Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok! Szüleim szemezgetnek az automata kávéfőzőkkel. Gondoltam, megérdeklődöm itt a tapasztaltaktól, mit érdemes venni, nehogy valami sz.t vegyenek, mivel elég drága gépek. Őszintén szólva semmi szükségük rá, mivel nem nagy kávésok, cappuchinot szoktak inni, a nagyobb zacskós Nescafét. Feketét meg a vendégek. Arra meg ott van a jó kis 30 éves kotyogós :)
Na szóval, én sem értek hozzá túlzottan, nálunk a cégnél van egy ilyen Bosch, ami tényleg használva van nap mint nap nem keveset, és eddig még nem volt baja az elmúlt kb. 1 évben, mióta megvan. A másik, hogy Glamour napokon a Media Marktban 25% akció lesz Saeco gépekre, ill. 20% Philips gépekre a Philips webshopban. Gondoltam, akkor ezt érdemes lehet kihasználni. Árban fogalmam sincs mennyit költenének rá, bár nem nagyon szoktak ésszerűen dönteni (ergo fölöslegesen drágát vesznek). Én azt mondanám, úgy max. 200k.

(#52) PlüssMajom válasza konzumpro (#50) üzenetére


PlüssMajom
csendes tag

Köszi, az EP5311/10 lett végül.
Kíváncsi vagyok. :)

(#53) konzumpro válasza Gabesz87 (#51) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nehéz olyat ajánlani ami feleslegesen drága, de a kényelmi szempontokat figyelembe véve sikerül. Bármelyik lattego jó lehet, gondolom nem akarnak kézi gőzöléssel bajlódni, akkor pedig ideális egy automata ami tud tejes italokat is készíteni gombnyomásra.

170-175 körül van két megfelelő gép, valami ilyesmi szinten érdemes szétnézni, ezek lennének karbantartás szempontjából célszerűek:

Philips EP5331/10 Series 5000 LatteGo Kávéfőző
Philips EP5334/10 Series 5000 LatteGo Kávéfőző

(#54) konzumpro válasza PlüssMajom (#52) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Elég strapabíró, szebb is mint a 3000-es sorozat, jobb kivitelű, bár ugyanazt tudja.
Jó áron vetted ha annyiért sikerült amit írtál, sok sikert hozzá! :)

(#55) Gabesz87 válasza konzumpro (#53) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én is ezt néztem, köszi! Majd mutatom nekik. Ja, egyébként nem fölöslegesen drága gépre vagyok kíváncsi, lehet, hogy féreérthető voltam. Egyáltalán nem kell, hogy drága legyen, csak apám esik túlzásba néha, és vesz a szükségesnél fölöslegesen drágább cuccot. Könnyű kezelhetőség, karbantartás, ami a fő szempont inkább.

(#56) PlüssMajom válasza konzumpro (#54) üzenetére


PlüssMajom
csendes tag

Az Emagon akciós most.

[ Szerkesztve ]

(#57) purpledonkey


purpledonkey
tag

Sziasztok! Pár hete vettünk egy Delonghi Magnifica Smart automata gépet. Ma tejet akartunk vele habosítani. A leírás szerint megnyomtuk a gombafelhő gombot, az összes gomb együtt villogása után a többi elaludt, csak a habosítás gomb villogott, majd a gőzszabályzó kapcsoló elfordítása után nem jött semmi, csak pár másodperc múlva durrant és a nyílásokon keresztül kicsapott a gőz. [link] A linkelt videó alapján csináltuk. Új a gép, eddig max 3x volt ez a funkció használva, eddig gond nélkül.
Küldjük vissza garanciális javításra, vagy esetleg van valami ötletetek?
Köszi előre is.

