Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) konzumpro válasza Voice24 (#750) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Fejlettebb gépről van szó. :) A Philipsnél csak a vásárlói visszajelzések miatt vették szűkre az öblítéseket ("Pazarolja a vizet...").

(#752) BlackPriest


BlackPriest
őstag

sziasztok!

hátha szerelésben is jártas valaki. van egy delonghi cafee corso gépem, ami az utóbbi időben tele szemeteli a gépet, illetve az elkészült kv pogácsát szétáztatva szétkeni, nem dobja a gyűjtőbe. Olyan, mintha nem lenne rendesen lepréselve és csak szétázna a kv. Már megrendeltem a 3db tömítést, hátha. Valahogy le tudom tesztelni szétszedve, hogy lássam mi történik?

Köszi!

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#753) oszy válasza konzumpro (#751) üzenetére


oszy
veterán

Az a baj, hogy ezt nem lehet állítani!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#754) andrasferenc válasza konzumpro (#751) üzenetére


andrasferenc
tag

A Philipsnél csak a vásárlói visszajelzések miatt vették szűkre az öblítéseket ("Pazarolja a vizet...").

Észnél kell lenni a takarékoskodásoknál, mert a nagy takarékoskodás néha nagyobb kárt okoz, mint amennyi hasznot hoz. A többlet öblítővíz hiánya rendellenességet, dugulást okozhat. Többe kerül a javíttatás, mint amennyi a többlet öblítővíz ára. (A kávéautomatát be kell vinni a szervízbe, ami szintén költség. A szerelésnél felhasznált villamosenergia, vegyszer költségek, munkadíj és a környezet szennyezés... Lehet ezt ragozni.)

(#755) oszy válasza andrasferenc (#754) üzenetére


oszy
veterán

De aki olyan véleményt ír, az ezekkel nem számol. Eszébe sem jut! :(

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#756) andrasferenc válasza oszy (#755) üzenetére


andrasferenc
tag

Sajnos.

(#757) konzumpro válasza andrasferenc (#754) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ugyanez mosógépnél, mosogatógépnél is probléma, hiába takarékos a vízzel, ha rá kell tölteni plusz vizet. Már amelyiknél rá lehet...

(#758) andrasferenc válasza konzumpro (#757) üzenetére


andrasferenc
tag

Sajnos.
A mosógépeknél az úgynevezett "ECO" program egy humbuk. EU előírások miatt kell beépíteni. Azt mondom, jól hangzik. Semmi haszna.
A nagy energia takarékosság miatt (víz és villanyáram) miatt rá kell öblíteni. A mosószer sem oldódik fel normálisan (főleg a kapszula, mosópor). Ajánlott a folyékony mosószer használata!
Mosogatógépem nincs, így arra vonatkozóan nem tudok nyilatkozni.

(#759) Voice24 válasza konzumpro (#751) üzenetére


Voice24
őstag

Ezeken az újabb Philips gépeken nincs dedikált gomb öblítésre, hogy azzal az őröltkávés dologgal trükközve kell normálisan elöblíteni? Nekem a régi Jurán is volt, és a mostani Delonghin is van, szerintem ennek alapnak kellene lennie.

(#760) oszy válasza Voice24 (#759) üzenetére


oszy
veterán

Nekem a drágább, de régi Saeco-n sem volt.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#761) andrasferenc válasza oszy (#760) üzenetére


andrasferenc
tag

Nekem sem volt a korábbi Saeco kávéautomatán külön öblítő gomb. A mostani, közel 5 éves Saeco Minuto kávéautomatán sincs ilyen gomb. Az előlapon levő be/kikapcsoló gomb hivatott egyben az öblítési funkciót elvégezni be/kikapcsoláskor. (Nem tévesztendő össze a gép hátoldalán levő főkapcsolóval.)

