Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) jeni válasza dannyl (#5549) üzenetére


jeni
félisten

Asrock részéről Logikus!
Pottom áron legyártják és Horror áron eladják!

(#5552) F e Z o válasza jeni (#5551) üzenetére


F e Z o
veterán

Bányász korszakot élünk, ne is reménykedjünk olcsó vga-ban. Egyébként pedig tudtommal csak amd karik lesznek.

H2O über alles!

(#5553) Milka 78 válasza F e Z o (#5552) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pedig egy jó kis 1080ti-t megnéznék tőlük,hogy anagy gártókhoz képest ho a áraznák be őket.

(#5554) RAiN91 válasza jeni (#5546) üzenetére


RAiN91
őstag

Most egy másik alaplap a téma: 960GM U3S3 FX.

Szeretném, hogy kikapcsoljanak a ventilátorok is alvó módban, néma legyen. Suspend to RAM: Disable, és auto detect, csak ezeket engedi beállítani. Auto detectnél sincs változás. Mit jelent az auto detect, hol kell akkor beállítani ezt a funkciót? (S3, STR).

(#5555) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Sziasztok
Szerintetek érdemes most z370-es lapot venni, vagy várjam meg a 9.gen intel procikat?!
Most akarok egy új gépet összerakni.... Asrock z370 Fatality Gaming K6 meg egy 8600k személyében....

9.gen kompatibilis lesz a z370 -el vagy csak a z390 -el vajon? :F :R

(#5556) jeni válasza Cobrusz (#5555) üzenetére


jeni
félisten

Ha idáig kibírtad akkor inkább a Z390-t vedd. Mert a Z270 és a Z370 közt nincs nagy különbség és előre lépés sem!

(#5557) mcwizard


mcwizard
tag

Sziasztok!

Adott egy Asrock 775XFire-VSTA alaplap és hozzá 2 db 1 GB-os és 2 db 512 MB-os memória modul.
A problémám, hogy egyesével mindegyik memóriával elindul a gép az 1-es memória foglalatban, de ha bármelyik másikba átrakom, vagy több memóriát rakok bele bármilyen variációban, nem indul el a gép. Ventilátorok felpörögnek, de képet nem kap a monitor.
Bios beállításokat többször végigzongoráztam, de nem találtam ehhez kapcsolódó beállítást. Találkoztatok esetleg ilyen vagy ehhez hasonló problémával?

Válaszokat előre köszönöm!

Memóriák egyébként:
1 GB Zeppelin DDR2-800
1 GB Kingmax DDR2-800
512 MB Kingmax DDR2-800
512 MB Kingmax DDR2-800

Üdv,

(#5558) jeni válasza mcwizard (#5557) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
Bios frissítés volt?
Ha csak az A1 slotban megy a géped és a többiben nem akkor az alaplapod hibás vagyis a B1,a A2 és a B2 slotok hibásak vagy ahhoz kapcsolódó memória vezérlőd.A proci és annak egyes tokozásaik,lábaik nem hibásak?

(#5559) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Idézet egy fórumtárstól: "Eddig vártam, hogy majd H-s vagy B-s lapot tehessek alá. De olvastam, hogy eléggé melegszik és az alacsony TDP miatt gyakran visszaveszi az órajelét."

Ilyeneket csinál az asrock b250m pro4 vagy az msi b250m mortar is?

Előre is köszi a válaszokat!

(#5560) zsombor22 válasza Cobrusz (#5555) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Pont én is ebbe a cipőbe jártam,végül z 370 lett és nem bántam meg.(én 4. Generációról váltottam ahol nem a proci volt a leggyengébb láncszem)
Mindig lehet várni,és mindig lessz újba,de ha így nézzük sose cseréljük le a gépet.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#5561) mcwizard válasza jeni (#5558) üzenetére


mcwizard
tag

Szia!

A bios verziója v1.4. Ha jól látom, akkor ez a legutolsó frissítés. Próbáltam másik procival is, de a helyzet ugyan az. A proci foglalata az alaplapon látszólag rendben van nincsenek ferde lábak. Kb fél éve nem volt a gép beindítva, úgy tűnik állásában elfáradt az alaplap.

