Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29351) lcee79 válasza gabber01 (#29350) üzenetére


lcee79
őstag

Ez is épphogy befér, még a hátsó részből is kell majd kivágni, mert a gyári az egy "slim szerü" képződmény volt :) Nem akartam elhinni mikor kiszedtem megnézni a helyét, hogy létezik műanyag hangszóró, de igen...
Pár hozzászólással előbb tettem is képet

És amúgy mi az a minimális erősítő ami ehhez kéne, hogy jobb eredményt érjek el?
Autós erősítőkben teljesen hiányos még a tudásom sajna ...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#29352) pps1 válasza lcee79 (#29349) üzenetére


pps1
senior tag

Ez se szar

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#29353) lcee79 válasza pps1 (#29352) üzenetére


lcee79
őstag

Elég brutálisan néznek ki :) Meg elég jó áron is vannak :)
2 héten keresztül nézegettem a boltok árait, és termékeit és végülis mindent összevetve úgy döntöttem hogy ezért az árért ez a gladen audio (régebbi nevén audio system) a legprofibb hangszórószett...
De csak újakat néztem

És továbbra is kérdezném milyen erősítőt ajánlotok?
Pl ami az audio systemhez tartozik mosconi, arról van valakinek véleménye/infója/tapasztalata?
Ezt helyben tudom vásárolni, ezért is érdekelne....

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#29354) pps1 válasza lcee79 (#29353) üzenetére


pps1
senior tag

Ez a volt Gt-Trading cég dolgozóinak gyátrmánya, akik kezei közül a Steg, Ciare, Audio System F... szériák is kikerültek. Így szar nem lehet. A mostani Audio System X-ion erősítők is nagyon jók.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#29355) pps1 válasza pps1 (#29354) üzenetére


pps1
senior tag

Hening Gladen (az Audio System vezetője) és Ivan Mosconi (volt GT-Trading) közös szüleménye a cég. Nem kínai. :)

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#29356) lcee79 válasza pps1 (#29355) üzenetére


lcee79
őstag

Az hogy nem kínai, ez is segített a választásban :)
Meg hogy kaposvári vagyok, és itt vannak a forgalmazók is :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#29357) lcee79 válasza pps1 (#29355) üzenetére


lcee79
őstag

Nézegetem az erősítőiket, de sajna elég inkompatibilisek a pénztárcámmal :)
gladen cuccok vannak már csak, amik eddig audio system néven futottak, arra már mindre az van írva, hogy nem rendelhető. és helyette jött a gladen...(legolcsóbban 57.000)
Mosconi meg eleve 70.000-ről indul...
Kissé barátságosabb áru erősítők közt kellene válogatnom,
persze minőség azért maradjon amennyire lehetséges...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#29358) pps1 válasza lcee79 (#29357) üzenetére


pps1
senior tag

Ja igen, a németek megtartották magoknak az AudioSystem márkát, országukon kívül meg Gladenként árulják a cuccokat, amik tudtommal 1 generációval régebbi fejlesztések, mint amit az AudioSystemnél lehet kapni.

Pl a Gladennél a 275c megegyezik az AS 280.2-essel, miközben az AudioSystem kínálatában már a rendesen átdolgozott 300.2 kapható.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#29359) lcee79 válasza pps1 (#29358) üzenetére


lcee79
őstag

Ezt nem tudom, de elvileg hangszóróknál új fejlesztések vannak a gladennél...
Legalábbis ez az RS széria a Radion-nak az utódja, és drágább is sajnos...
Kinézeten is változtattak, úgyhogy majd meglátjuk...
Várom már, hogy visszaszóljanak, hogy mikor jön meg a cucc :)
Mostani az siralmas... (20-as hangerő felett, már csak klattyog a repedt membrán)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#29360) pps1 válasza lcee79 (#29359) üzenetére


pps1
senior tag

Mid volt? Erősítő?

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#29361) lcee79 válasza pps1 (#29360) üzenetére


lcee79
őstag

Semmi még sajna
Csak a gyári renault cuccok... (ja meg a pio lejátszó, amit írtam is pár hozzászólással előbb..) szerintem hangszóró ilyen 500 ft-os kategória lehet :) Max annyi hogy a műanyag búra alatt talán neodimium mágnes van, mert nagyon pici, de 10 deka kb az egész hangszóró...
előről
hátulról

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#29362) icerockk válasza lcee79 (#29349) üzenetére


icerockk
tag

Na pontosan ezek azok a dolgok, amik kelleni fognak idővel :K Jó helyen vagy ;)

(#29363) adodaniel


adodaniel
őstag

Sziasztok,

2000-es évjáratú VW Polo 6N2-ben szeretném a gyári hangszórókat lecserélni, nem túl nagy rááldozással. Milyen hangszórókat + erősítőt érdemes vennem, ami már minőségbeli javulást eredményez?