[ Szerkesztve ]

(#762) oszy válasza andrasferenc (#761) üzenetére


oszy
veterán

Philipséknél is így van. Viszont ahogy írták mások, sajnos nem öblít annyi vízzel a végén, mint kellene. Ezért használjuk a porkávé főzési funkciót, kávé nélkül.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#763) csabulaxi válasza oszy (#762) üzenetére


csabulaxi
senior tag

nekem Philips HD8829/09 van, ami állítólag a Saeco Minuto-val egyezik meg.
Ezen nincs őrölt kv főzési funkció. Ezért nincs is kv zsírtalanító funkció se.
nem állítható az öblítésai víz mennyisége és nincs külön öblítési funkció sem.

én most szervezem a kv kifolyó cserét a szilikoncsövesre.

A gépkönyv szerint ilyen van, de ennek semmi értelme, mert a víz nem a kv kifolyón jön ilyenkor.
Kézi öblítési ciklus
A kézi öblítési ciklus során a készülék egy csésze kávét főz, hogy előkészítse
használatra a belső kört.
1 Tegyen egy edényt a kávéadagoló kifolyója alá.
2 Ellenőrizze, hogy az ESPRESSO, a CAPPUCCINO, a COFFEE és a HOT
WATER/MILK CLEAN gomb folyamatosan világít-e.
3 Nyomja meg a COFFEE gombot.
- A készülék megkezdi egy csésze kávé lefőzését, hogy használatra
kész állapotba hozza a belső kört. Ez a kávé nem iható.
4 A főzési ciklus befejeződése után ürítse ki a csészét.
5 Helyezzen egy edényt a forróvíz-adagoló kifolyója alá.
6 Nyomja meg egyszer a HOT WATER/MILK CLEAN gombot. A készülék
elkezd vizet adagolni.
- A HOT WATER/MILK CLEAN gomb lassan villog.
7 Készíttessen a géppel forró vizet egészen addig, amíg a vízhiányt jelző
lámpa nem kezd el folyamatosan világítani.
Megjegyzés: Ha le szeretné állítani a kézi öblítési ciklust, nyomja meg a
HOT WATER/MILK CLEAN gombot; a ciklus újraindításához nyomja meg
újra a HOT WATER/MILK CLEAN gombot.
8 Töltse meg friss vízzel a víztartályt a MAX jelzésig.
A kávéfőző gép használatra kész.
Megjegyzés: Az automatikus öblítési ciklus akkor indul el, amikor a
készülék már legalább 30 perce készenléti üzemmódban vagy kikapcsolt
állapotban van. Ha a készüléket már legalább 2 hete nem használta, kézi
öblítési ciklust kell végeznie.

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#764) konzumpro válasza csabulaxi (#763) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Végülis öblít, kávéval...

(#765) oszy válasza csabulaxi (#763) üzenetére


oszy
veterán

Tényleg értelmetlen :DDD

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#766) andrasferenc válasza csabulaxi (#763) üzenetére


andrasferenc
tag

Nem mindegyik gépen van porkávé funkció. Sajnos ezeknél más megoldást kell keresni.
Gondolom, ha nincs benne kávé, akkor nem is engedi a hosszú kávé lefőzését.
Én a vásárlásnál fontosnak tartottam, lehessen őrölt kávét is főzni. Igaz, akkor nem az öblítésre gondoltam. Az ember őrölt kávét is birtokol alkalmanként.

[ Szerkesztve ]

(#767) Dolphin


Dolphin
tag

Sziasztok! Ceges automata gavegepbe keresek valami kavet, ami kb 4000,- ala befer /kg. Most Tchibo Milano van azt hiszem, de valami borzasztoan rossz, brutalisan keseru. Elsore valami Lidl/Aldi jutott eszembe, hogy meg azok is sokkal jobbak lennenek, esetleg valakinek valami ajanlas? :R

(#768) roti86 válasza Dolphin (#767) üzenetére


roti86
őstag

Én a lista elejéről választanék: link

(#769) rigoberto válasza Dolphin (#767) üzenetére


rigoberto
őstag

A Perté kávé nekem nagyon bevált, és valahol ott van kg-ja is 4e körül.
Lehet picit több de megéri.

(#770) andrasferenc válasza Dolphin (#767) üzenetére


andrasferenc
tag

Érdemes kipróbálni a Segafredo Zanetti Intermezzo kávét.