A tippet viszont köszönöm!

Üdv,

(#5562) Milka 78 válasza Cobrusz (#5555) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Z370 only Coffee Lake.Ha van időd várni akkor várd ki,de a 390-es lapkészlet kiadása el lett csúsztatva az év utolsót harmadára.

[ Szerkesztve ]

(#5563) Cobrusz válasza Milka 78 (#5562) üzenetére


Cobrusz
senior tag

:R

(#5564) kraven54


kraven54
aktív tag

Adott egy Z370 extreme4 lap 1.3 bios-sal, benne egy 8700k. A bios-ban a cpu temp: 50fokot mutat, amig a windowsban az összes mérő software 29-30. Most akkor melyik a valós? köszi

vagy a bios temp nem idle?

[ Szerkesztve ]

(#5565) Kékes525 válasza kraven54 (#5564) üzenetére


Kékes525
félisten

Biosban a CPU 100%-on pörög. A Windows az üresjáratban a CPU-t alapjáratra teszi, alapfrekvencián megy az energiatakarékosság és a hőtermelés csökkentése miatt. Azaz mindkét érték valós.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5566) kraven54 válasza Kékes525 (#5565) üzenetére


kraven54
aktív tag

köszi ezt nem tudtam 100%ra hogy ott pörög :)

(#5567) kraven54 válasza Kékes525 (#5565) üzenetére


kraven54
aktív tag

Bár nekem windowsban is maxon megy mert kilőttem az energia takarékos módot biosban az összes C-t. Szoval ott is 4.7en megy állandoan és igy 30 vs 50 fok

(#5568) Kékes525 válasza kraven54 (#5567) üzenetére


Kékes525
félisten

Az ezen nem változtat. Nézd meg a task managerrel (Windows Feladatkezelő), hogy ha nem fut semmilyen program, akkor csak néhány százalék a CPU használat. Ugyanez BIOS alatt 100%-os.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5569) kraven54 válasza Kékes525 (#5568) üzenetére


kraven54
aktív tag

Rendben köszi

(#5570) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Sziasztok.
Beúzemeltem az Asrock Gaming K6-ot.
Kicsit új még nekem a bios, q9550 volt elötte.
Biosba tudna nekem segiteni vki akinek ilyen lapja van?

Szeretném ha mindig maxon menne a 8600k ,ne változtassa oda vissza az órajelet... illetve van 16gb gskill 3200mhz-es ram.
Alaplapon átkapcsoltam lennt az xmp kapcsolót de cpuz 1075mhz-et ír nekem.

Köszönöm a helpet :)

(#5571) pbox1


pbox1
csendes tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni nem biztos, hogy megfelelő volt a topic választásom ezért elnézést kérek ha így lenne.

Vásároltam az alábbi alaplapot Asrock z370 Pro4.
A memória támogatási listája alapján választottam az alábbi memória KIT-et:
Kingston Hyperx Predator HX432C16PB3K2/
8

A fő gondom az, hogy X.M.P profilt szeretném használ, hogy a memória 3200 MHZ-n fusson.
Az alaplap gyártó leírásai alapján mind az alaplap mind a memória támogatja ezt a funkciót elvileg tesztelték is hogy működik az adott alaplapban ez a X.M.P beállítás.
Két X.M.P profil van amit tudok választani a BIOS-ban az egyik @ 3200 MHz mennem a másik @ 3000 Mhz. De miután elmentem a beállításokat a gép nem indul el és vissza áll az alapbeállításokra a BIOS a memóriát beállítja 2133 MHZ-ra.
Maximum sebesség amit enged beállítani hiba nélkül az 2666 MHZ persze itt nincs X.M.P profil állítva csak kiválasztok egy nagyobb sebességet a 2133-nál. Ha jól tudom a 2666Mhz amit a processzor max támogat ami egyébként egy i5-8600K.
A BIOS lefrissítve a legújabb 2.0 verzióra.

Találkozott már valaki ilyen jellegű hibával ?

