Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Fr3eWar válasza konzumpro (#300) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Láttam valahol egy olyan gépet, aminek a tejhabosítója egy rozsdamentes cső volt, amit lehetett direktbe tejes dobozba dugni / pohárba stb, és a végén egy gumi alkatrészbe állították be amin keresztül gőzzel megvolt a tisztítása, melyik masina tud ilyet? Nem szeretnénk tejet tárolni a gépbe és egyszerűbb lenne kivenni a hűtőből kész a krém, tej vissza, csöcs elmos, és vége a történetnek.

(#302) No.01 válasza Fr3eWar (#301) üzenetére


No.01
őstag

Tejet nem is tudsz a gépben tárolni, hisz hűtés nélkül hamar megsavanyodna ;)

A szülők Saecoja tudja az említett "csöves" megoldást.

Máskülönben meg Delonghi vagy Siemens. Ott a tartályt használt előtt kiveszed a hűtőből majd csatlakoztatod és kész.

(#303) konzumpro válasza Fr3eWar (#301) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nekem az összes tejgőzölési technológia közül a Delonghi LatteCrema tűnik a legkiforrottabbnak egyszerűség, tisztántarthatóság tekintetében.

Jurával ment ez az autocappuccinator megoldás egy szilikoncsővel, de a tisztántartás nem volt egyszerű, leginkább a mosogatószeres hurkapálca vált be...

Philipsnél a LatteGo maradt meg a sokféle megoldásból, mosogatógépben mosható, habosítja a tejet. https://www.youtube.com/watch?v=Z_oL0Bovg00

(#304) John1994


John1994
csendes tag

Lassan 2 hete használom a kávégépet.
Nekem kicsit hangos, abban reménykedtem, hogy halkabb lesz. Viszont a készített italok minősége, gyorsasága kárpótol ezekért. Könnyen kezelhető, jó kis gép. A tejhabosításnál van egy kis plusz víz, ami belefolyna a kávéba, de rutinosan már aláteszem az öblítéshez használt poharat.
191 ezer forintért jó vétel volt a Saeco picobarista.

(#305) tzimash


tzimash
őstag

Ez a Saeco Picobaristo jobbnak tűnik, mint az 5360/10 és kedvezménnyel csak kb 10k-val több.
Szerintetek melyik éri meg jobban?

[ Szerkesztve ]

(#306) konzumpro válasza tzimash (#305) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A Saeco többféle italt tud. Kis különbségek a szoftverben és a dizájnban, de ennyit megérnek.

(#307) tzimash válasza konzumpro (#306) üzenetére


tzimash
őstag

Köszi, a több italt azt kiderítettem. Remélem beválik, megrendeltem. + hozzá egy tisztítócsomagot.

(#308) ati888


ati888
senior tag

Új Krups-okkal van valami tapasztalat? Ezt néztem ki de nem tudom, hogy milyen gép, milyen az alkatrész ellátottsága stb. Vagy nézegessek inkább Philips, DeLonghikat?

(#309) Voice24 válasza ati888 (#308) üzenetére


Voice24
őstag

Ha kiterjesztett garival veszed, akkor nagy gondod nem lehet mondjuk 5 évig. Nekem tapasztalatom nincs, de másik fórumban, illetve személyesen szerelő is azt mondta, hogy javítás szempontjából nem szeretik a Krupsokat.

(#310) No.01 válasza ati888 (#308) üzenetére


No.01
őstag

Itt a nemeteknel megy a Krups mert olcsobb, mint a tobbi.

A 2 ajanlott tipus:
- EA829E Latt´Espress (Ez elegge hasonlit arra amit linkeltel)
- Az ujabb valtozat pedig: Evidence EA891D

(#311) oszy válasza ati888 (#308) üzenetére


oszy
veterán

Ismerősömnek van ilyen Krups. Legszívesebben kidobná az ablakon. Folyik a víz egy csomó helyen. Szerviz és az ügyfélszolgálat is azt mondja, hogy másik kávét kell használni. Nem javították, csak ott volt két hétig. Ráadásul ő vitte el oda és vissza is! Részemről a Saeco-t ajánlom! Nekem is az van! Igaz, néha van, hgoy nem szívja fel a vizet, de ez 5 éves gép.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#312) ati888 válasza oszy (#311) üzenetére


ati888
senior tag

Köszi a válaszokat, most olvasgatok német teszteket is, ott sem ajánlják a Krupsokat. Viszont elég sok helyen a Gaggia Naviglio-t és Gaggia Brera-t dícsérik ebben a kategóriában.

