Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) rigoberto válasza konzumpro (#899) üzenetére


rigoberto
őstag

"a kátrányos, pakurás, égett zsíros, szenes, formalinos, jobb esetben parafás, gyantás, pézsmás ízeket hozza ki, jóval töményebb, erősebb kivonatot ad"

Ez már szinte költői, igazi művészi szinten űzöd ezt a kávé(gépek) ról való posztolást. :R

(#902) csabulaxi válasza csabulaxi (#813) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Kész a gép, elhoztam a szervizből.
Daráló motort cseréltek -30ezer Ft
Vezérlő elektronika panelen több alkatrész (triak, ellenállás - ezt mondták) - 20 ezer Ft.
Azt mondták a kv kifolyót ki kellett takarítani, pedig hát azt sterilre kipucoltam mielőtt elvittem.
Hát nem tudom volt e értelme, mikor 84 ezer egy új gép 2 év garanciával.
Most sokkal csendesebb és cremásabb a kávé.
Remélem egy darabig nem kell rá költenem, hacsak kávékifolyót a szilikon csövesre...

nem nagyon éri meg javíttatni, beszámolták volna kb 15-20 ezer között (pl a tejtartály még a gyári nejlonban, gyári doboz, hiánytalan, sérülés mentes)
lehet csak gyári kóddal le kellett nullázni?...

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#903) konzumpro válasza SunMount3r (#900) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Igen, ez ilyen, nem lesz presszókávé a filterből, de még a Brikkából sem, Szarvasiból sem. Ha békeidő lenne, azt mondanám menj és kóstold végig a kávékat egy specialty kávézóban, aztán ami igazán ízlik, azt kell üldözni egy életen át.

#901 rigoberto - köszi, próbálom átadni az élményt, felhívni a figyelmet azokra a részletekre amik igazán jellemzőek, persze minden lehet jobb és rosszabb, de amikor jobb, az azért egyértelmű szokott lenni.

#902 csabulaxi - ezt legalább javítják, van hozzá alkatrész, nagyon jól jöhet még a jövőben, nem vagyok a szeméttermelés híve.

off: Mondtam már hogy a papírfilter korong a szűrőn nagyon bejött az automatánál? Ma még csak egyszer mondtam? :)

(#904) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Még egy pozitív hozadéka van a papírfilternek, hogy mivel lassult a lefolyás, van ideje a thermoblokknak korrigálni, talán ezért is javult a legtöbbet a főzet ismételhetősége, a konzisztencia, a végeredmény pedig folyamatosan a lehető legjobb. Igazi game changer ez a tuning, sok kategóriával feljebb emelte a szintet, örülök hogy nem cseréltem le ezt a gépet valami karosra.

Kipróbáltam hosszú kávéval is a papírfiltert. Eddig a hosszú főzés során túl sok apró szemcse került a főzetbe és emiatt csípős, keserű volt. Most rétegesre főtt, vagyis alul a tömény sötét kivonat, feljebb az áttetszőbb hígabb. Tiszta főzet, a tetején fehéres hab, a keserűség minimális, nincs kellemetlen utóíz, gyümölcsös, savas, jobban sikerült filterre hasonlít. Gyakorlatilag elrakhatom a kotyogóst meg a filterfőzőt.

Gondolkodom egy kapszulás főzőn, amibe lehet újratölthető kapszulát venni, mert a papírfilter betét lehet hogy azon is javít. Az újratölthető kapszuláknál az szokott lenni a baj, hogy túl gyors a lefolyás. De még gyári kapszulákkal is zavaros, csípős a hosszú kávé, számomra ihatatlan. A különféle hálós, lyukacsos újratölthető kapszulákkal valószínűleg még sokkal rosszabb az eredmény mint egy gyári kapszulával.