[ Szerkesztve ]

(#5572) Sub-ZeRo válasza pbox1 (#5571) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Valószínűleg kevés a ramnak a feszültség a 3200-as XMP profilnál. Ezt majd ram tuningosok megerősítik. Én mintha ilyet olvastam volna, mikor nem megy valakinek az XMP profil több feszt kell adni a ramnak.
De majd jönnek a profik és megmondják mi a tuti!!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5573) Doky586 válasza pbox1 (#5571) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Z-s az alaplap, úgyhogy bármit beállíthatsz, de valószínű rossz helyen keresed a dolgokat a biosban. Minden egyes időzítést egyesével másoltathatsz át a profilokról a beállításba a kiválogatós felületen.

[ Szerkesztve ]

(#5574) kraven54 válasza pbox1 (#5571) üzenetére


kraven54
aktív tag

Asrock-nál vannak gondok az XMP-vel nekem is manuálisan kellett beállitanom mert nem akarta a jót. Hiába volt a lapnál hogy tesztelve és megy, ennek ellenére b...ott menni

(#5575) pbox1 válasza Doky586 (#5573) üzenetére


pbox1
csendes tag

Van a BIOS-ba a memória OC-nál a DRAM TWEAKER itt látom milyen időzítések vannak meg át is tudom másolni ezeket az értékekkel de így sem indul el.

CPU-Z-ből nézzem ki a SPD adatoknál a XMP oszlopban az adatokat vagy hol egyéb helyen található meg mi kell neki.

Oké lehet kevés a VOLT de azt írja hogy 1.35 kell neki és annyin van akkor mennyi kell neki ? :D

[ Szerkesztve ]

(#5576) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Nekem most ugyan ez a bajom.
Xmp kapcsoló az alaplapon átvan kattintva.
Kiválasztom biosba az xmp profilt és nekem se akar menni 3200mhz-en :F
Asrock gaming k6 van és gskill ripjaws 3200mhz cl16 :F
Megpróbálom este felcserélni a 2modult hátha úgy jó lesz :U

(#5577) pbox1 válasza Cobrusz (#5576) üzenetére


pbox1
csendes tag

Úgy gondolom a két modul felcserélés nem fog eredményezni semmit.
Melyik Slotban vannak ? Mert az még talán lehet gond.
A gyártó alapján javasolt A2 és B2 Slotban van de ha bele teszem az A1 B1 akkor se működik viszont úgy még nem próbáltam hogy 1 modullal működik-e az X.M.P beállítás.

(#5578) Cobrusz válasza pbox1 (#5577) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Na nekem sikerült... :)
Nekem A1 B1 -be volt rakva automatikusan, nem néztem a kiskönyvet...
Átraktam bementem biosba és már írta is... most már boot-nál se írja ki h fail :))

(#5579) pbox1 válasza Cobrusz (#5578) üzenetére


pbox1
csendes tag

Nekem viszont csak úgy működik hogy ha nem Dual Channelben van a két RAM.
Ha egy darab van az A1 foglalatban akkor megy @ 3200Mhz-en vagy ha kettő van de mind kettő az A1 és A2 foglalatban van ami természetesen így csak Single Channel módban üzemel.
Így nekem is hiba nélkül megy de ennek nem így kellene működnie ez BIOS hiba lenne vagy mi egyéb ?

(#5580) dannyl válasza pbox1 (#5579) üzenetére


dannyl
addikt

Legfrissebb BIOS van fent?

(#5581) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék az Asrock Taichi alaplapomhoz RGB led szalagot kapcsolni.
Tudnátok javasolni hozzá valami szettet?
Nem nagyon találtam.
Vagy le lehetne gyártani?
Csak egy 4 tűs csatlakozó és egy RGB 5050 es led szalag kéne hozzá,és baromi olcsó lenne.
RGB 5050 led
RGB gyorscsatlakozó

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#5582) pbox1 válasza dannyl (#5580) üzenetére


pbox1
csendes tag

Igen

(#5583) pbox1


pbox1
csendes tag

Közben sikerült megtalálni a megoldást hogy működjön az XMP profil.

