Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) erzol válasza andrasferenc (#800) üzenetére


erzol
őstag

A főzőegységet ez alapján szedtem szét.
A gépet meg így.
Itt a főzőegységet teljesen szétjapja a tag.

[ Szerkesztve ]

(#802) konzumpro válasza erzol (#801) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Végre egy videó a főzőegység szétszedéséről, amit még régebben ígértem! :D

(#803) andrasferenc válasza erzol (#801) üzenetére


andrasferenc
tag

A főzőegység video szerinti szétszedés könnyen elvégezhető.
A gép szétszedése már komplikált, főleg, amikor leemeli a burkolatot. Különböző csövek, vezetékek szerelését e video alapján felvállalni bátorság és gyakorlat kell. Sajnos, nincs eléggé megvilágítva a gép.
Persze kell speciális csavarhúzó. Milyen fajta és méretű csavarhúzók kellenek?

(#804) erzol válasza andrasferenc (#803) üzenetére


erzol
őstag

Itt van fény bőven.
1db torx csavarozó kell az összes csavarhoz.
A tető levételénél 1db szilikon vízcsövet és 1db egyszerűen kihúzható elektromos csatlakozót (ez a vízmennyiség érzékelőé) kell csak széthúzni.
Tényleg nem bonyolult.

(#805) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Na ma arra mentem haza, hogy nem működik a kávéfőzőgép.
Philips HD8829 - Saeco Minuto
Piros bekapcsoló gomb villog, megnyomom rögtön az alsó piros led, háromszög gyorsan villog, de végigmegy a bekapcsolás, zörög a főzőegység, ad vizet. A procedura után rendben hibafény nélkül világít a 3 zöld gomb.
Bármelyiket nyomom meg, rögtön felvillan a 4 piros led és egyszerre villognak gyorsan és onnantól semmilyen gombra nem reagál.
2 hete világít a vízkőtelenítést kérő sárga led, de úgy voltam rendelek egy újfajta kv kifolyót és ha megjön akkor szétkapom és azt is elvégzem.
na mindegy is, most megcsináltam a vízkőtelenítést, azt engedte, rendben végig is ment, de utána szintén kv készítéskor rögtön hibakód.
A kezelési szerint többször áramtalanítottam, vártam, majd újra indítottam, de semmi javulás.
ekkor csak szétszedtem, kv kifolyót elpucoltam. Vastagon állt benne az iszap, csak csavarhúzóval tudtam kiszedni belőle. Főzőegységet elpucoltam, újrazsíroztam, de a hiba kód továbbra is villog.
Mi lehet?
Esetleg valami reset, kiütni a kódot?

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#806) andrasferenc válasza erzol (#804) üzenetére


andrasferenc
tag

Köszönöm. Sokkal jobb felvétel.
Milyen méretű trox csavarhúzó kell?
A belső kifolyórész kiemeléséről, amikor az egészet kiemeli, arról nincs részletesebb video?
Az előbbi videonál az örlőrész fogaskerekének kicsavarozásánál - 2:31 résznél - kiemel egy szürke színű alkatrészt. Végén nem láttam, hogy vissza lett volna téve.
A - 2:34 résznél - egy sárga alkatrészt mozgat meg szerszámmal. Gondolom a kávéörlési finomság beállítója. Óvatosan csarvarja a csavarhúzóval, és kézzel óvatosan a nagy fogaskereket is mozgatja. A csavarhúzóval szerelt rész rögzíti többek közt a géphez az örlőművet?

(#807) biker


biker
nagyúr

Visszajött a Krups a szervizből, egy szelepet és két tömítést cseréltek. Majd kiderül, mennyire tartós...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#808) Voice24


Voice24
őstag

A vízkeménységgel kapcsolatban:
megjött Kínából a kis mérőkütyü [kép] , és ma ki is próbáltam. Hát, kicsit furcsállom az eredményeket. Eddig úgy tudtam, nagyon kemény a víz felénk, a különféle konyhai cuccok vízkövesedése is ezt mutatta, és ez volt a hivatalos infó is erről. Ezért már több éve Laica BiFlux szűrővel szűrt vizet használunk a forralóban és a kávéfőzőben is. Erre ma mértem a csapvíznél előbb 180 ppm körül, majd fél óra múlva 160 körüli értéket, ezek pedig a közepesen kemény víz felső határán vannak. Ezután jött a döbbenet, amikor megmértem a Laica kancsóban szűrt vizet: 160-163 között mozgott. Mi van? Többször mértem, ennél kevesebb egyszer sem volt. Nem lágyított semmit a csapvízen? Ennek igencsak ellentmond, hogy mielőtt elkezdtünk a kancsót használni, a forralót maximum 4-5 naponta vízkövezni kellett, olyan durván vízkövesedett, a kancsó óta viszont több hetet is simán dolgozik a forraló mentesítés nélkül.
A mérő sem lehet nagyon rossz, mert kint kipróbáltam esővízzel, 76 ppm-et mért, tehát lágy, ahogy kell.
Mi a fene oka lehet ennek az ellentmondásnak, hogy ugyanolyan keménységűnek méri a szűrt és a szűretlen vizet, miközben egyértelmű volt korábban, hogy a sima csapvíztől sokkal jobban vízkövesedett minden. Még ha az is lenne, hogy az évek során a szolgáltató valahogyan lágyított a vízen, szűrve akkor is még lágyabbnak kellene lennie, nem?

