Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5701) Kékes525 válasza whatnot (#5700) üzenetére


Kékes525
félisten

:K Én tegnap ki is próbáltam. Asmediaára voltak a merevlemezeim beállítva és az Intelre tettem át, amikor meglepődve tapasztaltam, hogy a BIOS nem látja őket. Kénytelen voltam másik Intel helyeket választanom és akkor olvastam a leírásában, hogy miért nem ismerte fel a BIOS.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5702) Franko49


Franko49
tag

Üdv!

Valaki tud segíteni nekem Z370 Taichi lap kapcsán?

Valamiért nem tudom beállítani az XMP-t. Alaplapon a gomb On-ra van állítva. Biosban is próbálkoztam számtalanszor. F4-4133C19D-8GTZ TridentZ 2x4GB. Elvileg 4133-on kellene működnie XMP-be, de ha bekapcsolom, ha ki van kapcsolva, ha manuálisan próbálok órajelet , feszültséget állítani, mindig visszadobja 2133-ra. A modulokat is próbáltam sokféleképp pakolni, de mindig ugyan az. :W Bios P1.8, tehát a legújabb.

(8600K, 970EVO, Seasonic Platinum)

(#5703) F e Z o válasza Franko49 (#5702) üzenetére


F e Z o
veterán

2 modul esetén A2 és B2-ben legyenek a ramok. Manuálisan lődd be neki a feszültséget és az időzítéseket, majd 2400-ről emeld az órajelet, s nézd meg mennyi az az órajel, ameddig stabil. A 4133MHz ramok esetében már erős tuning kategória.

H2O über alles!

(#5704) Franko49 válasza F e Z o (#5703) üzenetére


Franko49
tag

Problem solved! Ezer hála. :R

A modulok jó helyen voltak. Ott volt a bibi, hogy mindenhol azt olvastam először órajelet emelünk, utána feszt, ami ugye alap helyzetben auton van. Tehát amikor emeltem az órajelet valamennyit kellett volna hozzá tenni gondolom, amit nem tett meg, ezért a legkisebb emelésre sem reagált. Felraktam 1,38V-ra,lépésenként emeltem a MHz-t. 4100 már nem ment neki proci emelése mellett sem. 4000-ig bírja 1,3 volton proci alap órajele mellett. Rövidke 10 perces teszten stabilnak bizonyult Prime95 alatt. Majd ráeresztek egy komolyabb tesztet is.

Érdekesség a Z370 Taichi lap kapcsán, hogy biosban a CPU hőmérséklet 46-51 *C, míg win alatt több progival is vizsgálva 28-33 *C.

(#5705) Milka 78 válasza Franko49 (#5704) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Minden deszkánál így van már vagy ezer éve.Bios/uefi alatt nem működnek az energia sémák és full órajelen/feszen megy a proci.

(#5706) IamSociopath


IamSociopath
aktív tag

Sziasztok, kellene pár gyors infó!

Vagy 15 éve Asus és GB lapokat használok, de kezd betelni a pohár. Nagyon tetszik az ASrock deszkáknál a különböző minőségű alkatrészek kiemelése és az árazás is, ezért nyitok az irányba.

A bátyám irodába kéri a gépet ahol esetenként elég komoly videokártya használat is lesz, ezért amikor sima irodai funkciókra van használva a gép szinte teljes k*ssban kellene lennie. Amikor pedig alá gyújtanak akkor normálisan hűtenie.
Alapesetben Asus deszkával csinálok ilyen félpasszív konfigot, mivel gyári rpm alá lehet vele szabályozni a ventilátorokat.Ami nem kell pedig ki lehet vele kapcsoltatni stb. Kerülném a speedfant és a hasonlo megoldásokat folyamatos problémák miatt.
Nekem pl 180 rpm en mennek a ventik alapból (gyári érték kb 450-1500) az asus fan xpertjével, tökéletesen hangtalan.

A kérdésem amire nem találok választ az, hogy az asrock fan kezelőjében, gyári érték alá lehet e vinni a ventilátorokat rpm irányítás közben? Ki lehet kapcsolni ami nem kell? Lehet szenzort választani ami alapján vezérli az egyes ventilátorokat? Nincs tapasztalatom a márka desktop lapjaival kapcsolatban ezért kérdezlek titeket.

