Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) szasanyi válasza JSHammer (#27400) üzenetére


szasanyi
félisten

Én nem látom a kép alaján, hogy ott lenne probléma. Az, hogy nem melegszik a CPU mit jelent pontosan IDLE és LOAD hőfokokat tekintve? Működésbeli probléma van-e? NB-n milyen paszta és hűtést van?

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#27402) BSR válasza szasanyi (#27399) üzenetére


BSR
csendes tag

Igazad van, nem voltam elég körültekintő. Máskor az leszek :R

[ Szerkesztve ]

Végső megoldás: CTRL + ALT + Kisbalta

(#27403) JSHammer válasza szasanyi (#27401) üzenetére


JSHammer
tag

hát az a gond hogy semmeddig nem jut el ,se kép se hang:S a cpu olyan hideg mint a kő:D

gondolom az ic az nb kröül van, ami kezeli a ramot cpu-t vga-t, és el van kissé kékülve, ami elvileg a nagy hő eredménye , gondolhatok arra is hogy a fesszabályzó ic hibája miatt nem kezeli az nb- a procit:S

north-on gyári paszta,gyári hűtés, (ezta képet loptam, netről ):D

igazából azért foglalkozom vele, mert hegyekben áll itthon a hibás asus lap , ami egyszer csak nem kapcsolt be:D

[ Szerkesztve ]

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#27404) szasanyi válasza JSHammer (#27403) üzenetére


szasanyi
félisten

Jaaa... tehát ez a lap nem az a lap, az az apró ám de annál lényegesebb momentum miszerint se kép, se hang nem annyira fontos, hogy első körben közöld. ;] Én ezt így nem tudom megmondani, de a lap olyan régi ami alapján simán megpusztulhatott. De az, hogy biztos legyen, a CPU-t másik de biztosan működő lapban meg kéne nézni, nem az hibásodott-e meg. Persze a valószínűbb a laphiba, viszont ha az bebizonyosoda akkor lehetne IC cserével próbálkozni, mert akkor ugye tuti csak jobb lehet a helyzet, rosszabb nem.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#27405) Hgovi válasza JSHammer (#27403) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Érdemes lenne beruháznod egy alaplap teszterre-az ki dobja a hibákat.

Üdv Hgovi

(#27406) szasanyi válasza Hgovi (#27405) üzenetére


szasanyi
félisten

Gyanítom, hogy sokkal jobban jár egy cserével. Ti. az sem oldja meg a problémát, sőt még azt sem garantálja, hogy javítható. És ha 10 évente 1-2 alkalommal lesz használva akkor teljesen hol kiadás, miközben a gépe meg működésképtelen. Igaz, nem tudom mennyibe kerül de gondolom nem 1-2k amin nem hezitál sokat az ember. Meg hát a sarki kisboltban sem sok lehet belőle. :U

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#27407) JSHammer válasza szasanyi (#27404) üzenetére


JSHammer
tag

igen és itt jön aképbe az hogy hogyan is lehetne lehegeszteni róla az ict:D

hőlégfúvóra gondoltam, de félek hogy összeég a nyák és akkor már tuti nem lesz értelme bajlódni:D

gondolom a maratófolyadék sem jó ötlet, így bármilyen építő ötletet szívesen fogadok:D

u.i:megjegyzem viszonylag sok alaplapot javítottam már meg, de ennyi rossz csak asusban volt:D

mióta nincs abit, én is asus-t használok, de hogy egy olcsójános asrock lapot simán meg lehet javítani, ezt meg ...... pfff elgondolkodtató:D

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#27408) szasanyi válasza JSHammer (#27407) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem tudom. Nem vagy szakértő a témában, hülyeséget meg bárki tud javasolni. ;] Igazából ezeket nem úgy tervezték, gyártották, hogy ez simán megoldható legyen szvsz ez csak leleményesség, kitartás és szerencse kérdése mikor sikerül, és mikor nem.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#27409) subbasa


subbasa
újonc

Egy Samsung S3 1:1 klón gyári újraindítás után le van tiltva :Y kimenő bejövő hívás!
Minden más működik mit tegyek!
A beéllításokat végig néztem nem bírtam feloldani!
A sim kártyát felismeri!
Híváskor 2 pittyen és szétkapcsol!