(#313) No.01 válasza ati888 (#312) üzenetére


No.01
őstag

Nyilvan elegge osszegfuggo a dolog, de a Krups max arban tud versenyezni a tobbivel. Foleg, ha az ujabb modelleket nezzuk. (nemigen fejlesztenek vagy ha megis akkor azok mar reg haszanaltabn levo funkciok a konkurencianal)

Mellesleg itt epp tesztgyoztes lett...
...Igaz a cikk mar 2 eves es azota elhuztak a tobbiek.

(#314) ati888


ati888
senior tag

Egy fél nap külföldi teszt olvasgatás után a Gaggia Brera és a Delonghi ESAM3300 között variálok éppen, szinte mindenhol ezeket ajánlották az ár/érték arányt figyelembe véve. Állítólag minőségben bőven tudják a jóval drágább gépek színvonalát, szolgáltatásokban nyilván nem, és dupla kazános mindkettő. (Csak a delonghi számozása nem tiszta nekem és a 3300-as nem nagyon kapható itthon.)

(#315) oszy válasza ati888 (#314) üzenetére


oszy
veterán

Ha pl. nekem kellene a kettő közül választani, akkor a Delonghi-t választanám. :) Számozás miatt pedig megkérdezném az ügyfélszolgálatot. :) Nem biztos, hogy tudnak is érdemben válaszolni, de egy próbát megér. ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#316) No.01 válasza ati888 (#314) üzenetére


No.01
őstag

Jezus! Remelem az a fel nap csak egy virtualis idointervallum es nem vacakoltal annyit vele... mert akkor lathatnad, h ezek jo gepek voltak.
Ha talalsz is barmelyikbol akkoris az egy nagyon elfekvo keszlet darabja lenne amivel en mar tutira nem probalkoznek.

Ha jot akarsz akkor nezelodj a Delonghi haza tajan. Ha tobb a penz akkor meg a Siemensnek vannak eleg jo gepei.

Hamar Delonghi akkor ajanlok is egy olcsobb verziot: ECAM 350.55

[ Szerkesztve ]

(#317) ati888 válasza No.01 (#316) üzenetére


ati888
senior tag

Na jó, a fél nap kis túlzás :). Ezeket a gépeket amúgy a 2019-es tesztekben ajánlották...

(#318) No.01 válasza ati888 (#317) üzenetére


No.01
őstag

Erdekes mert a Gaggia 2012 vagy 2013-ban jelent meg... Ha jol emlekszem a linkelt delonghi is abbol a korszabol jon.

Hidd el, jobb ha keresel v.mi ujabbat ;)

[ Szerkesztve ]

(#319) biker válasza ati888 (#308) üzenetére


biker
nagyúr

Nekem ez van, igazából nagyon meg vagyok vele elégedve. sok év saeco után mondjuk zavar, hogy nem lehet kitakarítani, de vettem rá + 2 éva garit, hátha megéri majd mikor behalna. Napi 7-10 kávé lejön.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#320) No.01 válasza biker (#319) üzenetére


No.01
őstag

Nem lehet kitakaritani? Ezalatt mit is ertesz pontosan? :U
Mellesleg az elhanyagolt karbantartasbol adodo hibara tutira nem vontakozik semmilyen garancia... meg ha az kiterjesztett is.

(#321) ati888 válasza No.01 (#318) üzenetére


ati888
senior tag

Na sikerült a választás! A Philips webshopban durván leakcióztak vagy két series5000 gépet épp most :C , az EP5361/10-esre gyorsan le is csaptam 79k-ért!!! Ez most tényleg Black Friday szerintem. Vettem hozzá szűrőket és tisztító dolgokat is 40%-os akcióban.

