Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) tepenzed válasza rigoberto (#650) üzenetére


tepenzed
őstag

Nem. Minél frissebb, annál élvezhetőbb, főleg egy LIDL kávé :D

(#652) rigoberto válasza tepenzed (#651) üzenetére


rigoberto
őstag

A Lidlben nem segítettek neked ebben? :D

(#653) konzumpro válasza tepenzed (#649) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Szerintem igen. Tavaly a februári pörkölést használtam kb. októberig.

(#654) konzumpro válasza apholyon (#648) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Irodába Jura lehet jó ha van a közelben karbantartó cég, hogy félévente kitakarítsa.

Jó hír Philips 3510 kapcsán, hogy nincs benne puffertartály, egy szépen kialakított sziliikoncsövön keresztül direktben folyik a kávé az elosztóba amit könnyű tisztán tartani.

(#655) apholyon válasza konzumpro (#654) üzenetére


apholyon
aktív tag

Olyan nincs esetleg, amelyet átlag ember is tud (kis)szervizelni? :U

Illetve írnál a Jurára pontos típusokat kérlek? :R

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#656) konzumpro válasza apholyon (#655) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A Delonghik például jók de nem tudom bírnak-e ekkora igénybevételt.
Az ár behatárol, Jurából ennyiért az Impressa E60 jön ki.

(#657) oszy válasza apholyon (#655) üzenetére


oszy
veterán

Jurat válassz ekkora terhelésre.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#658) rellif


rellif
senior tag

Saeco vagy Philips tulajdonosokat kérdezném tisztítással kapcsolatban.
A kávéolaj tisztító tabletta majdnem fele a zacctartóban van tisztítás után.
Pontos szinte semmilyen leírás nincs a könyvben.Saeco-s YT videó alapján próbáltam többször,de lehet valamit nem jól csinálok. :F

(#659) oszy válasza rellif (#658) üzenetére


oszy
veterán

A mostanit még nem tisztítottam, de a régebbiben nekem is maradt benne.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#660) konzumpro válasza rellif (#658) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Pedig jól csinálod csak nincs ideje feloldódni. Csináld újra, rakd vissza a maradékot egyből a főzőegységbe és indíts rá egy őrölt hosszú kávét és nyomd ki a hálózati kapcsolót, ahogy eddig.

[ Szerkesztve ]

(#661) rellif válasza konzumpro (#660) üzenetére


rellif
senior tag

Köszönöm a gyors válaszokat!
oszy :R

(#662) konzumpro válasza rellif (#661) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Köszönöm a videót, nem is láttam eddig pedig működik más Philips verziókkal is, ha ismerősnek infó kell tudom küldeni neki...

(#663) nyikszi válasza Voice24 (#646) üzenetére


nyikszi
őstag

A kavegepbolt.hu ugyanolyan áron adja a kávékat, de olcsóbban szállítja. Sajnos nincs mindegyik Pacificaffe náluk.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#664) Voice24 válasza nyikszi (#663) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi az infót!

(#665) csabulaxi válasza csabulaxi (#540) üzenetére


csabulaxi
senior tag

na kezd sárgulni-barnulni a víztartály, közeledik a , hogy kijelzi a vízkőmentesítő programot.

Philips (Shell promoció 2016-17) HD8829/09

A múltkori eset után elhatároztam, hogy a legközelebbi vízkő mentesítéskor szétkapom a gépet és kipucolom kv kifolyót, ami biztosan penészes trutyis.
Gondoltam veszek tömítést a központi főző egységhez is. Nézegetem a boltot , próbálom beazonosítani.
A fotók alapján az enyém nem a szilikon csöves.

utána kávégépbolt oldalán is kidobta találatként a gépemhez a szilikonosat is.
Azt írja átalakító készlet , V2, ez gondolom verzió második.

Vajon ez csereszabatos , a régi átalakítható a szilikoncsövesre?
Csinált már ilyet valaki?
Kell más is hozzá?
A kavegepbolt.hu oldalán 9,915.- Ft, a pressogepszerviz.hu oldalán meg csak 7,000.- Ft

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#666) erh75


erh75
tag

A Philips EP1200-nak , tudja valaki hogyan lehet szétszedni a kávé kifolyóját ?

