Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5101) betyarr válasza Milka 78 (#5100) üzenetére


betyarr
veterán

köszi!

azt vajon tudni,hogy a 2400-as ramokat kezeli-e a bios frissítést követően?
csak azért kérdem,mert ez a lap tuti kezeli és reménykedem,hogy ez is kezelné.

(#5102) Milka 78 válasza betyarr (#5101) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Tudnia kell,mert ez a Kaby procik szolgáltatása amit az Intel szabott meg.Mondjuk az már érdekesebb,hogy a R.3-ban nincs 2400-as memória a qvl-ben.Jó lenen ha írnál erről pár szót ha ezt a lapot választod,mert érdekelne engem is :K

[ Szerkesztve ]

(#5103) djculture válasza jeni (#5097) üzenetére


djculture
félisten

szerintem vga is lehet, a 7xxx sorozat már meg ette a kenyere javát és hullanak is szépen.

[ Szerkesztve ]

(#5104) betyarr válasza Milka 78 (#5102) üzenetére


betyarr
veterán

igen,azon én is meglepődtem,hogy a hivatalosan teszteltek között nem szerepel 2400-as.na,nem baj.majd kérek összeszerelést és tesztelést nemcsak a bios upg miatt,hanem a ram miatt is.
majd jelentkezem,ha kiderült vmi. :R

(#5105) Milka 78 válasza betyarr (#5104) üzenetére


Milka 78
nagyúr

:R

(#5106) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!

Kérdésem a következő:
Ugyebár nemrég gondolkoztam rajta,hogy ha csak ssd van a gépbe gyorsabb a betöltés,mintha hdd is van rajta.
Mert a biosz vár a hdd-k felpörgésére,és csak utána kezd el tölteni ssd-ről rendszert.
Ki lehet valahogy kapcsolni ezt a felpörgésre várást?

Avatar

(#5107) arabus válasza GAbre (#5106) üzenetére


arabus
addikt

Valószinüleg ugy ha dinamikus kötetté alakitod át.
(nem bootolható).

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#5108) Kernel válasza GAbre (#5106) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, hogy a felpörgésre vár vagy az olvashatóságra, de egyébként az adattároló fajtájánál azt is be lehet állítani, hogy HDD vagy SSD.

Ha ebből nem tudja az alaplap értelmezni, akkor másból sem.

https://pcforum.hu/tudastar/108158/asrock-fast-boot-funkcio-nem-mukodik

A fenti link kiegészítéseként:

http://www.asrock.com/feature/InstantBoot/index.hu.asp

Bár utóbbit én is próbáltam valamikor, sok értelmét nem láttam.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5109) GAbre válasza Kernel (#5108) üzenetére


GAbre
veterán

Hát a fast boot,meg ultra fast boot,csak kikapcsolja a bioszba belépési lehetőséget,illetve usb-ről való bootolást.
Kicsit javít rajta,de ha nincs bekapcsolva és sokkal hamar lép túl bioszon vinyók nélkül.
Akkor nem hiszem,h sok érdemi jelentősége van.

Igen be lehet álíítani,hogy ssd,össz-vissz 1ik vinyómnál.
A másiknál és ssd-mnél nincs ilyen varia.Ugyanaz a fajta hdd-k vannak(szinte tipusra,vagy tipusra,most meg nem mondom).

arabus:
Át lehet konvertálni,de az windows dolog,hogy ő hogy látja,és ha ki van kapcsolva bioszból,minden másodlagos boot,csak ssd-ről bootolhat(akkor elvileg meg se kell néznie,h mi van ssd mellett), nem hiszem,h bármit érne.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#5110) Kernel válasza GAbre (#5109) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez nem ennyire egyszerű. Az UEFI által biztosítható gyorsabb gépindítás csak GPT lemezen működik, amihez az MBR-alapú lemezt teljesen törölni kell, tiszta lapról indulni.

Ezután az EFI-firmware a lemezre (SSD-re) telepítődik, a klasszikus BIOS szerepét részben átvéve.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5111) Doky586 válasza Kernel (#5110) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy legyen egy valós kép is, ne csak egy vacak kereséses fotó...


Szóval a win10 3db (vagyis 4db) partíciót hoz létre telepítéskor alapból.

(#5112) pingwin92


pingwin92
aktív tag

Üdv!

Tudja valaki, hogy az ASRock H61M/U3S3 alaplapon mekkora a maximálisan megengedett procihűtő súly?
A hivatalos honlapon nincs benne se a specifikációkban, se a használati útmutatóban, se a GYIK között.

