Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26401) raubisoda


raubisoda
senior tag

na de az,hogy 3 port nem jó a 6-bol ezt nem hiszem el 3db oxidálódik?mert beszarni ha beszarik mivel 1chip felel az egészért akkor a 6 nem megy na de 3?OMG

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#26402) Lenry válasza raubisoda (#26401) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem csak a negyedik próbálkozásra jött rá, hogy fordítva próbálja ráerőltetni a SATA-t :D

komolyra fordítva: nézesd meg (és fényképeztesd le) a vevővel a csatlakozókat, hogy lássátok, hogy fizikailag nem sérültek-e, meg csináltass egy CMOS resetet, lehet, hogy csak elbarmolta a BIOS-ban a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26403) repvez válasza jim bcs (#26397) üzenetére


repvez
addikt

köszi igy továbblépett,de sajnos az egér ugy sem javult meg sőt egy másik szintén usb s egeret rádugva sem müködik.

(#26404) raubisoda válasza Lenry (#26402) üzenetére


raubisoda
senior tag

igen ezen már átestünk képet nem küld csak szajkózza,hogy most én küldjem vissza a cuccokat felettébb gyanús :((

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#26405) Lenry válasza repvez (#26403) üzenetére


Lenry
félisten

az UEFI-t nem ismerem fejből, de a régi BIOS-okban van olyan opció, ahol az USB vezérlését lehet kapcsolgatni, hogy az OS vagy a BIOS végezze. ez sok esetben OS-re van állítva, érdemes visszatenni BIOS-ra, akkor a telepítők alatt is működni fognak az USB egerek és billentyűzetek.

nézz körbe az UEFI-ben, hogy találsz-e az USB beállításai közt valami hasonlót.

(#26404) raubisoda jah, hogy nem akar képet küldeni? akkor szinte 100%, hogy ő kúrt el valamit. addig ne lépj tovább, amíg nem bizonyosodsz meg róla, hogy nem sérült-e a lap.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26406) raubisoda válasza Lenry (#26405) üzenetére


raubisoda
senior tag

köszönöm a helpet.igen mondtamneki attól független,hogy több mint 1hét eltelt pattintsa vissza nekem megnézem lelkiismeretesen a cuccot de nem nagyon akarja küldeni.no akkor várom mi lessz mert balhéval fenyeget csak nem tudom mire fel mikor használ tcuccra ha nagyon genyó akarok lenni átlag 3nap gar van.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#26407) repvez válasza Lenry (#26405) üzenetére


repvez
addikt

Mivel Bios alatt müködik az egér ezért biztos hogy Bios veréreltre van állitva.

(#26408) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Helló!
Lenen egy régi alaplapom ami nem érzékeli a lapos elemet.
így a bios-ban beállított dolgokat folyton felejti.
Vettem bele új elemet, tisztogattam az érintkezőket, de a bios-ban 0,0v a vBat.
Lehet valami megoldás rá?

(#26409) Taifa Díaz válasza Czmorek (#26408) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Lehet, hogy ki van már tágulva az az alumínium nyelv vagy mi, ami rugós elven zárja az érintkezőhöz az elemet. Kicsit hajlíts rajta, ha így van, hogy jobban szorítsa oda az elemet, hátha...
Vagy soha ne áramtalanítsd a lapot, de ez már trollosabb megoldás :D

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#26410) r00r1


r00r1
aktív tag

Sziasztok! Vettem egy MSI 7850-t, viszont ha a Biosban átállítom a megjelenítést IGP-ről PCI-re, akkor nem ad képet. Most akkor szerintetek mi van? A gépet már áramtalanítottam, az elemet is kiszedtem a lapból, mégis....Néztem ATIFLASH-el, ott sem látja a PCI eszközt.

(#26411) TaylorXIII válasza r00r1 (#26410) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Ha tényleg PCI-ra raktad akkor az lehet a baj bár nemtudom milyen lapról van szó. PCI-E-re kéne rakni.

(#26412) r00r1 válasza TaylorXIII (#26411) üzenetére


r00r1
aktív tag

Oda raktam, a PCI-E -be, csak elírtam.... 2 kártyával próbáltam, egyik sem ad képet, viszont az integrált vidkari (i5) simán meg...már a bőgés kerülget.... :W

(#26413) TaylorXIII válasza r00r1 (#26412) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Milyen lap ez?

