Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5351) Komplikato válasza jeni (#5344) üzenetére


Komplikato
veterán

Bele lehet tenni videó kártyát csak kb. a teljesítmény 30%-át bukja. 4x-től már nem olyan vészes.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#5352) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Z77 Extreme 4 alaplapom van. Jelenleg a 3.1 hangrendszerem 2 jack egyesítése után a zöld csatlakozóba megy.

Viszont ha a 2 jackot nem egyesítem, egyiket a zöldbe dugom, a másikat a narancsba, Windowsban nem megy, csak a zöld. Viszont a Realtek programban a tesztnél szól mindegyik, ahogy kell. Hogyan kell megcsinálni? (egyáltalán van-e értelme, jobb lesz a hangminőség, mint a jack egyesítésével?).

15k-s Giga alaplapomban sokkal jobban szólt a mélynyomó, most nagyon torz, ugyan így, egyesített jack-el volt ott.

(#5353) F e Z o válasza RAiN91 (#5352) üzenetére


F e Z o
veterán

Szerintem ezt inkább egy hangkártyás topikban kérdezd meg.

H2O über alles!

(#5354) RAiN91 válasza F e Z o (#5353) üzenetére


RAiN91
őstag

De most az Asrock hangminőségére is kíváncsi vagyok :)

(#5355) RAiN91 válasza RAiN91 (#5354) üzenetére


RAiN91
őstag

Bocs a dupláért. Illetve a legfontosabb kérdés, hogy miért nem működik több csatornán, mit kell beállítani az alaplapon?

(#5356) Kernel válasza RAiN91 (#5352) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, mit egyesítesz ezek közül, tehát ez lenne a 3.1:

Pontosan úgy működik, hogy a Realtek-teszt meghajtja mindegyiket, de onnan kezdve már a használt program kimenetén múlik azok kezelése.

Magam például praktikus okból 4.0 quadro rendszert használok, két sztereó végfokkal.

A videók 5.1 --> 4.0 átkeverését a lejátszóprogram intézi (vagy 2.0 -- > 4.0 stb.), a kimenet pedig a PotPlayer estében választható:

Lejátszás közben Caps Lock lenyomására kiírja az adatokat, ez csak egy tesztvideó, azért 1 csatorna az input:

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5357) RAiN91 válasza Kernel (#5356) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszönöm, akkor nem valami egyszerű. Egyébként játékban működik. Youtube videó esetén pl. a böngészőben kéne beállítani, ha lehetne?

(#5358) Doky586 válasza RAiN91 (#5357) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De mit akarsz..? Jancsit és Juliskát lehet egyesíteni, de a stereo akkor is 2, és nem 3 nem 4.

(#5359) Kernel válasza RAiN91 (#5357) üzenetére


Kernel
nagyúr

Játékprogramoknál szokott lenni ilyen beállítás (már amennyit én láttam – nem sokat), ahol a hangszórókat lehet konfigurálni.

Böngésző sajnos 2.0, viszont nekem az alaplaphoz mellékelt THX TruStudio (ami a Creative X-Fi butított OEM változata), tud ilyet, hogy a 2.0 hangot automatikusan kibővíti a többi hangszóróra is, amellett a Crystalizer hangzást is biztosítja. Valamint a DVB Viewer is így megy nálam.

Pedig azt mondtam volna, hogy legjobb kerülni minden felesleges hangi beavatkozást, ez a Crystalizer mégis úgy megfogott (egyszerűen szebb lesz tőle a hang, mozi stb.), hogy erről azóta sem bírok leszokni, mióta a B75 Pro3-M megvan:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5360) RAiN91 válasza Doky586 (#5358) üzenetére


RAiN91
őstag

Azt én értem. De annak is örülnék, hogy ha a youtube zene nem csak a 2 darab front hangszórón szólna, mélynyomó nélkül. Mert most csak úgy megy, hiába 5.1.

Kernel: köszi, ezt megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#5361) Botigta


Botigta
aktív tag

Üdv,

Tudom, már őslény lap, de nem tudja valaki, hogy az N68C-S UCC BIOS-ában hogyan lehet előcsalogatni az UCC funkciót?

