Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27051) TaylorXIII válasza lalo1968 (#27050) üzenetére


TaylorXIII
őstag

GPT-re kell formázni a vinyót mert csak úgy lát a windows 2TBnál többet.

(#27052) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Sziasztok!

Van egy gigabyte ga-ma770-ud3 rev2-es alaplapom, és a kérdésem az lenne, hogy hova és hogy kell bedugnom (a kábelek színe miatt) a hdd led kábelt, hogy az előlapi panelen világítson a led? Én a kiskönyvben leírtak szerinti helyre dugtam, meg is fordítottam egyszer, de a led ugyanúgy nem világít. Ugyanez a helyzet a reset switch-el is. A gép előzőleg egy asus m2n68-am-se2 lappal működött, csak én hülye nem néztem meg, hogy a jumperek hogy vannak kötve, mielőtt kihúztam őket.
Előre is köszi a segítséget!

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#27053) Howkeddlee válasza Aprósólyom (#27049) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Szia!

Nemtudom hogy ezt nézted-e,de a CPU supportban (katt rá) nincs feltüntetve a te 5000-es procid,csak az 5200-as. Szerintem vinné,én meg is próbálnám,szerintem ezzel ha kipróbálod és nem kezeli,max nem fog elindulni,tönkre nem fogják tenni egymást! De ez a te saját felelősséged!

[ Szerkesztve ]

(#27054) djdaniel válasza vj0c1 (#27052) üzenetére


djdaniel
senior tag

a ház kábeleire nincsen rá írva pl; H.D.D LED, resetsw ?

szerk; vízszintesen dugtad rá ahogy a képen van, vagy függő legesen ? ( a feliratnak lefelé kell néznie)

[ Szerkesztve ]

(#27055) vj0c1 válasza djdaniel (#27054) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Épp az imént oldódott meg, megfordítottam a kábeleket és most működik (vízszintesen dugtam korábban is, csak akkor felfelé nézett a felirat, nem tudtam melyik pozitív és melyik negatív). Mindenesetre köszönöm a gyors segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#27056) Rolee87 válasza vj0c1 (#27055) üzenetére


Rolee87
tag

általában a fekete a negatív, a piros a pozitív,persze sajna házfüggő a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#27057) kalapacsolok válasza ravail (#27048) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

köszi. Jól gondoltam akkor, hogy a CD hiányzik. De ez is jó lesz

(#27058) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Ezen az USB 3.0-ás kártyán miért van az a fehér színű 4 tűs tápcsatlakozó? Azt mindenképp rá kell dugni ezek szerint?

USB 3.0

[ Szerkesztve ]

(#27059) hausmanner


hausmanner
újonc

Tisztelt fórumosok, most regisztráltam hogy tanácsot kérhessek, nem tudom hogy teljesen a topik témájába illik-e a kérdésem, de hátha tudtok tanácsot adni
a problémám a következő: kb 2 hónapja a házba érkező áramvezeték egy szakasza kiégett, ezért a lakásba ingadozva jött az áram, emiatt sokszor ujra indult a gépem és én gyanítom hogy ekkor keletkezett a problémám oka.. a gépem memóriája két részre van osztva, C és E meghajtóra.. C vannak a programok, és az E meghajtóra szoktam menteni képet, szöveget, zenét, videót... az elmult napokban eljutott a gépem arra a szintre hogy ha menteni szeretnék az E meghajtóra, ujra indul , majd ujra indulás után már az XP operációs rendszert sem tölti be, csak ha én manuálisan kikapcsolom, majd ujra be a gépet... kipróbáltam, a C re enged menteni , csak az E meghajtóra nem... pedig még 38 % szabad hely van rajta, tehát nem helyhiány miatt.. a kérdésem, tényleg okozhatta ez az E meghajtó sérülését hogy 2 héten át ingadozva jött az áram a lakásba és emiatt sokszor ujra indult a gép, a másik még fontosabb kérdésem hogy menthető még az E meghajtón lévő dolgaim, mert már mentés nélkül sem tudok belépni a mappába, ha próbálkozom, ujra indul a gép.
Nagyon várom a tanácsotokat, kérlek segítsetek

(#27060) Rolee87 válasza SPeti1984 (#27058) üzenetére


Rolee87
tag

Az egy molex tápcsati,gondolom az adja a tápot az usb-nek.

