Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) pepexyvz válasza Doky586 (#5150) üzenetére


pepexyvz
tag

Köze van nem kevés! Jelen esetben ehhez az Asrock saját lapomhoz társul a gondom. Nemde?

[ Szerkesztve ]

(#5152) stoon


stoon
őstag

üdv ! volna egy olyan kérdésem hogy: van egy deszkám ebben van egy ilyen ssd és egy ilyen gyári win 10 a samsungon! és most jön az hogy csak vagy ezt látja vagy azt :W a biosba látszik mind a kettő, de amire betölt csak a samsung! mit kéne beállítanom hogy mindegyiket "lássa" a win? help! előre is thx! :R :R

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#5153) Milka 78 válasza stoon (#5152) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha jól rémlik jeni fórumtársnak volt hasonló kalandja egy Extreme 6-ban,esetleg tud segíteni. :K
Itt is aktív (kb 20 h.sz fölfelé).

[ Szerkesztve ]

(#5154) ViZion válasza stoon (#5152) üzenetére


ViZion
félisten

Tölts le egy linux Live-ot, nézd meg, h azzal (pl. Ubuntu, LinuxMint) látod-e egyszerre? Illetve win lemezkezelőben sincs csatolva? Nem hogy csak betűt nem kap? Ha a win telepítőt elindítod és eljutsz a meghajtó választásig, akkor látod őket? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5155) stoon válasza ViZion (#5154) üzenetére


stoon
őstag

már telepitettem mindketőre wint mert agy ez vagy azt látta elsőnek ha gépinditás van az ocz-t látja és az m.2est nem! de ha bootba beállitom a másikat akkor meg az ocz-t nem látja! a win!

a telepítésnél valamivel bonyolultabb mert hogy lássa az ocz-t kell neki egy driverlemez/pendriver! de telepitésnél mindegyiket el tudom érni csak ha a win elindul olyan mintha egy folyoson volna két nyitott ajtó ,és a win bemegy az egyiken, de az ajtót becsukja! :W

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#5156) jeni válasza stoon (#5152) üzenetére


jeni
félisten

Vagyok :)

Én nálam az volt,hogy egy Delock PCIe 4x adapterrel használva egy m.2 SSD-t tettem be. Aztán kiderült,hogy maga a PCIe adapter hiába m.2 és PCIe NVMe kompatibilitással bír,az csak félig igaz. Ugyanis kizárólag az adapter PCie NVMe SSD-t tud fogadni! Másképpen nem is érzékeli a PCIe 4x vagy a 16x slotban. Ha CPU-hoz legközelebbi PCI csatolóban van az adapter akkor annál több szabad sata port áll rendelkezésemre.
A másik észrevétel az volt,hogy ez az adapter az NVMe SSD-vel a 1155 lapban nem is működik semmilyen formájában. Az a rendszer nem képes arra.
A Delock adapter mellett egy Asus eszközzel is kipróbáltam,ott is ugyanaz a szitu van. Tehát egy ilyen adapteres PCI eszközbe helyezve egy m.2 SSD nem alkalmas erre a célra. Kizárólag az NVMe PCIe SSD alkalmas erre és akkor biztosan működni fog az alaplapoddal és akkor a BIOS-ban is láthatód majd.
Kérdés,hogy kettőt egymás mellé rakva mi történik akkor? Mindkét eszközt felismeri-e? Ezt nem tudom kipróbálni,mert csak 1db Intel P6000 NVMe SSD-m van.

(#5157) jeni válasza stoon (#5152) üzenetére


jeni
félisten

privátba akartam de sebaj :U :P

Ilyen hybrid megoldást még sosem használtam.
Bios frissítés nem segítene?
Az alaplapi Ultra M.2. integráltról nem tudok nyilatkozni mert azt még nem próbáltam ki. Mert az Asrock Z170 lapban tudtommal a sata 5 és a sata 6 portot letiltja ha az alaplapi Ultra M.2. csatolóba tenném az Intel P6000-t.
Felcserélve mi történik? Tehát ami előrébb volt azt hátrébb rakva próbáld meg. A Samsung P951 az mire és hova van csatlakoztatva?