(#771) Voice24 válasza Dolphin (#767) üzenetére


Voice24
őstag

Vagy ha már céges, akkor úgysem kilónként vesztek kávét, érdemes kipróbálni a Pacificaffe Rome Espresso és Premium kávéit. Több darabnál eloszlik a szállítási költség, így ez is kijöhet 4000 körül.

(#772) Dolphin válasza roti86 (#768) üzenetére


Dolphin
tag

Megneztem, itt 8/10-zel szerepel az altalam bűn rossznak irt kave, ezek utan van nemi ketelyem.

A tobbieket meg megnezem, Perte, Zanetti es Pacificafe, hatha. De egy Auchan Bio-t lehet kiprobalunk. Kis ceg, igy 1-2kg a vasarlas egyszerre.
Koszonom mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#773) coolabácsi


coolabácsi
tag

Belenéztem a gépembe :) ( Philips Series 2200 EP2221/40 )
Két dologra lettem figyelmes:

1. A képen pirossal karikázott helyen nem volt csavar vagy stift.Látható módon pótoltam egy csavarral.Úgy gondolom hogy ott van rögzítve a daráló.Jó az elképzelés, vagy lógni kell az egész egységnek, és csak a beállító tengely "rögzít" ?

2.A daráló tengely végén lévő félgömb fedél lötyögött eddig (úgy gondoltam gyárilag ilyen).Összeszerelésnél sikerült fixre húzni.Mi a helyes pozíció ?

A legfontosabb hogy 2 foggal eltekertem a minimum beállítást, a piros vonal jelzi az eredeti állapotot.Az eredmény 1-es aromaerősségen is szép crema keletkezett, tartja a cukrot, kb mint eddig 3-as beállításon, és finomabb lett a kv.A nagy fogaskereket meddig lehet tekerni, össze tud érni teljesen betekerve ?

(#774) konzumpro válasza coolabácsi (#773) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Oda ne rakj csavart. Rugalmasan van felfüggesztve alatta egy rugóval, a garatnál egy gumival és a motortesten lévő gumigyűrűvel. Csak hangosabb lesz.

A fedél maradjon lötyögős, megintcsak azt jelzi hogy nagyon leül a daráló, hangos lesz...

A fehér vonalnak kb, a kis körívvel kell egybeesnie gyárilag, ahogy rajzoltad.

Eltekerheted amíg bírod üresen és oda állitod az állító tüskét minimumra, így összerakva a minimum állapottól tudod tekerni fölfelé.

Nálam az új őrlőnél a minimumig lehet csak tekerni, az én tárcsámon 3-as van, a tiéden ahogy látom 4-es, nem tudom ezeknek van-e jelentősége.

Elvileg nem tud összeérni, le van korlátozva a menetes vájat, a régi Xsmall-omon teljesen össze lehetett tekerni, az új őrlőn már nem. De nálam így is akadozik a minimumon az őrlés, 1-esen szép finoman fut és az eredmény is jó. (Max hőfokon és 1/5 kávészemes aroma beállításon, 22 ml-t főzve 16 másodperc alatt)

(#775) coolabácsi válasza konzumpro (#774) üzenetére


coolabácsi
tag

Értem, köszönöm a segítséget :R

(#776) konzumpro válasza coolabácsi (#775) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Szívesen, egyébként szép a belseje, köszi a képet!
Elírtam, kettesen van az őrlőm, ami három kis ugrás (nálam nem 12-es a skála csak 1-től 5-ig)

(#777) oszy válasza konzumpro (#774) üzenetére


oszy
veterán

Jól értem: a kis körívnek a közepén kell lenni a fehér vonalnak? Én nem tervezem, hogy szétszedem. Még garis :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#778) konzumpro válasza oszy (#777) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Kb. így kell legyen de ha ez a középállás akkor nem sokkal több amit ki lehet csikarni mínuszban, az meg épp használhatatlan, szóval nem nagyon lehet ezeket tuningolni, ha szerencséd van jól őröl, ha nincs akkor tárcsa vagy késcsere. Alátétezni nem lehet.