(#27061) reset válasza SPeti1984 (#27058) üzenetére


reset
senior tag

Ha nem elég a PCI-E slotból fölvett kraft (teli pakolod mind a 4 portot nagy áramfelvételű cuccokkal) - akkor azon a molex csatin keresztül veszi föl a plusz áramot. De átlagos használat mellett sztem e kiegészítő nélkül is müxik...Próbáld ki nyugodtan, semmi baja nem lesz attól, ha üresen hagyod!

(#27062) Hgovi válasza hausmanner (#27059) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Szia!
vegyél egy másik vinyót próbáld meg arra ki menteni ami kell.
Valószínű a tápod nem bírja az áram ingadozást/csoda hogy megy/,ezt cserélni kellene!
De lehet hogy a lap is sérült/ez csak a táp csere után derülhet ki/.

Üdv Hgovi

(#27063) hausmanner válasza Hgovi (#27062) üzenetére


hausmanner
újonc

az áramingadozás már megszünt, kicserélték az áramszolgáltatósok
de ha a tápot (is) cserélni kell, mert nem bírja, miért csak akkor indul ujra , ha menteni szeretnék valamit a gépre ? és akkor is csak akkor ha az E meghajtóra, ha a C-re akkor meg nem, meg alaphasználaton, mint pl most hogy itt írok, szintén nem

(#27064) d3lete


d3lete
aktív tag

Sziasztok!

VAn egy asrock 990fx lapom. A helyzet az hogy van egy zalman procihűtőm aminek a ventije 3 pines,tehát nem szabályozható. Az alaplapon van cpu1 csati az 4 pinrs meg van egy cpu2 az 3pines csatlakozó. Rádugtam a 3 pinesre és beállítottam a biosban hogy cpu fan manual control. Feldobott 2 menüpontot:
cpu temperature: 50C°
Fan speed: level9(ezt áttettem level1 re úgy szépen csöndesen megy a venti. 1500rpm el.)
De az 50C° határ az micsoda? Ha eléri a cpu az 50 et felkapcsol maxra és utánna le?
Mert kipróbáltam és nem gyorsult fel 50 foknál. De a hőfok sem ment feljebb szóval nem tudom mennyi a tűréshatár. Felkapcsol ,vagy ne is reménykedjek ilyesmiben?

(#27065) Hgovi válasza hausmanner (#27063) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Ezt így elég nehéz megmondani,lehet hogy a vinyód is sérült.

Üdv Hgovi

(#27066) Aprósólyom válasza Howkeddlee (#27053) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Más a számuk azoknak a prociknak mint amik a listában vannak.
Közben utána néztem, hogy az AM2+ és az AM3 között van különbség fizikálisan is. Előbbiben 940, utóbbiban 941 csatlakozó található. Kérdés, hogy annak az egy plusznak van-e érdemi funkciója. Illetve a többi 940 csatlakozó funkciója megegyező-e.

Jevons paradox

(#27067) Rolee87 válasza d3lete (#27064) üzenetére


Rolee87
tag

Szia!
Én első körbe arra tippelnék,hogy mivel manuálisan állítod,nem pedig automatán hagyod,így a különböző hőfokokhoz hozzá tudod rendelni milyen sebességgel menjen a venti.
Ergo te most sztem azt csináltad,ha eléri az 50 fokot akkor kapcsol az általad beállított level 1re,vagyis semmit nem veszel észre,mert ugyanannyin fog pörögni 80 fokosan is.
Jó lenne tudni hogy a procidnak mi a nyugalmi hőmérséklete,és mi a terhelt,így betudnád jól állítani ha nincs terhelve a gép akkor menjen alacsony fordulaton,ha pedig terheled akkor pörögjön gyorsabban.

De én a te helyedbe auto-n hagynám,azért az mégiscsak biztosabb :)

[ Szerkesztve ]

(#27068) #65675776 válasza d3lete (#27064) üzenetére


#65675776
törölt tag

" ventije 3 pines,tehát nem szabályozható"

Alapvető tévedés. A 3 tűs ventilátorokat nayon szépen lehet szabályozni feszültségszinttel.