(#26414) r00r1 válasza TaylorXIII (#26413) üzenetére


r00r1
aktív tag

OEM Lenovo H61-es, 1155-ös. Ennyit tudok róla

(#26415) #33101952


#33101952
törölt tag

Üdv!
Mitől van az, hogy egy ASUS P5B alaplapba beleteszek 4x1GB DDR2 800mhz memóriát/2x1gb samsung,2x1gb ae ram/ és azt irja a BIOS, hogy 3gb.A windows 7 azt irja, hogy 4gb ram, ebből 2.91gb használhtó.Van a gépbe még egy 8400gs videókari is!

(#26416) _csocso_ válasza r00r1 (#26414) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia. Lehet láma a kérdés, de a csatlakozót átdugtad az alaplapról, a VGA-ra?

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#26417) r00r1 válasza _csocso_ (#26416) üzenetére


r00r1
aktív tag

Ha a tápkábelre gondolsz, akkor igen. A biosban is be van állítva, hogy elsődleges legyen a Pci-E. De valahogy mindig visszateszi magát automaticra. Atiflash-el próbáltam megjeleníteni a kártyát, asszongya, hogy no adapter found. asszem atiflash.exe -i vagy -ai (?)

(#26418) Lenry válasza #33101952 (#26415) üzenetére


Lenry
félisten

keress egy olyat a BIOS-ban, hogy Memory Remap és állítsd át.

(#26417) r00r1 dugd vissza a monitort az IGP-re és indítsd úgy a gépet. a Windows az eszközkezelőben látja a plusz VGA-t?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26419) r00r1 válasza Lenry (#26418) üzenetére


r00r1
aktív tag

már próbáltam, de nem látszik semmi az eszközkezelőben. lehet, hogy halott a lap? mármint a PCI vezérlő?

(#26420) Lenry válasza r00r1 (#26419) üzenetére


Lenry
félisten

egyelőre úgy tűnik... :(
nem nézted, hogy esetleg a foglalatban nincs-e véletlenül valami szennyeződés?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26421) r00r1 válasza Lenry (#26420) üzenetére


r00r1
aktív tag

már azt is néztem, tiszta, mint a patyolat... :S
A vicc az egészben, hogy azért vettem új videókarit, mert a régi beszart (így már nem biztos), majd a szervizből visszaküldik, aztán lesz 2 7850-em. holnap valószínűleg veszek valami crossfiret támogató lapot aztán egy jó ideig elleszek, mint a befőtt
köszi a segítséget!! :R :R
Ez a kiadás most qrvára kellett....

[ Szerkesztve ]

(#26422) #33101952 válasza Lenry (#26418) üzenetére


#33101952
törölt tag

Az alaplapon nics integrált vga, a windows látja a videókártyát igen!Azt tudom, hogy alaplapi vidókártyánál valamennyit felhasznál a ramokból, de itt miért csinálja nem értem!

(#26423) Lenry válasza #33101952 (#26422) üzenetére


Lenry
félisten

az első sor szól csak neked (azt megnézted?), a hozzászólás többi része a vastag betűvel és aláhúzással jelölt hozzászólásra válasz

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26424) #33101952


#33101952
törölt tag

ja igen ok!Bocs, kicsit messze ülök a tv-től:)

(#26425) #33101952 válasza Lenry (#26423) üzenetére


#33101952
törölt tag

Megcsináltam, köszönöm szépen!

-Lenne egy másik kérdésem, egy asus p8z68vlx lapon megoldható -e olyan, hogy egy vezették nélküli billentyűzet illetve egér van használatban és bekapcsolni a billentyűzetről a gépet!Régen megoldható volt ez a ps2 billentyűzetekről emlékszem.De ez usb-s.Hallottál már valamit erről?

