Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) konzumpro válasza jansky1 (#349) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Csak a Philipset kell így: https://www.youtube.com/watch?v=VcYhWeYPzPY

(#352) rellif válasza konzumpro (#350) üzenetére


rellif
senior tag

:R

(#353) No.01


No.01
őstag

Nyilvan en vagyok tudatlan, de szamomra az automata kavefozok tuningja eddig teljesen ismeretlen dolog volt mert eleve azt gondoltam, h mivel a legtobb parametert nem lehet allitani igy ugyis mind1. Ezert is ajanlott alapbol jo(bb) gepet venni.

Van olyan aki ezzel komolyabban foglalkozik es bizonyithatoan jobb kavet tud igy fozni? :F

(#354) jansky1 válasza konzumpro (#351) üzenetére


jansky1
senior tag

Te javasolnád a Delonghit a Fhilipsre cserélni?

(#355) konzumpro válasza No.01 (#353) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Már nincs, régebben SiD felhasználónevű szaki tuningolt többek között Saeco Xsmallt sokak megelégedésére.

(#356) konzumpro válasza jansky1 (#354) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ha kezd tönkremenni az eddigi, igen. Ha csak erkölcsi avulásról van szó, nem biztos.

(#357) jansky1 válasza konzumpro (#356) üzenetére


jansky1
senior tag

Langyos a kávé (előmelegített pohárral nem vész), meg mellédarál, ezáltal néha lötty a kávé, semmi baja.
Azért gondolkodtam el rajta, mert most kb eladható 50-ért, 80-ért meg van helyette új, (nagyobb tudású?), garis cucc.

(#358) konzumpro válasza jansky1 (#357) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Akkor igen, bár ami helyette van az se biztos hogy jobb lesz.

(#359) r6man123


r6man123
senior tag

Jajj, kár volt visszaolvasnom, most láttam, hogy 20-án lejárt a philipses kupon. Esetleg tudtok ajánlani 100ezer körül presszógépet amiben van habosító? Igény lett itthon a normalis kávékultúrára :)
Lehet megbízhatóan felújított, napi 1-2 kávé lefőzése a cél.

Tudom tudom, most meg BF végén jön rám az inger :(

(#360) Geri89 válasza r6man123 (#359) üzenetére


Geri89
aktív tag

Igaz a korábbi Philipses akciónál drágábban, de ma még BlackFriday akcióban tudsz venni [PHILIPS EP2224/10] gépet az euronics-nél 87 400 -ért..

(#361) general


general
addikt

Sziasztok!

Egy nagyon laikus és naív kérdésem lenne, kéretik nem lekezelni.. :D Pár napja vettem használtam olcsón egy régebbi Saeco Incanto-t, mert az előző automata gépe, egy Bosch B20 megadta magát, valszeg totál eldugult. (bevallom eddig a korrekt karbantartásokkal sem voltam tisztában, az automata tisztításokat megcsináltam persze, most kezdtem a témában olvasgatni, tájékozódni, mert a jó kávét viszont tudom értékelni)
Szóval a szervíz sem nagyon akarta vállalni, mondván nyűgös típus. (Indítás után nem ad kávét, pedig végigmegy minden a hangok szerint, a gőzölő is csak piheg-pufog)

Az lenne a kérdésem, hogy az normális, hogy ez az Incanto sosem öblít? Se be-, se kikapcsoláskor. Ennek még hátul van a ki-bekapcs. A Bosch előtte állandóan öblített. És hozzáteszem sokkal jobb kávét is csinált, sűrűbbet, ízletesebbet. Ez most elég híg kávét ad, már mindent maxra állítottam, legerősebb fokozat, legfinomabb őrlés, de így is kizubog a kávé.
Át lettem verve és egy rossz gépet vettem, vagy ez ennyit tud? Utóbbin azért csodálkoznék.