Maestrohun: Biztosan nem támogatja. AM3(+) lapban csak AM3(+) processzorok mennek. Az 5000+ viszont AM2+-os. A legfőbb különbség pedig az, hogy az AM3(+) mellé DDR3 RAM jár, míg A?2(+) esetén DDR2 a rendszermemória. Az AM3 peocik azért használhatóak AM2(+) lapban, mert azokban van DDR2 és DDR3 memóriavezérlő is. Az AM2(+) procikban viszont csak DDR2 vezérlő van.

Az a plusz egy tű meg pont azért van, hogy ne lehessen belerakni AM3-ba egy korábbi procit.

[ Szerkesztve ]

(#27069) LógaGéza válasza hausmanner (#27063) üzenetére


LógaGéza
addikt

Töltsd le ezt a programot (bal oldalt van a letöltés), majd telepítsd fel. Meg fogja mutatni, hogy vinyó probléma-e, avagy mégsem.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27070) BSR válasza Doblós (#27039) üzenetére


BSR
csendes tag

Az Eseménynaplóban nézelődj (Vezérlőpult/Felügyeleti eszközök), hogy regisztrált-e valamilyen hibát az op.rendszer. Ha itt nincs semmi, akkor nem szoftveres a problémád.

Végső megoldás: CTRL + ALT + Kisbalta

(#27071) #65675776 válasza BSR (#27070) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha volt kékhalál, akkor kell lennie ahhoz tartozó bejegyzésnek is az Eseménynaplóban.

(#27072) betyarr


betyarr
veterán

véleményeket szeretnék a következő döntéshez:

fx 8320 alá asus m5a97 evo rev. 2 vagy giga 970a ud3 rev. (nem tudom melyik a legújabb rev.)
win 8 (később talán 8.1) lesz rajta.ez azért fontos,mert az asusnál sokan jeleztek problémát w8/8.1 alatt (most tekintsünk el attól a dologtól,hogy sokaknál a w8 "persona non grata".nálam szépen megy).
melyik lap lenne tökéletes társ a mindennapokban a procinak?melyik a stabilabb,jobb,megbízhatóbb stb.?

(#27073) kop8


kop8
őstag

Üdv!

Olyan kèrdèsem lenne hogy hogyan kötök egy olyan alaplapra floppyt amin nincs a régi soktűs csatlakozó?

Az usb-s floppyn kivül van valami más megoldás?

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi14

(#27074) hausmanner válasza LógaGéza (#27069) üzenetére


hausmanner
újonc

köszönöm a segítséged, de amit linkeltél oldat, ott 12 ezerért lehet megrendelni, nincs olyan oldal ahol ingyenesen le lehet tölteni ?

(#27075) Apollo_21 válasza hausmanner (#27074) üzenetére


Apollo_21
addikt

Bal oldalt..van egy "letöltés""fül"" és már tölti is a programot...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#27076) LógaGéza válasza hausmanner (#27074) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem akartam közvetlen linkelni, mert nem nagyon szeretik a fejlesztők, de íme.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27077) BSR válasza kop8 (#27073) üzenetére


BSR
csendes tag

Ha esetleg arra lennél kíváncsi, hogy valami átalakító kábel van-e, ami SATA csatolóra köt Floppyt, olyanról nem tudok, se PCI kártyáról. Csak USB-sek vannak.
Vagy külső USB-s floppy meghajtó, vagy van olyan előlapi kártyaolvasó, amiben van floppy meghajtó, de az meg az alaplapi USB csatolóra megy rá, kvázi az is USB-s, csak belső.

Mire kell neked egyébként manapság floppy?

Végső megoldás: CTRL + ALT + Kisbalta

(#27078) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Hali! Lapcserénél erősen javasolt a win újrahúzás, jól gondolom?
Illetve kell-e vmi opciót lőni h tudjon bootolni sata-s merevmelezről?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#27079) naomek válasza Apollo_21 (#27078) üzenetére


naomek
tag

Szia!

Erősen javasolt igen, talán be se jönne, mert kékhalálozna.
A bootolás, meg ha nem régi lapod van, akkor nem kell csinálni semmi extrát, csak a szokásosat.