(#26426) Lenry válasza #33101952 (#26425) üzenetére


Lenry
félisten

BIOS-ban a Power részben nézd meg, ott szokott lenni Power on USB vagy hasonló nevű opció

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26427) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Hátha csak elsiklottak a kérdésem felett ezért felteszem itt is. Van nálam egy Soltek SL-PT880E2-R lapocska ami 768Mb memóriát kezel 3 foglalattal. Az volna kérdésem, hogy ha a 256Mb-os memóriából csak 128-at lát akkor nem kezelné?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#26428) #33101952 válasza Lenry (#26426) üzenetére


#33101952
törölt tag

Sajnos csak ps/2 billentyűzettel lehet bekapcsolni, usb-s vezeték nélkülivel nem:( Pedig kipróbáltam egy ps/2-usb átalakitóba beletettem a billentyűzet érzékelőjét, de nem akarja az igazságot:)

Mindegy, más téma: Az alaplap tudja szabályozni a ház ventillátorait a fordulatszámot, valami ilyesmit olvastam a leirásában.A lapon a casefan-ra kell csatlakoztatnom a ventit hogy ez működjön ugye?Az nem számit, hogy a venti csak 3 pines?

(#26429) semetka


semetka
őstag

Lehet hogy nem jó helyre írok de hátha valaki tud rá válaszolni. Újraraktam egy gépet de itthon HDMI-n volt rányomva a tv-re. De akinek csináltam az vga csatival köti rá. Egyből hívott is hogy nincs kép. Ezt hogy lehet kivitelezni hogy ő tudja átállítani? Vagy csak én bírom ? Win 7 van a gépen.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#26430) Lenry válasza semetka (#26429) üzenetére


Lenry
félisten

Windows gomb + P nyomkodásával tudja váltani az egyes képkimeneteket

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26431) semetka válasza Lenry (#26430) üzenetére


semetka
őstag

Köszi szépen, ez nagy segítség. Eddig ezt nem tudtam

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#26432) Lenry válasza semetka (#26431) üzenetére


Lenry
félisten

szívesen.
fontos tudni, hogy ez a bill.kombó csak Win7-től fölfelé működik.

meg azt is, hogy egész sok okos billentyűkombináció került a Win7-be, érdemes őket átnézni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26433) semetka válasza Lenry (#26432) üzenetére


semetka
őstag

Átböngészem, köszi.
Jól jöhet még valamelyik.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#26434) Gery15


Gery15
addikt

Sziasztok!
Gigabyte X48-DS5 lapom van és arra lennék kíváncsi, hogy amit az Aida alaplap hőmérsékletnek ír az mégis minek felel meg? :F

HyperX

(#26435) Lenry válasza Gery15 (#26434) üzenetére


Lenry
félisten

javaslom az Aida64 topikot, azt olvassák a szoftver fejlesztői is, ők tudják neked a legpontosabb választ adni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26436) Gery15 válasza Lenry (#26435) üzenetére


Gery15
addikt

:R

HyperX

(#26437) fail0verflow


fail0verflow
csendes tag

Helló!A minap végre megjöttek az alkatrészeim:
CPU: I5 4670K
MOBO: Gigabyte B85M-HD3
RAM: Corsair LP 1X8GB
HDD: TOSHIBA 1TB
Táp: Raptoxx 750w advanced
Minden rendben van, összeraktam a gépet.bedugom és folyamatos rövid sípolás,újraindul a gép majd újra síp.
Felvettem a hangot, bár elég tré a minőség, a lényeg azért hallatszik:
http://www52.zippyshare.com/v/53154288/file.html
[ Szerkesztve ]

SZERK:NA most nagyon megijedtem, újradugtam mindent, mostmár nem sípol viszont ugyan úgy nem jön be semmi.félek hogy a sok próbálgatástól a proci és megsínlette...

(#26438) Wiz Khalifa válasza fail0verflow (#26437) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem offért de hogy kaphattad meg 1-én a cuccokat amikor ma senki nem dolgozik? :DDD

Smoke some weed nigga!

(#26439) Constant


Constant
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy MSI PM9M-V 775-ös lapom!

Csupaszon került hozzám a lapocska, azzal a hibával hogy a power led villog! Kép nincs se integrálton, se pci-on, ventik (cpu-táp) se pörög csak egy pillanatra bekapcsolásnál, csipogás nincs, clrm is volt, elemcsere is, cpu melegszik, más nem!