(#58) konzumpro válasza Gabesz87 (#55) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Gaggia Accademia és Babila ami indokolatlanul drága lenne, mégis ajánlanám őket mert lehetőséget adnak kézi gőzölésre is hétvégi baristáskodáshoz, meg előre programozott italok készítéséhez. Nagyon ajánlják, de itthon 4-500e.
Vagy a Jura gépek alsó osztályai, ahol sok minden beállítható akár milliliterre, de a karbantartás inkább a tanúsítványoknak megfelelő, semmint ésszerű, esztétikus, praktikus.
Philipsekből úgy látom a LatteGo irányba haladnak tovább, eltűntek a kancsósok, a 2230, 2235-ösök is jók lehetnek 135e körül, de ha van rá keret, akkor már lehet esztétikusabb, tartósabb kivitel, mint az 5000-es sorozat tagjai. Valamennyire feleslegesen drága, de talán megér ennyit hogy a tetején van a víztartály fedél, jobb az anyagminőség, egy kis prémium hatás. :)

(#59) konzumpro válasza purpledonkey (#57) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Kinyitott a túlnyomás szelep, dugulás lehet a gőzcsőben. Forró vizet sem ad le?
Amíg garis, mindenképpen érdemes visszaküldeni javíttatni.

(#60) Voice24 válasza Gabesz87 (#51) üzenetére


Voice24
őstag

Nem tudom, Delonghi mennyire játszik, mi egy hete [ezt] vettük, igaz, akkor az Euronicsban akciós volt 144-ért.. Egyszerű a kezelése, magyar menü is van benne.

(#61) konzumpro válasza Voice24 (#60) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Videók alapján korrektül működik, eddig csak karos Delonghikat próbáltam, azokkal nem volt gond.

Nincs tapasztalatom Delonghi főzőegységekkel, ahogy látom másképpen van megoldva a főzőkamra zaccpogácsa ürítése, talán egy fokkal egyszerűbb tisztítani mint a Philps/Saeco egybeépített központi egységét, de hogy melyik fejlettebb, nem tudnám így megmondani.

Szerintem mindenki örülne neki, ha leírnád a tapasztalataidat, milyen a készített ital minősége, ajánlanád-e (ha esetleg van más típusokkal összehasonlítási alap)?

(#62) Voice24 válasza konzumpro (#61) üzenetére


Voice24
őstag

Múlt csütörtökön vettük, azért már kezdjük "belakni". Eddig tetszik, meg vagyunk vele elégedve. Az elődje egy Jura E74 volt (ugyanaz, mint a 75), úgy gondoltam, kiszolgálta az már nálunk az idejét, meg szervízbe is kellett vinni, valószínűleg a szivattyúja ment el. Így inkább egy új gép vásárlása mellett döntöttünk. (A Jurát meg majd javítás után eladom) Sokat vacilláltam a típusok között, nézegettem a youtube-os videókat a számításba vehető gépekről, végül ez a legutóbbi Euronics akció győzött meg erről a konkrét típusról. A márkáról nem nagyon hallani rosszakat, szerelők, szakik is általában jó véleménnyel vannak róluk.
Na, a lényeg:
A gép az első beállítások után tök könnyen, egyszerűen kezelhető, hála a kétsoros magyar nyelvű kijelzőnek is. Sok dolgot lehet állítani rajta. A legfontosabb, hogy egy csésze kávénál 5 kávéhosszúság és 5 erősség állítható be egyetlen gomb forgatásával illetve nyomogatásával. Nálunk ez fontos szempont volt, mert egyrészt a Juránál 10 ml-enként lehet állítani a főzött kávé mennyiségét, másrészt mi a családban kb. négyen négyféle hosszúságban isszuk a kávét, amit nagyon sok géppel nem tudnánk megvalósítani, mert van a rövid kávé meg a hosszú kávé és ennyi,maximum ezt az adott mennyiséget tudom átprogramozni, de akkor mindig mindenkinek azt főzi. Tehát ez a Delonghi ilyen szempontból pont megfelel nekünk. A lefőzött kávé finom, normál (közepes) állásban is elég erős, a crema is megfelelő és szép. A tartóban minden pogácsa keményen egyben van. Ez mondjuk furcsa volt a Juránál, hogy amellett, hogy jó kávét főzött, csak elvétve találtunk a tartóban egész pogácsát, a legtöbb szét volt mállva.
Az is jó, hogy bármilyen ital esetén (kávé, tejhab, forróvíz) van lehetőség az éppen aktuális, de kevésnek talált mennyiség megtoldására (részletek a gép leírásában, ez is egyszerű)
A tejes, tejhabos italok készítése tök egyszerű, a víz adagoló helyére be kell pattintani a tejtartályt, és mehet is dolog. A tejtartályon be lehet állítani, hogy sima forró tej, folyósabb vagy keményebb tejhab jöjjön, és van lehetőség a főzés végén egy gyors forróvizes átöblítésre a habadagoló fejben. Utána a tejtartályt csak le kell venni a helyéről, és mehet a hűtőbe, nem kell öntözgetni a maradék tejet. Nekem nagyon jó minőségűnek tűnik a tejhabja, bár nem vagyok barista, jól mutatnak és finomak a lefőzött itókák.
A gép jóval halkabb, mint a Jura, és ami még feltűnt, hogy ebből a nap végén jóval kevesebb vizet kell kiöntenem a tálcából, mint a Jura esetében.
Beállítható, hogy tétlenség után mennyi idő múlva kapcsoljon ki, illetve az is, hogy akár reggel megadott időre bekapcsoljon. Ez a kikapcsolásos dolog is fontos volt nekünk, mert nem mindig egy időben kávézunk, és ugye minden be- és kikapcsolásnál öblít. Pont a 2000-es sorozatú Philipsekről olvastam hátrányként, hogy ott ez nem állítható be, így kb. 20 perc után kikapcsol.
Talán egyelőre ennyi, ha valaki még kíváncsi valamire, szívesen válaszolok.

