Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5951) Doky586 válasza dead-reforce (#5950) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Windows install menete:
- biosban (uefiben) beállítani: AHCI (nem IDE)
- reboot, bios gyors bootmenüben (F11) választod ki a pendriveot, azt ami UEFI...-vel kezdődik
- install elején a szerződési feltételek elfogadása után a speciális telepítést választani (nem a frissítésest)
- itt a cél SSD-ről minden partíciót törölni (minden adat elvész róluk) majd a maradék üres helyet megadni telepítési célnak.

Így kell(ett volna) telepítened. A boltban eleve partíciók nélkül árulják az SSD/HDD-ket. Telepítés előtt nem szabadott volna partícionálnod.

ui: biost frissíthetsz ha akarsz, az csak nvme ssd esetén kötelező előtte.

[ Szerkesztve ]

(#5952) dead-reforce válasza Doky586 (#5951) üzenetére


dead-reforce
csendes tag

Köszönöm a segítséged! :)
Nekiveselkedek hamarosan

(#5953) John Rose


John Rose
aktív tag

Sajnos én pont belefutottam egy hibás darabba, de a cserelap tökéletesen üzemel. Volt egy M3a785gxh/128m alaplapom, majd egy P67 Pro3 Se és most egy AB350M Pro4. Mindegyik teljesen megfelelt a számomra.

(#5954) dead-reforce válasza dead-reforce (#5952) üzenetére


dead-reforce
csendes tag

Sajnos továbbra is fennáll a hiba.
Félreértés ne essék,telepítettem már dvd-ről és usb-ről is... nem tudom mit rontok el egyszerűen.

(#5955) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Sziasztok

Van egy z370 asrock gaming k6 lapom.
Átköltözött a rendszer egy másik házba.

Azt vettem észre a lapon a debug kijelzőn, hogy AA van kiírva.
Nem emlékszem rá , hogy idáig láttam volna rajta ilyet...

Tudja valaki mi ez a hibakód? :U :F

(#5956) Milka 78 válasza Cobrusz (#5955) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az tök normális,no para;)

(#5957) Cobrusz válasza Milka 78 (#5956) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Szuper, már megijedtem :DD
THX :R

Van értelme felrakni a legfrissebb biost?
Nekem még a gyári van, azóta nem frissítettem.

Van valami lényegi változás? :U

[ Szerkesztve ]

(#5958) Kékes525 válasza Cobrusz (#5957) üzenetére


Kékes525
félisten

Már a CPU Microcode-ok miatt megéri. Biztonságosabb és egy picit gyorsabb.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5959) jeni


jeni
félisten

Szia!
Az Asrock Z170 Extreme 6 lapban egy HX436C17PB3K2/16 memória KIT-el sikerült valakinek 3866Mhz kihozni OC módban?
XMP profillal elsőre rögtön 3600Mhz-re állt rá minden állítás nélkül.
Ebben a memóriában a típusra rákeresve Samsung B-die chipek van.

(#5960) Milka 78 válasza Cobrusz (#5957) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Jótól kérdezed,nálam még mindíg az 1.3 van fent:D
A biztonsági mantrák nem hatnak meg és jól muzsikál/lusta vagyok megbolygatni.

(#5961) Cobrusz válasza Milka 78 (#5960) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Na mind1 lefrissítettem a 3.2-re.
Érdemi változást nem vettem észre, viszont a debug kijelző már nem mutatja az "AA" betűket.
Érdekes, na mind1..... legalább már nem kell frissítenem ha jön a 9900K ;]

(#5962) TylerDurden


TylerDurden
tag

Hali!

ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4 lapnál normális, hogy újraindításnál olyan, mintha leállna a gép, aztán beindul, 1 sec múlva leáll, megint beindul 1 sec múlva leáll, és 3. beindulásnál már elindul rendesen?

(#5963) TylerDurden válasza TylerDurden (#5962) üzenetére


TylerDurden
tag

Bekapcsolásnál is ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#5964) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

I3 8100 procim van, és egy Asrock Z370M Pro lapom.
Jelenleg így áll.Mit állítsak át? Mi az amit ilyenkor ajánlott belőni?
Ramokat XMP miatt 1.35.re vettem. Más?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5965) Milka 78 válasza TylerDurden (#5962) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Sanszosan rossz a memória beállításod. Nálam is ezt csinálta a B350 K4, Z170 K4, Z370 K6.

Ace Ventura : VCCIO és VCCSA beállítása/alulfeszelése, de isten igazából kutya baj sem lesz gyárin sem és inkább OC alatt szoktuk delejezni. Az Asrocknál a beállított érték amúgy nem egyezik a beállított értékkel így ha belevágsz akkor érdemes a H/V MONITOR-ban ellenőrizni és az értékeket a Kávés topic összefoglalójában találod.

[ Szerkesztve ]

(#5966) TylerDurden válasza Milka 78 (#5965) üzenetére


TylerDurden
tag

Már első indításnál így kezdte. (ma vettem a lapot) XMP-t kapcsoltam be, de az se nagyon hatja meg, ugyanúgy 2134 Mhz-en megy 3000 helyett.
Mit kéne állítanom?

