Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) biker válasza Sefter (#949) üzenetére


biker
nagyúr

Nincs semmilyen menü, csak gombok kijelző nélkül

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#952) Sefter válasza biker (#951) üzenetére


Sefter
veterán

tudom, hogy macera (főleg mert most vetted a gépet..), de ha még tudod érdemes lehet vissza küldeni, és cserélni erre: [link] BrendonTavasz a kuponkód.
szerk: kinézetre csúnyább, a "bele" valószínű ugyan az mint a kisebbnek, de beállításban több

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#953) coolabácsi válasza biker (#951) üzenetére


coolabácsi
tag

Én ennyit találtam : [link] ahol a Philips Care-Team írja, hogy csak "kijelzős" gépeknél van lehetőség a beállításra.Tehát a 2000 széria kilőve.
Mondjuk nekem ez nem hátrány, kifejezetten hasznosnak találom hogy kikapcsol magától 30 perc után.

@Sefter, de kár hogy nem most veszek gépet :O

[ Szerkesztve ]

(#954) konzumpro válasza Sefter (#952) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ja, ez jó cucc, ennyiért.

(#955) biker válasza coolabácsi (#953) üzenetére


biker
nagyúr

Coolabácsi: az a baj, tök feleslegesen 2x annyit tekergeti a központi egységet, mint kellene, ha minden kávéhoz egyszer bekapcsol öblít, lefőz, majd kikapcsol öblít megy. Így egy kávé 3 ciklus. nem mindegy, hogy 10 kávé az 30 ciklus, vagy 12 :( (egy be, 10 kávé, egy ki)

Sefter: köszi, de ez is már baromi nagy, az ep5000 még nagyobb, és pont semennyire nem használjuk a lattego részt, így nem fogok ezzel a cserével bajlódni. (plusz cégre ment, bonyolultabb az elállás is)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#956) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Úgy tűnik a jó pár éves DOlce Gusto Piccolo gépünkkel van valami, mert folyik a víz alul, állandóan vízben áll. Vízkőtelenítettem is hozzá való folyadékkal, de nem segített. Ott folyhat ki, ahol a tartályból a gépbe megy a víz. Pedig a szűrő is tisztának tűnik. Na mindegy, egyébként is szeretnék egy automata kávéfőzőt, itt az alkalom. Csak a feleségem nem igen hajlik rá, de majd még győzködöm :) Szóval egy kis segítséget szeretnék kérni, milyet válasszak. Reggelente én erősebb espressot szeretek inni, feleségem valami habosabbat, tejesebbet (mint a Cortado kapszula). DÉlután meg ált. Cappuchinot/Latte Macchiattot iszunk. SZüleimnek van egy 3000-es sorozatú Philips gépük pár hónapja, de nem vagyok tőle hasra esve. Lehet, hogy csak az erőssége, illetve a kávé fajtája nem jött be annyira, amit ittam, de pl. emlékeim szerint egy rokonoméknál DeLonghi gép van, és az sokkal jobb volt. Philips-re viszont sokszor van kupon ahogy láttam. Ha Philipset választjuk, akkor min. az 5-ös széria.
Árban jó lenne 100 alatt/körül megúszni, ennél többet nem nagyon szánnánk rá.

[ Szerkesztve ]

(#957) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#956) üzenetére


Gabesz87
addikt

Amit így nagy hirtelen találtam, kb. egy árban:
Philips
Delonghi

(#958) oszy válasza Gabesz87 (#956) üzenetére


oszy
veterán

100 alatt most volt a "brendosnos" kupon al egy ötezres széria. Az jó lett volna neked.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#959) maroni válasza Gabesz87 (#956) üzenetére


maroni
aktív tag

Ezt [link] nézegesd, hátha felraknak mert már elfogyott, de tegnapelőtt megint volt! a kód : BrendonTavasz

(#960) biker válasza coolabácsi (#953) üzenetére


biker
nagyúr

És van megoldás. A szerviz válaszolt, de az nem működik, viszont a papír alapú kézikönyv eltér a pdf-től, amit én eddig olvastam (fa..nak a papír, ha van pdf)
És tadam, ott a megoldás benne!

a készüléket kikapcsolni
a vízkőmentesítés gombot nyomva tartani addig, amíg a kávé aroma ledek világítanak
itt beállítható 15-30-60-180 perc

Philips 1200/2200/3200 series

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#961) rigoberto válasza biker (#960) üzenetére


rigoberto
őstag

kikapcsolva is világítanak a ledek? :F

(#962) biker válasza rigoberto (#961) üzenetére


biker
nagyúr

igen, így lehet beállítani a hőfokot és a vízkeménységet is, kikapcsolt állapotban
Illetve ez csak kamukikapcsolt, mivel minden érintőgombos, ez csak standby állapot.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#963) biker


biker
nagyúr

apró hiba... ami persze minden olyan gépen hiba, ahol őrölt kávét is fogad, és amiatt van egy függőleges betöltő cső, a kávé az őrlőből meg oldalról hullik be. Most már értem, eleinte miért csinált olyan híg szar kávét, mire feltöltötte a daráló kimeneti tölcsérét kávéval hogy kihulljon belőle. Mert nem direktben potyog az őrölt kávé a főző egységbe. És emiatt van, hogy a kávé mellé hullik, mert a le nem hullott kávé onnan később rezgés hatására lepotyoghat a dugattyú mögötti térbe, mikor épp főzésen van, és rezeg a pumpa.