(#27410) JSHammer válasza subbasa (#27409) üzenetére


JSHammer
tag

szia

ez azonosítási hiba hálózati oldalról, csak nem épp idevágó:P

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#27411) Hgovi válasza szasanyi (#27406) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Igazad van,teljes mértékben,De nem egy drága dolog úgy tudom,főleg ha egy halom van neki ,biztos vissza hozza az árát.
Ilyen esetekben meg drága kincs lenne.
:R

Üdv Hgovi

(#27412) PAUBEN válasza PAUBEN (#27376) üzenetére


PAUBEN
tag

Sziasztok megint . :)

Ez a kép fogad folyton áram elosztó le és utána fel kapcsolása után.

[link]

Lehet orvosolni?

[ Szerkesztve ]

(#27413) JSHammer válasza PAUBEN (#27412) üzenetére


JSHammer
tag

szia
új elem kell bele mentsd el a beállítást újraindítás és kés is lesz;)

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#27414) Deapimp


Deapimp
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg ASROCK Fatal1ty H87 Performance alaplap ketyeg a gépbe igaz hibásan de még működik , most akarom vissza küldeni garanciával a lapot. Lenne egy olyan kérdésem amíg garanciában van az alaplap, ideiglenesen a helyére berakok egy olcsó kategóriás lapot kb 15-20e ft lapot, lesz vele problémám? Windows-t ujjra kell telepíteni? Cpu/vga el fogja bírni az olcsóbb kategória? cpu:i7 4770k Vga:gtx 670

(#27415) Hgovi válasza Deapimp (#27414) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Szia!
Ha kompatibilis a meglévő hardvereiddel akkor nem lesz gond.Windows újra telepítést nem tudom.
Az Asus-nál nem kell/Asus-Asus-ba./
Amit veszel lapot a honlapján nézd meg hogy támogatja -e a cpu-t ,stb-t

Üdv Hgovi

(#27416) Deapimp


Deapimp
csendes tag

A windows lenne a lényeg sok program stb ne keljen újra fel tenni.

(#27417) Hgovi válasza Deapimp (#27416) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Lehet ha Asrock-ot veszel nem kell,nem ismerem a típust.
Ha win 8-at raksz fel,meg van pik-pakk.

Üdv Hgovi

(#27418) PAUBEN válasza JSHammer (#27413) üzenetére


PAUBEN
tag

Nem vált be az elem csere.

Esetleg más ötlet?

(#27419) Hgovi válasza PAUBEN (#27418) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Próbáld ki a ramjaidat egyesével,valószínű valamelyik a ludas.

Üdv Hgovi

(#27420) Taifa Díaz válasza Hgovi (#27415) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Az operációs rendszer újratelepítése nem márkafüggő. Hacsak nincs processzorcsere is - és jelen esetben nem lesz -, és olyan lapba kerül, amin ugyanaz a chipset van, mint a gariba küldött másikon, akkor száz százalék nem lesz szükség reinstall-ra.
Minden más esetben lutri a téma, de ilyen téren az XP óta erőteljes fejlődés van, szóval azt mondanám, Windows 7-nél sem valószínű, Windows 8-nál pedig még biztosabb, hogy nem lesz szükség reinstall-ra.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#27421) PAUBEN válasza Hgovi (#27419) üzenetére


PAUBEN
tag

Ramok tökéletesek.. legújabb biost is felraktam de semmi.

(#27422) PAUBEN válasza PAUBEN (#27421) üzenetére


PAUBEN
tag

Elem a probléma de mintha érzékeli...

[ Szerkesztve ]

(#27423) Hgovi válasza PAUBEN (#27421) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Akkor a bios -ban van esetleg elállítva valami.

Taifa Díaz:Nincs tapasztalatom más lapokkal kapcsolatban,mert csak Asus volt csak.
Ott nem kellet újra húzni a win-t

[ Szerkesztve ]

Üdv Hgovi

(#27424) PAUBEN válasza Hgovi (#27423) üzenetére


PAUBEN
tag

és mi lehet elállítva? mert alapon van :)

esetleg vki akinek asus lapja van ?

