Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

sziasztok!

Olyanba tudnátok segíteni hogy az alaplap biosába miért nem tudom állítani a proci frekvenciáát?
Mert most egy 2.8as 2.1ghzen megy és sehol se találom. :DD

Samsung Galaxy S10+

(#27752) Hgovi válasza pcgamer01 (#27751) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Szia!
Lehet hogy előbb engedélyezni kell.

Üdv Hgovi

(#27753) pcgamer01 válasza Hgovi (#27752) üzenetére


pcgamer01
senior tag

jó de hol 1órán keresztül csak a biost lestem :DD

Samsung Galaxy S10+

(#27754) Wiz Khalifa válasza Apollo_21 (#27750) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Még én se találok sok mindent UFI-ben. :DD De amúgy az állandó USB ellátást elvileg az AppChanger csinálja amit Win-ből lehet mókolni.

Smoke some weed nigga!

(#27755) sza.sa válasza Wiz Khalifa (#27754) üzenetére


sza.sa
tag

Az appCharge nem volt fenn soha és maradt az USB áram. Felraktam hátha lehet állítani, de semmi, így leszedtem...

sza.sa

(#27756) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

az lehet hogy egy 64bites proci lekapcsolja a gépet ha 32bites rendszert telepítek??

Samsung Galaxy S10+

(#27757) Hgovi válasza pcgamer01 (#27756) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Milyen lap?

Üdv Hgovi

(#27758) cashback válasza pcgamer01 (#27756) üzenetére


cashback
őstag

Nem hallottam még ilyet.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#27759) varmi2 válasza pcgamer01 (#27756) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ilyen nincs, ott más lesz a probléma.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27760) Wiz Khalifa válasza sza.sa (#27755) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ezt elsőképp Apollo_21-nek írtam. :) De a így nem tudok segíteni.

Valaki más tud segíteni nekik? :F

Smoke some weed nigga!

(#27761) Hgovi válasza Hgovi (#27757) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Ha azt a lapot használod ami a cuccaidnál van akkor az Advanced menünél van cpu beállítási lehetőség.
A 64-es proci nem vesszi vissza a teljesítményt 32 bit-es rendszernél .

Üdv Hgovi

(#27762) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Srácok.

Vettem egy átalakítót. 2x Molex to 8pin. Azt mondta az eladó hogy tök mind1 hogy alaplapira akarom vagy VGA-ra kötni mert ugyan az. Szerintem meg nem de mind1. A lényeg. Hogy a 8pin-es CPU kábel hogy van ha felül van a pöcök? Balról felülről sorlom nekem hogy van a kerekítés hátha eltér.

kerekített, kerekített, kocka, kocka
kocka, kerekített, kerekített, kerekített.

Nektek hogy van? Mert most nincs itt a tápom hogy lássam. Meg a kábelek színe is hogy van? Nekem ha felül van a pöcök szemből nézve akkor a felső sornak fekete a kábele mind alul meg sárga kivéve a legutolsót mert az is fekete.

SOS!?!?! :W

Smoke some weed nigga!

(#27763) Apollo_21


Apollo_21
addikt

IGazából..engem csak annyiképp zavar égvemarad a bill világítás ha nem kapcsolom le a bill-en:D Ennyi..tehát most h 1évalatt elvisz 2forintot mint villanyszámla pont nemérdekel:D Úgyis külön van gomb világítás ki-be kapcsra..inkább csak macerás:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#27764) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#27762) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na látom hogy ha szemből nézzük és felül van a pöcök akkor a felső sor jobb szélső csatijának kerekítettnek kéne lenni-e. Ez nem akkora gond meg lehet oldani. De az a plusz fekete GND vezeték normális?

Smoke some weed nigga!

(#27765) #65675776 válasza Wiz Khalifa (#27764) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem felcserélhetőek, mert a két csatlakozó másféle kiosztást használ.

Az alaplapi EPS12V esetén 4-4 tű van +12Vnak és GND-nek. Az egyik sor ez, a másik az. A nyolctűs PCI-E tápcsatlakozónál három +12V és öt GND tű van.