(#905) csabulaxi válasza csabulaxi (#902) üzenetére


csabulaxi
senior tag

viszont a zacc pogácsák szárazak, kereket, szinte gurulnak, a gyűjtőben egy csepp víz sincs. :R

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#906) oszy válasza konzumpro (#904) üzenetére


oszy
veterán

Nekem a Nespressoban csak öblítés után van egy kevés zacc. A kávéba nincs.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#907) konzumpro válasza oszy (#906) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem is konkrétan zaccra, hanem zavarosságra, mattságra, opálosságra gondolok.

(#908) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Sziasztok!

Otthonra új gépet szeretnénk vásárolni, csak kávéfőzésre lenne használva cappucino-tejhabosító nem fontos. Anyósoméknak tavaly vettük ezt a DeLonghi-t az teljesen bevált Náluk: [link]
Philipset is néztem ebben az ársávban: [link]
Ebben a kategóriában van másik termék amit ajánlanátok? Egyáltalán ez a kettő jó terméknek számít?
Előre is köszönöm.

(#909) oszy válasza b4zsi- (#908) üzenetére


oszy
veterán

Nekem a Philips van és teljesen jól működik. Megvagyok vele elégedve. A Pilipsnél meg kell próbálni kuponnal megvenni, ha lehet. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#910) htom127 válasza b4zsi- (#908) üzenetére


htom127
tag

+1 a DeLonghi ra, bár még csak fél éve használjuk

" Bazinga !"

(#912) oszy válasza oszy (#909) üzenetére


oszy
veterán

Hátha sikerül valamire behúzni. ;)
Philips 30% - philipstavasz

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#913) rigoberto válasza oszy (#912) üzenetére


rigoberto
őstag

Philips honlapján?

(#914) oszy válasza rigoberto (#913) üzenetére


oszy
veterán

Igen ott.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#915) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Nem engedi nálam, mert az ingyenes szállítást veszi kuponnak és azzal már nem összevonható, de azt meg ugye automatikusan adja a rendszer. [link] Erre a kávégépre próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#916) maroni válasza b4zsi- (#915) üzenetére


maroni
aktív tag

[link] Ha megnézed az árat akkor leveszi!

[ Szerkesztve ]

(#917) Zolom89 válasza b4zsi- (#915) üzenetére


Zolom89
senior tag

Alternatíva

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#918) TA68 válasza b4zsi- (#915) üzenetére


TA68
senior tag

(#919) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Köszönöm.

(#920) oszy válasza b4zsi- (#919) üzenetére


oszy
veterán

Szívesen!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#921) biker


biker
nagyúr

no, megjött a jóváírás a krups-ra, így rendeltem egy philips 2200-at a kötsög zöld manótól.
Kíváncsi leszek. Sokat filóztam, delonghi vagy ez, de ezt legalább ismerem, egy odea giri és egy xsmall után nagy csalódás nem érhet. A krups azért ingerelt, mert jó márkának tartottam, és legalább innovatív megoldások voltak benne. A delonghitól kicsit fázik, megint valami újba belevágni...
Amúgy is csak egy féle kávét iszunk, nagy ritkán ha jön valaki, lehet egy kapuccino, de úgyis növényi tejből, szóval max a standard gőzcső kell.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#922) konzumpro válasza biker (#921) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Üdv a klubban! Kíváncsi leszek, mik a tapasztalataid. Ne hallgass senkire. :D

(#923) Zolom89


Zolom89
senior tag

Philips Series 5000 latteGo-s már 96K ez eléggé ajánlott kategória ezen az áron, aki most akar venni vagy cserélni nem igen talál jobbat ennyiért.

Kupon: BrendonTavasz

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#924) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Még mindig érdemes a papír szűrőt kipróbálni, folyamatosan jó kávékat kapok vele. Érdekes módon most a sznob kávés topikban is újra felmerült a filteres téma. :D

2200-nál macerás lehet a víztartály miatt hozzáférni a főzőegységhez, egy próbát megérhet, az csak a baj, ha bejön az íze. :)

Plusz most a Hoffmann-féle mikrózást is próbáltam, grammonként egy másodperc, ad egy illatélményt, de a főzet is jobb általa, nincs rá racionális magyarázat, olyasmi lehet a hatásmechanizmusa, mint a régi zsemle, kenyér felfrissítése sütőben.

