Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) htom127 válasza konzumpro (#200) üzenetére


htom127
tag

Mivel méred a keménységet ?

" Bazinga !"

(#202) konzumpro válasza htom127 (#201) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Vízművekkel. :D Meg tesztcsíkkal amit a géphez adtak.

(#203) htom127 válasza konzumpro (#202) üzenetére


htom127
tag

Köszönöm, majd akvaristáknál veszek tesztcsíkot.
Még annyit kérdeznék, hogy oscar párnánál honnan tudod, mikor kell cserélni? Vagy csak napok szerint?

[ Szerkesztve ]

" Bazinga !"

(#204) konzumpro válasza htom127 (#203) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

https://expolygon.hu/index.php/webshop/rocket/ra92504624-o-s-c-a-r-vizlagyito-szuro

Itt azt írják hogy 15 német keménységi foknál 150 literre elég, itt nálunk keményebb a víz, kb. 100-ra lesz elég, szóval csak saccoltam. Majd mérni kell, én is megyek majd az akvaristákhoz. Karossal elég volt öt hónapig, pedig az pocsékolta a vizet.

(#205) htom127 válasza konzumpro (#204) üzenetére


htom127
tag

Így már világos, köszönöm

" Bazinga !"

(#206) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Újabb tuninggal gazdagodott a Philips 3510, egy már régóta meglévő Motta hőmérőt eszkábáltam bele a tejhabosító fogantyú részébe, hogy a pannarello csővel párhuzamosan belelógjon a forró tejbe, így minden alkalommal a kellő hőfokon tudom leállítani a gőzölést.
(A gumiba egy kihegyezett réz csővel vágtam lyukat. Ha van valakinek törött teleszkóp antennája abból egy tűreszelővel két perc alatt lehet ilyen lyukasztót készíteni, utána már csak a merőlegességre kell figyelni.)

(#207) Voice24 válasza konzumpro (#206) üzenetére


Voice24
őstag

Basszus, az autós találkozók mintájára nincs még kávéfőző tuningtalálkozó? :D

(#208) konzumpro válasza Voice24 (#207) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Szerintem már nincs :D , még a hőskorban SiD csinált tuning Xsmallokat és jó hírük volt. Én csak egy elkésett követő vagyok, de még nincsen tuti tippem, hogyan lehetne megközelíteni a karos gépek színvonalát valamelyik best buy alapgéppel, mert az igazán a kihívás, milliós automatákkal már nem kunszt.

(#209) Voice24 válasza konzumpro (#208) üzenetére


Voice24
őstag

Ma próbaképpen vettünk egy kis csomag őrölt kávét, mégpedig azt, ami szemes változatában győztes lett ebben a tesztben. Végül banális oka volt annak, hogy az őrölt változatát vettük, éppen nem volt a polcon szemes, meg amúgy is kíváncsi voltam, mit tud gyári őrleményből a Delonghi. Nos, a kávé jó lett, nekem kicsit fura volt az íze. Majd megnéztem a zaccpogit, és úgy tapasztaltam, hogy kb. (azaz az én ujjaimmal mérve) azonos a szemcsemérete azzal, amit most a gép maga ledarál a legkisebbnél két vonással feljebb lévő fokozaton. Én az őrölt kávénál sokkal finomabb zaccra számítottam, meg is voltam lepődve.

[ Szerkesztve ]

(#210) konzumpro válasza Voice24 (#209) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az őrölteket kotyogósra hangolják, az automaták meg igazán a kotyogósok kiváltására jók, azzal a plusz előnnyel, hogy nem muszáj 100 fokos vizet áttolni velük az őrleményen.
Koffeinmentesen kívül nem nagyon vennék őröltet, bár nyaraláskor előfordulhat.
Kapszulából kinyert őrleményt is érdemes automatában kipróbálni, de csak az igazi kávés fajtákat, nem az instanttal, tejporral keverteket.
Szemcseméretben messze vannak a presszótól. Ez az egyik tuning, ha tudsz 7 gramm kávét külön őrlővel presszó finomságúra őrölni, lassan lefolyva fő le az automatában. Ha túl finom, bedugul. Ha picit is durvább mint kéne, átzuhog, méregerős lesz, tele finom kávéporral, keserűen. De érdemes játszani vele egy Graef cm702 jól muzsikál egy Jura f90-nel, őrölt módban. Saját őrlőjével sose lesz jó, mert minél finomabb az őrlemény, annál kevesebb a mennyiség.

