Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) konzumpro válasza ALI_G (#500) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ez is jó, de különben a tejsav oldja elvileg a kávéolaj lerakódást. Ebben is az lehet.

(#502) Voice24 válasza ALI_G (#500) üzenetére


Voice24
őstag

Egy-két napja én is linkeltem egyet, illetve írtam a mülleres tablettáról.

(#503) rellif válasza ALI_G (#500) üzenetére


rellif
senior tag

Az ED-nél 1500Ft szokott lenni...fél évre nem nagy összeg.
A tejmaradvány eltávolító "nagyobb kiadás" az 3000 Ft körül van.

(#504) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Elfogyott az első szemes kávém, a Lavazza Crema E Aroma. Nagyon bejött az íze, nem sok kávét tudok tej nélkül meginni, de ez még úgy is ízlett. Kipróbálnék viszont mást is hasonló vagy olcsóbb árban.

Keresnék valami jó kis kávét, amiből finom cappucinot, lattet lehetne csinálni. Tudtok ajánlani párat?

(#505) oszy válasza tepenzed (#504) üzenetére


oszy
veterán

LAVAZZA Qualitá Rossa ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#506) tzimash


tzimash
őstag

Mitől van az, hogy néha vízízű a kávé? Aquaclean 80%-on, kb 1 hónapos. Napokig jó a kávé, aztán meg van 1-2 nap amikor nem, aztán megjavul. Nem függ attól sem, hogy mikor töltöttük meg vízzel a tartályt, de naponta frisset öntünk bele. Sima csapvizet használunk.

(#507) nyalifali


nyalifali
aktív tag

Szilikonzsírt mit ajánlotok?

VaNmIT

(#508) konzumpro válasza tzimash (#506) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Kellenek a szertartások itt is a konzisztenciához. Nálam is ingadozott, de megoldotta hogy első főzés előtt lefőzök üresen őrölt módban egy presszót.
Aztán meg nem hagyom bekapcsolva hogy ne fűtse a babokat. Két nap alatt megdöglik a kávé a tartályban, de erre nincs esély, hamarabb elfogy. :)

(#509) konzumpro válasza nyalifali (#507) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ez engem is érdekelne, mert van ez az Oxett a2 itthon, de nem jó a viszkozitása, mert a gyártó leírása szerint kemény zsírról van szó, a valóságban szinte folyik... :F

(#510) oszy válasza konzumpro (#509) üzenetére


oszy
veterán

Én a Szatmáriban vettem egy dobozosat. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#511) konzumpro válasza oszy (#510) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ez jó, van is egy a közelben :)

(#512) csabulaxi válasza nyalifali (#507) üzenetére


csabulaxi
senior tag

én ezt használom a philips gépemnél
mint a sűrű méz

http://szilor.hu/termek/szilorett-p-100g/

itt ezek még olcsóbbak

http://www.szilikontermekek.hu/szilikon-kenoanyag/szilikonzsir/elelmiszeripari-szilikon-kenozsir?vmcchk=1

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#513) bbsofficial válasza csabulaxi (#512) üzenetére


bbsofficial
tag

Ennek 433 Ft-nak kéne lennie...

(#514) csabulaxi válasza csabulaxi (#512) üzenetére


csabulaxi
senior tag

http://www.szilikontermekek.hu/szilikonzsir/kavefozo-szilikonzsir?vmcchk=1

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#515) csabulaxi válasza bbsofficial (#513) üzenetére


csabulaxi
senior tag

2016 aug-ban 3000.- ft volt ez a kiszerelés, azóta kb az ötöde fogyott el nálam.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#516) nyalifali válasza konzumpro (#509) üzenetére


nyalifali
aktív tag

Közben beszéltem a Dallmayr szervizzel, helyileg nálunk van a központjuk, ők innen szerzik be:
[grease]

VaNmIT

(#517) oszy válasza nyalifali (#516) üzenetére


oszy
veterán

A gyógyszertári vazelni nem jó? :DDD

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#518) oszy


oszy
veterán

Philips 2200-as sorozatú gépet elsőre milyen beállításokkal érdemes indítani? Kávét még nem látott. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#519) oszy válasza oszy (#518) üzenetére


oszy
veterán

Megvan. A keresővel kerestem először. Most ez volt a baj. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#520) biker


biker
nagyúr

Ugyanaz a gép (krups) csak balról az omnia barista crema kávé, jobbra a pellini vivace 82

Elég jól látható a különbség.