(#27080) Taifa Díaz válasza naomek (#27079) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Már a harmadik lapommal használom ugyanazt a Windows 8.1 Pro-t :U Szóval erősen operációs rendszer függő (is) a dolog.
No meg chipseté, hogy miről mire váltasz.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#27081) Apollo_21 válasza Taifa Díaz (#27080) üzenetére


Apollo_21
addikt

Attól függ van-e valami extra kívánsága "házon belül" az Am3 hoz képest az Fm2 nek..ha nincs akkor marad így a win7...de ez nemsoká úgyis kiderül:D Egyelőre..bevagyok sózva h már csináljam...és beis vagyok sz***va hogy miként fog beleilleni a házba a mikro lap:D Minél kevesebb macerával akarom megoldani a cserét, házventiknek gondolom h megoldjam ezt a fajta gondomat..molex csatis átalakítós..megoldás jólesz.
Mert h lenne vagy 3venti amit bekellene kötni... cpu1re sajna a víz pumpája megy 2esre az 1ik venti..chafan-ra pedig a másik..de még van a házba 2venti:) Vagy a fent emlegetett pwr fan amit úgye kaptam válasznak h az esetlegesen a tápnak van fenttartva..gondolom h szabályozza a ventijét..oda nemtehetném?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#27082) sinkaz2


sinkaz2
újonc

Sziasztok!Az lenne a problémám,hogy nem rég vettem egy phenom 2 x4 955-ös processzort.Egy Asus M5A78L-M LX3-as alaplapot vettem hozzá,és hát most jöttem rá,hogy nem támogatott a processzorom!A kérdésem az lenne,hogy lehetséges az,hogy a Windows 7 elindul,és semmi probléma nincs,csupán annyi,hogy nem veszek észre semmi különbséget, a régi,elavult 5000+-os procimhoz képest pedig,gondolom kellene gyorsulásnak lennie.Válaszotokat előre is köszönöm!

(#27083) varmi2 válasza sinkaz2 (#27082) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az a baj, hogy a te lapod 95W tdp-ig támogat, mig a Phenom II 955 az 125W-os proci. Én azt mondom, hogy vagy nagyon aláfeszelve, és vissza véve a frekit, használod, vagy, amit jobban javasolok, cserélj alaplapot. Mert nehogy elpukkanjon az alaplap. Esetleg keress 95W-os procit, cserévrl, hátha van valaki, aki meg épp felfele keres procit.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27084) sinkaz2


sinkaz2
újonc

És szerinted az lehet,hogy ezért nem érzékelek teljesítmény javulást?Vagy ha allul feszelem,akkor mennyiben esik vissza a teljesítménye?

[ Szerkesztve ]

(#27085) varmi2 válasza sinkaz2 (#27084) üzenetére


varmi2
nagyúr

Kevés neki a 95W-os tdp keret. Nekem is ugyanilyen proci van a gépemben, csak felhúzva 4GHz-re, és kb 170W-os tdp-vel rendelkezik. Vágod a különbséget?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27086) TaylorXIII válasza sinkaz2 (#27082) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Windows élményindex pontszámod nem nőtt? Játékok nem futnak jobban? a windows fürgesége inkább az adattároló sebességtől függ leginkább. Ezzel lehet a legnagyobb hatást elérni. Ezért veszik az SSD-t. Futtassál Cinebenchet meg mit írtam olyan progikat amiket korábban is futtattál. Ha még sosem mértél semmit 5000+nál akkor nehézl esz összevetni a pontszámokat. Esetleg itt http://www.passmark.com/products/pt.htm ezzel leteszteled(letöltöd, felrakod) a procid de úgy h ezen kívül más nem lesz nyitva és egeret sem mozgatod aztán összeveted a többi 955-ös proci eredményével. Az, hogy nincs a támogatási listában a procid tényleg nem jó dolog de ettől függetlenül még működhet jól. De ha zavar akkor cseréltesd ki.

[ Szerkesztve ]

(#27087) Thrawn válasza sinkaz2 (#27082) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha jól látom azért nem támogatott, mert a lapod csak 95W-ig bírja el a procikat. 945-ösből még van 95W-os, az rajta van a támogatottsági listán. Szerintem menni fog benne a 955 is, csak a feszültségén vissza kell venni, nehogy megfőzze az alaplapot.
szerk: megelőztek...

