Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) #16939776 válasza Immy (#5200) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez tudja amit szeretnél: H110M-STX
AIMB-275
Q170T

Tápdugó 1:1-ben egyikkel sem biztos hogy kompatibilis!

(#5202) Immy válasza #16939776 (#5201) üzenetére


Immy
őstag

Hi,
Arra az északi vagy déli hídra nem kellene valami nagyon vékony borda?
Azt látom, hogy "csak" 2133MHz-es memóriát támogat. Core i3-7100T procit néztem, ami már elvileg 2400-et is tud kezelni :/

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#5203) dannyl


dannyl
addikt

Szerintetek mi lehet a baj:

Áramszünet után a gépet nem lehet bekapcsolni, de az alaplap (ASRock Z270 gaming K4) világít, mint a karácsonyfa (piros ledek vannak ugye rajta, elég sok). Nem pörög fel semmi, nem történik semmi. Configom a nevem alatt.
CMOS Reset megvolt, áramtalanítás + elem kivétel + fél óra várakozás megvolt.
Táp ki-be megvolt, most a VGA sincs benne.

(#5204) jeni válasza dannyl (#5203) üzenetére


jeni
félisten

a tápot teszteld le.
semmi sincs a képernyőn?
ha teljesen vak a képernyő akkor szervizbe vidd a cuccot,feltéve ha mindent ott vettél meg.
talán a memóriákat mozgasd meg. van sípoló hang mikor a gépet bekapcsolód?
vagy valószínű,hogy az alaplap megnyekkent vagy a proci benne. bár kérdéses mitől égnek a LED az alaplapon?

Használsz valami túlfeszültség védőt?
És ilyet is tettél a gépedbe?
Maxx OEM számítógép védő áramkör (5V/12V)

[ Szerkesztve ]

(#5205) dannyl válasza jeni (#5204) üzenetére


dannyl
addikt

Nem kapcsol be, így nyilván semmi nincs a monitoron. Bevizsgáltatom az egész gépet, mert itthon mindenből egy van csak, így nem tudok szűrni.

Soha nem veszek meg egyben egy helyen mindent. Én mindig magamnak építem a gépet kb. 20 éve.

[ Szerkesztve ]

(#5206) B.Gaboo


B.Gaboo
tag

Kaby lake CPU-val egy Asrock Z170 Extreme 6+ lapban kb. esélytelen a bclk tuning, igaz? A régi OC-s biosok gondolom, hogy nem ismernék fel.

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#5207) jeni válasza B.Gaboo (#5206) üzenetére


jeni
félisten

Ítt van a táblázat melyik BIOS verzióval müxik a Kaby Lake.

(#5208) B.Gaboo válasza jeni (#5207) üzenetére


B.Gaboo
tag

Igen, 7.2, viszont abban már nincs bclk OC :(

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#5209) jeni válasza B.Gaboo (#5208) üzenetére


jeni
félisten

A BCLK még a korai BIOS tudta,ellenben akkor még nem voltak Kaby Lake procik.
Ezt csak úgy tudod kivédeni ha K-s procit veszel.

(#5210) B.Gaboo válasza jeni (#5209) üzenetére


B.Gaboo
tag

Igen, vagy visszaváltok egy előző gen cpu-ra, bár nem tudom mennyi bug van a régi biosokban. Köszi mindenesetre :R

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#5211) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok,

Asrock B75 pro3 biosba milyen billentyűvel lehet belépni? ....olyan gyorsan eltűnik a monitorról bekapcsoláskor, hogy nem tudom megnézni :B

(#5212) Doky586 válasza fireman123 (#5211) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

DEL ..?

(#5213) Kernel válasza fireman123 (#5211) üzenetére


Kernel
nagyúr

Del, vagy:

ftp://europe.asrock.com/Utility/Others/RestartToUEFI(v1.0.5).zip

Egyébként általában a Pause megállítja a gépeken a bootfolyamatot.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5214) fireman123 válasza Kernel (#5213) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi, ...közben levideóztam betöltéskor a monitort és így meg tudom állítani a filmet és meg tudtam nézni, F2 vagy DEL, ...az F2-vel tudtam belépni.

(#5215) daredar562


daredar562
tag

Sziasztok!
Érdeklődnék hogy van aki használ ASROCK AB350M Pro4 alaplapot, és esetleg vannak vele rossz tapasztalatai ?
Konfigváltásra készülök melyhez proci kell , alaplap és memória.
Egy Ryzen 3 x1300 lenne a hajtómag, memóriában még nem tudtam dönteni.

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#5216) Mantin


Mantin
aktív tag

Hali!
Bios-t melyik billentyűvel lehet behozni? Asrock ab350m pro4 lapom van. Köszi! Restart to UEFI program nektek se működik?