(#809) konzumpro válasza Voice24 (#808) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Melyik fajta Laica szűrőbetétet használod? Vannak mineral balance és magnesium active típusok amik magnéziummal dúsítják a lágyított vizet így végülis keményebb lesz csak tiszta és a magnézium nem rakódik le annyira a felületeken mint a kalcium-karbonát.
Levegőn csökken a víz keménysége, szén-dioxidot vesz asszem.

(#810) Voice24 válasza konzumpro (#809) üzenetére


Voice24
őstag

A sima BiFluxot az elejétől fogva. Ez a mai mérés pedig úgy történt, hogy véletlenül éppen előtte egy órával cseréltem frissre a szűrőbetétet, mert úgy jött ki a csere.

(#811) konzumpro válasza Voice24 (#810) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ejha, pedig az elvileg jó szokott lenni. Köszi a mérést. :)

(#812) erzol válasza andrasferenc (#806) üzenetére


erzol
őstag

T-10

Az örlőt nem szereltem ki, csak három fognyit tekertem vissza ütközésig.

(#813) csabulaxi válasza csabulaxi (#805) üzenetére


csabulaxi
senior tag

szétszedtem az őrlőt is.
Van egy kis alulemez csapóajtó szerűség, na ott be volt állva a kávépor.
fullra kitakarítottam a videó szerint, de továbbra sem indul.
elvittem szervizbe, kb 2-3 hét
kíváncsi vagyok mi lesz a vége.

mondjuk most este néztem végig automatikus feliratozással a videót és én nem néztem panelen kondikat, lehet az lesz.
büdösnek nem volt büdös a motor és hát azt se ki sem próbáltam, ha már kint volt, semmiből sem állt volna
de 50 km hozzám a szerviz és ma kellett menni abba a városba

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#814) biker válasza biker (#807) üzenetére


biker
nagyúr

megy is vissza, ugyanolyan mint volt.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#815) Voice24 válasza konzumpro (#811) üzenetére


Voice24
őstag

Engem ez nem hagy békén. Nem hiszem el, hogy ennyire egyforma lenne a szűrt és a szűretlen víz keménysége, főleg a vízkővel kapcsolatos korábbi (leírt) gyakorlati tapasztalatom ismeretében. Nem tudom mire vélni a dolgot. Most akkor dobjam ki a fenébe a nemrég vásárolt új (drága) kancsót a még meglévő betétekkel együtt? Mert a mérés alapján kb. semmi értelme nincs használni.

(#816) andrasferenc válasza erzol (#812) üzenetére


andrasferenc
tag

Köszönöm szépen.

(#817) oszy válasza biker (#814) üzenetére


oszy
veterán

Többek között ezért nem szabad Krups-ot venni. Aki engem megkérdez azt le is beszélem róla. Egyik sem tökéletes, de vannak jobbak.

Azért sajnálom, hogy így jártál. Egy ismerősömmel sokáig küzdöttünk (neki is elromlott), mert mindenfelé folyt a kávé. Azt mondták a szervizben, hogy nem jó kávét használ. :W

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#818) biker válasza oszy (#817) üzenetére


biker
nagyúr

azért itt a fő gond, hogy ugyanazzal a hibával jön vissza a szervizből. Nem az a legnagyobb baj, hogy elromlott, hanem ez a hozzáállás
Már én sem vennék ilyet, előre ha tudom, hogy sehogy nem szétszedhető takarításhoz...
De a delonghi nem győz meg, a philips/saeco vonal meg már volt, nem nagy szám.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#819) konzumpro válasza biker (#818) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nagyon sajnálom, pedig jó ötletnek tűnt, ár-érték arányban úgy nézett ki verhetetlen.
A Delonghi nem győz meg? Félelem vagy tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#820) oszy válasza biker (#818) üzenetére