(#63) konzumpro válasza Voice24 (#62) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nagyon profi összefoglaló, kíváncsivá tett, meg fogom nézni élőben is a Delonghikat ezek után.

Az őrlés hány fokozatban állítható? (Bár ha egyben van a pogácsa, azt is jelentheti hogy pont jó az őrlésfinomság beállítása, így nem biztos hogy van jelentősége a fokozatoknak.)

A karbantartás, a főzőegység tisztán tartása mennyire macerás, el kell-e törölgetni átmosás után, vagy nem gond ha marad néhány csepp?
(Philips 3000-es sorozatnál, ahol túl közel kerül a szervizajtó a központi egységhez, kifolyhat egy kis víz az ajtó résein ha nem töröljük szárazra, a régebbi Xsmalloknál ez nem volt probléma, simán a csepptálcába került a felesleges rajta maradt víz.)

(#64) Voice24 válasza konzumpro (#63) üzenetére


Voice24
őstag

A tisztítással még nincs tapasztalatom, még ugye új a gép. Két napja kivettem kíváncsiságból a központi egységet, szinte teljesen tiszta volt, pedig akkor már egy pár tucat kávé lefőtt rajta. Ami furcsa, és ezt írtam már itt pár napja is, hogy itt nincs külön öblítőprogram, ami erre való tabletta vagy por használatával rendesen átöblíti a gépet. Juránál ugye volt, de ott nyilván azért, mert nem vehető ki a központi egység. Aztán közben jobban utánanéztem, és hiába írja szinte mindegyik Delonghi leírása (mármint ami boltoknál, webáruházaknál a termék leírása), nincs bennük ilyen program, csak a sima egyszeri öblítés. De ezek szerint lehet, hogy nincs is szükség rá?

(#65) konzumpro válasza Voice24 (#64) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Videókban úgy láttam, hogy csak leöblítik azt a szinte csak dugattyúnyi főzőegységet, egy másikban belerakják a mosogatóba, ami meg van töltve tiszta vízzel, szóval igen, lehetséges hogy csak ennyi.

(#66) Voice24 válasza konzumpro (#63) üzenetére


Voice24
őstag

Ja, az még kimaradt, hogy az őrlésfinomság 13 fokozatban állítható. Most a közepesnél kicsit finomabb állásban van.

(#67) TA68


TA68
senior tag

Ezeknél a darálós gépeknél nem megy el a kávé aromája, ha napokat áll bennük a szemes kávé?

(#68) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok, mult heten vasaroltam saeco pico baristo kavefozot. A karbantartasokhoz a philips mindent arul, jo aron. Ezeket ki lehet valtani haztartasi boltban kaphato dolgokkal?
A másik a vizszuro, amit 3 havonta kell cserelni, akkor is ha nem jelzi a keszulek. Nalunk eleve lagyitott es zurt viz folyik a csapbol, igy nem latom ertelmet. Mielott elkezdenek ezzel probalkozni, valami otlet?

A kave eleg jo amit keszit, mandulatejbol is tud habot kesziteni. Amit meg szeretnek hogy a presszonak tobb/jobb habja legyen. Ez min mulik?