(#29364) Peti66 válasza adodaniel (#29363) üzenetére


Peti66
senior tag

A "rádión" :) van legalább 1pár rca kimenet :U Az erősítőhöz...Mert,ugyan anélkül is megoldható,de úgy azért
nem az igazi. Viszont az ár,az képlékeny.Kb. 12-15 ezer-től már jó példányokból lehet választani.(hsz szett)
Ha nem akarsz "túlzásba" esni 20 körül meg lehet állni.(új)Ha sub ládát még egyelőre nem szeretnél,szerintem
akkor is érdemes beruházni egy olcsó és jó négycsatornás használt erőre.Nem vagy alig drágább használtba,mint a kétcsatornásak.Egy kis kábel,meg alubutyl flekk-ek az ajtókba és kb.50-55nél lennél subláda nélkül :) És,így gondoltál a "jövőre"...

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#29365) adodaniel válasza Peti66 (#29364) üzenetére


adodaniel
őstag

Igen, van rca kimenet. :D Subot nem akarok, nemcsak egyenlőre, szerintem ebbe az autóba soha, mert a csomagtartó így sem túl nagy. Hangszóróba ebben a kategóriában melyik márka (esetleg melyik típusa) jó?

(#29366) Peti66


Peti66
senior tag

Ami talán még érdekesebb, a Germann Maestro és az Mb Quart esete.Ha jól emlékszem 2004 vagy 2006
tájékán A MaxSonnic elvitte ill. megvásárolta a névhasználatot. Mindent vitt...azaz majdnem mindent :)
A "szürkeállomány" maradt ott helyileg németbe.És gőzerővel dolgoznak,hogy a GM-et mint márkát oda
pozicionálják,ahol egykor az Mb Quart tartozott(prémium szegmens)
Nem mellesleg, szerintem a homorú titán magasok detto mindkettő márkánál :) l"Ami jó azt ne rontsuk el"....
Vagy mégis :U :))
Ja, most látom mentek itt(is) a szigeteléses témák.Nemrég találtam"ide"..hátha érdekel mást is :) [link]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#29367) pps1 válasza Peti66 (#29366) üzenetére


pps1
senior tag

Addig is a maxsonic tulajdonában volt, csak áttették a gyártást németből távolkeletre. A német gyár dolgozói alapították a GermanMaestro-t, és fejlesztik tovább a termékeket.
Érdemes megnézni az MB Quart erősítőket. Míg Németországban volt a gyár, nem is volt nekik a hangszórókon kívül semmi, most meg kínai tömegtermelésből származó cuccokat árulnak.

Sajnos a hangszóró szettek is kb azok lesznek, ha kifut a mostani szériájuk. Nem hiszem, hogy fognak költeni a fejlesztésekre.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#29368) Peti66 válasza adodaniel (#29365) üzenetére


Peti66
senior tag

Láttam az Apródon egy bajnok kétcsatornás Macrom erőt kis pénzért. Ehhez, lehetne mondjuk ez. :) [link] Ez, így kb. egy elég jó belépőszint 20k-ért :) A kettő együtt...

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#29369) adodaniel válasza Peti66 (#29368) üzenetére


adodaniel
őstag

Köszi a tippeket, ennek a hangszórónak a 13cm-es változatához milyen vastagságú kábelt ajánlasz?

(#29370) Peti66 válasza pps1 (#29367) üzenetére


Peti66
senior tag

Ez,tényleg így helyes ahogy Te mondod :R Ez, most nagyon bejövős lenne[link] Én, már vagy egy hete agyalok rendeljem vagy ne... :U
A titán dóm miatt.valahogy A Focal Tn sorozat-ra emlékeztett..De a Focalról átnyergelők szerint ez a jobb..
A fene tudja :B

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#29371) Peti66 válasza adodaniel (#29369) üzenetére