(#779) coolabácsi válasza konzumpro (#778) üzenetére


coolabácsi
tag

(Max hőfokon és 1/5 kávészemes aroma beállításon, 22 ml-t főzve 16 másodperc alatt)

Itt mikortól kell mérni az időt, az előáztatás kezdetétől vagy mikor már a kávét kezdi nyomni ?
Csavartam még az őrlő tárcsán ;] kb. addig, amíg a te képeden a kék pötty van.Az eredmény nekem nagyon bejön :K ,ezt vártam mióta megvettem a gépet.

(#780) konzumpro válasza coolabácsi (#779) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem is igazán az idő a lényeges hanem a lefőzött mennyiség. 18-22ml körül szokott nekem jó lenni, de amúgy igen, amikor a pumpa elkezd működni, onnantól számolom az időt, de ez karosnál is így van, amikor a víz elindul.

Tegnap már egészen szürreális 25 másodperces 18ml-es valamiket főztem a nyomásfokozó buherálásával, de akkorákat kattan üresen a gép hogy már nem egészséges, kéne mellé egy üstdob meg cintányér is. Meg a kávé sem volt az az ínycsiklandó, besült, megégett, egyszerre volt alul- és túlkivonatolt. Szóval a jó az mindig valahol a határon van, a szétesés, felrobbanás, működés határán, de igyekezni kell határon innen maradni. :)

(#781) oszy válasza coolabácsi (#773) üzenetére


oszy
veterán

Neked is garis még a gép? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#782) coolabácsi válasza konzumpro (#780) üzenetére


coolabácsi
tag

Ok.
A nyomásfokozóval mit lehet kezdeni , a rugót lehet hézagolni pl. ?

@oszy
Garis, 4 hónapos. Ha gariztatni kell a gépet, akkor visszatekerem a kereket. :D
Addig is jókat iszok. :)

(#783) konzumpro válasza coolabácsi (#782) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Rugócsere, vagy barbár széthúzása a rugónak, de csak ha van tartalék...
Én pluszban ráraktam egy membrános SBS szelepet, hogy bonyolítsuk kicsit a nyomásviszonyokat és megnöveltem a rugóerőt 1000-1100 grammra. Jobb lenne valami igazi SBS szelep de ritkán látok csak úgy külön olyat amit be lehetne építeni mondjuk egy Minuto-jellegű gépbe. Marad a kattogás és a lassabb lefolyás miatt normálisabb kávé.
Szűkítőzni se lenne rossz de nincs egyszerű helye a fúvókának ezekben a csőkígyó bojlerekben, valami köztes tag lenne jó ahol egy 0.5-ös furat megoldaná a szűkítést.

(#784) coolabácsi válasza konzumpro (#783) üzenetére


coolabácsi
tag

Nem barbárkodok akkor :).Marad a daráló "tuning" , bőven javított az eredményen az is.

(#785) konzumpro válasza coolabácsi (#784) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A legtöbbet ez javít rajta, a másik legjobb a nyomásfokozó tuning, Xsmallnál is ez hozta meg a kávéházi élményt, a többi szertartás vagy szerencse kérdése.

(#786) oszy válasza coolabácsi (#782) üzenetére


oszy
veterán

Ki kellene nekem is próbálni, de nem merek neki fogni :) Nem vagyok láma a dologhoz. :DDD

---

Eszembe jutott valami tegnap este a darált kávé móddal való tisztítással kapcsolatban. Ha lefőzöm a kávékat, egyszerűen csak lekapcsolom az elosztót (amiben a kávégép van). Kb. 5 mp múlva vissza, és megvan a hosszú öblítés. Aztán kikapcsolom a gépet. Mi a véleményetek róla? Jobban árt ez neki, mint a darált kávés mód?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#787) konzumpro válasza oszy (#786) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nekem a hosszú öblítés se hosszú, vízcsepp nem jelenik meg a kifolyón bekapcsoláskor, csak morgolódik magában, úgyhogy főzések átmosva központi egység és tálca, utána darált módban hosszú kávé félig, amikor már tiszta víz jön leállítom, majd főkapcsolóval (vagy elosztó kapcsolóval) kikapcs bekapcs és kész.