Megköszönöm, ha valaki tud némi használható infót mondani! :R

EZ a típus:

(#362) konzumpro válasza general (#361) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

http://saeco-kavegepek.com/saeco-termekek/saeco-incanto-kavegep/
Itt van egy videó róla, ennyit tud.

(#363) general válasza konzumpro (#362) üzenetére


general
addikt

a kérdésem lényege inkbább az lenne, hogy ez a típus tényleg sosem öblít?

(#364) konzumpro válasza general (#363) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

http://saeco-kavegepek.com/wp-content/uploads/hasznalati/saeco-incanto-hasznalati-utasitas.pdf

Nem írja hogy öblítene, de ha őrölt módban lefőzöl üresen egy presszót, az kb. ugyanaz. Még személyesen nem találkoztam ezzel a típussal.

(#365) Tulku válasza general (#363) üzenetére


Tulku
veterán

Nem öblít soha...ilyenem volt 10 évig, de megnyekkent, ám Saeco-t vettem helyette, mert szerettem...persze az új kissé más (Aulika) :)
Presszó kávé módban nálunk nem volt híg a kávé, ezzel a problémával sohasem találkoztam....inkább a hőfokkal volt probléma, hosszabb kávé esetén nálunk...

(#366) general válasza Tulku (#365) üzenetére


general
addikt

és konzumpro

köszönöm! akkor az egyik dolog pipa. viszont a kávé elég gáz, ami kijön. kb 3-4mp egy presszó... ez tuti nem normális. kizubog. a linkelt használati utasítás is írja, hogy 20mp kéne legyen kb.

[ Szerkesztve ]

(#367) oszy válasza r6man123 (#359) üzenetére


oszy
veterán

Itt meg még olcsóbban megtudod majd venni a 1220-asat. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#368) M3aN


M3aN
senior tag

Üdv. Megpróbálom én is követni a topikot, mert az eddigi presszó gépem lecseréltem egy Saeco PicoBaristo-ra :) Előzetesen míg megérkezik: van tapasztalat itt a készülékkel kapcsolatosan?

(#369) general válasza konzumpro (#364) üzenetére


general
addikt

hehe, meglett az öblítés, az általad linkelt használatiban ott az opció, be kell állítani a gépen egy előre programozással! 6.4. Átöblítési opció. most már csapolás előtt öblít egyet! :) :C

(#370) konzumpro válasza general (#369) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Köszi, ezt nem láttam.

Nekem a 3510-zel volt ilyen problémám, előtte az Xsmall-al. Sokkal finomabbra kellett állítanom az őrlést és egy plusz nyomásfokozóval már közelít az ideálishoz a lefolyás, de az Xsmall-nál szűkítőztem is egy gázfúvókával, azt itt nem lehet megoldani.

A presszó hossza gyári beállítás szerint ennél a gépnél 48ml, szerintem őrült sok. Kb. 20ml-re minimalizálva tényleg csak pár másodperc a lefolyás, amit kicsit elhúz a dupla nyomásfokozó, de még lenne mit javítani ezen, finomabb őrleménnyel - bár arról nincs elképzelésem, hogy az OPV hova nyit ebben a típusban.

(#371) oszy válasza konzumpro (#370) üzenetére


oszy
veterán

A 20ml az inkább már ristretto mennyiség nem?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#372) general válasza oszy (#371) üzenetére


general
addikt

szerintem is, inkább 30-35ml egy eszpresszó, persze ez erősen szubjektív. de tudtommal a 30ml-t szokták mondani.

(#373) konzumpro válasza general (#372) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

25 +-2.5 ml egy presszó, 7 gramm kávéból (az INEI szerint).
http://olaszpresszo.hu/wp-content/uploads/2014/04/istituzionale_inei_hq_en.pdf

A SCAA szerint: Espresso is a 25–35ml (.85–1.2 ounce [×2 for double]) beverage prepared from 7–9 grams (14–18 grams for a double) of coffee through which clean water of 195°–205°F (90.5°–96.1°C) has been forced at 9–10 atmospheres of pressure, and where the grind of the coffee is such that the brew time is 20–30 seconds. While brewing, the flow of espresso will appear to have the viscosity of warm honey and the resulting beverage will exhibit a thick, dark golden crema. Espresso should be prepared specifically for and immediately served to its intended consumer.”

