155, matx) lappal szerelt konfig, nagy nehezen minden össze állt az elképzelt alkatrészekkel.
Viszont, eljött a nagy pillanat, hogy rendszer kerüljön a gépre.
Boot lemez be, minden beállítva viszont a kérem nyomjon gombnál nem tudok gombot nyomni sehogy.
Már állítottam a biosban usb-nél mindent minden felé de semmi több usb-ben is próbáltam a billentyűzetet. Biosban viszont gond nélkül lépegetek minden fele. Esetleg valami titkos usb beállítás?

Tudom elég röhejes kérdés, de sajnos ez van. :DDD

Köszönöm a segítséget! :R

+3630-329-56-99

(#26945) WillChi válasza Zagaran (#26944) üzenetére


WillChi
senior tag

BIOS/Integrated Peripherals/USB Keyboard Support -> Állítsd 'Enabled'-re!

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#26946) BSR válasza newclass (#26937) üzenetére


BSR
csendes tag

Itt a kézikönyved. A 26-os oldalon leírja a CMOS reset műveletét. Magát a jumpert meg a legalsó PCI slot hátsó sarkánál találod az alaplapi USB tűk mellett.

Egy próbát még megér, hátha segít. De tényleg kezd alaplap/proci gyanús lenni. A RAM-ot amúgy próbáltad másik gépben?

Végső megoldás: CTRL + ALT + Kisbalta

(#26947) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv!
Asrock 880G ext.3 lapom van, és kérdezném, hogy mit jelent ez a menüpont?

Mire érdemes állítani?

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#26948) pdev1811 válasza varmi2 (#26947) üzenetére


pdev1811
tag

Ha jól tudom ha nagyon melegszik a proci akkor visszaveszi az órajelet. A százalékokkal nem vagyok tisztában.

(#26949) BSR válasza varmi2 (#26947) üzenetére


BSR
csendes tag

Kollega jól mondja, ha a proci eléri a kritikus max hőfokot akkor az itt beállított érték alapján visszavesz a teljsítményéből.
50% esetén pl egy 4GHz-es procit visszaskáláz 2 GHz-re.

[ Szerkesztve ]

Végső megoldás: CTRL + ALT + Kisbalta

(#26950) pdev1811 válasza BSR (#26949) üzenetére


pdev1811
tag

És az adott százalékKAL vagy százalékRA veszi vissza? Az 50%-nál ez pont nem derül ki. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.