A tejhabosítás leegyszerűsödött, már teljesen függőlegesen áll a cső panarello nélkül és csak az elején engedek be egy kis levegőt, utána koppig felmegy a tejhabosító edény és amíg elviselhető az érintése, addig gőzölöm.

Kezdem a határaimat elérni az automatával, kéne egy karos ha újra béke lesz.

(#925) konzumpro válasza Zolom89 (#923) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az igen!

(#926) biker válasza konzumpro (#922) üzenetére


biker
nagyúr

igazából a KPE ugyanaz minden saeco/philips gépben, szóval max az őrlő minősége és a préselés ereje lehet különböző

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#927) biker válasza biker (#926) üzenetére


biker
nagyúr

na jó meg a pumpa is lehetne más, de tudom hogy ugyanaz van benne, esetleg a nyomásfokozó szelep, a kazán, a hőfokszabályzó, ezek lehetnek mások egy-egy modellben

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#928) konzumpro válasza biker (#926) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az őrlő nálam rossz volt. Tényleg nincsenek nagy különbségek.

(#929) biker válasza konzumpro (#928) üzenetére


biker
nagyúr

Elromlott vagy alap rossz volt?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#930) konzumpro válasza biker (#929) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Szerintem kapott egy kavicsot és megrepedt az egyik kerámia őrlő. Csere óta 2-esen tökéletes (12-es skálán az mennyi lehet... 3-as? Mert itt 1-2-3-4-5 van, köztük 3-3 fokozat)...

De én raktam be plusz nyomásfokozót így nem teljesen átlagos amit produkál, nekem így tetszik. Plusz a szűrőpapír még lassít a lefolyáson, lecsöpög közepesre állítva az aromát kb. 7 gramm őrleményből 20 gramm kávé, közepes hőfokon. Időben nem több 15 másodpercnél, attól számolva hogy elkezdi az előfőzést. Mindig cappuccinot főzök vele, 100-135 ml tejekkel, ezekhez van kalibrálva a kávé. Ha 5-ös az aroma, az már túl sok, túl kávés, nekem valami gyógynövényes, kakukkfüves íze van, mint a starbucksos kávéknak.

Valami normális kávéval ami friss pörkölés, nem is kell bántani a nyomásfokozót. Gyakorlatilag kávékat restaurálok ezzel a fokozott nyomásfokozással, találtam kb. másfél éves kávébabokat, kézi őrlővel 7.5 grammból egész ihatót főzött a gép, finomabb összetevői nem nagyon voltak, de jobb mintha mokkára pazaroltam volna. Ha most kéne vennem kávégépet, Brikka helyett kapásból egy Xsmallal kezdtem volna, ami használtan megcsíphető 30e körül, de régen nem tudtam miket kell cserélni hogy higiénikus legyen. Kifolyó puffert rögtön. Újban gondolkodva ez jó vétel volt 100e-ért, de a 2200 kinézete jobban tetszett, végülis mindegy, ez most jó.

Viszont jó lenne kipróbálni mit tud egy olyan gép amire szakavatottak azt mondják hogy jó. Nem biztos hogy hosszú időre elkötelezném magam egy karossal. Végülis az lenne a lényeg, hogy kihozza a kávéból a legjobbat, van egy íz és illat amit keresek, sok esetben sikerült is elcsípni az eddigi karosokkal (Graef, Sage), de néha csak a kieső zaccpogácsán volt érezhető, ha túl rövid volt a kioldódási idő.