[ Szerkesztve ]

(#5158) stoon válasza jeni (#5156) üzenetére


stoon
őstag

az m.2 nvme ssd-t az alaplapi m.2 "slotba" van, az ocz gyárilag pci-es foglaluto és arra ráhefetltek egy 1terrás hdd-t miközben alapból egy 100gigás ssd-n csücsül

[ Szerkesztve ]

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#5159) djculture válasza stoon (#5155) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem nincs elég pciex sáv a kettőnek, akkor szokott ilyen lenni hogy látszik a biosban de ha vga is megy akkor letiltódik. Ha van vga és hd grapics is a prociban akkor a vga-t kikéne szedni próbából.

[ Szerkesztve ]

(#5160) stoon válasza djculture (#5159) üzenetére


stoon
őstag

6600k (laikus vagyok lassan és egyszerűen :D)

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#5161) Milka 78 válasza stoon (#5158) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Uhh ez egy érdekes megoldás.Nekem csak sata-ás SSDH-m van ami más tészta,de én még csak tippelni sem tudok,hogy mi lehet nálad :(
Arra gondol a fórumtárs,hogy ideiglenesen likvidáld a vga-d (vedd ki a slot-ból). Automatikusan át fog váltani a gép igp-re (nekem is ezt tette a K4&6600k). Értelem szerűen a monitort dugd át az alaplapi vga csatlakozóra.

[ Szerkesztve ]

(#5162) jeni válasza stoon (#5158) üzenetére


jeni
félisten

A PCI slotokban az SSD-NVMe adapter és a másik 2db TV kártyám, valamit a 1060 GTX karim van csatlakoztatva. (PCIe4x,16x,8x slotok).
Ilyen felállásban rendesen megy a gépem.
Biztos,hogy nem a proci a korlát ebben.
Ha a PM951-t kiveszed az alaplapodból éls beteszed egy sata 2,5 adapterbe vagy egy másik PCie 4x adapterrel használva?

Nem lehet,hogy ha az integráltban vagyis az ULTRA 32GB m.2 csatolóban használva az Samsung PM951 esetében valamilyen korlát lép fel? Ide értem,hogy mostaniban használva biztosan észrevetted,hogy a 6db sata portodból csak 4 db sata port működik. Erről egy szót nem ejtettél! Ha nem tudtad akkor ezt ellenőriz le.

[ Szerkesztve ]

(#5163) stoon válasza Milka 78 (#5161) üzenetére


stoon
őstag

ma már nem "barkácsolok" holnap írok mi van ez ügyben!

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#5164) Milka 78 válasza stoon (#5163) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pedig tök jó este 8-kor megrottyantani a W10-et és hajnalig újrahúzni mindent (én többször is eljátszottam)! :DDD

(#5165) stoon válasza Milka 78 (#5164) üzenetére


stoon
őstag

szerintem ugyan olyan öregek vagyunk csak te friss öreg én meg nem :DDD :U :R

+ felügyenem kell meg jelentést írnom hogy az iram szerveren minden rendben! amúgy téged is rá painteltelek a képre! :DDDmeg mikolsast és hüllőt is :DDD

[ Szerkesztve ]

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#5166) Milka 78 válasza stoon (#5165) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Dehogy vagyok friss,csak már megszoktam,hogy mindég a rosszabba lapot húzóm,így már rutinból megy az éjszakai telepítés :B A Bolhás miért taperol engem a képen? :DDD
Ja míg el nem felejtem...ha borul minden és rottyan a gép akkor hívd Playerst,mert igazi IT és problémamegoldó mágus.Simán felismeri a power gombot,ha gáz van mesterien kezeli a VISA kártáját és ha oda a remény mindig elő tud húzni egy üveg Resé-t...esetleg ha csőtörés van a matraccal is virtuózul bánik :DDD

(#5167) stoon válasza Milka 78 (#5166) üzenetére


stoon
őstag


barkácsolás pipa ! egy ssd! másik seholsem pipa!