(#5967) Ace Ventura válasza Milka 78 (#5965) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Köszönöm!
Az Offset, és a Fixed mód közül melyik mit takar?
Melyik beállítás kell nekem?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5968) TylerDurden válasza Milka 78 (#5965) üzenetére


TylerDurden
tag

2934 Mhz-et sikerült kipréselnem belőle, és megszűnt az indítási probléma.
Köszöntem a tippet.

(#5969) Milka 78 válasza Ace Ventura (#5967) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem most a cpo feszről beszélsz...oc alatt szoktunk fixet használni de ez téged nem érint. A cpu fesznél nem is nagyon babrálnék, hagynám inkább auto-n, mert nem K-s lap, nics oc, max akkor nyúlnék bele ha nagyon nem jók a hőfokok és alulfeszelni kéne.

TylerDurden : :R

[ Szerkesztve ]

(#5970) Ace Ventura válasza Milka 78 (#5969) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Köszönöm! Akkor azt hagyom auto-n.
Már csak azért sem baxtatom, mert a bios-ba továbbra sem tudok belépni, csak minden 4-5-ik indításra :)
Ez valami ismert gond asrock deszkáknál? Akkor is csak teljes bekapcsoláskor sikerül, sima újraindításkor nem.....

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5971) kory24 válasza Ace Ventura (#5970) üzenetére


kory24
őstag

Nincs be kapcsolva fast boot?

(#5972) Ace Ventura válasza kory24 (#5971) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nincsen, ezt már korábban megnéztem.
Írtam is már ide kb 2 hete, de azóta sem sikerült megoldani.
Tegnap feltettem a legfrissebb biost, de nem szűnt meg a hiba. Előző biosokkal is csinálta.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5973) Milka 78 válasza Ace Ventura (#5970) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Asrock Restart to UEFI-t tedd fel, pont erre való és működik.

(#5974) Ace Ventura válasza Milka 78 (#5973) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Jah, igen, az lemaradt, hogy azzal sem működik.
Restart után teljes fekete képernyőt ad, és aztán csak power gomb hosszan nyomással tudom a gépet kikapcsolni.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5975) Milka 78 válasza Ace Ventura (#5974) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ott akkor valami gáz van :(

(#5976) Ace Ventura válasza Milka 78 (#5975) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Annyit megpróbálok még, hogy hazamegyek, és mindent lehúzok róla.
Rádugok egy vinyót. Lehet, hogy az SSD-met nem szereti.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5977) Doky586 válasza Ace Ventura (#5976) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Legalább a 220-as madzagot hagyd bedugva.. különben tényleg nem fog menni. ;]

(#5978) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Restart to uefi program működése, vagy inkább nem működése....
[link]
Ülhetek előtte fél órát, akkor sem ugrik be az uefi.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5979) Ace Ventura válasza Ace Ventura (#5978) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Ez pedig egy sima restart [link]
Nem ajánl fel DEL gomb belépést.
Ha mégis megnyomom, akkor fekete képernyő, és nincs win betöltés.
Cmos törlés többször is volt. Nem tudom mi lehet ez.

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5980) Doky586 válasza Ace Ventura (#5979) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A bios a másik videokártyára van irányítva..

(#5981) Ace Ventura válasza Doky586 (#5980) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Ilyenről még nem hallottam, de ha ez számít, akkor a elsődleges megjelenítés PCI Expressre van állítva.
Amit mondasz az valami más beállítás lenne?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5982) Doky586 válasza Ace Ventura (#5981) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezt honnan tudod ha állításod szerint be se tudsz lépni a bios-ba..?

(#5983) Ace Ventura válasza Doky586 (#5982) üzenetére


Ace Ventura
addikt

[link]
Nem azt mondtam, hogy egyáltalán nem.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5984) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Mai napomat rászántam, hogy rátaláljak a uefi belépés hibára.
Sajnos Nvidia driver probléma lesz.
Minden belépés, restart és az Asrock restart to uefi programja is működik a 1050 gtx nvidia drivere nélkül.
Sajnos ha a drivert felteszem azonnal előjön a probléma., és nem enged be uefibe. :(

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5985) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok nem ad képet a monitor 870 extreme3 r2.0 alaplappal most szeretem volna össze rakni 20-as hiba kód van ami lehet memória :( 2db egyforma KINGSTON 4GB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KHX1600C9D3B1/4G memória modullal szeretném használni! Lehet nem jó neki ez a ram típus? :F
[kép]

(#5986) Shkiz0 válasza Rainman05 (#5985) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

01 - 54 (except 0d), 5A- 60 Problem related to memory. Please re-install the CPU and memory then clear CMOS. If the problem still exists, please install only one memory module or try using other memory modules.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5987) Sub-ZeRo válasza Rainman05 (#5985) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A ramok nincsnek a támogatási listában. Milyen cpu van a gépben? Milyen vga?
Bios reset volt már?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5988) Milka 78 válasza Ace Ventura (#5984) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem is volt ilyen frixim és nem tudok biztatót sem mondani. Próbálgatni kell a verziókat. Nálam egyszer csak eltűnt.