Elsőnek kipróbáltam hogy Single Channelben működnek a Ramokat beraktam A1,A2 slotba.
Ez így működöt, ez után az A1-ből át raktam B2-be és így is működött de most már Dual Channelben.
Nem kellett semmi feszültséget állítani csak a DRAM TWEAKER-ből átmásolni a XMP 1 memória időzítéseit.

(#5584) sajog159


sajog159
aktív tag

Üdv!

Egy ASRock H110M-HDV R3.0 alaplapon szeretnék meghajtani egy PWM rendszer ventilátort. Alapbeállításban nem PWM típus van beállítva és - azt tanácsoltak, hogy BIOS/UEFI-ban módosítsak PWM-re a rendszer ventilátor aljzatot. Sehogy nem találom hol is van ez az állítási lehetőség (ha van egyáltalán)

Segítene Valaki?

[ Szerkesztve ]

(#5585) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Asrock lapnak nincs windows-os programja ahol lehet állítani a ventiket , fordulatot meg ilyenek? :U

(#5586) Sub-ZeRo válasza Cobrusz (#5585) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudok róla. Ott a bios.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5587) Gamer21


Gamer21
tag

Üdvözletem !

Elsőnek is ha nem ide kellene feltennem ezt a kérdést , akkor elnézést előre is !

Retrózás végett szeretem újra beindítani a régi 775 rendszerem ! Az alaplap ASRock P43Twins1600 , hajdanán 4 GB memóriával használtam ! és ezt szeretném kibővíteni 8GB , és mivel elég régi ASRock alaplapról van szó , memória kompatibilitás miatt bizonytalan vagyok hogy milyen 2X4GB kitett kellene választani !
Néztem ki egyet , ő szerintetek működne az alaplappal ?

[link]

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#5588) Sub-ZeRo válasza Gamer21 (#5587) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bogarásszál kicsit. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5589) Gamer21 válasza Sub-ZeRo (#5588) üzenetére


Gamer21
tag

De gonosz vagyól :DDD :DDD :DDD :DD

Köszi :C

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#5590) Milka 78 válasza Cobrusz (#5585) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Asrock A-Tuning.

(#5591) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van egy Asrock 970ext3-as alaplapom, jelenleg Phenom II x4-es processzorral. Sajnos nem megy vele a Far Cry 5.
Fx sorozatból melyik processzort ajánljátok, amit támogat ez az alaplap? Elvileg a Bulldozerben már van SSE 4 támogatás...
Vagy hagyjam a francba, és vegyek Ryzent alaplappal együtt? Jobb lenne max 15e-ből kijönni, most nem akarok sokat költeni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#5592) Cobrusz válasza Milka 78 (#5590) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Most raktam fel , de nem akar menni a Gaming lappal :F :U

(#5593) Milka 78 válasza Cobrusz (#5592) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Akkor próbáld az Asrock F Stream-et.

(#5594) Cobrusz válasza Milka 78 (#5593) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Ez se működik..... nem értem, miért nem támogatja a lap? :F :W

(#5595) Milka 78 válasza Cobrusz (#5594) üzenetére


Milka 78
nagyúr

De támogatja,nálam is működik az utóbbi ;)

(#5596) Cobrusz válasza Milka 78 (#5595) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Ezt nem értem, neked is Gaming K6 van nem? :U

(#5597) Milka 78 válasza Cobrusz (#5596) üzenetére


Milka 78
nagyúr

De,tehát nálad van valami frixi.

(#5598) F e Z o válasza Cobrusz (#5596) üzenetére


F e Z o
veterán

A bios-ban beállított ventiprofilok miért nem jók?

H2O über alles!

(#5599) Cobrusz válasza F e Z o (#5598) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Jók nincs vele baj, csak régen Giga lapnál megszoktam, hogy windowsba is állítok dolgokat ha éppen úgy van. :U

Ezt írja ki hibának :F
:(((

(#5600) Milka 78 válasza Cobrusz (#5599) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Verziószám?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.