A videón Lucaffe mr. Exclusive 100% arabica látható, ezen a beállításon a darálóval

Most már végre rendes zacc pogácsák készülnek, eleinte (kb az első 10 kávé) eléggé változó volt, inkább gagyi.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#964) erh75


erh75
tag

Philips 1200-as kávéfőzőnk valamiért nem gőzöli a tejet rendesen, jön ki belőle gőz, de a tejet mégsem tudja felgőzölni.Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a baja ?

(#965) rigoberto válasza erh75 (#964) üzenetére


rigoberto
őstag

Nálam is ilyen. :((
Szerintem az csak egy kamu cső, nem alkalmas tejhabositásra. Vagy nem jól használjuk. :U
Korábbról tartoztam még az olajeltávolitó kapszula hatásáról neked.
Összetörtem jól a kapszulát, bedobtam a darált kávé tartályba, és lefőztem 4-5 menetet, szépen kimosta.
Azóta a kifolyása is szebb lett, szóval van némi haszna.

(#966) erh75 válasza rigoberto (#965) üzenetére


erh75
tag

Nekünk tegnapig jól habosított,mi elégedettek voltunk vele.

(#967) rigoberto válasza erh75 (#966) üzenetére


rigoberto
őstag

Akkor csak én vagyok hozzá ügyetlen.
:(

(#968) coolabácsi válasza biker (#960) üzenetére


coolabácsi
tag

Megnéztem mert kíváncsi voltam :) .Nekem ez nem működik (2200) 1 percig nyomtam a gombot és nem történt semmi.

(#969) Gabesz87 válasza maroni (#959) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na jelentem, sikerült behúzni 96k-ért a Philips EP5330/10 gépet! :C
Már csak jó kávét kell majd találni :) Látom az összefoglalóban vannak erre vonatkozóan hivatkozások. Egy kérdés: sehol nem látom, hogy a gépre mennyi garancia van, de a lényeg: utólag esetleg lehet venni kiterjesztett garanciát valahogy?

(#970) biker válasza coolabácsi (#968) üzenetére


biker
nagyúr

kikapcsolt gépnél? Mármint nem kihúzott, hanem csak az érintőn kikapcsolt gépnél :)
Nekem tök jó lett

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#971) coolabácsi válasza biker (#970) üzenetére


coolabácsi
tag

Persze, mintha a hőfokot állítanám, csak ugye itt mást nyomtam, de nem reagált.Lehet frissíteni kell a firmwaret. :)

(#972) biker válasza Gabesz87 (#969) üzenetére


biker
nagyúr

2 év a gari, alzánál lehet venni +3 évet is

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#973) biker válasza coolabácsi (#971) üzenetére


biker
nagyúr

a kávészemre a vízkeménység, a csészére a víz hőfok állítás megy, csak a calc gombra nem megy a standby?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#974) Gabesz87 válasza biker (#972) üzenetére


Gabesz87
addikt

De gondolom ez csak akkor érvényes, ha az Alza-nál vettem volna, nem?

[ Szerkesztve ]

(#975) biker válasza Gabesz87 (#974) üzenetére


biker
nagyúr

nyilván :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#976) biker válasza coolabácsi (#971) üzenetére


biker
nagyúr

így csináltam

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#977) coolabácsi válasza biker (#976) üzenetére


coolabácsi
tag

Azt csináltam én is :) de nem adja.

(#978) biker válasza coolabácsi (#977) üzenetére


biker
nagyúr

Akkor próbáld úgy, ahogy a szerviz ajánlotta, csak épp nekem nem működött:

Az alábbi beállítás szerint tudja az automatikus kikapcsolást késleltetni

-készüléket bekapcsolni
-kávészem gombot nyomva tartani amig a jelzőfények jeleznek a gomb mellett
-max 4 gomb nyomás lehetséges ez kb. max 1 óra késleltetés.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#979) atirag


atirag
őstag

Automata kávégépet szeretnék venni. Van egy delongi latissima touch automata kapszulás gépem ami tök jól működik,de elég sok kapszula fogy :) És gondoltam lecserélném egy örlős gépre.
De a tejhabosító nagyon kellene. Milyen gépet érdemes venni? Philipset nézegettem ami árban tetszett :) Pl.philips 2230

(#980) coolabácsi válasza biker (#978) üzenetére


coolabácsi
tag

Úgy sem működik :N , a calc gomb is csak bekapcsolt állapotban reagál, tehát maga a gomb működik.Hőfokot meg keménységet tudok csak állítani kikapcsolt állapotban.