[ Szerkesztve ]

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#5217) jeni válasza daredar562 (#5215) üzenetére


jeni
félisten

G.Skill memória ami jó a Ryzen lapra. Az alaplap teren még a Eszén proci vagy milyen alaplapot vegyek topikban. A Corsairokat most nem javasoljak a Ryzen alá

A lap ügyében a Mentin tagnak írjál

[ Szerkesztve ]

(#5218) Mantin válasza jeni (#5217) üzenetére


Mantin
aktív tag

Nekem corsair vengeance lpx szépen megy 3200mhz-n. Tegnap raktam össze a gépet :)

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#5219) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

Nem valószínű, hogy bárki tud segíteni, de egy próbát megér... :D
Van egy J3160DC-ITX lapom, kizárólag internetezési és média célokra használom(használnám), de valahogy olyan nyögvenyelős az egész rendszer, nehézkes, lassan reagál, akadozik minden. Pl. a spec szerint viszi a 4K videót az integrált Intel VGA-val, de ez nálam messze nem teljesül, gyakorlatilag HD-ig megy, WQHD-nál már frame droppol, 4k-t meg el lehet felejteni. Mindezt úgy, hogy egy Goodram Iris Pro SSD van benne, 8GB Ram társaságában. A cucc külső adapterről megy, ez járt az alaplaphoz. Windows 7 x64 Pro a rendszer.

Olyanokat csinál, hogy mondjuk MPC-HC-vel játszok le egy mp3 dalt, közben indítok egy programot, és 1-2sec-re elnémul a lejátszás, akadozik a kurzor stb. A Win friss install, vírus nem foghatja meg. Az rendben van, hogy ez a konfig nem egy power bajnok, de azért ezt csak nem kéne így csinálnia. Vagy de? :)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#5220) Vadasz1


Vadasz1
tag

Sziasztok vettem agy Asrock B250 Gaming K4 alaplapot ,hozzá van egy i5 6500 procim ,összeraktam de nem ad képet,bakapcsol megy rendesen de kép nincs ,

(#5221) jeni válasza Vadasz1 (#5220) üzenetére


jeni
félisten

Honnan tudod,hogy megy rendesen?
Memória?
Monitor ott van előtted? (Banális de fel kell tenni kérdéseket)
Be van kapcsolva? Áram alatt van?
Kábel összeköttetés meg van?
Az érintkezök a proci alatt nincsenek elhajolva?
Diszkrét vga kártya vagy alaplapi integrált?

[ Szerkesztve ]

(#5222) Vadasz1 válasza jeni (#5221) üzenetére


Vadasz1
tag

Szia be van kötve rendesen ,be kapcsolom megy minden proci hüttö,vidikártya,de kép nincs,ugyan ezzel az összeálitással vissza rakom a régi lapba ,ott be kapcsol a monitor.talán a proci tokban 3db tűske elvan görbülve.de az elözö tulaj is igy használta,

(#5223) jeni válasza Vadasz1 (#5222) üzenetére


jeni
félisten

Helló
Mingggyá más a helyzet. Addig míg a tüskék nincsenek helyre állítva,ne is remélj semmit. Az aprón van egy srác aki nagyon szépen helyre rakná a proci foglalatot. Az illető neve: Cink Elek

(#5224) Rico45 válasza jeni (#5223) üzenetére


Rico45
őstag

Sziasztok!

B150 pro lapom van!

Az lenne a kérdésem,hogy lehet azt kikapcsolni,hogy a gép leállítása után ne világítson a billentyűzetem meg egyéb usb-s dolgok?
Másik kérdésem ,hogy biosban hol találom azt a lehetőséget hogy szinte egy gombnyomással emeli a I5-6600 K órajelét automatikusan? Van ilyen? Egy ismerősöm mondta :B

Választ előre is köszi!

Bocs jeni nem neked akartam :-)

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#5225) jeni válasza Rico45 (#5224) üzenetére


jeni
félisten

Hello!

USB világítás kikapcs. leállás után:
ADVANCE->CHIPSET->DEEP SLEEP->Engedélyezés S5

(#5226) Rico45 válasza jeni (#5225) üzenetére


Rico45
őstag

Nagyon köszi!

Működik is :R

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#5227) zseko


zseko
veterán

Üdv, kinéztem egy alaplapot, Fatal1ty AB350 Gaming K4, ebbe milyen ramot érdemes venni? 8GB-ot szeretnék első körben, amihez később csatlakozna majd egy másik modul, így 16GB dual channel lenne a végcél.
Nézem a gyártó által ajánlott ramokat, meg az ipon áruházát, de nem stimmelnek össze a számok :D Na meg pontosan mit jelent a 4db-os dual channel, 2db-os dual channel (úgy gondolom, ennyi modulból kell összeállítani)? Meg olyat is olvastam még, hogy a ryzenek nem szeretik a 4db-os dual channelt, ez mennyire valós? Na meg mi a jelentősége a SS vagy a DS ramoknak dual channel szempontjából?
Szerintem 2400MHz-es elég lenne (remélem).