Köszi

(#5362) Hypnotiz3


Hypnotiz3
csendes tag

Sziasztok! A tegnapi napon vásároltam egy HDD-t! Adott egy Asrock FX 990 Extreme 9 deszka! Na most sikerült úgy belenyúlnom a biosba,hogy vissza kelett töltenem a gyári bios beállításokat,sajnos nem értek a laphoz "tudom tudom,mi a francnak nyúltam hozzá" se baj gondoltam megpróbálom,de sajnos sikertelen volt a történet! Na most... az a helyzet,hogy azóta a "3db" Satás(nem ssd nem sshd nem sata3!) HDD ből nem tudok csak egyet használni mert ha rajta lóg a másik 2 db is akkor össze vissza fagy a vasam,egy játékot nem tudok elindítani és ami a legjobb az egészben,hogy sokkal lasabb is lett a gép....bios stb.. Ez a deszka egy Hardveraprón vásárolt termék,tökéletesen működött "amíg hozzá nem nyúltam" :(( Próbáltam különböző oldalakon videókból termék leírásokból össze rakni a dolgot,de rájöttem,hogy ez nem az én asztalom!! :C Lenne itt olyan arc aki tudna nekem ebben segíteni? Kb. a biost kellene vissza állítani ugyan úgy ahogy volt. hívtam a volt gazdáját a Deszkának,de sajnos ő sem emlékszik már rá! Nagyon szépen kérnék valakit,hogy ha van egy kis ideje segítsen nekem! Ha esetleg az segítség vagy szükséges leírom a konfigot is amit be kelene állítani!! Én a HDD-k re gyanakszom és a Fast Bios Beállításra,de nekem egyszerűen nem megy,ami nem azt jelenti,hogy feladom,de tanácstalan vagyok mostmár :B Segítségetekért előre is köszönet és Üdv : :R

Máté

[ Szerkesztve ]

(#5363) jeni válasza Hypnotiz3 (#5362) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
Azt kéne tudni,hogy most melyik BIOS van és frissítés előtt meg melyik volt? Azt rakod vissza . Próbáld a 2 -vel korábbit felrakni.
Feltehetőleg nem megfelelő sorrendbe vannak választva.
Igazából csak elállítva lett vagy frissítve a BIOS?

(#5364) Hypnotiz3 válasza jeni (#5363) üzenetére


Hypnotiz3
csendes tag

Szia! elálítottam :W Isten király,hogy ilyen gyorsan írtál és nagyon szépen köszönöm,hogy ily módon segítesz! :R Szerencsére a hülye embereknek pl mint "én" volt benne egy olyan funkció "vagy valami hasonló" ,hogy Lekéri a gépem beltartalmát és ahhoz képest beállít mindent! Hihetetlen,de minden tökéletesen működik! :DDD
Az-az igazság,hogy én elég régen abba hagytam a Asztali Pc zést és nagyon sok kimaradt! Hirtelen beleugrottam egy ilyen konfigba és "köpni nyelni" nem tudok :) De jó,hogy van ez a fórum mert lehet lesznek még kérdések "reméljük nem ennyire bugyuták" :K Még egyszer :R

[ Szerkesztve ]

(#5365) Milka 78 válasza Botigta (#5361) üzenetére


Milka 78
nagyúr

(#5366) mrsitn


mrsitn
csendes tag

Új Ryzen gép összeállítása előtt állok. Tetszenek az Asrock lapok ár érték arányban.
Tudnátok olyan AB320 vagy AB350 foglalatú alaplap/RAM kombót ajánlani ami kapható,
és stabilan működik 3000 vagy 3200 MHZ-n?
2*4GB KIT kellene.

Segítségeteket előre is köszi!

(#5367) jeni válasza mrsitn (#5366) üzenetére


jeni
félisten

Itt érdeklődj!
Asus Prime B350 ezt sokan javasolják,de jók az Asrock is.
KIZÁRÓLAG B350 vagy a X370-t vedd. A B320 az felejtős és még tuningra sem jó.amúgy az egy lebutított lap.Abban az alaplapban 2400Mhz ennél nem lesz magasabb a memória freki.
ja és páros CL jelölésű memória KIT vegyél tuti alapon.

[ Szerkesztve ]

(#5368) Botigta válasza Milka 78 (#5365) üzenetére


Botigta
aktív tag

Ezt már átolvastam. Sajnos ebben nekem semmi hasznosítható információ nincs, mivel eleve nem lehet látni az UCC sort...
Hacsak ez nem:
Ne feledje, hogy az UCC szolgáltatást csak az AM2+ / AM3 processzor támogatja...

Ami jelentheti azt, hogy AM2 processzor esetén nem jelenik meg ez a funkció (most még AM2 van benne)?

[ Szerkesztve ]

(#5369) Milka 78 válasza Botigta (#5368) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Milyen proci van benne?