[ Szerkesztve ]

(#211) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Van egy második lankás vonala a kávé ízvilágnak a presszón túl. Adott folyadékmennyiség mellett a savas-keserű ízek egyensúlya durvább őrleménnyel is billenhet valamelyik irányba. De sose lesz kávéházi, aromás jellegű.

(#212) Voice24 válasza konzumpro (#210) üzenetére


Voice24
őstag

Ezt már többször láttam, olvastam, de valahogy sosem gondoltam bele igazán. Tehát az automata időre darál, és nem mennyiségre? Azaz ha finomabbra állítom a darálót, kisebb lesz a ledarált kávé mennyisége? Lehet, hogy csinálok egy próbát, és megmérem a pogácsa vastagságát meg a súlyát kisebb illetve nagyobb darálóállás mellett.
Mondjuk én még keserűnek sosem éreztem a kávét, erősnek vagy kevésbé erősnek már igen.

[ Szerkesztve ]

(#213) konzumpro válasza Voice24 (#212) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Vannak mindenféle automatikák, algoritmusok, pl. figyeli egy hall-szenzor az őrlő forgását és ha könnyebben vagy nehezebben őrölhető a kávé, több vagy kevesebb ideig őröl legközelebb, Xsmall-nál teljesen kiszámíthatatlan módon viselkedett.

(#214) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Mai 3510 tuning: SBS!
Megjött Szófiából az SBS crema szelep, gyorsan ki is cseréltem a rugós-kerámia megoldást rá. Akkor jött a csalódás, instabil, ütemesen szuszogó rendszert sikerült kreálni, amiből szakaszosan távozott a víz. Átnéztem a központi egységet mindenhol, mi eresztheti a nyomást esetleg, de semmi, ez maga a szelep.

Az SBS gépekben a crema szelep után szokott lenni még egy aroma szelep, aminek a tengelyét kivezetik az előlapra. Fogalmam sincs milyen felépítésű, mekkora erővel hat vissza.

De miért ne használhatnánk egy plusz nyomásfokozó szelepet a rendszerben a kávépogácsa után? Akár még az SBS crema szelep előtt?

Visszaraktam a gyári rugós-kerámiadugós nyomásfokozót ÉS erre az SBS szelepet, és kipróbáltam.

Nagyon szépen lefőtt 18ml kávé max őrleményből, elég jó ízekkel, végre megint elkezdődött az ami legutóbb csak Xsmall-al sikerült, kávéházi stílusú, aromás, kerek ízek, hála a lassabb lefolyásnak és a nyomásfokozónak. Akár még presszóként is iható produktum, ami nem volt eddig jellemző a 3510-re.

Szóval szegény ember SBS-e: SBS szelep, nem cserélve, rárakva a gyári kónuszos rugós szelepre.

Még az öblítésre is jut ereje, nincsenek olyan gondok mint túlfeszített kónuszos rugóval, amit senkinek sem ajánlok mert visszafordíthatatlan és kezelhetetlen rendszert képez.

(#215) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Egy automata kávéfőzőt szeretnék venni a szarvasi helyett. Elsőre arra gondoltam, hogy egy garanciális felújított gépet vennék, aztán ha bejön, akkor lépnék feljebb. Napi 6-7 adaghoz kellene.

Mely típusokat érdemes keresni? Mire kell figyelni? Ez a szerviz van a közelemben, itt tudnék válogatni.

Köszi

Ati

(#216) konzumpro válasza ati888 (#215) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az Exprelia nagyon jó és nincs hová továbblépni. De a Talea Ring is jó, az Xsmall se rossz.
Egy kifolyó csere azért jó ha volt az Xsmallnál.

[ Szerkesztve ]

(#217) ati888 válasza konzumpro (#216) üzenetére


ati888
senior tag

Köszi. Nézegetek még, tanácsot elfogadok szívesen. Lehet megvárom a black friday-t, hátha beakad valami új gép is, akár külföldről is.

(#218) John1994


John1994
csendes tag

Helló
Automata gépet szeretnék venni. A limit 400 ezer forint környéke. Eddig Delonghit és Jurát néztem, az iménti szimpatikusabb. Abból is az ESAM 6900 Prima Donna Exlusive-t. Tapasztalata valakinek a márkával? Vagy egy jobb, ajánlottabb gép?
:R

(#219) konzumpro válasza John1994 (#218) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A 400 alsó vagy felső limit?