Ezek a további képek
Omnia

Pellini

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#521) Voice24 válasza biker (#520) üzenetére


Voice24
őstag

Szerintem egyik sem rossz a végeredményt tekintve.

(#522) Voice24 válasza M3aN (#451) üzenetére


Voice24
őstag

Ajánlásod alapján rendeltem egy Rome Espresso és egy Premium kávét a Pacificaffetól. Most előbb a Premium lett kipróbálva, azt tettem a gépbe, és első tapasztalat alapján nagyon finom, selymes íze van, a cremája is gyönyörű. Hamarosan sorra kerül a másik is, majd azt is véleményezem.

(#523) M3aN válasza Voice24 (#522) üzenetére


M3aN
senior tag

Ennek örülök, én az első próba óta csak tőlük iszok. Szerintem jelentős minőségi különbség van a frissen pörkölt kávé és a bolti, legalább fél éves kávé között.

(#524) tomy86


tomy86
addikt

Sziasztok!
Nemrég vettem egy DeLonghi ECAM250.31.SB kávégépet (egy kb. tíz éves szintén DeLonghi gépet váltott). A problémám, hogy 3-4 dupla eszpresszó után már jelez, hogy üríteni kell a zacctartót. Emiatt szervizbe nem vinném, de érdekelne, hogy mi okozhatja. Köszönöm, ha valakinek van ötlete.

(#525) erh75


erh75
tag

Két hónapos a Philips kávéfőzőnk és valamiért amikor folyik ki a kávé , időnként nem egyenesen folyik ,hanem ferdén oldalra akár a csésze mellé is. Eszpresszó programról van szó, eszpresszó pohárral és teljesen le van engedve a kifolyó rész.A vízkőmentesítést is lefuttattam a hétvégén.Volt már valakinek ilyen gondja ?

(#526) konzumpro válasza erh75 (#525) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Melyik fajta?

(#527) erh75 válasza konzumpro (#526) üzenetére


erh75
tag

EP1220

(#528) konzumpro válasza erh75 (#527) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A kifolyót kellene valahogy kitisztítani, a 3510-esen könnyű leszedni a kifolyót, ezt a 1220-ast nem ismerem.

(#529) erh75 válasza konzumpro (#528) üzenetére


erh75
tag

Köszönöm, megpróbálom valahogy azt is kitisztítani.

(#530) rellif válasza tomy86 (#524) üzenetére


rellif
senior tag

Igaz nem DeLonghi, hanem Saeco de ez is csinál ilyet, ha rosszul esik a pogácsa a tartóba. Van,hogy 3 db-nál már jelez,mert olyan szerencsétlenül hullanak egymásra.

(#531) tomy86 válasza rellif (#530) üzenetére


tomy86
addikt

Sajnos ez nem időnként fordul elő. Amióta megvan négy dupla volt a maximum, amit sikerült lefőzni a zacctartó ürítése nélkül.

(#532) anadroid válasza tomy86 (#524) üzenetére


anadroid
senior tag

A zaccpogácsa élen állva feltámaszkodik a zacctartó középső elválasztójára, és betakar az optikai kapuba. A tálcát ki kell húzni, a zacctartót meg kell emelni egy kicsit és meg kell rázni, hogy a helyére essen a pogácsa.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#533) csabulaxi válasza konzumpro (#528) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Nekem HD8829 van.
Ha (úgy nézem igen) ezen is olyan a kifolyó, akkor le tudnád írni hogyan kell leszedni vagy van videó róla?