(#5370) Botigta válasza Milka 78 (#5369) üzenetére


Botigta
aktív tag

Athlon 64 X2

(#5371) Milka 78 válasza Botigta (#5370) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Feloldható procik.
Agena B3:
Athlon X2 7550 7750 7850 BE:
4 magosítható
Deneb
Athlon II X2 5000
4 magosítható és feloldható 6MB L3 cache
AM3: A következő processzorok AM3-asok, így tartalmaznak DDR2 és DDR3 memória vezérlőt is, tehát működnek AM3 ready AM2(+)-os lapokban is! Minden lapnál tessék megnézni a CPU support list-et (támogatott processzorok listája)!
Regor:
Sempron 140
2 magosítható
Athlon II X2 215
Cache feloldható
Propus:
Athlon II X3 425, 435, 445
4 magosítható
Deneb:
Phenom II X2 5xx
4 magosítható
Phenom II X3 7xx
4 magosítható
Phenom II X4 8xx
Cache feloldható
Athlon II X3 4XX(e)
4 magosítható és feloldható 6mb L3
Athlon II X4 6X0(e)
Cache feloldható
Ha neked nem jelenik meg az ucc akkor sanszosan nem is oldható a procid.

[ Szerkesztve ]

(#5372) Werkly


Werkly
őstag

Az alaplapra a supportban lévő összes drivert fel kell tenni vagy sem? (esetleg mik a fölöslegesek?) Köszönöm!

(#5373) Botigta válasza Milka 78 (#5371) üzenetére


Botigta
aktív tag

Köszi,
Tudom, hogy a mostani procim nem oldható,ezért akarok beújítani valamit.

(#5374) F e Z o válasza Werkly (#5372) üzenetére


F e Z o
veterán

Attól függ mit használsz. Win 10-ben alapból sok van, meg le is frissít,tehát ott nem kell leszedni.

H2O über alles!

(#5375) top3


top3
tag

Sziasztok .
Lapom : Z97 Extrem6
Gond : m2 ssd samu950 mellett üzemelt egy wd red3tb

Wd helyett jött 1 db purple 4tb és 1 db green 1 tb - mindkettő szintén wd
Indìtásnál összevesznek , hol a 2 hdd-t látom , ha lehuzom a bd irót , hol 1 hddt , hol semmi kékhalál
Boot idő m2 ről katasztrofa , kábeleket cserélgettem , nem az a gond
Fw 2.7 es az akkori legujabb , win10 pro .

Lehet hogy a 4tb zavart be - úgy mint fentebb olvastam egy samsung hdd tipus esetében ?
Köszi .

[ Szerkesztve ]

(#5376) F e Z o válasza top3 (#5375) üzenetére


F e Z o
veterán

Az m.2 ssd az ultra (32Gb/s)-os foglalatban van?A másik foglalat ugyanis osztozik némelyik sata porttal 3_4 és 3_5-tel. Kipróbálhatod, hogy a vinyókat az inteles, a bd írót az asmedia sata vezérlőre dugod vagy fordítva is akár.

H2O über alles!

(#5377) Doky586 válasza top3 (#5375) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ne a megosztott portba dugd. Mert akkor ez történik: lásd manual..

(#5378) top3 válasza F e Z o (#5376) üzenetére


top3
tag

Köszönöm az infot , 7végén reagálok .

(#5379) top3 válasza Doky586 (#5377) üzenetére


top3
tag

Szintén thx .
Ha gond marad kérdezek .

(#5380) Werkly


Werkly
őstag

Milka köszi mégegyszer a privátot is! Mint láthatod az adatlapon meglett az új gép! Szuperül megy. Még ismerkedem vele de nagyon bejön az eddigi Asus deszkák után!

(#5381) Werkly


Werkly
őstag

Z370 Taichi-nál megoldható, hogy PS/2 vagy USB billentyűzetről legyen gép bekapcsolás? kösz!

(#5382) F e Z o válasza Werkly (#5381) üzenetére


F e Z o
veterán

Szerintem csak akkor, ha hibernálod, s nem kikapcsolod a gépet.

H2O über alles!

(#5383) Kernel válasza Werkly (#5381) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezt most viszont nem értem, hogy nem tudtad kiolvasni a PDF-ből az igazságot.