Peti66
senior tag

A 13-as változatát még közelről sem "szagoltam".Alul nem lesz olyan telt,mint a 16-os változat esetében,de haugymond olcsósított alubutyl-al akár már csak a külső nagy teli lemezeket bevonod..máris jobb lesz,
mint a 16-os változat "szűzen berakva" :) A kábel cserével csak magasabb kategóriáknál érdemes foglalkozni.
Esetleg, Rca kábel csere szóba jöhet,mint fejlesztés.Én ezt használok[link] de a Ph-ás igazi guruk szerint ez jobb [link]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#29372) lcee79


lcee79
őstag

Ajtó szigetelése ezzel ami 2 db esetén 7112 ft, hangszóró beépítésével együtt mennyi munkadíjat jelentene tapasztalatok szerint?
Kaptam árajánlatot (12000 ft) de enyhén szólova sokallom...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#29373) adodaniel válasza Peti66 (#29371) üzenetére


adodaniel
őstag

Köszi a segítséget, nem szeretnék a 16-os miatt vágni, de lehet meggyőzöl itt még a végén. :D

(#29374) orbano válasza lcee79 (#29372) üzenetére


orbano
félisten

Ahova én járok, 20k a munkadíj/nap, ha azóta nem emelkedett...

A vér nem válik VAZZE!™

(#29375) Peti66 válasza adodaniel (#29373) üzenetére


Peti66
senior tag

Ennyiből l(20k)ez egy jó alternatíva :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#29376) lcee79 válasza orbano (#29374) üzenetére


lcee79
őstag

Hát az se kevés :)

Bár mondjuk az 1 napba sok minden belefér, ez talán nem tenne ki annyit...
Mondjuk fél napra mondhattak volna 10.000-et... De azt mondták, hogy kedvezményesen 12000
Majd még meglátom, hátha valahogy még meg tudok egyezni velük :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#29377) orbano válasza lcee79 (#29376) üzenetére


orbano
félisten

azért van mit csinálni. ajtó le, kárpit le, zsítalanítás, szigetelést belegyömöszkélni, farigcsálni, sok apró szirszar fossal szívni közben. mindezt gondosan alaposan, aztán kárpit, ajtó vissza...

A vér nem válik VAZZE!™

(#29378) lcee79 válasza orbano (#29377) üzenetére


lcee79
őstag

Renault-mat egyszer láttam szétszedve mikor ablakemelőt szerelt a szerelő
annyira nem volt vészes, végülis csak 2- kellett szedni az ajtót szinte, sok járulékos munka nem volt vele, ha jól emléxem, de már régen volt. :)
Igazából a szigetelést szeretném, de a 12.000-et nem :D

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#29379) Peti66 válasza lcee79 (#29372) üzenetére


Peti66
senior tag

Nem olcsóság,ez tény...
Orbano: Nállunk 1Kw-os rekesz továbbító motor ami cserés lett(gar nuku) bruttó 110k.És, nagyobbrészt a km/100Ft dobott rajta.A kétfős akasztói team (270km) számolt el oda-vissza :DDD A "főnökömnek "meg a szeme sem rebbent meg :F másfél óra meló...héderelve..

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#29380) pps1 válasza Peti66 (#29379) üzenetére


pps1
senior tag

Nálunk meg a klímatartály (6.000,- Ft) lett 65.000,- Ft, mert 150 Ft/Km-el számolták az utat, és az óradíjuk sem csekély, valami 14.000,- Ft. :W

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#29381) Peti66 válasza pps1 (#29380) üzenetére


Peti66
senior tag

Ez, se gyenge na :Y Klímát hogy mondod...Itt,(is)nyílt saválló bor tárolók vannak zömében...Az éltető nap
heve küldi ezerrel őket.Két szerencsétlen nitrogénes keringetős klíma volna hivatva hűsen tartani a bennük levő nedűket...De, az egyikből egy hónapja megszökött az olaj :(( Ott rohad a napon vagy 40 ezer hekto.De ,ez itt senkit nem érdekel.Az összes multi viszi mint a cukrot :DDD Szájvíznek is harmatos az a peshedt lőre :W (Caber-né Savanya)
Nos, hát igen nem mindegy,hogy a kobra melyik végén áll az ember ;]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#29382) prannk válasza pps1 (#29341) üzenetére


prannk
őstag

Hertz DCX690 et nem nyírja szerintem ki. a folyamatos terhelése 100W a max tehrelése 180w.

Codiac milyen fejegységet ajánlanál?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#29383) pps1 válasza prannk (#29382) üzenetére


pps1
senior tag

Kockásra torzított jel előbb kinyírja, mint ahogyan pislogni tudsz ;)
Loudnes meg nem más, mint kockajel.
Egy 100W-os erősítővel hosszabb élete lenne annak a hangszórónak, mint fejről hajtva...