Ezek a kvázi szabványok, el lehet térni tőlük, csak akkor az már nem presszókávé. (Automatából nem nagyon folyik ilyesmi, ilyen arányokkal, ennyi idő alatt, tehát...)

[ Szerkesztve ]

(#374) oszy válasza konzumpro (#373) üzenetére


oszy
veterán

Ez a csoport egy egyszerű kávés topic. Nem összekeverendő a másikkal!

;]

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#375) konzumpro válasza oszy (#374) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Tudom, én hoztam létre.

(#376) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

A Philips 3510-et szétszedve, három dolog is nyilvánvaló lett.
- Ebben nem tuningolható az őrlő, csak akkora menetemelkedés ívet képeztek ki a fix részben, ami éppen elegendő. A legfinomabb fokozatig forgatva még tényleg éppen elegendő, de nem lehet elérni azt az őrlésfinomságot, amivel már a kávé határozná meg a nyomás kialakulásához szükséges ellenállást. Gyárilag nem a minimumra van állítva az őrlő az 1-es állásban, így még ezt a korlátozott skálát sem lehet teljesen kihasználni.
- Az őrlőben nincs jeladó ami a forgást ellenőrizné, helyette gondolom fogyasztásméréssel ellenőrzik hogy van-e még kávé a tartályban, nem is fontos, csak érdekesség.
- Egy habszivacs ragasztószalaggal oldották meg a kijelző és beviteli gombok alatti panel gőztől, párától való védelmét, le volt fittyenve, semmit nem tömít, visszanyomkodtam ugyan, de érzésem szerint ez a gép nem lesz hosszú életű.

Összességében kezd a Philips 3510 a korlátozottan ajánlott kategóriába vándorolni, de akinek elég a caffé crema és cappuccino, előbbit gyári állapotában, utóbbit tuningok után tud igazán jót készíeni vele.

A tuningok amik elérhetőek:
- Presszó mennyiség minimumra állítása, hőfok és aroma maximumra állítása,
- SBS szelep beépítése a rugós crema szelep fölé,
- Őrlő tényleges minimumra állítása szétszedés és felső rész megemelése után (előtte ki kell porszívózni a kávéőrleményt az őrlőből, különben a tömítőgumik közé megy),
- Pálcás hőmérő tejhabosítóba építése a pannarello mellé, pannarello gumialkatrész kimélyítése a fém cső lyuka alatt, hogy ne tömítse el egy vízcsepp...

Ennyit lehetett belőle kihozni, legközelebb már másik gépről írok - ha írok.

(#377) jansky1 válasza konzumpro (#376) üzenetére


jansky1
senior tag

Szia. Köszi a leírást. Várjuk a következőket.

(#378) oszy válasza konzumpro (#376) üzenetére


oszy
veterán

Ez komoly tuning! :) Így már egy igazi presszóhoz közelít a leengedett kávé? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#379) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Nem tudok dönteni, Philips 2200 EP2221/40 vagy 5000 EP5311/10 pannarello?

Alzán kb 10 ezer forint van a kettő között.

(#380) r6man123 válasza r6man123 (#379) üzenetére


r6man123
senior tag

Bocs a dupláért. Végül egyértelműsödött a 2221/40 - PostaXmas kóddal a Philips oldaláról - 40% :)

(#381) ati888 válasza r6man123 (#379) üzenetére


ati888
senior tag

Hát nem tudom, csak van különbség a 2000-es és az 5000-es széria között az utóbbi javára...