Ati

(#322) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Delonghi 22110B: 250€ -20% akcióval sikerült megvennem. Kérdés az, hogy szerintetek megéri hosszabbított garanciát megvenni hozzá? 50€ lenne, így összesen 5 év garancia lenne rá.

(#323) biker válasza No.01 (#320) üzenetére


biker
nagyúr

úgy, hogy takarítani csak Torx fejekkel ellátott csavarok szétszedése, és komplett bontás után lehet. Egy nyílása van, a zacctartály, ezen kívül zárt az egész. Felülről be lehet dobni a zsírtlanító tablettát.
Ha szétszedem ugrik a gari.
És biza belül tele tudja szórni magát.

Szétszedés :)

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#324) nmianett


nmianett
csendes tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni.

Kineztem kettő használt kávéfőzőt:
Saeco Incanto Rondo Plus (29. 200 Ft)
DeLonghi Esam 2600 2 éves (45.000 Ft) Ilyen árban van rengeteg fajta használt.

Napi 2-3 kávé lefőzés lenne a cél. Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni? Vagy tudtok ajánlani 30-40 ezer Ft körül használható darálós kávéfőzőt?
Köszönöm szépen a segítséget. Mindenkinek további szép napot. :R

(#325) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Tudnátok itthonra ajánlani egy jó kávégépet, 100e környéke a limit.(de olcsóbból is kijön az nem baj :K )
Főleg expresso lenne napi 2-4,de néha cappuccino-t is lehet hogy innánk.

[ Szerkesztve ]

(#326) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Most a "nagy" Philips akcióban sikerült berendelnünk egy [Philips Series 2200 EP2224/10] gépet. Párommal reggelente szoktunk kávét inni a következőképp: kevés vízbe 2 kanál instant kávé, majd cukor/édesítő, illetve kb. 2 dl tej rá.. Igazából inkább a kávéíz meg a "megszokás" :) Szóval nem vagyunk nagy kávé guruk.. Életünk első "komolyabb" kávéfőzője lesz, ezért szeretnék érdeklődni, hogy egy ilyen gép milyen használatot, milyen karbantartást igényel? Szombathelyen élünk, ha jól tudom, itt elég kemény a víz. Amiket itt olvastam a fórumba, ha minden igaz ehhez a géphez nem járt alapból AquaClean filter. Ilyet érdemes hozzá venni? Mennyi időnként kell ezt a szűrőt cserélni? Ha ilyen van benne, akkor simán felengedhetem a csapból a gépet? Milyen más karbantartásokat, és mennyi időnként kell elvégezni a gépen? (Napi 2 csésze kávéra lenne használva..)

Bármi infó érdekes lehet, tényleg kezdők vagyunk a témában.. :) Előre is köszönöm! :R

(#327) konzumpro válasza Geri89 (#326) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

3510-esem van, napi kb. 5-8 kávét iszunk vele. Hétvégén családdal 12-15 is lehet.

Kell bele vízszűrő a víz lágyításához.
Vagy külön kancsó, oscar párnával.
Vagy Brita/Laica/BWR kancsó, nem bántja az acél kazánt és nincs vízkövesedés.

Fél évente kell szűrőt cserélni, évi 10e körül van, oscarral 5e.

Lágy vízre állítom a vízkeménység beállítást, így amikor vízkőteleníteni kell, jelezni fogja, én egy evőkanál citromavat rakok ilyenkor a víztartályba, másfél literes edényt a kifolyó és a gőzcső alá és lefut a tisztító program.

Naponta kidobom a zaccpogácsákat, kiöntöm a tálcából a vizet, átmosom.

Hetente egyszer a központi egységet is átmosom vízzel, áttörölgetem és visszarakom, kikapcsoláskor átöblíti.

Ja és kávéval is után kell tölteni, meg vízzel, más nagyon nincsen, havonta egyszer érdemes szilikonzsírral megkenni a kritikus pontokon, a sínekben szokott lenni elég zsír, a hengerfejnél mindig eltűnik.