(#981) erzol válasza erh75 (#964) üzenetére


erzol
őstag

Bár nekem hd 8762 van, de pár napja nagyon gyengén kezdett habosítani.
Össze-vissza spriccelt erőtlenül.
Egy vízkőmentesítés orvosolta a problémát. Kb. a program harmadától kezdte rendesen nyomni a vizet.

(#982) maroni válasza Gabesz87 (#969) üzenetére


maroni
aktív tag

Mi általában ezt[link] fogyasztjuk! Szeptemberben akciós! Akkor veszek sokat! Vagy ha van valaki Ausztriában akihez lehet rendelni ott többször akciós!
Ha rendesen karbantartod 15-20 ezer kávét gond nélkül lefőz! Amit nálam váltott az egy 12 éves Saeco odea giro!6 évesen vettem, mi 6év alatt 20000 kávét főztünk biztosan! Nagy gondja nem volt!

[ Szerkesztve ]

(#983) maroni válasza atirag (#979) üzenetére


maroni
aktív tag

#959 hozzászólás, érdemes nézegetni!

(#984) atirag válasza maroni (#983) üzenetére


atirag
őstag

Köszönöm. Az szuper lenne,de valamiért semmilyen módon nem tudom kifizetni . Mindig elutasít sajna :(

(#986) biker válasza coolabácsi (#980) üzenetére


biker
nagyúr

ez lehet évjárat függő?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#987) konzumpro válasza biker (#986) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Simán változnak, főleg a nem publikus teszt módok trükkjei.

(#988) rigoberto


rigoberto
őstag

Kinek melyik vízkőtelenitő vált be a legjobban?
Gondoltam eljött az idő egy ilyen műveletre. Philips 1200.
Amúgy milyen időközönként érdemes/szükséges szerintetek vízkőteleníteni?

[ Szerkesztve ]

(#989) konzumpro válasza rigoberto (#988) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Scanpart vízkőtelenítő

Ez tejsav/citromsav keverék. Olcsóbb mint a Saeco flakonos. Van tablettás megoldás is amit fel kell oldani vízben. Vagy citromsav, nálam eddig nem okozott gondot, de nem ajánlott csak citromsavval öblögetni a gépet, főleg nem az ULKA pumpát. Nem tudom tejsavval mitől jobb, de az is van a gyáriban.

(#990) biker


biker
nagyúr

Lucaffee espresso :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#991) konzumpro válasza biker (#990) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Hú ez nagyon szépen folyik a gyári 3510-hez képest. És milyen jó már hogy nem fél méterről folyik, nem értem miért rakták ilyen magasra a kifolyót a 3510-en, talán hogy nagy korsók is aláférjenek, de ez sokkal szimpatikusabb.

(#992) biker válasza konzumpro (#991) üzenetére


biker
nagyúr

Pedig szerintem magas, ehhez a pohárhoz ok, de egy klasszik espresso ristretto csésze felett indokolatlanul magas még. Ez a legalacsonyabb állás. Ez kb 35-40ml kávé, 80ml a pohár színig.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#993) Sefter válasza konzumpro (#991) üzenetére


Sefter
veterán

Eszpresszóhoz van külön csésze alátét (emelő):

Ti nem kaptatok :F

Psn ID: sefter_hun

(#994) konzumpro válasza Sefter (#993) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ehhez tuti nincs.

(#995) coolabácsi válasza biker (#990) üzenetére


coolabácsi
tag

Hogy volt az aromaerősség beállítva ? 3-ra tippelek

(#996) biker válasza coolabácsi (#995) üzenetére


biker
nagyúr

igen. aroma 3, adag közepes, daráló kb 3-ason (kettővel finomabb még lehetne, de még nem toltam előrébb

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#997) coolabácsi válasza biker (#996) üzenetére


coolabácsi
tag

Figyuzzátok gyerekek :) az enyémet [link]
Üvegpoharam sajnos csak ilyen pálinkás volt :B , mert eltört mind, a porcelán meg nem átlátszó.
A kép kicsit homályos lett mert közel volt a kamera, de a lényeg látható.
A képen, tejszín meg cukor már van benne.

Ja, a beállítás ugyan az volt, de nálam a daráló már mínuszban van :)

[ Szerkesztve ]

(#998) biker válasza coolabácsi (#997) üzenetére


biker
nagyúr

nagyon szép :)
Érdekes, hogy a legfinomabb állásban is ilyen gyors lefolyást bír. Ez milyen kávé?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#999) konzumpro válasza coolabácsi (#997) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ilyesmi volt nálam is a lefolyás gyárilag, de nem ilyen szép, jó a kifolyója ennek a sorozatnak. Na jó, hol a kamera...

(#1000) coolabácsi válasza biker (#998) üzenetére


coolabácsi
tag

[Pacificaffe - Premium] , nekem koppra lett állítva az őrlő, a tárcsa fullra be lett tekerve, fedél leszerelése után, és az a minimum.Most ahhoz lépest a kis beállitó kerék közép állásban van, ami még így is a gyári minimum alatt van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.