(#667) konzumpro válasza csabulaxi (#665) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az enyémben (EP3510/00) a jobb oldali van. A szilikoncsőre még jön egy pipa ami a központi egység kimenetébe megy közvetlenül. De gondolom át lehet rakni a másikét, keresek robbantott ábrát hogy mi a neve.

(#668) csabulaxi válasza csabulaxi (#665) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Egy német oldalon is megtaláltam.
fordító program szerint ez simán beszerelhető a régi helyére.
Sok jó fotó, leírás van róla. (egy videónak is örülnék)
https://komtra.de/saeco-philips-ersatzteile/saeco-philips-ersatzteile/umbauset-kaffeeauslauf-fuehrung-v2-saeco-philips-kaffeevollautomaten.html
egyértelmű

ahogy nézem kell egy piacső is

ez is van 1,500.- ft-ért a kávégépboltban

lehetne , mint az autóknál, hogy a gyár visszahívás keretében cseréli. ;]

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#669) rigoberto válasza erh75 (#666) üzenetére


rigoberto
őstag

Miért akarod szétszedni? :F

(#670) konzumpro válasza csabulaxi (#668) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ez jó tuning, sokkal higiénikusabb mint a puffertartályos megoldás. Nincs hátránya sem, egyformán folyik a kifolyón a kávé, jobb mint sok karosnál.

Én már beletörődtem hogy saját zsebből kell javítgatni, nincs kedvem vitatkozni a szervizzel hogy garanciális hiba ha elpattan az őrlőkés, lehet hogy nem is az, nem a gyártó tehet a kavicsokról, tetszettem volna kiválogatni.

(#671) erh75 válasza rigoberto (#669) üzenetére


erh75
tag

Amikor folyik ki a kávé, nem egyenesen folyik, hanem görbén oldalra.Nem mindig csinálja ,úgyhogy nem tudom hogy mi lehet a gond.

(#672) rigoberto válasza erh75 (#671) üzenetére


rigoberto
őstag

Nekem is szokott úgy folyni, esetleg egy kávéolaj tisztító tabletta segíthet, nem?

(#673) erh75 válasza rigoberto (#672) üzenetére


erh75
tag

Próbáltam azt is, de csak rövid ideig lett jobb. Valamikor szépen folyik ki, aztán meg valamiért nem, úgyhogy nem igazán tudom mihez kötni a dolgot.

(#674) rigoberto válasza erh75 (#673) üzenetére


rigoberto
őstag

Fene tudja, de ez gondolom nem szerviz szint.
Én mondjuk nem szedném szêt a sajátomat, biztos hogy csak rosszabb lenne utána. :)
Ha jutsz valamire ez ügyben majd oszd meg please.

[ Szerkesztve ]

(#675) coolabácsi


coolabácsi
tag

Sziasztok !

December óta használok egy Philips Series 2200 EP2221/40 gépet, nem mindig tetszik a crema állaga.Szeretném finomabbra állítani az őrlőt a gyárinál, ebben kérnék segítséget.Mit, hogyan, meddig, esetleg videó belinkelve hozzá :R

A másik : 70 nap után jelzett hogy szűrőcsere :F .Létezik hogy 2 havonta cserélnem kell a szűrőt ? Mit tudnék evvel kezdeni ? Nem szeretnék évente 30 ezret szűrőre költeni.

(#676) konzumpro válasza coolabácsi (#675) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Gyárilag limitált az őrlő. Régi (csereszabatos) Saeco őrlőket addig lehetett állítani, hogy a kések egymáshoz értek. Itt nem.
Szűrőkancsó, utángyártott Brita-kompatibilis Tesco-s szűrővel kb. évi 15e-be kerül kancsóval.

(#677) tzimash válasza coolabácsi (#675) üzenetére


tzimash
őstag

Kb december közepe óta használjuk a miénket (Saeco 5570/1010) napi kb 4-5 kávé/latte készül vele és 20%-on van az aquaclean, szóval igen kb. ez lesz neki a várható élettartama...

(#678) coolabácsi válasza konzumpro (#676) üzenetére


coolabácsi
tag

Ezek szerint felesleges szétszednem a darálót :( , pedig már majdnem nekiugrottam :)
20ezres karos Delonghival, bolti őrőlt kávéból, azt kell mondjam jobbat főztem.Most picit csalódott lettem.