(#27425) Hgovi válasza PAUBEN (#27424) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Nekem csak az van.
A ventiknél ha van amit pirossal jelez azt le szoktam tiltani,mert nem tetszik neki ha alacsony a fordulat szám.

Üdv Hgovi

(#27426) hawrlantb


hawrlantb
tag

Asrock Fm2a75-m pro4+ alaplapot hogyan kössek be?
ftp://europe.asrock.com/manual/qig/FM2A75%20Pro4-M_multiQIG.
pdf
Ezen a linken elérhető az alaplap rajza, a csatlakozók neve.
Kérdésem az lenne hogy a ház, a ventillátor és a táp kábeleket hova és hogy kössem be?
Ház (Sharkoon vaya) kábelei:
-HD audio/AC'97
-USB
-Powerled+ és -
-Reset SW
-Power SW
-Egy másik ventillátor tápkábel, ezen több féle is van
-H.D.D led

A plusz ház ventillátor egy Spire cooling fan
A táp egy Cheftiec CTG-500-80P

(#27427) prmcsk válasza hawrlantb (#27426) üzenetére


prmcsk
addikt

A helyedben rábíznám olyanra, aki legalább ismer olyan embert, aki látott már olyat, hogy valaki összerakott egy PC.-t

A kérdésből gondolom, hogy meg se próbáld, mert értem én, hogy valamikor el kell kezdeni, de szerintem már, nem most kellene. Nehogy több legyen a halott, mint a sebesült...

Tényleg keress valakit.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#27428) Klemice


Klemice
senior tag

gigabyte ep45-ud3r alaplapom van
amikor belépek a biosba és be akarom állítani a quick boot opciót, kifagy a bios, találkozott már valaki ilyen problémával?

(#27429) hawrlantb


hawrlantb
tag

Eltökélt szándékom hogy egyedül csinálom meg, teljesen hülye se vagyok hozzá. Úgyhogy valódi segítséget kérnék ha tudtok. Köszönöm

(#27430) csabyka666 válasza JSHammer (#27400) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Én ilyen esetekben szoktam ragasztani egy kis hűtőbordát a kérdéses alkatrészre. Persze ha elfér...
Régi lapok chipset hűtőiből remek bordákat lehet készíteni. Vasfűrésszel tudod szeletelni.

De ne ugorj neki egyből, ez csak az én ötletem, majd a többiek is mondanak valamit.

MOD: Most látom, hogy már kaptál választ. :)

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27431) Hgovi válasza hawrlantb (#27426) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Az alaplapod rajzán minden csatlakozás fel van tüntetve:
A ház kábelei:16
Ház venti:28 CHA FAN 1
USB: 19 ,20 , 21
Audio:18
Számmal jelöli a rajzon

[ Szerkesztve ]

Üdv Hgovi

(#27432) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv ismét!

Én is egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy őskövület lapom (valami Chaintech 7AJA, 462-es...) amibe tettem egy 1600+-os Athlon XP procit, viszont képtelen vagyok a gyári 1400MHz-es órajelen járatni. Alapbeállításban a BIOS 100MHz-es FSB-t és 10,5-ös szorzót ad neki, és ebből adódóan "csak" 1050MHz környékén megy a procc.
BIOS-ban a Frequency/Voltage Control menüpontban próbálnám állítani 133-ra a Host órajelét (gondolom ez lesz az FSB), de amint beállítom 133-ra, és elmentem, nem hajlandó elindulni a lap. Ventik forognak, de se kép, se hang.

Próbáltam azt is, hogy apránként mentem felfelé az FSB-vel, így szépen nőtt az órajel is, de egy pár lépés után meguntam - ennek szerintem mennie kellene 133HMz-en is, de nem értem, mi lehet a baj.

Tudtok mondani ötleteket?

Köszi a válaszokat előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27433) LadaLord


LadaLord
aktív tag

Helló!