Bekapcsolás után csak villog és villog, majd ha kihúztam a 230at táp kisülés után annyiba marad a villogás értelemszerűen, majd ha próbálkoznék elölről, hát elölről is kezdődik minden! :(

Feteken van fesz multiméterrel, kondik lábain is van, két alacsony értékű shottky diódát találtam és ennyi, illetve a 24pin környékén cseréltem a kondikat hátha...!
Táp 400w codegen, teszt tápom, gond nincs vele, ram ddr2 512mb kingston 667mhz, ddr 512mb kingston 333mhz szintén teszt ramjaim, cpu 65nm-es cerka, szintén teszt proci, és hibátlanok!

Nem egyszerű hiba, de várom a tippeket!
Köszönöm előre is! :R

(#26440) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Az alábbi 3 lapot ajánlották a jó múltkorában a kollégák:

ASROCK H77M
ASROCK Z75 Pro3 <-- ez a kiszemelt
ASROCK B75 Pro3-M

Amire szükségem van :

- USB 2 és USB 3.0, minél több lehetőleg
- DVI és HDMI kimenet az alaplapon
- Digitális hang kimenet (coax vagy optika)
- Sata 2 és 3 , minél több

Kérdésem az, hogy még ma is ezek jó vételnek számítanak? Vagy már frissült a választék? Tuning nem lesz egyelőre, de ezen ne múljon. Jelenleg egy i3 - 2100 van benne, de ez módosulhat még..
:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#26441) Lenry válasza Constant (#26439) üzenetére


Lenry
félisten

Procit kivéve vegyél ki mindent a lapból, köss rá egy csipogót, és indítsd úgy a lapot. Ha nem kezd azonnal hisztizni a RAM hiánya miatt, akkor döglött az egész és mehet a kukába.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26442) vaz2101


vaz2101
csendes tag

sziasztok valaki tudna segiteni? egy abit kn9 alaplapról lenne szó feltelepitem az audió drivert és nics hang rajta :( mi lehet a probléma?

(#26443) fail0verflow válasza Constant (#26439) üzenetére


fail0verflow
csendes tag

senki?pedig ma én dolgozok....

(#26444) Spet válasza vaz2101 (#26442) üzenetére


Spet
addikt

Nem megfelelő driver, meghalt a lapon a vezérlő, a progi nem indul el, stb, stb. ha nagyon nem megy akkor kérj kölcsön egy hangkártyát, és néz meg azt, hogy működik-e.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#26445) Constant válasza Spet (#26444) üzenetére


Constant
csendes tag

Meg ha melegszik az is tré...

(#26446) Constant válasza Lenry (#26441) üzenetére


Constant
csendes tag

Nem csipog sehogy se... :(
Átkondizom az egészet, meg kicserélem a diódákat, aztán max játszottam egyet...

Köszi a választ azért! :R

(#26447) zack


zack
nagyúr

Sziasztok!

Win8 Enterprise Edition x64 van fent, és van egy kérdőjeles eszköz az eszközkezelőben.

Intel(R) Z77 Express Chipset LPC Controller - 1E44
(Az eszköz illesztőprogramjai nincsenek telepítve. (Kód: 28))

Fent van az Intel chipest drivere, most találtam egy újabbat, de az se oldotta meg.

Tudja valaki hogy ez a rész a chipsetben miért felelős, és van e megoldás a problémára?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26448) pdev1811 válasza havri1 (#26440) üzenetére


pdev1811
tag

A B75 Pro3-M egy remek lap. Sztem jó az ár-érték aránya.

(#26449) r00r1


r00r1
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Vége lett a kálváriámnak, reggel bevittem a helyi boltba a vidkarit, minden további nélkül érzékelte az ottani konfig, így gyorsan vettem egy lapot (MSI H61M-P31 G3), itthon beszereltem, mostmár jó minden. Az egyedüli szívfájdalmam, hogy nem crossfire képes, mert jövőhéten, vagy az utána következőn jön vissza a másik kártyám...

(#26450) bobsys


bobsys
addikt

Nemtudom jo helyen kerdesem, ha nem iranyitsatok at a megfelelo topicba.
Intel DX79TO + Server 2012. Barmelyik USB foglalatot hasznalom, amint kiveszem a pendrivot, kulso vinyot (szabalyosan eltavolitva) eltunik az osszes belso meghajtom kiveve a C:\ es ekkor mar se nem all le se nem indul ujra, ki kell nyomni a szemet.
Fogalmam sincsen mitol van, de kezd mar frusztralo lenni.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.