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#5228) jeni válasza zseko (#5227) üzenetére


jeni
félisten

A G.Skill márkát favorizálják. Corsair is jó de tuningra nem javasolt.
Nézd meg a memória supportot.
Amúgy az AMD Ryzen topikban több segítséget kapsz.
A DS és a SS ez a memória chipek elrendezésén múlik. Az első kétoldalas,a másik egyoldalas.
A 2db modul előnyösebb a 4db modulhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#5229) zseko válasza jeni (#5228) üzenetére


zseko
veterán

Memória support alapján kerestem, de úgy is nehezen találtam az iponon :) De végül lett, pont G.Skill, igaz 2x8GB kit, amennyit nem (rögtön) akartam.
Megnézem akkor azt a topikot, a ram topikban nem válaszoltak.

HR24.hu

(#5230) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok!

Vettem egy ilyen ilyen alaplapot. Az a problémám, hogy nincs a prociban vga, mert dedikált vga-m van, de lefoglal a ramomból 1,1 gigát a windows.
A bios a legújabb, a windows 10 64 bites, mert jövőre még egy 8 gigás modul megy bele.
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a baj? Memory remap opciót sem találtam benne. Sőt, a shared memory-t is levettem 32 MB-ra...

A gép:
Athlon x4 950 box
Ez a lap
Crucial 8 giga 2133 mhz
R7 260x 1 Gb
500-as I arena chieftec táp

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5231) jeni válasza Sub-ZeRo (#5230) üzenetére


jeni
félisten

Hello!

A mostani Ryzen procik nem tartalmazzák az integrált VGA funkciót.Alapból természetes ha nincs integrált VGA-d,akkor rendszer memóriádból vesz el vagyis a 8GB-ból használ el. A következő 8GB ramot hozzá adva kevésbé fogod észre venni ,hogy a memóriádból el vesz valamennyit.
Gondolom egy ilyen kis lapnál ez természetes dolog,hogy fapadosként hozzá forgalomba.
Windowsban is van valamilyen memória korlátozási állítási lehetőség.

(#5232) Sub-ZeRo válasza jeni (#5231) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szia!

Alapból természetes ha nincs integrált VGA-d,akkor rendszer memóriádból vesz el vagyis a 8GB-ból használ el.

Ezt nem értem. Ha nincs IGP-m, akkor miért vesz el 1 giga ramot?!
Azért van dedikált vga, hogy annak a ramját használja, ne a rendszer memóriát "egye". Persze, annyira nem zavarna, ha lenne igp-m, de nincs. Csak nem értem... :F
Szóval érdekes számomra ez. De még a shared memory-t is beállítottam 32 megára és úgy is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5233) Kernel válasza Sub-ZeRo (#5232) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nekem integrált GPU van, jelenleg Auto állásban 256 MB Shared RAM-ot kötött le magának, vagyis ez a dedikált memória.

Ehhez foglal még a rendszermemóriából is valamennyit. Utóbbi olyasmi lehet, mint a lapozófájl, vagy valami cache, vagy őszintén szólva fogalmam sincs, de a videorendszer működésének szükséges velejárója, ha jól tudom. Akár van külön kártya, akár nincs.

Ez meg a másik fül a Process Explorterben:

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5234) Sub-ZeRo válasza Kernel (#5233) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem így néz ki. Hát ha ez kell neki, akkor ámen, majd a 16 giga ram ellensúlyozza... :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5235) Doky586 válasza Sub-ZeRo (#5234) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Vegyél is, hiszen még ennek se tudod a felét se kihasználni.. :))

(#5236) Sub-ZeRo válasza Doky586 (#5235) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Veszek is... A dirt rally meg a track ir 5-nek egyszerre kell a ram... 🤠

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5237) generaltoti2


generaltoti2
tag

Logitech Z506 5.1 -es rendszert szeretnék csatlakoztatni egy Asrock h110m HDV r3.0-ra.
Próbálta valaki ezt a lapot 5.1-es rendszerrel? Egyáltalán lehetséges?

(#5238) Kernel válasza generaltoti2 (#5237) üzenetére


Kernel
nagyúr

A PDF doksi szerint 7.1 is megoldható, csak ahhoz már szükséges a frontpanel is.

5.1-hez úgy látom, nem kell, de próbáld meg beállítani:

Csak a színek fognak megkeveredni, mert az eredeti funkciók megváltoznak. A vonalkimenet (kék) és a mikrofonbemenet (pink) csak sztereóban élnek. Átállítva egyéb kimenetekké változnak.