(#382) konzumpro válasza oszy (#378) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Közelít, de sajnos nem éri el. Karoshoz húzok megint, van egy új WMF ami nyomásfokozós ugyan de 100e alatt van, hasonlít a Sage Bambinokhoz. De szerintem kihagyom, Delonghi 350.55 van célként kitűzve, bár ennél is azt írják hogy megdöglik a kijelző a párától, gondolom hasonló komoly szigetelés van benne mint a Philipsnél.

(#383) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
A philips 1*** és 2*** szériák köz mi a különbség? Ahány oldal annyi féle leírás és az áruk is elbizonytalanít.
:R

(#384) oszy válasza _stick_ (#383) üzenetére


oszy
veterán

Itt tudsz összehasonlítást csinálni, attól, hogy nincs az adott gép készleten.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#385) _stick_ válasza oszy (#384) üzenetére


_stick_
őstag

Akkor ha ez a tutit mondja, akkor az aromazár és az aromaerősség állítás ami nincs az 1-es sorozatban. Utóbbi azt jelenti, hogy a kávé őrlése mennyire legyen finom vagy durva?

(#386) konzumpro válasza _stick_ (#385) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az aromaerősség hogy mennyi ideig őröl. Nézd meg a használati utasítását mindkettőnek, könnyen lehet hogy van aromazár is a 1-esen. Csak mondjuk nem tud őröltből főzni, mert le van butítva a firmware-e.

(#387) _stick_ válasza konzumpro (#386) üzenetére


_stick_
őstag

Egy használati utasítás van mind a három típushoz (3***) és nem írja le konkrétan (110 old.), hogy melyik típusban mi van/nincs. Mindkét gépen ugyanazok a gombok/ikonok vannak. Az őrölt kávé leírásánál amúgy egyáltalán nem részletezi a készülék típusokat (114 old.)
Ez lenne az első automatánk és dilemmázunk, hogy melyiket.

(#388) konzumpro válasza _stick_ (#387) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Na, a C ábrán a harmadik pdf oldalon ott a piktogram, az 1***-es sorozathoz nincsen tejrottyantó meg vízszűrő. Mindegyiknél csak a legnagyobb vízmennyiséget lehet programozni.

Meglepő, de nincs nagy különbség közöttük.

off: A 3510-hez még van egy tuning lehetőség, közel 20e-ért egy Saeco őrlő beszerelése, hogy lehessen finomabb őrleményt is használni. Viszont akkor nem lesz elegendő az őrlemény mennyisége, teljesen felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#389) AssAssynn válasza oszy (#367) üzenetére


AssAssynn
őstag

Szia.

Szerinted jó vétel az EP1220/00?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#390) _stick_ válasza konzumpro (#388) üzenetére


_stick_
őstag

Köszönöm a segítséget. Ma van tescoban black friday és az 1**** féláron 60e, úgyhogy vele kezdjük a kávégépes korszakunkat.

(#391) konzumpro válasza _stick_ (#390) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Annyit nagyon megér.

(#392) MarKoo


MarKoo
őstag

Nagyjából 1 hete vettem egy Philips EP5365/10 kávégépet és annak ellenére hogy klasszisokkal komolyabb minden eddigi elődjénél, mégis csalódást okozott. Nem hozza azt az élményt amit vártam, így elgondolkodtam azon, hogy lecserélem egy SAGE SES878BTR-re.

Érdekelne, hogy van-e a két gép között ténylegesen akkora különbség, hogy megérje a visszaküldéssel bajlódnom?! :U

(#393) roti86 válasza konzumpro (#376) üzenetére


roti86
őstag

Szia!

Mivel nekem is 3510-es gépem van ezért elsősorban neked cimezném a kérdésem. A központi egység kiszedése és vízzel való tisztítása után, megvárva, hogy teljesen kiszáradjon (ahogy a használati útmutatóban le van írva) a gép bekapcsolása és kikapcsolásakor enyhén nyikorgó hang hallatszik az egység felől. Mikor elmostam direkt néztem és látszólag nem jött ki belőle semmilyen kenőanyag, még bőven volt anyag rajta a látható helyeken, de úgy látszik mégis sikerült valamit elcseszni. Mégis melyik részét kellene megkenni, hogy ez a hang megszűnjön?