(#5113) jeni válasza pingwin92 (#5112) üzenetére


jeni
félisten

Mindig az a jó ami rá szerelhető. Súlyban nem szoktak megadni,hogy mit bír el egy lap? A súly megadás csak hűtőn szokott lenni. Ami márkától és típustól független.

(#5114) pingwin92 válasza jeni (#5113) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Wut? :F

Ezt most nem nagyon érten.
Nem az alaplap súlya érdekel, hanem, hogy elbír-e egy 670g-os procihűtőt.

(#5115) Doky586 válasza pingwin92 (#5114) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Fekvő alaplapon mondnuk 35kg hűtőt elbír.. ;]

Van ilyen :F

(#5116) jeni válasza pingwin92 (#5114) üzenetére


jeni
félisten

Azt írtam előzőleg, hogy nem a lap függvénye, hogy mennyi Kg-s CPU hűtőt bír el az Asrock alaplapod.
Az is tény,hogy nem mindegy milyen felfogatása van a hűtőnek.
Fekvő helyzetben pl. egy HTC házban többet bír el egy lap! Álló helyzetben már nagyobb a súlya oldalra is, akkor a nehézségi erő nem csak lefelé hanem oldalra is hat!

(#5117) FIDOKA40


FIDOKA40
csendes tag

Sziasztok. Kérlek segítsetek! Van egy P45TS lap ddr2 16gb ddr3 8gb támogatással.csak ddr2 vel teszteltem de sehogy nem működik duálban.a bal oldali aljzatokban nem érzékeli a modulokat(két egyforma 4gb Samsung alaplap leírás szerint támogatott). Másik érdekes dolog,hogy win 7 32 és 64 bit alatt 2,93 gb fehasználhatóságot jelez a rendszer ha a jobb oldali aljzatban van a 2*4gb ram.próbáltam 2*2gb gskill 800 mhz rammal is de csak Single "csöcs" :) előre is köszönöm!!

(#5118) jeni válasza FIDOKA40 (#5117) üzenetére


jeni
félisten

Helló!
A memória a támogatottság listájában biztosan benne van?
BIOS frissítés?
Lehetséges az adott másik modul foglalat hibás!? Amúgy 64 bit alatt 3,8Gb kell látnia a másiktól függetlenül.

(#5119) FIDOKA40 válasza jeni (#5118) üzenetére


FIDOKA40
csendes tag

Szerepel a támogatott listában legfrissebb bios van rajta 1.70 kipróbáltam e8400 procival módosított xeon biosszal L5420 és e5430 procival.64 bit alatt 2.94gb lát a rendszer. A képek mellékelve :R

(#5120) jeni válasza FIDOKA40 (#5119) üzenetére


jeni
félisten

A gépeden ott van a 8GB de a Windows csak 3-t lát. Tehát érzékeli is. Ezt a Windows memória kezelőjében kell engedélyezni a többit hozzá. Amúgy a BIOS ott szerepel a 8GB ram? Szerintem igen. Itt biztosan a szoftveres letiltást kell feloldanod!

(#5121) FIDOKA40 válasza jeni (#5120) üzenetére


FIDOKA40
csendes tag

Igen a biosban látszik a kettő db 4gb modul.segítenél hogy lehet elővarázsolni szoftveresen? :R

(#5122) jeni válasza FIDOKA40 (#5121) üzenetére


jeni
félisten

Itt írnak erről

Van itt egy PDF fájl erről is

[ Szerkesztve ]

(#5123) FIDOKA40 válasza jeni (#5122) üzenetére


FIDOKA40
csendes tag

Megtaláltam,köszönöm a segítséget!!!kellemes hétvégét!

(#5124) Grass


Grass
aktív tag

Sziasztok,
Most pakoltam össze a gépet ami egy ASRock 1151 B250M-HDV alaplapon fut. Van benne VGA is. (GTX 1050). Az elsődleges monitort a VGA-ra kötöttem feltettem a Windowst (10), minden rendben. A másodlagos monitornak csak DSUB csatlakozója van, amit nem tudok VGA-ra kötni, ezért az alaplapra csatlakoztattam, viszont a rendszer nem érzékeli. Mi lehet a gond? Hogy tudom ezt a problémát kiküszöbölni.
Előre is köszönöm a segítséget.

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#5125) Doky586 válasza Grass (#5124) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Semmi gond.
- vagy veszel másik monitort (másodlagosnak) amin van hdmi/dvi/dp
- vagy kiveszed a VGA kártyát..

[ Szerkesztve ]

(#5126) Grass válasza Doky586 (#5125) üzenetére


Grass
aktív tag

Közben sikerült megtalálnom a megoldást. Ha külső VGA-t teszek az alaplapba, akkor az automatikusan letiltja az alaplapi vga-t, aminek a használatát a bios-ban tudom engedélyezni.