(#220) No.01 válasza John1994 (#218) üzenetére


No.01
őstag

Van/volt. regi modell inkabb ujat neznek.
Lehet neked nem gond, de halkan megjegyzem, h kiterjedesben elegge nagy.
Volt Juram is. Nem tudom nyugodt szivvel ajanlani. Kisebb nagyobb gondjaim voltak vele de amivel napi szinten fel tudott bosszantani az a kave alacsony homerseklete volt. (tej nelkul is)

Mellesleg fontos kriterium, h a tejes italok milyen aranyban lesznek keszitve az adott geppel? Ha 50-50 vagy tobb akkor a Jurat egyaltalan nem ajanlom.

(#221) John1994 válasza konzumpro (#219) üzenetére


John1994
csendes tag

Felső. Tegnap rátaláltam a Saeco picobarista deluxe 5573/10 gépre. Tettszetős.

(#222) No.01 válasza John1994 (#221) üzenetére


No.01
őstag

A tobbihez kepest a karbantartasa macerasabb es nem egy kategoria az elozo 2-vel amit korabban irtal.
Illetve mivel Saeco a tejadagolast megelozve eleg sok viz kerul a kaveba.

(#223) John1994 válasza No.01 (#222) üzenetére


John1994
csendes tag

Hát igen. Nehéz tapasztalat nélkül gépet venni. Ezért is kérdezek, mert nekem ez új pálya lesz.
50-50 arányban lesznek tejes italok. Ezért is döntöttem az automata mellett.

[ Szerkesztve ]

(#224) No.01 válasza John1994 (#223) üzenetére


No.01
őstag

Nekunk az evek alatt volt Jura, Siemens es Delonghi. Fatereknak Saeco volt es van is.
Nekem a Jura csalodas volt majdnem minden szempontbol ar/ertek aranyban pedig kifejezetten rosszank gondolom.
A Siemens meglepoen jo volt, de a sogoromek megvettek foleg, h az oldalrol csatlakoztathato tejadagolo nemigen fert volna el rendesen. Ha ez a "bibi" nincs akkor tan most is a Siemensunk lenne.
Delonghi lett es az elsovel volt egy kis gondunk mar gariido lejarta utan, de jofejek voltak es mivel ismert hiba volt igy meltanyosagbol javitottak. (v.mi szelep volt)
Azota az a gep is eladosorba kerult a lakassal egyutt :DDD lett egy masik Delonghi. Mondhatni, h az elozo utodja (ECAM 510.55 M --> ECAM 656.85.MS)

(#225) ati888 válasza konzumpro (#216) üzenetére


ati888
senior tag

Ha csak espresszóra keresek és nem kell bele semmi flanc, akkor melyek az ajánlottak inkább?

Köszi

(#226) No.01 válasza ati888 (#225) üzenetére


No.01
őstag

Mi a keret? Nekem a melohelyen mar evek ota egy Nespresso gepem van. Sokan szidjak, de ha csak espressot iszol es nem nap 4-5-t akkor szerintem jo alternativa (de szigoruan nem eredeti Nespresso kapszulakkal mert azok 1-2-tol eltekintve elegge felejtosek)

(#227) ati888 válasza No.01 (#226) üzenetére


ati888
senior tag

100 alatt, felújított is szóba jöhet. Napi 8 kávé kb.

Milyen kapszulákat ajánlanál az eredeti helyett? Eddig nem foglalkoztam kapszulással.

Ati

(#228) No.01 válasza ati888 (#227) üzenetére


No.01
őstag

Automataban sajnos nemtudom mi fer bele megbizhato forrasbol ebbe a keretbe... Onnantol, h felujitott mar eleve erossen szurt lesz a felhozatal.

Amiket lattam, kostoltam:
De'Longhi ECAM 21.116
Krups EA 8150
+1 ha tej is lene megiscsak: De'Longhi ECAM 23.466

Ezek viszont nem mai gepek... igy erdemes lehet korbenezni, hatha talalsz ujat is jo aron.

Ha esetleg hajlando vagy elmelyulni a kavezas bugyraiba akkor ennyiert mar lehet talalni jo felujitott karos gepet... de akkor meg szukseged lenne egy orlore is. Anelkul ugyanis nemsokat er az egesz.

Ez itt nagyon OFF, de jo kapszulakat en sok helyrol szoktam rendelni: Nagy kedvenc az Mrs Rose, Hausbrandt es a MokaMO is. Ha esetleg Lungo is szobajohet akkor szoktam a hires/hirhedt Colonnat is venni

(#229) konzumpro válasza ati888 (#225) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Xsmall. Ha nem kell őrölt kávés opció (koffeinmenteshez mondjuk). Napi nyolc kapszula az egy doboz, két doboz árán vehetsz egész korrekt szemes kávét mondjuk a Metroban, két hétig elég. Nem mindegy szerintem.