Utángyártott szűrővel tapasztalatotok esetleg van ? pl.: [link] az ára fele az eredetinek.

(#679) Zolom89 válasza coolabácsi (#675) üzenetére


Zolom89
senior tag

Érdekes dolog ez a kréma is.. van olyan kévé amivel habosabb másikkal kevésbe. El is engedtem ennek a figyelését.
Viszont amit most használok Lago Cafe friss pörköléső kávé ennek sincs vastag habja viszont a kávé aromái nagyon jól kijönnek legapróbb őrölésen totálisan megvagyok elégedve vele és tök mindegy hogy a kréma milyen amikor az íz finom. Számomra legalább is :)
Lavezza gold csomagolású kávé kréma volt úgy emlékszem nagyon jó, meg egy iható kévét is, de közelébe nincs annak amit most használok ízre.
De izlések és pofonok ugye :)

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#680) coolabácsi válasza Zolom89 (#679) üzenetére


coolabácsi
tag

Így ahogy mondod, ízlések és pofonok.Én a látványtól nem tudok elszakadni, mikor lejön a kávé rádobok egy kiskanál cukrot és nem akar elsüllyedni :K , aztán belekortyolok és szépen bevonja a csésze oldalát, na az már nekem rossz ízű nem lehet :) Most Mokambo Argento-t iszok, nem rossz (elfogy lassan) ez szépen bevonja a csészét, aztán Caffé Mauro De Luxe következik, aminek az illata nagyon jó.

(#681) andrasferenc válasza rellif (#658) üzenetére


andrasferenc
tag

A kávéolaj tisztító tablettát nem egészben teszem bele, hanem kézzel legalább négy felé szét töröm. így szépen feloldódik. (Csak ha nagyon régi, lejárt szavatosságú a kávéolaj tisztító tabletta, akkor oldódik fel nehezebben,)

(#682) andrasferenc válasza konzumpro (#676) üzenetére


andrasferenc
tag

Több féle szűrőkancsóval, illetve szűrővel próbálkoztam. Leghatékonyabb a Brita szűrőbetét. Igaz, drágább is.

(#683) konzumpro válasza coolabácsi (#680) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Darálóval nem oldanád meg a gondot, bár ha valami régi Saeco-t veszel bele amit lehet tuningolni, akkor be lehet olyan finomra lőni amin már alig folyik át.
De egyébként a karos Delonghi is nyomásfokozóval csinálja a cremát, itt is azzal lehet javítani a helyzeten ha kap egy plusz nyomásfokozót.
Én vettem egy SBS crema szelepet, azt a gumimembrános fajtát és ráraktam a gyári rugósra pluszban, és még a gyári rugó előfeszítését is növeltem. Nekem bevált, de innentől nem elég a bekapcsoláskori öblítés, kell egy üres átfőzés is.
Egyszerű visszaállítani, csak kell egy tartalék rugó, mondjuk a gyári, a másikon meg lehet feszegetni. Nem tűnik precíznek, de a gumi tömítést kiszedve egy mérlegen ki lehet mérni azt az erőt amivel már koccan a nyomásfokozó csatlakozója a hengerfejben, akkora erővel fojtja vissza a kávét, felületet saccolva (üveggolyó vagy kerámia henger) ki lehet számolni a nyomást, én azt számoltam hogy 9-10 bar akkor jön ki ha 1000g körüli erővel hat a rugó azon a felületen ami a felsőszűrő mögött van. A gyári rugóerő kb 450-500g körül van.
Nagyobbat kattan, főzéskor recseg-ropog de semmi baja, a végeredmény pedig ízre mindenképp meggyőző, állagra pedig a nyomásfokozós mű-crema keveredése az igazival, észrevehető hogy robusta kávék tényleg olyan cremát képeznek amin elüldögél másodpercekig a cukor.
Most egy ideje Flair-en gondolkodom, de hiányzik a gőz, mindenképpen kell a cappuccinohoz az erős gőz, külön WPM tejgőzölő kb. 200e-ért van, hiábavaló variálás az egész, maradok a Philipsnél amíg szét nem esik.

(#684) rellif válasza andrasferenc (#681) üzenetére


rellif
senior tag

Gondoltam rá én is,hogy kicsit "összetöröm". Amúgy nem régi,nincs lejárva a szavija.