EPS12V vs 8-pin PCI-E

Szóval az eladónak mondd meg, hogy baromi nagy tévedésben van, ami akár a VGA kinyírásához is vezethet ha valaki izomból belepaszírozza a csatlakozót mégis. Adjon neked olyan átalakítót, amilyet kell és hagyja abba a dilettáns véleményének terjesztését!

(#27766) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Egy Acer Acerpower F6 alaplapja.
Szerintem akkor a proci volt a ludas mert másikkal jó lett feltelepült a rendszer.
A biosban van Cpu clock settings de ott semmit se lehet állítani a szöveg szürke nem fehér. :(

Samsung Galaxy S10+

(#27767) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy van egy Asrock 970 Extreme 4 alaplapom, ebbe szeretnék új processzort venni de a procis topickban azt írták hogy lehet az alaplap vissza fog venni a proci órajeléből mert rossz a tápellátása!

Mi véleményetek erről, ennyire sz@r alaplapom lenne? Mikor vettem akkor az egyik legjobban ajánlott alaplap volt ezekhez a procikhoz most meg kiderül hogy mégis valami gebasz van :W

Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#27768) Wiz Khalifa válasza #65675776 (#27765) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ne aggódj. Adtam neki. :DDD Elég egy "tré" bolt. Mivel akár mikor bármilyen átalakítót akartam mindig hülyeséget akart volna adni...

Smoke some weed nigga!

(#27769) Wiz Khalifa válasza pezo00 (#27767) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az ASRock lapokat hanyagolnám a helyedben. Mert kevés a proci támogatási listája. Pl a 990 Extreme 7 kezeli csak a 8320-as procit is...

Smoke some weed nigga!

(#27770) pezo00 válasza pezo00 (#27767) üzenetére


pezo00
tag

Azt elfelejtettem írni hogy két proci közt vacilálok FX6300 vagy FX8320 és erre írták hogy lehet nem lesz jó az alaplapba!

Milyen alaplapot ajánlanátok egyébként ezekhez a procikhoz?

[ Szerkesztve ]

(#27771) varmi2 válasza pezo00 (#27770) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az fx6300-al nincs gond, de az fx8320-as nincs benne a támogatási listában, nem fog megfelelően működni valószínűleg.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27772) Wiz Khalifa válasza pezo00 (#27770) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az FX8320-at nem is támogatja... Hibásan fog elindulni a BIOs jó párszor.

Smoke some weed nigga!

(#27773) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziasztok!

Gigabyte x48 DS5 lapnál hol tudom beállítani a proci venti fordulatát? :F CM Hyper TX2 hűtő van rajta és pörög mint az állat. :U BIOS-on belül sehol nem látok ilyen opciót, pedig a régebbi - sokkal butább - lapomnál egyből megtaláltam :D

Köszi! :R

(#27774) Hgovi válasza tomi5244 (#27773) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Szia!
Szerintem itt kellene auto-ra állítanod!

Üdv Hgovi

(#27775) Taifa Díaz válasza Wiz Khalifa (#27769) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nemcsak az Extreme 7 kezeli. Általában a Pro jelzésű lapok kezelik az FX8320/50 cpu-t, az Extreme-ek közül is csak egy-egy 970-es, illetve 990-es chipsetű lap nem támogatja újabban ezeket hivatalosan. De ezekbe is bele lehet tenni, fel is fogja ismerni, abban nem lesz hiba, de lesz ám throttling, tűzforró vrm, meg minden heje-huja-haj...

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#27776) tomi5244 válasza Hgovi (#27774) üzenetére


tomi5244
őstag

:R

(#27777) pezo00 válasza Taifa Díaz (#27775) üzenetére


pezo00
tag

Akkor meg se próbáljam bele tenni a 8320-at? Ezt szomorúan olvasom mivel kezdtem a fele hajlani, de így marad a 6300 :( Mennyi kárát fogom ennek látni bf4 alatt mármint hogy 6 magos lesz a proci nem 8?

(#27778) ricsiii01


ricsiii01
tag

Hello!
Az Asrock B85M-GL megfelelne egy i5 4440 mellé? Nem akarom húzni a procit vele, de a R9 270x-et viszont szeretném később. Arra alkalmas?
Köszi! :)

.