Kíváncsi voltam, mert kicsit hihetetlennek tűnt, de az is, hogy mással gondoltad elolvastatni. Sőt, PDF sem kell, ha átlapozod az UEFI-t.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5384) F e Z o válasza Kernel (#5383) üzenetére


F e Z o
veterán

Annyira tetszik a magyar emberek hozzáállása a másikhoz néha. Egyébként simán lehetett volna OFF-ba tenni, gondolom ismered az a kapcsolót.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#5385) Kernel válasza F e Z o (#5384) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nekem is tetszik, amikor kényszert érez valaki, hogy beleszóljon. Képzeld, én is csak ilyen kényszert éreztem, hogy kifejezzem az értetlenségem. Mert számomra ez kvázi felfoghatatlan, soha nem kérdeznék ilyet.

Megnézem és kész. Aki meg nem tud belépni az UEFI-re sem, hogyan gondolta? Most akkor számítógéphasználók vagyunk, vagy mi?

...és igen, 2003-mas regisztrációm óta rájöttem pár dologra, azóta rengeteg ember helyett járattam csapágyasra a Google-keresőt. Csak van egy pont, amikor már betelik a pohár.

Előző pedig nem OFF, hiszen figyelmeztetésnek szántam, hogy ne higgyen neked a hozzászóló, nézze csak meg jobban, mielőtt félrevezeted. Szívesen egyébként, majd még én kérek elnézést helyetted is. Bírom az ilyet is...

Úgyhogy szerintem nekem se magyarázz inkább, ha pedig nem tudsz valamit, akkor nem kellene rossz tanácsot adni. Vagy semmi gond, előfordul az ilyen, csak legalább ne arcoskodnál mellé. Egyelőre én többet tettem az ügy érdekében, miután én elolvastam.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5386) user137


user137
őstag

HELP :(

Asrock H97M-ITX, i7-4700, 2x8GB RAM, IGP grafika, SSD, Corsair táp, Fractal ház.
Eleddig (3 éve) hibátlanul ketyeg a cucc.

Egy pár hete elkezdte azt csinálni, h csak másodikra-harmadikra kapcsol be a gép alvó módból. A fentik felpörögnek és annyi. ilyenkor kinyomtam a szemét (power off) majd vissza. Addig nem volt POST, nem töltött OS-t se.

Tegnap már egyáltalán nem kapcsolt be. CMOS elem ki, CMOS clear jumper átrak, 15 perc pihi, vissza és jó megint. Load safe defaults, reboot. Ma megint nem kapcsolt be, de most már a power lámpa nem ég, hanem villog, kb 1mp-enként ki/be. CMOS reset megvolt megint, most folyamatosan ég a power led, pörögnek a ventik, de de POST ennek ellenére már nincs. Olyan szépen lassan romlik az állapota.

ötlet vkinek? :F

(#5387) Sub-ZeRo válasza user137 (#5386) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Elsőre táp cserét néznék meg. Ha azzal is csinálja akkor proci utána.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5388) user137 válasza Sub-ZeRo (#5387) üzenetére


user137
őstag

én is erre gondolok, de fura... corsair minőségi táp. mindegy, berendeltem egy másikat. CPUból van még egy i3-asom talonban, RAM is akad még. alaplapot nem szívesen cserélnék ;] :W

[ Szerkesztve ]

(#5389) Sub-ZeRo válasza user137 (#5388) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

corsair minőségi táp

Gyerekek ezt el kell felejteni, ha minőségi táp van a gépben akkor annak nem lehet baja, nem dögölhet meg stb... Máshol is olvastam, hogy a srác úgy kezdte, hogy minőségi táp van a gépben, biztos hogy nincs neki baja, nem az a rossz.. De lehet neki baja. Nekem egy I Aréna van benne amit 4 hónapja vettem, de lehet jövőhéten már nem bírom bekapcsolni a gépet... :U
Na mindegy. Bocs. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5390) user137


user137
őstag

jó na, úgy 15 éve építgetek gépeket, de tápom még nem halt meg (még a gagyikínai Vargáné sem). pláne úgy, h kb 20% terhelésen ketyeg és nem megy a gép állandóan. most utánanéztem és 4 éve vettem a tápot, úgyhogy biztos ami sicher berendeltem egy másikat.

buta az asrock lap egy picit, a gigabyte-okon legalább van egy boot szekvencia jelző 2-számjegyű cucc, amiből lehet következtetni arra, h hol akadt el a POST processz. Az AsRockon semmi nincs gyárilag :(

a 4. generációs LGA1150-es lapot azért remélem nem kell majd cserélni, mert akkor ugrik minden (alaplap, cpu, ram), amihez most igazán nincs "kedvem".

[ Szerkesztve ]

(#5391) Kernel válasza user137 (#5390) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az adott esetben szerintem semmi információértéke nem lenne, hogy hol akad el. Hasonló, mint amikor sokan úgy szeretnének javítani TV-t, hogy majd a hibakód (LED-villogás) megkeresi helyette a hibát.