[ Szerkesztve ]

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#5168) #16939776 válasza stoon (#5155) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem hinném hogy ez alaplap specifikus lenne a probléma, mert az m.2-t a pch, a 4. pcie foglalatot a cpu-ról osztja le plx-en keresztül, a vga 8 sávot kap, az ssd 8-at (amiből 4-et használ). Szóval nem szabadna erőforrás problémának fennállnia.

Bios/chipset configuration: ezeket állítsd fix értékre, ha nem lenne.

PCIE2 Link Speed
Select the link speed for PCIE2.
PCIE4 Link Speed
Select the link speed for PCIE4.
PCIE6 Link Speed
Select the link speed for PCIE6

8/8/disabled vagy hasonló.

Eszközkezelőben meg kellene nézni hogy látszik-e a hiányzó eszköz, és milyen indokkal nem töltötte be az illesztőprogramot hozzá a win.

[ Szerkesztve ]

(#5169) stoon válasza #16939776 (#5168) üzenetére


stoon
őstag

az eszközkezelő volt a jó megoldás mert frissíteni kellet a drivert :C :R gyors restsrt és remélem jó lesz! hálás thx! :R

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#5170) jeni válasza stoon (#5169) üzenetére


jeni
félisten

Ezek szerint az eszközkezelőben sárgafelkiáltójeles volt a Pcie Hibrides eszközöd?
Ha ezt előbb leíród akkor már tegnap meg lett volna a hiba mentes használat.

(#5171) Doky586 válasza jeni (#5170) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A kérdezők szeretnek Barkochba-t játszani... :((

(#5172) stoon válasza jeni (#5170) üzenetére


stoon
őstag

bele sem kukkantottam az eszközkezelőbe! sajnos a legegyszerűbb dolog nem jutott eszembe! :R

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#5173) Milka 78 válasza stoon (#5172) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az a lényeg,hogy siker :K

(#5174) FID


FID
őstag

A 200-as szériájú alaplapok tiszteletére egyedi, limitált darabszámú egérpaddal jelentkezünk 😊 Ami persze nem megvásárolható, de ha itt a poszt alatt, kommentben megírod és meg is osztod, hogy miért nálad lenne ennek az egérpadnak a legjobb helye, akkor akár meg is nyerheted.
A nyertest augusztus 22-én, 22:00 órakor hirdetjük ki.
Az egérpadot az ASRock Europe B.V. (Hollandia) juttatja el a szerencsés új tulajdonosnak.

Asrock Facebook: [link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#5175) Zoltanberta2


Zoltanberta2
csendes tag

sziasztok van egy Asrocz Z77 Extrreme4 lapom, core i5 3570k procival és az igpu-val megy a gép tökéletes de szeretnék bele egy PCI-e videókártyát, de ha beleteszem a kártyát semmi továbbra is az igpu porton keresztül megy a monitor. Elvileg a kártya jó, táp kábel rádugva,. Ennél a lapnál is automatikusan kik kéne kapcsolnia az igpu-nak ha a PCI-e slotba kártya van?

(#5176) jeni válasza Zoltanberta2 (#5175) üzenetére


jeni
félisten

IGEN de tedd fel a PCIe új VGA kártyád driverét is.
amúgy berakva és újra indítva fel kell,hogy ismerje a VGA-t és ehhez mérten leszedi a megfelelő drivert.
az eszközkezelő mit mutat?

[ Szerkesztve ]

(#5177) Zoltanberta2 válasza jeni (#5176) üzenetére


Zoltanberta2
csendes tag

tehát telepítsem fel a catalyst még igpu mellett?