Míg a hangrendszeren a szokásos kiosztást tapasztalhatod:

Zöld: front (sztereo)
Fekete: hátsó pár
Narancs: center / sub

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5239) rantotthusi


rantotthusi
tag

Sziasztok! Van nekem egy asrock b75m alaplapom egy intel i5 3470 es procis és most szereztem egy r9 280x vgát ami ugye amd s és win 10 alatt is és win 7 alatt is kifagy a driver telepitöm ez vajon miért lehet? A tápom 430 wattos fsp és lehet az lenne a baj mert van amikor a vgan nem forog az egyik venti vagy épp a win be belépáskor kiirja hogy nincs jel!

[ Szerkesztve ]

(#5240) Sub-ZeRo válasza rantotthusi (#5239) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Min. tápegység: 500 W

Vegyél egy 600-as minőségi tápot legalább és menni fog! Vagy legalább egy 520-ast ami 80+-os.
Én a helyedbe már akkor egy 600-ast vennék...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5241) rantotthusi válasza Sub-ZeRo (#5240) üzenetére


rantotthusi
tag

Köszönöm a válaszod! Javitanám a dolgot win 7 en minden müködik fel tudom rakni a drivert nem fagy ki mennek a gamek lefutnak a tesztek de a win 10 nél kifagy a driver telepitö ezt nem értem egyik sem mükszik ez is a táp hibája lenne? A bios a legfrisebb!

(#5242) Sub-ZeRo válasza rantotthusi (#5241) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Húzva van a gép?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5243) jeni válasza rantotthusi (#5241) üzenetére


jeni
félisten

Vedd a videó karit és az alaplapival nézd
ha elindul akkor a lap tuti jó és addig a táp is és akkor a Win10-nek semmi köze.
ha videó karid ismét berakod és akkor lefagy akkor már nagy a a valószínűsége nem bírja el,de a furcsa a dologban,hogy Win 7 alatt jó neked.
Igazság szerint egy 450 W FSP tápnak ez még bírnia kell.

(#5244) rantotthusi válasza Sub-ZeRo (#5242) üzenetére


rantotthusi
tag

Semmi tuning minden gyári!

(#5245) jimmy87


jimmy87
tag

Sziasztok!
Adott egy Asrock B250M PRO4 alaplap, benne egy i5-7600k.
A BIOS-ban turkálok egy ideje, viszont sehol nem találom, hogy a szorzót hogyan tudnám állítani.
Valakinek valami 5lete?
Lehetséges, hogy a PRO4-ben nincs?
Ha hülye a kérdés, akkor bocsi, most váltottam AMD -ről.

(#5246) Sub-ZeRo válasza rantotthusi (#5244) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Biztos?
Az FX procid alapból 3,5-ön megy, max 4,1 a turbo speed miatt. Neked 4,4 van felírva, ergó az már tuning, nem?! :U
Bios alaphelyzetbe majd próba.

(#5245) jimmy87:

Nem találtam rá konkrét választ, de nem lehet, hogy a lapban van tiltva a szorzó állítás?! Csak 6 tűs táp megy bele, szerintem az a húzáshoz kevés, onnan indulok ki.
De ez csak egy ötletelés, nem biztos! :R

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5247) jimmy87 válasza Sub-ZeRo (#5246) üzenetére


jimmy87
tag

Én is erre gondoltam, de nem találok sehol róla infót...Legfrissebb BIOS is van fent.
Ha a proci tápcsatira gondolsz, akkor az 2x4 tűs.

(#5248) Doky586 válasza jimmy87 (#5245) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tudtommal ahhoz Z.. chipsetes alaplap kellett volna a ..K proci alá. (nem B-s)

(#5249) jimmy87 válasza Doky586 (#5248) üzenetére


jimmy87
tag

Erre van esély, valahol, mintha olvastam is volna..., (egy i5-7400-at cseréltem erre, okosban volt a csere :)) ).
Akkor majd lap csere lesz (ha nem lesz így elég).

Köszi a választ!

(#5250) snecy20


snecy20
veterán

A sima alaplapos topikban nem kaptam rá választ, szóval:

Adott egy vadiúj Z370 fatal1ty Professional Gaming i7 alaplap, melyre a következő hőfokokat mutatja az Aida:

Nem igazán értem az okát hogy a PCH-nál miért mutat ilyen magas értéket, a ház szellőzése, hőmérséklete teljesen rendben (Thermaltake View 31), mint az látható a proci, alaplap, SSD hőmérsékletek normál hőmérsékleten mozognak. Tapasztalt már valaki ilyet? Mire vezethető vissza?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.