A deszka:
X470 Master SLI
[link]

Köszi, üdv: IS

(#5707) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Van egy Asrock X370 Pro4 alaplapom, vadi új setup, Ryzen 2400G 8GB DDR4 3200MHz, Samsung 850 EVO 120G SSD.

Egy olyan problémám lenne, hogy nem működik Ultra Fast Boot. Pedig elvileg minden adott hozzá, a Windows UEFI módban van telepítve, boot order megfelelő, az integrált Vega11 támogatja az UEFI/GOP-ot (GPU-Z szerint), mégis amint kikapcsolom a CSM-et, onnantól nem bootol be, újraindul és visszadob a BIOS-ba. Bárkinek van bármi ötlete?

Lehetséges, hogy VGA porton keresztül nem szereti? De próbáltam HDMI porttal is, akkor se indult el. Lehet ezeknek egyáltalán köze hozzá? Egyéb eszköz még 2 vinyó van a gépben.

Előre is köszönöm.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#5708) Doky586 válasza racskobalazs (#5707) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miért akarod használni a "Ultra Fast Boot"-ot..?

(#5709) IamSociopath válasza racskobalazs (#5707) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Na ez tök jó alaplap :D Nézd már meg nekem légyzsives a ventilátor kezelést :DDD

(#5710) Sub-ZeRo válasza racskobalazs (#5707) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ultra fast boot csak windows 8-con van. Nekem 10 alatt sem tölt be az ultra.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5711) Doky586 válasza racskobalazs (#5707) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha lehúzol minden más lemezt (a bootlemezen kívül) akkor indul a gép Fast Boot NÉLKÜL..?

Mutass egy pontosan ilyen képet a lemezkezelőről. [kép]

Nekem még a sima fast se tetszik mivel elvesztem vele a pendrive rendszer-javító toolokról való bootolás és a (uefi)biosba való belépés lehetőségét is.

[ Szerkesztve ]

(#5712) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Közben még annyira rájöttem, hogy amint kikapcsolom a CSM-et akor semelyik drive-ot nem látja.
De amint visszakapcsolom a CSM-et rögtön minden teljesen jól működik.
Arra is gondoltam, hogy az SSD valamiért nem szereti az UEFI-t de firmware update nincs rá, próbáltam úgy telepíteni a windows-t, hogy teljes mértékben uefi és csm disabled, de amint a telepítő végigment, nem bootolt be a rendszer mindaddig amíg a csm vissza nem lett kapcsolva.

Kért képet csatoltam.

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#5713) Doky586 válasza racskobalazs (#5712) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor a kérdések újra:

Miért akarod használni a "Ultra Fast Boot"-ot..?

Ha lehúzol minden más lemezt (a bootlemezen kívül) akkor indul a gép Fast Boot NÉLKÜL..?

A képről lemaradt a legördülő menü. Nem véletlenül kértem ugyanilyet. De mostmár ne csinálj újjat, ezen is elég info szerepel.

+1 bónusz kérdés: bootsorrendben ugye a Windows Boot Manager szerelel az 1. helyen?

Ha a lemezek a (uefi)biosban sem látszanak az rossz jel.. :))

[ Szerkesztve ]

(#5714) sajog159


sajog159
aktív tag

Sziasztok!

Kissé zavarban vagyok. Nem rég összeraktam egy gépet az Asrock H110M-HDV R3.0 lappal és speckó alapján úgy gondoltam a LAN feltekerhető 1Gbps-ra:

Valamit félreértettem és nem lehet felmenni 100 Mbps fölé?
Kell valami más adat is a gépről?

Előre is köszönöm!

(#5715) Doky586 válasza sajog159 (#5714) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mibe dugtad a túlvégét?

(#5716) sajog159 válasza Doky586 (#5715) üzenetére


sajog159
aktív tag

Huawei GE kimenete UTP 5e kábellel (kb. 10m) van összekötve alaplap bemenettel,

Ez volt a kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#5717) Doky586 válasza sajog159 (#5716) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor dugd össze valami mással, másik kábellel.
A próbához még win sem szükséges, a csatlakozó zölden világít gigánál, sárgán száznál, sehogy 10M-en; a másik meg villog adatátvitelnél (talán sárgán).

(#5718) sajog159 válasza Doky586 (#5717) üzenetére


sajog159
aktív tag

úgy érted az alaplap bemenetnél. ez most sárga.
Másik kábel kissé macerás most, a CAT 5e falban van. gépet át kell cipelnem és 1m-es UTP Category 5.