[ Szerkesztve ]

(#328) Voice24 válasza Geri89 (#326) üzenetére


Voice24
őstag

Ha kemény a víz, mindenképpen ajánlott az AquaClean, mert a vízkő a legnagyobb ellensége a forró vízzel dolgozó konyhai gépeknek. Ez a típus nem tudom, hogy hogyan kezeli ezt a szűrőt, de gondolom, be lehet állítani a vízkeménységet, és annak alapján szerintem jelezni fogja, amikor szükséges a csere, vagy éppen a vízkőmentesítés. Ha van rajta automata tisztítóprogram, azt is jelezni fogja adott számú kávé lefőzése után, hogy most futtasd le. A főzőegységet meg elvileg havonta egyszer kiveszed és jól átmosod csap alatt.

De már meg is előztek. :)

[ Szerkesztve ]

(#329) konzumpro válasza Voice24 (#328) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ugye Te se mondanád macerásnak ami a mai automaták karbantartását illeti? Karos őrlős után nagyon kényelmes.
Igazából a kotyogós még ami egyszerű, ha van mosogató a közelben, meg gáztűzhely, meg a kapszulás a legegyszerűbb, de az sokkal drágább.

(#330) Voice24 válasza konzumpro (#329) üzenetére


Voice24
őstag

Egyáltalán nem. De el is várható az embertől, hogy ha már kiad nem kis pénzt egy ilyen gépért (főleg, ha újat vesz), akkor törődjön vele, hajtsa végre legalább az elvárt, vagy éppen a gép által ajánlott karbantartásokat, és a gép meg fogja azt hálálni a jó kávéval, meg a remélhetőleg hosszú élettartamával.

(Hú, de nagy szavak :D )

(#331) oszy válasza ToBeY (#325) üzenetére


oszy
veterán

Philips webshopban nézz szét!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#332) anadroid válasza oszy (#331) üzenetére


anadroid
senior tag

És használd a BBPhilips40 kupont! Bármire, a leárazottakra is jó, 40%-ot von le. Így 80 ezer körül már nagyon jó automatát kapsz.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#333) ToBeY válasza oszy (#331) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi,esetleg van valami ajánlott típus is amit többen vesznek philips-en belül? :B
Csak mert elég nagy a szórás felhozatalban és árban is a márkán belül.

(#334) oszy válasza ToBeY (#333) üzenetére


oszy
veterán

Ott keresd meg azt, ami neked a legjobban tetszik. Esetleg véleményeket olvass.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#335) oszy válasza oszy (#334) üzenetére


oszy
veterán

Én ebből választanék a limited miatt. Igaz még így is hozzá kell tenni egy picit, de talán megéri. ;)

Ez 138.000.-

Ez pedig 120.000.-

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#336) Cifu válasza anadroid (#332) üzenetére


Cifu
nagyúr

Wow! Ez a kupon opció meddig tart vajon... :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#337) anadroid válasza Cifu (#336) üzenetére


anadroid
senior tag

Novemberben valószínűleg. Bár még a júniusra meghirdetett se járt le.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#338) Cifu válasza anadroid (#337) üzenetére


Cifu
nagyúr

Köszi, lehet beruházok én is egy 5314-esre. Csak jobb lett volna, ha a többi kiadásaimat látom rendesen. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#339) ToBeY válasza oszy (#335) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi szépen ezek még beleférnek! :K De megvárom már a BF,hátha lesz valami visszautasíthatatlan ajánlat. :B

Ha rámegyek a linkre akkor 138k egyből 229k lesz ami azért morcos ár :U
Vagy ez a kupon dolog hogy van pontosan? :F

[ Szerkesztve ]

(#340) oszy válasza ToBeY (#339) üzenetére


oszy
veterán

5365! Erre csapj le! Ne várj BF-ig! 83.000 Ft-ot spórolsz a legolcsóbb (hazai áfa) bolthoz képest!
Ha nekem nem lenne jó gépem, azonnal megvenném!

BBPhilips40

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#341) ToBeY válasza oszy (#340) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez a kuponkód bármelyik kávégéphez használtató?
Mert így kuponkóddal is 170k ez a kávégép,ami picit sok már nekem...