[ Szerkesztve ]

(#931) biker válasza konzumpro (#930) üzenetére


biker
nagyúr

Ha már Sage, most jött szembe az itthon is kaphato Aldi Ambiano szarjának tesztje, sírj :) [link]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#932) konzumpro válasza biker (#931) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ez tényleg siralmas, valami Sage-klón. Viszont a Sage is határeset. Hogy melyik? Hát ez az. Hoffmann az Oracle-t tesztelte, azt monta jó. 600e-ért, oké...
Én csak a Bambinot próbáltam, teljesen elbaltázott a karja amiben van egy műanyag betét, túl közel van a kosár aljához, mivel két gépet is kipróbáltam, kiderült, hogy nagy a szórás a fröccsöntés minőségében, egyiknél szinte lehetetlen volt az egyenlő elosztást elérni. A műanyag kartartó mindig ott motoszkált aggályként a fejemben, ezért küldtem vissza. A most 200e körül kapható Barista Pronak ugyanúgy műanyag (szerintem valami hőálló szemcsés akril) kartartója van. :F Persze egy automata végig műanyag.

(#933) oszy válasza biker (#931) üzenetére


oszy
veterán

Épp írta valaki, hogy vissza is vitte. :DDD

----

Konzumpro. Meséld csak el ezt részetesbben. :)

"Plusz most a Hoffmann-féle mikrózást is próbáltam, grammonként egy másodperc..."

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#934) konzumpro válasza oszy (#933) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ööö... Hát csak ennyi:
https://sprudge.com/james-hoffmann-wants-you-to-microwave-your-coffee-148282.html

Valami történik a kávéval mikrózva. Mondjuk kigyullad, ha túl sokáig sikerül hevíteni. Nálam ha 50 grammot 50 másodpercig melegítek, éppen elkezd pattogni egy-két szem, szóval kétszersült kávé, első reccsenésig. :)

(#935) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Van itt egy fél éves őrölt koffeinmentes kávé, filterrel meglepően jó lett, nem hittem volna hogy ilyesmi lesz belőle. Lehet hogy nekem tulajdonképpen a filter ízlik. :Y

(#936) biker


biker
nagyúr

No, megvan a Philips 2200
Elsőre még kicsit fura, teljesen más a hangja az őrlőnek, magsabb hangon sivít, mint az eddigiek, gondolom a fordulatszáma más. Meg ez kerámia, az odea meg az xsmall az mintha fém lett volna.
Egyelőre gyári értékeken megy, egy 2 hónapja bontott valamilyen kávé van most benne. de ha lefut akkor vettem egy Lucaffe Mr. Exclusive 100% arabica kávét :) meg van egy Segafredo arany tasakos is.
Első 2-3 kávét kiöntöttem, még nem ért át az őrlemény a rendszeren, alig potyogott bele, és utána összemocskolta szétázott negyed pogácsa a gépet. Erre kitalálhatnának egy gyári első darálás programot, mikor 3x annyit megy a daráló mint kellene, hogy ne forduljon elő ez.
Hőfokot feltoltam, szűrő betéve, aztán meglátjuk.
Mivel a krupshoz volt véve extra gari, azt is visszafizették, így kiadta az ár egy gépre, két extra aquafilterre, és két palack philips vízkőmentesítő oldatra, meg a kilós kávéra is.
És gyárilag nyakig be van zsírozva a KPE :( az szerintem túlzás

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#937) coolabácsi válasza biker (#936) üzenetére


coolabácsi
tag

Gratulálok :)

Segafredo arany tasakos, Segafredo Caffé Crema Dolce ? Akcióban 3000 Ft volt a Lidiben kilója, nekem nagyon nem jött be ;], viszont most ezt iszom: Pacificaffe - Premium , olcsóbb mint a Segafredo és sokkal finomabb.

[ Szerkesztve ]

(#938) konzumpro válasza biker (#936) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Sok sikert az új géppel! Remélem sokáig fogja bírni és elégedett leszel! :)

Idővel eltűnik a zsír, megjelenik a vízkő, legalábbis az itteni kemény csapvíznél.
Jó lenne egy őrlésmennyiség-mérő az őrlő után, valami optikai megoldással.