Majd később

(#5719) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

A színek itt vannak. [link]

(#5720) sajog159 válasza gyulazsolti (#5719) üzenetére


sajog159
aktív tag

Jól értelmezem a linkedet? Sárga LED=1Gbps?
Ez ellenmond #5717-nek???

[ Szerkesztve ]

(#5721) gyulazsolti válasza sajog159 (#5720) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Szerintem igen. Borostyán, az 1Gbps, ami állandóan világít.
Zöld 100Mpbs.

Nálam borostyán.

[ Szerkesztve ]

(#5722) sajog159 válasza gyulazsolti (#5721) üzenetére


sajog159
aktív tag

Ezek szerint alaplapra 1Gbps érkezik.
Akkor a PC többi része a "hibás"? Ld. 5714

(#5723) gyulazsolti válasza sajog159 (#5722) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Valószínű.

Nekem is volt hasonló gondom, csak ez giga lap én itt kaptam segítséget, és azért tudtam a színt.
A közepe táján. (#5317)
Az Asrock lap pedig a gyermekemé lett.

[ Szerkesztve ]

(#5724) sajog159 válasza gyulazsolti (#5723) üzenetére


sajog159
aktív tag

Hát, romlik a memóriám: anno régi gépbe vettem egy Intel 1Gbps kártyát és ezt bizony elfelejtettem átrakni az újba.
Ahogy ez megtörtént, a letöltés 580, feltöltés 210 Mbps. No, ez már normális, többi már csak hab a tortán.

Köszönöm és elnézést a felesleges zavarásért.

(#5725) Doky586 válasza sajog159 (#5722) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nézz utána az alaplap manualjában. Gyártófüggő. Nálam zöld és Gigabiten megy.

Az biztos hogy kikapcsolt gépen két egyforma sárga led világít ott WoL-ra várva.

[ Szerkesztve ]

(#5726) gyulazsolti válasza sajog159 (#5724) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nálad is úgy van ahogy Doky586 linkelte. 8.oldal.

(#5727) sajog159 válasza gyulazsolti (#5726) üzenetére


sajog159
aktív tag

Igén, így van (megnézhettem volna én is...), más kérdés, hogy 1Gbps-re nem tudtam rávenni az alaplapi LAN kártyát.
Csak egy régi Intell LAN kártya oldotta meg a dolgot.

(#5728) Doky586 válasza sajog159 (#5727) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem ilyet az okozott amikor az utp kábelt egy teljesen passzív toldón vezettem át amiben 2 szál össze volt keverve. Csak sorrendvizsgálóval derült ki..

(#5729) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
A PC-m lan kábelon megszakítja a netet.

(#5730) Sub-ZeRo válasza cooi11 (#5729) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Valószínűleg a modem nem bírja és szétkapcsol.

De ha van kedved próbálkozni (bár a routerrel azt mondod jó) akkor driver csere a lan vezérlőn.
Szerintem a modem nem bírja. Annó nekem a upc-nél volt ilyen, mikor modemmel nyomtam.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5731) Doky586 válasza cooi11 (#5729) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáld ki hogy egyáltalán nem torrentezel, újraindítod a routert, akkor is van-e lassulás ?

(#5732) cooi11 válasza Sub-ZeRo (#5730) üzenetére


cooi11
senior tag

Digi van, egy laptoppal kipróbáltam és nem szakad meg a kapcsolat.
A laptopon sebesség egy pillanatra felugrott 500Mb/s~ utána vissza állt 80~.
Nem tudom hogy cseréljem le a drivert! Még a pentium IV . idejébe nem volt probléma!
Sokszor indikáltam újra a modemet a, router lassú 10Mb/s de stabil WiFi-n. Csak torrentnél van, és a 1000 netet ki sem tudom használni böngészésnél,
semmi másra nem használom a PC-t (google+torrent)

[ Szerkesztve ]

(#5733) cooi11


cooi11
senior tag

Próbáltam ezt is, de szükségem lenne segítségre!

(#5734) Sub-ZeRo válasza cooi11 (#5733) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem intel vezérlő van neked. Realtek lehet. De ha leszedsz egy aida 64-et megmondja mi van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5735) cooi11 válasza Sub-ZeRo (#5734) üzenetére


cooi11
senior tag

A Realtek jó lett.
Már csak le kell tesztelnem a letöltést.