Lehet, hogy láma kérdés, de kíváncsi vagyok: Eddig nem telepítettem win 8-hoz kb semmit drájvert mert semmit. Szerintetek érdemes lenne feltelepíteni mondjuk a chipset driver-t, vagy az AHCI drivert? Miben változna a rendszer, ha változna valamiben?

Köszi előre is!
Üdv,
T.

Szerk.: a lap: Asus F2A85-M LE

[ Szerkesztve ]

(#27434) Hgovi válasza LadaLord (#27433) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Hello!
Semmiben nem változik a rendszer,ha fel rakod ,ha nem.
Én csak a vga drivert rakom fel.

Üdv Hgovi

(#27435) hawrlantb


hawrlantb
tag

Asrock Fm2a75-m pro4+ alaplapot hogyan kössek be?
ftp://europe.asrock.com/manual/qig/FM2A75%20Pro4-M_multiQIG.
pdf
Ezen a linken elérhető az alaplap rajza, a csatlakozók neve.
Kérdésem az lenne hogy a ház, a ventillátor és a táp kábeleket hova és hogy kössem be?
Ház (Sharkoon vaya) kábelei:
-HD audio/AC'97
-USB
-Powerled+ és -
-Reset SW
-Power SW
-Egy másik ventillátor tápkábel, ezen több féle is van
-H.D.D led

A plusz ház ventillátor egy Spire cooling fan
A táp egy Cheftiec CTG-500-80P

(#27436) LadaLord válasza Hgovi (#27434) üzenetére


LadaLord
aktív tag

Jah, a VGA driver-t azért én is fel szoktam rakni. :D
De akkor a többivel nem szórakozok ezután sem asszem.

Köszi a tippet!

(#27437) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok.

Bocs ha nem jó helyre írok de nem tudom hova lehetne.
Most este elkezdett újraindulni az adataimnál lévő gépem,többször egymás után besem tölt,mi lehet a probléma?én az alaplapra tieppelek,de semmi hibaüzenet,nincs húzva a gép.Ha nagy nehezen elindul akkor f1 et kér beállítom ahogy 3 éve van és utána egy kicsit megy és kezdi megint. Láttatok már ilyen hibát?ssd hdd lehúzva még a power gombot is kikötöttem elemet cseréltem ennyi dolgot tudtam eddig megnézni. Sajna pót tápot procim vga nincs. A ram se rossz szerintem mivel a 3db ha 1et hagyok is csinálja.Hogyan tudhatnám meg mi a hibás?köszi előre is a válaszokat. Eddig soha hozzá nem nyúltam ahogy elsőnek ősszeraktam 3 éve úgy van szóval azzal se lehet baj,remélem van ötletetek.

(#27438) Hgovi válasza LadaLord (#27436) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Így van ,nem kell.

Üdv Hgovi

(#27439) Supr@


Supr@
senior tag

Elore is bocsi, ha ez nem ide valo kerdes:
Megirigyelven az asus z77 sabertooth "armor"-jat szeretnek csinalni egy hasonlot az msi z77 mpoweremre. A "pancel" 3mm vastag plexibol keszulne, a bovitohelyeknel kivagva, a vrm-en vizhuto blokk lesz, az alaplapi chipen marad a gyari borda (termeszetesen ki lenne vagva a plexi neki), es igy ez mennyire roviditene meg a lap eletet? Ertem ez alatt, nem lenne e karos neki, nem melegedne e tul, nem foznem meg esetleg igy? Vagy hagyjam a fenebe :F
Segitseget elore is koszonom:R

(#27440) Apollo_21 válasza Supr@ (#27439) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ha minden igaz az armorba is illeszthető..vásárolható vmi pöttöm gyári venti..ha jól tudom..max szerzel egyet..ami hasonló méretű.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#27441) hawrlantb


hawrlantb
tag

Asrock Fm2a75-m pro4+ alaplapot hogyan kössek be?
ftp://europe.asrock.com/manual/qig/FM2A75%20Pro4-M_multiQIG.
pdf
Ezen a linken elérhető az alaplap rajza, a csatlakozók neve.
Kérdésem az lenne hogy a ház, a ventillátor és a táp kábeleket hova és hogy kössem be?
Ház (Sharkoon vaya) kábelei:
-HD audio/AC'97
-USB
-Powerled+ és -
-Reset SW
-Power SW
-Egy másik ventillátor tápkábel, ezen több féle is van
-H.D.D led