Köszi Doky, azért a te megoldásod sem rossz.

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#5127) jeni válasza Grass (#5126) üzenetére


jeni
félisten

A másik megoldás, hogy átalakítót teszel a VGA kimenetre.

(#5128) kamerad


kamerad
csendes tag

Üdv!
Asrock fatal1ty z97x lapom van 4790k procival. A kérdésem az lenne,hogy tudnám a Vcore-t adaptiv módban állítani? Jelenleg 1,250V. Override módban tudom fix értékre belőni, és offset eltolás is működik ha beállítom. Adaptivban viszont marad a gyári 1,250. Valamit nem jól csinálok? Nem vagyok egy nagy "tuningos" játékra használom többnyire.

(#5129) brugo


brugo
aktív tag

Helló,

Nem indul a gépem csak töbszöri nyomogatásra . Ezt okozhatja az alaplap lemerűlt eleme ?
ASrock B75M-DGS

(#5130) Fred23 válasza brugo (#5129) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem táp lesz.

(#5131) brugo válasza Fred23 (#5130) üzenetére


brugo
aktív tag

Én is arra gondoltam kiszedtem, szétszedtem nyáklap szintig végigmértem az alkatrészeket de sehol semmi, majd müterheléssel kipróbáltam ( ezzel kellett volna kezdenem) és szépen megy a tápnak semmi baja ( Antec VP350P ).

(#5132) Fred23 válasza brugo (#5131) üzenetére


Fred23
nagyúr

Készenléti körnél sincs púpos kondi? Csak mert szerintem egy lemerült elemmel is simán el kéne indulnia.

(#5133) djculture válasza brugo (#5129) üzenetére


djculture
félisten

Szia a ház power csatiját leszeded az alaplapról és bekötöd helyette a resetet (gondolom van a házon reset gomb) és azzal kipróbálod indul e rendesen. Gyakori hogy sz@r a power gomb mikrokapcsolója..

[ Szerkesztve ]

(#5134) brugo válasza djculture (#5133) üzenetére


brugo
aktív tag

holnap megprobalom. Ez a tartalek gepem volt alig hasznaltam a 3 ev alatt amiota megvan havonta 1x kapcsoltam be a frissitesek miatt . Ezt csinalta : nyomom semmi, nyomom megy 4 masodpercet leall , nyomom beindul megy tokeletesen csak a BIOS beallitasokat szetbarmolta peldaul a proci venti maximumon van de tokeletesen megy mig le nem kapcsolom .

(#5135) toto111


toto111
tag

Sziasztok!
Megszeretném kérdezni hogy valakinek van e Asrock AB350M PRO4 lapja ryzen 7 1700 társoságában ,ha igen lenne egy kérésem . meg tudná-e mondani milyen beálításokat használ és hogy azokat hogyan és hol lehet beálítani a biosban.
Előrre is köszönöm . Üdv : Tamás

MSI B550 Tomahawk , Ryzen 7 5700x, Corsair Vengeance LPX 32GB (2x16GB) DDR4 3600Hz C16 ,RX 7800XT

(#5136) #16939776 válasza Hólyagovics (#5032) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az 1x-es slot-ok, és az M.2 slot a sávszélességet a PCH-n keresztül kapják, ami DMI 3.0(4x pci-ex) kapcsolódik a CPU-hoz. Amint beledugod az M.2-es ssd-t az a 4-ből 2 sávot felemészt, így csak 2db 1x-es pci-ex portot enged használni, annyira marad sávszélesség.

(#5088) kenedko: ezt sajnos bármi okozhatja: driver (akár hálókártya), PCI-expressz energiagazdálkodása, CPU energiagazdálkodása, HDD energiagazdálkodása, rossz ram beállítás, gyenge táp.

Ebben a sorrendben kellene kizárni a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#5137) #16939776 válasza pingwin92 (#5114) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezt olvasd át : [link] 38. oldalon lévő táblázat utolsó sorában max. 500g. ban határozza meg.

Ha nem egy járműbe építed be, ahol elég komoly erőhatások érhetik, akkor szerintem nem lesz probléma a plusz 170g-ból.

[ Szerkesztve ]

(#5138) pepexyvz


pepexyvz
tag

Sziasztok!

Asrock H97 Pro4 alaplap van a gépünkben itthon. Közvetlen csatlakozik hozzá a netkábel,eddig nem volt és így nincs is gond a netezésse.
Vettünk egy Tenda ac9 ac1200-as routert. He ebbe csatizzuk a netkábelt a gép helyett, a telókon lehet netezni, de a gépen nem. A gépen akkor sem, ha a routerhez tartozó kábellel összekötjük a Pc-t.