(#685) andrasferenc válasza rellif (#684) üzenetére


andrasferenc
tag

Ajánlatos még naponta egyszer (az utolsó főzés után) egy őrölt kávés beállítású hosszú kávét lefőzni, természetesen kávé nélkül, hogy jól átöblítődjön a kifolyó rendszer, mivel a kikapcsoláskori öblítés nem elegendő a csövek kimosására. így sokkal hatékonyabb a tisztítás. A "kávéiszap" szépen kimosódik.
A kávéolaj eltávolító tabletta összetörése ajánlott, hatékonyabb a feloldódása.

(#686) rellif válasza andrasferenc (#685) üzenetére


rellif
senior tag

Köszönöm, jó ötlet.

(#687) oszy


oszy
veterán

EP2200-as géphez tudtok robbantott ábrát? Kitakarítanám a kifolyót, de nem tudom, hogy jön le az eleje. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#688) nyikszi válasza coolabácsi (#678) üzenetére


nyikszi
őstag

Oscar vízlágyító? [link]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#689) konzumpro válasza nyikszi (#688) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Hát, az Oscar nekem nem nagyon vált be, háromszor kellett szétszedni a pipacsövet hogy a vízkő darabokat kiszedjem. Mióta közönséges Aqua Optima utángyártott Brita-kompatibilis filterrel szűrt vizet kap, rendben van, mellékíze nincs, a kávé tökéletes. A fő kávé topikban emlegetett desztvízből kevert is jó megoldás lehet.

(Ha valaki tudna segíteni abban hogy tudjunk összefoglalót írni a topikhoz, jó lenne összegezni a tapasztalatainkat. Nem a szöveges tartalommal van a gond hanem a technikai lehetőséggel.)

[ Szerkesztve ]

(#690) biker


biker
nagyúr

8 hónapot bírt a krups.
Egyre kevesebb kávét ad, 60ml esetén kb 40ml jön ki. Előáztatás után szusszanással leengedi a nyomást és a vizet a tálcába, utána újra főz. Az összes tisztító ciklust megkapta amit kért, szűrővel használtuk.
A K tablettás tisztítás amikor kis adagokat nyom csak hogy löketekkel tisztítson, akkor minden a tálcába megy.
Kereshetem a szervizt.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#691) konzumpro válasza biker (#690) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Pedig nem citromsavazod. Remélem rendbehozzák, még az alap 2 év gari se telt el.

(#692) biker válasza konzumpro (#691) üzenetére


biker
nagyúr

vettem +3évet.
Csak krups karbantartó eszközök mentek bele. Amikor kérte.
+ vízszűrő rendszeresen cserélve
80ml a csésze, 60ml beállítás, alig félig lett. eddig 50ml-nél magasabban volt a szint. Látszik/hallatszik ahogy eldobja a túlnyomás szelepen a tálcába a vizet előáztatás után.
[link]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#693) konzumpro válasza biker (#692) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ha nem a tömítés ereszt a hengerfejen, akkor masszív dugulás van valahol.

(#694) rigoberto


rigoberto
őstag

Üdv. Philips 1200 as gépem van. Kb. 3 hete használom, tehát szinte új még.
Viszont már nem először csinálja, hogy amikor reggel felébresztem a szokásos morgása után nem ad ki semmit. A bosszantó, hogy a reggeli kávémat sem.
Pedig ledarálja a szemeket, mégsem folyik ki a nedű.
Ez meg mitől lehet? :F

[ Szerkesztve ]

(#695) oszy válasza rigoberto (#694) üzenetére


oszy
veterán

Takarítva volt már?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#696) rigoberto válasza oszy (#695) üzenetére


rigoberto
őstag

3 hét használat/napi 1 adag expresso után indokolt lenne? :F

(#697) konzumpro válasza rigoberto (#696) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Hát, három hét után már én is morognék :D

(#698) Maxibuci

A LatteGo és a LatteGo Premium között mi a különbség?
Értelmes infót nem találtam róla.....
Ez a KVgép is tudja elvileg!

[ Szerkesztve ]

"Ami el tud romlani, az el is fog."

(#699) oszy válasza rigoberto (#696) üzenetére


oszy
veterán

Napi 1? :) Az szerintem szerviz lesz...

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#700) rigoberto válasza oszy (#699) üzenetére


rigoberto
őstag

Ettől tartok én is.. :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.