oszy
veterán

Megértem a gondod.
Pedig itt sokan ajánlják a DeLonghit. Igaz én sem azt vettem. Saeco-m volt, most Philips lett. Csak azért cseréltem, mert szerettem volna egy vadonatúj gépet. :) A Saeco-t használtan vettem.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#821) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Most visszaállítottam a nyomásfokozót az EP3510-ben, így az őrlőcserén kívül semmilyen tuning nincs a gépen. Középállásban van az őrlő, finomabb őrléssel már keserűbb lenne az utóíz. Bekapcsoláskor és kikapcsoláskor öblít, nem túl sokat, mondhatni keveset, de ez a kezdetektől így van. Reset után a kávémennyiség kb. 48 ml volt, ami rengeteg, 25-re korlátoztam be. Cappuccinohoz teljesen jó, pannarello nélkül kis tanulással elsajátítható a habosítás, buborékmentes gőzölt tejhabokat lehet vele csinálni, karossal se csináltam jobbat, Sage Bambinohoz képest sokkal jobb, önthető, latte arthoz megfelelő.
A hosszú kávé 100 ml alá nem hozható, de így pont jó és még iható is, ha valaki a hosszút szokta meg kapszulásból, már-már filter szintű a végeredmény, de annyira azért nem tiszta. Nem szemetel annyira az őrlőcsere óta, jó kis gép, ha valaki csak pár kávét és cappuccinot inna nap mint nap, merem ajánlani. De nem 130e-ért, amennyiért most árulják. Semmi nem indokolja az áremelést...

(#822) htom127 válasza Voice24 (#815) üzenetére


htom127
tag

Meg kellene méretni a vízmintáidat valami hitelesebb merővel, vízműnél nincs ismerősöd?

" Bazinga !"

(#823) konzumpro válasza Voice24 (#815) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ez végülis csak a víz vezetőképességét méri, ha savasabb (lágyabb?) a víz akkor is magasabb értéket mutat. Vagy nem? Énnemtom... :N

(#824) biker válasza konzumpro (#819) üzenetére


biker
nagyúr

Delonghi: nem kifejezett múlttal vagy szakértelemmel rendelkező kávégép gyártó, tudtommal. Ráadásul nagy böszme és zajos amit eddig láttam

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#825) Voice24 válasza konzumpro (#823) üzenetére


Voice24
őstag

Én ezt a táblázatot találtam:

(#826) biker válasza konzumpro (#819) üzenetére


biker
nagyúr

Te mit ajánlanál? Philips? (az most saeco vagy philips vagy gaggia, mind ugyanaz, csak az embléma meg az ár más, vagy minőségben is van különbség?)
Delonghi? Siemens?

Már eleve azt kérdezték, hogy ha nem tudják megoldani, akkor jó-e ha visszaadják az árat :)

Csak szemes kávéból csak presszókávé. Tejet nem tartunk itthon, így habosítani sem fogjuk. Nem baj ha tudja, de 0Ft-ot ér a szememben az opcio felára

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#827) konzumpro válasza biker (#826) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Még tegnap akartam írni hogy egy Jura lehet megbízható, ha nem kell tejet habosítani.
(Persze csak ha van kedved félévente szétszedni alaposan kitakarítani.)

A Philipset most nem ajánlom, épp folyamatban van a nyomásfokozó tuning visszaállítása, azt meg nem mindenki fogja beépíteni. Olyan Saeco jó lehet, amiben van SBS.

[ Szerkesztve ]

(#828) oszy válasza biker (#826) üzenetére


oszy
veterán

Kérd vissza! ;) Hol vetted?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#829) konzumpro válasza biker (#826) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Amúgy a Jura is böszme és zajos, Delonghiról nincs tapasztalatom, csak tetszik, de már nincs sok kedvem kísérletezni.

(#830) biker válasza oszy (#828) üzenetére


biker
nagyúr

A kötsög zöld manós boltban

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#831) biker válasza konzumpro (#829) üzenetére


biker
nagyúr

A jura árán három ilyet veszek...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#832) konzumpro válasza biker (#831) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

100e alatt vannak Delonghik, biztos hogy azokat próbálnám ezek után, ha nem használt Jurát, mert az rizikós. Vagy még a Melitta jó, de az is Krups. Van olyan Krups aminek olyan főzőegysége van mint a Jurának, de Miele, Nivona, Bosch néven is futnak.

Engem csak az nem tölt el bizalommal, hogy a 180e-s Delonghira (ECAM 350.55) azt írta valaki az Árukeresőn hogy pár hónap után megdöglött a saját gőzétől.