A leírt jelenség elkóhibára utal, ami lehet a tápegységben vagy az alaplapon. Utóbbi ma már szilárd elektrolitos szokott lenni, azzal nincs tapasztalatom, de annál nincs száradási folyamat elvileg, ha már úgyis száraz. Szétrobbanhat esetleg, ha olyan, mint régen a tantálkondik.

Tehát én nyilván kapnám szét a tápegységet javításra, méghozzá nem is merném tovább így használni.

Túl sok ilyen készüléket láttam már, amit a tulajdonos addig kínzott, hogy egyszer csak nem indul már egyáltalán. Vagyis jól kiszúrt magával is, meg velem is, mert amikor a döglődő tápegység agyonvág további áramköröket, azzal több a munka, többe is kerül a javítás.

De ha ezt nem mindig lehet érvényesíteni (pl. egy TV-javításért nem lehet annyit kérni, ami már gazdaságtalan), akkor csak én szívtam vele többet, mert a tulajdonos nem fordult időben szakemberhez.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5392) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Sajnos úgy tűnik, hogy én is belefutottam az ASROCK AB350M Pro4 + Ryzen 5 1600 rossz kombójába.
Memóriákat teszteltem, hibátlanok. Cseréltem tápot. Új W10, legfrisebb BIOS (béta is), csatlakozók ellenőrzése, memóriák áthelyezése. Sajnos a probléma még mindig fennáll.

3 hónapig nem volt gond, 2 hete jött elő.

- A gép fagy / újraindul random
- Néha, (nem mindig) bizonyos eseményekre lefagy ( Photoshopban egymás után layer törlésnél, játékban "portálra kattintáskor"..)
- Néha csak a "monitorkép" fagy be, hang megy tovább. hangerőt például tudok állítani
- Fagyás után előfordul, hogy csak második, harmadik restartra jön be a BIOS.

Mit lehet tenni? Valaki cseréltette már gariban a lapot ilyen indokkal?

(#5393) jeni válasza r6man123 (#5392) üzenetére


jeni
félisten

A memória beállítások és az időzítései?

(#5394) r6man123 válasza jeni (#5393) üzenetére


r6man123
senior tag

Kb 5 perce ezzel a beállítással fagyott le (G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3000MHz CL15 KIT F4-3000C15D-16GVGB)

XMP 2.0
2400 mhz
15-16-16-35 1,35V

(#5395) djculture válasza user137 (#5386) üzenetére


djculture
félisten

Húzd le a ház kapcsoló vezetékeit és próbáld manuálisan egy csavarhúzóval összeérinteni a két érintkezőt. Ha rendesen indul akkor már tudod mi a baj.

[ Szerkesztve ]

(#5396) jeni válasza r6man123 (#5394) üzenetére


jeni
félisten

érdekes
mert 2400Mhz 1,2v feszen kellene mennie
simán XMP nélkül se jó?

[ Szerkesztve ]

(#5397) dugo_ válasza r6man123 (#5392) üzenetére


dugo_
veterán

Melyik verziód van? A tavaly év végén kijött 1.01-es változat gyári hibás, sorra halnak le.
Mehet garanciába és kérj levásárlást, mert egyelőre nincs róla hír, hogy javították, fogják-e.

A ATX változatot nem érinti, vagy esetleg át kell nyergelni más gyártóra.

[ Szerkesztve ]

(#5398) r6man123 válasza dugo_ (#5397) üzenetére


r6man123
senior tag

Köszi!
[Ez a verzióm van.]

Esetleg az ASRock hazai forgalmazójához van valakinek közvetlen kapcsolata? Az Ipont-tól rendeltem az alaplapot, de nincs garifutár, plusz én szereltem össze a gépet, szóval plusz költségek hada jönne velem szembe, holott szerintem a forgalmazó tudja, hogy gáz van :(

Plusz az IPon 15 munkanapot ír a kivizsgálásra, szerencsére munkára használom a gépet... :)

(#5399) Hunter2 válasza Sub-ZeRo (#5389) üzenetére


Hunter2
addikt

Az I Arena egy rakás sz*r, szóval annál nem lenne meglepő ha nem kapcsolna be. :D
A Chieftec se olyan mint 15 éve volt.

[ Szerkesztve ]

(#5400) user137 válasza djculture (#5395) üzenetére


user137
őstag

érintetlenül megy a teljes setup 3 éve, szóval a kábelek biztos jó helyen vannak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.