(#394) No.01 válasza MarKoo (#392) üzenetére


No.01
őstag

Szia,

Mar ne is haragudj, de ez amolyan almat a kortevel tipusu osszehasonlitas. OK, mind2 egy gyumolcs, de... ugye erted? :)

Az egyik a kenyelemrol szol a masikkal meg amolyan karos gepet imitalnal.. de azt sem tul jol a parameterezhetoseg hianya vegett. Mellesleg nekem volt egy baratom aki berugazott egy ilyen Gastroback 42612 S-re. (olyan, mint amit linkeltel csak ez meg nem digitalis)
Szerinte ez igy erossen kompromisszumos. Mar kell vele "ugyeskedni", de nem olyan egyszeru, mint egy full automata es annyira meg nem jo, mint egy rendes karos.
Ennek ellenere baromira jol nez ki, de pl a parja utalja igy a reggeli kavefozes mindig ra marad.

Ez mind megszokas kerdese, de 1 ev alatt mar 2x volt szervizben. Igaz az gyors es korrekt volt, de meg o maga is azt mondta, h ez olyan, mint a szintetikus herbal. Tulsagosan kozepen van :DDD

Persze ha neked meg pont ez kell akkor hajra.

(#395) MarKoo válasza No.01 (#394) üzenetére


MarKoo
őstag

Persze tisztában vagyok vele hogy két teljesen más típusú gépről beszélünk, esetemben is a páromra maradna a reggeli kávéfőzéssel való "ügyeskedés". :D Csupán minimális csalódottságot érzek mert valahogy durván elmaradt az az érzés amit vártam attól hogy odamegyek reggel, megnyomok a kávéfőzőn 2 gombot és kapok egy csésze kávét, amiből alig várom hogy megint ihassak. Lehet türelmesebbnek kellene lennem és még több órát eltölteni a beállításával...

(#396) oszy válasza _stick_ (#390) üzenetére


oszy
veterán

Sikerült megvenned a gépet? Annyiért jó vétel! :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#397) oszy válasza MarKoo (#395) üzenetére


oszy
veterán

Írd le mi a konkrét problémád vele. Hátha lesz itt valakinek valami ötlete vagy tanácsa neked. Aztán vissza sem kell küldened. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#398) No.01 válasza MarKoo (#395) üzenetére


No.01
őstag

A finomhangolas, probalkozasok sajnos meg egy automata gepnel sem kihagyhato lepesek.
Nalam pl oriasi izbeli kulonbsegek voltak/vannak, Neha jatszagozom az erosseggel is, de az orlot igenis allitgatni kell, de az kijelentheto, h hiaba van 7 avgy 9 fokozat a gepen a legdurvabb amit eddig hasznalunk az a 3-as volt, de tobbsegeben inkabb az 1 vagy a 2-es ami bevalik.
A homerseklet maxra allitva, de ha azt lejjebb veszem akkor eleve csak rontok a dolgon szoval azt nem szoktam piszkalni.
Igy tejes italokat egeszen jot keszit. Sajna espressonal es mar kozel sem jo ennyire.
Mondjuk azt, h a tejes italok 10/7 espresso eseteben inkabb 10/5.

Szvsz ez ennel sokkal jobb nem is lehetne egy automata geppel. Ahhoz igenis kell a pontosabb orles es a preciz homerseklet beallitasa.
Ez van. Az automata gepek mindig is ilyen kompomisszumos megoldasok maradnak meg akkoris, ha az adott gep 2000EUR+ kerul.

(#399) _stick_ válasza oszy (#396) üzenetére


_stick_
őstag

Nem. Sajnos lecsúsztunk róla. :(

(#400) konzumpro válasza roti86 (#393) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A hengerfejen a gumigyűrű tud a végén nyekeregni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.