(#230) konzumpro válasza John1994 (#221) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A Delonghik egyre jobban tetszenek, Jurából ebben az ársávban ami megérné, az S8 sajnos drágább, 500e körüli, de ki lehet fogni néha 50-nel olcsóbban is.
Nézd meg a Gaggia Accademia-t is, meg a Babila típust is, tudnak automatikus és kézi tejgőzölést is, így hétvégi baristáknak is ideális gép lehet.

(#231) rellif válasza John1994 (#221) üzenetére


rellif
senior tag

Szerintem jó választás.Kuponnal pedig elég baráti ára lesz :K

(#232) John1994 válasza rellif (#231) üzenetére


John1994
csendes tag

Még is vettem. Ennyiért ingyen volt, köszönöm.

(#233) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Delonghi 22.110-ről senkinek semmi véleménye? Külföldi oldalakon csak jót olvasni róla.

(#234) Voice24 válasza adriankoooo (#233) üzenetére


Voice24
őstag

Árukeresőn is jó a vélemény róla, elég sok értékelés alapján, vagyis nem hiszem, hogy nagyon mellényúlnál vele.

(#235) htom127 válasza adriankoooo (#233) üzenetére


htom127
tag

Nekünk pár hete egy ECAM 21.117 van (nem tudom, hogy mi a különbség az általad említettől), eddig tetszik. Próbálgatjuk a különböző kávébabokhoz, hová tekerjük az orrán a nagy gombot. :DD

" Bazinga !"

(#236) ati888


ati888
senior tag

Sziasztok!

Ezek mennyire vállalható gépek?

Vagy ha vennék egy örlőt, ahhoz milyen egyszerűbb gép illene, ami ezeknél az automatáknál jobb eredményt ad?

Köszi

(#237) konzumpro válasza ati888 (#236) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ezek tudnak automatikusan tejhabot gőzölni, többé-kevésbé. Presszókávéhoz hasonlót talán csak tuningolás után tudnak. Nálam a manuális gőzölős tuninggal majdnem karos szintet hoz, nem cserélném vissza se Graef, se Sage Bambino karosokra. Jurára sem.

(#238) No.01 válasza ati888 (#236) üzenetére


No.01
őstag

Szvsz a kerdes nem az, h jobb eredmenyt ad-e...
Ha hajlando vagy megtanulni es foglalkozni vele akkor biztosan jobb egy karos gep (nyilvan nem mindegyik)
Viszont amiert szerintem sokan az automatak mellett dontenek az az, h megnyomod a gombot es jon a kave. Ez azert elegge jelentos kulonbseg am ;)

(#239) jansky1


jansky1
senior tag

Hi!

Nekünk egy DeLonghi ESAM 3000 Magnifica kávéfőzőnk van évek óta. Szeretjük is, azonban 2 hibáját figyeltük meg:

1. Nem elég meleg a lefőzött kávé. Ha hideg csészébe főzi le, túl langyos. Előmelegítettbe iható kategória.
2. Néha mellédarál. Ki se kell nyitni a gépet, látszik a lefolyó kávén, hogy híg lötty lett.
Szerintetek van erre valami megoldás?

(#240) konzumpro válasza jansky1 (#239) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Lehet hogy egy vízkőoldás kéne neki, meg főzés előtt használd az öblítés gombot hogy előmelegítse a főzőegységet.
A mellédaráláson lehet hogy szintén tisztítás segítene de az lehet hogy szervizes meló, valami szorul valahol a főzőegységben, fülre nem változott a hangja az idők során, nem hallani ilyenkor hogy erőlködik?

(#241) ati888


ati888
senior tag

Még mindig nézelődök. Elég sok felújított Jura gép van fél év garanciával. Ezek mennyire megbízhatóak otthoni használatra? Melyik típussal érdemes foglalkozni? (C, E, F, S)

(#242) konzumpro válasza ati888 (#241) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Megbízható, a J5, J7 nem rossz a felújítottak között. az F90 is jó bár cappuccinohoz nekem nem volt elég jó, az újak között az S8 alatt nem látok előrelépést ezekhez képest.