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#27088) varmi2 válasza TaylorXIII (#27086) üzenetére


varmi2
nagyúr

Azért nincs a proija a támogatottak között, mert a lap csak 95W-ig támogat. A proci meg 125W-s tdp-s. Így veszélyes használni. Én tuti nem használnám, vagy alaplap, vagy proci csere.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27089) Apollo_21 válasza sinkaz2 (#27084) üzenetére


Apollo_21
addikt

Cserélj vkivel egy 945-re [4x3Ghz (HDX945WFK4DGM)] vagy 960ra [4x 3,3Ghz(HDX960WFK4DGM)] 95W-os verziók.
Proci cserénél én biztos nem raknám újra a Win-t:)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#27090) TaylorXIII válasza varmi2 (#27088) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Tudom miért nincs benne én is látom:) Akkor most cseréltesse ki? AKkor megint rakhatja újra windowst:D Plusz egy picit drágább alaplapot is kell vennie.

(#27091) varmi2 válasza TaylorXIII (#27090) üzenetére


varmi2
nagyúr

Inkább kölcsön még rá 2k-t, mint, hogy eldurranjon a lapon valami, full új lap kelljen. Nincs igazam? Vagy cseréljen valakivel procit.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27092) naomek válasza Taifa Díaz (#27080) üzenetére


naomek
tag

Igen, ez leginkább xptől lefele érvényes, ha az oprendszert nézzük. :))
De teljesen igazad van! :R

(#27093) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

sziasztok
Van egy ilyen alaplapom Gigabyte GA-H87M-D3H [link]

A mediakerben vásároltam egy i5 4670 procival és ott is rakták össze a régi házba ami felső tápos.
1 hónapja szopok vele mert vagy kékhalálom van vagy iszonyat lassu gyakorlatilag minden videó teljesítménynél.pl ha youtube kirakom full screenbe.
Tegnap lekaptam a ház oldalát és azt látom hogy a gigabyte gtx 650 kártyám nem az első slotban van hanem a harmadik (crossfire). Az első slotba nem tudom belerakni mert a táp ott van és nem fér el. Memória tesztet már nyomtam és minden rendben volt.....
A kérdésem hogy jól érzem hogy ha átraknám az első akkor megoldodna problémám?Csak akkor egy új ház......viszont feleslegesen nem akarok költeni.
thx

(#27094) naomek válasza traktorgumi (#27093) üzenetére


naomek
tag

Szia!

VGA drivert frissítetted?

(#27095) traktorgumi válasza naomek (#27094) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

persze söt aztán a gigabyte oldalról ajánlottal is kiprobáltam....valami nagyon nem jó

ez nem azt jelenti hogy csak az első slotban 16X?

1 x PCI Express x16 slot, running at x16 (PCIEX16)
* For optimum performance, if only one PCI Express graphics card is to be installed, be sure to install it in the PCIEX16 slot.
(The PCIEX16 slot conforms to PCI Express 3.0 standard.)
1 x PCI Express x16 slot, running at x4 (PCIEX4)
(The PCIEX4 slot conforms to PCI Express 2.0 standard.)
2 x PCI slots

[ Szerkesztve ]

(#27096) Rolee87 válasza traktorgumi (#27095) üzenetére


Rolee87
tag

Egyértelmű szerintem,az elsődleges vga kártyát az első slotba kellene tenni.Ha nemis oldja meg a problémád,de annak ott kell lennie.

(#27097) Taifa Díaz válasza traktorgumi (#27095) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Az a lényeg, hogy ha egy diszkrét vga-d van, azt mindenképp a 16x-os foglalatba tedd az optimális teljesítmény érdekében.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#27098) naomek válasza traktorgumi (#27095) üzenetére


naomek
tag

Szereld ki a házból, és és tedd össze az asztalodon, hogy az első slotban legyen a vga, aztán próbáld ki úgy.

(#27099) kop8 válasza BSR (#27077) üzenetére


kop8
őstag

Hát nem nekem kell, de autocad programokat raknak rá floppyra és amihez kell a program olyan régi gép hogy csak az van benne :)

De akkor marad az usb-s floppys megoldás!

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi14

(#27100) delveccio


delveccio
csendes tag

Sziasztok!

Gigabyte GA Z87 HD3 alaplap jó lesz i5-4670K mellé?
Tudom rajta tuningolni a procit??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.