Lehet ez alaplaphiba? Létezik-e olyan elosztó kábel, amiről egyszerre a gép, meg a router is kapja a jelet?

Esetleg olyan kütyü a pc usb-jébe dugva, amiről vezeték nélkül lesz net. Oprendszer a gépen Linux Mint

Köszönettel a segítséget!

(#5139) Kernel válasza pepexyvz (#5138) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem lehet alaplaphiba, miután működik a LAN-bemenet. Ha az hibás lenne, akkor egyáltalán nem működne (villámlás szokott okozni olyat).

Szerintem inkább a megfelelő Linux topikba tartozna ez a probléma.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5140) pepexyvz válasza Kernel (#5139) üzenetére


pepexyvz
tag

Ezt azért kérdeztem, mert tegnap a pc boltba voltam a gondommal, és ott mondták valószínű ilyen hiba, be kellene vinnem átvizsgálni. Nem akartam elhinni, mert akkor miért van net közvetlenül a kábelről. Úgy vélem nem netképes az alaplap vezték, vagy usb-s adapter nélkül. Ez lehet?

(#5141) Kernel válasza pepexyvz (#5140) üzenetére


Kernel
nagyúr

Úgy vélem nem netképes az alaplap vezték, vagy usb-s adapter nélkül. Ez lehet?

Anélkül tényleg nem netképes. De nem tudom értelmezni, hogy ez miért kérdés?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5142) pepexyvz válasza Kernel (#5141) üzenetére


pepexyvz
tag

Nem vagyok egy nagy szaki. :B
Vezetéken át van net a pc-n, vezeték nélkül a Ruoter-ről nincs net. Akkor sincs ha a Routertől vezetéket csatolom a Pc-hez. :W :W
Ez e nagy gondunk. Mi a teendő? Esetleg usb-s hálókártya? :U
Köszönjük!

(#5143) Walter_White válasza pepexyvz (#5142) üzenetére


Walter_White
senior tag

Javíts ki ha rosszul értelmezem. Van a Szolgáltatód által adott Modem, amiből jön az UTP kábel, és azzal tökéletesen viszi a gép a netet. De Te közbeiktattál egy Routert, majd a Modembol jövő UTP kábelt bedugtad a Router Wan portjába, és a Lan portot összekötötted a géppel, és ugy sem akarja vinni a netet, ugye?
Am a PC USB-be csatlakoztatott WIFI modult lehet kapni, de itt szerintem a gépen lévő hálókártyával lehet gond szoftveresen, ugye a Router tök más IP-t oszt le a gépednek, lehet hogy ez az amit nem tud ugymond kilőni a Linix, és hiába dugod be a netkábelt a Routerből, a Modem IP-jét érzékeli, de azzal nem tud mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#5144) Kernel válasza pepexyvz (#5142) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez e nagy gondunk. Mi a teendő? Esetleg usb-s hálókártya?

Ahogy már említettem: Linux topik, tanácskérés, szerintem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5145) pepexyvz válasza Kernel (#5144) üzenetére


pepexyvz
tag

Volt már a Linux fórum is, semmi....

(#5146) pepexyvz válasza Walter_White (#5143) üzenetére


pepexyvz
tag

Nincs modem kezdetek óta (DIGI), egyből a pc-be ment, megy a vezeték.
Volt nálam most 2 napig új Wifi usb modul, de nem működött. Írtam a gyártónak adatokat megadva, azt válaszolták, a Linux kernel magasabb száma miatt nem működhet.

[ Szerkesztve ]

(#5147) pepexyvz válasza Walter_White (#5143) üzenetére


pepexyvz
tag

Kifelejtettem, hogy a hálózati kábel a pc-be lévő "Intel-Gigabit-Ethernet feliratú kis dobozba megy bele. Ezen még van 2 usb aljzat is.

(#5148) Doky586 válasza pepexyvz (#5147) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

és ennek mi köze az ASRock lapokhoz..???

Egyszerűen csak félredugtál... A hálózatos topikok valamelyikében megmondják mit hova kell dugnod. :K

(#5149) pepexyvz válasza Doky586 (#5148) üzenetére


pepexyvz
tag

Ezt a PC-t én raktam össze új, válogatott kellékekből kb 5 éve. Értek rég az ilyenekhez, a Router új amivel elakadtam.
Fentebb írtam, hogy a Pc-s boltba említették, baj lehet az alaplappal, ezért kopogtattam be ide.

[ Szerkesztve ]

(#5150) Doky586 válasza pepexyvz (#5149) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ez az! Ezért kérdem hogy ennek mi köze az ASRock lapokhoz..???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.