(#243) No.01 válasza konzumpro (#242) üzenetére


No.01
őstag

+1 S8 alatt nemugen szabad elgondolkodni semmin a Juratol... bar szerintem egyaltalan nem annyira jo, mint ahogy tartjak... persze mindig van az az osszeg amennyiert mar megeri elgondolkodni egy felujitotton mert azert eleg jelentoset lehet ugy sporolni am ;)

(#244) ati888 válasza No.01 (#243) üzenetére


ati888
senior tag

használt, felújítottban akkor melyik lenne jobb vétel? Jó lenne 100 alatt maradni.

Ati

(#245) No.01 válasza ati888 (#244) üzenetére


No.01
őstag

Hiaba mondanek konkret peldat... A hasznalt/felujitott piac eleve lenyegesen szukebb, mint az uj. (nyilvan toredek arert cserebe)

En anno mikor a szuloknek akartam akkor a kaves ember mondta, h sok helyre visznek/vesznek Jurakat de mivel nem arra van egyik ilyen gep sem, h napi 50 kavet lefozzenek igy viszonylag maar halnak meg es kell oket felujitani. Ez 2 vagy 3 eve volt gondolom a tendencia meg mindig hasonlo.

Azt vedd figyelembe, h egy Jurahoz moinden dragabb lesz. Kicsit olyan, mint az Audi/BMW/Mercedes trio. A nev magaval hordoz bizonyos mennyisegu "premium" eleterzest/arazast :D

Az sem mind1, h milyen idos gepet veszel illetve, h lesz-e tejes ital keszitve vele.
Utobbi nyilvan erossen szuri a felhozatalt, viszont az ujabb gepek alltalaban jobbak.
Bar ezt a konkluziot sajat tapasztalatbol csak a Delonghira tudom biytrosan ramondani.

(#246) ati888


ati888
senior tag

Köszi. Most épp ott járok, hogy nézegetem az új gépeket is, most épp ezt néztem ki, de 1-2 értékelésben azt írják, hogy elég hangos. Ismeri valaki ezt a tipust?

(#247) Voice24 válasza ati888 (#246) üzenetére


Voice24
őstag

Bár a konkrét típust nem ismerem, de nem hinném, hogy bármelyik új gép ordenáré hangos lenne. Nálunk a régi Jurával simán lehetett ébreszteni a családot, na azt lehetett hangosnak nevezni, az utódja, a Delonghi hozzá képest csendben duruzsol.

(#248) rellif válasza ati888 (#246) üzenetére


rellif
senior tag

Pontosan ugyanilyet használunk. Nem hangos egyáltalán. Viszont a kávé nekem nem elég meleg még legmagasabb fokozaton sem....és a Philips oldalán nézegesd az árakat kuponnal.

(#249) No.01


No.01
őstag

Ez a halk/hangos dolog elegge szubjektiv szerintem. En azt gondolom, h sajnos mindegyik hangosabb, mint kellene. Ebbol - szamunkra - csak a Siemens volt szembetunoen halkabb a tobbinel.

A Saecocnak a jo tulajdonsagai koze tartozik, h ha megveszed bele a szurot akkor az legalabb 2-3x annyi ideig birja (vagy tovabb) mint a tobbi gyartoe. Na es persze nem mellesleg jol is mukodik. Ezen felul egyaltalan nem tartoznak a nagy gepek taboraba... DE a meretukbol kifolyolag a csepptalcat es az elhasznalt kaveparn rekeszt gyakrabban kell uriteni.
Nemelyiknel ugyanez a meretbeli korlat igaz magara a viztartalyra is.
Ezen felul a korabban mar emlitett felvizezest emlitik mindig a Saecoc legnagyobb hibajakent. Ez megvan a sima kaves italoknal is csak kisebb mertekben, viszont, ha tejeset iszol akkor a konkurenciahoz kepest jelentoseb tobb vizet adagol a kavedba mielott jonne a tej. Van akinek ez bo 2 ev hasznalat soran fel sem tunt amig en nem kerdeztem ra :DDD

Az alacsony homersekleten kicsit lehet segiteni a csesze elomelegitesevel es egy extra rendszer atoblitessel. nem sokat, de par fokot biztosan nyersz vele ami sokszor mar eleg ahhoz, h ne langyosnak tunjon a reggeli kave.

(#250) ati888 válasza No.01 (#249) üzenetére


ati888
senior tag

Köszi a gyors válaszokat, ez a nem elég meleg kávé elbizonytalanít, gondolom az 5000-es Philips szériánál is hasonló a helyzet. Bosszantó, hogy megyek felfelé árban is és ilyen alapvető hibák vannak. :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.