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#534) konzumpro válasza csabulaxi (#533) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nálam ez egy hasáb alakú műanyag alkatrész, ami úgy csúszik le a járatában mint egy trabant bütyök, igénytelen, könnyű, de emiatt könnyű kiszedni is, két oldalán nyomva tartva ki lehet szedni, van két pöcök a hasáb tetején belül. Kis szilikonzsírral a síneken egy fokkal kevésbé igénytelenül csúszik le-fel.

https://kavegepbolt.hu/Kavekifolyo-kulso-resz

Itt meg teljesen leszedik a krómozott burkolati elemet, mert belül is elkoszolódott:
https://www.youtube.com/watch?v=IlGBzeGVB3k

[ Szerkesztve ]

(#535) tomy86 válasza anadroid (#532) üzenetére


tomy86
addikt

Jó ötlet, kipróbálom hogy ilyenkor elmúlik-e a jelzés. Bár kissé szkeptikus vagyok, mert amióta megvan (2 hónap), még a közelébe sem jutottam a gyárilag megadott 14 darabos tárolókapacitásnak.
Bár ha ez lesz a legnagyobb baja, akkor ezzel is jóban leszek, mint az elődjével 😀

[ Szerkesztve ]

(#536) csabulaxi válasza konzumpro (#534) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Kösz!
A króm cuccot nem mertem feszegetni, de én ezt a helyet tartom a leggyengébb pontjának a gépemnek. Gyárilag nincs programja a kávézsírtalanításnak. Vicc amit a gyári szervíz küldött.
"A kávézsíroldó tablettákat az alábbi lépéseknek megfelelően kell alkalmazni. A tablettát fel kell oldani egy nagy tál meleg, de nem forró vízben. A gép oldalán lévő szervizajtón keresztül ki kell venni a nagy műanyag főzőegységet (központi egységet) a gépből és a főzőegységet el kell helyezni az előkészített oldatba, úgy hogy az egység teljesen elmerüljön. Az egységet egy óráig áztatni kell az oldatban. Ezután ki kell venni az oldatból a főzőegységet és meg kell várni, hogy az alkatrész megszáradjon. A megszáradást követően a főzőegység mozgó elemeit be kell kenni a Philips Saeco kenőzsirral."
Így ez a hely akkor is trutyis marad, szóval marad a szétszedés és pucolás.
3 év (kb 5 ezer adag) után időszerű
Mikor kéri a vízkőtelenítést , akkor én amúgy is aldis tablettát használok az 2:1-ben, aza kv zsír oldásra is van benne szer, tehát van esély, hogy kevésbé rakódik le a kv zsír.
Még azon agyaltam,hogy szóval veszek gyári philips kv zsírolsót és bedugaszolom a kifolyó nyílásokat és fecskendóvel feltöltöm a bekevert folyadékkal a kivett főzőegység felől a kis csövön, hagyom állni és ezt párszor ismétlem, hátha nem kell szétszedni

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#537) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Nálunk szinte maximum keménységű a víz és mivel teafőzésre is használjuk a gépet, a Philips Aquaclean filter iszonyat gyorsan megadta magát, 2 hónap se volt. (Philips EP2220)

Gondoltam a szűrő helyett átállnék inkább a vízkőmentesítő program futtatására, amikor jelzi a gép.
A probléma az, hogy a leírás szerint az egész üveggel bele kell önteni, ami szintén így drága mulatság: [link]

Nem tudtok olyan szert, tablettát, ami biztos nem tesz kárt a gépben és el is végzi a feladatát, ha azt használom a program során, természetesen olcsóbban? Gondolom az kamu duma, hogy ha nem a saját termékeiket használom, ugrik a garancia... :F
Vagy a házi citromsavas megoldás? Az elég hatékony?

[ Szerkesztve ]

(#538) Sefter válasza tepenzed (#537) üzenetére


Sefter
veterán

Ha Aquaclean filtert használok, akkor soha nem kéne vízkőmentesítő program (szer) :F
Azt hittem az csak késlelteti a folyamatot..