(#833) Zolom89 válasza biker (#831) üzenetére


Zolom89
senior tag

Egy philips 2200 szerintem teljesen oke

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#834) nyikszi válasza biker (#831) üzenetére


nyikszi
őstag

Nekünk Delonghi etam 29.510 -es gépünk van. Pont azért vettem, mert keskeny. Én elégedett vagyok vele, 3 éve megvan.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#835) biker válasza nyikszi (#834) üzenetére


biker
nagyúr

Köszi

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#836) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Philips -Saeco
Nem találok gyári adatokat.
Mennyi (gramm) kávét használ a gép egy adag lefőzéséhez?
Azt tudom, hogy egy igazi eszpresszó 7 gramm, de ez a gép mennyiből készíti?
Mérte valaki?
Van különbség eszpresszó, cappuccino és hosszú kv között súlyban?

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#837) oszy válasza csabulaxi (#836) üzenetére


oszy
veterán

12-13 gramm a pogácsa. Philips, de a Saeco is ennyiből csinálta.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#838) coolabácsi válasza csabulaxi (#836) üzenetére


coolabácsi
tag

Én olyasmit olvastam hogy ahol 3 fokozatban lehet állítani ott 1 = 7gr , 3 = 11gr .
Ahol 5 fokozat van ott az 1 = 7gr , 5 = 11gr

[ Szerkesztve ]

(#839) forest_ns


forest_ns
tag

Sziasztok!

Philips géphez van valami könnyen beszerezhető alternatíva kenőzsírra? Vagy csak a gyári kis tubusos ajánlott? Ez egyszerő szilikonzsír (mint pl. az Antipol teflonos szilikonzsír)?

[ Szerkesztve ]

(#840) csabulaxi válasza forest_ns (#839) üzenetére


csabulaxi
senior tag

http://www.szilikontermekek.hu/szilikonzsir/kavefozo-szilikonzsir/elelmiszeripari-szilikonzsir-kaveautomatahoz-100-gr?vmcchk=1&fbclid=IwAR2NMQoMiUthP2dKHv79ykafXWfZT0xAybWksHKV3LuosrC0f-C8OtftNDg

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#841) erzol válasza forest_ns (#839) üzenetére


erzol
őstag

Nekem az itt ajánlott oxett A2 teljesen bevált.

(#842) forest_ns


forest_ns
tag

Köszönöm a segítséget! Így már egyszerűbb lessz.

(#843) konzumpro válasza erzol (#841) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nekem az lecsorog de a főzőegységet szétszedve, vízkőtelenítve ezzel is le lehet kenni ecsettel, így kevesebb víz és zacc tapad meg és kenni is csak surlódási pontokon kell, keményebb zsírral ami nem csorog le.

(#844) coolabácsi


coolabácsi
tag

Gép betöltve :) [Pacificaffe - Rome Espresso] , finom kv sűrű cremával.Érdekes hogy az általam látott kávékhoz képest mennyivel "szárazabbak" a szemek, nem olajos egy picit sem.
Egy hét alatt majdnem 10%-kal drágult, én még 3500-ért vettem :(((

(#845) Jegesmaci81


Jegesmaci81
aktív tag

Sziasztok! Kávéfőző vásárlása előtt állok. Tönkrement a Nespresso kapszulás és megelégeltem, hogy bár olcsók a gépek összességében drága móka! Gépek minősége pedig pocsék. (3 gép 6 év alatt 2 szervizt is megjárt.)
Nagyon szeretünk mindent ami kávé/s! Számomra a reggeli eszpesszó a legfontosabb (feketén). Kapszulás után fontos a kényelem ezért automata gépet szeretnék. Sok olvasgatás után a Gaggia Brera lenne a választás! Kb 150ezer Ft. A kérdésem az lenne hogy ennyi pénzért létezik e olyan készülék amit nyugodt szívvel ajánlanátok és tejes kávékat is képes "csészemozgatás nélkül" készíteni. Illetve mennyire macerás egy ilyen tejhabosítós készülék tisztán tartása? Megbízhatóak? Illetve ha a Gaggia helyett mást ajánlanátok azt is megköszönném.

(#846) oszy válasza Jegesmaci81 (#845) üzenetére


oszy
veterán

"csészemozgatás nélkül" Ezt inkább tejhabosítós géppel tudnád megoldani nem? :B

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#847) Jegesmaci81 válasza oszy (#846) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Igen, ez a kérdésem hogy abból van e ilyen áron megbízható

(#848) coolabácsi válasza Jegesmaci81 (#847) üzenetére


coolabácsi
tag

[Philips EP5360/10 Series 5000 Automata eszpresszógép, Zongorafekete] 142 995 Ft ingyenposta.Ha fontos az automata tejhab, jó lehet annyiért szerintem :B .

(#849) oszy válasza coolabácsi (#848) üzenetére


oszy
veterán

Ennyiért ez jó!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#850) Voice24 válasza Jegesmaci81 (#845) üzenetére


Voice24
őstag

De talán még ez is megfelelő lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.