(#788) coolabácsi válasza oszy (#786) üzenetére


coolabácsi
tag

Én nem szoktam öblíteni főzés után, hanem előtte. 1 csészét közepes mennyiségű őrölt presszóval, 2-t legrövidebb :) hosszúval szoktam felmelegíteni.Így szoktam csészét előmelegíteni, friss vizet juttatni a rendszerbe és abból főzni.

(#789) oszy válasza konzumpro (#787) üzenetére


oszy
veterán

Bekapcsoláskor elég víz mennyiség jön alapból. Tiszta víz folyik ki. Kikapcsoláskor folyik kevés. Amit kitaláltam, az jó vagy rosszat csinálok a kapcsolgatás miatt?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#790) konzumpro válasza oszy (#789) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nálam a nyomásfokozó miatt nem jön víz, ha nálad rendben van akkor jó. A kapcsolgatás nem árt, csak a kapcsolónak. :) Nálam muszáj főzés után hosszasan öblíteni mert különben bent marad sok maradék kávé a rendszerben.

(#791) BlackPriest válasza BlackPriest (#752) üzenetére


BlackPriest
őstag

megoldva, egy karbantartás után ég és föld a különbség.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#792) oszy válasza BlackPriest (#791) üzenetére


oszy
veterán

Mit tartalmazott a karbantartás? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#793) BlackPriest válasza oszy (#792) üzenetére


BlackPriest
őstag

Nem vagyok szerelő, szakszavak lehetnek hülyeségek, sorry. Szóval az őrlő szétszed, kitakarít, az őrölt kv teljes útvonala ugyancsak. A főzőegység és a tömörítő O gyűrűi kicserélve, a főzőegység szétszerelve, kitakarítva, bezsírozva ahol kell, plusz a főzőegység mozgatója kiszedve, letakarítva, bezsírozva. Vízkő miatt szól, azt most nem csináltam meg pluszban.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#794) andrasferenc válasza BlackPriest (#793) üzenetére


andrasferenc
tag

Mennyit kellett érte fizetni? Mennyi ideig tartott a szervízelés?

(#795) BlackPriest válasza andrasferenc (#794) üzenetére


BlackPriest
őstag

3ezer volt az alkatrész kb, én csináltam meg, nem volt egy óra.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#796) oszy válasza BlackPriest (#793) üzenetére


oszy
veterán

Köszi! Legalább alaposan ki van takarítva. ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#797) BlackPriest válasza oszy (#796) üzenetére


BlackPriest
őstag

nem tudom mit érdemes még megcsinálni, nagyon mást nem láttam youtube videókon sem, de nyitott vagyok a tanulásra :)

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#798) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Pár hete olvasom a topikot és meghoztátok a kedvem egy alapos takarításhoz.
Van egy kb. egy éve használtan vásárolt saeco minuto hd 8762 - es masinám,amit imádok. Heti főzőegység mosáson kívül eddig csak vízkőzelenítettem párszor.
Kávéolaj tisztító tablettát kb. 1 hete használtam először.
Most hogy [szétszedtem] mindenhol kipucoltam ég és föld lett a különbség.
A kifolyóban eszméletlen mennyiségű kosz volt.
A főzőegységet is szétkaptam, tömítést és szűrőt cseréltem, szilikonoztam.
A tanácsotokra minden este nyomom az üres hosszú kv-t, hogy sokáig tiszta maradjon.
Köszönöm nektek a hasznos tippeket!
:R

(#799) oszy válasza erzol (#798) üzenetére


oszy
veterán

Ügyes vagy! Jól tetted, hogy neki álltál. Néha kell ám ilyet. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#800) andrasferenc válasza erzol (#798) üzenetére


andrasferenc
tag

Adnál részletesebb, esetleg fényképes tájékoztatást a szétszedésről (pl. főzőegység), tisztításról?
A közölt fénykép a készülék melyik részének megbontásával járt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.