Psn ID: sefter_hun

(#539) tepenzed válasza Sefter (#538) üzenetére


tepenzed
őstag

de, akkor is elvileg 5000 csésze után kiírja kb, de én addig még nem jutottam el.

(#540) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Philips HD8829
Pont tegnap volt 3 éves (Shell promo) kb. 5 ezer adag lefőzése.
Felénk (Békés megye) lágy a víz, így nem veszek bele + szűrőt, csak a kicsi gyári van a víztartályban. Így szinte napra pontosan 2 havonta kéri a vízkőmentesítő programot.
Soha nem vettem gyári szeret ehhez. Volt a régi kapszulás Aldis Martello 2:1-ben tisztító.
5 darab tablettát rakok egy tartályba, így kb 7-800 ft egy tisztítás.

Ezeket tartalmazza:
CITRIC ACID
Szulfaminsav
SODIUM CARBONATE
SODIUM SULFATE
polyethylene glycols
SODIUM CARBONATE PEROXIDE
TALC
(1-Hydroxyethyliden)bisphosphonsäure, Natriumsalz
SODIUM C14-16 OLEFIN SULFONATE
CETEARETH-25
CALCIUM CARBONATE
AQUA

Na szóval csak nem hagyott nyugodni és reggel lekaptam a krómozott kifolyó alatti cuccot.
A gépet még nem szedtem szét a belső egység kipucoláshoz, de majd máskor, mert szerintem van ott bőven lerakódás.
Kívülről, egy csavar leszedése után ez a látvány volt:

Itt nyíllal jelöltem, hogy vannak valamilyen fehér színű, zsírszerű kirakódások, ilyenek szoktak lenni a főzőegység alatti tálcácskáben is.
Vajon mi lehet ez?

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#541) konzumpro válasza csabulaxi (#540) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Penész. Sajnos túl kevés vízzel öblít a végén így marad bőven minek megpenészednie, na meg a kialakítás is tesz róla, hogy legyen egy plusz földes, avaros bukéja minden kávénak... :D

Az Xsmallban egy nagy puffertartály tárolta az évek alatt minden előző főzet maradékát. Gusztustalan. Kivezettem a szilikoncsövet végig, igaz így csak egy adagokat lehetett főzni, de sokkal tisztább íze volt...

Itt nem tudom mit lehetne tenni, talán itt egy plusz szilikoncsővel ki lehetne vezetni a kávét a csúszkás szétválasztóig, de ott azért még túl nyugtalan a lefolyás, ezért raknak puffertartályt a végére, az lenyugtatja a fröcskölést.

Érdemes kikapcsoláskor egy üreset főzni őrölt módban és negyedévente leszedni ezt a csőrt, tisztításra. Bár még belül itt is van egy puffertartály amit ki lehet szerelni, de ahhoz le kell a tetejét is szedni, macerás. Ahogy írod, sor kerül arra is, kíváncsi leszek ott mi van...

Tablettákban nem hiszek, ez ellen nem hatásos.

(#542) konzumpro válasza tepenzed (#537) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Itt kőkemény a víz, ha lecseppen valahová, koppan.
De tényleg, tele van vízkő kicsapódással a központi egység, mivel nem lágy vízzel szoktam elmosogatni hanem sima csapvízzel.

A pipacsövet harmadszor szedtem szét, tele volt vízkő morzsalékkal, szűrt (Laica univerzális) vízzel használom, de lehet hogy ez még az Oscar vízlágyító mellett lerakódott vízkő, majd ráeresztek egy citromsavas vízkőmentesítést megint.

Az Aquaclean-nel nem tudom milyen íze van a kávénak, csapvízzel és Oscarral csapnivaló, ha túl sok az ásványi só, nem tudnak kioldódni megfelelő mértékben a kávé aromái. Ezzel a Laica lágyvízzel jó az íze, de lehet Norda vagy Vera ásványvízzel is etetni a gépet.