[ Szerkesztve ]

(#69) Voice24 válasza TA68 (#67) üzenetére


Voice24
őstag

Valamennyi nyilván elmegy, de több típusnál már van gumitömítés a kávétartó fedelén, így azért nem vészes a dolog. Mondjuk nálunk max két naponta utántöltjük, így nincs nagyon ideje aromát veszíteni.

ALI_G: szerintem ha eleve lágy a víz, felesleges a szűrő használata. Tisztításhoz, karbantartáshoz szerintem ahány ember, annyi félét ajánl. A sajátmárkás cuccok biztos jók, de jóval drágábbak, mint a noname, márkafüggetlen szerek.
A crema sok mindentől függ, a kávé minőségétől kezdve az őrlés finomságán, a főzési hőmérsékleten át egészen a csésze hőmérsékletéig. Én még az elején nagyon sok kávét kipróbáltam az olcsó-közepes árkategóriából (6-10 ezret nem akarok adni egy kg kávéért), volt több fajta, ami amúgy finom volt, de az istenért nem adott vastag cremát, volt, ami jó cremát adott, de az íze nem jött be. Amit most preferálok, az a Douwe Egberts Gold Crema (aranyszínű csomagolás), ennek az íze és a habja is bejön.

(#70) ALI_G válasza Voice24 (#69) üzenetére


ALI_G
veterán

Markafuggetlen tisztitoszerekbol tudtok ajanlani?
Elso probanak sega fredo-t vettem, kovetkezo dallmayr lesz ha elfogy. 5000/kg felett en se tervezek kavet vasarolni :) A kave erosseget probalgattam, de nem befolyásolta a kremet. A daralas finomsaga meg alapbeallitason van.

(#71) Voice24 válasza ALI_G (#70) üzenetére


Voice24
őstag

Én legutóbb a Müllerben kapható tablettás tisztítót használtam, a nevét nem tudom, mert épp elfogyott.
Az mit takar, hogy alapbeállításon van a daráló? Középen, vagy valamelyik szélső állásban?

(#73) htom127


htom127
tag

Sziasztok
Szeretnénk venni automata kávéfőzőt, ismerőseim ajánlották a DeLonghi Magnifica sorozatot. Elég bő a választék, segítenétek eligazodni köztük, hogy mi a különbség a típusok végén lévő ecam, esam, és W S SB stb jelzések között?
Esetleg 100-120e ft-ig más ajánlott típus?

[ Szerkesztve ]

" Bazinga !"

(#74) Voice24 válasza htom127 (#73) üzenetére


Voice24
őstag

Én csak az Ecam 23.460-ról rendelkezek némi tapasztalattal, de csak rövid ideje van meg.
Azt viszont tudom, hogy a típusok végén azok a betűk a színt jelölik, tehát jelentőségük csak ebben van. A w a fehér, az s az ezüst, az sb az ezüst-fekete színt jelöli.

(#75) konzumpro válasza htom127 (#73) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

(#76) htom127 válasza konzumpro (#75) üzenetére


htom127
tag

Köszönöm mindkettőtöknek, megvárjuk a black fridayt, remélem lesz vmi jó ajánlat.

" Bazinga !"

(#77) Voice24 válasza htom127 (#76) üzenetére


Voice24
őstag

Vagy éppen a Glamour-napok, október 9-től. Abban is szoktak lenni műszaki dolgok, érdemes ránézni.

(#78) htom127 válasza Voice24 (#77) üzenetére


htom127
tag

Köszi, figyelgetem majd

" Bazinga !"

(#79) rellif


rellif
senior tag

Sziasztok!
Az Alzán most Glamour kuponnal ~96K a Philips Series 5000 EP5311/10
Ahogy olvasom a hozzászólásokat ,akkor "első automata" gépnek ez nem lenne rossz választás(?)