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

(#29384) prannk válasza pps1 (#29383) üzenetére


prannk
őstag

nem akarok erősítőt! Szóval melyik pioneert ajánlod?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#29385) smiti


smiti
addikt

Na nem bírtam a véremmel. egyelőre csak a fejegységet vettem meg:

Ha nem kaptam hozzá magyar nyelvű kezelésit akkor honnan tudom beszerezni?

A hangfalak cseréje így későbbre marad, de azért gondolom jók lesznek hozzá a JBL-ek?

(#29386) Megamen


Megamen
tag

Branson X3000 vélemények?Milyen a Hifonics XXColossusII-höz képest.

(#29387) kavics325i válasza smiti (#29385) üzenetére


kavics325i
őstag

milyen jbl?

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#29388) gabber01 válasza prannk (#29384) üzenetére


gabber01
addikt

mi ez a nagy erősítőellenesség ha szabad kérdezni?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#29389) smiti válasza kavics325i (#29387) üzenetére


smiti
addikt

A gyári helyre berakható jöhet most csak számításba, ilyen JBL GT6-5 lenne a kiszemelt.

(#29390) prannk válasza gabber01 (#29388) üzenetére


prannk
őstag

Macerás. Egyszer akartam .el is mentem egy sráchoz aki vágja a témát és macerás. inkább hagyom az erősítős autóhifit. Vettem egy jobb teljesítményű 3 utas azt csókolom. Meg msot egy fejegységet szeretnék.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#29391) kavics325i válasza smiti (#29389) üzenetére


kavics325i
őstag

Annyit ér..talán. Többet nem

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#29392) smiti válasza kavics325i (#29391) üzenetére


smiti
addikt

Ennél olcsóbban lenne meg nekem. Egyébiránt mi a baj vele? Ilyen olcsóbb kategóriából mit érdemes egyébként ha nem ezt?

(#29393) gabber01 válasza smiti (#29392) üzenetére


gabber01
addikt

leginkább semmit...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#29394) gabber01 válasza prannk (#29390) üzenetére


gabber01
addikt

annyira mégse vághatta ha ennyire macerásnak tűnt. néhány kábelt kell behúzni, meg elhelyezni az erősítőt...
viszont ha nem akarsz erősítőt, sokat ne költs hangszórókra, mert ajánlhat neked akárki akármilyen fejegységet, 4x20W-nál többet egyik sem fog leadni, de inkább annyit se.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#29395) prannk válasza gabber01 (#29394) üzenetére


prannk
őstag

Nem csak a Watt miatt veszem. Mostani még mp3 at se tud játszani.. Kell egy új amibe van usb csati, mp3, bass állítás,hangzás állítás. Erre kell a fejegység. NEm érdekel mennyi wattot ad le.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#29396) adodaniel válasza Peti66 (#29371) üzenetére


adodaniel
őstag

Lehet, hogy buta a kérdés. De a beépítő keret ahhoz kell, hogy mondjuk ne kelljen vágni, hanem 13-asból csinál 16-ost pl? Csak kicsit kijjebb lesz a hangszóró? :F

(#29397) gabber01 válasza prannk (#29395) üzenetére


gabber01
addikt

én csak jó tanácsot akartam adni. vagy megfogadod, vagy nem. ezeket amúgy mindegyik tudja. nézz ki vmit ami jól fog mutatni az autóban és felesleges tovább kérdezősködni...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#29398) prannk válasza gabber01 (#29397) üzenetére


prannk
őstag

Értem! Csak hogyan kell bekötni? :D Adapterrel?

Meg hát össze van kötve a rádíó a computerrel. most ez van.

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#29399) gabber01 válasza prannk (#29398) üzenetére


gabber01
addikt

Autóhifis szakember tudni fogja mi a teendő. Ha kell a kormányról vezérelhetőség, akkor kelleni fog valamilyen adapter az tuti. Mondjuk ha nem muszáj, én össze se kötném a fedélzeti computerrel a fejegységet, minek...
De igazából teljesen mindegy, mert ha fejegységet akarsz cserélni, akkor így is úgy is meg kell oldani a bekötését, akkor meg már egy erősítőt hozzácsapni nem nagy kunszt, annak aki ért hozzá.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#29400) pps1 válasza prannk (#29384) üzenetére


pps1
senior tag

Olyant, amin nincs Loudness, superBass...

Had éljen még egy kicsit az a hangszóró.

Amúgy én Alpine párti vagyok.

"Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. A gyakorlatban... van."

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.