(#342) Voice24 válasza ToBeY (#341) üzenetére


Voice24
őstag

Nem, kuponnal 102.899- az ára, mivel a 40% a kedvezményes árból jön még le. Ennyiért tényleg nagyon jó vétel.

(#343) ToBeY válasza Voice24 (#342) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Jah az úgy tényleg baráti.
Azért gondoltam hogy annyi,mert ha rányomok a linkre akkor nekem annyit dob ki.
Hogyan kell ezt a kuponkódot beírni,vásárlásnál lesz egy ilyen opció,hogy "kupon felhasználása".vagy ilyesmi? :B

(#344) oszy válasza ToBeY (#343) üzenetére


oszy
veterán

Tedd a kosárba, majd "menj" is oda. Ott kéri bal oldalon "alul". Oda kell beírni!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#345) konzumpro válasza oszy (#340) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ettől a típustól nem vagyok lenyűgözve, lehet fel lehet tuningolni de ennyi pénzért már ne kelljen vele vacakolni.
Kedvezményesen már megéri, bocsi, teljes kedvezményes árat láttam kupon nélkül, így már megéri költeni még egy tuning szelepre is.

[ Szerkesztve ]

(#346) ati888 válasza konzumpro (#345) üzenetére


ati888
senior tag

Mit kéne ezen tuningolni? Mit nyernénk vele?

(#347) konzumpro válasza ati888 (#346) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Röviden: nyomásfokozót kéne tuningolni esetleg őrlőt, cserébe normális lefolyást kapnánk, kb. olyat amit a Delonghik produkálnak finom őrlésű friss pörkölésű kávéval.

Hosszabban, lehet hogy irreális elvárás, hogy egy átlag felhasználásra készített cafe crema típusú kávéital-főzőből presszókávéra hasonlító alaplevet nyerjünk ki, de ha egyszer már lehetséges, nagyon nehéz visszafelé haladni és lemondani a lehetőségekről. Sajnos az őrlő a 3000-es, 5000-es sorozatban a gép szétszedése nélkül nem tuningolható, plusz SBS nyomásfokozó beépítése után pedig nem elegendő a gyári öblítéshez tartozó vízmennyiség, így őrölt módban zárom a főzéseket üresen, de ez kis ár azért a minőségért amit kapunk cserébe. Sokkal jobban kivonatolt, aromásabb, presszószerű kávé a végeredmény, ami mégsem keserű vagy túl erős. Sokkal jobb cappuccinok is készülnek ezekből a kávékból.

(A módosítások garanciavesztéshez vezetnek, így senkinek nem ajánlom, de ha már lejárt a gari, esetleg használt gépről van szó, megér egy próbát.)

[ Szerkesztve ]

(#348) rellif válasza konzumpro (#347) üzenetére


rellif
senior tag

Az őrlés finomsága hatással van az elkészült kávéra? Mi lenne az ideális beállítás mondjuk egy pico baristo esetében?

(#349) jansky1 válasza konzumpro (#240) üzenetére


jansky1
senior tag

Szia!

Szoktuk a központi egységet tisztítgatni, vízkőmentesíteni viszont csak amikor a gép jelzi, hogy időszerű. Most a philips akcióban gondolkodtam, hogy lecserélem, de azok alapján, amit írsz, eléggé elgondolkodtam. (Erre cseréltem volna, a Delonghi Esam 3000-t)

Segítenél, hogy hol kéne szilikonozni, több éves a gép, de még nem volt pótolva.

(#350) konzumpro válasza rellif (#348) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Amikor se nem alulexponált, se nem túlexponált. Se nem savanyú, se nem keserű.
Megfelelő körülmények mellett.
Nálam hőhiányos a gép ezért magas hőfokon használom.
A lefőzött mennyiséget a lehető legkisebbre vettem, az itt 20-22ml környékén van.
A nyomásfokozó miatt ez kissé elhúzódik szerencsére, nem zúdul át a víz a kávén.
Ideális az lenne ha a kávé biztosítaná a magas nyomást, szelepként viselkedve megfelelő mennyiség és tömörítés esetén.
Nyomásfokozóval lehetőség nyílik az őrlemény durvaságának variálására.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.