(#80) zozy84


zozy84
senior tag

Sziasztok!
A több mint 5 éves Xsmall gépemet cserélném most le.(most lesznek 20% kedvezmények pl MM-ben)
A kiszemeletek.:
[link] Delonghi ECAM 350.35W Dinamica
[link] DE-LONGHI ECAM 23.120.B Kompact
[link] PHILIPS EP3221/40 Series 3200
Tudom, hogy külön karos gép meg külön őrlő lenne az igazi egy csilliárdért de se pénzem se helyem se kedvem hozzá. :)
Ezek közül (vagy ezekhez hasonló gépek) melyik lenne a jobb választás és miért??
:R

Másik topicból irányítottak ide.
(másik gépet is mondhattok)

Más.
Mi számít jó márkának?
A Philips megvette a Saeco-t meg a Gaggiát ha jól tudom tehát az a 3 ugyan az igazából.
Az MM-ben azt mondták a Delonghi a Philips felett van viszont a kávés topicban meg azt mondta valaki hogy Delonghi nem jobb, sőt.
Szóval akkor most mi számít "minőségnek"?

[ Szerkesztve ]

(#81) konzumpro válasza zozy84 (#80) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nekem tetszenek a Philipsek, egyforma a központi egységük, csak a nagyobb modellekben változtatható a nyomásfokozó szelep. Az Xsmall-nál annyival jobb, hogy őrölt kávéból is tud főzni, meg állítható a hőfok, őrléshossz, négyféle kávéhossz.

Az Xsmallban nekem egyedül az automatikus őrléshossz beállítása nem tetszett, amikor sikerült jóra beállítani az őrlésfinomságot, következő alkalommal már kevesebbet őrölt. De amikor sikerült, nagyon jót főzött, mínusz 5-re állított őrlővel, 55-ös fúvókával szűkítőzve, túlfeszített nyomásfokozóval.

(#82) Voice24 válasza zozy84 (#80) üzenetére


Voice24
őstag

Philips-sel nincs tapasztalatom, Delonghival is csak kb. három hetes. Ha még belefér, nézd meg ezt is, nekem ez van, eddig meg vagyok vele elégedve.

(#83) zozy84


zozy84
senior tag

Most a Philips EP5311 vagy az 5314 most 118eft!
A Delonghi 350.35 Dinamica 136eft!
A Delonghi 23.120 Kompact 99eft!

Ezek közül melyik a jobb választás?
Ugyan annyi jót hallok mindegyikről.

A kettő Delonghi közül a drágábbik megér 37eft-tal többet? Mert ha csak a kijelző és a külső miatt több akkor a nagyobb kijelző nem ér nekem 37eftot.

(#84) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Végülis ha online vásárolsz ki tudod próbálni, ha nem válik be élhetsz az elállási jogoddal. Én az Xsmall-t tuningolnám agyon a helyedben, vagy megvenném a Dinamicát 118-ért és ha nem jó elállnék a vásárlástól. Ha jó akkor meg happiness.

(#85) zozy84 válasza konzumpro (#84) üzenetére


zozy84
senior tag

A Dinamica 136eft a 170eft helyett most a MediaMarkt-ban.
De azt is lealkudtam 130ra. :B
A Philips 5314/10 meg 200eft helyett 120eft az edigitálnál.
A MediaMarktnál 16eft a +3 év garancia ami azért nagyon jó dolog.
Edigitálnál 15eft +1év garancia.

Kérdés, hogy az Edigitálnál hogy működik a garancia. Mert az MM-nél egyszerű. Beviszem és pultra teszem és hívnak ha kész, ennyi.
Edigitálnál meg postázgatni kell gondolom, plusz nem fogok 1 év garit venni 15eft-ért.

Szóval.
Vagy De-Longhi 350.35 W Dinamica 130ért és van opcióm MM-ben 16ért +3év garit venni így összesen 5 év garanciával lenne 146eft.
Vagy Philips 5314/10 120eftért gyári garancia 2 évvel.

Külsőre mindegyik nagyon tetszik. Egy normális összehasonlító teszt nincs róluk.
Külföldi teszteken egyszer a Delonghik nyernek egyszer a Philipsek.

A Dinamica állítólag sok vizet használ a tisztításhoz és fölöslegesen sokat tisztít. :F
Az MM-ben meg van az opció, hogy oda viszem és kész. Edigitálnál ez nincs meg.

Jaaaaa! 1db van a Dinamicából itt csak és MA estig döntenem kell.

[ Szerkesztve ]

(#86) Voice24 válasza zozy84 (#85) üzenetére


Voice24
őstag

A felsorolt típusokról nincs konkrét tapasztalatom. De ha jól sejtem, ahogy a Delonghi, úgy a Philips is minden ki- és bekapcsolásnál öblít, tehát itt nem lehet olyan nagy különbség köztük a vízmennyiség tekintetében. De pl. a Philips nekem azért nem jönne be, mert a kisebb csészékhez egy kis magasítót kell a kifolyó alá tenni, ami egy ilyen árú gépnél azért elég morbid szerintem.