(#27779) Taifa Díaz válasza pezo00 (#27777) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Inkább próbáld meg eladni a lapot itt, az aprón, és az összeget kipótolva vedd meg az FX-hez belépőszintként ajánlott két lap egyikét (1 és 2) ahelyett, hogy lemondanál a 8320-asról.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#27780) sza.sa válasza Apollo_21 (#27747) üzenetére


sza.sa
tag

Megvan a megoldás:
Van egy Deep Sleep funkció beállítás, ott engedélyezni kell az S5 állapotnál is, és ekkor lekapcsolja az USB-k áramellátását.

sza.sa

(#27781) Hgovi válasza tomi5244 (#27776) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Nagyon szívesen. :R

Üdv Hgovi

(#27782) Rossi


Rossi
addikt

Üdv!

Billentyűzetet cseréltem (Genius Imperator az új), erre a bejelentkezési képernyőn kb. 1 percet kell várnom, mire az egeret vagy a bill.-et használni tudom, addig egyik eszköz sem "aktív"...

BIOS-ban lehet valamit állítani ezzel kapcsolatban?

Előre is köszi. :R

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#27783) pezo00 válasza Taifa Díaz (#27779) üzenetére


pezo00
tag

Hmm :( köszönöm azért a segítséget. Kigondolom még mi legyen nem akartam nagy bevásárlást tartani.

(#27784) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziasztok ismét volna egy kis problémám.

GigaByte X48 DS5 lapom furcsa, ilyen magas frekvenciás hangot ad ki. Hasonlít a morse jelekhez, ilyen szakaszos, szóval nem állandó, amikor dolgozik a gép akkor gyakori, de néha üresjáratban is előjön. Nem túl hangos de épp annyira hallatszik, hogy az már kissé idegtépő, a ventik hangjától is hallható, szóval biztos valami nem kóser.

Kondiknak lehet ilyen hangja vagy valami más, esetleg táp? Nem vagyok valami nagy szaki elektromosság terén, ezért nem értem.

Köszönöm!
T

(#27785) pcgamer01 válasza tomi5244 (#27784) üzenetére


pcgamer01
senior tag

a Táp.
sajnos nekem is ilyen már megőrülök tőle de nincs pénzem újra :S :D

Samsung Galaxy S10+

(#27786) tomi5244 válasza pcgamer01 (#27785) üzenetére


tomi5244
őstag

hát ez nagyszerű.... :U

(#27787) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Van egy Samsung HD080HJ vinyóm.Amit ha bekötök felpörög Bios látja is de már rendszer telepítésnél nem látszik.Se rendszer alól.
Mi lehet a baj? :F
Az esetleg lehet hogy mivel Sata átalakítót használok ezért az 3.3V hiányzik neki?
Azért kérdezem itt mert itt aktíva fórum :DD

Samsung Galaxy S10+

(#27788) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Sziasztok most vettem egy Asrock Z87 Extreme 6 Ac-t. Minden nagyon jó csak a Creative Recon 3D Fatal1ty kártyámat nem érzékeli a pci slotban pedig a kártya világít miért?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#27789) petike40


petike40
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy Asrock Z77 Extreme 4 lapon, hány amperrel lehet terhelni az alaplapi venti csatit és melyik a legerősebb(CPU vagy Cha fan)? Rá szeretném kötni a 3db 12-es(darabonként 0,6A) radiátorhűtő ventimet, hogy tudjam szabályozni a fordulatot, mert molexesek és ordítanak...

(#27790) Wiz Khalifa válasza Taifa Díaz (#27779) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én az a Giga-t vettem a PCLand-ból mivel ott ingyenes most a Pick-Pack. :)) Kinézetre nagyon fasza. :DDD De még nem próbáltam ki és ennek két oka is van. 1: az hogy még várom a hűtést. 2: az hogy még a tápom havernál van megcsinálásra. :DD

Smoke some weed nigga!