(#5736) Kékes525


Kékes525
félisten

ASRock Z370 Extreme4 alaplapnál az egyik eszközt ismeretlennek írja ki az eszközkezelő. A tulajdonságok részletek fülre rámenve ASMediat látok.[kép]. Megpróbáltam a legújabb drivert "pure ASMedia USB 3.0+3.1 Drivers v1.16.51.1 WHQL for Win10 incl. DPInst.rar" feltenni, de manuálisan sem ment. Viszont az USB 3 rendesen müködik az előlapon. Lehet hogy ez az Intel 3.0 és nem az Asmedia 3.1. Hogy javíthatom ki a hibát. Ja és egy Asmedia 3.1 driver rendesen itt viszont fenn van: [kép] De mintha ebből kettő kellene, hogy fenn legyen.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5737) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Asrock B150M Pro4S alaplapot használok. Egy Micron SSD-re installáltam a Win10-et, működik is rendben.

Viszont most telepítettem a HDSentinel-t és az SSD-re azt írja, hogy a teljesítmény csak 80 %-os, telepítsem a legfrissebb drivert a gyorsabb működéshez.

Melyik drivert érdemes telepíteni az alaplaphoz?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5738) Kékes525 válasza Donki Hóte (#5737) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha NVMe csatolású az SSD-éd, akkor a HDS (5.20) a problematikus. Cseréld le az v5.20.3-re és minden rendben lesz. Az áprilisi Windows 10-el vannak gondjai az 5.20-nak. A lapon lejjebb találod.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5739) Donki Hóte válasza Kékes525 (#5738) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi, de hagyományos Sata6 SSD.

Ezt írja ki:

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5740) Kékes525 válasza Donki Hóte (#5739) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor viszont nincs bekapcsolva vagy nem müködik a TRIM. Ja látom, írja is. Itt keresd meg: [link] vagy itt B150M Pro4S

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5741) Sub-ZeRo válasza Donki Hóte (#5739) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem aktív a trim.

[link]

Ezt olvasd át, ott van benne hogy kell engedélyezni. Megcsinálod, újraindítod és megnézed a programmal megint.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5742) Doky586 válasza Donki Hóte (#5739) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs Sata6, csak Sata3 van csak ami 600MB/s
Lemaradt a képről a HDS verzió.
Tudtommal w10 1803 esetén a HDS lassan detektálja a trimet (bug), nézz rá vissza később.

(#5743) Kékes525 válasza Doky586 (#5742) üzenetére


Kékes525
félisten

"Tudtommal w10 1803 esetén a HDS lassan detektálja a trimet (bug), nézz rá vissza később."

Ez már javítva van az v5.20.3-ban.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5744) Donki Hóte válasza Kékes525 (#5740) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi, letöltöttem a honlapról a nagyon hangzatos nevű IntelRapidStorage drivert, telepítettem és jó lett :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5745) Doky586 válasza Kékes525 (#5743) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem segít rajta ha a v4.60.3-ról tesz be képet.. ;)

(#5746) Kékes525 válasza Doky586 (#5745) üzenetére


Kékes525
félisten

Segített, mert nem az volt a baj. ;)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5747) Régigépes


Régigépes
újonc

Sziasztok....Nemrég szereztem egy asrock ab350 pro4 lapot...(rysen1200) A hangon kívül minden okésnak mondható...HDMI-n hallgatva random recseg ....Álltalában csak kisebb pattogás ,mintha egy zárlatos valami szikrázna ,és recsen a tv.(analog korszakban ) Ez jelenkezik Analalog csatlakozókon is .....Realtek ALC892 Audio Codec van benne....Új driver régi driver video kártya driver cserék meg voltak ..friss az op..Win10...Alaplap hiba lenne? Másnak volt ilyen?

(#5748) sajog159


sajog159
aktív tag

Asrock H110M-HDV R3.0 lapom van és most Del/F2-el nem tudom bemenni a BIOS-ba :W

Anyit tettem. hogy Advanced oldalon a "USB Configuration" oldalon az USB Configuration-ban megváltoztattam a Legacy USB Support-ot Disabled-ra (Enable volt)

(#5749) jeni válasza sajog159 (#5748) üzenetére


jeni
félisten

Reseteld a lapot ,ha van ilyen gomb akkor azzal vagy vedd ki a gombelemet rövid időre.

(#5750) sajog159 válasza jeni (#5749) üzenetére


sajog159
aktív tag

Igén, így már megoldódott. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.