Épp ma főztem kb. 10-et egymás után a Philipsszel, olyan régen ittam egy normális presszót, valahogy ki akartam hozni belőle. Mindig csak citromlevet sikerült, pedig őrlemény a legfinomabb, hőfok legmagasabb.. Végül csak úgy sikerült, - már majdnem feladtam - , hogy gőzöltem előtte kb. 20 másodpercig aztán főztem le a kávét.

Segafredonál ez nem lesz probléma, nem savanyú fajta, szerintem jó lesz automatába.

(#939) biker válasza konzumpro (#938) üzenetére


biker
nagyúr

konzumpro: eddig a központi nkem sose lett vízköves, max a kazán belül, de azt úgyse látom, csak szól a gép, hogy vízkötelenítést kér, én meg megcsinálom. A gyári tejsavas löttyel mindig jó lett az eredmény. Igen, mérni nem lenne rossz, mert ugye fix ideig őröl, és minél finomabb, annál kevesebb hullik ki. De ugye van ez az aroma tanuló funkció a philips/saeco vonalban, ami a préselés ereje alapján állítja a mennyiséget, meg a kezelőn állíthatok 3 fokozatot, Szóval csak tipp lehet, mennyi megy bele. most a legfinomabb előtt van talán 3-4-el, gyárilag középállásban volt. Remélem gyárilag jól van beállítva, és 1-esen nem darálja le magát majd a daráló. Egyelőre a pogácsát figyelem, még szétesik mind mikor kiesik, az xsmall-ban mindig egyben maradt a kieső pogácsa. A giroban meg kávéfüggő volt.
Neked melyik philips is van?

coolabácsi: nem az, hanem Selezione espresso forte intenso , igazából arany-fekete

Ez a különbség a Lucaffe (jobbra) és a most gépbe töltött régről maradt kávé közt.

installálni jó az az öreg is, még 2-3 kávé és elfogy úgyis.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#940) konzumpro válasza biker (#939) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nálam is szétesett a pogácsa a gyári őrlővel, túl durvára őrölt, de az új őrlővel kiderült, hogy kicsit háttérbe kerülnek az aromák ha a legfinomabbra őrlöm. 2-esen a legjobb, nem lehet olyan szorosra állítani, hogy baja legyen, viszont arra figyelj, hogy csak őrlés közben állítsd fel vagy le a finomságot, mert megszorulhat, eltörhet a kerámiatárcsa. Na meg a kavicsok.

Az enyém Philips EP3510/00 ami most indokolatlanul drága, 100e volt az Auchanban.

(#941) M3aN válasza konzumpro (#940) üzenetére


M3aN
senior tag

Mindig felmerül bennem ilyet olvasva, hogy ki iszik meg olyan kávét (ami ugye élelmiszer és ennek megfelelő HACCP kell hogy működjön az előállítónál), amibe gond nélkül kerülhet bele (vagy maradhat benne, de ez is megérne pár szót) idegen anyag (ugye kavics).

Nyomokban tejterméket, mogyorót, kismókust és vulkanikus kőzetet tartalmazhat.

(#942) konzumpro válasza M3aN (#941) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Bio kavics. :D
Jobb ha nem tudjuk milyen körülmények között szedik, válogatják, mossák, zsákolják a zöldkávét. Pörköléskor úgyis sterilizálódik. Reméljük. Egyébként meg vannak lelkiismereti kérdések is, milyen nyomorban élnek a termelők, mennyire szolgálja az életük megjobbítását ha fenntartjuk a felvásárlói, terjesztői láncolatot, nem-e kéne-e ültetvénykávékat venni olyan láncon keresztül, ahol garantálják a fair trade-et, vagy valami hasonlót... Megannyi kérdés, mégsincs a végén kérdőjel.