(#87) zozy84 válasza Voice24 (#86) üzenetére


zozy84
senior tag

Fantasztikus mit szenvedek most, hogy melyik legyen :DD

Tököm. Philips Saeco-m van 5 éve. Most kipróbálom a Delonghit.
Amúgy ha a világon bárhol máshol nézem ennek a kettő modellnek az árát akkor a Delonghi mindenhol drágább. Persze ez nem azt jelenti, hogy jobb is.
A Delonghihoz meg tudok venni +3év garit. Így 5 évig nyugi van.

Amúgy mennyibe kerül egy ilyen szintű gép szervizelése ha ki kell fizetni?
Szóval ha elromlik vagy eltömődik vagy bármi baja lesz akkor egy szerviz simán kerül 15eft-ba???

[ Szerkesztve ]

(#88) Voice24 válasza zozy84 (#87) üzenetére


Voice24
őstag

Én Euronicsnál vettem a gépet, ott is 16-ért volt a +3 év gari. Inkább ne romoljon el, de ha elromlik, ezeknek az újabb "csodáknak" biztos nem két fillér a javítása. Gondolom, a régebbi gépek jóval strapabíróbbak voltak, nem véletlenül mennek még ma is a 10-15 de akár 20 éves gépek is. A maiaknál ebben már nem vagyok biztos, így az a plusz gari kis megnyugvást ad.

(#89) zozy84 válasza Voice24 (#88) üzenetére


zozy84
senior tag

Csak ott 152eft akciósan is.
De most hívtak az MM-ből, hogy kell-e mert egy darab van és folyamatosan nézegetik.
Szóval lemegyek érte

(#90) zozy84 válasza Voice24 (#88) üzenetére


zozy84
senior tag

Most nézem hogy az Euronicsban a Philips 129500😁
és van garancia tényleg.

Az a garancia az összesen 5 év vagy 2+5 év ?

(#91) Voice24 válasza zozy84 (#90) üzenetére


Voice24
őstag

2+3 év, tehát összesen 5.

(#92) zozy84 válasza Voice24 (#91) üzenetére


zozy84
senior tag

Utána kérdeztem.
Az Euronicsos biztosítás nem a legjobb mert szívózni szoktak. (Nem fejtem ki jobban)
Az MM mögött meg az Aegon van és nem szórakoznak (állítólag)

Megvettem 😁
Nagyon tetszik. Holnap tesztelem.

(#93) zozy84


zozy84
senior tag

(#94) zozy84


zozy84
senior tag

(#95) Voice24 válasza zozy84 (#94) üzenetére


Voice24
őstag

Gratula hozzá!

(#96) zozy84 válasza zozy84 (#94) üzenetére


zozy84
senior tag

Van valami ötletetek, hogy a fém tálca ne legyen karcos a kerámia csészéktől?
Azon kívül, hogy használjak üveg poharat.
(barátomék mondták, hogy bármennyire vigyáznak akkor is összekarcolja a kerámia csésze. Viszont nem szívesen dobnám ki az összes kerámia csészém és vennék üveget helyettük)

(#97) zozy84 válasza Voice24 (#95) üzenetére


zozy84
senior tag

Köszönöm! :)

Gyönyörűen néz ki. Halkabb mint az Xsmall. Magyar menüre nem is számítottam.

(#98) konzumpro válasza zozy84 (#96) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Poháralátét. A parafa jól is néz ki, de ha nem lakkozott, megázik. Az enyém karcolódik. :)

(#99) zozy84


zozy84
senior tag

Kérdésem lenne.

Az 5 éves Xsmall erősebb, testesebb kávét csinál mint ugyan abból a kávéból az egy napos Delonghi 350.35 Dinamica.
Aroma erősség a maxon. Örlő finomság majd nem maxon. Hőmérséklet Magas-ra állítva. És még sem olyan erős.
Mi lehet az oka? :F

(#100) TA68 válasza zozy84 (#99) üzenetére


TA68
senior tag

Az Xsmall előáztatásos technológiával főzi a kávét. Lehet, hogy ez a különbség oka.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.