(#5989) TotyA_


TotyA_
újonc

Üdv olyan problémám lenne hogy kb egy hete olyat csinál a Pc-m hogy nem áll le kikapcsoláskor, plusz az összes ventilátor teljes sebességen megy bárhogy állítom a BIOS-ban, elindulás sokáig tart azóta és nem tudom mi lehet vele.
Próbáltam új rendszert, BIOS frissítést, BIOS vissza állítás semmi változás. megpróbáltam, lehúztam mindent, kipróbáltam másik táppal, SSD-vel ugyanaz olyan mintha az alaplap nem mindenhol kapna feszültséget a hátsó vetnti rá volt dugva az alaplapra, de nem ment, csak ha másikba csatlakozóra dugom venti jó kipróbáltam másikkal is, próbáltam volna alaplapi videokártyával is de nem csinál semmit el se indul még a BIOS se jött be. Az érdekes hogy miután nagy nehezen elindul utána minden ok, aztán jön a leállítás na ott megint jön a probléma mert nem áll le.
Erről a lapról lenne szó: ASRock B85M PRO4

Válaszokat előre is köszönöm

(#5990) Rainman05 válasza Sub-ZeRo (#5987) üzenetére


Rainman05
tag

Nincsenek az igaz de reménykedtem hogy nem teljes a lista van ott. A proci az AMD Athlon II X4 645 - ADX645WFK42GM van benne és videokártya az ASUS HD7750-1GD5-V2.
Bios reset volt átraktam a kis
jumpert másik állásba bár pontosan nem tudom menetén ezen kívül hogy átrakom és vissza.

(#5991) Rainman05 válasza TotyA_ (#5989) üzenetére


Rainman05
tag

Nekem ez volt Win. 10 alatt leírom mi segített nekem de lehet neked más a baj. Energiagazdálkodási lehetőségek-A főkapcsolók funkciójának megadása és ott a gyors rendszer indítás bekapcsolása elől vedd ki a pipát.

(#5992) Sub-ZeRo válasza Rainman05 (#5990) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen jumpert raktál át? Ugye nem a biosét és áram alatt volt? Mert akkor kinyírhattál valamit...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5993) Rainman05 válasza Sub-ZeRo (#5992) üzenetére


Rainman05
tag

De a bios jumpert raktam át de nem volt áram alatt mintha azt olvastam volna 5 másodpercig kel átrakni resethez.

(#5994) TotyA_ válasza Rainman05 (#5991) üzenetére


TotyA_
újonc

Azon már túl vagyunk 😤

(#5995) TotyA_


TotyA_
újonc

Mi van az ASRock-kal évek óta használom a termékeit gond nélkül, De most annyi hiba van velük mindenhol ezt olvasom. (Nálam is behalt az alaplap chip)

[ Szerkesztve ]

(#5996) Milka 78 válasza TotyA_ (#5995) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem vágom mire alapozod,de a nagykeres adatok semmi bajt nem mutatnak ( volt egy szem hibás lap revizíójuk az am4 alatt und az AM3+-os lapjai gyengék voltak) az egy szem b85Pro4 ami azért nem egy csúcstermék messzemenő következtetéseket nem vonnék le + ugye ez a mostanába dolgos sem jött át,mert ugye ez egy 2013-as tervezésű lap míg most 2018 van 1151v2 és AM4-es platformmal.;)

[ Szerkesztve ]

(#5997) F e Z o válasza TotyA_ (#5995) üzenetére


F e Z o
veterán

Hol olvastad?

H2O über alles!

(#5998) TotyA_ válasza F e Z o (#5997) üzenetére


TotyA_
újonc

Bocsi de hirtelen felindulásból elkövetett írás volt, alaplap csere lesz sajnos. Az biztos hogy ASRock lesz a következő alaplapom is.

[ Szerkesztve ]

(#5999) morgonc83


morgonc83
tag

Sziasztok. Van egy asrock z270 pro alaplapom. Van benne m.2. Wifi kártya hely.
A kérdésem hogy egy összetört tabletből kivettem egy huawei mu736 modult és ezt beletudom e tenni az alaplapba? Köszi a segitséget.

(#6000) evitiguF


evitiguF
senior tag

Sziasztok,

gépet újítottam, és lenne pár kérdésem. Az alaplap egy Z370 Taichi.
Az észrevételem az, hogy a videókártyám szépen fölé lóg a fogaskerék dizájnnak, és egymást melegítik.

Az lenne a kérdésem, hogy ha nem a PCI-E2 slotba tenném a kártyát, hanem a PCI-E4-be, akkor ugyanolyan teljesítményt kapnék?
[kép]
User Manualba nincs konkrét érték írva 1 kártya használata esetén.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.