(#5178) jeni válasza Zoltanberta2 (#5177) üzenetére


jeni
félisten

ha nem kínálja fel a gép,pedig kellene!,akkor tedd fel a gépre.
ha van valami az IGPU szoftver,driver felrakva akkor azt törölheted.

[ Szerkesztve ]

(#5179) Doky586 válasza Zoltanberta2 (#5175) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már az OS-től függetlenül a bios is a kártya kimenetén kell(ene) hogy megjelenjen.

(#5180) jeni válasza Doky586 (#5179) üzenetére


jeni
félisten

a BIOS-ban sosem állítottam ilyet,azt magától kell,hogy megtegye.

(#5181) Doky586 válasza jeni (#5180) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"azt magától kell,hogy megtegye"

Erősen rákiabálsz az alaplapra és magától megteszi.. :DD

[ Szerkesztve ]

(#5182) Zoltanberta2 válasza Doky586 (#5179) üzenetére


Zoltanberta2
csendes tag

ezt én is beállítottam

(#5183) jeni válasza Zoltanberta2 (#5182) üzenetére


jeni
félisten

Az írásodból nekem az jön le,hogy továbbra sem okés a dolog !

és felismeri a Windows alatt,hogy van benne VGA kártya? az eszközkezelő mit mutat?

ha továbbra sem akkor:
lehet a PCIe 16x sín hibás vagy a VGA hibás vagy az alaplapod rossz.
ha átrakod másik slotba a VGA-t?
melyik (új?) AMD kártya van meg neked?

a IGPU-t meg felejtsd el! Ne foglalkozz vele!

[ Szerkesztve ]

(#5184) Zoltanberta2 válasza jeni (#5183) üzenetére


Zoltanberta2
csendes tag

a kártya egy régi használt tartalék kértya, lehet azzal lesz a baj, mert érdekes, hogy 5 perc próbálkozás után után a hőcsövek tűzforróak. :S az új kártyám még nem jött meg ( GTX 1060 ). A buzi bányászok miatt annyit kell várni egy videókártyára mint a kommunista világban egy kombi ladára. :( :F :F :F

nem próbáltam még hogy az eszközkezelő mit lát azt még este megnézem.

(#5185) Kernel válasza jeni (#5180) üzenetére


Kernel
nagyúr

Amikor beteszed a videokártyát, automatikusan letiltódik a megosztott RAM az integrált GPU-tól, így az nem működik tovább.

Ezután lehet manuálisan RAM-ot megosztani, ekkor működni kezd az integrált is.

Nálad persze hibásnak tűnik az a kártya, úgyhogy nem kell állítani semmit, illetve a Shared RAM menüpont értelemszerűen csak az integrált videóra vonatkozik.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#5186) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Egy Asrock alaplappal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. A hibajelenség következő: teljesen random módon "eldobálja" az USB- ket, azaz minden USB eszközt elfelejt. Mivel az egér, bill és a wifi stick is usb-s, ezért elég zavaró :) Újraindulás után egy darabig újra jó. Van mikor bekapcsolás után szinte azonna lcsinálja, van mikor órákig semmi. Még az elő szokott forudulni, hogy ilyen eset után újraindulni is sokkal lasssabban indul.
Az alaplap:
Asrock 970 extreme3
proci:
Amd fx 6300

Köszönöm!

(#5187) jeni válasza Gaborka30 (#5186) üzenetére


jeni
félisten

Eszkozkezelo?
Korabbi driver?

(#5188) Gaborka30 válasza jeni (#5187) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Eltűnnek az usb-s eszközök az eszközkezelőből is. Pont most is történt ilyen: újra kelett indítanom a gépet, viszont boot után rögtön befagyyott megint, igy megint ujraindítottam.
2-szer ujra lettt már telepítve az egész gép, de megmaradt a jelenség. Win10 az oprendszer.