(#27791) Rossi válasza Rossi (#27782) üzenetére


Rossi
addikt

Megoldódott, az xHCI módot kellet kikapcsolni a BIOS-ban.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#27792) varmi2 válasza Bazijoe73 (#27788) üzenetére


varmi2
nagyúr

Annak a kártyának pci-expres a csatolófelülete, és nem pci. Legalább is amit én találtam a neten.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27793) Apollo_21 válasza Bazijoe73 (#27788) üzenetére


Apollo_21
addikt

Remélem nem erőszakoltad meg a sima PCI slottal szegény PCI-e X1es hangkártyádat!

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#27794) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv, ismét egy kis helpre lenne szükségem. Leállítást követően a lap ugyanúgy ad áramot az usb-s eszközöknek. A külső vinyóm se kapcsol le és az előlapi kártyaolvasó ledje is világít. BIOS-ban ezt lehet orvosolni valahogy? [link]

Esetleg ezen leírás alapján el tud navigálni valaki?

[link]

Köszi előre is! :R
T

(#27795) Buda76


Buda76
senior tag

Sziasztok!

GA-F2A88XM-DS2 alaplapomon a megszokott 2x2 es 4 pines csatlakozó helyett, egy 4x2 es 8 pines található, viszont FSP hexa tápomon csak 4pines, valamint a VGA ba is való 2x3 mas van.
Az alaplapi 8 pines csatlakozó bal felébe bele is megy a tápon lévő 4 pines kábel és a gép el is indul.

Kérdésem, hogy van e szükségem valamiféle átalakítóra, netán maradhat-e így a gép?

Valamint amikor bekapcsol és fel jön az alaplap homescreen-je, ahol kiírja, hogy a bios eléréséhez nyomjak F12-t, ezt lenyomva a monitor elsötétül. Mi lehet ennek oka?

Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#27796) varmi2 válasza Buda76 (#27795) üzenetére


varmi2
nagyúr

Maradhat úgy. a 8 pines csati csak erős tuning esetén kell.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27797) izee


izee
senior tag

Hello!

Az miért van, hogy bekapcsolom a gépet, 10+ másodpercig léynegében nem csinál semmit, majd elkezdi a bootot és csak ekkor kapcsol be a monitor? Ugye nem kell magyarázni, hogy erősen rontja a bootidőt ez a kis malőr.

Help ó help :R

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#27798) Fire_Vire


Fire_Vire
tag

Helló!

1 hetes a gépem és üresjárati fagyással küszködök. Néha win7 betöltése alatt is kifagy a rendszer.
Elsőnek csak meg-meg akad az egér aztán teljesen megfagy. Néha tovább megy 20-30mp után, de többnyire nem szoktam megvárni.
Csak ha internetböngésző vagy torrent fut egyedül. Ha elindítok egy játékot és lerakom tálcára akkor minden rendben. Energiatakarékossági funkcióra gondolok ha kikapcsolnám akkor talán megoldódna a probléma.
Én pakoltam össze a gépet, a Biosban csak a memóriákat állítottam be. Lehet hogy kihagytam valami beállítást?
Nincs húzva mert nem kell. Alaplapi VGA-t kikapcsoltam már, de nem segített.

lap: Gigabyte Z87-HD3
cpu: Intel Core i5-4670K hűtés: (Spire Kepler Pro)
mem: 2x4 GB Corsair Vengeance 2x4GB DDR3 1600Mhz CL8
vga: ASUS 470TOP (Korábbi gépemből pakoltam át)
táp: FSP Aurum 600W (Korábbi gépemből pakoltam át)
SSD: Samsung 120GB 840 Series (Korábbi gépemből pakoltam át)

Előre is köszi a segítségért.
Üdv, Feri.

sajtosszenya.mybrute.com

(#27799) Rossi válasza Fire_Vire (#27798) üzenetére


Rossi
addikt

Nem a torrent akad össze az antivírus szoftverrel?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#27800) Fire_Vire válasza Rossi (#27799) üzenetére


Fire_Vire
tag

Sajnos simán Firefoxnál is kifagy.
Antivírus: AVAST 2014 jelenleg még a free de pár nap és újra előfizetek.
Olyan dolgoknál fordul elő amik nem használják ki a gépet, szövegszerkesztő, böngésző és csak példaként hoztam fel a torrentet.
Majd próbálok másik böngészőt is.

sajtosszenya.mybrute.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.