(#543) oszy


oszy
veterán

Megvan az EP2200-as. Nagyon jó kis gépnek ígérkezik, de irtó hangosan darál. Minőségileg is jócskán elmarad a Saeco-tól, de árban is jóval barátibb. :)
Elég sok dolgot lehet állítani rajta. A vízhőmérsékletet felvettem legmagasabbra, az őrlést pedig az 1-es fokozatra (legfinomabb) állítottam.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#544) konzumpro válasza oszy (#543) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A 3000-es sorozatban egy plusz fedél van a babtartályon ezért halkabb az őrlés, de az őrlő szerintem már mindegyikben ugyanaz.
Jó kávézást, szerintem jó gépek ezek a Philipsek!

[ Szerkesztve ]

(#545) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Itt van egy jó leírás az EP3200/EP2200/EP1200-as típusokról:
http://101coffeemachines.info/philips/ep1200-ep2000-ep3200/

(#546) csabulaxi válasza konzumpro (#545) üzenetére


csabulaxi
senior tag

még találtam egy videót, miért is kell ezt néha(?) kitakarítani

https://www.youtube.com/watch?v=_kslVgBtr_w

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#547) oszy válasza konzumpro (#544) üzenetére


oszy
veterán

Köszönöm! ;)

Erre nem lehet valamit szerkeszteni, hogy halkabb legyen? :)
Előtte saeco volt a HD sorozatból. Az is hangos volt, de ez máshogy. :) Valahogy élesebb, magasabb hangja van.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#548) konzumpro válasza oszy (#547) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Kispárnát. :D Vagy vannak szilikon térdeplők. Vagy lehet vannak ilyen tamper mat-ek, abból valami nagyobb esetleg rátéve talán tompít valamit.
Van egy olcsó gyümölcsprésünk, az fülsüketítő, klippel a dobhártyám annyira hangos, de sokkal halkabb ha négyrét hajtott konyharuhán használom.

(#549) tepenzed


tepenzed
őstag

Az aroma erősség gomb pontosan mit csinál? (philips ep2220)
Többen használjuk a gépet a családban és valaki alapból nagyon erősnek találja a kávét, nekem pont jó, persze az sem zavarna, ha lágyabb lenne.
Most 3-ból kettes fokozaton van, de nem éreztem annyira különbséget legalacsonyabb fokozattal.
A darálóhoz nem mertem nyúlni, az alap beállításokon van, talán közepesen (így szép zacc pogácsákat köpköd) Igazából nem tudom,hogy lehet tökéletesre állítani, eleve csomó kávét el kéne pazarolni a beállítás tesztelésére, másrészt az sem jó a gépnek, ha túl finomra őrlöm meg fordítva sem, ezért gondoltam a középútra.

Lavazza e crema->ezt cukor nélkül meg sem tudja inni az asszony, szerinte kicsit erős (hozzáteszem eddig Tschibo Familyt ivott őrölt változatban :D )
Tschibo sicilia style ->na ezt meg főleg nem, annyira erősnek találja (csomagolás alapján az is)
Bellarom Bio - még nem próbáltam

[ Szerkesztve ]

(#550) konzumpro válasza tepenzed (#549) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az őrlés időtartamát változtatja.

Nálam nem is nagyon áll össze a zaccpogácsa, ázott dara inkább, szar az őrlőm, nem őröl elég finomra, szétszedve beállítottam minimumra az abszolút minimumot, akkor se.
De nem gond, lattéhoz közepes állásban használom így is. Ami kb. a gyári állás mínusz egy fokozat. (A 3510-nél egy fokozat a 2200-as sorozatnál három fokozatot jelent, ugyanaz az őrlő csak más a számozás a beállító keréken).

Empirikus tapasztalat: valahogy jobban kijönnek az aromák ha nincs porrá őrölve, ez nem presszógép végülis hanem valami átmenet a caffe crema meg a presszó között.

Próbáld még a hőfokot állítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.