(#943) M3aN válasza konzumpro (#942) üzenetére


M3aN
senior tag

Ide vágó sorozat ha szereted az ilyesmit: Rotten (magyarul talán Életünk és ételünk). Ugyan nem kávé, de kakaóbab témában van igazán hasonló rész (meg persze sok egyéb más élelmiszer kapcsán is).

(#944) konzumpro válasza M3aN (#943) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Számomra Ruanda nem olyan régi történelme hátborzongató, bárányok és farkasok együtt élnek, tiszta lappal, bizarr téma, elengedni a felelősöket, vevőként nem tudni, népirtót vagy áldozatot támogatunk.

(#945) biker válasza konzumpro (#683) üzenetére


biker
nagyúr

Én vettem egy SBS crema szelepet, azt a gumimembrános fajtát és ráraktam a gyári rugósra pluszban, és még a gyári rugó előfeszítését is növeltem. Nekem bevált, de innentől nem elég a bekapcsoláskori öblítés, kell egy üres átfőzés is.
Egyszerű visszaállítani, csak kell egy tartalék rugó, mondjuk a gyári, a másikon meg lehet feszegetni. Nem tűnik precíznek, de a gumi tömítést kiszedve egy mérlegen ki lehet mérni azt az erőt amivel már koccan a nyomásfokozó csatlakozója a hengerfejben, akkora erővel fojtja vissza a kávét, felületet saccolva (üveggolyó vagy kerámia henger) ki lehet számolni a nyomást, én azt számoltam hogy 9-10 bar akkor jön ki ha 1000g körüli erővel hat a rugó azon a felületen ami a felsőszűrő mögött van. A gyári rugóerő kb 450-500g körül van.

Ezekről a leírásokról nem tervezel fotós/videós magyarázatot? Jó olvasgatni, de sokszor még úgy is nehezen követhető, hogy nekem már 3 kb azonos központi egységes gépem van. xsmall, odea, 2200
pl ez az sbs crema szelep a gyárira rá, hiszen mindkettő ugyanoda egyként kerül fel, nem értem, hogy lehet rátenni egyikre a másikat.
hogy rakod be a filtert, szóval lehet sokan díjaznák (neked meg úgyis rengeteg időd van a karanténban :D :C :U :K )

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#946) konzumpro válasza biker (#945) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Köszi, tervben van, tényleg egyszerűbb lenne. :)
Most azon gondolkodom, hogy jó lenne a thermoblokkra egy hőszigetelés, karos gépeknél szoktak valami habosított szilikont használni erre a célra. Bevált a gőzöléssel való felfűtés utáni főzés. Nagyon jó lenne egy PID, ez így nagyon szörfölős.

[ Szerkesztve ]

(#947) biker válasza konzumpro (#946) üzenetére


biker
nagyúr

én meg mindjárt írok a philips supportnak, hogy hogyan lehet kikapcsolni vagy átállítani a standby módot.
Az xsmallon 2 óra volt, az is már majdnem jó volt, az odea-n meg egy leírás alapján ki is lehetett kapcsolni, reggel bekapcsoltuk, este ki.
Ez fixen 30 perc múlva kikapcsol, ez azért gáz, mert kb óránként valaki inna kávét, és így nonstop ki-be-ki-be megy.
eddig nulla találat a google-el

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#948) Voice24 válasza biker (#947) üzenetére


Voice24
őstag

Ezt írják hiányosságnak máshol is a Philipsekhez, nálam többek között ezért esett ki, amikor tavaly gépet kerestem.

(#949) Sefter válasza biker (#947) üzenetére


Sefter
veterán

nincs a menüben?
Az 5000 szérián állítható 4 lépcsőben:
15 - 30 - 60 -180 perc

Psn ID: sefter_hun

(#950) oszy válasza Sefter (#949) üzenetére


oszy
veterán

Én sem találtam ilyet a leírásban. Majd csak beírja a választ, ha megapta. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.