(#5189) jeni válasza Gaborka30 (#5188) üzenetére


jeni
félisten

Ha a korábbi driverrel is ezt teszi akkor valami USB eszközt kezelő chip hibás,vagy ahhoz kapcsolódó alkatrész. Mivel itt nincsenek a házon belül kábel kötés,meg húzazolások,így csak az ami az alaplapon vannak forrasztva.

Akkor is ilyen mikor a pc házelőlaphoz rákötött USB csatoló rész is elbont? Mert ami előre megy az az USB portra kell kötnöd. Van neked PCIe USB kártyád?,Talán ezzel is meglehetne próbálni,hogy itt mit is csinál a géped?

[ Szerkesztve ]

(#5190) #16939776 válasza Gaborka30 (#5188) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha eltűnik az összes, be is fagy, akkor a kapcsolattal lehet probléma CPU-PCH-USB vezérlők között.

Nyomnék egy load default settings-t, ha úgy sem jó (nem lett elbuherálva a bios), megpróbálnám másolás közben óvatosan átnyomkodni/mozgatni a CPU-t PCH-t és környékét, nincs-e alattuk hibás forrasztás.

(#5191) djculture válasza #16939776 (#5190) üzenetére


djculture
félisten

Vagy a táp 5 voltos része fos..

(#5192) #16939776 válasza djculture (#5191) üzenetére


#16939776
törölt tag

Csak szépen sorban :K

(#5193) buherton


buherton
őstag

Úgy tűnik 1,5 év után megadta magát az Asrock Q1900 alaplapom. Hova vihetem? Az Asrock hivatalos honlapján viszonteladóhoz küldenének, a viszonteladó pedig a gyártóhoz. Hova tovább? Mennyi idő a gariztatás?

Szerverként üzemelt 24/7-ben, két ventilátorral.
A jelenség: se kép, se hang, de a ventillátorok forognak, a power LED világít.
Amivel próbálkoztam: memória csere, táp kábel ki/bedugás, elem megmozgatás (rá is mértem 3,2 V van benne), CMOS reset.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#5194) Walter_White válasza buherton (#5193) üzenetére


Walter_White
senior tag

1,5 ev utan? Minden asrock lapra minimum 2 ev gari van, max 3. A viszonteladonam kotelessege elfogadni. Ha nem akkor fogy vedelem.

(#5195) Doky586 válasza Walter_White (#5194) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Ha nem akkor fogy vedelem."
Az már megszűnt :F [link]

(#5196) jeni válasza buherton (#5193) üzenetére


jeni
félisten

oda vidd ahol megvetted vagyis a boltba!

(#5197) buherton válasza Walter_White (#5194) üzenetére


buherton
őstag

Köszönöm a segítséget. Végül a viszonteladóhoz viszem. Szerencsére 3 év gari van rá, így valószínűsítem a csere-berét, ellenben ilyen típusú alaplapot nem látok a bolt a kínálatában (máshol sem nagyon), így kíváncsi leszek, hogy mit kapok majd vissza.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#5198) Milka 78 válasza buherton (#5197) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Vagy csere vagy ha a termék nem beszerezhető akkor az árt.Esetleg más terméket felajánlhatnak amit nem vagy köteles elfogadni.

(#5199) buherton válasza Milka 78 (#5198) üzenetére


buherton
őstag

Utána néztem, hogy ez és a hasonló széria, hogyan muzsikál és sok panasz érkezett arra, hogy fagyott a rendszer. Ezt számtalanszor tapasztaltam én is. Eleinte arra gyanakodtam, hogy az áram marad ki, de most már összeállt a kép. Ezeket a szériákat inkább kerülöm a jövőben. Alapvetően sajnálom, mert minőségi ugrás volt az AMD C60-ról. Ezen hasított az Ubuntu szerver. :(

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#5200) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Létezik olyan asrock alaplap, ami DC táppal (LENOVO 54Y8838 AC Adapter 19.5V 7.7A 150W) meghajtható, NVMe SSD elfér és LGA1151 tokozású cpu elfér benne?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.