A plusz ház ventillátor egy Spire cooling fan
A táp egy Cheftiec CTG-500-80P

(#27442) Hgovi válasza hawrlantb (#27441) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Az alaplapod rajzán minden csatlakozás fel van tüntetve:
A ház kábelei:16
Ház venti:28 CHA FAN 1
USB: 19 ,20 , 21
Audio:18
Számmal jelöli a rajzon

Üdv Hgovi

(#27443) Apollo_21 válasza hawrlantb (#27441) üzenetére


Apollo_21
addikt

ÚGyanilyen lapom van..28-29. oldal a füzetkébe olyan szépen leírja....

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#27444) Supr@ válasza Apollo_21 (#27440) üzenetére


Supr@
senior tag

Igen, a hatlapi panelhez lehet egyet, es az alaplap kozepere megegyet, ha jol tudom. Mini venti nelkul vajon birna a lap?nem szivesen raknek be egy mini porszivot a hazba, na meg nem is tul szep latvany:)

(#27445) csabyka666 válasza lajosx (#27437) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Pontosan hogyan indul újra? Kékhalállal vagy anélkül? Illetve mikor indul újra? Windows betöltése közben, vagy addig már el sem jut?

Egyébként mindenképp célszerű szerezned egy tápot, mert akkor tudjuk csak meg biztosan, hogy a tiéd jó-e vagy sem.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27446) lajosx válasza csabyka666 (#27445) üzenetére


lajosx
őstag

Változó,most épp megy ás arról írok.Most este kezdte el,simán netezés közben,nincs kékhalál csak újraindul,van hogy betölti a rendszert van hogy képet sem ad és folyamatosan csinálja amíg ki nem kapcsolom.Néztem a lapon lévő ledeket is mind kialszik ami hibát jelezne.A táp se gagyi hx850es corsair ezért nem tudom mi lehet baj,főleg így hogy most megy kb 10 perce a gép.Még annyit hogy amikor így újra indul f1et is kér,ha épp megvárja hogy megtudjam adni mert van hogy addigra már indul is újra.

[ Szerkesztve ]

(#27447) dragonfx


dragonfx
veterán

b75ös lapban lehet tuningolni Kvégű i5ös procit?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#27448) csabyka666 válasza lajosx (#27446) üzenetére


csabyka666
addikt

Értem. Elég "rossz hiba", legalábbis én nem tudom egyértelműen ráfogni egy adott hardverre.

Futtass egy memóriatesztet, de nem hinném, hogy memóriahibával ilyet produkálna. Viszont ez a legegyszerűbb, szóval kezdésnek csináld meg.
Utána mindenképp a tápot nézném meg, mert lehet akármilyen hiperszuper, elromolhat az is. Ha másik táppal (ami amúgy garantáltan jó) ugyanezt csinálja, akkor a következő nekem a proci lenne. Bár a hibás proci inkább fagyást eredményez, ezt is ki kell zárni.

Ha ez sem segít, akkor sanszos, hogy az alaplap lesz a probléma forrása.

Hőfokok rendben vannak? Alaplapon púpos kondik, hőterheléstől elszíneződött panel/alkatrészek vannak rajta?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27449) csabyka666


csabyka666
addikt

Erre valaki? :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#27450) lajosx válasza csabyka666 (#27448) üzenetére


lajosx
őstag

Ramra azért nem gondolok mert 1db al is csinálja nem hiszem hogy a 3 db mind hibás lenne. Nincs semmi külső hiba,kondi stb. Jelenleg is megy a gép. Sajnos a többit nem tudom kipróbálni mivel nincs pót alkatrész. A táp garanciás max elküldöm és megnézik. Ha nem az a baj akkor meg lap vagy proci de kitudja melyik? A hőfokok rendben vannak. Terhelve sem indul újra a gép ,inkább csak úgy spontán.Köszi a választ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.